PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

δεν παιρνει μπροστα εξαιτιας του παγετου

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bab2112 (Μπαμπης)
Μέλος
Μέλος


πολλα ποδηλατα

Ένταξη: 27 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: shovelville

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 18:10:47    Θέμα δημοσίευσης: δεν παιρνει μπροστα εξαιτιας του παγετου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το 106 μου την κυριακη το πρωι με θερμοκρασια -3 περιπου και χωρις αντιψυκτικο (λογω της βλακειας που με δερνει) αρνηθηκε να παρει μπρος.

Το εβαλα σε ελαφρα κατηφορα ο βλαξ αλλα με το που κινηθηκε κ εβαλα δευτερα σταματησε με την μια(δεν ειχα κ φορα), το αφησα και αφου ανοιξα το καπω κ διαπιστωσα οτι δεν εχει αντιψυκτικο, το φουλαρα και το αφησα με κουκουλα.
Λεω να προσπαθησω να το βαλω μπροστα οταν ξαναγλυκανει ο καιρος.

Γενικα αν καποιος εχει εμπειρια σε τετοιες καταστασεις ας με-μας διαφωτισει για τα αν επαθε κατι (απο την βλακεια μου) το αμαξι;


βρουμ βρουμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 18:23:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοιτα φιλαρακι η αληθεια ειναι πως με τετοιο καιρο λιγο πολυ ολα τα αμξια δυσκολευοντε λιγο το (πρωι) και γενικα μετα απο καιρο ακινητοποιημενα.....ειτε με αντιψικτικο ειτε χωρις.......τωρα βεβαια δεν μα ειπες ποσο καιρο εχεις να το κινησεις.....για την ακριβεια.....αν και η μπαταρια σου ειναι στα τελειοματα της...τοτε να το θεωρεις λογικο





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
bab2112 (Μπαμπης)
Μέλος
Μέλος


πολλα ποδηλατα

Ένταξη: 27 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: shovelville

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 18:51:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

την προηγουμενη μερα το ειχα κινησει κ η μπαταρια δεν μου εχει κανει τπτ περιεργο τους 5 μηνες που ειμαι ιδικτητης του αμαξιου.


βρουμ βρουμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 18:56:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλυτερα να την κοιταξεις....αποψη μου





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 19:02:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tα φώτα ανάβουν κανονικά? Αν ναι, άστα για μισό λεπτό αναμένα και ξαναπροσπάθησε.

Επίσης τσέκαρε μπουζόπιπες (βγάλε πλακέτα πολλαπλασιαστή κ τσέκαρε μπας κ έχει πάρει εκεί νερά)

Αν δεν γυρνάει καν, δοκίμασε να χτυπίσεις κ τη μίζα μπας κ έχει κολλήσει το τσοκ


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 20:56:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρώτη φορα μετά από τόσα χρονια που έχω το 106 και πάτησα 3h φορα μίζα για να πάρει τις πρώτες 2 φορες έκανε αυτό το νιαούρισμα και το "σβινα" άμεσος να μην το ζορίσω την 3η πήρε άμεσος αν και μετά από 10 15 λεπτά δεν έλεγε να ζεσταθεί με τίποτα και φανταστείτε εν πορεία και μετά από 12 χιλιόμετρα ήταν κάτω από τις γραμμές πρωτοφανές για τι ρόδο μέχρι να βγω και να μπω στην είσοδο 30 35 μετρα είχα παγώσει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 22:16:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mπας κ είχες και το καλοριφέρ αναμένο?


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 22:26:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμα εχεις καλη μπαταρια και δεν περνει παρολα αυτα ευκολα μπροστα αλαζεις και καμια βαλβιδα ψυχρης


τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;τον πατερα μου και την μανα μου βαζω.Μπιστονια,μπιελες,χειροκινητο​ εξαρι αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος
ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ.Δεν πειραζει θα σου βαλω νιτρα να ψεκαζεις καλυτερα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 22:47:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

road ενοεις στις 3 σκαλες το εχω παντα στο μιδεν σπανια το βαζω στο 1 η 2

αλλα πεζει ρολο αν το εχω αφησει στο ζεστο το συρομενο ασκετα αν κλειστο το αμαξι η στο μιδεν ο διακοπτης

καλα ισως θελω και αλαγμα καρβουνακια αλλα τωρα το κανε με το υπερβολικο κρυο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Ιαν 2010, 23:01:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NemesisUltra έγραψε:
road ενοεις στις 3 σκαλες το εχω παντα στο μιδεν σπανια το βαζω στο 1 η 2

αλλα πεζει ρολο αν το εχω αφησει στο ζεστο το συρομενο ασκετα αν κλειστο το αμαξι η στο μιδεν ο διακοπτης

καλα ισως θελω και αλαγμα καρβουνακια αλλα τωρα το κανε με το υπερβολικο κρυο


Aν κ δεν κατάλαβα τι λες, εννοώ τον ζεστό αέρα στην καμπίνα. Όταν ζεσταίνεις το μοτέρ κ έχει ΠΟΛΥ κρύο έξω κ ταυτόχρονα ζεσταίνεις κ την καμπίνα, τότε λογικό είναι να κα8υστερεί να ανεβάσει θερμοκρασία.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 09:03:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες άλλαξα μίζα+μπαταρία.... Πλέον παίρνει μπροστά με την σκέψη Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 10:27:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Χθες άλλαξα μίζα+μπαταρία.... Πλέον παίρνει μπροστά με την σκέψη Razz


Δηλαδή άν το σκεφτώ από Πάτρα μπορεί και να πάρει μπροστά Question Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
207gtmx 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 RALLYE

Ένταξη: 09 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 92

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 10:27:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Χθες άλλαξα μίζα+μπαταρία.... Πλέον παίρνει μπροστά με την σκέψη Razz



Τέλεια! (έβαλες και αντιψυκτικό, μην πάθει τίποτα και το μοτέρ από το κρύο- δες μήπως υπάρχει και κάποια διαρροή, γενικά να το ελέγχεις τακτικά)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,189s (PHP: 50% - SQL: 50%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on