PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Βάρος των 206
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 01:26:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πεζομανιακέ μας αποστόμωσες... Rolling eyes

Και καλά! Το manual τί μλκίες γράφει τότε για 1100κιλά και κουραφέξαλα; Μήπως στην ευρώπη το 206 έχει άλλες προδιαγραφές; Τί μπορεί να συμβαίνει;
ΠανοΔούκα βάλε το δικό σου και της Τζένης στην γεφυροπλάστιγγα και γρήγορα! (Όπως ο Πεζοτρελλός)

Αμ, το άλλο; Τα περιοδικά από πού γνωρίζουν το βάρος; Τα ζυγίζουν κενά σε γεφυροπλάστιγγα; Να μην τρελλαθούμε δηλαδή...


Καλά βρε Δουκοχαμένε, το ότι οι κινητήρες είναι τοποθετημένοι ανάποδα σημαίνει και ότι έχουν άλλο μπλοκ;
Σου είπα ποτέ ότι έχουμε ίδιες αντιστρεπτικές;
Έχουμε ίδια φρένα μπροστά και κατά τα άλλα οι διαφορές μας τελειώνουν στο ότι πάνω από μία καρότσα δεν μου φεύγεις... Razz Razz Razz Wink
Όσο για το μέτρημα, άστο καλύτερα, μας πήρανε χαμπάρι (ο Αλέξανδρος το καρφί...) Laughing


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Johnny (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS 2001

Ένταξη: 23 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 16:40:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Το ζύγισμα έγεινε!!!!!!!!!!!!!!!!

Το νούμερο ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ 206 είναι:

1030!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και επειδή είμουν τυχερός και ένας υπάλληλος είχε το 1.6 8v, το ζυγίσαμε και αυτό! Το οποίο ήταν:

1060!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ!


Μάλιστα...Ωραία...Πάνω που είχα πιστεί ότι είμασταν 1100 κιλά πάλι γύρισα σε αυτό που διαβάζω στα περιοδικά...Πάντως τώρα που χειμωνιάζει θα πάω με το 206 να αγοράσω ξύλα για το τζάκι...Για να υπολογίσουν την τιμή σου ζυγίζουν το αυτοκίνητο πάνω σε γεφυροπλάστιγγα πριν τη φόρτωση και μετά... Exclamation Twisted evil Twisted evil Twisted evil Τώρα αν μου το βγάλει 1500 κιλά χωρίς τα ξύλα, μάλλον θα αρκεστώ στο ζύγισμα του 206 και θα πάω αλλού για ξύλα... Idea Idea Idea
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Σεπ 2002, 17:10:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Πεζομανιακέ μας αποστόμωσες... Rolling eyes

Και καλά! Το manual τί μλκίες γράφει τότε για 1100κιλά και κουραφέξαλα; Μήπως στην ευρώπη το 206 έχει άλλες προδιαγραφές; Τί μπορεί να συμβαίνει;


Ναι,από όσο γνωρίζω έχουν άλλες προδιαγραφές.Και πρώτα-πρώτα η λαμαρίνα είναι λίγο πιο παχιά.Δεν ξέρω βέβαια αν μόνο αυτό μπορεί να δικαιολογήσει το 10% περίπου απόκλισης στις μετρήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2004, 18:51:16    Θέμα δημοσίευσης: Ποιο είναι το απόβαρο του 206XS 1600(110hp) με multiplexing; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά γεια σας.
Είμαι κάτοχος ενός 206 XS 1600 16V (110 hp) μοντέλο Μαίου 2003 με multiplexing.
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο είναι το απόβαρο (καθαρό βάρος) του συγκεκριμένου αυτοκινήτου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Recifees (Γιαννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 BlueBird 1.600.000 κεκ

Ένταξη: 07 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 491

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2004, 20:31:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1025 κιλα


Με την ρόδα στον αέρα ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Μάρ 2004, 22:49:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1025kg ήταν προ multiplex,λογικά πρέπει να είναι μερικά κιλά βαρύτερο (abs,clima).Ασήμαντη διαφορά πάντως.


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 17:39:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή στον Πουπάκη έγινε και μέτρηση βάρους και κατανομής βάρους στους άξονες, μετά την τοποθέτηση της ανάρτησης, ενημερωτικά αναφέρω τα εξής:

Βάρος αυτοκινήτου (με το ρεζερβουάρ στο 1/4): 1035 kg

Κατανομή βάρους: Μπροστινός άξονας: Αρ.330 kg - Δ.330 kg = 660 kg
Πίσω άξονας: Αρ.187 kg - Δ.188 kg = 375 kg

Δηλαδή, κατανομή Μπροστά - Πίσω = 63,7% - 36,3%


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 19:46:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπροστοβαρη παπατζα κοινως... Laughing Laughing Laughing



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Ιαν 2010, 17:11:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206xs2 έγραψε:
Επειδή στον Πουπάκη έγινε και μέτρηση βάρους και κατανομής βάρους στους άξονες, μετά την τοποθέτηση της ανάρτησης, ενημερωτικά αναφέρω τα εξής:

Βάρος αυτοκινήτου (με το ρεζερβουάρ στο 1/4): 1035 kg

Κατανομή βάρους: Μπροστινός άξονας: Αρ.330 kg - Δ.330 kg = 660 kg
Πίσω άξονας: Αρ.187 kg - Δ.188 kg = 375 kg

Δηλαδή, κατανομή Μπροστά - Πίσω = 63,7% - 36,3%



aaa τωρα το ειδα...αρα εξηγουνται πολλα.
εγω ημουν 1028 αν θυμαμαι καλα χωρις ρεζερβα που καμια 15αρα φουλ και με βενζινη καπου εκει...αρα το gti einai apo xs καμια 10αρια κιλα πανω...λογικοτατο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1122s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on