PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - τοποθετηση CD-ιέρας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
YiannisK 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206ColorLine 1,4

Ένταξη: 06 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: KOZANH

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2003, 19:42:20    Θέμα δημοσίευσης: 206 - τοποθετηση CD-ιέρας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια και χαρα σε ολους!
το προβλημα μου ειναι το εξης:
το colorline μου εχει ραδιοκασετοφωνο και επιθυμω να περασω CD-ερα, μηπως γνωριζει κανεις να μου πει ποσο ευκολα μπορει να γινει αυτο (αν δηλαδη θα χρειαστει να τρυπησουμε απο καπου το αυτοκινητο για να γινουν οι συνδεσεις Crying or Very sad Crying or Very sad και να περασουν τα καλωδια)? η οθονη θα δειχνει ενδειξεις απο τη CD-ερα?καμια προταση για συγκεκριμενη μαρκα CD-ερας?

σας ευχαριστω εκ των προτερων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2003, 22:59:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεία σου φίλε Γιάννη.
Δέν ξέρω άν θα δείχνει τις ενδείξεις της cd-ιέρας το ραδιο-κασσετόφωνο αλλα μάλλον (το πιθανότερο) μπορεί.
YannisK έγραψε:
μηπως γνωριζει κανεις να μου πει ποσο ευκολα μπορει να γινει αυτο (αν δηλαδη θα χρειαστει να τρυπησουμε απο καπου το αυτοκινητο για να γινουν οι συνδεσεις και να περασουν τα καλωδια)?
Να ξέρεις πως τίποτα δεν είναι εύκολο για το αμάξι όταν γίνεται κάποια επέμβαση,ιδιαίτερα στο εσωτερικό του αμαξιού! Rolling eyes
Περιττό να σου πώ πως αισθάνθηκα όταν χρειάστηκε να ξηλώσω το αμάξι δύο φορές επειδή έβαλα κάποια πράγματα για το ηχοσύστημα(την 1η ραδιο-cd,ηχεία και 2η για τον ενισχυτή).Σάν να μου ξηλώνανε την καρδιά ενα πράγμα Confused Confused Confused
Δυστυχώς επειδή θα βάλεις την cd-ιέρα πίσω θα χρειαστεί να περαστούν οι γραμμές με τα καλώδια και θα ξηλωθούν πλαινά(για το εσωτερικό εννοώ έτσι;Μή νομίζεις για μαρσπιέδες και τίποτα άλλα απο έξω... Wink Laughing Laughing Laughing ),πλαστικά και δεν συμμαζεύεται... Confused Rolling eyes Confused
Εταιρία δέν μπορώ να σου προτείνω γιατί υπάρχουν πολλοί παράγοντες για να επιλέξεις μία cd-ιέρα(κόστος,δυνατότητες κτλ) Wink Υπάρχουν πολλές και αξιόπιστες εταιρίες που βγάζουν πολύ καλά προιόντα και κυρίως... για όλα τα βαλάντια Wink Εδώ θα χρειαστεί να ψάξεις λίγο ρωτώντας και διαβάζοντας Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
YiannisK 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206ColorLine 1,4

Ένταξη: 06 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: KOZANH

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2003, 23:24:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι οντως οτι χειροτερο να βλεπεις το αυτοκινητακι σου να του κανουν ''εγχειριση'' για ενα απλο cd -player! (Μιχαλη σου εστειλα ενα φοβερο wallpaper, check το e-mail σου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2003, 23:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: τοποθετηση CD-ιέρας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

YiannisK έγραψε:
γεια και χαρα σε ολους!
το προβλημα μου ειναι το εξης:
το colorline μου εχει ραδιοκασετοφωνο και επιθυμω να περασω CD-ερα, μηπως γνωριζει κανεις να μου πει ποσο ευκολα μπορει να γινει αυτο (αν δηλαδη θα χρειαστει να τρυπησουμε απο καπου το αυτοκινητο για να γινουν οι συνδεσεις Crying or Very sad Crying or Very sad και να περασουν τα καλωδια)? η οθονη θα δειχνει ενδειξεις απο τη CD-ερα?καμια προταση για συγκεκριμενη μαρκα CD-ερας?

σας ευχαριστω εκ των προτερων


λοιπον εχουμε και λεμε:

το "περασμα" (τοποθετηση ) cdιερας μπορει να γινει πανευκολα απο ενα καταστημα caraudio.
Δεν χρειαζονται πολλα πολλα , ουτε και θα ξηλωθει ΟΛΟ το αυτοκινητο. ουτε τρυπες και χαλασματα παρα μονο εκει που θα βιδωθει η cdiera (εκτος κιαν δεν την βιδωσεις αλλα την πιασεις με σκρατς)
Τα καλωδια θα περασουν σε μερη που δεν θα φαινονται και το μηκος τους οσο και η διαδρομη τους εξαρταται απο το μερος που θα μπει η cdiera.
Εαν τοποθετηθει στο ντουλαπακι η κατω απο το κθισμα του συνοδηγου η φασαρια και το μηκος του καλωδιου μειωνεται.
Εαν παλι παει στο πορτμπαγκαζ απλα περναει απο τη βαση των μασπιεδων και καταληγει κατω απο το ταμπλω και στο ραδιοCd με λιγο μεγαλυτερο μηκος καλωδιου.
Μην νομιζεις γενικα ως ειναι και κατι φοβερο. ουτε και η καρδια σου θα πονεσει αμα το δεις! αν παλι εισαι τοοοοσσσο ευαισθητος ...πηγαινε πιες ενα καφε και γυρνα να το παρεις ετοιμο !
Οσον αφορα τις ενδειξεις και την γενικοτερη λειτουργια της cdiερας να προσεξεις να ειναι συμβατη με το ραδιοCd σου , ειδικα αν ειναι καποιο εργοστασιακο και οχι καποιο αλλο επωνυμο (sony,alpine,pioneer,kenwood,κλπ).
Παντα ισχυει ο κανονας οτι ο,τι μαρκα ειναι η πηγη τετοια μαρκα πρεπει να ειναι και η Cdiera. Δες τι μαρκα πρεπει να βαλεις.
Οσο για την οθονη σου τι ενδειξεις θελεις να εχεις ;
Η cdιερα ελεγχεται απο το ραδιοcd και τις ενδειξεις τις παιρνεις απο το ραδιοcd. Αν αυτο ειναι εργοστασιακο και σου δειχνει τα παντα στην οθονη (του 206 στο κεντρο που εχει και το ρολοι) τοτε 98% θα συνεχισει να δουλευει. 2% ισως χρειαστεις και καποιο ανταπτορα αλλα ολα αυτα θα τα τα μαθεις στο καταστημα που θα επισκεφτεις.
Αν το radiocd σου ειναι "μαμα" δηλ. ενσωματωμενο στο 206 σου και δεν το εβαλες εσυ μετα την αγορα του αυτοκινητου ψαξε να δεις τι cdiera δεχεται!


mick206 συγνωμη αν αυτα που λεω ειναι αντιθετα απο το post soy αλλα νομιζω πως δεν ειναι οπως τα ειπες, αδικα τον τρομαξες το φιλο με την εγκατασταση. Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
YiannisK 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206ColorLine 1,4

Ένταξη: 06 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: KOZANH

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Απρ 2003, 23:54:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου αν και μπερδευτηκα λιγακι Confused , εγω αυτη τη στιγμη εχω ραδιοκασετόφωνο (οχι ραδιο-CD) απο τη μαμα PEUGEOT, να υποθεσω οτι αυτο το 98% συμβατοτητας με την οθονη, θα ισχυει και για το ρ/φωνο? (check your e-mail)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2003, 15:21:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

YiannisK έγραψε:
DimiP σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου αν και μπερδευτηκα λιγακι Confused , εγω αυτη τη στιγμη εχω ραδιοκασετόφωνο (οχι ραδιο-CD) απο τη μαμα PEUGEOT, να υποθεσω οτι αυτο το 98% συμβατοτητας με την οθονη, θα ισχυει και για το ρ/φωνο? (check your e-mail)


πολυ ωραια! ποιο ραδιοκασετοφωνο εχεις ;; (μαρκα εννοω).
ακομη κιαν ειναι βαλμενο απο την Peugeot δεν παυει να ειναι μιας καποιας μαρκας. παλια εβαζε clarion μετα philips, τωρα δεν ξερω...
δες τι ειναι το δικο σου και αγορασε την αναλογη cdιερα.
αφου εχεις τις ενδειξεις σου στην κεντρικη οθονη (εκει με το alarm κοντα) ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ 98%.!!
ελεγξε αυτα που σου λεω σε καποιο "καλο" καταστημα car stereo.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2003, 17:00:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

YannisK έγραψε:
Μιχαλη σου εστειλα ενα φοβερο wallpaper, check το e-mail σου
Thanx man! Very happy Thumb right Πολύ ωραίο! Ήδη μπήκε στο desktop του υπολογιστή μου! Wink
Dimip έγραψε:
λοιπον εχουμε και λεμε:
Δεν χρειαζονται πολλα πολλα , ουτε και θα ξηλωθει ΟΛΟ το αυτοκινητο.
Είπα εγώ πως θα ξηλωθεί ΟΛΟ το αυτοκίνητό; Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Δέν το είπα. Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Dimip έγραψε:
Τα καλωδια θα περασουν σε μερη που δεν θα φαινονται και το μηκος τους οσο και η διαδρομη τους εξαρταται απο το μερος που θα μπει η cdiera.Εαν παλι παει στο πορτμπαγκαζ απλα περναει απο τη βαση των μασπιεδων
Δηλαδή αυτό που έλεγα και εγώ με άλλα λόγια... Wink
Φίλε Γιάννη κατα μήκος των μαρσπιέδων εσωτερικά περνάνε οι γραμμές των καλωδίων για τα πίσω ηλεκτρικά-ηλεκτρονικά(είναι κάτω απο τις μοκέτες,δέν φαίνονται).Απο εκεί θα περάσει και το καλώδιο της cd-ιέρας εφόσον την τοποθετήσεις πίσω Wink
dimip έγραψε:
ουτε και η καρδια σου θα πονεσει αμα το δεις! αν παλι εισαι τοοοοσσσο ευαισθητος ...πηγαινε πιες ενα καφε και γυρνα να το παρεις ετοιμο!
Εμένα επειδή είναι τρίπορτο το αμάξι χρειάστηκε να ξηλωθούν πολλά(μέχρι και η κάτω βάση της ζώνης ασφαλειας Rolling eyes ) και όσο να 'ναι μου "πήρε" μερικά χρονάκια... Laughing Laughing Laughing ...αλλά και η εγχείρηση πέτυχε και ο ασθενής έζησε... Laughing Laughing Laughing οσο για τον καφέ...σου λέει τίποτα το "χαρά και εργασία";Κάπως έτσι έγινε Laughing Laughing Laughing
dimip έγραψε:
mick206 συγνωμη αν αυτα που λεω ειναι αντιθετα απο το post soy αλλα νομιζω πως δεν ειναι οπως τα ειπες, αδικα τον τρομαξες το φιλο με την εγκατασταση.
Πρός τί η συγνώμη Δημήτρη;Δέν υπάρχει πρόβλημα Wink .Ο καθένας είναι εδώ για να εκφράσει τη γνώμη του ελεύθερα και όχι με το φόβο του Sniper Laughing Laughing Laughing Τώρα άμα πέσει και καμία Splat Splat Splat τί να κάνουμε... Μές το πρόγραμμα είναι... Laughing Laughing Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 13 Απρ 2003, 17:10:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγώ πάντως ΔΕΝ θα έβαζα Cdιέρα ... γιατί:
α. πιάνει χώρο
β. είναι πανάκριβες
γ. δεν έχουν μεταπολητική αξία
δ. κάνουν ΜΟΝΟ για την μάρκα στην οποία αναφέρονται
ε. Οι universal εκμεταλεύονται συχνότητα FM και χάνουν σε ήχο
στ. Η εργοστασιακή Cdιέρα της Peugeot που έχω δει σε λειτουργία σε λακούβα είναι για κλάμματα ... για να μην πω για πέταμα ... ούτε CDTEXT δεν έχει .... Evil

Προτείνω το πέταμα του εργοστασιακού Ρ/Κ , και τοποθέτηση ενός νέου KENWOOD ΜP3/CD με τεράστιες δυνατότητες και φοβερά design ... Οι τιμές ξεκινούν από 290euro με τοποθέτηση και με 100euro ακόμη παίρνεις και τον αντάπτορα για τα εργοστασιακά χειριστίρια και ενδείξεις για την οθόνη ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Απρ 2003, 18:37:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
YannisK έγραψε:
Μιχαλη σου εστειλα ενα φοβερο wallpaper, check το e-mail σου
Thanx man! Very happy Thumb right Πολύ ωραίο! Ήδη μπήκε στο desktop του υπολογιστή μου! Wink
Dimip έγραψε:
λοιπον εχουμε και λεμε:
Δεν χρειαζονται πολλα πολλα , ουτε και θα ξηλωθει ΟΛΟ το αυτοκινητο.
Είπα εγώ πως θα ξηλωθεί ΟΛΟ το αυτοκίνητό; Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Δέν το είπα. Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Dimip έγραψε:
Τα καλωδια θα περασουν σε μερη που δεν θα φαινονται και το μηκος τους οσο και η διαδρομη τους εξαρταται απο το μερος που θα μπει η cdiera.Εαν παλι παει στο πορτμπαγκαζ απλα περναει απο τη βαση των μασπιεδων
Δηλαδή αυτό που έλεγα και εγώ με άλλα λόγια... Wink
Φίλε Γιάννη κατα μήκος των μαρσπιέδων εσωτερικά περνάνε οι γραμμές των καλωδίων για τα πίσω ηλεκτρικά-ηλεκτρονικά(είναι κάτω απο τις μοκέτες,δέν φαίνονται).Απο εκεί θα περάσει και το καλώδιο της cd-ιέρας εφόσον την τοποθετήσεις πίσω Wink
dimip έγραψε:
ουτε και η καρδια σου θα πονεσει αμα το δεις! αν παλι εισαι τοοοοσσσο ευαισθητος ...πηγαινε πιες ενα καφε και γυρνα να το παρεις ετοιμο!
Εμένα επειδή είναι τρίπορτο το αμάξι χρειάστηκε να ξηλωθούν πολλά(μέχρι και η κάτω βάση της ζώνης ασφαλειας Rolling eyes ) και όσο να 'ναι μου "πήρε" μερικά χρονάκια... Laughing Laughing Laughing ...αλλά και η εγχείρηση πέτυχε και ο ασθενής έζησε... Laughing Laughing Laughing οσο για τον καφέ...σου λέει τίποτα το "χαρά και εργασία";Κάπως έτσι έγινε Laughing Laughing Laughing
dimip έγραψε:
mick206 συγνωμη αν αυτα που λεω ειναι αντιθετα απο το post soy αλλα νομιζω πως δεν ειναι οπως τα ειπες, αδικα τον τρομαξες το φιλο με την εγκατασταση.
Πρός τί η συγνώμη Δημήτρη;Δέν υπάρχει πρόβλημα Wink .Ο καθένας είναι εδώ για να εκφράσει τη γνώμη του ελεύθερα και όχι με το φόβο του Sniper Laughing Laughing Laughing Τώρα άμα πέσει και καμία Splat Splat Splat τί να κάνουμε... Μές το πρόγραμμα είναι... Laughing Laughing Laughing


ρε Μαικ για τις τρυπες , δικιο εχεις δεν το ειπες εσυ αλλα το ρωτησε ο Γιαννης και του απαντησα πως δεν θα τρυπηθει πουθενα. δεν το ειπα για εσενα.
παντως διαβαζοντας το post σου καταλαβα πως ταλαιπωρηθηκες οποτε θεωρησα καλο να πω τη γνωμη μου για να μην νομιζει ο Γιαννης πως ειναι και κατι φοβερο η cdιερα.
Οπως ακριβως ειπε τη γνωμη του κιο vini που δεν προτεινει τη χρηση της για..αλλους λογους.
ολα καλα ολα ανθηρα!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2003, 10:04:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dimip έγραψε:
ρε Μαικ για τις τρυπες , δικιο εχεις δεν το ειπες εσυ αλλα το ρωτησε ο Γιαννης και του απαντησα πως δεν θα τρυπηθει πουθενα. δεν το ειπα για εσενα.
παντως διαβαζοντας το post σου καταλαβα πως ταλαιπωρηθηκες οποτε θεωρησα καλο να πω τη γνωμη μου για να μην νομιζει ο Γιαννης πως ειναι και κατι φοβερο η cdιερα.
Οπως ακριβως ειπε τη γνωμη του κιο vini που δεν προτεινει τη χρηση της για..αλλους λογους.
ολα καλα ολα ανθηρα!
Όντως ταλαιπωρήθηκα αρκετά για να βάλουμε το ηχοσύστημα αλλα απο την άλλη και εγώ τα παρουσίασα αρκετά τραγικά τα πράγματα. Rolling eyes Confused Embarassed
Anyway,όπως το είπες και εσύ. Όλα καλά,όλα ανθηρά Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
YiannisK 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206ColorLine 1,4

Ένταξη: 06 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: KOZANH

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2003, 23:08:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ παληκαρια, σας ευχαριστω ολους Very happy
χθες ρωτησα σε ενα καταστημα με ηχοσυστηματα και μου ειπαν οτι με τον ειδικο ανταπτορα (αξιας 90 ευρω) θα συνεχιζει να συνεργαζεται και η οθονη του 206 και το χειριστηριο στο μοχλο κατω απο το τιμονι.Κριμα δεν θα ηταν να βαλεις ενα καλο μεν ραδιο-cd, και να αχρηστευονταν το τηλεχειριστηριο του τιμονιου και η οθονη του αυτοκινητου (ακομη και αν εχει δικια του οθονη το ραδιο-cd)?
[Αληθεια, τα εργοστασιακα ραδιο-cd της Peugeot ειναι κακης ποιοτητας?]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2003, 23:46:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

YiannisK έγραψε:
οκ παληκαρια, σας ευχαριστω ολους Very happy
χθες ρωτησα σε ενα καταστημα με ηχοσυστηματα και μου ειπαν οτι με τον ειδικο ανταπτορα (αξιας 90 ευρω) θα συνεχιζει να συνεργαζεται και η οθονη του 206 και το χειριστηριο στο μοχλο κατω απο το τιμονι.Κριμα δεν θα ηταν να βαλεις ενα καλο μεν ραδιο-cd, και να αχρηστευονταν το τηλεχειριστηριο του τιμονιου και η οθονη του αυτοκινητου (ακομη και αν εχει δικια του οθονη το ραδιο-cd)?
[Αληθεια, τα εργοστασιακα ραδιο-cd της Peugeot ειναι κακης ποιοτητας?]


για χειρηστηρια τιμονιου δεν ειπες τιποτα στο 1ο post.
Αν το ελεγες θα σου ελεγα πως θελει φυσικα ! τον ανταπτορα.
Παντως επειδη μου φαινεται ακριβος για 90Ε, χωρις να θελω να διαφημισω το μαγαζι, σου εστειλα PM να ρωτησεις και καπου αλλου, ισως φθηνοτερα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2003, 12:32:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγώ που έχω το εργοστασιακό ραδιοκασετόφωνο μάρκας Blaupunkt, έβαλα 6δισκη cdιέρα μάρκας Clarion που την πέρασα στην Lion 1 εβδομάδα μετά που το πήρα. Είναι πολύ καλή, έχει anti-lag timer, και δουλεύεται κανονικά από το μπροστινό panel και από το χειριστήριο πίσω από το τιμόνι, και δεν σταματάει με τίποτα σε λακούβες κλπ (εκτός αν είστε φίλοι του άγριου drift όπου αν χτυπήσει την cdιέρα κάτι πλάγια, όπως πχ αλυσίδες ή οτιδήποτε άλλο έχετε πίσω, από την απότομη μεταφορά έρματος [καλό ,ε;], τότε ίσως σταματήσει και ξαναξεκινήσει μέχρι να βρει που τα "έχασε"). Το θέμα που με χάλασε και με χαλάει με την όλη φάση είναι οτι δεν βαράει γενικά το σύστημα όσο δυνατά υπολόγιζα, επίσης το οτι τα 170 χιλ. που έδωσα για να την περάσω δεν μου φάνηκαν πολλά την ώρα που είχα μαζέψει 1 εκ. για ήχο, ενώ μετά από 2 μέρες που είδα ένα πρόσπεκτ από ήχο της Sony και Pioneer, με 90 χιλ. αγόραζα changer με @@, αλλά τέσπα... και επίσης είναι η μοναδική επιλογή αν δεν θες να ξηλώσεις όλο το σύστημα καθώς υπάρχει έτοιμη η φίσα του changer πίσω αριστερά κάτι από την μοκέτα του port baggage, και η όλη τοποθέτηση μαζί με την βάση, άντε να παίρνει βία βία 30 λεπτά.
Και έτσι κάνουμ(ν)ε ντίλιες μέσα στο μαγαζί... Evil



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2003, 13:14:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Slash έγραψε:
Το θέμα που με χάλασε και με χαλάει με την όλη φάση είναι οτι δεν βαράει γενικά το σύστημα όσο δυνατά υπολόγιζα, επίσης το οτι τα 170 χιλ. που έδωσα για να την περάσω δεν μου φάνηκαν πολλά την ώρα που είχα μαζέψει 1 εκ. για ήχο, ενώ μετά από 2 μέρες που είδα ένα πρόσπεκτ από ήχο της Sony και Pioneer, με 90 χιλ. αγόραζα changer με @@
Φίλε Ντάνι έχεις μία επιλογή αφού δέν είσαι ικανοποιημένος...
Πούλα την cd-ιέρα και ξεκίνα σιγά σιγά το project του ήχου... Wink
Παραπάνω θα σου πεί ο ένας και μοναδικός master of sound of the underground DIMISP... Wink
Δημήτρη σου παραδίδω την σκυτάλη... Wink Very happy


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2003, 13:58:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε καμια περιπτωση δεν θεωρω τον εαυτο μου master του ηχου και του car stereo και αλλα τετοια , οσο κολακευτηκα και αν ειναι . σε ευχαριστω maik για τις φιλοφρονησεις.
Ξοδεψα καμποσα χρηματα σε 3 σταδια μεχρι να φτασω στο τωρινο σημειο το 3ο και πιθανα τελειωτικο.
εκανα λαθη και σιγα-σιγα καταλαβα τι παιζει. Αυτο που πετυχα τωρα με ικανοποιει χωρις να ειναι το τελειο . σιγουρα υπαρχουν καλυτερα και ποιο δυνατα, αναλογα τι ψαχνει ο καθενας.
Πιστευω πως για το 206 με 2000 Ε φτιαχνεις ενα πολυ πολυ καλο συστημα με mp3/ενιχυτη/ηχεια μπρος-πισω/sub/cdιερα
και φυσικα καλωδιωση / μονωση εμπρος στις πορτες.
Τελος εχω καταλαβει τα εξης:
Αν δωσεις ολα τα λεφτα μαζεμενα μια κι εξω, σιγουρα σου ερχεται πιο φθηνα αλλα απο την αλλη μπορει να πετυχει μπορει και οχι και μετα αντε φτου κιαπο την αρχη.
Αν δωσεις σιγα-σιγα τα λεφτα και ψαχνεσαι και αντε να αλλαξω αυτο και αντε να κανω και το αλλο, τοτε πληρωνεις πολυ περισσοτερα αλλα στο τελος καταληγεις (τις περισσοτερες φορες) σε αποτελεσμα που σε ικανοποιει.
Αυτα τα 2 ειναι αντιστροφως αναλογα και ο καθενας διαλεγει το δρομο του.

Ευχαριστως να βοηθησω με προσωπικες συμβουλες/αποψεις οποιον θελησει τη γνωμη μου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2985s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on