PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

chrono GPS
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 25 Φεβ 2008, 21:14:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο pda μου...

Το δικο σου το παπαρι δεν δουλευε?
Τι το θες το δικο μου? Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Φεβ 2008, 00:51:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Mανθο για πιστα μαλλον το κοβω ψηλοαπαραιτητο αφου το αθερμικο παρμπριζ σου + ρανταρ μεγαρα θα σου κανουν ενα σημα ομορφια
συν οτι με το Gps receiver poy eχει η συσκευη θα εχεις 2hz to poly

επισης αν προσξες στο σαιτ σε καποιες συσκευες λεει οτι τα 5 τα πιανει για συγκεκριμενα προγραμματα

το κρονο το υποστηριζει αν θυμαμαι

γνωμη μου περιμενε λιγο καθως ηδη εχουν αρχισει να κανουν την εμφανιση τους τα 10hz και επιπλεον στειλε πμ στον κρονο απο τρακντει να σου προτεινει ενα Wink


ok
καταλαβα

οπότε λίγο υπομονη και βλέπουμε
αλλωστε Μέγαρα δεν προβλέπονται στο συντομο μέλλον...

πάντως σε μια πρόχειρη δοκιμή τοποθετημένο μπροστά από το ρολάι που εκανα
για 60~120 στην ατικη οδο δουλεψε
το ιδιο και στο 0-100 σε ενα πιο ερημικό δρόμο
τωρα να δω πως δουλευει το θεμα κλειστης διαδρομής για να ειμαστε κομπλέ

το θεμα ειναι ότι άλλοτε μου εμφανίζει το κουμπίμπι "view" (επάνω δεξιά δίπλα στο "set" και άλλοτε όχι Confused Shocked

που θα πάει θα την βρουμε την ακρη Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 27 Φεβ 2008, 23:04:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

έχειμεγάλη πλάκα τελικά ....

Μου μέτρησε 0-100 και μέτρα και τα παντα....

Βέβαια έκανα σχεδόν 2 λεπτά να τα πιάσω γιατί είχε πολύ κίνηση.... Laughing Laughing


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Φεβ 2008, 00:33:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DIMCHRI έγραψε:
Βέβαια έκανα σχεδόν 2 λεπτά να τα πιάσω γιατί είχε πολύ κίνηση.... Laughing Laughing


αααα εσυ εισαι πολυ γρηγορος
εγω εκανα 6λεπτά και κάτι Shocked
πάνω που ειχα πιάσει 50km/h σταμάτησα και βοήθησα μια γιαγια να περάσει το δρόμο Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Φεβ 2008, 11:40:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
DIMCHRI έγραψε:
Βέβαια έκανα σχεδόν 2 λεπτά να τα πιάσω γιατί είχε πολύ κίνηση.... Laughing Laughing


αααα εσυ εισαι πολυ γρηγορος
εγω εκανα 6λεπτά και κάτι Shocked
πάνω που ειχα πιάσει 50km/h σταμάτησα και βοήθησα μια γιαγια να περάσει το δρόμο Laughing


ήμουνα με την μηχανή ρε για αυτό .... Wink


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάρ 2008, 00:18:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aναφορά από το μέτωπο: σήμερα το δοκίμασα στις Σέρρες και από ότι φαίνεται δουλεύει εξαιρετικά. Με δέκτη του 1hz η ακρίβειά του πόση είναι; Rolling eyes


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάρ 2008, 02:14:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to hz σημαινει ποσες φορες το δευτερολεπτο ανανεωνει σημα...

το 1χερτζ σημαινει μια φορα το δευτερολετπο αρα εχεις ακριβεια 1δευτερο Laughing χειροτερα απο το ρολοι χειρος θεωρητικα Laughing Laughing

τα 10χερτζ σημαινει 10φορες ανα δευτερο αρα ακριβεια 1 δεκατο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάρ 2008, 09:49:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, το ξέρω αυτό, απλά έλεγα μήπως κάποιος το έχει συγκρίνει με κανονική χρονομέτρηση πίστας. Rolling eyes


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 09:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κύριοι, μόλις πήρα από ebay έναν bluetooth GPS receiver με sample rate 5Hz (ταιβανέζικο φυσικά)! Λέγεται "Just mobile Blucard BT GPS Receiver".

Θα το φέρω στη Λέσχη το βράδυ να του ρίξουμε κανένα βλέφαρο παρέα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 09:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cool Cool Cool Cool
άριστα.
κόστος?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 10:13:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
to hz σημαινει ποσες φορες το δευτερολεπτο ανανεωνει σημα...

το 1χερτζ σημαινει μια φορα το δευτερολετπο αρα εχεις ακριβεια 1δευτερο Laughing χειροτερα απο το ρολοι χειρος θεωρητικα Laughing Laughing

τα 10χερτζ σημαινει 10φορες ανα δευτερο αρα ακριβεια 1 δεκατο


Άρα το δικό μου που μου έβγαλε προχτες 10.2 0-100 ειναι 5Ηz υποθέτω...


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2008, 10:36:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα μου ήρθε το bluetooth obd scanner. Cool Οπότε με ανανέωση 4-5 φορές το sec. μπορώ να πω ότι πιάνω μια σχετική ακρίβεια, τουλάχιστον στις επιταχύνσεις.

Αυτό που με χάλασε πολύ στο chronogps είναι ότι μετά την πίστα, για κάποιον λόγο, δεν μου φορτώνει τα δεδομένα που είχε καταγράψει. Μόνο τα γυρολόγια. Sad


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Απρ 2009, 01:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξοπλισμός:

Asus Eee PC 1000H

Globalsat BU-353 / specifications στη σελίδα 14

Και πάμε για δοκιμή σε 0-100km/h και 0-400m.

Η κεραία τοποθετήθηκε εξωτερικά, στον ουρανό του αυτοκινήτου, χάρη στο μαγνητάκι που έχει.

Στα 0-100km/h είδα μέχρι και 8,3 sec αλλά ενώ πατάω load, δε βγαίνει το διάγραμμα.

Στα 0-400m βγήκε το load και έχουμε το εξής (έκανα 2 δοκιμές, αλλά είχα ξεχάσει το "new" αντί για "merge", οπότε κράτησε την δεύτερη Sad ):



Βάσει του zeperfs που θεωρείται κάπως αξιόπιστο στις εργοστασιακές τιμές, έχουμε 1.6s κάτω στο 400άρι. Για τα πράγματα που φοράει το 206, καλά είμαστε πιστεύω, αν και ΔΕΝ το πίεσα γιατί πιο πολύ ήθελα να δώ αν δουλεύει το πρόγραμμα, παρά να κάνω χρόνο Smile

Αύριο ελπίζω να το δώ και σε μια local καρτόπιστα να δούμε τί γίνεται στο γυρολόγιο και βλέπουμε (έχω γνώση και του χρόνου από συμμετοχή σε αγώνα με σύστημα χρονομέτρησης σαν το training day μας στα Μέγαρα, οπότε θα γίνει και σύγκριση).



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Απρ 2009, 10:27:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω δει κρονο σε αμαξι που ειχαμε και το περφορμανς πανω και ειχε αποκλιση ενα δεκατο συνηθως.....
μια χαρα συστηματακι αλλα μονο για να βλεπεις χρονους...



8.3 μονοκαβαλος με 17αρια???τστστσ με απογοητευεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 12 Απρ 2009, 13:12:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι θείο, δεν είμαι κοντράκιας γι αυτό σε απογοητεύω Laughing

Επίσης αν βαράω 8άρες, θέλω 1 αλλαγή για το 0-100 ενώ τώρα θέλω 2 Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Ιούλ 2009, 11:17:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μόλις παρήγγειλα και εγώ το globsat bu-353 (37 ευρώ) και από βδομάδα θα έχω εντυπώσεις για το chronogps. δυστυχώς μέγαρα αργούν ακόμα, οπότε θα κανιβαλέψουμε τους κοντινούς δρόμους...

λέτε να πάρω και τα suction cups για λαπτοπ ώστε να κουμπώνει το asus στο παρμπρίζ;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιούλ 2009, 05:24:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
λέτε να πάρω και τα suction cups για λαπτοπ ώστε να κουμπώνει το asus στο παρμπρίζ;
ΟΧΙ



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιούλ 2009, 09:34:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου ήρθε χθες η κεραία... άψογη συνεργασία με το chronogps. βαρέθηκα να κάνω τον γύρο του τετραγώνου του σπιτιού μου Razz αλλά το κάνω σε 15 δευτερόλεπτα λολ... πέφτει κ άλλο.....

τώρα περιμένω τα garmin από steve.... ακόμα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιούλ 2009, 13:42:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περίμενε... να βρώ χρόνο Laughing



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Ιούλ 2009, 15:03:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
μου ήρθε χθες η κεραία... άψογη συνεργασία με το chronogps. βαρέθηκα να κάνω τον γύρο του τετραγώνου του σπιτιού μου Razz αλλά το κάνω σε 15 δευτερόλεπτα λολ... πέφτει κ άλλο.....

τώρα περιμένω τα garmin από steve.... ακόμα....

15 ψηλα η χαμηλα?????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1189s (PHP: 61% - SQL: 39%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on