PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Αφαίρεση downpipe

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 07:07:20    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Αφαίρεση downpipe Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για όποιον θελήσει/χρειαστεί να το βγάλει, χρειάζεται υπομονή και λεπτά χέρια γιατί έχει μπόλικες κρυμμένες βίδες.

http://www.carsinspections.com/gr/technical_presentations/peugeot207_1.6t-downpipe_removal/index.html

Μη με ρωτήσετε πως ξαναμπαίνει, θα το μάθω σε μια-δυο μέρες! Laughing


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 08:55:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν σε πιστεύω, και το σκεφτόμουνα το Σάββατο όταν ξανακατέβασα προφυλακτήρα για να αλλάξω τα φανάρια μου . . .
Παρατηρούσα τις βίδες και έλεγα, όρε πανηγύρι που θα έχει όταν έρθει η ώρα του !


Θα βάλεις από Skoda, Audi ?
Εγώ το σκέφτομαι πολύ για της millteck
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 08:59:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι λιγο μανουρα, γιατι δεν υπαρχει πολυς χωρος για να ξεβιδωσεις τις βιδες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 15:24:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα βάλεις από Skoda, Audi ?
Εγώ το σκέφτομαι πολύ για της millteck[/quote]
ναι ρε παιδια για πειτε τις γνωμες σας Very happy για ολους εμας που παμε για εξατμιση πλεον!!!downpipe χειροποιητο η milltec? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 19:16:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιάννη, μου φαίνεται θα σε βάλω πάλι σε έξοδα!


Έχει μεγάλο θέμα με τις βίδες. Χρειάζονται τουλάχιστον τρεις κασετίνες με εργαλεια διαφορετικών μεγεθών για να χωρέσει ένα.

Πηγαίνω για custom dp με καταλύτη αυτό που σας είχα δείξει (από 2.0TFSI, όπως η σκάστρα μας).
Οικονομικά δεν έβγαινε για Miltek καθώς έστειλα μαζί και το τουρμπόνι μου για μεγάλωμα!
Συν τοις άλλοις, αμφιβάλλω αν θα επιζούσε ένας μεταλλικός καταλύτης εκεί μέσα για αρκετά χιλιόμετρα. Ο καταλύτης που θα μπει είναι κεραμικός για αυτό το λόγο.

Πάντως με το dp και τη θερμοασπίδα του εκτός, είναι αρκετά πιο εύκολο να βγάλεις την τουρμπίνα.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 20:27:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καταλαβα...τα 260-40 ειναι πλεον κοντα/...

και το κακο ειναι οτι τωρα δε θα μου το δινει γιατι θα φοβαται μη το σπασω Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Ιούν 2009, 21:51:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι χρειάζεσαι ? Καλά θα σε πάρω από το γραφείο αύριο

Στέλιο φτιάξε x2 αν βρεις καταλύτη, και αν μπορέσει ο μάστορας να το κάνει στα ίδια μέτρα - σημάδια για να τον κουμπώσω εγώ μια χαρά θα είναι !!
Αλλά την θερμασπίδα θέλω να την ξαναβάλω εγώ . . . μπορεί να φτιάξει και καμία βάση για να βιδώσει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 14:11:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η θερμοασπίδα ξανακουμπώνει στη θέση της γιατί δεν πιάνει πάνω στο dp!
Οι βίδες πηγαινουν προς τον κορμό και δεν έχουν επαφή με την εξάτμιση.
Για αυτό όλα τα καλά αναβαθμισμένα dp μπαίνουν και δεν φαίνονται.

Τάκη, εσύ θα είσαι ο απόλυτος δοκιμαστής, οπότε θα το έχεις σύντομα στα χέρια σου. Το αυτοκίνητο αναβαθμίζεται για να βρούμε (πάλι) ποιά είναι τα όρια του κινητήρα χωρίς να έχουμε ζημιές.
Καλύτερα να σπάσει τούτο, παρά κανένα άλλο... Μέχρι στιγμής πάντως τα δείγματα είναι πολύ θετικά. Θα σας ειδοποιήσω για γκαιφέ όταν έρθει η ώρα της τοποθέτησης προβλέπεται πολύ κουπί μέχρι να ξαναμπούν όλες οι βίδες στη θέση τους.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 14:37:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NA toy πεταξουμε και μια ανρτησουλα να το εχουμε ετοιμο για το ταιματακ το οκτωβρη Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 15:24:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

E NAI!!! Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
RME (Κωστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 GT 1.6THP etuners STAGE 2.5

Ένταξη: 17 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 15:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α ρε Στελιο επιστημονα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea γιατι δεν μας αφηνεις λιγο στην υσηχια μας μολις τωρα μου βαλες το ic, εβαλα και γω την εισαγωγη και λεω οοοοοοοπ ενταξει ειμαι παει καλα, Very happy Very happy Very happy Very happy αντε παλι τα ιδια, καλα αυτο το κολομοτερ δεν τερματιζει καπου να τελειωνουμε επιτελους Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil θα ρθω για μπουζι και λαδια


Τα χω δει ολα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 15:48:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
NA toy πεταξουμε και μια ανρτησουλα να το εχουμε ετοιμο για το ταιματακ το οκτωβρη

Έχετε και official 207 Driver...... Wink Laughing Laughing Laughing Laughing

Άντε να δούμε θα τα περάσει τα 240 το GTaki
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
RME (Κωστας)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 GT 1.6THP etuners STAGE 2.5

Ένταξη: 17 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 56
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 15:57:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
volvos έγραψε:
NA toy πεταξουμε και μια ανρτησουλα να το εχουμε ετοιμο για το ταιματακ το οκτωβρη

Έχετε και official 207 Driver...... Wink Laughing Laughing Laughing Laughing

Άντε να δούμε θα τα περάσει τα 240 το GTaki


ναι ρε δωστε το στο Μητσο και μπειτε μεσα την ωρα που οδηγαει και απο τα αλογα που θα φτασει συνολικα απο την αναβαθμιση θα νομιζετε οτι εχει αλλα 200+ ειναι αλλου ο ανθρωπος λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Θα Παμε για κοφι??????


Τα χω δει ολα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Ιούν 2009, 16:43:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
NA toy πεταξουμε και μια ανρτησουλα να το εχουμε ετοιμο για το ταιματακ το οκτωβρη Laughing
Όχι γιατί τέλη Αυγούστου έχει άλλα έξοδα Laughing Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1288s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on