PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ροικη κεφαλης

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
theodore106 (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PeUgEoT 106 1.6 16v

Ένταξη: 13 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2009, 01:51:57    Θέμα δημοσίευσης: Ροικη κεφαλης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα ηθελα να ρωτησω οποιον ξερει φυσικα αν ροικη κανουν μονο τα ρεκτιφιε η μπορει να κανει και ο ιδιος ο μηχανικος με τα καταλληλα σβουρακια??δεν μιλαω για τρελες καταστασεις!!μια απλη λειανση των αυλων!!μεσα στους αυλους ειναι λιγο γρατσαριστα τα πραγματα!!αν καποιος δοκιμαζε να τα λειανει μονος του και δεν γινοταν τοσο τελειο οσο του μαστορα αλλα καλυτερο απο οτι ειναι η κεφαλη μαμα θα ειχε τεραστια διαφορα στην ροηκοτητα??το ρωταω γιατι ρωτησα σε ρεκτιφιε και μου ειπαν τιμες μεταξυ 300-500 ευρω!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2009, 02:57:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε απο οσα ξερω και εχω διαβασει,το να λειανεις τους αυλους εισαγωγης ναι θα εχει διαφορα στη ροϊκοτητα αλλα προς το χειροτερο αφου η σαγρε "υφη" που εχουν χρησιμευει για την αυξηση της ταχυτητας του μιγματος δες και το παρακατω http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11209&postdays=0&postorder=asc&start=220 αντιθετα με τους εξαγωγης που με μια λειανση που μπορεις να κανεις και μονος σου κερδιζεις πιο ευκολο ξεκαπνισμα αφου τα καταλοιπα ξεκολλουν πιο ευκολα...και οπως μου ειχε πει ενας μηχανικος ή κανεις ροϊκη ή δεν κανεις!


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theodore106 (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PeUgEoT 106 1.6 16v

Ένταξη: 13 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2009, 11:30:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μαθαμε και κατι καινουριο!!ομως γιατι ολοι κανουν ροικη για να κερδισουν!!εχουν μπει ολοι στο τρυπακι ενω δεν χρειαζεται??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2009, 12:29:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε σου ειπα πως δε χρειαζεται,ισως ο τροπος που διατυπωσα την απαντηση μου δεν ηταν ο καταλληλος Embarassed απλα στη ροϊκη εξελιξη δε γινεται λειανση των αυλων αλλα διαμορφωση αυτων ωστε βελτιωθει η λεγομενη ροϊκοτητα τους,επισης για να σου δωσω να καταλαβεις,σε μια κεφαλη δε μετραει το ποσο θα μεγαλωσεις τον αυλο αλλα τι σχημα θα του δωσεις,αυτο που μου ειχε πει ο μηχανικος μου "ή κανεις ροϊκη ή δεν κανεις" αναφεροταν στο οτι δε γινεται να κανεις μια "ψιλοροϊκη" ισα για να λες οτι εχεις πειραξει την κεφαλη,αφου η διαδικασια αυτη θελει αρκετη μελετη για να πετυχει οπως και καποια εργαλεια (βλ.flowbench) δε παιρνεις το dremel και οπου βγει και σαφως μια σωστη ροϊκη εξελιξη θα σου δωσει κατι σε αποδοση,αλλα δε πιστευω πως θα χρειαστει μια τετοια διαδικασια απο τη στιγμη που το υπολοιπο μοτερ ειναι "μαμα"...αυτα απο εμενα!


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theodore106 (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PeUgEoT 106 1.6 16v

Ένταξη: 13 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Ιούν 2009, 19:40:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ φιλε μου!!πολυ ενδιαφεροντα αυτα που ειπες!!για 150 αλογα που θελω δεν νομιζω οτι χρειαζεται!!θα ηθελα και την γνωμη και αλλων οι οποιοι γνωριζουν!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2009, 00:39:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ροικη παιδια μονο με flow bench κανεις....τα σβουρακια και αυτα τα γιατροσοφια ειναι απο μαστορες που απλα θελουν να πουλησουν οτι ξερουν και καλα κατι....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
theodore106 (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PeUgEoT 106 1.6 16v

Ένταξη: 13 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2009, 01:58:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο το flow bench ειναι εργαλειο η μηχανημα??ρωταω επειδη δεν ξερω!!εμενα ο μηχανικος που πηγα να ρωτησω μου εδειξε 5-10 σβουρακια!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2009, 03:56:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

theodore106 έγραψε:
αυτο το flow bench ειναι εργαλειο η μηχανημα??ρωταω επειδη δεν ξερω!!εμενα ο μηχανικος που πηγα να ρωτησω μου εδειξε 5-10 σβουρακια!!


"Τσιμπα" ενα καλο link! http://www.superflow.com/flowbenches/ ελπιζω να ξερεις εγγλεζικα Laughing διαβασε και θα καταλαβεις τι ειναι το flowbench!


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theodore106 (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PeUgEoT 106 1.6 16v

Ένταξη: 13 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2009, 20:26:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ποια ρεκτιφιε θα εχουν τετοιο??δρακος και ωμεγα εχουν??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
geo106xs (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 106 s16 (2000)

Ένταξη: 26 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 1139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 06 Ιούν 2009, 20:38:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το μονο σιγουρο ειναι πως εχει ο Σεβνταλης,καποιον αλλο δε ξερω...


....Αλλοτινές μου εποχές...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theodore106 (theodore)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PeUgEoT 106 1.6 16v

Ένταξη: 13 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιούν 2009, 01:34:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποιου αλλου η γνωμη που να εχει δει διαφορες η να ξερει για την ροικη της κεφαλης??ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nasoss 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 2.0 (16V) GTI

Ένταξη: 26 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 121
Τόπος: athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιούν 2009, 16:12:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sevndalis....ο μονος που εχει τετοιο...


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,114s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on