PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Ανάβαση Κύμης 16-17 Μαιου 2009
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 12:46:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φαίνεται ξεκάθαρα ποιός έφταιγε αλλά δεν έχει και πολλή σημασία...

Δεν ξέρω, όσο βλέπω στο 2ο βιντεάκι το κλωτσίδι που ρίχνει ο ράλλος στην ασκόνα πεθαίνω στα γέλια! Ούτε πέναλτυ να σούταρε Laughing

Sorry, ξέρω δεν είναι αστείο Embarassed


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 13:01:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιο επιπεδο οδηγων...θα επρεπε να ντρεπονται που θεωρουν και τους εαυτους τους οδηγους αγωνων...κυρωσεις θα υπαρξουν??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
face (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 13:12:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ το έχω τραβήξει ναι, αλλά επειδή κάποιος έγραψε στο you tube ότι ο Ascona εκτόξευε απειλές στα Pits (ένδικες και εξώδικες) θέλω να τον βρω (106) να του το στείλω σε υψηλή ανάλυση και όχι κομμένο σε διάρκεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 15:58:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

face έγραψε:
Εγώ το έχω τραβήξει ναι, αλλά επειδή κάποιος έγραψε στο you tube ότι ο Ascona εκτόξευε απειλές στα Pits (ένδικες και εξώδικες) θέλω να τον βρω (106) να του το στείλω σε υψηλή ανάλυση και όχι κομμένο σε διάρκεια.


Kαι πολύ καλά θα κάνεις!

Ο οδηγός του 106 ήταν ο μόνος που δεν έφταιγε!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 16:17:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτά συμβαίνουν σε αγώνες, τις περισσότερες φορές εν βρασμώ ψυχής λέγονται πολλά, στο τέλος όμως οι οδηγοί τα βρίσκουν μεταξύ τους.

Η διαδικασία του warm up κατα την άποψη μου γίνεται γενικά με λαθος τρόπο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kitsos83 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Suzuki Swift Gti

Ένταξη: 09 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 16:17:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτος ηταν κ ο λογος που ανεβηκε το βιντεο you tube.απλα μεσω του φιλου μου γιωργου που συμμετειχε με το μπλε gti αναζητειται αν υπαρχει κ το βιντεο με τις υβρεις.αν υπαρχει ας στειλει σε μενα το λινκ η' οτι αρχειο υπαρχει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 16:31:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικως υπαρχει θεμα για τα warm up στις αναβασεις.
Ο ρολος του warm up οπως και ο ρολος του γυρου σχηματισμου στα σιρκουι εχει το νοημα του να κανει ενα τελευταιο "τσεκ" ο οδηγος στο αυτοκινητο οτι ειναι ενταξει και μπορει να τρεξει ωστε αν υπαρχουν οι πιθανοτητες να παθει βλαβη να μην τρεξει και να δημιουργθει προβλημα και καθυστερηση στον αγωνα.
Επισης αλλος ενας ρολος ειναι παλι ενα τελευταιο "τσεκ" του αγωνιστικου χωρου λιγο πριν αρχησει ο αγωνας, πραγμα που ειναι -πιστεψτε με- πολυ χρησιμο ειδικα τον χειμωνα στις αναβασεις που καποιες στροφες μαζευουν υγρασια και δεν ξερουμε αν εχει στεγνωσει απο τη στιγμη που κλεινει ο δρομος μεχρι τη στιγμη που ξεκιναει ο αγωνας.
Πως παρερμινευεται αυτο γενικα και ειδικα . . .
Στα σιρκουι το 99% σπινιαρει στον γυρο γυρω σχηματισμου ωστε να καθισει γομα στην ασφαλτο στο σημειο εκκινησης και οταν δωθει η κανονικη εκκινηση του αγωνα να εχει το αγωνιστικο καλυτερη προσφυση οταν θα ξεκινησει.Μην ξεχνατε οτι οι εκκινησεις στα σιρκουι πολλες φορες προδικαζουν και το αποτελεσμα του αγωνα.
Στις αναβασεις αυτο που γινεται ειναι οτι νομιζουν πως το warm up ειναι κατι σαν ελευθερο δοκιμαστικο και αυτο που κανουν ειναι να φρεναρουν, να αφησουν αποσταση απο το μπροστινο αυτοκινητο και να περασουν καθε στροφη ουσιαστικα σε ρυθμο αγωνα.
Αυτο ισως εγινε στην Κυμη και συνεβη οτι βλεπετε στο βιντεο, γιατι ναι μεν φρεναρε για να αφησει αποσταση απο τον μπροστινο αλλα δεν υπολογισε τι γινονταν πισω του οποτε σε συνδυασμο με το γλιστερο οδοστρωμα κλωτσισε το ραλλακι την ασκονα.
Αυτο που ειδατε ειναι πταισμα μπροστα στο τι εχει συμβει, εχει τυχει μεχρι και καραμπολα 9 αγωνιστικων σε αναβαση απλα εδω ετυχε να υπαρχει βιντεο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
face (Petros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Μάϊ 2009, 18:48:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Γενικως υπαρχει θεμα για τα warm up στις αναβασεις.
Ο ρολος του warm up οπως και ο ρολος του γυρου σχηματισμου στα σιρκουι εχει το νοημα του να κανει ενα τελευταιο "τσεκ" ο οδηγος στο αυτοκινητο οτι ειναι ενταξει και μπορει να τρεξει ωστε αν υπαρχουν οι πιθανοτητες να παθει βλαβη να μην τρεξει και να δημιουργθει προβλημα και καθυστερηση στον αγωνα.
Επισης αλλος ενας ρολος ειναι παλι ενα τελευταιο "τσεκ" του αγωνιστικου χωρου λιγο πριν αρχησει ο αγωνας, πραγμα που ειναι -πιστεψτε με- πολυ χρησιμο ειδικα τον χειμωνα στις αναβασεις που καποιες στροφες μαζευουν υγρασια και δεν ξερουμε αν εχει στεγνωσει απο τη στιγμη που κλεινει ο δρομος μεχρι τη στιγμη που ξεκιναει ο αγωνας.
Πως παρερμινευεται αυτο γενικα και ειδικα . . .
Στα σιρκουι το 99% σπινιαρει στον γυρο γυρω σχηματισμου ωστε να καθισει γομα στην ασφαλτο στο σημειο εκκινησης και οταν δωθει η κανονικη εκκινηση του αγωνα να εχει το αγωνιστικο καλυτερη προσφυση οταν θα ξεκινησει.Μην ξεχνατε οτι οι εκκινησεις στα σιρκουι πολλες φορες προδικαζουν και το αποτελεσμα του αγωνα.
Στις αναβασεις αυτο που γινεται ειναι οτι νομιζουν πως το warm up ειναι κατι σαν ελευθερο δοκιμαστικο και αυτο που κανουν ειναι να φρεναρουν, να αφησουν αποσταση απο το μπροστινο αυτοκινητο και να περασουν καθε στροφη ουσιαστικα σε ρυθμο αγωνα.
Αυτο ισως εγινε στην Κυμη και συνεβη οτι βλεπετε στο βιντεο, γιατι ναι μεν φρεναρε για να αφησει αποσταση απο τον μπροστινο αλλα δεν υπολογισε τι γινονταν πισω του οποτε σε συνδυασμο με το γλιστερο οδοστρωμα κλωτσισε το ραλλακι την ασκονα.
Αυτο που ειδατε ειναι πταισμα μπροστα στο τι εχει συμβει, εχει τυχει μεχρι και καραμπολα 9 αγωνιστικων σε αναβαση απλα εδω ετυχε να υπαρχει βιντεο.


γνωστά όλα αυτά και πολύ σωστά. Εγώ το κατατάσσω στα "αγωνιστικά ατυχήματα" αλλά όχι και να βρίζει θεούς και δαίμονες ο ascona απευθυνόμενος στον οδηγό του 106 . Να μην πω τι είπε κατά λέξη.

@Kitsos. το βρισίδι το πρώτο το άκουσα και μετά έβαλα να γράφει αλλά δεν έχω προσέξει αν έχει πιάσει τίποτα η κάμερα καθότι και μακριά. Θα το ακούσω το βράδυ ξανά να δω αν έχει πιάσει τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gonakinen (ΓΙΩΡΓΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

106RALLYE A6 , 205 E11

Ένταξη: 28 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 742
Τόπος: ΠΕΙΡΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ http://www.chaniacrete.gr/gr/

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2009, 17:35:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δείτε κι άλλο ένα του Βραχάτη (206wrc)

http://www.youtube.com/watch?v=LlzYoNjJmA4


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελληνικοί Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2279s (PHP: 43% - SQL: 57%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on