PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αλλαγή φλάτζας κεφαλής για δεύτερη φορά!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
giozz (Giwrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


"Peugeot 307 1,4 (16V) XS (2002)

Ένταξη: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2009, 02:14:19    Θέμα δημοσίευσης: Αλλαγή φλάτζας κεφαλής για δεύτερη φορά! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαιρετώ όλους στο site! είμαι νέο μέλος και έχω το εξής πρόβλημα. έχω ένα Peugeot 307 1,4 XS(2002) και είχα αρκετά προβλήματα απ την αρχή. πριν από 2 χρόνια άλλαξα φλάντζα κεφαλής(350 ευρώ) σύμφωνα με υπόδειξη του συνεργείου μου. εδώ και 1 χρόνο αναφέρω στα service πως αδειάζει το νερό του ψυγείου και το συμπληρώνω και απαντούν πως θα πρέπει να μείνει λίγες μέρες να ψαχτεί κλπ. στο τελευταίο είπαν πως πρέπει να αλλαχτεί πάλι η φλάντζα εξηγώντας μου τι συμβαίνει(+350 ευρώ και βλέπουμε)..ερώτηση: α)υπήρχε εξαρχής ευπάθεια? β) βλέπω σε παλιότερα θέματα χαμηλότερες τιμές γ)μήπως υπάρχει εγγύηση ανταλλακτικού ή δικό τους σφάλμα? δ)μήπως είμαι για αλλαγή αυτοκινήτου?? το ..κακό είναι πως πάλι ..308 θα έπαιρνα! ευχαριστώ εκ των προτέρων. Γιώργος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2009, 07:10:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

350 ευρω δεν ειναι πολλα για τετοια δουλεια....Τωρα αν χρειαζετε να γινει ειναι αλλο θεμα.....εγω με το ιδιο αυτοκινητο και ο ιδιο μοτερ εχω 90.000 χλμ και δεν ει9χα τετοιο θεμα....μια μικρη απωλεια νερου παντα την ειχα αλλα μονο καλοκαιρι και σε σκισημο που ειναι λογικο να φυγει μια ποσοτητα νερου....εξαλλου το κυκλωμα ειναι υδατοστεγες αλλα εχει και διοδους να διαφευηει ο υδρατμος.....εσευ ποσο απωλεια εχεις ενδεικτικα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
giozz (Giwrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


"Peugeot 307 1,4 (16V) XS (2002)

Ένταξη: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Μάϊ 2009, 17:28:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
350 ευρω δεν ειναι πολλα για τετοια δουλεια....Τωρα αν χρειαζετε να γινει ειναι αλλο θεμα.....εγω με το ιδιο αυτοκινητο και ο ιδιο μοτερ εχω 90.000 χλμ και δεν ει9χα τετοιο θεμα....μια μικρη απωλεια νερου παντα την ειχα αλλα μονο καλοκαιρι και σε σκισημο που ειναι λογικο να φυγει μια ποσοτητα νερου....εξαλλου το κυκλωμα ειναι υδατοστεγες αλλα εχει και διοδους να διαφευηει ο υδρατμος.....εσευ ποσο απωλεια εχεις ενδεικτικα?

η απώλεια είναι μάλλον μεγάλη- πέφτει από το max στο min πλέον σε 10-15 μέρες και συμπληρώνω. απλά σκέφτομαι αν φτιάχνοντάς του θα είναι όλα οκ, γιατί τελευταία όταν βάζω μπροστά τη μηχανή ή δεν ξεκινάει αμέσως ή ρετάρει. στον προγραμματισμό νέο αυτοκίνητο παίζει την επόμενη χρονιά..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 00:00:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικό να ρετάρει, min-max σε 15 μερες ειναι αρκετά γρήγορα.

Γιάννη, εσύ 8βου δεν είσαι;



Ο 16βαλβιδος ειναι ευαίσθητος στο θέμα φλάτζας. Μια φορά αστοχία οκ, αλλά δεύτερη σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά. Παραφλού άλλαζες κάθε 2 χρόνια/60k; Θερμοστάτης/αντλία οκ;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giozz (Giwrgos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


"Peugeot 307 1,4 (16V) XS (2002)

Ένταξη: 28 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 16:48:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

όλα οκ, έτσι λένε και στο συνεργείο.
ούτε υγρά έχανε το ψυγείο, ούτε είχα πρόβλημα, τουλάχιστον αντιληπτό σε μένα. στο συνεργείο πριν από 2 χρόνια είπαν πως κάτι δακρύζει και αλλάξανε και τη φλάντζα κεφαλής- λέω κάτι ξέρουν παραπάνω. παίρνω το αμάξι και ακουγόταν ένας θόρυβος φρρρ. είχαν ραγίσει την πολλαπλή εξαγωγή ανοίγοντας το καπάκι από ότι κατάλαβα (έχω φίλους πιο σχετικούς από μένα). στο συνεργείο το δέχτηκαν και την αντικατέστησαν.
και φτάνουμε ένα χρόνο πριν που μένω στην εθνική οδό από παραφλού. κόντεψα να πάρω φωτιά (ζόρικο ταξίδι πήγαινε-έλα Θεσσαλονίκη-Αθήνα σε 12 ώρες). το συμπλήρωσα, συνέχισα το ταξίδι. το πάω :αφού τα κρατάει τα νερά όλα καλά. αλλά προοδευτικά έχανε από λίγο, το έλεγα, συμπλήρωνα, έκανα σέρβις τίποτε δεν έλεγαν. και στο τελευταίο σέρβις είπαν πως μπερδεύει λάδια νερά και θέλει φλάντζα κεφαλής...πάλι. καταλαβαίνω πως μπορεί να σχίζω το αμάξι για τις δυνατότητές του και ίσως να φταίω εγώ.
δεν έχω πια εμπιστοσύνη και έχω κι άλλο προσωπικό παράδειγμα από άλλη μεγάλη αντιπροσωπεία της Θεσ/κης.
απλά μια χάρη: σε προσωπικό μήνυμα στείλτε σύσταση για κάποιο αξιόπιστο συνεργείο.. τι να πω. ευχαριστώ όπως και ναχει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 18:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο 207 cc που εχω συμπληρωνω παραφλου καθε 2 μηνες σιγουρα...δεν αδειαζει αλλα παιφτει απο το minimum...το ελεγξαν και δεν ειδαν πουθενα να χανω...ομως πιστευω οτι δεν ειναι λογικο και καπου υπαρχει προβλημα...
Εχετε καποια αποψη...ισως να μην σχετιζεται με τη φλατζα κεφαλης αλλα το αναφερω γιατι δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 18:45:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Λογικό να ρετάρει, min-max σε 15 μερες ειναι αρκετά γρήγορα.

Γιάννη, εσύ 8βου δεν είσαι;



Ο 16βαλβιδος ειναι ευαίσθητος στο θέμα φλάτζας. Μια φορά αστοχία οκ, αλλά δεύτερη σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά. Παραφλού άλλαζες κάθε 2 χρόνια/60k; Θερμοστάτης/αντλία οκ;


Ναι 8βου ειμαι αν και πλεον 1.6..... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Μάϊ 2009, 20:17:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Puzzle έγραψε:
Στο 207 cc που εχω συμπληρωνω παραφλου καθε 2 μηνες σιγουρα...δεν αδειαζει αλλα παιφτει απο το minimum...το ελεγξαν και δεν ειδαν πουθενα να χανω...ομως πιστευω οτι δεν ειναι λογικο και καπου υπαρχει προβλημα...
Εχετε καποια αποψη...ισως να μην σχετιζεται με τη φλατζα κεφαλης αλλα το αναφερω γιατι δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι...


Ντρόμπα νερού είσαι εσυ.....να πάς να στο κοιτάξουν.
Εμένα από εκεί έχανε, ελάχιστο βέβαια, αλλά έχανε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0845s (PHP: 60% - SQL: 40%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on