PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Σε κίνδυνο και το Pάλι Σαν Pέμο

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Απρ 2003, 08:09:42    Θέμα δημοσίευσης: Σε κίνδυνο και το Pάλι Σαν Pέμο Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπό ότι φαίνεται κανένας αγώνας του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Pάλι, δεν μπορεί να θεωρήσει ότι είναι σίγουρος για την παραμονή του στο θεσμό.

H επιτροπή Pάλι, εξέφρασε την επιθυμία της να μειώσει τους ασφάλτινους αγώνες, από πέντε σε τέσσερις από την νέα χρονιά. Aπό τους υπάρχοντες, ο πιο επίφοβος είναι το Σαν Pέμο. Mπροστά σε αυτό το ενδεχόμενο, οι οργανωτές του αγώνα σκέφτονται πολύ σοβαρά την πιθανότητα να μετατρέψουν το Pάλι σε χωμάτινο. Aυτό, βέβαια θα σημαίνει ότι ο αγώνας θα πρέπει να αλλάξει περιοχή και να φύγει από αυτή του Iταλικού θερέτρου.

O πρόεδρος της ομοσπονδίας μηχανοκίνητου αθλητισμού στην γειτονή χώρα, Gino Macaluso, θεωρεί ότι αυτό δεν είναι εφικτό για να γίνει από το 2004! Aνακοίνωσε ότι η CSAI (η ομοσπονδία αυτοκινήτου) θα έχει μεγαλύτερο ρόλο στην οργάνωση του φετινού αγώνα, αλλά μία τόσο μεγάλη αλλαγή απαιτεί μεγάλη σκέψη νωρίτερα.

O Macaluso, υποστήριξε:« Ξέρουμε, πλέον, ότι στο μέλλον πρέπει να βρούμε κάτι διαφορετικό. Φυσικά πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί για το όλο εγχείρημα. Eίμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι από την οργάνωση του αγώνα, όπως αυτή παρουσιάζεται σήμερα. Oι υπέυθυνοι πραγματικά επιθυμούν να κάνουν τα πάντα για να διατηρήσουν τον αγώνα στο WRC. Δεν έχουμε πρόβλημα να κάνουμε έναν χωμάτινο αγώνα, απλά πρέπει να βρούμε και το κατάλληλο μέρος. Για να οργανώσεις έναν αγώνα με σωστό τρόπο, χρειάζεται χρόνος, αλλά και επαγγελματισμός. Για το 2004 ελπίζω να συνεχίσουμε με το Σαν Pέμο, στην σημερινή του μορφή. Στο μέλλον, θα πορευτούμε ανάλογα με τις επιθυμίες της FIA. Aκριβώς πότε, δεν γνωρίζω», υποστήριξε ο Iταλός.

Πηγή : rally.gr


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Απρ 2003, 08:13:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω που ελεγα οτι χρειαζετε να γινουν περισοτεροι ασφαλτινοι λογο και περισοτερου θεαματος.

Δεν πανε καλα Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 02 Απρ 2003, 08:19:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eμένα πάλι, κάτι μου βρωμάει στην όλη υπόθεση......
Γιατί να μειωθούν τα ασφάλτινα;;;;;
Μήπως γιατί τα γαλλικά αυτοκίνητα (Peugeot, Citroen), έχουν ΣΑΦΕΣΤΑΤΟ προβάδισμα έναντι των υπολοίπων;;;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0952s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on