PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Τί ανάρτηση για το rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 57, 58, 59  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 00:36:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τοτε δεν χρειαζόνταν όλος ο υπόλοιπος πρόλογος Wink Wink Razz Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 03:41:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω καταλαβει οτι εχω γινει κουραστικος ρε παιδες και συγχρωρεστε με για αυτο αλλα θελω να γινει δουλεια καλη και να πετυχει.2 ερωτησεις ακομα...

α) ποσους ποντους διαφορα εχει μετρημενο το υψος μπροστα και πισω το ραλλακι σας ή καλυτερα ποσους ποντους πρεπει να εχει.(το λεω γιατι εμενα μου εχουν κουρδισει ενα δοντι κατω και ειμαι 1,5 ποντους πιο ψηλος πισω απο μπρος),
β)αν διαλεξω ελατηρια 250 λιμπρες και 18 υψος σε αντιθεση με 286λιμπρες και 17 υψος που εχω τωρα .....ΚΑΙ πρεπει να χαμηλωσω 1,5-2,0 ποντους μπρος απο μαμα υψος τοτε πολυ πολυ πολυ πιθανο το αμαξι να ειναι στο ιδιο υψος πισω με μπρος, πραγμα που εχω καταλαβει οτι δεν ειναι σωστο.ενημερωτικα το λεω ,τωρα με 17υψος ελατηρια εχω περιθωριο στα πιατελα 1 ποντο μονο να παω κατω και ετσι ρυθμισμενο το αμαξι ειναι 1,5 ποντους πιο χαμηλο απο πισω.(ΜΗΠΩΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΟΜΩΣ 250 ΛΙΜΠΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΝΤΙ 286 ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚά ΚΑΤΣΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΤΩ?)ελπιζω να εγινα κατανοητος... ευχαριστω και παλι πολυ και συγνωμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 10:31:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α)Περιπου 1,5-2cm
β)Απο την στιγμη που κανεις μισες δουλειες χωρις ραβδους στρεψης πισω,το χαμηλωνεις μπροστα οσο και πισω(δηλαδη 1,5cm) και μετα βλεπεις αναλογα το τι σε βολευει.
Οσο πιο μεγαλη η διαφορα(χαμηλο μπροστα-ψηλο πισω) τοσο πιο υπερστροφικο(κωλος κοινως) θα ειναι,οσο πιο πολυ την εκμηδενιζεις,τοσο πιο ουδετερο/υποστροφικο(μουτρα κοινως) θα ειναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Ιαν 2009, 21:18:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
α)Περιπου 1,5-2cm
β)Απο την στιγμη που κανεις μισες δουλειες χωρις ραβδους στρεψης πισω,το χαμηλωνεις μπροστα οσο και πισω(δηλαδη 1,5cm) και μετα βλεπεις αναλογα το τι σε βολευει.
Οσο πιο μεγαλη η διαφορα(χαμηλο μπροστα-ψηλο πισω) τοσο πιο υπερστροφικο(κωλος κοινως) θα ειναι,οσο πιο πολυ την εκμηδενιζεις,τοσο πιο ουδετερο/υποστροφικο(μουτρα κοινως) θα ειναι.

οσο αναφορα το β μαλλον ξεχασα να αναφερω οτι φοραω πιο χοντρες ραβδους .21 εχω βαλει.
κατι αλλο... εχω ακουσει οτι υπαρχουν κατι ελατηρια τα λεγομενα προοδευτικα ελατηρια τα οποια χωρις να ειναι δικα μου τα λογια αλλα ενος μαστορα οτι δουλευουν σε 2 διαφορετικες σκληροτητες αναλογα την οδηγηση. πχ σημερα ειδα κατι κοκκινα προφλεξ τα οποια μου εκαναν και εντυπωση γιατι χαμηλα το σπυρωμα ηταν πιο στενο απ'οτι επανω και μου ειπε ο μαστορας οτι ειναι 250 λιμπρες και 350. τον ρωτησα και εγω στην συνεχεια πως γινεται αυτο και μου ειπε οτι στην βολτα θα ειναι 250 και στο φουλ στριψιμο θα ειναι 350... για δωστε τα φωτα σας...ευχαριστω...
+...+ αν ανοιχτει μια καινουργια group n για κοψιμο bump stop και μια παλια , τοτε και οι δυο τον ιδιο χρονο ζωης δεν θα εχουν????(το λεω γιατι μου ειπαν οτι αμα την ανοιξεις μετα απο λιγο καιρο χαλαει.,.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 11:09:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμα η ποιοτητα του service ειναι καλη,τιποτα δεν παθαινουν τα Bilstein.
Αμα ειναι της φουτσας,τοτε θα τα κλαις σχετικα γρηγορα...

Περι σκληροτητας ελατηριου,ναι,υπαρχουν προοδευτικα ελατηρια αλλα πολυ σπανια θα δεις για στενοπιατελα.
Οσοι κανουν τετοια κατασκευη βαζουν 2 ομοκεντρα ελατηρια οπου το ενα παιζει τον ρολο του helper και το αλλο του κυριως ελατηριου.
Το helper μπορει να ειναι απλα για να μην βγαινουν τα ελατηρια απο την θεση τους στην πληρη εκτονωση ή για να λειτουργει κανονικα σαν ελατηριο και μολις τερματισει να λειτουργει το σκληροτερο.
Σε 106 παντως δεν εχω δει τετοιο πραγμα και πολυ δυσκολα θα χωρεσει καθως η διαδρομη της αναρτησης του ειναι πολυ μικρη.

Οσο για την σκληροτητα που ειπε ο μαστορας,πολυ χονδρικα καλα τα ειπε αλλα μαλλον δεν εχει κατανοησει και αυτος ο ιδιος το γεγονος οτι τα προοδευτικα ελατηρια μετριουνται μονο στην πληρη φορτιση τους και οχι στο ενδιαμεσο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 17:04:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω και παλι Στελιο . Very happy
... Ποια αναρτηση εχει μεγαλυτερη διαδρομη ? group Ν ή peugeot sport ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 17:08:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χμμ αυτο με τη διαδρομη δν μπορω να στο απαντησω,παντως σε διαβεβεβαιω, πως με την πς δε τερματιζει ποτε και πουθενα, (νορμαλ πλαισια παντα) και ειναι απιστευτα ανετη...(ουτε γω το περιμενα).


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 17:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
Χμμ αυτο με τη διαδρομη δν μπορω να στο απαντησω,παντως σε διαβεβεβαιω, πως με την πς δε τερματιζει ποτε και πουθενα, (νορμαλ πλαισια παντα) και ειναι απιστευτα ανετη...(ουτε γω το περιμενα).
χμμμ μου αρεσε αυτο που ακουσα. αρκει να μπορει να δουλεψει η peugeot sport με τα ελατηρια μου (kw 286 lb - υψος 17).καπου ειχε παρει το αυτι μου οτι η διαρκεια ζωης της Ν ειναι μεγαλυτερη απο της PS.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 28 Ιαν 2009, 17:20:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Xmm, εγω εχω την πς αλλα κομπλε, δηλ αμορτισερ μπροστα με στενοπιατελα.
Τωρα υψη και τετοια δν γνωριζω Confused , νομιζω 20? θα μας πουν οι "ειδικοι".

Ναι αποσο ξερω και γω η πς χαλαει γρηγοροτερα,αλλα ολα ειναι υποκειμενικα,τροπος οδηγησης,χρηση κτλ κτλ κτλ...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2009, 00:48:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
Xmm, εγω εχω την πς αλλα κομπλε, δηλ αμορτισερ μπροστα με στενοπιατελα.
Τωρα υψη και τετοια δν γνωριζω Confused , νομιζω 20? θα μας πουν οι "ειδικοι".

Ναι αποσο ξερω και γω η πς χαλαει γρηγοροτερα,αλλα ολα ειναι υποκειμενικα,τροπος οδηγησης,χρηση κτλ κτλ κτλ...



kane αυριο μαλον θα τα εχω και εγω τα ps ελατηρια και πιατελα επιτελους να τα βαλω πανω στην bilstein να τελειωνω απορω πως θα ειναι γτ εχω εντιπωσεις μονο απο σπασμενα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2009, 06:01:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ξερει καποιος ας μου πει τα χαρακτηριστικα απο τα ελατηρια τα peugeot sport (λιμπρες,υψος,διαμετρο κ.λ.π).
nemesis φιλε περιμενω να μου πεις εντυπωσεις . για να μην σου πω περιμενω και βολτα. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2009, 11:45:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yokagyla έγραψε:
αν ξερει καποιος ας μου πει τα χαρακτηριστικα απο τα ελατηρια τα peugeot sport (λιμπρες,υψος,διαμετρο κ.λ.π).
nemesis φιλε περιμενω να μου πεις εντυπωσεις . για να μην σου πω περιμενω και βολτα. Laughing



Τα χαρακτηριστικα ειναι τα εξης:

-Λιμπρες 280lib
-Υψος 205mm
-Εσωτερικη διαμετρος 90mm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2009, 12:02:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα χαρακτηριστικα ειναι αυτα που εγραψε ο Βασιλης(ενταξει,5 lbs επιπλεον στην σκληροτητα Laughing ) αλλα τα PS με τα 170αρια KW μαλλον δεν βλεπω να συνεργαζονται εκτος και αν καταφερεις να βρεις τροπο ωστε να τα κανεις να ανεβουν τοσο ψηλα οσο πρεπει.
Το γεγονος οτι ειναι 17αρια δινει μικρη ωφελιμη διαδρομη οποτε αν τα αφησεις ως εχουν τοτε θα δουλευει πολυ χαμηλα και ισως να τερματιζει κιολας.
Αν τα σηκωσεις τερμα πανω(φτιαχνωντας πιο μακρια πασα εννοω) τοτε το μονο προβλημα ειναι καποιο πιθανο coil bind που μπορει να εχεις αν και αυτο δεν ειναι σε θεση να σου δημιουργησει ουσιαστικο προβλημα πλην καποιων εξαιρεσεων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 29 Ιαν 2009, 21:08:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yokagyla έγραψε:
αν ξερει καποιος ας μου πει τα χαρακτηριστικα απο τα ελατηρια τα peugeot sport (λιμπρες,υψος,διαμετρο κ.λ.π).
nemesis φιλε περιμενω να μου πεις εντυπωσεις . για να μην σου πω περιμενω και βολτα. Laughing



axxaxa πολυ ευχαριστως αλλα ειμαι ροδο φιλε μου

σημερα τα πηρα τα ελατηρια και πιατελα θα τα βαλω και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τελεια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pugman (Stergios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 gti (2000)

Ένταξη: 16 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2009, 12:51:23    Θέμα δημοσίευσης: 106gti ανάρτηση...για ακόμη μια φορά! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χαιρετώ την παρέα.
Έχω ένα 106gti του (10ος 2000) το οποίο υπό την επήρρεια παραπληροφόρησης, ενθουσιασμού και αρκετής απερισκεψίας πριν καλά-καλά το...γνωρίσω (οδηγικά μιλώντας), του άλλαξα τα φώτα.

Για να ακριβολογώ βέβαια, τα μόνα που δεν άλλαξα ήταν τα φώτα.
Το χαμήλωσα. Και το ακριβοπλήρωσα. Πήγα σε πολλούς που "ήξεραν". Άλλαξα 3 αναρτήσεις (φουλ σετ αμορτισέρ-ελατηρίων, χωρίς να πειράξω την πίσω ράβδο όμως).
Η τελευταία "μορφή" της ανάρτησης (εδώ και μια 4ετία περίπου) είναι bilstein group N αμορτισέρ με κομμένο το μισό bump stop και HR-δεξέρωλίμπρες ελατήρια. Να'ναι καλά ο άνθρωπος που μου τα πρότεινε (και τα τοποθέτησε). Για τα γήινα λεφτά που είχα δώσει τότε έμεινα πολύ ευχαριστημένος, με μια μικρή δυσαρέσκεια: Στις ανοιχτές καμπές και με αρκετά χιλιόμετρα δεν αισθανόμουν τον κώλο του 106 σταθερό. Σα να μου "έφευγε" λίγο σιγά-σιγά. Αλλά αυτό μάλλον έχει να κάνει με την πίσω ράβδο που δεν άλλαξα.

Τες πα.

Για αρκετά χρόνια το ευχαριστήθηκα το αμάξι έτσι.

Τώρα όμως κάτι άλλαξε.

Εγώ.

Γέρασα.

Παρόλο που το αμάξι είναι πολύ απόλυτο (για τα δικά μου γούστα) σε τιμόνι και φρένα και ΔΕΝ κοπανάει σαν μερικά 106 που έχω ανέβει, είναι αρκετά σκληρό για τη χρήση που του κάνω.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής:
α)Μπορώ να βάλω τα μαμά ελατήρια με τα αμορτισέρ που έχω? Θα έχω κάποιο πρόβλημα που τόσο καιρό δούλευαν σε μικρότερο εύρος (3εκατοστά χαμήλωμα)
β)που μπορώ να βρω τα μαμάτα ελατήρια?(τα δικά μου δυστυχώς τα είχα πουλήσει)

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

ΥΓ: ζητώ συγνώμη από τους moderators που άνοιξα ακόμα ένα θέμα, αλλά όσο και αν έψαξα δε μπόρεσα να βρω ξεκάθαρες απαντήσεις στα ερωτήματά μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2009, 13:45:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stergio καλημερα κ καλως μας ηρθες στο φορουμ

μαμα ελατηρια μπορεις να βρεις το θεμα ειναι οτι μετα εκτος το οτι δεν πεζουν μαζι με gr n αμορτισες θα εχει πολλες ταλαντοσεις στα χιλιομετρα θα σου προτηνα αν μπορεις φυσικα οικονομικα να περασεις στην λυσει της peugeot sport η να φτιαξεις τα δικα σου αμορτισες με στενα ελατηρια



δες αυτη την λυση κ θα εχεις ενα υπεροχο αμαξη στο περιπου παει 400 ευρω στενα αλατηρια πιατελα τορνος τοποθετιση κ ευθηγραμιση αλλα το αποτελεσμα θα σε αποζιμιωσει Wink


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2009, 19:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβως απο κατω υπαρχει θεμα για το 106 και αναρτηση!

Οπως και εγω με τα Bilstein Grn περνεις ενα σετακι με PS ελατηρια 280L και εισαι μια χαρα!

τα PS πιατελα δεν θελουν τορνο! τα παλια ισως και τα μουφα PS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Φεβ 2009, 20:58:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα βγαζεις τα στελνεις για μια επισκευη (λογικα τα εχεις πανω απο 20000χλμ) με 150-180ευρω. τα φορας στα μαμα ελατηρια και εισαι αρχοντας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2009, 10:24:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβως αυτο που ειπε και ο Volvos.
Μαλιστα αμα το θες ακομα λιγο πιο ανετο,τα μαλακωνεις ελαφρως στην συμπιεση για να μην κοπαναει και αφηνεις ιδια επαναφορα.
Και ανεση,και στριψιμο. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
B.M-SPORT (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Citroen Xsara 1.4 (8v) coupe 1999

Ένταξη: 11 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 337
Τόπος: Πειραιας-Κερατσινι-Ιλιον

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Φεβ 2009, 10:20:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια μηπως μπορει να μου πει καποιος ποσο χιλιοστα ειναι το παχος της σπειρας του PS ελατηριου;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 57, 58, 59  Επόμενη
Σελίδα 15 από 59

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1794s (PHP: 56% - SQL: 44%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on