PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βαλβολίνες για κιβώτια με ΔΙΣΚΑΤΑ μπλοκέ διαφορικά

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 14:16:06    Θέμα δημοσίευσης: Βαλβολίνες για κιβώτια με ΔΙΣΚΑΤΑ μπλοκέ διαφορικά Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά μετά από μια πολύωρη συζήτηση με κάποιον άνθρωπο που εμπιστεύομαι, μου έβαλε ψύλλους στα αυτιά (για τις Motul Competition)....

Aπό την μέχρι τώρα εμπειρία του, είναι φανταστικές βαλβολίνες, επιβεβαίωσε αυτά που έχω γράψει και εγώ (φανταστικό shifting και εξαιρετική αντοχή σε καταπόνιση), όμως του παρουσιάστηκε ένα περιστατικό που τον προβλημάτισε.

Προφανώς λόγω κάποιων συστατικών η βαλβολίνη ενδέχεται να "φαει" μέταλα. Δεν ξέρω πόσο ισχύει, αλλά μάλλον δεν θέλω να το μάθω... Laughing
(είδατε, εγώ τα γράφω όλα, αρνητικά και θετικά).

Μου πρότεινε κάτι που ήδη ήξερα, αλλά μάλλον πείστηκα να δοκιμάσω... Και εφ'όσον εμπιστευόμαστε όλοι τις ΕLF, μάλλον είναι μια καλή ιδέα:
http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/7016.pdf

Θα μιλήσω και με τον Μάνθο, αν μπορουν να βρεθούν μέσω του Χαραλαμπάκη.

Πάντως, από τώρα ξέρω ότι είναι αρκετά ακριβές.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 14:24:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτες τις γλυφουδιαζα οταν εβαλα προ 2 ετων το μπλοκε αλλα δε τις εβρισκα πουθενα ελλαδα και κατεληξα μτγ...


παντως τασο ισως αξιζει να δοκιμασεις τις σικολεν...
θελει λιγο προσοχη το πρωι (τωρα που εχει σχεδον 0 στο σπιτι μου καθε μερα) αλλα ως τωρα δεν εχει γρατζουνισει το σαζμαν σε κοντρα και γενικα στις καρφωτες σου δινει την αισθηση οτι ειναι ανωτερη απο ελφ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 14:54:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
αυτες τις γλυφουδιαζα οταν εβαλα προ 2 ετων το μπλοκε αλλα δε τις εβρισκα πουθενα ελλαδα και κατεληξα μτγ...

Παναγιώτη ρώτησες εδώ αν τις έχει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 15:07:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τοτε τις εφερναν ειδικη παραγγελια κλπ κλπ κλπ

ΣΕ ΔΙΣΚΑΤΑ ΜΠΛΟΚΕ ΤΥΠΟΥ ΒΑCCI-PEUGEOT SPORT-GRT ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ FM (FRICTION MODIFIER) ΠΟΥ ΒΟΗΘΑ ΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 15:10:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
τοτε τις εφερναν ειδικη παραγγελια κλπ κλπ κλπ

ΣΕ ΔΙΣΚΑΤΑ ΜΠΛΟΚΕ ΤΥΠΟΥ ΒΑCCI-PEUGEOT SPORT-GRT ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ FM (FRICTION MODIFIER) ΠΟΥ ΒΟΗΘΑ ΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ


Kαλά μην φωνάζεις τόσο....

Μια παρατήρηση, θεωρώ ότι οι περισσότερες "competition" βαλβολίνες, περιέχουν ήδη friction modifier και δεν χρειάζονται ενίσχυση. Συνήθως το αναφέρουν αυτό. Π.χ. οι Motul Competition το αναφέρει ήδη. Για την Elf, θα σου πω...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 15:15:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο οτι θυμαμαι δε φτανει αυτο το fm Που εχουν για αυτο νομιζω οτι οι πιο πολλοι προτιμουν να οριζουν οι ιδιοι τη ποσοτητα που θα βαλουν επιλεγοντας βαλβολινες ''καθαρες'' απο τετοια προσθετα.
δε θυμαμα ειναι γραμμενα αυτα ολα παλιοτερ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 20:21:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

διαχωριστηκαν τα τοπικ για να ειμαστε ακριβείς μιας και άλλες οι απαιτήσεις ενός γραναζωτου διαφορικου και άλλες ενός δισκάτου
για τα γραναζωτα βλ εδω: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11103



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0574s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on