PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Επιλογή ελαστικών για 207 GT
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 16:29:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
android έγραψε:
οταν ειναι κρυα ειδικα...οχι τπτ τρελο αλλα περισοτερο απο τα nero


Με ξενερωσες τωρα!! Sad
Κ ελεγα να βαλω τα parada για καλυτερες επιδοσεις..ο θορυβος ομως με ενοχλει Rolling eyes


εγω θα τα βαζα παντως αν τα χε σε 205-45 οταν ηθελα λαστιχα...αλλα δεν τα χε και δεν ηξερε ποτε θα ρθει καραβι κτλ.
οχι οτι θα ναι προβλημα να τα ζεστανεις με το 207 ομως..οταν ζεσταθει σου τον δινει σε αισθηση αυτον τον λιγο περισοτερο θορυβο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιαν 2009, 16:50:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Michelin Pilot Exalto2 παρακαλω,αφαρτο κλπ κλπ!

Προς θεου, οχι P-Zero,ακριβα χωρις λογο και φυσικα δε λενε πολλα..

yokohama S-Drive επισης, με σχεδιαση απο αλλο πλανητη και με τα σχεδια να τα εχουν κανει εξωγηινοι!! (Steve εφη...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιαν 2009, 21:59:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Προς θεου, οχι P-Zero,ακριβα χωρις λογο και φυσικα δε λενε πολλα..


WTF?????? Shocked Shocked

Τι λες ρε ψηλε?Τα εχεις δοκιμασει?

Εγω αλλα εχω δει!!!
Ετσι jim? Twisted evil


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιαν 2009, 22:38:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

k εγω τα ιδια πιστευω για τα πιρελι.κορυφαια λαστιχα.κολητος εχει αλλαξει 2 φορες στο αμαξι του κ βαζει παλι τα ιδια(πιρελι).το ιδιο πιστευω θα κανω κ εγω Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιαν 2009, 23:24:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάλτε τα P-Zero.

Όταν βάλετε μυαλό και βάλετε Parada, εδώ είμαστε πάλι Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιαν 2009, 23:32:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Όταν βάλετε μυαλό και βάλετε Parada, εδώ είμαστε πάλι Smile


Άμα καποιος ειναι ικανοποιημενος στο επαρκο με τα συγκεκριμενα λαστιχα ποιος ο λογος να κανει πειραματα? Rolling eyes


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 02:12:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Parada θελουν προσοχη στη βροχη... Ετσι ξερω τουλαχιστον. Ας με διαφωτισει και ο steve αν θελει..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 12:14:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτή τη συζητηση οποιος σχετικος την βλέπει απλα νομιζει οτι ακούει ενα ανεκδοτο.

Ο steve νομίζει εχει δοκιμασει ολα τα λαστιχα της αγορας κ εχει αποψη.

Σταυρο αν εσενα δεν σου δουλεψε το π ζερο στο αμαξι σου δεν φταιει το λάστιχο αλλα η επιλογή σου να βάλεις 17" λάστιχα σε 1400 με 90 αλογα.


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 12:28:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κυριοτερο προβλημα ολων σας ειναι οτι δε ξερετε τι θελετε απο το λαστιχο σας . οταν το βρειτε και ξερετε οτι θελω π.χ ενα λαστιχο πολης που θα πηγαινω μια φορα το χρονο βουνο και αντε αλλη μια καρτοδρομο τοτε θα ξερετε αυτοματως και πιο λαστιχο να διαλεξετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 13:27:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

yokohama advan ρεεεεεεεε Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 13:49:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έμπειρε λαστιχά μου εσύ, και στο 1.6 GTi που τα έβαλα, τα ίδια σκ**ά είναι.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 14:08:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάποια στιγμή θα καταλάβετε οτι δεν ειναι όλα τα λάστιχα για όλα τα αμάξια και για όλες τις χρήσεις...

και οτι κακά λάστιχα δεν υπάρχουν αλλά κακοί συνδυασμοί ελαστικών/αυτοκινήτου/χρηση που μάλιστα επιρεάζονται από πάρα πολλά επιμέρους πραγματα (για τα λάστιχα: διάσταση/γόμα/πίεση, για το αμαξι: ανάρτηση,ροπή,βάρος, για την χρηση αντίστοιχα κλπ κλπ)

γενικότητες του τύπου "αυτό ειναι χάλια" μόνο επιπόλεη προσέγγιση δείχνουν...

By the way ... δεν νομίζω οτι το πζερο σχεδιάστηκε για 1400 - 1600 206... αλλωστε ακομα και η πεζω πρότινε 15άρες και οχι 16άρες


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιαν 2009, 14:17:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι Μάνθο, το ξέρουμε.

Αλλά όταν έδωσα 550 ευρώ για την 4άδα P-Zero 205-40-17, περίμενα περισσότερο από αυτό το λάστιχο, όταν είχε φτάσει την θερμοκρασία λειτουργίας του.

ΔΕΝ περίμενα μέσα στα πρώτα 7-10 λεπτά ζορίσματος να δείχνει κουρασμένο και να με "προδίδει" σε σχέση με αυτό που εγώ περίμενα.

Περίμενα λάθος? Ίσως. Αλλά όταν έμπαινα εδώ μέσα, και διάβαζα και έβλεπα κριτικές για αυτό το λάστιχο μου είχε δημιουργηθεί εντύπωση θετική, η οποία εν τέλει αποδείχθηκε λάθος. Την πάτησα με λίγα λόγια, γιατί, μπορεί να ήταν αληθοφανή αυτά που γράφονταν εδώ μέσα, όμως ήταν για άλλο οδηγικό στυλ (σίγουρα πολύ πιο ήρεμο για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς), όχι αυτό που ταιριάζει σε εμένα.

Και επειδή αντιτίθεμαι σε όσους θέλουν επιδόσεις από ένα λάστιχο πλέον, και τα λέω ξερά, σε μερικούς δεν αρέσει.

Ούτε εμένα μου αρέσει το P-Zero αλλά το λούστηκα. Εύχομαι να είχα δώσει τα 200 ευρώ παραπάνω και να έβαζα τα Parada. Τώρα περιμένω απλά να φαγωθούν τα P-Zero για να τα αλλάξω.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0913s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on