PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

4 αστέρια για το peugeot 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2003, 23:12:57    Θέμα δημοσίευσης: 4 αστέρια για το peugeot 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σάρωσε το 206 στα crash test του Euro NapCar Cool Cool (σωστά το έγραψα; ), αποσπώντας 4 αστέρια με συνολική βαθμολογία 74% (μετωπική + πλευρική σύγκρουση).
Αλλά αυτοκίνητα που τα πήγαν εξίσου καλά στην ίδια κατηγορία είναι τα :
ford fiesta, VW polo, Renault clio, Nissan Micra κ.α. (στις πιο πρόσφατες εκδόσεις αναφέρομαι)

Πολλά ακόμα βαθμολογήθηκαν με υψηλά ποσοστά αλλά δεν τα θυμάμαι.
Αυτό που μου έμεινε όμως είναι το ότι το Seicento πάτωσε (ούτε 2 αστέρια) καθώς και ότι το Saxo ήταν χλωμό (2 αστέρια με 38%). Από τα μεγάλα που ΔΕΝ τα πήγαν καλά ήταν το peugeot 406 που απέσπασε σχεδόν χατιρικά 3 αστέρια....


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alemao (Αριστείδης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 599
Τόπος: Γλυκα Νερα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Μάρ 2003, 03:33:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Euro Ncap Wink

Εδώ είναι τα αποτελέσματα:
http://www.euroncap.com/details.php3?id=peugeot_206_2000

Κανένα δεν πήρε 5 αστέρια στην κατηγορία του 206, ενώ το χειρότερο ήταν το Fiat Seicento.

Το 307 πήρε επίσης 4 αστέρια στην κατηγορία του, το 406 πήρε 3 αστέρια, το 607 4 αστέρια, το 807 4 αστέρια.

Μπράβο στην μαμά Peugeot!


Top Fuel Racing Club ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2003, 10:34:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσέξατε ότι στην κατηγορία αυτή όλα τα crach test γίνονται με 3θυρα;
Τα 5θυρα δεν θα άντεχαν...

Στην παραπάνω κατηγορία τα test γίνονται με 5θυρα. Το 5θυρο Megane II πήρε 5 αστέρια. Φαντάζεστε πόσο ανθεκτική δομή αμαξώματος θα έχει το 3θυρο;


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Svstouk (Στέφανος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Color Line (2002)

Ένταξη: 09 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 869
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2003, 11:52:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miltellas έγραψε:
Προσέξατε ότι στην κατηγορία αυτή όλα τα crach test γίνονται με 3θυρα;
Τα 5θυρα δεν θα άντεχαν...

Στην παραπάνω κατηγορία τα test γίνονται με 5θυρα. Το 5θυρο Megane II πήρε 5 αστέρια. Φαντάζεστε πόσο ανθεκτική δομή αμαξώματος θα έχει το 3θυρο;


Μίλτο, έχω δει 5θυρο 206 να έχει γίνει "σώβρακο" μέχρι το ταμπλό, να έχει τσακίσει λίγο το μαρσπιέ του συνοδηγού, αλλά η καμπίνα άθικτη. Φαντάσου ότι κινητήρα δεν βρήκαν! Shocked

Κρίμα που δεν γνώριζα τότε για το club να το είχα βγάλει φωτογραφία. Θα παθαίνατε πλάκα! Wink




Be ware! Lion within!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tomcat (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1400 QS (V8) 55,927 kW+

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 1188
Τόπος: Αθήνα-Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 10 Μάρ 2003, 15:49:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: 4 αστέρια για το peugeot 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Σάρωσε το 206 στα crash test του Euro NapCar Cool Cool (σωστά το έγραψα; ), αποσπώντας 4 αστέρια με συνολική βαθμολογία 74% (μετωπική + πλευρική σύγκρουση).
Αλλά αυτοκίνητα που τα πήγαν εξίσου καλά στην ίδια κατηγορία είναι τα :
ford fiesta, VW polo, Renault clio, Nissan Micra κ.α. (στις πιο πρόσφατες εκδόσεις αναφέρομαι)

Πολλά ακόμα βαθμολογήθηκαν με υψηλά ποσοστά αλλά δεν τα θυμάμαι.
Αυτό που μου έμεινε όμως είναι το ότι το Seicento πάτωσε (ούτε 2 αστέρια) καθώς και ότι το Saxo ήταν χλωμό (2 αστέρια με 38%). Από τα μεγάλα που ΔΕΝ τα πήγαν καλά ήταν το peugeot 406 που απέσπασε σχεδόν χατιρικά 3 αστέρια....


Τα παραπάνω αποτελέσματα θα σας τα επιβεβαιώσω και εγώ . Η εμπειρία που είχα το καλοκαίρι , μου έδωσε αρκετούς βαθμούς εμπιστοσύνης στην ασφάλεια της καμπίνας των επιβατών. Άθικτη!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0906s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on