PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Η τεχνική υποστήριξη της Peugeot στο διαδύκτιο!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Μάρ 2003, 21:38:29    Θέμα δημοσίευσης: Η τεχνική υποστήριξη της Peugeot στο διαδύκτιο! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό που θα περιγράψω το διάβασα κάπου (δεν θυμάμαι) και σε γενικές γραμμές θα έχει ως εξής :

Σε λίγα χρόνια από τώρα όλοι οι οδηγοί αυτοκινήτων Peugeot (ή του group PSA, δεν είμαι σίγουρος) θα μπορούν να πηγαίνουν στα συνεργεία της peugeot με ένα αίσθημα ασφάλειας Smile . Όλα τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία ανά την υφήλιο θα συνδέονται μεταξύ τους μέσω διαδυκτίου και θα έχουν πρόσβαση σε μια ηλεκτρονική βάση δεδομένων (την οποία η Peugeot κατασκευάζει σε συνεργασία με την Microsoft, άν δεν κάνω λάθος) που θα δίνει πληροφορίες για κάθε βλάβη.
Το καλό είναι πως αυτή η βάση θα "μαθαίνει" από τις νέες καταχωρήσεις - μαρτυρίες που θα πραγματοποιούνται από τα διάφορα συνεργεία (ή οποιοδήποτε άλλο φορέα) και έτσι θα έχει την δυνατότητα να είναι πολύ πιο ακριβής στις ηλεκτρονικές διαγνώσεις. Exclamation Razz Shocked
ΚΑΛΟ Ε; Cool Cool Cool


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Μάρ 2003, 21:43:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: Η τεχνική υποστήριξη της Peugeot στο διαδύκτιο! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Αυτό που θα περιγράψω το διάβασα κάπου (δεν θυμάμαι) και σε γενικές γραμμές θα έχει ως εξής :

Σε λίγα χρόνια από τώρα όλοι οι οδηγοί αυτοκινήτων Peugeot (ή του group PSA, δεν είμαι σίγουρος) θα μπορούν να πηγαίνουν στα συνεργεία της peugeot με ένα αίσθημα ασφάλειας (Wink. Όλα τα εξουσιοδοτημένα συνεργεία ανά την υφήλιο θα συνδέονται μεταξύ τους μέσω διαδυκτίου και θα έχουν πρόσβαση σε μια ηλεκτρονική βάση δεδομένων (την οποία η Peugeot κατασκευάζει σε συνεργασία με την Microsoft, άν δεν κάνω λάθος) που θα δίνει πληροφορίες για κάθε βλάβη.
Το καλό είναι πως αυτή η βάση θα "μαθαίνει" από τις νέες καταχωρήσεις - μαρτυρίες που θα πραγματοποιούνται από τα διάφορα συνεργεία (ή οποιοδήποτε άλλο φορέα) και έτσι θα έχει την δυνατότητα να είναι πολύ πιο ακριβής στις ηλεκτρονικές διαγνώσεις. Exclamation Razz Shocked
ΚΑΛΟ Ε; Cool Cool Cool


πολυ καλο ακουγεται οταν συμβει αλλα ας μην ξεχναμε τα διαφορετικα μοντελα κινητηρων και γενικοτερα τους τυπους των ιδιων μοντελων αναλογα τη χωρα.
Παντως και μονο που πανελλαδικα θα υπαρχει βαση δεδομενων βλαβων θα ειναι κατι.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Μάρ 2003, 21:51:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ίδιο περίπου έχω διαβάσει και εγώ σε κάποιο site στο internet που ασχολείται με αυτοκινητιστικά νέα. Το θέμα είναι κατά πόσο οι ελληνικές αντιπροσωπίες θα κάθονται να κάνουν όλη αυτήν τη διαδικασία.
Μακάρι με το καλό να μας έρθει.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 09:27:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδή, σε καμιά 5ετία. Δεν ξέρω για τότε, αλλά μέχρι τότε ο μπαρμπα-μήτρος είναι πιο αξιόπιστος...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Μάρ 2003, 11:26:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H γιαγιά μου έλεγε μια παροιμία:
"Ζήσε Μάη μου να φάς τριφύλλι..."
Και αν, και όταν, θα, θα, θα.....
Τώρα τι κάνουμε...
Και μια παρατήρηση...
Που ξέρουμε οτι θα εφαρμόζεται πλήρως στις ελληνικές αντιπροσωπείες;
Και πόσο χρόνο θα κάνουν για να μάθουν να χειρίζονται αυτές τις πληροφορίες;
Είδομεν...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Μάρ 2003, 15:06:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φαντάζομαι πως όλος ο εξοπλισμός (το software δηλαδή) θα συνοδεύεται και από εγχειρίδια. Πιθανόν να γίνουν και κάποια σεμινάρια από την Peugeot. Rolling eyes Rolling eyes


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Μάρ 2003, 03:30:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο για μας ή κακο...Και το λεω γιατι οταν γινει αυτο ο Μαστρο-μητσος της γειτονιας που δεν θα εχει το μαρτζαφλαρι να συνδεθει με την Peugeot θα βγει αυτοματως εκτος αγορας και εμεις θα αναγκαζομαστε να τρεχουμε στην Peugeot -θελουμε, δε θελουμε-..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 07 Μάρ 2003, 14:16:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο για μας ή κακο...Και το λεω γιατι οταν γινει αυτο ο Μαστρο-μητσος της γειτονιας που δεν θα εχει το μαρτζαφλαρι να συνδεθει με την Peugeot θα βγει αυτοματως εκτος αγορας και εμεις θα αναγκαζομαστε να τρεχουμε στην Peugeot -θελουμε, δε θελουμε-..


Έχω ακούσει ότι τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα θα καταργηθούν...
Κάθε συνεργείο θα μπορεί να αναλαμβάνει μια μάρκα αυτοκινήτων κατόπιν κάποιων σεμιναρίων.
Αληθεύει;


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Μάρ 2003, 09:08:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δημήτριος έγραψε:
Έχω ακούσει ότι τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα θα καταργηθούν...
Κάθε συνεργείο θα μπορεί να αναλαμβάνει μια μάρκα αυτοκινήτων κατόπιν κάποιων σεμιναρίων.
Αληθεύει;


Αληθεύει! Το άκουσα από το συνεργείο μας... Είναι να παρακολουθήσουν κι αυτοί! Wink Very happy


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1139s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on