PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206XS 1.4 8V

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
picatsou-206 (johny)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2008, 14:17:45    Θέμα δημοσίευσης: 206XS 1.4 8V Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ 206XS 1.4 8V ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΦΟΣΟΝ Η ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΗΣΕΙ!
ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΣΟ ΤΟ ΝΑ ΞΕΡΩ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ (ΠΕΙΡΑΙΑ-ΑΘΗΝΑ)
ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΒΑΛΩ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ .ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 1.4 ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2008, 15:19:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το να αλλαξεις εξατμιση δεν θα δωσει τιποτα. Δηλαδη ενας πιο φαρδυς σωληνας δεν προκειτε να κανει τιποτα.
Επισης, εξατμιση τι ακριβως εννοεις ομως ? Το τελικο καζανακι ή σωληνα απο ζουαν και πισω ? Τι εχει τρυπισει ?

Παντως αυτο που μπορεις να κανεις (με πολυ λογικο κοστος) και να ζωντανεψει ειναι το εξης:
Στο αμαξι σου ο καταλυτης ειναι αμεσος μετα την πολλαπλη εξαγωγης (πισω απ'το ψυγειο) και ετσι την πνιγει (ειδικα στις ψηλες στροφες). Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να αλλαξεις την πολλαπλη εξαγωγης (το μαντεμι που λεμε) με ενος 106 1.4 καθως και να βαλεις τον αντιστοιχο λαιμο (παλι πο 106 ή τα πρωτα 206) και να στειλεις τον καταλυτη απο κατω (περιπου κατω απ'το λεβιε ταχυτητων) . Εννοειτε θα χρειαστεις και αλλον καταλυτη.
Ταυτοχρονος αλλαζεις και τον σωληνα που παει μεχρι πισω (αμα εχει τρυπησει...)

Μην περιμενεις καποια φοβερη μεταμορφωση αλλα σιγουρα ζωντανευει το αμαξι ειδικα ψηλα- γινεται λιγο πιο προθυμο.

Στο λεω απο εμπειρια γιατι αυτο ακριβως εκανα εγω οταν μου ραγισε η πολλαπλη εξαγωγης.

Τα ανταλλακτικα (μεταχειρισμενα εννοειται....) μου πηγαν:
Πολλαπλη (μαντεμι) + λαιμος + αισθητηρας λ με μακρι καλωδιο = 60 ευρω
Καταλυτης απο Rallye = 50 Ευρω

Αυτες οι τιμες ηταν παρα πολυ φιλικες αλλα εχεις μια ιδεα που περιπου παιζουν.

Εργασια 90 Ευρω

Εσυ υπολογισε μια τιμη για των σωληνα ή το τελικο που θα χρειαστεις και κατι λιγο παραπανω στην εργασια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
picatsou-206 (johny)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2008, 15:28:55    Θέμα δημοσίευσης: 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EUXARISTO POLI FILE STELIO GIA TIS PLHROFORIES POU EINAI POLI XRISIMES!
TO TELIKO EXEI TRIPISEI ALLA LEO NA TA ALAKSO OLA APO TIN ARXH MEXRI TO TELOS!
TO KSERO OTI DEN THA DO MEGALES DIAFORES ALLA OPOS EIPA DEN THA MEINO MONO STIN EXATMISI ALLA DEN THA KANO KAI TIPOTA TRELO APLOS POLLA MIKROPRAGMATA POU THA DOSOUN ENA PSILOKALO SINOLO!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2008, 15:33:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω σου προτεινα αυτο

1) γιατι το εχω δοκιμασει και σου λεω απο εμπειρια, οχι θεωρητικα

2) γιατι μπορει να μπεις στο τριπακι να βαλεις χταποδι. Αυτο ειναι πολυ ακριβωτερο και ΕΓΩ τουλαχιστον δεν εχω ακουσει καποιον που να εχει βαλει (στο συγκεκριμενο μοτερ) και να εχει πει οτι αξιζε....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
picatsou-206 (johny)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2008, 15:45:04    Θέμα δημοσίευσης: 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

EYXARISTO POLI STELIO!
Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 08 Αύγ 2008, 17:46:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου διαβαζουμε λιγο και τους κανονες

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=12062

Wink Wink Wink Wink


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ROUKETASPUG (Ιωαννης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Γαιδουρι GARY GTI limited edition

Ένταξη: 02 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 57
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 12 Αύγ 2008, 17:18:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν ειναι προβλημα τα χρηματα βαλε μια soupersprint απο χταποδι.. κοστος? 1200+ δεν ειμαι ακριβος σιγουρος.. Σιγουρα θα παρεις 5 γαιδουρακια.. μετα προγραμμα και και... βαλε 6 μισθους...
ΑΛΛΑ με παραπλισια λεφτα (αφου αντεχεις) αν αλλαξεις μοτερ... (απο 16ν 206 ή 8ν ραλυ) εχεις ενα κερδος 30+ αλογων + το κοστος του πρωτου ειναι 1000€ και του δευτερου 600€.. βαλε και 500 εργασια και 100 να βαλεις ενα σωληνα μεχρι πισω και... Ιδου ενας νεος γρηγορος μαματος ακομα στο δρομο Very happy
Εγω ειχα προτιμισει την πρωτη λυση (απο xsoara) γιατι και φιλτρο ειχα σαν 1.4 8ν και κατι σαν εξατμιση και το μονο που ειχα κερδισει ηταν πονοκεφαλο απο το θορυβο, και γυρναγαν ολοι κ κοιταγαν αλλα ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ. Exclamation


Οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει νιτρο και τα πιανει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
picatsou-206 (johny)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 07 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2008, 04:33:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όταν λέω το οικονομοικό δεν είναι πρόβλημα τα 1200 evro για εξάτμιση μου ακούγεται μ@λ@κ!@ για 5 γαιδούρια γιατί άμα πουλήσω το αμάξι 14 8v 6000 χιλιάρικα και εκτός απο τα 1200 που μου λές βαλω άλλα 800 δηλ
6000+1200+800=8000 παίρνω ένα 1600 16v
που αυτό σημαίνει οχι 5 αλλά 35 άλογα παραπάνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και παραπάνω ροπή φυσικά και τέλικη και πολλά άλλα!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2008, 07:49:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1200 euro;

Βάλε με 150-200 ευρώ μια φουλ χειροποίητη Razz Χρησιμοποίησε και κομμάτια από την εξαγωγή του 106 και θα είναι κομπλέ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,23s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on