PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

14αρες ζαντες ή 15αρες για το 306???

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
tsagami (Μιχάλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8V)

Ένταξη: 24 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Amorgos Island

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Δεκ 2007, 19:35:01    Θέμα δημοσίευσης: 14αρες ζαντες ή 15αρες για το 306??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia exw ena 306 1.4 90ps kai foraei 185/60/14 aksizei na paw se 15ara zanta 205/50/15 i tha xasw ta mpam tou autokinitou? alloi mou lene oti tha koponisei rouleman me poio mikro profil..! thelw mia kali gnomi giati me tous lastixades den exw vgalei akri... ti diastaseis protinete? genika to pio fardi lastixo exei kalitero kratima?

Ypopsin oti to amaksi foraei anartisi "competition" i opoia einai arketa skliri kai tha ithela na kserw an paizei rolo auto stin epilogi tou elastikou!


Lost in Outer Space
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Δεκ 2007, 20:20:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H default επιλογή, ποια ήταν από την Peugeot; 14 ή 15; Επειδή είναι 306, υποθέτω βγήκε με 14. Γνώμη μου είναι ότι με 14 θα πηγαίνει αρκετά καλά, καθώς δεν είναι και τρομερά γρήγορο (ειδικά αν είναι και 8v), αλλά ίσως και με 15άρα ζάντα να μη δεις τρομερή διαφορά. 15άρα όμως με την προϋπόθεση ότι δε θα βάλεις 205/50/15, αλλά θα περιοριστείς σε 195/50/15. Το πιο φαρδύ λάστιχο (205), δε φέρνει πάντα βελτίωση, αντιθέτως θα αλλάξει όμως η συμπεριφορά του αυτοκινήτου σου προς το χειρότερο πιθανόν και θα πειραχτεί και η κατανάλωση. Τώρα ελπίζω να μη με κράξουν τα άλλα μέλη αν λέω μπούρδες. Embarassed Embarassed Embarassed

Εγώ σκέψου έχω 206 1.4 8v με 75 άλογα συν χταπόδι, πιο ελεύθερος καταλύτης και τελικό και θα βάλω και ελεύθερο φίλτρο, το σκέφτομαι για 15άρα ζάντα, καθώς είμαι μεν ευχαριστημένος με τα 185/60/14 που φοράω, φοβάμαι δε ότι θα επηρέασουν τα παραπάνω που σου έγραψα το αμάξι μου (που είναι και ελαφρύτερο στο κάτω κάτω), οπότε δεν το τολμώ (ακόμη).


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Δεκ 2007, 21:29:24    Θέμα δημοσίευσης: Re: 14αρες ζαντες ή 15αρες για το 306??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsagami έγραψε:
Paidia exw ena 306 1.4 90ps kai foraei 185/60/14 aksizei na paw se 15ara zanta 205/50/15 i tha xasw ta mpam tou autokinitou? alloi mou lene oti tha koponisei rouleman me poio mikro profil..! thelw mia kali gnomi giati me tous lastixades den exw vgalei akri... ti diastaseis protinete? genika to pio fardi lastixo exei kalitero kratima?

Ypopsin oti to amaksi foraei anartisi "competition" i opoia einai arketa skliri kai tha ithela na kserw an paizei rolo auto stin epilogi tou elastikou!

καλως ορισες αρχικα αν θελεις γραφε με μικρα κ ελληνικα ετσι ωστε να υπαρχει ομοιομορφια στο φορουμ στο θεμα μας τωρα μπορεις να βαλεις χαλαροτατα 15 με 185/55/15 ετσι ωστε να εχεις οσο το δυνατον λιγοτερους κραδασμους φιλικοτερη σχεση με το τιμιονη κ τελος μια πολυ καλυτερη οπτικη εικονα στο αυτοκινητο σου αν θελεις να με ακουσεις βαλε ζαντα εως κ 6.5 ιωτζες φαρδος για να δουλεψη καλα με το λαστιχο κ να μην εχεις απολιες λογο σκληρης αναρτησης Wink


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
tsagami (Μιχάλης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 306 1.4 (8V)

Ένταξη: 24 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: Amorgos Island

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Δεκ 2007, 18:31:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

55/15? θα εχω το ιδιο βήμα στο αμαξι ομως? αυτο με νοιάζει περισσότερο να μη χάσω.. βασικά ένα ποιο όμορφο ζαντικο θέλω να του βάλω και κάτι νορμάλ ενοείται αλλά φιλε δεν ξέρω.. οι λαστιχάδες λενε οτι νανε για να στα φάνε δεν ξέρουν τι παίζει με το κάθε αμάξι


Lost in Outer Space
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
DIMCHRI (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


406 coupe 2.2 2005

Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1684
Τόπος: Νικαια city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Δεκ 2007, 22:14:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ είχα βάλει 15" ouragan με 195/50 /15 και θυμάμαι ότι έβρισκε λίγο πίσω στα μεγάλα yamp.

Βέβαια εμένα ήτανε το sedan.

Το περίεργο ήταν ότι όταν το είχα φουλ φορτωμένο, δεν έβρισκε !!!

τεσπα , κράταγε απίστευτα, και δεν 'εφευγε με τίποτα.
Βέβαια δεν είχε και πολύ δύναμη οπότε τα λάστιχα ήταν υπεραρκετά !!!


PS FERRIES
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 02:18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε tsagami βαλε 17ρες ζανταρες και κανε το τουτου σου ετοιμο για πασαρελα.....................μπορει να το κοψεις λιγο αλλα μπρος στα καλη τι ειν ο πονος???????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 02:22:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

E δεν είναι η μούρη προτεραιότητα σε όλους. Laughing Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 02:29:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino δεν το σκεφτηκα αυτο Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ........ anyway plz αφου εισαι ον πες μ την αποξη ς τι να κανω με το προβλημα μου..... διαωασε εκει που λεει (επαθα το εξης κουλο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1271s (PHP: 66% - SQL: 34%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on