PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

βενζίνη peugeot 207 rallye-Gt
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Lefter1s RC 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RC κάποτε

Ένταξη: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 659
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 22:59:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H Peugeot ανακοινωνει - προτεινει 95αρα για rallye - gt και 98αρα για rc.
Δεν νομιζω να πεφτει και πολυ εξω μιας και ειναι ο κατασκευαστης......
Turn-l Turn-l Turn-l Turn-l Turn-l
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 30 Ιαν 2008, 23:38:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλο το μπορει να λειτουργει με 95αρα και αλλο με ποια βενζινη αποδιδει καλυτερα.Επειδη ειναι τουρμπο με υψηλη συμπιεση η λειτουργια του με 100αρα θα ειναι μερα με τη νυχτα σε σχεση με την 95αρα.
Εδω η διαφορα ειναι μεγαλη σε 1600αρια 206.............
Το προβλημα ειναι αλλου:στη νοθεια!
Με την προσθηκη ελευθερου φιλτρου στο φιλτροκουτι και την απελευθερωση της εξατμισης οι διαφορες απο 95αρα σε 100αρα θα ειναι ακομα μεγαλυτερες.Θα φανουν μετα απο 1-2 μερες μεχρι να προσαρμοστει ο εγκεφαλος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Ιαν 2008, 00:53:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το βιβλιο της πεζο λεει να βαζεις 98 ron για να χεις της επιδοσεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RC_MANOS (ΜΑΝΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 24 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 64
Τόπος: ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 31 Ιαν 2008, 20:29:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω σημερα ρωτησα παιδια κ μου ειπαν 95αρα.Δεν χρειαζεται 98αρα.Οτι μου ειπαν σας λεω.


Aν και μικρός είμαι πολύ γρήγορος......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
booster (θανάσης)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 15 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 167

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 03:19:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ, εδώ και 3 μήνες που το έχω (2000 χλμ) του βάζω απλή 95άρα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Και μια φορά που του έβαλα vpower racing δεν είδα καμία διαφορά ούτε στο πώς ανεβάζει, ούτε στη κατανάλωση...

Αφού εκτός από το βιβλιαράκι, το λέει και πάνω στη τάπα της βενζίνης.

Απλώς είναι γνωστό ότι με 100άρα κάνει καλύτερη καύση, και ίσως το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες να δουλεύει λίγο πιο στρωτά, αλλά πάλι δεν έχει κανένα πρόβλημα...(αυτό μου είπαν στην αντιπροσωπία όταν το αγόρασα).

Πάντως το θεωρώ πιο επικύνδυνο να βάζεις 100άρα εάν δεν έχεις "σίγουρο" πρατήριο, παρά 95άρα κανονική. Και μιας και μιλάμε για σίγουρα πρατήρια, ενδιαφέρον είναι εάν το ψάξετε υπάρχουν κάποια πρατήρια shell που ανήκουν στην ίδια την εταιρία και όχι σε ιδιώτες όπου είναι λιγότερο πιθανόν να γίνεται νοθεία γιατί δεν υπάρχει ιδίον όφελος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
GeoMel 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207GT

Ένταξη: 18 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 73
Τόπος: θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Φεβ 2008, 22:23:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

booster έγραψε:
υπάρχουν κάποια πρατήρια shell που ανήκουν στην ίδια την εταιρία και όχι σε ιδιώτες όπου είναι λιγότερο πιθανόν να γίνεται νοθεία γιατί δεν υπάρχει ιδίον όφελος...


Τα πρατηρια που ανηκουν σε εταιριες κ οχι σε ιδιωτες δινονται απο την εταιρια(πχ shell,bp κτλ) σε ανθρωπους της για να το διευθυνουν.. Κ απο κει ειναι υποχρεωμενοι να δινουν μερος των κερδων στην shell,bp κτλ κ κρατανε το υπολλοιπο μεριδιο για τους ιδιους.. Οποτε αν ειναι αντιεπαγγελματιας ουτως η αλλως θα μπορεσει να σε κλεψει αφου αυτος πλεον διευθυνει το μαγαζι κ δινει το απαιτουμενο μεριδιο στην εταιρια που ανηκει.. Απο κει κ υστερα ελεγχεται οσο ελεγχονται κ τα υπολλοιπα ιδιωκτητα πρατηρια..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0905s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on