PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207RC ή CORSA OPC ή CLIO 3 RS
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Νοέ 2007, 22:01:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το θεμα χωριζεται σε δυο κομματια

α. 207 vs την ιστορια της πεζο που εχει φτιαξει μερικα απο τα κορυφαια ever χατς της κατηγοριας 205-106-306

β. το 207 απεναντι στον ανταγωνισμο και κυριως αμαξια οπως το μινι που ειναι ιδια σε μοτερ ή το κλιο που εχουν την ιδια ιστορια απο πισω τους.

απλα οπως ειπε ο μητσος η πεζο παραπαιει και απορω πως κρατιεται ακομα το τμημα αγωνων σε τοσο καλη κατασταση και φτιαχνει τοσο καλα αγωνιστικα (βλεπε 207 s2000) ισως τους εχουν ξεχασει στο μαρκετινγκ και δεν ασχολουνται...


οσον αφορα το ιμπρεζα αυτο ειναι καθαρα θεμα οδηγου και της φαντασιας μας αυτο το ξερουμε ολοι. εδω ο αλλος μας ελεγε οτι κυνηγαγε με 14αρι s3 στις στροφες της υλικης τι να λεμε τωρα. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ROCKER (GEORGE)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 17 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2007, 01:53:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ τελικά ξαναρωτώ………….

Εχετε οδηγήσει RC ??????? ή μιλάμε διαβάζοντας τα κουλά που γράφει κάθε τσουτσεκάκι στα περιοδικά σύμφωνα πάντα με τις οδηγίες του αρχισυντάκτη και σε άμεση συμφωνία με το ποσό που έχει χώσει η κάθε αντιπροσωπεία ……… ?????

Και όσο για την φαντασία μου …..χεχεχε λέτε αυτή να φταίει ?????

Απλά να σημειώσω είχα 206 RC και 106 rallye και RX8 COSMO και ακόμη μερικά τέτοια αυτοκίνητα. Και μπορώ να βάλω πολλά λεφτα στοίχημα ότι το 207 RC όχι μόνο είναι πιο γρήγορο από τα πιο πάνω αλλά και πιο εύκολο πιο οικονομικό πιο σταθερό σε ευθείες και καμπές και πολλά άλλα.

Πχ. 106 rallye ανοικτή στροφή με πολλά …. χτυποκάρδια αν ο κώλος θα κάτσει , δεν συζητάω βέβαια για δύναμη η φρένα η σταθερότητα στα πολλά

206 RC μόλις έφτανες τα 180 μετά έψαχνες για ούριο άνεμο

RX8 από ροπές …….άστα , αν σου ξέφευγε καμμία στροφή με λάθος σχέση ( κάτω από 7000 στροφές) έψαχνες το πιο μαλακό χωράφι για να βγείς. Και πάνω από το 200 πάλευες με το τιμόνι γιατί το αυτοκίνητο ψαρεύει ενοχλητικά.

Με το 207 RC 6000 στροφες 235 κμ και οδηγω με το ένα δαχτυλάκι. ( έχω πειράξει λίγο το γραναζι της 5ης). Βγάζεις το esp και ότι θέλεις κάνεις . με το πλάι ……. Γραμμές ……. Μούρες …..

Πάντως εγώ απλά σας λέω την δική μου άποψη που είναι βασισμένη σε δική μου πείρα και όχι από κουβέντες που « άκουσα ».

Και τέλος …….. ολες οι γνώμες δεκτές ……. Γιατί όπως λεει και κάποιος ……..

Αν είχαμε βρε σεις όλοι τα ίδια γούστα , θα είχαμε σκοτωθεί για την ίδια γυναίκα……….
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 03 Νοέ 2007, 11:43:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

les να εχουν πληρωσει ολα τα περιοδικα της ευρωπης?
μα που τα βρηκαν τοσα λεφτα?

οκ θεικο all around to 207rc Και αυτο το λενε στα περιοδικα οτι ειναι ολοκληρωμενη προταση.

ομως το συγκρινεις με μινι? το συγκρινεις με κλιο?
γιατι δε μπορει ουτε τους χρονους του 206 να κανει τοτε??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Timour21 (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 306 GTI-6

Ένταξη: 28 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 158
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Νοέ 2007, 11:26:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί με τα παραπανήσια κιλά έχασε τον "σπαρτιάτικο και αγωνιστικό" προσανατολισμό των προγόνων του (205, 106 ....)
Όσο για τα πισωκίνητα....είναι πολύ επικίνδυνο να δημιουργούμε "στεγανά" μεταξύ πισω / μπροστά κίνησης...
Αν ήταν έτσι τότε όλους τους αγώνες στο WTCC θα τους έπερνε η BMW...κάτι τέτοιο δεν ισχύει πάντως.
Kαι επειδή μιλάμε και με προσωπικές εμπειρίες, θα αναφέρω το εξής, με 306 GTI6 ΜΑΜΑ κατάπινα δίλιτρες Z3 για πλάκα ενώ μπορούσα (σχετικά εύκολα) να κρατάω τους ίδιους ρυθμούς με τις 3λιτρες, αυτό στο Snetterton της αγγλίας όπου δεν είναι και καμια δύσκολη πίστα σε θέματα στροφών. Επίσης τολμώ να πω, οτι μου φαίνεται αδιανόητο να μην "βιάσω" οποιοδήποτε μαμα 1.8 mx5 σε οποιοεσδήποτε συνθήκες, απλά αδιανόητο....δεν είναι φερράρι, μαζντάκι είναι και βαρύ μάλιστα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


S2K χρονολάγνο

Ένταξη: 16 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 544
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 15:53:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φίλε Rocker μήπως εργάζεσαι για τη Lion?

Παιδιά(Τάσο) το Psclub έχει καμμία σχέση με την Peugeot Automobiles ή τον εδώ αντιπρόσωπό της??Δέν είναι απαραίτητα κακό αυτό.

Αν και δεν βγάζω τέτοιο συμπέρασμά θα ήθελα μια κατηγορηματική απάντηση.

Ευχαριστώ.


Γνώση είναι η γνώση οτι δέν είσαι γνώστης.

ΑγιοςVTECιος o....Turboκτόνος....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 18:17:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ έγραψε:
Παιδιά(Τάσο) το Psclub έχει καμμία σχέση με την Peugeot Automobiles ή τον εδώ αντιπρόσωπό της??Δέν είναι απαραίτητα κακό αυτό


Καμία απολύτως ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ σχέση.

Απλά πολύ καλές σχέσεις με την έννοια ότι και αρκετές φορές εχουμε ερθει σε επαφή για διάφορα θέματα καθώς και ότι είμαστε αναγνωρισμένο επίσημο αθλητικό σωματείο (ότι λέει δηλαδή ο διακριτικός μας τίτλος) Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pmetsis (Panos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 RC

Ένταξη: 28 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 19:39:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από την προσωπική μου εμπειρία πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αυτοκίνητο μέχρι στιγμής! Και όσον αφορά την εμπορική επιτυχία του σκεφτείτε πως δεν είχα ξανά peugeot αλλά ήμουν φαν των γερμανικών μοντέλων. Σε αυτό που συμφωνώ, είναι πως έχει αλλάξει ίσως το αγοραστικό κοινό της peugeot...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Νοέ 2007, 20:41:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pmetsis έγραψε:
Σε αυτό που συμφωνώ, είναι πως έχει αλλάξει ίσως το αγοραστικό κοινό της peugeot...

Δυστυχως... Puke right
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
danielos (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 400

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Νοέ 2007, 13:24:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παίδες επειδή μπήκα και εγώ σε ένα παρόμοιο δίλλημα μεταξύ τοy OPC και του RC για πείτε ειλικρινά τι διαφορές έχουν τα δυο τους και που?
Η τιμή είναι παραπλήσια οπότε δεν παίζει ρόλο για την αγορά.
Μιλήστε αντικειμενικά και όχι Peugeotδικα λόγω του Forum.
Και εγώ 106 rallye έχω αλλά προσπαθώ να το δω λίγο ουδέτερα το θέμα αν και είμαι καταευχαριστημένος από τον rallo.
To 207 Rallye που είδα εσωτερικά δεν με πολυενθουσίασε.Θα μου πείτε γιατί το 106 έχει καλύτερο εσωτερικό?Οχι αλλά άλλες οι εποχές εκείνες!!!!

Για πείτε


ο ραλλος αγριεμενος οσο ποτε!!!!!!!!!!
142 αλογα στον τροχο ειναι............
.....ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Νοέ 2007, 15:44:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

207 RC ρε συ danielo... Rolling eyes Έτσι απλά Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Νοέ 2007, 16:39:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες έφαγε τρελή ήττα κουλάδι-οδηγός με OPC σε στροφοδιαδρομή γαλάτσι-ψυχικό Razz Στις ευθείες μου έριχνε πολύ ξύλο, στις στροφές τον πέρναγα από πάνω Razz Ήμουν με την 147 1.6.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Νοέ 2007, 20:06:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
207 RC ρε συ danielo... Rolling eyes Έτσι απλά Smile


+1 εφόσον είμαστε ελλάδα... Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 17:04:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θέμα μου θα μπορούσε να έχει τίτλο "το μέλλον της αυτοκίνησης" αλλά θα το ενσωματώσω εδώ αφού έχει σχέση και με τα δύο αμάξια.... (corsa & 207).

Eχω ήδη οδηγήσει 207 GT και ψιλοφιαγμένο 207 rallye χωρίς όμως να μπορώ να πω τί ακριβώς μπορεί να κάνει αυτό το αυτοκίνητο, ενώ σίγουρα θέλω να οδηγήσω το RC.

Παραπονιώμαστε όλοι ότι τα σημερινά αυτοκίνητα δεν είναι όπως παλιά, δεν έχουν αίσθηση, είναι ουδέτερα, ψήνουν καφέ κλπ. Οχι μόνο εγώ, αλλά λίγο πολλοί όλοι μας.

Θέτω όμως δύο ερωτήματα στον εαυτό μου αυτές τις ημέρες:
- Πως μπορεί να νιώθανε οι παλιότεροί μας, περνώντας από το Φιατ 127 ή το Ford Escord στο 205 Rallye ή ακόμα και στο 106 Rallye;
- Τελικά τί είναι πιο ορθό: Να παλεύεις να κάνεις (π.χ.) 1:10 στα μέγαρα με ένα ραλλύ που είναι κοντά στο (βολτίσιο) όριο λέγοντας ότι το ευχαριστιέσαι, ή να κάνεις 1:10 ατσαλάκωτος στα μέγαρα με τα αποστειρωμένα σημερινά αμάξια;

Γιατί τελικά έτσι είναι! Τα σημερινά αυτοκίνητα παρά τα παραπανήσια κιλάκια τους, έχουν βελτιωθεί σε όλα... Ολα πλην της αισθησης που όμως μπορεί στην ουσία να είναι ουτοπία. Γιατί σίγουρα αυτός με το Φιατ 127 όταν θα οδηγούσε το 106 Rallye θα έλεγε ότι είναι γρήγορο αλλά είναι πολύ αποστειρωμένο (σε σχέση με αυτά που ήξερε).

Μήπως τελικά πρέπει να προσαρμοστούμε εμείς και όχι τα αυτοκίνητα; Μήπως τελικά γινόμαστε λίγο γραφικοί;

Ολα αυτά γιατί ένα Opel Corsa OPC με πρόγραμμα/μπλοκέ και ανάρτηση έκανε 1:10 στο Μέγαρο. Το ίδιο μπορεί να κάνει με άνεση και το 207 RC. Kαι εμείς γκρινιάζουμε ότι τα αμάξια δεν πάνε όπως παλιά... Μάλλον πρέπει να ζητήσουμε συγνώμη και να προσαρμοστούμε.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 17:17:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά δεν ξέρω πως σου ηρθε το παραπάνω ...

προσωπικά εμαθα να οδηγώ (αυτά τα λίγα κουλά τέλος πάντων) ακριβώς σε αυτό..
fiat 127 900cc...
(η παρέα τότε ειχε ακόμα ενα uno fire 900αρι, ενα yogo επίσης 900άρι και ένα fiat 128 1100...

αλλη φάση γενικώς...

οντως τελικά γινόμαστε γραφικοί

για την ακρίβεια εμένα προσωπικά μου λειπει εκείνη η γραφικότητα εκείνων των αυτοκινήτων
προσωπικά αδιαφορόντως για τις επιδόσεις (που πάντα ειναι σχετικές...) τελικά αυτό που πλέον λείπει ειναι η αίσθηση και τίποτε άλλο...

σε αφήνω στους προβληματισμούς σου και πάω να αλλάξω υγρα φρένων στο σαξο(γκ)ραλλο Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 17:25:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απαντηση ειναι απλη.
δε γινεται πλεον με ενα αμαξι να τα κανεις ολα...

απλα κοιταξτε ποσα λεφτα εχει δωσει εν τελει ενας λεφος και ποσα εμεις.
ΤΕΛΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Νοέ 2007, 17:27:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dany θα πάρεις πιστεύω πιο αντικειμενική απάντηση απο κάποιον που εχει οδηγήσει και τα 2! Επειδή μάλλον δεν θα βρεις ευκολα κάποιον εγω θα εκανα 2 πράγματα:

1. test drive και τα 2 (αντρικό test drive ομως, αμα πετύχεις τον κατάλληλο πωλητή γίνεται κι αυτό)

2.συμβουλέψου συγκριτικό στο ιντερνετ, σε περιοδικό.

3. Μην το πουλας το ρημάδι το 106, ειδικά τώρα που έβαλες τα advan 048 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Νοέ 2007, 00:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
απαντηση ειναι απλη.
δε γινεται πλεον με ενα αμαξι να τα κανεις ολα...


συμφωνώ 1000%

αν μπορείς (λογιστικά/οικογενειακά/χωροταξικα) να κάνεις κάτι τέτοιο είναι ο μόνος τρόπος να ευχαριστιέσαι απ την μια οδήγηση και απ την άλλη καθημερινή μετακίνηση και ταξίδι

και το ιδανικότερο ειναι 3 αμάξια... πχ μιατα ή 106 / ατος / 407 κλπ κλπ συνδιασμοί...
α και μια μηχανή πχ ενα crf450 ή ενα cdr1000... λέμε τώρα...
Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
danielos (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


106 Rallye

Ένταξη: 02 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 400

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Νοέ 2007, 02:05:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:

Μην το πουλας το ρημάδι το 106, ειδικά τώρα που έβαλες τα advan 048 Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Τα είδες άτιμε????? Cool Rolling eyes Twisted evil Χαλάλι τους πάντως άμα βρω κάτι που να το γουστάρω.

Ρε δεν ξέρω τα έχω χαμένα.
Ούτε στα λεφτά πλέον δεν είμαι σίγουρος. Μπορώ να δώσω από 18000 μέχρι και 26000.....
Σκέφτομαι χώρους,επιδόσεις,εμφάνιση,αξιοπιστία και πολλά άλλα.
Είμαι χαμένος σε πολλά μοντέλα (Hatchback και τα αμέσως μικρότερα).
Δεν θέλω να είναι ψόφιο αλλά και να μπορώ να βάλω και πραγματάκια πίσω.
Θέλω και τη ζαντούλα 17' και τα τουρμπάκια αλλά και το σωστό στήσιμο-φρένα(για 1250 κιλα αυτοκίνητο-δεν ξέρω πόσο είναι)
Θέλω και να μην είναι τελείως λιτό μέσα.(μπήκα στο 207 Rallye και ξενέρωσα-ξέρασα με την κονσόλα-Ξύπνα Peugeot- Νόμιζα ότι μπήκα σε αυτοκίνητο με κονσόλα που σχεδιάστηκε 10 χρόνια πριν-Έλεος).
Θα μου πείτε γιατί το 106 rallye που έχεις έχει καλύτερη? Ασφαλώς και όχι αλλά δεν ζήταγα τέτοια πράγματα τότε που το πήρα.Τη δουλειά που το ήθελα την έκανε και με το παραπάνω.
Δεν ξέρω ρε γα**το...


ο ραλλος αγριεμενος οσο ποτε!!!!!!!!!!
142 αλογα στον τροχο ειναι............
.....ΠΡΟΚΛΗΣΗ.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grpap (Γρηγορης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16v) xs (2004)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 529
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Νοέ 2007, 08:37:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με αυτά που θελεις σε αυτά τα λεφτα χωρις να κανεις καπου υποχωρηση δεν γινεται.
Πιο κοντα παντως σε βλεπω στο 308 με τους 175 ιππους.Αυτο βεβαια είναι 1500 κιλα και για την κατηγορια που κινειται είναι τεραστιο.Οσο για το ραλλυ εισαι νομιζω υπερβολικος.Θα συμφωνησω με τον Προεδρο που λεει οτι δεν φταινε τα αυτοκινητα αλλα εμεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Νοέ 2007, 09:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

danielos έγραψε:
plaketokofths έγραψε:

Μην το πουλας το ρημάδι το 106, ειδικά τώρα που έβαλες τα advan 048 Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Τα είδες άτιμε????? Cool Rolling eyes Twisted evil Χαλάλι τους πάντως άμα βρω κάτι που να το γουστάρω.

Ρε δεν ξέρω τα έχω χαμένα.
Ούτε στα λεφτά πλέον δεν είμαι σίγουρος. Μπορώ να δώσω από 18000 μέχρι και 26000.....
Σκέφτομαι χώρους,επιδόσεις,εμφάνιση,αξιοπιστία και πολλά άλλα.
Είμαι χαμένος σε πολλά μοντέλα (Hatchback και τα αμέσως μικρότερα).
Δεν θέλω να είναι ψόφιο αλλά και να μπορώ να βάλω και πραγματάκια πίσω.
Θέλω και τη ζαντούλα 17' και τα τουρμπάκια αλλά και το σωστό στήσιμο-φρένα(για 1250 κιλα αυτοκίνητο-δεν ξέρω πόσο είναι)
Θέλω και να μην είναι τελείως λιτό μέσα.(μπήκα στο 207 Rallye και ξενέρωσα-ξέρασα με την κονσόλα-Ξύπνα Peugeot- Νόμιζα ότι μπήκα σε αυτοκίνητο με κονσόλα που σχεδιάστηκε 10 χρόνια πριν-Έλεος).
Θα μου πείτε γιατί το 106 rallye που έχεις έχει καλύτερη? Ασφαλώς και όχι αλλά δεν ζήταγα τέτοια πράγματα τότε που το πήρα.Τη δουλειά που το ήθελα την έκανε και με το παραπάνω.
Δεν ξέρω ρε γα**το...


αμα δίνεις 26000 βάλε λίγα ακόμη και πάρε το golf gti... το θεωρω πολύ ανώτερο απο τα αλλα δύο. Επόμενη εκδοχη οχι τόσο κυριλέ αλλά πιο σκληροπυρινική ειναι το clio με λιγότερα λεφτά.

Παντως το γκολφ τα εχει ολα, το θέμα είναι τα λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Επόμενη
Σελίδα 3 από 31

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1998s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on