PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Την γνώμη σας για ζάντα 17"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Ποια Απο Αυτες Θα βαζατε Ασχετα Απο Χρηματα Απαντατε Καθαρα Απο Θεμα Αισθητικης 17αρες ΠΑΝΤΑ
Kosei -- D-Racer
6%
 6%  [ 3 ]
OZ -- Superturismo GT
46%
 46%  [ 23 ]
MilleMiglia -- EV-S
12%
 12%  [ 6 ]
OZ -- crono evolution
22%
 22%  [ 11 ]
BBS -- RD
0%
 0%  [ 0 ]
kosei -- seneka sport rg
8%
 8%  [ 4 ]
kosei -- rt penta
4%
 4%  [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 49

Συγγραφέας Μήνυμα
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Φεβ 2005, 23:08:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντως ψηφισα τις superturismo......ειναι απλα πανεμορφες Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lion80 (Δημοσθένης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4 (16V) XS (2004)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: Αθήνα,Νότεια προάστεια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Φεβ 2005, 23:13:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LEFT έγραψε:
Η μαλ***α ειναι οτι ακουω πολλους που λενε οκ μωρε καλη αλλα απλο !!σχεδιακι!!Τι λετε ρε παιδια με υπογραφη momo και απλο σχεδιακι!!ειναι δυνατον??!Τρελα ειναι το ζαντικο!Φυσαει το design!Θα τις φορεσω και εγω μιας που βαζω και Body kit αλλα σε 18αρες!Ευτυχως που τις βγαζει και σε τετραμπουλωνες γιατι αλλιως θα παιρναμε τα ....μπουλωνια μας Cool !

Όλα είναι βέβαια θέμα γούστου αλλά πιστεύω πως η ομορφιά κρύβεται στην απλότητα!!!Πίστεψε με, έχει τύχει αρκετές φορές σε φανάρια που είμαι σταματημένος να με ρωτούν άλλοι οδηγοί πόσο τις πήρα και τα σχετικά.. Wink Φυσικά και να μην με ρωτούσαν πάλι αυτές θα διάλεγα!!! Smile
Καλά ειδικά σε 18-άρες θα'ναι *αύλα!!!!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
shiba (giwrgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


shiba cc

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 1069
Τόπος: γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Φεβ 2005, 23:56:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιστευω λευτερη οτι μπορει το ccακι soy να ομορφυνει απιστευτα πολυ με τισ συγκεκριμενεσ ζαντεσ ποσο μαλλον αν ειναι 18'' αλλα θα χασεισ παρα πολυ σε ανεση..πολυ κοπανημα..και επισησ πιστευω θα χασεισ και πολυ σε τελικεσ κλπ..αυτα απο τα λιγα που ξερω


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2005, 03:53:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LEFT έγραψε:
..Παιδιά αν θέλετε να γλυτώσετε βάρος από τις ζάντες (άρα να 'χετε κέρδος στην ροπή στρέψης) τότε θα κοιτάτε μόνο πολυάκτινες. Αυτό έχω καταλάβει όλο αυτόν τον καιρό...
Οι ζάντες που έχουν λίγες και χοντρές ακτίνες είναι βαρύτερες ζάντες, σε σε σχέση με μια πολυάκτινη ίδιων διαστάσεων, υλικού και αντοχής....

...Πάει set στο 206; Δεν φαντάζομαι να θέλει αποστάτες και άλλες τέτοιες αηδίες... ....
....
Αυτό δεν είναι απαραίτητο.
Κάθε κατασκευαστής χρησιμοποιεί δικό του κράμα για την κατασκευή των ζαντών του οπότε και το βάρος έχει αντίστοιχες διακιμάνσεις.
Πάντως ελάχιστοι κατασκευαστες δημοσιοποιούν το βάρος των ζαντών τους.

Α και καμία OZ δεν βγαίνει με offset 28 για 206 (σε 15αρες, 16αρες και 17αρες) και θέλουν προσθήκες.

LEFT έγραψε:
....Θα τις φορεσω και εγω μιας που βαζω και Body kit αλλα σε 18αρες..

Από θέμα ομορφιάς θα είναι τέλειες αλλά από επιδόσεις θα χάσεις πάλα πολύ.!
Λογω βάρους ζάντας, λόγω βήματος και λόγω πλάτους ελαστικου (αεροδυναμική)
Εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις οπότε πάω πάσο.!
Εγώ πάντως αντί για την GTR θα έβαζα την Figther της ΜΟΜΟ.

Μου αρέσει περισσότερο
Βασικά έχει παρόμιο σχέδιο αλλά αντί για την προεξοχή σε κέθε ακτίνα έχει εσοχή και δεν έχει τα βιβάκια γύρ γύρω που ποιος τα καθαρίζει....


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2005, 12:48:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ti fighter τη φορα 206cc στον αλιμο......πραγματικα απο τις ωραιοτερες ζαντες επειδη δε ξερω να ανεβαω φωτο στειλτε μου ενα μειλ να σας τη στειλω ....... πιστευω δε οτι σε 16 θα σκοτωνει.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 28 Ιούν 2005, 01:40:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fallen_angel82 έγραψε:
Έχετε δει την Titan της OZ? Κορυφαία σαν ομορφιά αλλά βγαίνει από 17'' και πάνω. Κρίμα γιατί στο 206 δεν μπορώ να τη βάλω. Από τις άλλες σίγουρα τις supertourismo και με διαφορά!!!Τιμή για 15'' ξέρει κανείς?


η titan βγαινει και 15", την φοράει μάλιστα και κάποιο μέλος...με προσθήκες πάντα.
τιμή για supertourismo στο eshop... Wink

(απλά διάβαζα το τοπικ ψαχνοντας κάτι και το είδα...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
HYPER_Piccolo (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 XT 1.4 90Hp

Ένταξη: 29 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 293
Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Οκτ 2007, 17:53:25    Θέμα δημοσίευσης: Γνωμη και πληροφοριες για δυο ζαντες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο πολυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο επιτελους καταληξα (λογο κουρασης οχι λογο οτι τρελενομαι) σε δυο ζαντες.
η μια ειναι η ΟΖ gran turismo και η δευτερη η Monza (ετσι τουλαχιστον την λεει εκει που βρηκα την φωτο) απο την Team Dynamics
εγω συγκεκριμενα μαρεσει περισοτερο η ΟΖ αλλα μερικες λεπτομεριες δεν με αφηνουν να αποφασισω. οπως για παραδειγμα οτι οι ΟΖ ειναι αρκετα βαρυτερες απο τη monza. επισης οτι οι Team Dynamics γεμινα σαν ζαντες δεν ειναι ανθεκτικες, και επειδη εκει που μενω περναω απο ενα αρκετα επιπονο χωματοδρομο δεν θελω μετα απο ενα δυο μηνες να τις πλενω και να βλεπω λακακια η εξωγκοματα...
αν καποιος ξερει κατι περισοτερο για αυτες τις δυο ζαντες η βαριεται λιγοτερο απο εμενα και ψαξει στο net ας μου ανοιξει τα ματια Smile
απο πλευτα τιμη η monza ειναι στα 1400 με pireli για τις ΟΖ δεν εχω ρωτησει ακομα μιας και δεν εχω καταληξει.

by the way ξεχασα να πω οτι θα μπουν 17αρες... οποια και απο τις δυο να επιλεξω τελικα.

και μιας και το ανοιγω το θεμα πειτε και την γνωμη σας ποια απο τις δυο προτιματε.

Monza
http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=zywwwjm1djzlzmimkn5z.jpg
Oz Turismo
http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=mtmc1kn5dohnyjnmtmgr.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3254s (PHP: 53% - SQL: 47%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on