PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 106 Toyo T1R ή Yokohama S-Drive ?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
jimaek22 (Dimitrios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Οκτ 2007, 19:55:00    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 106 Toyo T1R ή Yokohama S-Drive ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kalispera se olous. Exo ena peugeot 106 MK1 metatropi se 106 rallye 16v kai thelo na toy allakso lastiha. Os latris tis sport odigisis kai meta apo arketo psaksimo se diafora forums exo katastalaksei sto Toyo T1R ή Yokohama S-Drive. I diastasi pou forao einai 195/45/15.

Vasika o logos pou katastalaksa se afta ta 2 elastika einai to oti kai ta 2 einai all around lastiha exoun kalo kratima kai se stegno kai vregmeno exoun mia sxetiki prostasia sto profil toys den kanoun thorivo.

Prosopiki empiria den exo stis 2 etairies elastikon (exo dokimasei bridgestone kai michelin) me ta bridgestone imoun katefxaristimenos se stegno dromo alla apogoitevmenos se vregmeno kai me ta michelin apogoiteftika pliros eidika se stegno odostroma to abs empaine gia plaka kai to amaksi den ksekinage spinare trela ase pou ftharthikan sto mpam ston 1 xrono.

Parakalo gia tis empeires apopsis sas gia ta 2 elestika pou anafero, eyxaristo.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Οκτ 2007, 21:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα έχω γράψει στο forum αρκετές φορές, προτείνω τα S-Drive με κλειστά τα μάτια.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jimaek22 (Dimitrios)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 27 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Οκτ 2007, 21:10:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Τα έχω γράψει στο forum αρκετές φορές, προτείνω τα S-Drive με κλειστά τα μάτια.


File Steve ksereis poso kanoun ta Yoko 195/45/15 ?

Exeis na protineis kapoio promithefti?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Οκτ 2007, 21:20:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή μάλλον είναι η πρώτη σου φορά που χρησιμοποιείς forum, κάνε ένα κόπο και συστήσου εδώ,
ρίξε και μια ματιά σους κανόνες, διόρθωσε τα 2 αυτά μηνύματα σου και μετά μιλάμε Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Steve στις Δευ 15 Οκτ 2007, 21:22:51, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Οκτ 2007, 21:20:44    Θέμα δημοσίευσης: Re: Peugeot 106 Toyo T1R ή Yokohama S-Drive ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

jimaek22 έγραψε:
Kalispera se olous. Exo ena peugeot 106 MK1 metatropi se 106 rallye 16v kai thelo na toy allakso lastiha. Os latris tis sport odigisis kai meta apo arketo psaksimo se diafora forums exo katastalaksei sto Toyo T1R ή Yokohama S-Drive. I diastasi pou forao einai 195/45/15.

Vasika o logos pou katastalaksa se afta ta 2 elastika einai to oti kai ta 2 einai all around lastiha exoun kalo kratima kai se stegno kai vregmeno exoun mia sxetiki prostasia sto profil toys den kanoun thorivo.

Prosopiki empiria den exo stis 2 etairies elastikon (exo dokimasei bridgestone kai michelin) me ta bridgestone imoun katefxaristimenos se stegno dromo alla apogoitevmenos se vregmeno kai me ta michelin apogoiteftika pliros eidika se stegno odostroma to abs empaine gia plaka kai to amaksi den ksekinage spinare trela ase pou ftharthikan sto mpam ston 1 xrono.

Parakalo gia tis empeires apopsis sas gia ta 2 elestika pou anafero, eyxaristo.



θα σου προτεινα τα ΤΟΥΟ αλλα μαλλον δεν θα σου φτουρησουν και πολυ-θα τα λιωσεις γρηγορα (πολυ μαλ**α)
απο κρατημα φυσικα ΑΠΑΙΧΤΑ.
τα αλλα δεν τα εχω δοκιμασει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Οκτ 2007, 21:49:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ για τα toyo εχω να πω τα εξης:
1. πολύ μαλ**α πλαινά - ασάφεια στο τιμόνι - μαγούλιασμα. Βεβαια δεν ξερω πως είναι τα 45αρια αλλα τα 50αρια ειναι αισχρά.

2. "τελειώνουν" γρήγορα

3.αργουν λιγο να ζεσταθούν αλλα δεν φυτιλιάζουν ευκολα. Οταν ζεσταθουν κραταν καλα

4. κορυφαία στο βρεγμένο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Οκτ 2007, 13:43:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
εγώ για τα toyo εχω να πω τα εξης:
1. πολύ μαλ**α πλαινά - ασάφεια στο τιμόνι - μαγούλιασμα. Βεβαια δεν ξερω πως είναι τα 45αρια αλλα τα 50αρια ειναι αισχρά.

2. "τελειώνουν" γρήγορα

3.αργουν λιγο να ζεσταθούν αλλα δεν φυτιλιάζουν ευκολα. Οταν ζεσταθουν κραταν καλα

4. κορυφαία στο βρεγμένο


επειδη τα εχω φορεσει και λιωσει (οσο επιτρεπει η ιπποδυναμη μου) ασαφεια στο τιμονι δεν παρατηρησα ουτε αργουσαν να ζεσταθουν , στα αλλα ολα συμφωνω!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Οκτ 2007, 15:15:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ρισκαρεις το κρατημα σου για λιγα χιλιομετρα παραπανω που 8α βγαλει το s drive τοτε βαλτο. για μενα το t1r ειναι μακραν καλυτερο σε ολους τους τομεις. κ πανω απ ολα δεν εχει αυτον τον περηφανο στραβο σκελετο. απιστευτη η yokohama εκανε το θαυμα της κ παλι..


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Οκτ 2007, 15:24:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

plaketokofths έγραψε:
εγώ για τα toyo εχω να πω τα εξης:
1. πολύ μαλ**α πλαινά - ασάφεια στο τιμόνι - μαγούλιασμα. Βεβαια δεν ξερω πως είναι τα 45αρια αλλα τα 50αρια ειναι αισχρά.

2. "τελειώνουν" γρήγορα

3.αργουν λιγο να ζεσταθούν αλλα δεν φυτιλιάζουν ευκολα. Οταν ζεσταθουν κραταν καλα

4. κορυφαία στο βρεγμένο

γιαννη καλα τα λες αλλα για την ασαφεια στο τιμονι ειναι σιγουρα λαθος πιεση κ οσο για το μαγουλιασμα καλυτερα ενα πολιτικο λαστιχο να σε προειδοποιει παρα να σε στελνει απο το πουθενα ακαριεα στο νερο ειναι απολυτο κ βγαζει 30000 km μια χαρα για μενα η καλυτερη επιλογη μετα απο το exalto 2 to οποιο ειναι πανακριβο στην συγκεκριμενη διασταση


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Οκτ 2007, 15:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mikerrgp έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
εγώ για τα toyo εχω να πω τα εξης:
1. πολύ μαλ**α πλαινά - ασάφεια στο τιμόνι - μαγούλιασμα. Βεβαια δεν ξερω πως είναι τα 45αρια αλλα τα 50αρια ειναι αισχρά.

2. "τελειώνουν" γρήγορα

3.αργουν λιγο να ζεσταθούν αλλα δεν φυτιλιάζουν ευκολα. Οταν ζεσταθουν κραταν καλα

4. κορυφαία στο βρεγμένο

γιαννη καλα τα λες αλλα για την ασαφεια στο τιμονι ειναι σιγουρα λαθος πιεση κ οσο για το μαγουλιασμα καλυτερα ενα πολιτικο λαστιχο να σε προειδοποιει παρα να σε στελνει απο το πουθενα ακαριεα στο νερο ειναι απολυτο κ βγαζει 30000 km μια χαρα για μενα η καλυτερη επιλογη μετα απο το exalto 2 to οποιο ειναι πανακριβο στην συγκεκριμενη διασταση



Μιχάλη πιθανότατα να εχεις δίκιο.... μιας και ειναι η δουλειά σου αυτή και εχεις μια γενική άποψη για ολα τα ελαστικα. Απλα εγω θεωρώ πως με αυτα (τα ομολογουμένως λίγα) λαστιχα που εχω οδηγήσει και συγκριτικα τα t1r με ta yoko γενικά θεωρω οτι εχουν πολύ μαλακό πλαινό. Ίσως να ηταν λαθος η πίεση... δεν αντιλέγω Wink


Σιγουρα οπως λες καλύτερα ειναι να σε προειδοποιει το λαστιχο και να ειναι προοδευτικο στις αντιδράσεις του... απλα ανέφερα την ασάφεια των t1r απο την άποψη της αισθησης στο τιμονι.

Γενικά πιστεύω πως τα τογιο εχουν πολύ καλό value for money για μια χρήση λίγο πιο sport απο την κανονική και καλή συμπεριφορά με εμφαση στο βρεγμένο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 16 Οκτ 2007, 20:51:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω βαλει τα s drive σε 195-45-16 και μαλιστα σε w ε κ μια χαρα ζεσταινοντε κ μαλ**α ειναι κ κρατανε παρα πολυ καλα....αλλα οχι οπως τα parada μου ομως χαχαχαχα
τα toyo τα χα δοκιμασει σε 195-50-15 καλα κ αυτα.......
αλλα οχι σαν τα parada μου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baby_On_Board (Babis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


206 Gti 1.6

Ένταξη: 23 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 215

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Οκτ 2007, 11:06:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
για μενα το t1r ειναι μακραν καλυτερο σε ολους τους τομεις. κ πανω απ ολα δεν εχει αυτον τον περηφανο στραβο σκελετο


Τα s-drive είναι ασύμμετρα????
http://www.yokohama.co.nz/s_drive.html


rfactor
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Οκτ 2007, 13:52:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3948s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on