PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Άναμμα λυχνίας φρένων στο ταμπλό σε 206

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 18:06:30    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Άναμμα λυχνίας φρένων στο ταμπλό σε 206 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να τα μας... χθες οδηγώντας η αδερφή μου το 206 σε ορεινή διαδρομή άναψε το κόκκινο λαμπάκι που ανάβει και με το χειρόφρενο σηκωμένο (λογικά πρόβλημα στα φρένα...) Confused
Οι δίσκοι θέλουν άλλαγμα (έχουν κάνει δόντι) και τα τακάκια είναι κοντά στα τελευταία τους...
Πιστεύετε πως είναι σοβαρό το πρόβλημα για να ανάψει η λυχνία; Υποθέτω ότι είναι τα τακάκια. Μπορεί να είναι τα υγρά των φρένων; Μπορεί να προέρχεται από πρόβλημα στα ταμπούρα πίσω;
Υπολόγιζα να τα αλλάξω όλα (μετατροπή από 247mm σε 266mm) το σεπτέμβρη.
Έχω προγραμματίσει διαδρομές περίπου 1000χλμ για τον αυγουστο, τίθεται θέμα ασφάλειας ώστε να θέλουν άμεση αλλαγή ή με παίρνει μέχρι το σεπτέμβρη;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 18:19:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λογικά θα σου ανάψανε 2 ενδείξεις, το λαμπάκι του χειρόφρενου αλλά και το STOP, το 206 δεν έχει καλώδιο στα τακάκια, οπότε είναι προειδοποίηση για χαμηλή στάθμη υγρού !
Αυτό λογικά σημαίνει ότι έχουν φθαρεί τα φρένα σου αρκετά και έτσι κατέβηκε η στάθμη του υγρού !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 20:14:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο κάνει και σε απότομη/μεγάλη ανηφόρα ή σε απότομους ελιγμούς?
Αν ναι, τότε είναι τα υγρά των φρένων. Λίγο συμπλήρωμα. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 21:08:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαζή ερώτηση: πώς συμπληρώνουμε τα υγρά φρένων;; με τι;;

βασικά σε ανηφόρα της άναψε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 21:24:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

με το μπουκαλακι των υγρων φρενων ανοιγοντας την ταπα του δοχειου των φρενων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 21:36:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και γεμιζοντας ως το Max.... Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 00:19:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά ΔΕΝ πρέπει να το πειράξεις !!
Η λύση δεν είναι να το φουλάρεις για να μην κτυπάει ! πρέπει να πάς να το δούνε άσχετα αν δεν τα αλλάξεις, και αν είναι θα σου συμπληρώσουν στο συνεργείο όσο νομίζουν, με τα φρένα δεν κάνουμε πείραμα ούτε τους μαστόρους !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kovac (Χρήστος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 masturbisio!!!

Ένταξη: 13 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 1201
Τόπος: Νίκαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 03:29:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στάθη, τώρα που θα αλλάξεις τα φρένα, θα σου συμπληρώσει ο μηχανικός όσο χρειάζεται. Wink


Και τα παπούτσια μέσα...
ΒΤΤ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 03:32:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanx για τις απαντήσεις, αλλά μέχρι να τα αλλάξω τα φρένα τι μπορώ να κάνω; θα τίθεται θέμα ασφάλειας ώστε να μην ξεκινήσω για ταξίδι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 11:33:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν νμιζω οτι τιθεται θεμα ασφαλειας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 11:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρκεί να έχεις τακάκι, έτσι; Να μην είσαι κάτω από το κατώτατο όριο πάχους δλδ...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 19:44:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απλα θα ειναι εκνευριστικο γιατι στις στροφες θα αναβοσβηνει η ενδειξη
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 20:56:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εντάξει η ενδειξη ...παρακάμπτεται από το βλέμμα, το θέμα είναι να φρενάρει "επαρκώς"! απλά δε με παίρνει να πάω για τακάκια τώρα γιατί σεπτέμβρη θα μπουν πάνω τα άλλα φρένα. ελπίζω οπότε να είναι μόνο η σταθμη του υγρού... αν χρειάζεται συμπλήρωμα, με οποιοδήποτε υγρό φρένων ή θα θέλει το ίδιο;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 21:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν πατας φρενο αακουσ κανα μεταλικο ηχο τριβης?Δλδ να τριβετε μεταλλο με μεταλλο,οχι σφυρηγμα....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 21:57:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σφύριγμα (σε στυλ ταρίφα) σε χαμηλές ταχύτητες και σε φρεναρίσματα γιατί τα τακάκια βρίσκουν πάνω στη δισκόπλακα που έχει κάνει "δόντι" στην άκρη.
μεταλλικό ήχο (σαν να έχουν φαγωθεί τα τακάκια) δεν έχω παρατηρήσει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Ιούλ 2007, 22:06:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν θα εχεις προβλημα....Δν νομιζω δλδ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Ιούλ 2007, 14:54:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πέρασε η αδερφή μου από ένα συνεργείο σήμερα και ο τυπάς της είπε τα υγρά είναι οκ και θέλει τακάκια...
επειδή θα είναι κρίμα να πάω για καινούρια τακάκια τώρα μιας και από σεπτέμβρη θα μπουν τα άλλα φρένα πάνω, μήπως σας βρίσκεται κανένα ζευγάρι τακάκια 247 σε μέτρια κατάσταση ίσα για να βγάλω τον έναν μήνα αυτό;;
αν όχι έχετε καμμιά ιδέα που να ψάξω;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1055s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on