PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - car pc
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Ιούλ 2007, 13:50:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδια.Αυτο ειναι το Project του Ηρακλη.
Ειπα να παρω την πρωτοβουλια να παρουσια σω το project του γιατι εχει και αυτος Peugeot 207 και σιγουρα θα υπαρχουν ατομα εδω μεσα που θα θελουν να παρουν ιδεες για την κατασκευη κατι παρομοιου.
Θαυμαστε λοιπον το μερακι που μπορει να εχουν καποιοι ανθρωποι.
Πραγματικα πολυ καλη δουλεια.
Το post ειναι copy paste απο το forum του Carputermania οπου ειμαι Mod.

Παράθεση:
Γεια χαρά παιδιά, παρόλο που έχουν περάσει 2 εβδομάδες από το τελείωμα της εγκατάστασης στο 207, δεν είχα προλάβει να βγάλω φωτογραφίες λόγω φόρτου εργασίας, αλλά τώρα που έχω 7 μερούλες άδεια βρήκα την ευκαιρία να σας δείξω και εγώ το δικό μου carputer (βασισμένο σε laptop).
Πρώτα πρέπει να ευχαριστήσω τον Γιάννη και το Νίκο για την δημιουργία αυτού του project

Το αμάξι: Peugeot 207 1.6 SportPack


Το Carputer
Acer Travelmate 4500 Pentium M 1.6
Τροφοδοτικό Laptop 6A που τροφοδοτεί επίσης και την οθόνη 7’’ Xenarc με 12 V DC regulated χάρις σε 2 τρανζίστορς που είναι κολλημένα πίσω από το dash.
USB Hub 4-input
GPS Navilock Sirf III USB

Η κατασκευή που έγινε για να είναι ομοιόμορφο το laptop και παράλληλα να είναι εύκολο να το λύσω-ξανασυνδέσω.


Στις παρακάτω φωτό φαίνεται καλύτερα το «συστηματάκι» με τα δύο αυτάκια που στηρίζουν το laptop και δίνουν την ευκολία για το λύσε-δέσε. Η κατασκευή έχει γίνει από ξύλο και έχει δοθεί λεπτομέρια στις υποδοχές των καλωδίων. Πάνω αριστερά στο laptop είναι και η «πατέντα» για να μπορώ να ενεργοποιώ από την κονσόλα μπροστά το laptop χωρίς πρόβλημα (ουσιαστικά είναι η ένωση του powerbutton με την γνωστή «μούφα» που συνδέεται με καλώδιο RJ-11 ( καλώδιο ενισχυτή).





Εδώ είναι η τοποθέτηση του εργοστασιακού cd-player που δεν μπορώ να το αφαιρέσω γιατί έχει και λειτουργίες του αυτοκινήτου ( δεν με χαλάει κιόλας). Έχει βέβαια προστεθεί και το Aux Enabler που έχω συνδέσει την έξοδο από την κάρτα ήχου του laptop. Κάτω από το cd διακρίνεται λίγο και το hub (είναι πολύ εύκολα προσβάσιμο πάντως και να μη του φαίνεται)



Τέλος κάποιες φωτογραφίες από το τελικό αποτέλεσμα με την οθόνη και το Centrafuse, το skin που ταιριάζει παρά πολύ πιστέω με το αμάξι. Εννοείται πως χάρη στο forum το centrafuse είναι 2007Q2 Greek Maps Compatible.







Και η οθόνη της επιφάνειας εργασίας



Το GPS είναι τοποθετημένο εξωτερικά μεν, εσωτερικά πάνω από το αριστερό μέρος του καπώ δε, και πιάνει 8-10 δορυφόρους, μέσα όταν το είχα δεν έπιανε τίποτα ( αθάνατα γαλλικά παμπρίζ)



The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Ιούλ 2007, 13:58:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάρα πολύ καλό!!! Shocked Shocked Shocked


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Ιούλ 2007, 14:56:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
πάρα πολύ καλό!!! Shocked Shocked Shocked


Shocked Shocked Όντως...εκπληκτική δουλειά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 11:59:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΠΑ ΟΠΑ!!!!
ΞΗΓΗΣΟΥΟΥΟΥΥ Exclamation Laughing Laughing Laughing
Το ιδιο πανω κατω εχω κανει και εγω αλλα κολλαω σε ενα πραγμα!

Το λαπτοπ για να κανει startup,πρεπει να το κανεις απο το κλασσικο κουμπι ή εχεις κανει καμια πατεντα και ανοιγει απο αλλου?!?!
Γιατι δεν ειναι οτι καλυτερο να ανοιγεις το λαπτοπ καθε φορα που μπαινεις στο αυτοκινητο...

EDIT:
Το κοιταξα καλυτερα και ειδα τι εχεις γραψει!Δεν το ειδα πριν πανω στην χαρα μου που το εχει κανει και αλλος! Cool
Αρα δεν υπαρχει αλλη λυση απο το ανοιγμα του λαπτοπ ε?
Σου παρουσιασε καποιο προβλημα το...ανοιγμα?!

Εγω ψαχνω απεγνωσμενα αυτο εδω αλλα δεν το βρισκω στο Ελλαδα! Crying or Very sad
http://www.welovemacs.com/usb-key-bt.html

Απ'οτι διαβασα σε ενα forum κανει και για PC


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
herosp77 (Hercules)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 1.6 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 26 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 13:09:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κοίτα επειδή το είχα ψάξει και ήταν ένα από τα θέματα που με απασχολούσαν γιατί είναι εκνευριστικό να ανοίγεις το πορτμπαγκαζ και να πατάς το κουμπάκι κατάληξα στο να κάνω την "επέμβαση" στο laptop. Για την ακρίβεια την κόλληση την έκανε φίλος μου ηλεκτρονικός-αστέρι στις κολλήσεις. Αν θες τον ρωτάω αν μπορεί να στο κάνει και πόσο να σου πάρει, μη νομίζεις τίποτα τρελλά λεφτά άντε 10 ευρώ το πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
herosp77 (Hercules)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 1.6 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 26 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 13:15:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο για το άνοιγμα του laptop που λες, δεν είχα κανένα πρόβλημα, το έχω λύσει πολλές φορές, στο δικό μου για παράδειγμα ξεβιδώνεις τα πάντα και έτσι έχεις πρόσβαση στο να αφαιρέσεις το πλαστικό που από κάτω βρίσκεται η πλακέτα με τα κουμπιά-λειτουργιών και το powerbutton. Πάνω κάτω όλα τα laptop έτσι είναι, εσύ ποιο μοντέλο έχεις έτσι εγκυκλοπαιδικά Laughing ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
herosp77 (Hercules)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 1.6 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 26 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 13:24:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και ζητάω μια ταπεινή συγνώμη που δεν έχω απαντήσει πιο πριν και ένα ευχαριστώ στον Κωνσταντίνο που έφτιαξε το thread για το carpc. Mετά από 2 μήνες χρήσης του capc στο αμάξι, ένα έχω να πω: Δεν συγκρίνεται με το απλό cdplayer. Οι δυνατότητες του είναι πάρα πολλές και μου έχει λύσει τα χέρια. Η πλοήγηση σε μεγάλη οθόνη σε σχέση με αυτή ενός pda ήταν ο πιο σημαντικός παράγοντας που το ήθελα αλλά και ότι δεν χρειάζομαι πια την τεράστια θήκη με τα "άπειρα" cd για να ακούω την μουσική μου. Άσε που η οθόνη δένει απόλυτα με την κονσόλα και όλο το παρουσιαστικό στο εσωτερικό του αυτοκινήτου ξεχωρίζει Very happy .
Για αυτούς που το σκέφτονται σίγουρα είναι μια επένδυση που είναι λίγο ακριβή αλλά στο πέρασμα του χρόνου θα δείτε ότι αξίζει κάθε ευρώ που θα δαπανήσετε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 13:52:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ας κανει καποιος ενα edit στον τιτλο και ας τον γραψει ως εξης:
207 - Car PC.
Δεν μπορω να τα βλεπω ολα μικρα.
Στο θεμα μας τωρα.
Το CarPC ειναι μια δουλεια που θελει ψαξημο.
Μπορει να επενδυσεις πολλα λεφτα αλλα μπορει να την βγαλεις και με ελαχιστα.
Οσοι εχετε εναν παλιο laptop μπορειτε να παρετε μια οθονη touchscreeen και εισαστε οκ.
Αλλα και παλι μην νομιζετε οτι η συνθεση ενος υπολογιστη ειναι ακριβη δουλεια.
Ο ξαδερφος μου που φτιαξαμε το καλοκαιρι στο Civic πηρε εναν υπολογιστη με 150 ευρω καινουργιο.
Μητρικη με ολες τις καρτες onboard,1,6GHz επεξεργαστη,512 μνημη,80GB.Αυτα δεν χρειαζονται και παραπανω πραγματα.
Μετα το τροφοδοτικο ειναι ειδικο για αμαξι και λεγετε Μ2.
Κανει 90 ευρω και ειναι 160W.Υπεραρκετα.
Το καλο ειναι οτι εχει αυτοματο ανοιγμα και κλεισιμο του υπολογιστη με την μιζα,μετα απο καποια δευτερολεπτα κλεινει ολα τα ρευματα και αν ανιχνευσει οτι η μπαταρια εχει ταση κατω απο 11,5V τοτε κλεινει το PC ειτε ειναι ανοιχτο ειτε παει ελαχιστο ρευμα καπου.
Τα κανει ολα και συμφερει που λεμε.
Μετα θες και ενα GPS με 60 ευρω περνεις εναν δεκτη και θες και μια οθονη που εκει ειναι υποκειμενικο το ζητημα.
Ο ξαδερφος εχει 8" Touchscreen και την πηρε 290 ευρω εγω εχω 7" Touchscreen και την πηρα 350 ευρω.
Αναλογα την ποιοτητα.
Δηλαδη μια σουμα αν κανουμε παμε κοντα στα 600 για ενα συστημα σαν του ξαδερφου και 650 για ενα σαν το δικο μου.
Το φορας και πετας που λεμε.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 14:13:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
ΟΠΑ ΟΠΑ!!!!
ΞΗΓΗΣΟΥΟΥΟΥΥ Exclamation Laughing Laughing Laughing
Το ιδιο πανω κατω εχω κανει και εγω αλλα κολλαω σε ενα πραγμα!

Το λαπτοπ για να κανει startup,πρεπει να το κανεις απο το κλασσικο κουμπι ή εχεις κανει καμια πατεντα και ανοιγει απο αλλου?!?!
Γιατι δεν ειναι οτι καλυτερο να ανοιγεις το λαπτοπ καθε φορα που μπαινεις στο αυτοκινητο...

EDIT:
Το κοιταξα καλυτερα και ειδα τι εχεις γραψει!Δεν το ειδα πριν πανω στην χαρα μου που το εχει κανει και αλλος! Cool
Αρα δεν υπαρχει αλλη λυση απο το ανοιγμα του λαπτοπ ε?
Σου παρουσιασε καποιο προβλημα το...ανοιγμα?!

Εγω ψαχνω απεγνωσμενα αυτο εδω αλλα δεν το βρισκω στο Ελλαδα! Crying or Very sad
http://www.welovemacs.com/usb-key-bt.html

Απ'οτι διαβασα σε ενα forum κανει και για PC


Επειδη ειδα μετα το ποστ σου σε αλλο θεμα θα παπαντησω εδω λιγο συνοπτικα.
Πρεπει να ψαξεις για StartUp/Shutdown Controler.
Μια ερευνα στο Google θα σε σωσει.
Το ζητημα ειναι οτι το συγκεκριμενο μηχανηματακι υπαρχει για κανονικο τροφοδοτικο.
Αλλιως δεν ξερω πως θα γινει.
Χριαζετε διακοπτομενο καλωδιο.
Γι'αυτο και ο controler τα καταφερνει γιατι περνει ενα κοκκινο ενα μαυρο(+ και - δηλαδη) και ενα ασπρο που ειναι το διακοπτομενο.
Αυτο περνει ρευμα οταν και μονο οταν ανοιγει η μπαταρια.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 16:53:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Thanks για τις απαντησεις! Wink
Εχω το λαπτοπ HP pavilion 5702!
Tελικα μονο με ανοιγμα του λαπτοπ γινεται μονο και ετσι θα το κανω!
Σε 2-3 μερες θα ειμαι οκ! Exclamation Twisted evil


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 16:58:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τιποτα βρε.
Οτι θες εδω ειμαστε.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
herosp77 (Hercules)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 1.6 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 26 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Σεπ 2007, 18:02:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή συνέχεια φίλε !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 10:58:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aν και καθυστερησα λιγο το project λογω ενος τεχνικου προβληματος...τωρα ολα ειναι οκ!
Ερωτηση:
Για προγραμμα ειδα οτι κανουν δουλεια το Road runner αλλα και σε μια πιο απλη και πιο ελαφρια μορφη το Centrafuse!
Βασικα να ειμαι ειλικρινης με μπερδεχε λιγο το RR!
To Centrafuse παλι μου αρεσε γιατι παιζει κανονικα τους ελληνικους χαρτες με το destinator!
Το μονο κακο με αυτο ειναι οτι δεν το εχω full εκδοση!
Το εχει μηπως κανεις να το παρω?! Rolling eyes
Επισης κανενα αλλο που να κανει την ιδια δουλεια υπαρχει?!
Thanks!

Ρε brz20 σε ολα τα forum σε βρησκω πια!!! Laughing Laughing


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 23:48:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειμαι μορφη γι'αυτο με πετυχαινεις.
Να σου πω αν θες δεωσε μου ενα MSN σου να τα πουμε καποια στιγμη απο εκει για να σου στειλω ενα αρχειο που θα σε κανει να μην ξαναδεις το Try Dialog του Centrafuse.
Μεχρι το 2100 ισχυει.Αν το θες για παραπανω τοτε εχουμε προβλημα.
Laughing Laughing


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
herosp77 (Hercules)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 1.6 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 26 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 15 Σεπ 2007, 23:15:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το νου σου.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Σεπ 2007, 00:42:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην ανησυχεις Ηρακλη.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Σεπ 2007, 13:06:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Question Rolling eyes


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Σεπ 2007, 14:52:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τιποτα λεμε κατι δικα μας με τον Ηρακλη.
Laughing Laughing


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
herosp77 (Hercules)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 207 1.6 (16V) Sport Pack (2007)

Ένταξη: 26 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Σεπ 2007, 16:33:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τα μάτια μιλάμε εμείς....
Smile Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Σεπ 2007, 17:20:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΥΘΗΚΑΝ!
-Εφτιαξα βυσματακι εξωτερικο στο λαπτοπ για να τραβηξουμε ενα καλωδιο RCA για να εχω στην κονσολα μου το start button!To τελιως κουφο ειναι οτι με το που βαζαμε το καλωδιο με το αντιστοιχο βυσματακι (δηλαδη το αρσενικο rca στο θηλυκο) αναβε και εσβηνε το λαπτοπ σαν να το παταγες συνεχεια το κουμπι (εκανε hard shutdown)!
Το προβλημα λυθηκε με το να μην βαλουμε καθολου βυσμα!απλα ενωσαμε τα καλωδια με καποια αλλα και καναμε μια πατεντα με ανταπτορες για να μπορω να το βγαζω!

-Ειχα πολυυυυ φυσημα στον ηχο απο τα ρευματα!Εβαλα ενα φιλτρακι στα καλωδια του ηχου και ειναι ΟΚ!

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΑΚΟΜΑ (ΒΟΗΘΕΙΑ PLEASE!)
-Εχω ακομα ενα μικρο φυσημα αλλα δεν ειναι ουτε απο το ρευμα (το βγαζω τελειως την τροφοδοσια και λειτουργει μονο με μπαταρια και συνεχιζει να το κανει) ουτε απο τα ηχεια αφου εβαλα φιλτρο!

-Η οθονη κανει ενα μικρο....παρασιτο-τρεμοπαιγμα οταν εχω την εισοδο στο laptop (αν αλλαξω την πηγη δεν εχει προβλημα,αρα καποιο καλωδιο-ρευμα απο το λαπτοπ θα ειναι...)!
Καμια ιδεα,τι μπορω να κανω?!

-Το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν μπορω να φορτωσω το προγραμμα του touchscreen..... Evil Confused
Κατι σκαλωσε το λαπτοπ...τους περασε τους drivers και το απαιτουμενο προγραμμα αλλα εκανε ενα error κατα την εγκατασταση και τωρα οταν παω να τους ξαναφορτωσω μου λεει οτι πρεπει να διαγραψω πρωτα το προηγουμενο setup που εχω κανει!
Ελα ομως που το εχω κανει uninstall!
Κοινως δεν μου το φορτωνει!

Αυτη την στιγμη κανω φορματ στο λαπτοπ (επρεπε να γινει ετσι κι αλλιως) κ ελπιζω να λειτουργησει...! Rolling eyes


ΑΥΤΑ! Cool [/img]


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 1 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2031s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on