PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εξατμίσεις....
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Slash (Ντάνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2001)

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 541
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Αύγ 2002, 20:41:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχήν προσοχή όταν είσαι κάτω από το αυτοκινητό σου με αναμένο τον κινητήρα. Για οποιαδήποτε περίπτωση,όχι μόνο της κύλισης.
Όσο για τα κατάλοιπα, γ@μησέ τα και άφησε τα φίλε μου. Ποιος ξέρει τι σκατ@ μας δίνουν να βάζουμε και να καίμε στο μοτέρ μας; Μας δίνουν στην αρχή βενζίνες καλές υποτίθεται, και μετά ως εκ θαύματος!, βγάζουν βενζίνες για να μας καθαρίσουν τις ζημιές που μας έκαναν με τις προηγούμενες, και βάζοντας μας να την πληρώνουμε 1,10 euro και να λέμε και ευχαριστώ.
Τι να πείς; Η μόνη καθαρή βενζίνη ίσως είναι με αυτή που βγαίνει από το εργοστάσιο. Αλλά και τι να κάνεις; Μήπως δεν το ξέρουμε τι μας δίνουν να καίμε, ή μήπως δεν τα έχουμε ξαναπεί;



I live my life a 1/4 mile at a time...for those 10 seconds or less...I'm free
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
theflame 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 475
Τόπος: Αθήνα - Αμπελόκηποι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Αύγ 2002, 21:45:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά, δεν θέλω να πω ότι οι εταιρείες καυσίμων είναι άγιοι και κάνουν τέλεια την δουλειά τους, είμαι ο τελευταίος στη Γη πιστέψτε με, αλλά μήπως ξεχνάμε ότι η εξάτμιση βγάζει από τον κινητήρα μας τα καυσαέρια;;;; Τα κατάλοιπα δηλαδή της καύσης. Και ως γνωστό δεν μπορεί να υπάρξει τέλεια καύση. Κατάλοιπα ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν. Δεν είναι δυνατό να μην αφήνονται κατάλοιπα όσο καθαρό και να είναι το καύσιμο!!!! :D Απλοϊκά είναι σαν να λέμε ότι υπάρχει ξύλο που αφού καεί δεν αφήνει στάχτη!!!!!!
Μην ξεχνάμε ότι εξάτμιση είναι εκτεθειμένη στο περιβάλλον και άρα στις θερμικές μεταβολές που μπορούν, υπό συνθήκες, να πετρώσουν αυτά τα κατάλοιπα. Άρα φίλε Alex δεν είναι και τίποτα το τρομερό αυτό που είδες. Είναι μέσα στο κύκλο της ζωής του αυτοκινήτου, Ίσως να κερδίζεις κάτι με την αλλαγή του σωλήνα αλλά μάλλον θα πρέπει να το κάνεις τόσο συχνά που υποπτεύομαι ότι ή θα είναι αντιοικονομικό ή κουραστικό. Ίσως αν τρέχαμε σε αγώνες, που ακόμα και μισός ίππος θα μπορούσε να κάνει την διαφορά ανεξάρτήτος κόστους, αλλά για καθημερινή χρήση;
Τώρα το τι γίνετε μέσα στους κυλίνδρους των αυτοκινήτων μας; Ένας πολύ καλός τρόπος να το δεις είναι από τα μπουζί. Στον κύλινδρο τον ίδιο δεν υπάρχει τίποτα (το έμβολο με τα ελατήρια φροντίζει για αυτό). Εκεί που τα κατάλοιπα της καύσης συσσωρεύονται είναι στο θάλαμο καύσης (μπουζί-βαλβίδες). Τα καθαριστικά που περιλαμβάνονται στις βενζίνες, ή προστίθενται έξτρα, απλά μπορούν και αποκολλούν (και αποτρέπουν να μαζευτούν) τα κατάλοιπα από το θάλαμο καύσης διώχνοντας τα στο περιβάλλον.



206 reasons to live...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Αύγ 2002, 13:42:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Basika afto pou les to skefthka.. lew mhpws einai fysiko na yparxoun kataloipa? Alla ama katseis kai skefteis ta ypoproionta ths kafshs ths benzinhs (co2,co,okseidia tou azwtou,nero) ola afta den einai sterea kataloipa.. einai aeria kai ygra. Ama ekaiga MAZOUT tha to katalabaina na eixa sterea ypoleimata... alla h benzinh einai kafsimo ypshlhs diylhshs kai ta proionta ths kafshs den einai sterea.

Ara file theflame kapoia m***kia exei ginei, kapou sto dromo opws mas erxontai oi benzines. Kai skepsou oti me thn idia efkolia pou ta kataloipa sxhmatizontai sto swlhna tha mporousan na sxhmatistous kai ligo meta thn balbida eksagwghs h sthn balbida eksagwghs afou gia na ftasoun sto swlhna pio pisw ksekinane prwta apo kei. Skepsou diladh ti exoun apanw aftes oi balbides.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Αύγ 2002, 02:13:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει δίκιο ο Αλέξης. Όσο πιο κακή ποιότητα η βενζίνη, τόσο πιο πολλά τα κατάλοιπα.
Απλά, με την βενζίνη που είχαμε μέχρι πρότινος στην Ελλάδα, θεωρούμε φυσικό να υπάρχουν κατάλοιπα καύσεως στις βαλβίδες και στην εξαγωγή. Τώρα με τις νέες βενζίνες είναι ευκαιρία να δούμε πόσο πιο καθαρά θα είναι τα μπουζί, οι βαλβίδες και η εξάτμισή μας...
Πάντως, δεν αποκλείεται αυτά που βγαίνουν από τον θάλαμο καύσης σε αέρια μορφή και αφού περάσουν από τον καταλύτη, να δημιουργούν κάποιες αναπόφευκτες επικαθίσεις στον σωλήνα της εξάτμισης λόγω κάποιων χημικών διεργασιών, που λαμβάνουν προοδευτικά χώρα, όσο πέφτει η θερμοκρασία των καυσαερίων κατά την έξοδό τους προς την ατμόσφαιρα.


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Αύγ 2002, 13:50:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Paidia eimai PARA poly xaroumenos. Sygkolhsa to teliko mou me th boitheia tou patera mou pou exei hlektrokolhsh, to ebapsa me mayro sprey "ths fwtias", kai to pio kataplhktiko .. TO TOPOTHETISA monos ! Kai den einai toso oti den tha mou ta faei eksatmisas ta lefta.. einai pio poly h xara ths dhmiourgias ... afhste pou me to kairo eixe kremasei ligaki to kazanaki kai edixne ligo blakeia alla tora to shkwsa kai teriazei AKRIBWS sto xeilos ths egkophs tou profylakthra kai me arketo tzogo oste na mh baraei deksia aristera. Milame EPAGGELMATIKH douleia, dixnei teleia kai phra ta poly panw mou... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
konstantinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XΤ (1999)

Ένταξη: 30 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 918
Τόπος: Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Αύγ 2002, 14:01:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο Alex άξιος!!!!!
Το club έχει πλέον και τον εξατμισά του. Πιστεύω να μας κάνεις καλές τιμές όταν σε χρειαστούμε. Laughing Laughing Laughing
Αλήθεια που βρίσκεις όλο αυτό το χρόνο και δημιουργείς???
Σε ζηλεύω, και πάλι ΜΠΡΑΒΟ !!!!


Τελικά... θα πάει κανείς απο τον Μπάκα???!!!???
http://www.bakas.gr/

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Αύγ 2002, 01:45:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

konstantinos έγραψε:
Μπράβο Alex άξιος!!!!!
Το club έχει πλέον και τον εξατμισά του. Πιστεύω να μας κάνεις καλές τιμές όταν σε χρειαστούμε. Laughing Laughing Laughing
Αλήθεια που βρίσκεις όλο αυτό το χρόνο και δημιουργείς???
Σε ζηλεύω, και πάλι ΜΠΡΑΒΟ !!!!


Xrono egw mias kai basika den kanw kai tipota afton ton kairo... shmera ksypnhsa 1:30 to meshmeri kai me thn tsimpla sto mati lew "paw na balw thn eksatmish" Smile Tora to olo thema ths "dhmiourgias" mallon kapoia sxesh exei me to oti genikws ta skalizw ola diladh goustarw na xwnomai na ftiaxnw pragmata ksekinhsa me PC otan eimoun 11 xronwn to ekana BIDES kai to ksanaftiaxna mprosta sta entroma matia twn goniwn kai epishs me to gegonos oti eimai psiras thelw na beltistopiw oti doulevei wste na doulevei oso to dynaton kalytera. Px ston epeksergasth mou sto PC einai 333 Celeron hthela palia na ton paw 500 kai eixa paragilei kati peltier wste na ton pagwnw, ekana kati patentes ydro-psykshs kai tetoia.

Tora sto amaksi prospathw na kanw oti kalytero mporw apla mou leipoun kapoies plhrofories ekseidikevmenes (pou twra tis exw me to 206 CD) kai kapoia edika ergaleia (px mia rampa na anebazw to amaksi, ergaleia opws asterakia tanalies ktl ktl..) ... Kata ta alla den eimai oute mhxanikos oute tipota. Apla agapaw to olo skhniko...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Αύγ 2002, 11:53:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex εγώ θα σε συμβούλευα να βάλεις (με την πρώτη ευκαιρεία) ένα άλλο τελικό πιο ελεύθερο. Πιστεύω, ότι θα ακούγετε και θα πηγένει καλύτερα Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Νοέ 2002, 21:47:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Ama phgainei to amaksi kalytera den pa na nai oti na nai Smile

Giati na koubalaw tsampa 10 kila blakeies. Ta WRC kati kseroun Smile


Alex μην βιάζεσαι! Τα WRC και βέβαια έχουν εξατμίσεις, έχουν μάλιστα και όρια θορύβου, σύμφωνα με τους κανονισμούς! Απλώς στην συγκεκριμένη περίπτωση, η Πεζώ μετέφερε την εξάτμιση όσο πιο κοντά στο κέντρο του αυτοκινήτου γινόταν, προκειμένου να συγκεντρώσει τις μάζες και να έχει μικρότερη αδράνεια στις αλλαγές πορείας. Για αυτό το λόγο δεν φαίνεται εύκολα από πίσω. Άσε που αν ήταν τοποθετημένη πίσω-πίσω θα έβρισκε ευκολότερα κάτω! Με αυτή την προσοχή στις λεπτομέρειες τους πήρε τα σώβρακα φέτος!

Και κάτι ενδιαφέρον :

Mία συμβατική εξάτμιση( ακόμα και ακριβή) σε ένα WRC θα διαλυόταν μέσα σε ελάχιστο χρόνο, λόγω του συστήματος anti-lag! Τι σημαίνει anti-lag; Εκρήξεις (με εντολή του υπολογιστή) μέσα στην εξάτμιση όταν ο οδηγός αφήνει το γκάζι, ώστε να μην πέφτει πολύ η ταχύτητα των καυσαερίων που οδηγούν την τουρμπίνα. Έτσι η τουρμπίνα διατηρείται συνεχώς σε υψηλές στροφές, με αποτέλεσμα λιγότερη υστέρηση στο γκάζι.

Καταλαβαίνετε πως τα WRC δεν έχουν καμία σχέση με τα δικά μας αυτοκίνητα. :D


Προς Alex:
Το χρώμα 'φωτιάς' αντέχει πάνω στην εξάτμιση, η κάθε τόσο πρέπει να ξαναβάφεις κάποιο σημείο; Έχω σκοπό να βάψω μία καινούργια εργοστασιακή εξάτμιση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Νοέ 2002, 01:00:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που ειπες για το WRC δεν το ξερα αλλα ακουγεται πολυ λογικο.. εγω απλα εβλεπα τη σωληνα και δεν ηξερα αν υπαρχει καπου καζανακι...

Εχω αναθεωρησει την αποψη μου περι εξατμισης λογω του οτι δοκιμασα το αμαξι χωρις το τελικο και ο ηχος ειναι εντελως ξερος και σπατανέικος (no offense). Εξ'αλλου ζυγιζοντας το καζανακι μου το οποιο δεν περιεχει ουτε πλεγμα μεταλλικο ουτε τον υαλοβαμβακα που θα ηταν μεσα απ'το πλεγμα, δεν βγαινει ολο πανω απο 3.5 κιλα... Οποτε μια χαρα ειναι.. Cool

Τωρα για το μαυρο της φωτιας εμενα μου ξεφλουδιζει και το περναω ανα περιοδους γιατι δεν καθησα να ξυσω τη σκουρια στο καζανακι και να το περασω.. το περασα ετσι σκετα (προχειροδουλεια και αγιος ο θεος που λενε)..

Αμα το ξυσεις θεωρητικα δεν θα ξεφλουδιζει.. Αλλα να σου πω την αληθεια αν βαριεσαι πολυ και δεν γουσταρεις να ξυνεις, με ενα σπρευ την βαφεις απο 3 εως καπου 7 φορες απ'οσο υπολογιζω...οποτε αν εχεις χρονο απλως την ξαναπερνας καθε τοσο.. (το τοσο ειναι αναλογα αν τη χτυπανε νερα, συνθηκες υγρασιας, εποχη κτλ κτλ)

Αυτα στα λεω γιατι μου λες οτι ειναι καινουρια αλλα δεν εχω καταλαβει αν ειναι ηδη με μπογια (μαντεμι) ή σε στυλ ανοξειδωτο καζανακι οποτε απλα το περνας και "ελπιζεις" να πιασει. Θεωρητικα θα πιασει αλλα εγω δεν το χω δοκιμασει σε τετοιου ειδους εξατμιση μιας και εμενα μονο η αποληξη ειναι ανοξειδωτη και το υπολοιπο ειναι μαντεμενιο (που σκουριαζει κι'ολας) οποτε τα πραγματα ειναι διαφορετικα...

Οι οδηγιες λενε οτι αντεχει μεχρι 600 κελσιου και οτι για durable βαφη καλο ειναι μετα το ψεκασμα να "ψηθει" στους 600 κελσιου ειτε σε φουρνο ειτε με τη λειτουργια της μηχανης (ειναι για εξατμισεις το σπρευ οποτε το χουν υπολογισει σαν ενδεχομενο) και τωρα που τις προσεχω καλυτερα τις οδηγιες λεει επισης να ΞΥΣΕΙΣ αμα εχει σκουρια.. Καλα μιλαμε δεν εχω κανει τιποτα απ'τα παραπανω και μετα λεω γιατι ξεφλουδιζει Laughing Νταξ μωρε την επομενη φορα αν δεν βαριεμαι θα το κανω σωστα.. Wink



Σημειωση: Την πρωτη φορα που θα οδηγησεις το αμαξι γρηγορα και θα ζεσταθει αρκετα η εξατμιση θα βρωμισει πολυ ασχημα αλλα μετα θα ναι ολα ΟΚ....Στο λεω για να μην ψαχνεις να βρεις τι μυριζει αφου σταματησεις το αυτοκινητο οπως την επαθα εγω... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Νοέ 2002, 01:39:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To καζανάκι είναι καινούργιο από την αντιπροσωπεία για ραλλύ 1.3. Αφού απογοητεύτηκα με το ελεύθερο που έβαλα, κατάλαβα ότι για μένα το καλύτερο είναι μίααξιοπρεπής εργοστασιακή λύση. Άλλωστε με το ελεύθερο φίλτρο, έχω θόρυβο μόνο όταν τον θέλω.

Όπως προείπα, η εξάτμιση είναι του κουτιού και δεν έχει σκουριές.
Συνεπώς δεν χρειάζεται τρίψιμο και ίσως την πάω σε ένα φαναρτζή να μου την 'ψήσει'.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2003, 16:26:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χθες ειχα βγαλει το τελικο μου για "συγκολληση".. Ειχε γινει σουρωτηρι λογω της χειμωνιατικης υγρασιας οποτε χρειαζοταν κλεισιμο σε 3-4 τρυπες γυρω απ'το ιδιο σημειο. Βγαλαμε την ηλεκτροκολληση με τον πατερα μου και σε μιση ωριτσα ειχε ολοκληρωθει η δουλεια αφου απανω στις τρυπες τοποθετηθηκαν ενισχυτικα λαμακια και κατοπιν ηλεκτροκοληθηκαν.. Μου φαινεται οτι με αυτο το τελικο θα τη βγαλω για καμια 10αρια χρονια Wink

Με ρωτανε πολλοι γιατι δεν παω να βαλω ενα καινουριο τελικο αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν μου περισσευουν λεφτα για τετοιου ειδους αγορες. Ακομα και να τα ειχα ομως δεν θα τα εδινα γιατι αυτη τη στιγμη αυτο που εχω ειναι βαρους 3.5 - 4.0 κιλων και απο αποψη αποδοσης ειναι εντελως straight-through (βλεπεις την .. Ξερετε κανα τελικο καζανακι ελαφρυτερο? Βεβαια αυτο εκτος απο μεγαλο πλεονεκτημα ειναι και το μεγαλυτερο του μειονεκτημα γιατι το παχος του σιδηρου στο καζανακι ειναι πολυ λεπτο με αποτελεσμα να τρυπαει οταν σκουριαζει. Βεβαια μπρος τις επιδοσεις τι 'ναι ο "πονος" (της σκουριας)?

Μαλλον η καλυτερη λυση τελικα πρεπει να ναι τα καζανακια που ειναι ολο ανοξειδωτο (φαινονται ολο ασημενια δηλαδη).. Αυτα δεν πρεπει να χαλανε ποτε σε αντιθεση με αυτα που ειναι μαντεμι (μαυρο) το καζανακι και μονο η αποληξη ανοξειδωτη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Ιαν 2003, 23:03:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex πάνω στο θέμα της εξάτμισης του 206 WRC που λέγαμε παλιότερα: τελικά την έχει σε εγκάρσια θ'εση μπροστά από τον πίσω προφυλκτήρα και κάνει γωνία η απόληξη για να βγει πίσω. Το είδα στο 206 του Βωβού(που είναι spec 2002) στα σέρβις. Το 106 maxi από την άλλη έχει ένα τελικό τύπου οβίδας στη μέση του αυτοκινήτου και από κει και πέρα σκέτη σωλήνα.


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Ιαν 2003, 20:45:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε B.T.S το 106 το maxi ομως δουλευει και με τρελη συμπιεση.... Evil
Αν βαλεις μια τετοια εξατμιση σε normal κινητηρα θα παει κουφια.
Πλακα πλακα ειδες τιμη απο το χταποδι του maxi Question Question Question
Εγω ηθελα να παρω τον λεβιε με τον πυργο απο το maxi...ξερεις αυτα που ειναι μεσα στο αυτοκινητο...γιατι δινει και ολο το μοχλικο που ειναι απο κατω,αλλα μολις διαβασα τιμη επεσα απο τα συνεφα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Αλλα M.A.X.I τι περιμενεις...........M.A.X.I Και στις τιμες Very happy Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Ιαν 2003, 21:54:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Φιλε B.T.S το 106 το maxi ομως δουλευει και με τρελη συμπιεση.... Evil
Αν βαλεις μια τετοια εξατμιση σε normal κινητηρα θα παει κουφια.
Πλακα πλακα ειδες τιμη απο το χταποδι του maxi Question Question Question
Εγω ηθελα να παρω τον λεβιε με τον πυργο απο το maxi...ξερεις αυτα που ειναι μεσα στο αυτοκινητο...γιατι δινει και ολο το μοχλικο που ειναι απο κατω,αλλα μολις διαβασα τιμη επεσα απο τα συνεφα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Αλλα M.A.X.I τι περιμενεις...........M.A.X.I Και στις τιμες Very happy Very happy Very happy


To αναφέρω πληροφοριακά και μόνο, διότι παλιότερα συζητάγαμε για την θέση του τελικού του 206WRC. Έτσι για να λυθούν οι απορίες μας.

Τιμές σε είδη Πεζώ σπορ δεν κοιτάω για να μην απογοητεύομαι. Sad
Λέω να μην ξοδέψω άλλα στο αυτοκίνητο μου, ώστε κάποια στιγμή να πάρω κάτι καλύτερο.

Το πρόβλημα με τις ράβδους το έλυσες;


www.euphemus.eu
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaisaras96 (Κωστας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος




Ένταξη: 05 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 282
Τόπος: ΜΠΡΑΧΑΜΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 05 Ιαν 2003, 22:40:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eγω εβαλα στο 1,6 16ν μου,ενα τελικο SEBRING ειδικο για 206!
Τιμη 90.000 στην καλυτερη περιπτωση!
Θορυβος πολυ λογικος ως καθολου για τους τρελαμενους!Οταν ζεσταθει κανει ενα γα**το φυσημα!
Αποδοση,λογια του πατερα μου,ανοιγει καλυτερα με αυτη τη μαλ@@@@!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1515s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on