PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

βοηθεια:πως νa αυξισω την ιπποδυναμη σε 206 G.tourisme.

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
grandtourisme1805 (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 13:01:31    Θέμα δημοσίευσης: βοηθεια:πως νa αυξισω την ιπποδυναμη σε 206 G.tourisme. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας παιδια,θα ηθελα αν μπορειτε να με συμβουλεψετε στο πως να αυξησω την ιπποδυναμη στο pug μου.μην φανταστειτε τιποτα τρελα νουμερα,γυρω στα 190hp αλλα αξιοπιστα.ρωτισα για επαναπρογραμματισμο κ μ ειπαν περιπου +10hp με 550 ευρω.τι αλλο μου προτινετε?η εταιρια προτεινει τιποτα?σας παρακαλω συμβουλεψτε με δεν θελω ουτε να χαλασω το αυτοκινητο ουτε να σπαταλω αδικα λεφτα γιατι πραγματικα το συνγκεκριμενο pug ειναι κατι ξεχωριστο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 13:10:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rc...................................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 13:15:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η συγκεκριμένη ερώτηση αφορά Μηχανικές Βελτιώσεις που είναι προσβάσιμες μόνο για τα μέλη.

Θα σου πω όμως 2-3 πραγματάκια για να αντιληφθείς περίπου τί γίνεται.

Ξεκινάς με ένα σωστό τρόπο. Τον στόχο. Στόχος σου λοιπόν είναι τα 190 άλογα. Υπάρχουν δύο τρόποι να θέτεις ένα στόχο. Ο ένας είναι ο δικός σου και ο δεύτερος είναι αυτός του Badget.

Για να αυξήσεις λοιπόν την ιπποδύναμή σου κατά 30-40% θα χρειαστείς αρκετά πραγματάκια. Ο προγραμματισμός σε αυτές τις περιπτώσεις γίνεται τελευταίος για να "δέσεις" το σύνολο των εργασιών που έχεις κάνει. Αν ξεκινήσεις από αυτόν, στο μέλλον θα ξαναχρειαστείς προγραμματισμό και θα τον ξαναπληρώσεις. Εκτός αν περιοριστείς σε ΦΠΕ (φίλτρο, πρόγραμμα εξάτμιση) που η αύξηση της δύναμης δεν ξεπερνά το 10%.

Ετσι στην δικιά σου περίπτωση θα χρειαστείς ένα σετ εκκεντροφόρων, πιθανό μια ροϊκή εξέλιξη, διαφορετική εξάτμιση (παίζει δυνατά η εξαγωγή του RC) και τέλος ένα πρόγραμμα να υποστηρίξει σε καύσιμο την μετατροπή που έχεις κάνει.

Αν όμως το budget σου είναι περιορισμένο πουλάς τον κινητήρα σου 1200-1500 ευρώ και αγοράζεις με 2000 ευρώ εναν κινητήρα RC και είσαι μέγιστος. Αυτό που θα πληρώσεις είναι τα εργατικά βάλε/βγάλε.

Περισσότερες λεπτομέρειες όμως όχι εδώ...



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 17:18:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Η
Αν όμως το budget σου είναι περιορισμένο πουλάς τον κινητήρα σου 1200-1500 ευρώ και αγοράζεις με 2000 ευρώ εναν κινητήρα RC και είσαι μέγιστος. Αυτό που θα πληρώσεις είναι τα εργατικά βάλε/βγάλε.

...


ΩΠΑ ΩΠΑ παρτο αλλιως... 2000 για μοτερ ρουσου ή 2000+1500 που δινει το δικο του εννοεις?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 17:44:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Sidobre έγραψε:
Η
Αν όμως το budget σου είναι περιορισμένο πουλάς τον κινητήρα σου 1200-1500 ευρώ και αγοράζεις με 2000 ευρώ εναν κινητήρα RC και είσαι μέγιστος. Αυτό που θα πληρώσεις είναι τα εργατικά βάλε/βγάλε.

...


ΩΠΑ ΩΠΑ παρτο αλλιως... 2000 για μοτερ ρουσου ή 2000+1500 που δινει το δικο του εννοεις?


Πόσο νομίζεις ότι μπορείς να βρείς μοτεράκι RC? (αν βρεις αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο). Πάνω από 2.000 άντε στην χειρότερη 2.500?

(γνωρίζω ήδη περιπτώσεις που αγοράστηκαν 2.000 - 2.200 μοτέρ)



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 17:48:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μισο για να μην μπερδευόμαστε....

οταν λες μοτερ εννοείς μονο τον κινητήρα ή κομπλε = κινητήρα μαζί με εγκεφαλο/πλεξούδα/σασμαν? Question


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 18:12:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω ξερω για κομπλε μηχανικα+σαλονι+αξονα πισω +ζαντοφρενα για 5000-5500...

σκετα μηχανικα (μοτερ-εγκεφαλο-σαζμαν-κοντερ) που ειναι τα αναγκαια για να δουλεψει το αυτοκινητο αν τα βρισκεις τασο 2-2500 ευρω κλεισε μου ενα αυριο το πρωι Wink .
με χαρτια εεεε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 18:14:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....ομοίως.... Cool Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 18:17:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οντως, 2000 2500 ειναι λιγα..Ξερω για 3000-3500.Παντως αν βρεις δωστο στον βολβο,εγω θα το αλλαξω μαζι με τις αναρτησεις.

(ποτε Laughing )


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 18:54:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα σου πω το εξης...

εδω ειχαν κλαταρει η οσραβ στο αγωνιστικο που το παιζεις στα δαχτυλα σου (χαχαχα) σιγα μη καταλαβεις την αναρτηση του 206 σε τι κατασταση ειναι...

τραβα κανε κανα χρονο ρε που αν δεν ειχες το μοτερ θα σε ειχα στο προφυλακτηρα στα μεγαρα (ετσι ετσι .....)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 20:22:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:


τραβα κανε κανα χρονο ρε που αν δεν ειχες το μοτερ θα σε ειχα στο προφυλακτηρα στα μεγαρα (ετσι ετσι .....)


μιλαει ο ανθρωπος που αντι να κανει "βελτιωση δευτερου σταδιου" στο αυτοκινητο του,εκανε χειροτερεψη! Tease Rotfl Tease Rotfl Tease Rotfl Worthy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 20:44:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


χαχαχαχαχαχα
και που να διαβάσεις τι ετοιμάζει
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 20:58:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ανοιξω το στομα μου θα με κανετε μπαν απο το φορουμ οποτε σας αφηνω να χαιρεστε μικρα αθωα στρουμφακια.... Wink Wink Wink


πισω εχει η αχλαδα την ουρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Οκτ 2006, 21:33:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα ασε μεμ γιατι στο φορουμ των 4τροχων το τοπικ πρεπει να μετονομαστει σε "κρα Μανθουμελ versus κρα Βολβος"!

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Thumbs Up


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Νοέ 2006, 02:06:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

....όντως.... αλλά έχει πλάκα Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
grandtourisme1805 (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Νοέ 2006, 13:56:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια το rc moter κομπλε κοστιζει σιγουρα 3000-3500 και δεν ξερεις σε τι κατασταση ειναι.σιγουρα θα ειναι πιο καινουριο μοντελο απο gt αλλα δεν ξερεις σε τι χερι ηταν.να σας πω οτι στο gt ηδη εχω εξατμηση κ bmc φιλτρο...και κανενα προγραμματακι με εκκεντρα δεν θα φτασεις παραπλισια στην hp του rc?me εξοδα γυρω στα 1000-1200 χωρις εργατικα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Νοέ 2006, 14:32:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θα φτάσεις αλλά χαμηλά θα είναι ψόφιο = καμία σχέση με τώρα...
και με λίγα παραπάνω χρήματα μπορεί να φτάσεις και παραπάνω (γι αυτό θα χρειαστείς στάνταρ άλλη εξαγωγή, λογικά χταπόδι παρόμοιο με του RC, μεγαλύτερα μπεκ, καπάκια/φλάτζες/ροικές και τα ρέστα....)
το θέμα είναι ποιος θα σου φτιάξει το πρόγραμμα και θα δουλέψει σωστά... γιατί τον τελευταίο καιρό έχουμε δει διάφορα...
όλα γίνονται...

αλλά για περαιτέρω στον χώρο των βελτιώσεων και όχι εδώ. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
grandtourisme1805 (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Νοέ 2006, 16:04:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγινε παιδια, ευχαριστω για τις συμβουλες.θα σας δω στο track day.μπορει καπιος να μου πει ομως πως θα γινω μελος του club?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Νοέ 2006, 16:10:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arrow Πως μπορώ να γίνω μέλος;

Να σαι καλά.

Το παρών κλειδώνει.

Εκ της MOD Team
MEMsound



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Νοέ 2006, 16:11:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κραταμε την ταξη.Παντα.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1521s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on