PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Λίστα ανταλλακτικών του κιτ του Peugeot 206 Cup

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2003, 19:44:50    Θέμα δημοσίευσης: Λίστα ανταλλακτικών του κιτ του Peugeot 206 Cup Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κινητήρας
Εκκεντροφόρος εισαγωγής
Εκκεντροφόρος εξαγωγής
4 μπουζί NGK R7345-9
Γρανάζι εκκεντροφόρου
Πλεξούδα κινητήρα
Εγκέφαλος
3 αντάπτορες σωλήνων νερού

Εισαγωγή
Πολλαπλή εισαγωγής
Πεταλούδα
Τσιμούχα πεντάλ γκαζιού
Σετ βαλβίδων εισαγωγής
Μπέκ
Κουτί φίλτρου
Κουτί εισαγωγής αέρα
Σωλήνα εισαγωγής αέρα

Εξάτμιση
Χταπόδι
Μεσαίο καζανάκι
Μεσαίος σωλήνας
Πίσω σωλήνας

Βάσεις κινητήρα και κιβώτιο ταχυτήτων
Ντίζα συμπλέκτη
Πλατό
Δίσκος 200mm

Κιβώτιο ταχυτήτων ΒΕ4-6 (6 σχέσεων + όπισθεν)
Πεντάλ συμπλέκτη
Ντίζες ταχυτήτων (κιτ)

Μετάδοση
Δεξί ημιαξόνιο
Αριστερό ημιαξόνιο

Φρένα
Δίσκος εμπρός δεξιά
Δίσκος εμπρός αριστερά
Δαγκάνα δεξιά
Δαγκάνα αριστερή
Τρόμπα φρένων 25,4
Δοχείο υγρών φρένου

Ανάρτηση
Ψαλίδι δεξί
Ψαλίδι αριστερό
Ζαμφόρ εμπρός 21mm
Ενίσχυση εμπρός δεξιού θόλου
Ενίσχυση εμπρός αριστερού θόλου
Ράβδος στρέψης αριστερή 23mm
Ράβδος στρέψης δεξιά 23mm
Ζαμφόρ πίσω 20mm

Πίσω άξονας
4 σινεμπλόκ πίσω άξονα
Ράβδος στρέψης αριστερή 23mm
Ράβδος στρέψης δεξιά 23mm
Πείρος πίσω ψαλιδιού 25mm

Προστασία κινητήρα
Ποδιά από αλουμίνιο
Σινεμπλόκ ποδιάς για γέφυρα
Κλείσιμο ποδιάς
Βίδες κλεισίματος ποδιάς
Παξιμάδια κλεισίματος ποδιάς

Roll Bar

Η τιμή του κιτ είναι 15.415 Ευρώ + ΦΠΑ

Επιλογές αναρτήσεων

Ανάρτηση Peugeot Sport (άσφαλτος) 1.800 Ευρώ+ΦΠΑ
Ανάρτηση Peugeot Sport (χώμα) 1.700 Ευρώ+ΦΠΑ
Ανάρτηση Proflex 4.240 Ευρώ+ΦΠΑ
Ελατήρια χωμάτινα για Proflex 450 Ευρώ+ΦΠΑ


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 26 Μάρ 2003, 23:09:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΑΣΤΟΟΟΟΡΑ,Πιασε ενα απ'ολα!!!!!
Cool Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Μάρ 2003, 09:45:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αλλη φαση Exclamation Exclamation Exclamation Πυροβολο γινετε το εργαλειο.

Θα μπορουσαμε σαν CLUB να παρουμε το εκπτωτικο προγραμμα που δινουν στους αγωνιζομενους ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ αραγε Question Rolling eyes

Κυριοι τι καθεστε Question Αυτα που γραφει ο Τασος ειναι και τα καλυτερα TUNING για τα 206.Οσοι βασταει η τσεπη τους η λυση στο οτιδηποτε ειναι μονοδρομος.PEUGEOTSPORT Exclamation Exclamation Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
koulis1 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 xs 1400

Ένταξη: 10 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: Patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Μάρ 2003, 21:00:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Αλλη φαση Exclamation Exclamation Exclamation Πυροβολο γινετε το εργαλειο.

Θα μπορουσαμε σαν CLUB να παρουμε το εκπτωτικο προγραμμα που δινουν στους αγωνιζομενους ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ αραγε Question Rolling eyes

Κυριοι τι καθεστε Question Αυτα που γραφει ο Τασος ειναι και τα καλυτερα TUNING για τα 206.Οσοι βασταει η τσεπη τους η λυση στο οτιδηποτε ειναι μονοδρομος.PEUGEOTSPORT Exclamation Exclamation Exclamation



Αν δεν εχεις σκοπό να τρέξεις τοτε τι τα θές τα "καλούδια".Θα τα χαραμίσεις!!!.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 07:22:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης μου είπανε, ότι η P.S. , τα δίνει, μόνο σε όσους έχουν άδεια, για να τρέξουν σε rally, για όλους εμάς, που θέλουμε απλώς να "εξελίξουμε" το αυτοκίνητό μας, δεν μας τα χωρηγεί. Ισχύει;;


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 08:18:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσύ ξέρεις κανένα να του δίνεις λεφτά και να σου λέει όχι? Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 12:37:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Επίσης μου είπανε, ότι η P.S. , τα δίνει, μόνο σε όσους έχουν άδεια, για να τρέξουν σε rally, για όλους εμάς, που θέλουμε απλώς να "εξελίξουμε" το αυτοκίνητό μας, δεν μας τα χωρηγεί. Ισχύει;;


Τα ίδια είχα μάθει και εγώ πριν καιρό...


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Μάρ 2003, 19:37:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω κυριοι ειναι το ζουμι Twisted evil Οχι στα σποιλερ και τα φρυδακια Idea


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Απρ 2003, 08:46:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οποιος έχει πρόβλημα με την Condor μπορεί να πάρει ανα πάσα στιγμή τον "Ντίνο" Wink Wink Ποιός είναι ο Ντίνος; Very happy Σαλονίκη μεριά! Ρωτήστε τον Νίκο!


Πάντως, δυστυχώς το ένα φέρνει το άλλο.... Οσο περισσότερο το ψάχνω, τόσο περισσότερο καταλήγω σε αυτό το συμπέρασμα!

Παράδειγμα, χαλβαδιάζω αυτή την υπέροχη πολλαπλή εισαγωγής του 206... Ενα ποίημα είναι! Τύφλα να έχουν τα πολυπετάλουδα με αυτή την εισαγωγή.

Εκτός το ότι η τιμή της είναι λίγο χμμμ (μπίιιπ) 1000 ευρώ μόνο άντε πές ότι τα μαζεύεις... Ομως για να βάλεις την εισαγωγή πρέπει:
- Να αλλαξεις και την πεταλούδα με μηχανική (ντίζα) κάτι που ήθελα να κάνω εξ'αρχής...
- Αν αλλάξεις την πεταλούδα πρέπει να πάρεις και τον εγκέφαλο και δυστυχώς και την πλεξούδα για να δουλέψει με την μηχανική πεταλούδα...
- Αν αλλάξεις τον εγκέφαλο, τότε πρέπει να βάλεις και τους εκκεντροφόρους γιατί είναι "φτιαγμένος" για να παίζει με αυτούς
- Αν αλλάξεις εκκεντροφόρους τότε πρέπει να αλλάξεις και μπέκ, μπουζί (είδε κανείς πόσο δείνουν τα ΝΚG το ένα;) και τα λοιπά παρελκόμενα..
- Αν αλλάξεις όλα αυτά από κάπου δεν πρέπει να βγαίνουν οι εκτονώσεις; Αρα χταπόδι για να φύγει ο καταλύτης από εκεί που είναι, να βάλεις αγωνιστικό στην θέση που είναι τώρα το μεσαίο και να πάρεις και ένα ωραίο τελικό (όχι εφετζίδικο με μπούκες και χαζομάρες για μικρά παιδιά! Λιτό και δυνατό!)
... και συνεχίζει ο κατάλογος (φρένα, μετάδωση ανάρτηση μπλα μπλα μπλα) αλλά νομίζω ότι μέχρι εδώ φτάνει...

Βέβαια με κόστος γύρω στα 3.000 ευρώ (αντε και κάτι παραπάνω για τις τοποθετήσεις...) έφτιαξες ένα Α Ξ Ι Ο Π Ι Σ Τ Ο μηχανικό σύνολο που αγγίζει τους 170 - 180 ίππους αν γίνουν καλές ρυθμίσεις από ένα μάστερ του είδους. (Οσοι είδαν στην Ριτσώνα τα αμάξια που προετοίμασε ο Κρασούλης θα καταλάβαν και τι λέω... Δεν είναι διαφήμιση... ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ είναι!)

ΑΑΑΑΑΑΧ!!!! ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΤΖΟΚΕΡ!!!!!!!!!!



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 01 Απρ 2003, 13:52:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Οποιος έχει πρόβλημα με την Condor μπορεί να πάρει ανα πάσα στιγμή τον "Ντίνο" Wink Wink Ποιός είναι ο Ντίνος; Very happy Σαλονίκη μεριά! Ρωτήστε τον Νίκο!


Πάντως, δυστυχώς το ένα φέρνει το άλλο.... Οσο περισσότερο το ψάχνω, τόσο περισσότερο καταλήγω σε αυτό το συμπέρασμα!

Παράδειγμα, χαλβαδιάζω αυτή την υπέροχη πολλαπλή εισαγωγής του 206... Ενα ποίημα είναι! Τύφλα να έχουν τα πολυπετάλουδα με αυτή την εισαγωγή.

Εκτός το ότι η τιμή της είναι λίγο χμμμ (μπίιιπ) 1000 ευρώ μόνο άντε πές ότι τα μαζεύεις... Ομως για να βάλεις την εισαγωγή πρέπει:
- Να αλλαξεις και την πεταλούδα με μηχανική (ντίζα) κάτι που ήθελα να κάνω εξ'αρχής...
- Αν αλλάξεις την πεταλούδα πρέπει να πάρεις και τον εγκέφαλο και δυστυχώς και την πλεξούδα για να δουλέψει με την μηχανική πεταλούδα...
- Αν αλλάξεις τον εγκέφαλο, τότε πρέπει να βάλεις και τους εκκεντροφόρους γιατί είναι "φτιαγμένος" για να παίζει με αυτούς
- Αν αλλάξεις εκκεντροφόρους τότε πρέπει να αλλάξεις και μπέκ, μπουζί (είδε κανείς πόσο δείνουν τα ΝΚG το ένα;) και τα λοιπά παρελκόμενα..
- Αν αλλάξεις όλα αυτά από κάπου δεν πρέπει να βγαίνουν οι εκτονώσεις; Αρα χταπόδι για να φύγει ο καταλύτης από εκεί που είναι, να βάλεις αγωνιστικό στην θέση που είναι τώρα το μεσαίο και να πάρεις και ένα ωραίο τελικό (όχι εφετζίδικο με μπούκες και χαζομάρες για μικρά παιδιά! Λιτό και δυνατό!)
... και συνεχίζει ο κατάλογος (φρένα, μετάδωση ανάρτηση μπλα μπλα μπλα) αλλά νομίζω ότι μέχρι εδώ φτάνει...

Βέβαια με κόστος γύρω στα 3.000 ευρώ (αντε και κάτι παραπάνω για τις τοποθετήσεις...) έφτιαξες ένα Α Ξ Ι Ο Π Ι Σ Τ Ο μηχανικό σύνολο που αγγίζει τους 170 - 180 ίππους αν γίνουν καλές ρυθμίσεις από ένα μάστερ του είδους. (Οσοι είδαν στην Ριτσώνα τα αμάξια που προετοίμασε ο Κρασούλης θα καταλάβαν και τι λέω... Δεν είναι διαφήμιση... ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ είναι!)

ΑΑΑΑΑΑΧ!!!! ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΤΖΟΚΕΡ!!!!!!!!!!


Μπραβω Τασο....Σε καλο δρομο βρισκεσε Wink
Ξεκινα σιγα σιγα και ενα ενα οπως εγω Wink Και μην πελαγωσεις στην πορεια.Τα καλα κοπεις κτωντε Wink Αλλα μετα να ξερεις.....Το παντρευεσε Exclamation

Υ.Γ Ριξε και εκεινη την Φοτο που λεγαμε Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Αύγ 2006, 12:46:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πως μεταφράζεται η ποδιά στα αγγλικά;




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Αύγ 2006, 13:54:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sump Guard?


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2083s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on