PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Custom boot install

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Φεβ 2006, 00:43:01    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Custom boot install Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ειπα να κάνω κατι δικής μου κατασκευής μπας και γλυτώσω κανα φράγκο αλλα μου φαίνεται οτι μπορεί να μου κατσει και ακριβότερα στο τέλος. Μπορει ομως και όχι. Θα δειξει η τελική σουμα. Μεχρι στιγμής ξοδεψα 18 ευρω σε ξυλο για την κατασκευή που βλέπετε και 2-3 ευρώ σε βιδες και παρα πολυ χρονο να υπολογίζω τα κυβικά για να μου βγουν σωστά βαση κατασκευαστη. Χρειαζομαι ακομα plexyglass και 2 σωλήνες για ports. Εχω κανει και αλλα πραγματα εκεί πισω αλλα περισσοτερες φωτο το Σαββατοκυριακο που θα έχω και χρόνο να δουλέψω απανω του.

εδω λιγες φωτος


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 10:21:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω η 2η φαση της δουλειάς που εχω κάνει....

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΝΑ SLIDESHOW ΤΗΣ 2ΗΣ ΦΑΣΗΣ


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 10:27:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω μπορείτε να δείτε την 3η φαση της διαδικασιας. Εδω συναρμολόγησα το κουτι και είχα ήδη αγοράσει το γυαλί (plexyglass).Ειχα επισης κοψει στον κοντινό μου γκαράζ που πουλά εξατμίσεις 2 κομμάτια σωλήνα συμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή (3 ιντζες διαμετρος και 7 ιντζες μακρος) . Εβαψα τις σωλήνες μετά απο εντατικό τριψιμο και προχωρώ δριμύτερος.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΗΝ 3Η ΦΑΣΗ


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 10:28:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω είμαι ακομα ενα βημα πιο κοντα στο τέλος

ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟ SLIDESHOW


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 10:30:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εδω είμαι πολυ κοντά στο τελειωμα της καταστασης. Εχω ηδη ντυσει σε ενα κοντινο ταπετσαρι την κατασκευη και είναι λιγο-πολυ ετοιμη να μπει στο αμάξι.

κλικ εδω για την 5η και προτελευταία φάση


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 12:17:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ολη φαση μου στοιχισε γυρω στα 175-185 ευρω

55 ευρω περιπου για το plexyglass
55 ευρω περιπου για το ντυσιμο στον ταπετσαρι
55 ευρω περιπου για ξύλα
και κατι ψηλα για βιδες/τις σωλήνες λεπτομέρειες.

Τα subs/συρματα/καλώδια πρίζες στοιχησαν 360 ευρω (280 ευρω για τα subs και περιπου 80 για τα συρματα)

Τους ενισχυτές τους είχα απο πριν

εδω το τελος της ολης ιστορίας


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 19:39:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ καλό Κωσταντίνε!!! Cool Cool

Όλα τα λεφτά το λιονταράκι!!!! Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Μάρ 2006, 23:42:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστώ φιλε Μανθο. Μου πήρε 3 βδομάδες αλλα οταν τελείωσε βγήκε καλο πραμα θέλω να πιστέυω. Εμενα μου αρεσε πολύ. Βγήκε ακριβώς οπως το φαντάστηκα.


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάρ 2006, 03:14:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βέβαια πέραν της εμφάνισης πρέπει να παίζει κίλας.

Άπό ήχο πως πάει?

Κρεμάει ή έχει ατάκα?

Πολλές φορές τα bass-reflex κουτιά χάνουν σε ταχύτητα που οδηγεί σε χαλαρό μπάσο.

Ηχητικά έχει δέσει αρμονικά με το υπόλοιπο ηχοσύστημα?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Μάρ 2006, 09:30:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ όμορφη η κατασκευή Κωνσταντίνε!! Wink Δείχνει και φένεται επαγγελματική,και όχι ερασιτεχνική δουλειά.



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 06 Μάρ 2006, 22:17:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
Βέβαια πέραν της εμφάνισης πρέπει να παίζει κιόλας.
Άπό ήχο πως πάει?
Κρεμάει ή έχει ατάκα?
Πολλές φορές τα bass-reflex κουτιά χάνουν σε ταχύτητα που οδηγεί σε χαλαρό μπάσο.
Ηχητικά έχει δέσει αρμονικά με το υπόλοιπο ηχοσύστημα?


Φιλε Μανθο, ο ήχος τώρα απο δυο 10" ειναι πολυ πιο καλός παρα απο το ενα 12" που είχα πριν παρολο που ο ενισχυτής είναι ο ίδιος΄και παρόλο που το 12" ειχε παραπάνω απόδοση στα χαρτιά βάση του κατασκευαστή απο τα 2 που έχω τωρα μαζι. Αυτό που βοήθησε είναι οτι έκανα το κουτί και την σωλήνα του εξαερισμού στις ακριβείς διαστάσεις που ήθελε ο κατασκευαστής των καινούργιων μου subs. Με λιγα λογια είμαι πολύ ευχαριστημένος φίλε.


Stevon έγραψε:
Πολύ όμορφη η κατασκευή Κωνσταντίνε!! Wink Δείχνει και φένεται επαγγελματική,και όχι ερασιτεχνική δουλειά.


Ευχαριστώ φίλε... νασε καλά.


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Μάρ 2006, 00:34:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

silverpug206 έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Βέβαια πέραν της εμφάνισης πρέπει να παίζει κιόλας.
Άπό ήχο πως πάει?
Κρεμάει ή έχει ατάκα?
Πολλές φορές τα bass-reflex κουτιά χάνουν σε ταχύτητα που οδηγεί σε χαλαρό μπάσο.
Ηχητικά έχει δέσει αρμονικά με το υπόλοιπο ηχοσύστημα?


Φιλε Μανθο, ο ήχος τώρα απο δυο 10" ειναι πολυ πιο καλός παρα απο το ενα 12" που είχα πριν παρολο που ο ενισχυτής είναι ο ίδιος΄και παρόλο που το 12" ειχε παραπάνω απόδοση στα χαρτιά βάση του κατασκευαστή απο τα 2 που έχω τωρα μαζι. Αυτό που βοήθησε είναι οτι έκανα το κουτί και την σωλήνα του εξαερισμού στις ακριβείς διαστάσεις που ήθελε ο κατασκευαστής των καινούργιων μου subs. Με λιγα λογια είμαι πολύ ευχαριστημένος φίλε...


Τον ήχο των 2 10αριών σε σχέση με το 1 12άρι θα μπορούσες να τον συγκρίνεις μόνο αν είχες και στις 2 περιπτώσεις άριστα κατασκευασμένη κούτα καθώς αυτή καθορίζει σε μεγάλο βαθμό (για να μην πω κηρίως) το τελικό αποτέλεσμα.

Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες του κατασκευαστή τότε μπορείς με ένα υποδεέστερων τεχνικών χαρακτηριστικών μεγάφωνο και σωστή και με ακρίβεια σχεδιασμένη και κατασκευασμένη κούτα να πετύχεις πολύ καλύτερο αποτέλεσμα σε σχέση με ένα καλύτερο μεγάφωνο σε "ότι να 'ναι" κούτα.

Εδώ είναι ένας τομέας που τα "επώνημα" μεγάφωνα υπερτερούν μιας και συνοδευονται από το χαρτί των προδιαγραφών του, στο οποίο και αναγράφονται πολλά ενδιαφέροντα για το ίδιο το μεγάφωνο αλλά και για την κούτα (ή τις κούτες) στην οποία μπορεί να τοποθετηθεί καθώς και το τελικό αποτέλεσμα που θα έχει με την κάθε περίπτωση.

Γενικά πάντως (σε σωστή κούτα ίδιου τύπου πχ sealed ή πχ bass-reflex) 1 10αρι (ή ακόμα και 2 10αρια) σε σχέση με ένα 12άρι είναι πιο γρήγορα (= έχουν καλύτερη ατάκα στο μπάσο) αλλά δεν κατεβαίνουν τόσο χαμηλά (σε συχνότητες).

Επειδή σε βλέπω να αρχίζεις να το ψάχνεις σιγά~σιγά το πράγμα θα βρω και θα σου στείλω ένα test cd που έχω φτιάξει με μικρά κομμάτια των 10sec με συχνότητες από 1hz μέχρι 100hz (ή 120hz) για να δεις τι κάνουν τα μεγάφωνά σου. Wink

Παίζοντας το 1hz θα δεις ακριβώς πως και πόσο κουνιέται το μεγάφωνό σου όταν του δίνεις ήχο σα να είναι σε αργή κίνηση ενώ ταυτόχρονα δεν θα ακούσεις ήχο. Shocked Cool

Γύρω στους 4~15 hz θα νοιώθεις σα να γίνεται σεισμός Shaking Cool μέσα στο αμάξι πάλι χωρίς να ακούς ήχο (τουλάχιστον από το μεγάφωνο ενώ θα "νοιώθεις" την κίνησή του ενώ θα ακούς και τον μηχανικό ήχο της κίνησής του όχι όμως ήχο κανονικό, δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα)

Ήχο θα ακούσεις από το 20 και πάνω (μιας και από κει και πέρα ακούει το ανθρώπινο αυτί.

Επίσης κάπου θα δεις ότι η ένταση το παραγόμενου ήχου θα κορυφωθεί και μετά θα ξαναμειωθεί και εκεί είναι η συχνοτητα συντονισμού του μεγαφώνου.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν αν έχεις το μεγάφωνο στο αέρα πχ κρεμασμένο (σαν μπουγάδα Laughing Laughing ). Αν κάνεις το ίδιο πείραμα με το ηχείο μέσα στην κούτα τότε το ακουστικό αποτέλεσμα αφορά τον συνδυασμό τπυ ηχείου (κούτα+μεγάφωνο) και εκεί θα δεις "τι έχεις κάνει" Wink Wink

Κάτι τελευταίο (για να μην αγχωθείς) ένα μεγάφωνο σκέτο που μπορεί πχ να συντονίζει στους 30 κύκλους (Hz) στον αέρα με το που θα μπει μέσα στην κούτα θα συντονίζει πλέον ο συνδυασμός μεγάφωνο και κούτα, κάπου πιο ψηλά.

Θεωρητικά όσο πιο κάτω συντονίζει τόσο πιο βαθύ μπάσο έχεις πράγμα που είναι ακουστικά όμορφο (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα είναι και δυνατό σε ένταση, άλλα άλλο "boom car" άλλο "sound quality car"....) αλλά θα πρέπει μετά και το υπόλοιπο ηχοσύστημα σου μπορεί να καλύψει και τις υπόλοιπες συχνότητες (και να μην δημιουργούνται "κενά")

Και κάπου εδώ αρχίζει να μπαίνει στο παιχνίδι και το σήμα της πηγής, η πιστότητα αναπαραγωγής του ενισχυτή, τα καλώδια η μόνωση και τα ρέστα.... κλπ κλπ κλπ

μπορούμε να μιλάμε για ήχο ώρες ατελείωτες..... Cool Cool


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Τετ 08 Μάρ 2006, 13:31:28, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Μάρ 2006, 23:26:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε Μανθο, μου φαίνεται οτι έχει ψάξει το πραμα περισσοτερο, πολυ περισσοτερο απο εμενα, και οτι γνωρίζεις περισσοτερα πραγματα απο οτι ξέρω. Ομως ένα τέτοιο cd θα το εκτιμούσα αφάνταστα καθώς θα μπορούσα να καταλαβω και εγώ περισσοτερα και να μάθω.

Νασε καλά για καλα σου σχόλια και για τις πληροφορίες.


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
corey (Kostas)
Μέλος
Μέλος


207 Rallye 2009

Ένταξη: 03 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 178
Τόπος: Αν. Salonika

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 00:36:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θελω κ εγω αν γίνεται cd! Cool Δεν μπορω να βρω πουθενά! Τα μαγαζιά δεν δίνουν Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 09:14:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wink Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
palaiohelen (Ελένη)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.1 XT (8/2003)

Ένταξη: 03 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 96
Τόπος: Λαμία/'Αργος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 13:14:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θέλω και γω ένα cd... Embarassed


Να είσαι καλός απέναντι στους ανθρώπους καθώς ανεβαίνεις, γιατί θα τους συναντήσεις όλους κατεβαίνοντας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 13:21:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το κακό είναι ότι έψαξα χθες και δεν το βρήκα.... Confused Crying or Very sad

Θα ξανακοιτάξω όμως Rolling eyes Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kanelj (Γιαννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


PEUGEOT 206 1.6 8v rallye 109+ ?

Ένταξη: 27 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 2206
Τόπος: Γαλατσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 13:25:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ενα θα πω:
Aν πιανουν τα χερια του ανθρωπου και εχει ορεξη...!
Συγχαρητηρια silverpug Exclamation


www.secret-rooms.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 13:41:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο Κωνσταντίνε! Thumbs Up
Ωραία δουλειά.



MEMsound έγραψε:
Επειδή σε βλέπω να αρχίζεις να το ψάχνεις σιγά~σιγά το πράγμα θα βρω και θα σου στείλω ένα test cd που έχω φτιάξει με μικρά κομμάτια των 10sec με συχνότητες από 1hz μέχρι 100hz (ή 120hz) για να δεις τι κάνουν τα μεγάφωνά σου. Wink

Κωνσταντίνε έχω και εγώ 2-3 τέτοια CD με test signals. Θα βάλω υπενθύμιση την επόμενη φορά που θα κατέβω Κύπρο να σου φέρω.



MEMsound έγραψε:
Ήχο θα ακούσεις από το 20 και πάνω (μιας και από κει και πέρα ακούει το ανθρώπινο αυτί.

Σαχλαμάρες!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Εγώ πάντως με καλά ακουστικά (με απόκριση από 8Hz και πάνω) που έχω δοκιμάσει αρκετές φορές ακούω περίπου από τα 11Hz και πάνω Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
silverpug206 (Κωνσταντίινος)
Μέλος
Μέλος


206 3 θύρες

Ένταξη: 12 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 182
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Μάρ 2006, 14:29:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kanelj έγραψε:
Εγω ενα θα πω:
Aν πιανουν τα χερια του ανθρωπου και εχει ορεξη...!
Συγχαρητηρια silverpug Exclamation


Ευχαριστω φιλε... Δεν είμουν ΄μόνος μου. Ο πατέρας μου με βοήθησε πολυ. Ειναι μαστρος με οτι έχει σχέση με εργαλεία και χειρονακτική εργασία...

ultra-one έγραψε:
Μπράβο Κωνσταντίνε! Thumbs Up
Ωραία δουλειά.

Κωνσταντίνε έχω και εγώ 2-3 τέτοια CD με test signals. Θα βάλω υπενθύμιση την επόμενη φορά που θα κατέβω Κύπρο να σου φέρω.


Ευχαριστώ Χαρη. Θα σου ΄δωσω και κατι δωράκια να παρεις στη Ελλαδα. Οταν θα είναι ετοιμα σε 1-2 βδομαδες...


Ιδρυτής
---------------------------------------
http://www.pug-club.com
PEUGEOT OWNERS CLUB CYPRUS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1839s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on