PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Όργανα μετρήσεων στο ταμπλό!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2005, 17:04:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έπεσε στα χέρια μου ένα οργανάκι vacuum της SpaceGear.



Ξέρει κανείς τι κάνει αυτό; Τι μετράει;


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostask (KΩΣΤΑΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


JEEP WRANGLER

Ένταξη: 26 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 338
Τόπος: .......................................

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2005, 21:12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από τα λίγα που ξέρω μετράει την υποπίεση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2005, 21:41:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποσότητα εισαγόμενου αέρα νομίζω... Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsosmoulis (μητσάκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

106 rallye x 2

Ένταξη: 03 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 1747
Τόπος: ΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Οκτ 2005, 02:42:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και μαλιστα μπορει να φανει πολυ χρησιμο για να ελεγχεις καποια πραγματακια (μερικοι τα βαζουν για λογο και οχι για μοστρα απλα... Very happy )

τσεκαρε εδω για περισσοτερες info
http://www.centuryperformance.com/vacuum.asp
(το site αυτο το ειχε βρει ο DrJekyll προς αποφυγη παρεξηγησεων)


τί κάνετε? ράλλυ???
στο ΔΝΤ αμέσως!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Οκτ 2005, 10:09:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σωστός ο dr.Jeckyll.... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
tirokomos (Να μας γραφεις...)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 (16v) xs

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 668
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 31 Οκτ 2005, 18:31:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειναι αρκετα χρησιμο στα 16v απ'οσο ξερω...τουλαχιστον εγω τον αισθητηρα εισαγωγης και υποπιεσης τον εχω αλλαξει 3 φορες μεχρι τωρα!Ολη η ιστορια ηταν η φυσα του που περναει απο την πεταλουδα η οποια δεν ηταν καλα στερεωμενη με αποτελεσμα να μην κανει καλη επαφη και να εχω αρρυθμιες στο ρελαντι.Καλο ειναι παντως να υπαρχει το οργανακι αυτο! Wink




ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΣΙ ΜΜΜΜΜΕ ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΣΙ ΔΔΔΔΔΔΔΙΑΦΕΡΕΙ....ΕΕΕΕΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΦΦΦΦΑΣΣΣΣΣΣΗ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2005, 15:26:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια χαρα!!!!Εγω θελω να βαλω θερμοκρασιας λαδιου,Halmeter και αν υπαρχει θερμοκρασιας αερα εισαγωγης.Αυτο πιστευω οτι θα ειναι χρησιμο γιατι αναλογα με το που τοποθετησεις το φιλτρο σου(καπως μακρια η κοντα στην μηχανη)εχεις και διαφορετικη αποδοση.Αν υπαρχει θα μου ελυνε τα χερια στην κυριολεξια.Ξερετε κατι επι του θεματος?Αλλιως ενα βολτομετρο.Η υποπιεση τελικα τι μετραει?Το οργανο πιεσης λαδιου πιστευω οτι δεν χριαζετε αν εχεις θερμοκρασιας!Εχω ακοουσει οτι το ενα καλυπτει το αλλο.Και απο οσο ξερω ο αισθητηρας θερμοκρασια λαδιου μπορει να περαστει και στο καρτερ.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
tirokomos (Να μας γραφεις...)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 (16v) xs

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 668
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Νοέ 2005, 22:10:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Την πιεση λαδιου θα την περασεις στο καρτερ αλλα οσον αφορα το φιλτρο πρεπει να ειναι οσο το δυνατον πιο μακρια απο εισαγωγη και ψυγειο χωρις ομως να ξεφευγεις απο την εργοστασιακη πορεια της εισαγωγης!Στο 16αρι μια πολυ καλη λυση θα ηταν να μπει το φιλτρο πισω απο το αριστερο φαναρι!Παντως αν φορας βαρελι λογω κατασκευης του δεν παιζει και πολυ μεγαλο ρολο το που θα ειναι μιας και ο θαλαμος που περικλειει την φιλτροχοανη σου ειναι φτιαγμενος απο ανθρακονηματα οποτε δεν αφηνει πολυ ζεστη να περασει μεσα.Οχι τοση οσο η φιλτροχοανη τουλαχιστον.




ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΣΙ ΜΜΜΜΜΕ ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΣΙ ΔΔΔΔΔΔΔΙΑΦΕΡΕΙ....ΕΕΕΕΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΦΦΦΦΑΣΣΣΣΣΣΗ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
brz20 (Κωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2004)

Ένταξη: 04 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 4519
Τόπος: Τρικαλα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Νοέ 2005, 01:15:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερεις αν υπαρχει κανενα οργανακι θερμοκρασιας αερα?Ασε εχω κανει τρελη πατεντα στο μοτερ.Εχω φιαξει χειροποιητη σκουπα που την συνδεω με το στομιο απο το βαραλακι.και βγαινει στα αριστερα μπροστα στην μασκα.Αριστερα απο εκει που ειναι το λιονταρακι.Σου λεω τρελα.Παρα πολυ κρυο και φρεσκο αερακι δηλαδη.


The Ubuntu it's a way of life.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
tirokomos (Να μας γραφεις...)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 (16v) xs

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 668
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Νοέ 2005, 01:27:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

brz20 έγραψε:
Ξερεις αν υπαρχει κανενα οργανακι θερμοκρασιας αερα?Ασε εχω κανει τρελη πατεντα στο μοτερ.Εχω φιαξει χειροποιητη σκουπα που την συνδεω με το στομιο απο το βαραλακι.και βγαινει στα αριστερα μπροστα στην μασκα.Αριστερα απο εκει που ειναι το λιονταρακι.Σου λεω τρελα.Παρα πολυ κρυο και φρεσκο αερακι δηλαδη.
Oλα καλα αλλα το θεμα με το ελευθερο φιλτρο με οποια εννοια το εννοει κανεις(σκουπα,φιλτροχοανη,βαρελακι)ειναι να στελνει ΓΡΗΓΟΡΑ κρυο αερα μεσα στο μοτερ.Καλο θα ηταν δηλαδη να μην διανυει μεγαλη αποσταση,οχι μεγαλυτερη απο την εργοστασιακη γιατι τα κολαρα λογω της πολλαπλης εισαγωγης ή και του ψυγειου θερμαινονται με αποτελεσμα να θερμαινεται και ο αερας που εισερχεται...και να μην καταφερνεις τιποτε στην τελικη,ισως να το κοβεις κιολας το αμαξι... Wink




ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΣΙ ΜΜΜΜΜΕ ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΑΣΙ ΔΔΔΔΔΔΔΙΑΦΕΡΕΙ....ΕΕΕΕΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΦΦΦΦΦΑΣΣΣΣΣΣΗ!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1318s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on