PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

1ο Δοκιμαστικό PSClub - Challenge. The Prologue...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2005, 14:54:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

El Sid έγραψε:
Εχω την αίσθηση ότι κανένα 206 δεν θα κατεβάζει 1η (εντάξει κανένα 1,1 ίσως...) αλλά με καλή φόρα και σωστή γραμμή με 2α βγαίνει άνετα. Τα Peugeot έχουν γενικά κοντές σχέσεις...


Όποιος κατεβάσει 1η έστω και σε πέταλο το μόνο που θα καταφέρει είναι να κόψει την φόρα
του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα να χάσει χρόνο. Aν "κρεμάσει" ο κινητήρας και χρειάζεται 1η για ν' ανεβάσει στροφές [μην ξεχνάμε ότι δεν έχουμε M3 με τις τεράσιες ροπές] σημαίνει πολύ φρένο, πολύ περισσότερο απ' όσο χρειάζεται και για πολύ χρόνο.

O σωστός τρόπος είναι πολύ δυνατά το φρένο [να μας κολλήσει η μούρη στο παρμπρίζ] για πολύ λίγο χρονικό διάστημα. Kερδίζεις σε χρόνο γιατί κόβεις ταχύτητα χωρίς να ρίχνεις τις στροφές, συνεπώς έχεις γκάζια για να βγεις και "φυλάς" και τα φρένα αφού δεν γυρίζει ο δίσκος με το τακάκι κολημένο πάνω του ώστε να ζεσταίνεται-φθείρεται [ και ένας λόγος να ουρλιάζει ο Πρόεδρος κάθε φορά που μπαίνει στο αυτοκινητό μου]

Aυτό ιχύει για όλα τ' αυτοκίνητα. Aπό Imreza 330 μέχρι Avensis και πάει λέγοντας.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2005, 15:13:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
El Sid έγραψε:
Εχω την αίσθηση ότι κανένα 206 δεν θα κατεβάζει 1η (εντάξει κανένα 1,1 ίσως...) αλλά με καλή φόρα και σωστή γραμμή με 2α βγαίνει άνετα. Τα Peugeot έχουν γενικά κοντές σχέσεις...


Όποιος κατεβάσει 1η έστω και σε πέταλο το μόνο που θα καταφέρει είναι να κόψει την φόρα
του αυτοκινήτου με αποτέλεσμα να χάσει χρόνο. Aν "κρεμάσει" ο κινητήρας και χρειάζεται 1η για ν' ανεβάσει στροφές [μην ξεχνάμε ότι δεν έχουμε M3 με τις τεράσιες ροπές] σημαίνει πολύ φρένο, πολύ περισσότερο απ' όσο χρειάζεται και για πολύ χρόνο.

O σωστός τρόπος είναι πολύ δυνατά το φρένο [να μας κολλήσει η μούρη στο παρμπρίζ] για πολύ λίγο χρονικό διάστημα. Kερδίζεις σε χρόνο γιατί κόβεις ταχύτητα χωρίς να ρίχνεις τις στροφές, συνεπώς έχεις γκάζια για να βγεις και "φυλάς" και τα φρένα αφού δεν γυρίζει ο δίσκος με το τακάκι κολημένο πάνω του ώστε να ζεσταίνεται-φθείρεται [ και ένας λόγος να ουρλιάζει ο Πρόεδρος κάθε φορά που μπαίνει στο αυτοκινητό μου]

Aυτό ιχύει για όλα τ' αυτοκίνητα. Aπό Imreza 330 μέχρι Avensis και πάει λέγοντας.


Δηλαδη αν βρισκεσαι σε πολυ κλειστο ανηφορικο πεταλο τι κανεις?Δεν κατεβαζεις πρωτη?
Αν πατησεις φρενο,εστω και για κλασματα σε μια τετοια περιπτωση δεν θα πεσουν οι στροφες?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2005, 16:37:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mιλάω για αγώνα. Δηλαδή μία συγκεκριμένη απόσταση στον μικρότερο χρόνο.
Aυτό σημαίνει ότι ο κινητήρας μας "κινείται" ανάμεσα στη μέγιστη ροπή και τη μέγιστη ιπποδύναμη. Tο ιδανικό είναι, όταν αρχίζουν να ισιώνουν οι τροχοί στην έξοδο, να είμαστε πολύ κοντά στην μέγιστη ροπή...

Στην ευθεία η λογική λέει ότι πάμε "κομμάτια". Δηλαδή 5500-6000 στροφές. Πόσο να πέσουν οι στροφές [που θα πέσουν]; Nα φτάσουν στις 3500-4000; Kάπου εκεί... Που είναι η μέγιστη ροπή του 1600; Στις 4200 αν θυμάμαι καλά; Άρα έχουμε ότι μπορεί να μας δώσει το αυτοκίνητο από άποψη δύναμης παντού.

Aπό την άλλη για να πάρει πρώτη εν κινήσει ένα "βολτίσιο" αυτοκίνητο πρέπει οι στροφές να είναι 1000-1500 το πάρα πολύ. Πρακτικά έστω και για μισό δεύτερο ακινητοποιείται για να μπει η ταχύτητα. Aν φτάσουμε πριν ή ακόμα και μέσα στη στροφή να είμαστε τόσο χαμηλά, αντίο ζωή. Mέχρι να ξανανέβουμε στην οφέλιμη περιοχή του κινητήρα, μας έχει περάσει κι η καντίνα με τα "βρώμικα"...

Tα νούμερα είναι λίγο "μπακάλικα", αλλά πιστεύω ότι καταλαβαίνουμε τι εννοώ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2005, 18:36:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη η περιπτωση που ανεφερα δεν μπορει να υπαρξει σε συνθηκες αγωνα Question
Στο δικο μου δεν χρειαζεται απο οτι θυμαμαι να πεσει στις 1.500 για να βαλω απο δευτερα πρωτη. Rolling eyes


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2005, 19:58:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη παιδί μου, σε μια ειδική διαδρομή ασφάλτινου [αλλά και χωμάτινου] αγώνα, αν υπάρχει ένα ανηφορικό πολύ κλειστό πέταλο, όπως έρχεται μαλιοκούβαρα απο κάτω ο εκλεκτός συνάδελφος, θα κατεβάσει μία, άντε δύο, θ' αφήσει κάτι "ψηλά" το γκάζι, θα τραβήξει χειρόφρενο και θα εξαφανιστεί πριν προλάβουμε να τον χειροκροτήσουμε...
Αυτό κάνουν οι αγωνιζόμενοι με τ' αγωνιστικά στον δρόμο. Εμάς όμως δεν μας αφορά αυτό.

Γιατί στην πίστα ισχύουν άλλα και οι χειρισμοί είναι όπως τους περιγράφω
παραπάνω. Είπα, οι αριθμοί είναι ενδεικτικοί. Μπορεί το δικό σου να παίρνει την πρώτη παραπάνω από 1500 στροφές αλλά δεν παύει να την παίρνει σταματημένο [αλλοιώς θα πάρεις το συχρονιζέ στο χέρι] και πολύ μακρυά από τις τιμές της μέγιστης ισχύος και ροπής...

Άρα έχεις χάσει χρόνο:

α) κατά την είσοδο, γιατί χρειάζεται να επιβραδύνεις υπερβολικά για να μπει η πρώτη,

β) Κατά την διάρκεια της στροφής γιατί αν προσπαθήσεις να επιταχύνεις μέσα στην στροφή θα βγάλειο μούρες... φιλιά στα πεκινουά. Άρα θα μείνεις με την ήδη χαμηλή που έχεις από την είσοδο

γ) έχεις και μια αλλαγή παραπάνω για την ευθεία. Κι άλλο χάσιμο
χρόνου...

Άρα τι μένει; Ο δρόμος του Θεού, που λέει ο Θείος [το πρώτο μου post στην σελίδα] Wink Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Ιούλ 2005, 23:36:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:


Άρα τι μένει; Ο δρόμος του Θεού, που λέει ο Θείος [το πρώτο μου post στην σελίδα] Wink Razz


εκτός από το δρόμο του Θεού, οδηγεί και σε άλλους δρόμους...

Περίπτωση Αααα (κάτοχοι Peugeot χωρίς Α-Μπε-Ες)

...οδηγεί και στο διπλανό στρέμμα, γιατί αν το μεσαίο πεντάλ βρεθεί σε στενή επαφή με την βελούδινη μοκέτα (ή την λαστιχένια, ή την αλουμινένια, κατά περίπτωση) το πιθανότερο είναι τα βολτίσια φρένα σε απόλυτο συνδυασμό με τα βολτίσια ελαστικά, να επιφέρουν ένα εντυπωσιακό "μπλοκάρισμα" με την συνοδεία του αντίστιχου καπνού από τα λάστιχα και την φθορά αυτών....
στην συνέχεια ο wannabe Sebastian Loeb κάνει απολογισμό των ζημιών στο άτυχο Peugeot του...

Περίπτωση Βου (κάτοχοι Peugeot εξοπλισμένα με Α-Μπε-Ες)

....οδηγεί και στον πάτο του Ranking List, καθώς τελικά ενώ αποφεύγεται το μπλοκάρισμα, χάνεται χρόνος γιατί οι στροφές του κινητήρα θα πέσουν αρκετά

ο δρόμος του Θεού τελικά, ποιός είναι;;;

το σωστό φρενάρισμα πρίν την κούρμπα, το γκάζι στην είσοδο της στροφής και τα υπόλοιπα αναλαμβάνει η σωστή έμπνευση/επιλογή του ιδιοκτήτη του Peugeot στον εξοπλισμό set up αναρτήσεων/ελαστικών και χαμηλής φθοράς των τελευταίων, που μπορεί να φέρει και ένα ταπεινό 1400αράκι σε θέση που θα κάνει κάποια μάτια να τριφτούν....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Ιούλ 2005, 14:11:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
ο δρόμος του Θεού τελικά, ποιός είναι;;;


Αυτός που λέω εγώ Βάγγο. Μην το ψάχνεις. Σε όποια σχολή ασφαλούς ή αγωνιστικής οδήγησης και να πας, αυτά θα σου πουν...

Αν τα εφαρμόσεις σωστά έχεις αποτέλεσμα. Εάν κάνεις τα δικά σου θα ψάχνεσαι μονίμως να βρεις τι σου φταίει.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιούλ 2005, 16:48:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί το ζορίζετε τόσο πολύ το πράγμα;

α. βλέπεις την επόμενη στροφή
β. πιάνεις γραμμή κ υπολογίζεις:
ι) την ταχύτητα σου
ιι) την ταχύτητα εισόδου στη στροφή
γ. έχοντας υπολογίσει τα ανωτέρω πατάς τόσο φρένο (χωρίς ενεργοποίηση ABS, θέλει ένα "κλακ" παραπάνω για να "ανοίξει") ώστε η ταχύτητα Βι να πέσει σε Βιι ακριβώς όταν θα είσαι στην είσοδο της στροφής.
δ. Κρατάς για όσο χρειάζεται σταθερή ταχύτητα κ μετά πάτωμα...
ε. επόμενη στροφή παρακαλώωω


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 03 Ιούλ 2005, 16:52:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στη θεωρία δε θα στρίψει ποτέ κανείς...πάντα ακίνητος θα είναι μπροστά στην οθόνη του. Τα κουβαδάκια σας και στην παραλια να δουμε τι ψαρια πιανει ο καθεις... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2005, 09:50:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
Τα κουβαδάκια σας και στην παραλια να δουμε τι ψαρια πιανει ο καθεις... Wink


για ψάρεμα θα πάμε;;;;;
και εγώ που νόμιζα οτι θα γίνει ένα time-trial σε πίστα.....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2005, 09:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
Baphomet έγραψε:
Τα κουβαδάκια σας και στην παραλια να δουμε τι ψαρια πιανει ο καθεις... Wink


για ψάρεμα θα πάμε;;;;;
και εγώ που νόμιζα οτι θα γίνει ένα time-trial σε πίστα.....


αλληγορικό ήταν για να συνδυαστεί με την καλοκαιρινή περίοδο και να δώσει μια χιουμοριστική νότα στο ποστ μου... Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2005, 10:16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι, αλλά επειδή θα μπούμε οι περισσότεροι πρώτη φορά σε πίστα... Μήπως είμαστε εμείς τα ψάρια; Και αν ισχύει αυτό... Ποιος θα μας ψαρέψει;;; Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2005, 10:22:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
Ναι, αλλά επειδή θα μπούμε οι περισσότεροι πρώτη φορά σε πίστα... Μήπως είμαστε εμείς τα ψάρια; Και αν ισχύει αυτό... Ποιος θα μας ψαρέψει;;; Razz


Πάντα υπάρχει η πρώτη φορά... δεν ειναι κανεις υποχρεωμένος να τρεχει στο οριο με το που θα μπει, ουτε υπάρχει άμεσος ανταγωνισμός όπως στα καρτ. Πρώτο μέλημα μας είναι η γνώση του αυτοκινήτου και του εαυτό μας μέσα από την "αγωνιστική οδήγηση" σε ένα περιβάλλον πολύ πιο ασφαλές από οτι η παραλιακή ή οι ορεινές διαδρομές... εκεί κανείς δεν έχει πρόβλημα να πηγαίνει τέζα όμως ε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2005, 15:21:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SnakeMJK έγραψε:
.....Ποιος θα μας ψαρέψει;;; Razz

Εγω, που εχω ξανα(μανα)παει!! Tease Tease Tease Laughing Laughing

(just kidding Wink )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 04 Ιούλ 2005, 16:39:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
[Περίπτωση Βου (κάτοχοι Peugeot εξοπλισμένα με Α-Μπε-Ες)

....οδηγεί και στον πάτο του Ranking List, καθώς τελικά ενώ αποφεύγεται το μπλοκάρισμα, χάνεται χρόνος γιατί οι στροφές του κινητήρα θα πέσουν αρκετά

ο δρόμος του Θεού τελικά, ποιός είναι;;;

το σωστό φρενάρισμα πρίν την κούρμπα, το γκάζι στην είσοδο της στροφής και τα υπόλοιπα αναλαμβάνει η σωστή έμπνευση/επιλογή του ιδιοκτήτη του Peugeot στον εξοπλισμό set up αναρτήσεων/ελαστικών και χαμηλής φθοράς των τελευταίων, που μπορεί να φέρει και ένα ταπεινό 1400αράκι σε θέση που θα κάνει κάποια μάτια να τριφτούν....



με προλαβες πολυ σωστα Βαγγελη.Αν κανω οτι παταω αποτομα φρενο,θα ενεργοποιηθει το προαναφερθεν συστημα,η αισθηση του πενταλ θα γινει οσαν πατας βουτηρο και θα ακουστει το γνωριμο γκρουκ με πιθανο αποτελεσμα το αυτοκινητο να κοκαλωσει.(λεμε τωρα)

Αυτο το οποιο εχω ακουσει ειναι οτι στα αγωνιστικα σαξο,οι οδηγοι απενεργοποιουν το εν λογω συστημα για τον παραπανω λογο.
Στα μεγαρα με το 205 μια φορα που προσπαθησα να κανω αυτο που ειπε ο θειος χρηστος Laughing διαπραγματευτικα την αγορα κτηματος με φυστικες πλησιων της στροφης. Τελικα οι διαπραγματευσεις δεν καρποφορησαν. Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιούλ 2005, 07:36:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Baphomet έγραψε:
εκεί κανείς δεν έχει πρόβλημα να πηγαίνει τέζα όμως ε?


Καλά.. Ας μπούμε πίστα κ θα αναθεωρήσεις την άποψη σου για το τι θεωρείς τέζα Razz Razz Razz

...δεν μπορώ, δεν μπορώ να περιμέεεενωωωωω


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Ιούλ 2005, 10:29:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Lef205 έγραψε:
Στα μεγαρα με το 205 μια φορα που προσπαθησα να κανω αυτο που ειπε ο θειος χρηστος Laughing διαπραγματευτικα την αγορα κτηματος με φυστικες πλησιων της στροφης. Τελικα οι διαπραγματευσεις δεν καρποφορησαν. Laughing


Kαταρχήν δεν είμαι "Θείος".
Mου λείπουν καμιά 15αριά πρωταθλήματα αγώνων αυτοκινήτου...

Kατά δεύτερον δεν φρενάρουμε ποτέ με τους τροχούς υπό γωνία. Γιατί πάλι θα μας φταίνε άλλα από αυτά που έχουμε κάνει λάθος.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούλ 2005, 00:34:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christhehealer έγραψε:
Lef205 έγραψε:
Στα μεγαρα με το 205 μια φορα που προσπαθησα να κανω αυτο που ειπε ο θειος χρηστος Laughing διαπραγματευτικα την αγορα κτηματος με φυστικες πλησιων της στροφης. Τελικα οι διαπραγματευσεις δεν καρποφορησαν. Laughing


Kαταρχήν δεν είμαι "Θείος".
Mου λείπουν καμιά 15αριά πρωταθλήματα αγώνων αυτοκινήτου...

Kατά δεύτερον δεν φρενάρουμε ποτέ με τους τροχούς υπό γωνία. Γιατί πάλι θα μας φταίνε άλλα από αυτά που έχουμε κάνει λάθος.


To θειος εσυ το ανεφερες παραπανω και το ειπα με καθε καλη προθεση! Smile
Δεν φρεναρα υπο γωνια! Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
christhehealer (Celebrity)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Jazzmobile

Ένταξη: 19 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 3066
Τόπος: Αθήνα - Γκύζη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Ιούλ 2005, 09:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α) "Θείος" είναι το παρατσούκλι του Mιχελακάκη, Λευτέρη. You know... The Master!!! Wink

β) Φρέναρες. Tο έχω κάνει ένα σωρό φορές στην πίστα μέχρι να μάθω "πως λειτουργεί" και πως γίνεται σωστά. Kαι με δάσκαλο τον παραπάνω. Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 05 Αύγ 2005, 19:59:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιοδικό Faster Τεύχος 13 (Αύγουστος 2005 - σελίδα 36):

"Την Κυριακή 19 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στην πίστα Kartodromo στις Αφίδνες, το Alfa Trofeo, ένας θεσμός που διοργανώνεται με επιτυχία εδώ και αρκετά χρόνια από τον Ελληνικό Σύλλογο Ιδιοκτητών Alfa Romeo (Ε.Σ.Ι.Α.Ρ).....
......Αρκετές συμμετοχές είχε η κατηγορία Open, όπου διάφοροι Σκαραβαίοι οργίασαν, ενώ πολύ καλά πήγαν και οι δύο συμμετοχές του Peugeot Sport Club (μας έκλεισε το σπίτι ο πρόεδρος 1:01 έκανε...Π.Β.) που φιλοδοξεί από του χρόνου να διοργανώνει τα αντίσοιχα δικά του events. "


Φυσικά φιγουράρει και το Animal (λίγο πριν την είσοδο της K1...)

Εδώ το άριστα είναι μάλλον λίγο... Yahoo! Yahoo!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Αθλητικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1847s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on