PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

ESP (κυρίως για 206)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 10:06:31    Θέμα δημοσίευσης: ESP (κυρίως για 206) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωταω οσους εχουν ESP στο 206 τους ή οσους τυχον γνωριζουν.
Στο 206 GTI 1,6 μπαινει extra το ESP.
Γνωριζουμε αν απενεργοιειται πληρως?
Ξερω οτι εχει διακοπτη αλλα αν το εχεις απενεργοποιημενο και τραβηξεις κανα χειροφρενο με 30 χιλιομετρα θα ενεργοποιηθεϊ?
Επισης τι θα γινει στο αφημα του γκαζιου σε στροφη αν το ESP ειναι απενεργοιημενο?
Και αν τελικα ενεργοιειται μονο του επεμβενει σπαστικα η με ηπιο τροπο?
Προφανως οταν ειναι ενεργοποιημενο επεμβαινει, και καλα κανει, αλλα το θεμα ειναι οταν θελει καποιος να παιξει με το ESP απενεργοποιημενο τοτε τι γινεται?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Σαβ 22 Αύγ 2009, 08:52:22, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ultra-one (Χάρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 GTi 2004 Blue Recife :)

Ένταξη: 13 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 1792
Τόπος: Αθήνα Κέντρο Σταθμός Λαρίσης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 10:32:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτσε να τραβήξω χειρόφρενο στην Εθνική και θα σου πώ Twisted evil


Επιτέλους το 206 μου άρχισε να γίνεται αυτοκίνητο Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shark_zak (ΖΑΧΑΡΙΑΣ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (8V) QUIKSILVER 2002

Ένταξη: 09 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 2116
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 12:07:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι ειναι το ESP... Question Question Question
το αντισπινικ η κανω λαθος... Question



"Εικονικό το γέλιο μου και με μεγάλο κόπο, το κάνω για να ξεγελώ τα μάθια των ανθρώπων..."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 12:19:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Electronic Stability Program
Κοινως συστημα ηλεκτρονικης σταθεροποιησης του αυτοκινητου που λειτουργει με σηματα που παιρνει απο τους αισθητηρες του ABS κλπ κλπ.
Το θεμα ειναι αν μπορει κανεις να το απενεργοιησει ΠΛΗΡΩΣ κατα βουληση χωρις αυτο να επεμβαινει.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
crusader (Σπύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!




Ένταξη: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2806

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 12:26:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ESP : Πρόγραμμα Ηλεκτρονικής Σταθεροποίησης.

Αυτό που κάνει νομίζω είναι να στεθεροποιεί το αυτοκίνητο σε συνθήκες επικίνδυνης οδήγησης, έτσι ώστε να μην φύγει από το δρόμο και τελικά να πάει προς την κατεύθυνση που το διευθύνει ο οδηγός.


®
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 13:00:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως σου είπα και από κοντά ο καλύτερος τρόπος για να απενεργοποιήσεις
το ESP είναι να το παραγγείλεις χωρίς αυτό!!!
Δεν νομίζω πως είναι και τόσο απαραίτητο και θα γλυτώσεις κάμποσα χρήματα που μπορείς να τα επενδύσεις αλλού (ανάρτηση, ελαστικά)!!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 13:49:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ESP με την παραγγελια του αυτοκινητου χρεωνεται 570ευρω και δεν μπαινει μετα σαν after market αξεσουαρ απο την peugeot.
Ζαντες εχω ηδη 16αρες στο σπιτι με λαστιχα F1 που περιμενουν.....!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Ronin (Πάνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 Grand Tourisme 2.0 16v

Ένταξη: 08 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 1252
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 13:54:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound. έγραψε:
Το ESP με την παραγγελια του αυτοκινητου χρεωνεται 570ευρω και δεν μπαινει μετα σαν after market αξεσουαρ απο την peugeot.
Ζαντες εχω ηδη 16αρες στο σπιτι με λαστιχα F1 που περιμενουν.....!


Ωραίος...Άρα στα 570,προσθέτεις και μερικα ψιλά ακόμα και πέρνεις μια τετράδα Bilstein Wink Wink Wink ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
307cc alu 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 307 1.6 (16V) CC (2004)

Ένταξη: 04 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 229

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 14:02:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω για το 206 αλλά στο 307 μπορείς να το απενεργοποιήσεις προσωρινά και όταν η ταχύτητά σου υπερβεί τα 50km ενεργοποιείται μόνο του. Όταν χαθεί η πρόσφυση σε στροφή και ενεργοποιηθεί, μπαίνει ομαλά χωρίς να προβληματίσει. Εκτιμώ ότι τα λάστιχα και τα αμορτισέρ δεν αξίζουν μπρος στο ESP. Αυτό φαίνεται άλλωστε και από στατιστικές που κατά καιρούς έχουν δημοσιευτεί σε περιοδικά.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 14:28:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

shark_zak έγραψε:
τι ειναι το ESP... Question Question Question
το αντισπινικ η κανω λαθος... Question


μηπως εννοεις το αντι-πικνικ ???

χεχεχεχεχε Laughing Laughing Laughing

αντιspin = συστημα προσφυσης ώστε να μην "σπιναρει" ο τροχος με το αποτομο γκαζι.....οπου υπαρχουν αλογα....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 14:46:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ronin έγραψε:
Ωραίος...Άρα στα 570,προσθέτεις και μερικα ψιλά ακόμα και πέρνεις μια τετράδα Bilstein Wink Wink Wink ...

Οχι απλα ωραιος..Κουκλος.
Αναρτηση θα μπει αλλα αυτο ειναι ανεξαρτητο απο το ESP...
Αρκει αυτο το ρημαδι να απενεργοποιειται γιατι αν δεν πως θα παμε στο drift challenge... ή πως θα μπουμε στα μεγαρα αν στην Κ9 μου κλεινει το γκαζι ή μου φρεναρει το πισω μερος.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 17:12:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι απενεργοποιειται.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 17:32:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ναι απενεργοποιειται.

Παναγιωτη ΠΛΗΡΩΣ?!?!?
ΤΕΛΕΙΩΣ?!
Κοινως αν δεν το ενεργοποιησω εγω ειναι σα να μην υπαρχει?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Ιαν 2005, 20:52:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι πληρως ακριβως οπως και του rc...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ydwr (Πανος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 28 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Πεντελη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2005, 10:22:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παντως μην τολμήσεις να τραβηξεις χειροφρενο με το ESP ενεργοποιημενο!

Το esp δεν δουλέυει μόνο με το να κλείνει γκάζι (αυτο ειναι δευτερεύον), κυρίως δουλεύει σε συνεργασία με την μονάδα του ABS. Αν τωρα εσυ του έχεις μλποκάρει τους πίσω τροχούς το πιθαντερο ειναι να σου φρενερει και τους μπροστα....οποτε καλα σβουρίδια. Rolling eyes


Πανω κατω,μπρος πισω και πλαγιως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2005, 11:58:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο το εχω κανει ηδη σε Mercedes A Class 1,4 η οποια (λογω ταρανδου...αν θυμαστε) εχει στανταρ ESP το οποιο απενεργοποιειται μεν αλλα ενεργοποιειται αυτοματα μολις παει να γινει κατι στραβο.!
Μολις του τραβαγες το χειροφρενο αρχιζε να κανει ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ να αναβοσβηνει η ενδειξη ESP στο ταμπλο και αν εστριβες το τιμονι για να το "γυρισεις" αμεσως φρεναρε ΜΟΝΟ τον εμπρος εξωτερικο τροχο και διεκοπτε το παιχνιδι...!
ΟΜΩΣ!
Το ιδιο αυτοκινητο το εχω οδηγησει στην Πεντελη σε χιονι 5-10 εκατοστων χωρις αλυσιδες οπου η συμπεριφορα και η βοηθεια του ESP ηταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ!
Το αυτοκινητο κινουταν με απιστευτη ανεση το ESP δουλευε ΥΠΕΡΩΡΕΙΕΣ και επενεβαινε σε ολους τους τροχους και εγω ημουν με ΤΕΡΜΑ γκαζι και 30-40-50 χιλιομετρα σε καμπη/ανοιχτη στροφη δρομου χωρις ιχνος γλυστρηματος και ασταθειας!
Για οσους τυχον ξερουν την διαδρομη Ντραφι - Π.Πεντελη ειναι ολο στροφες και ανυφοροκατηφορες οπου χωρις αλησιδες ειναι αρκετα δυσκολο να γινει αν ειναι χιονισμενη....!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2005, 12:08:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντως θα έλεγα να μην παίρνεις σαν μέτρο σύγκρισης το ESP της Α-Class το οποίο πιθανόν να έχει διαφορετικές ρυθμίσεις και να λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο απ'ότι του 206 !!!


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 19 Ιαν 2005, 12:34:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

COOL ALEXIS έγραψε:
Πάντως θα έλεγα να μην παίρνεις σαν μέτρο σύγκρισης το ESP της Α-Class το οποίο πιθανόν να έχει διαφορετικές ρυθμίσεις και να λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο απ'ότι του 206 !!!

Προφανως και δεν περιμενω να λειτουργει με τον ιδιο ακριβως τροπο οπως επισης ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να βγαλω του 206 σε χιονια χωρις αλησιδες...
διοτι απλα δεν χρειαζεται να πηγαινουμε γυρευοντας....
Παρολα αυτα αφου η τεχνολογια μπορει να βοηθησει σε μια δυσκολη κατασταση δεν υπαρχει λογος να την απορριψουμε (αρκει να μην μου δημιουργει προβλημα αλλου τυπου βλεπε πιστα....)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
vinman 
Γεν. Γραμματέας


407 2.0

Ένταξη: 21 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 4577

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Φεβ 2005, 22:53:19    Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 και ESP Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound. έγραψε:
Ρωταω οσους εχουν ESP στο 206 τους ή οσους τυχον γνωριζουν.
Στο 206 GTI 1,6 μπαινει extra το ESP.
Γνωριζουμε αν απενεργοιειται πληρως?
Ξερω οτι εχει διακοπτη αλλα αν το εχεις απενεργοποιημενο και τραβηξεις κανα χειροφρενο με 30 χιλιομετρα θα ενεργοποιηθεϊ?
Επισης τι θα γινει στο αφημα του γκαζιου σε στροφη αν το ESP ειναι απενεργοιημενο?
Και αν τελικα ενεργοιειται μονο του επεμβενει σπαστικα η με ηπιο τροπο?
Προφανως οταν ειναι ενεργοποιημενο επεμβαινει, και καλα κανει, αλλα το θεμα ειναι οταν θελει καποιος να παιξει με το ESP απενεργοποιημενο τοτε τι γινεται?


...παντως στο 407 ακομα και αν το απενεργοποιησεις απο το button της κεντρικης κονσολας μετα τα 50χλμ/ωρα ενεργοποιηται μονο του....και αυτο ειναι και καλο(θεμα ασφαλειας)και ασχημο(δεν μπορεις να παιξεις μαζιτου στο οριο γιατι σε επαναφερει στην "ταξη").


Έχει επεξεργασθεί από τον/την vinman στις Κυρ 27 Φεβ 2005, 23:19:44, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LEFT 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Audi TTS

Ένταξη: 22 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 95
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 27 Φεβ 2005, 23:17:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες το ESP ενεργοποιειται αυτοματα σε δυο περιπτωσεις απο οτι εχω καταλαβει
1) το απενεργοποιεις εν σταση και δεν ξεκινας σε συντομο χρονικο διαστημα
2) οταν ξεπερασεις τα 50 χλμ και οι στροφες του κινητηρα πεσουν κατω απο τις 3000
Απο οτι εχω συζητησει και με φικαρακια το ιδιο συμβαινει !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2507s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on