PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χοντρό σκάλωμα ταχυτήτων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2005, 17:33:19    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα αλλα που???? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα πεζουκλες,

δυστιχως παιδια και με τις βαλβολινες που αλλαξα το προβλημα εχει παραμεινει μιλαμε για πολυ χοντρο σκαλωμα για να καταλαβετε ημουνα σε φαναρι και μολις αναβει πρασινο δεν εμπαινε με καμια δυναμη η πρωτη κανω να βαλω δευτερα τιποτα μολις σηκοσα το ποδι απο το ντεμπραγιαζ και ξανα εβαλα ταχυτητα μπηκε η πρωτη βεβαια καποια δυσκολια(αφου με βρησανε ολοι σαν να ειμαι αρχαριος μεγαλη ντροπη), απο τι ρωτησα εναν γνωστο μου μηχανικο πρεπει να θελει καποια ρυθμιση το ντεμπραγιαζ(εξαεωρωση). παντος για μια αλλη φορα αποδυκνυετε τη ασχετοι μηχανικοι υπαρχουν στα συνεργεια(τσαμπα τα λεφτα για τις βαλβολινες).
Να τονισω οτι εχω κανει 15.000χλμ οποτε δε δικαολογητε φθορα απο χρηση μονο εαν ειναι κατι ελλατωματικο.
Εαν εχεις καποιος το ιδιο προβλημα ή αν του συνεβει κατι παρομοιο ασ με φωτιση



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
STELIOS 
Moderator


Little Bastard

Ένταξη: 18 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 2664

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2005, 19:39:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια ειχα κ'εγω παρομιο προβλημα πριν κανα 3μηνο. Η 1η δεν εμπαινε στο ξεκινημα απο σταση (φαναρια κτλ). Υπηρχαν δυο τροποι που το αντιμετοπησα.
1) Εβαζα 1η και οταν καταλαβαινα πως δεν ειχε κουμπωσει απλα την κρατουσα εκει και αφηνα λιγο λιγο λιγο το σημπλεκτη μεχρι το κιβωτιο να παει την "κλωτσισει" (να την βγαλει δηλαδη). Αυτο ηθελε πολυ απαλες κινησεις και να εχεις αισθηση του τι γινεται στο κιβωτιο. Εκει λοιπον που πηγενε να την παταξει, μολις καταλαβαινα οτι την πιεζει να βγει αφηνα το λεβιε στη νεκρα και αμεσως μετα ξαναεβαζα 1η. Εμπαινε χωρις κανενα προβλημα, κανονικοτατα. Βεβαια αυτο απαιτουσε χρονο και στα φαναρια ηταν εκνευρεστικο, οποτε προχορησα στη δευτερη πρακτικη.

2) Οποτε εφτανα σε φαναρι η τελος παντων ηξερα οτι θα σταματουσα, κουμπωνα την 1η εν κινηση (με 10-15 χλμ) λιγο πριν ακινητοποιηθει το αμαξι και απλα κρατουσα το σημπλεκτη οση ωρα ημουν σταματημενος.

Το προβλημα κρατησε για 1-2 εβδομαδες το πολυ και ετσι οπως εμφανιστηκε, ετσι απλα εξαφανηστηκε! Δεν μπορω να κταλαβω ουτε γιατι ουτε πως. Το μονο που αλλαξα ειναι οτι πλεων οταν παρκαρω δεν βαζω ταχυτητα, αφηνω νεκρα και χειροφρενο (παλια εβαζα 1η αφηνα φρενα ωστε να "κατσει" στη ταχητητα για ασφαλεια και μετα εδενα χειροφρενο). Δεν νομιζω να εχει καμια σχεση αυτο αλλα δεν βρισκω αλλα λογικη εξηγηση.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 08 Ιαν 2005, 20:36:51    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα με ταχυτητες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε Στελιο

σχετικα με το προβλημα των ταχυτητων προλιγου μιλαγα με τον θειο μου που ειναι μηχανικος αυτοκινητων και μου ειπε το εξης οτι εαν δεν ειναι το ντεμπραγιαζ(ρυθμιση εξαερωση ή καποια τρομπα) το επομενο και χηροτερο σεναριο δισκοπλατο αυτα βεβαια ειναι υποθεσης δεν το εχει δει το αυτοκινητο αλλα απο τα λεγομενα που του ειπα.
Καταλαβενεις οτι εαν ειναι δισκοπλατο απο τα 15.000χλμ θα γινει χαμος στην πεζο το κακο στην υποθεση ειναι οτι εχει περαση η εγγυηση κατα 6μηνες, εδω ειναι που πρεπει να δειξει σοβαροτητα και εξυπηρετηση στον πελατη η πεζο.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianic (Γιάννης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


mx-5 1.8

Ένταξη: 02 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 835
Τόπος: Αγ.Παρασκευη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Ιαν 2005, 17:35:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

To ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και γω . δισκο πλατω μου αλλαξανε και μενα και εχει βελτιωθει . και μεσα στην εγγυηση να σουν δε θα στο αλλαζανε σε καμια περιπτωση γιατι ειναι μου παν καθαρα θεμα οδηγου. τρεχα βρες ...
375 ευρω πηγε η ιστορια . καλα κρασια




bye bye cc , welcome miata
Fuck army...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 12 Φεβ 2005, 00:47:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά εγώ μου φαίνεται είμαι πιο μάγκας !! καθώς άλλαξα δίσκο πλατό (στα 10.000 χλμ)μέσα στην εγγύηση (γιατί αν δεν μου το άλλαζαν θα τους έπερνε και θα τους σήκωνε ο Evil ), ήμουν όμως απο του καλούς πελάτες τους στην Lion όπου και δεν ξαναπήγα ... Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
Evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Φεβ 2005, 19:09:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και είδες κάποια βελτίωση; Πως πάει τώρα;


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
tsikis (Νικος)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 366
Τόπος: ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 00:09:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά δεν είδα καμιά βελτίωση !!
Θα δούμε τι θα γίνει !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 08:01:03    Θέμα δημοσίευσης: προβλημα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω παντοσ παιδεσ ειδα διαφορα για να μην σας πω οτι ειναι και καλυτερο και απο την ημερα που πηρα το αυτοκινητο, ενταξει για να πουμε και την αληθεια υπαρχουν φορεσ αλλα μονα τα πρωινα που ψιλοσκαλωνη αλλα τιποτα αλλο.
Απο τι βλεπω αυτο το προβλημα το εχουν σχεδον ολα τα πεζο και η ειρωνια ειναι οτι εχω εταιρικο αυτοκινητο HUYNDAI atos και ο κουβας ρε παιδια εχει και γα** Embarassed τισ ταχυτητεσ μπαινουνε σα βουτηρο μεγαλη ειρωνια. Τι να κανουμε αμα αγαπας κατι το δεχεσαι με ολα τα κουσουρια του.
Οσο αναφορα με τα εξουσιοδοτημενα συνεργεια εχω κανει τα καταλληλα γραμματα στη Λιον για το συνεργειο που εκανε την αρπακολικη διαγνωση για το δικο μου προβλημα, κατα την γνωμη μου δε θελω να επιρεασω κανεναν, καλο ειναι οτιδηποτε προβλημα μας δημιουργηται απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο να το αναφερουμαι στην Λιον δε ξερεισ μπορει καποτε να μας ακουσει.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 (ΑΝΤΩΝΗΣ)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


PEUGEOT 307 1600cc

Ένταξη: 05 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 392

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Φεβ 2005, 08:03:58    Θέμα δημοσίευσης: σασμαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tsikis έγραψε:
Τελικά δεν είδα καμιά βελτίωση !!
Θα δούμε τι θα γίνει !!


Φιλε Νικο κανε μια αναλυση στο οτι δεν ειδεσ καμια βελτιωση γιατι μυριζομαι αρπακολικη δουλεια.



ΑΝΤΩΝΗΣ PEUGEOT 307
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
trunksthelord (giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 10 Μάϊ 2011
Δημοσιεύσεις: 27

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 31 Μάϊ 2011, 20:24:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγω παιδια το ιδιο προβλημα αντιμετοπιζω σε 207 gt...το πηρα μεταχηρισμενο και αστα να πανε...μου εχει σπασει τα νευρα...ξερεις τι ειναι να εχεις 1 mitsubishi lancer του 99 και να αλαζεις της ταχητητες με το δακτιλο και να αγωραζεις αυτο και να σου βγαζει την πιστη.πολυ φοβαμαι ομως πως αν το παω στην pegeot ηραλκειου κρητης η θα φαω ταπα η δεν προκειτε να το φτιαξουν ποτε.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kospapad 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


307

Ένταξη: 30 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Ιούν 2011, 07:12:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το είχα και εγω σε 307 και είχε ανοίξει η φουρκέτα , την άλλα ξα (άνοιξα σασμάν ) και όλα ΟΚ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0631s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on