PSClub - Hellas

Ελληνικοί Αγώνες - Μεταφορά αυτοκινήτου (αγωνιστικού) με τρέιλερ

MEMsound - Δευ 02 Απρ 2007, 00:29:59
Θέμα δημοσίευσης: Μεταφορά αυτοκινήτου (αγωνιστικού) με τρέιλερ
μιας και θέμα ξαναήρθε στην επιφάνεις με τον αγώνα στην Πιτίτσα ας έχουμε αυτό το τόπικ για ενημέρωση στην περίπτωση που αλλάξει κάτι στο νομικό καθεστώς μου ισχύει αυτή τη στιγμή.

Στο forum των 4T γράφτηκαν τα παρακάτω:
http://www.4troxoi.gr/forum/viewtopic.php?t=23479

Επίσης ο (γνωστός και φίλτατος ιας και έγραφε παλαιότερα και εδώ) SPEEDY έγραψε:

Παράθεση:
Νομίζω ότι κάποιος πρέπει να πάει το θέμα σε Ευρωπαϊκό δικαστήριο για να τελειώνουμε μια και καλή.
Ο ΣΟΑΑ θα έλεγα εγώ ότι είναι και ο πιο αρμόδιος φορέας στην προκειμένη περίπτωση.


Λευτερη μιας και ασχολήσε με τα του ΣΟΑΑ δεν πρέπει να κάνετε καμια κίνηση πάνω σε αυτό μπας και βρεθεί καμία λύση?

Από ότι θυμάμαι και εσένα σε είχαν σταματήσει...
Lef205 - Δευ 02 Απρ 2007, 00:39:58
Θέμα δημοσίευσης:
Το να πας το θεμα στο Ευρωπαικο δικαστηρια λεγεται ευκολα αλλα πραττεται δυσκολα.
Ο ΣΟΑΑ εχει κανει κινηση (οχι μονο μια) παλαιοτερα αλλα εμεινε στασιμη απο την αντίπερα οχθη γιατι συνηθως και οι αρμοδιες αρχες εκαναν τα στραβα ματια τις ημερες του αγωνα οπως εγινε και τωρα και σβηστικαν οι κλισεις.
Τελος για να γινει κατι για αυτο το θεμα (για πολλοστη φορα) μεσω σοοα, πρεπει ο συνδεσμος να εχει την υποστηριξη των οδηγων πραγμα που δεν γινεται γιατι συνηθως θυμουνται τον συνδεσμο "οταν τους πονεσει ο κωλος τους".

ΥΓ την κλιση την ειχα φαει για αλλο λογο,μακαρι να νομιμοποιηθουν ολα γιατι κατι ετοιμαζουμε με τον θειο και θα γλυτωσει το 106ακι τα πηγαινε ελα στο χωρο του εκαστοτε αγωνα.
MEMsound - Δευ 02 Απρ 2007, 00:47:27
Θέμα δημοσίευσης:
Το θυμάμαι ότι την κλήση την έφαγες για άλλο λόγο (και δεν είχε απαραίτητα και άδικο το "οργανο" αλλά ευτυχώς το ποσό ήταν μικρό) απλά το ανέφερα μιας και σε σταμάτησαν "επι τούτου " επειδή μετάφερες όχημα...

Τουλάχιστον για τα αγωνιστηκά οχήματα θα πρέπει να βρεθεί μια νομική ρύθμιση καθώς και κάποιες σχετικές προδιαγραφές που να εξασφαλίζουν την σωστή και νόμιμη δυνατότητα μεταφοράς τους με τρέιλερ...

όσο για του "υπόλοιπους" οδηγούς που θυμούνται τον ΣΟΑΑ όπτε "πονέσουν" δυστυχώς έχεις δίκιο...
Lef205 - Τρι 03 Απρ 2007, 02:04:18
Θέμα δημοσίευσης:
Τα νεοτερα ειναι οτι στο Ελλαδισταν, αυτοκινητο απαγορευεται να ρυμουλκει αυτοκινητο, κοινως και οι ξενοι οδηγοι που ερχονται να τρεξουν εδω ειναι παρανομοι αν κουβαλανε τα αγωνιστικα με τρέιλερ.
Ο μονος νομιμος τροπος ειναι να εχεις το αυτοκινητο μεσα σε κλειστο φορτηγο .
MEMsound - Τρι 03 Απρ 2007, 09:21:51
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες μιλούσα με τον Φαγαδάκη και μου είπε ότι το πρόβλημα είναι όταν η ρυμούλκηση γίνεται από επαγγελματικό όχημα που δεν έχει άδεια για κάτι τέτοιο.

Συγκεκριμένα μου είπε ότι για τα συμβατικά αυτοκίνητα (= όχι τα επαγγελματικά) έχουν δικαίωμα να ρυμουλκήσουν οτιδήποτε ΑΡΚΕΙ το βάρος του ρυμουλκούμενο να είναι μέσα στις προδιαγραφές του οχήματος.
= Αν πχ έχεις ένα Vitara (ιδιωτικής χρήσης = όχι επαγγελματικό) που βάση της Suzuki επιτρέπεται να ρυμουλκήσει μέχρι (υποθετικά) 1300κιλά, αυτά τα 1300κιλά μπορούν να είναι οτιδήποτε = πχ πατάτες/μπετόβεργες/φουσκωτό/καρτ/το 106 σου κλπ κλπ χωρίς κανένας να σου πει οτιδήποτε.

Αντίθετα για τα επαγγελματικά οχήματα για να ρυμουλκήσεις κάτι πρέπει να έχεις άδεια για συγκεκριμένα αυτό το κάτι:
=ένα ψαράς που θέλει να κουβαλήσει μπαγκαζιέρα με ψάρια με το επαγγελματικό του φορτηγάκι πρέπει να έχει άδεια για αυτό και δεν του επιτρέπεται να φορτώσει και μεταφέρει με την συγκεκριμένη μπαγκαζι΄ερα και το συγκεκριμένο αμάξι κάτι άλλο πχ έπιπλα. Laughing

Για τα αυτοκίνητα συγκεκριμένα με την υπάρχουσα νομοθεσία ρυμούλκηση ή μεταφορά (σε καρότσα) έχουν μόνο συγκεκριμένες νταλίκες, οι οδικές βοήθειες κλπ κλπ.

Άρα (για να δώσω ένα παράδειγμα) για να μεταφέρουμε στο μέλλον το 106 σου Razz σε όποιον αγώνα χρειαζόμαστε
ή ένα τζιπάκι ιδιωτικής χρήσης με επιτρεπόμενο βάρος ρυμουλκούμενου μεγαλύτερο από το άθροισμα "βάρος τρείλερ+βάρος 106"
ή με μεταφορική εταιρία που να έχιε την σχετική άδεια.

Οτιδήποτε άλλο (πχ το φορτηγάκι του πατέρα του Νικου ή το φορτηγάκι που έχει ο αδελφός σου κλπ κλπ) είναι παράνομα.
Lef205 - Τρι 03 Απρ 2007, 09:27:54
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες κοιταζαμε τους νομους και εφημεριδες κυβερνησεων κλπ, δεν ισχυει κατι απο αυτα και με τον νεο ΚΟΚ τα προστιμα μπορουν να φτασουν τις 8000 ευρω.
Σκεψου οτι μεχρι και ο Γιαννης ο Σταυροπουλος που μας φτιαχνει τα τρέιλερ και ειναι η δουλεια του αυτη και εκτος αυτου ειναι και αγωνιζομενος παραδεχεται οτι τα τρέιλερ δεν εχουν καμια νομιμοτητα στη χωρα μας,μπορεις μεχρι και μπολντοζα να μεταφερεις, αυτοκινητο δε μπορεις.
Τωρα αν ο Θεοφιλος πιστευει οτι γινεται, ας μου φερει το νομο που το αναφερει γιατι εγω αλλα διαβαζα χτες.
MEMsound - Τρι 03 Απρ 2007, 09:35:33
Θέμα δημοσίευσης:
Χμ οκ.
Μπορεί απλά να μην το γνωρίζει καλά.
Απλά ανεφερα αυτό που μου είπε.
Όταν τον ξαναδούμε το συζητάμε και βλέπουμε.

Πάντως κάτι πρέπει να γίνει με το θέμα γιατί δεν είναι δυνατό να εξαρτάσαι από μια μεταφορική για να κάνεις την δουλειά σου.

Δηλαδή γιατί να είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις μια μεταφορική για να μεταφέρεις πχ το αγωνιστικό σου στα Μέγαρα για προπόνηση. Και ταλαιπωρία είναι (ελάτε να το φορτώσουμε από εκεί την τάδε ώρα και θα κάτσουμε τόσο και να είστε πίσω στην πίστα τότε να το πάμε πίσω κλπ κλπ) και κόστος έχει κάτι τέτοιο...


Αυτό που πρέπει να θεσπιστεί είναι νομίζω ορισμένες προδιαγραφές που να πρέπει να πληρούν τα ρυμουλκά αυτοκίνητα καθώς και τα τρέιλερ ώστε να επιτραπεί (υπό τις προδιαγραφες) η μεταφορά αυτοκινήτου από ιδιωτικό όχημα. Wink
MEMsound - Πεμ 10 Απρ 2008, 19:39:58
Θέμα δημοσίευσης:
Νομιμοποιήθηκε η μεταφορά αγωνιστικών με τρέιλερ!

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&race_id=0&article_id=14177
volvos - Πεμ 10 Απρ 2008, 19:49:09
Θέμα δημοσίευσης:
ερωτηση [πυ ειχε κανει και παλια ενα παιδι που αν θυμαμαι καλα ειχε φερει κατεραμ απο αγγλια

αν εχει τρειλερ με ξενες πινακιδες
και αγωνιστικο με ξενες πινακιδες
και αμαξι με ξενες πινακιδες

και σε πιασουν ελλαδισταν να το μεταφερεις...με ποια νομοθεσια δικαζεσαι
ελληνικη ή ευρωπαικη??


y.g. να μη ξεχασουμε να ευχαριστησουμε το βουλευτη της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ που βοηθησε στην επιλυση του θεματος...
αντε με το καλο να ερθει το πασοκ στην εξουσια να τα ξαναπαγορεψει...
tsosmoulis - Πεμ 10 Απρ 2008, 21:37:59
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Νομιμοποιήθηκε η μεταφορά αγωνιστικών με τρέιλερ!

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&race_id=0&article_id=14177


θέλει να αγοράσουμε και transit τώρα δηλαδή... Evil
ath7 - Τετ 11 Ιούν 2008, 01:00:32
Θέμα δημοσίευσης:
tsosmoulis έγραψε:
θέλει να αγοράσουμε και transit τώρα δηλαδή... Evil


Γιατι που λεει οτι μονο με Transit γινετε η μεταφορα??? Rolling eyes Rolling eyes
tsosmoulis - Τετ 11 Ιούν 2008, 07:14:57
Θέμα δημοσίευσης:
μα δεν μπορείς να μεταφέρεις με ΙΧ, μόνο με ΦΙΧ Wink
Pughell - Τετ 11 Ιούν 2008, 14:26:15
Θέμα δημοσίευσης:
Μητσο,μην μασας,τους αγωνιζομενους δεν τους πειραζουν πια... Wink
tsosmoulis - Τετ 11 Ιούν 2008, 20:31:48
Θέμα δημοσίευσης:
μέχρι να πάρω δικό μου trailer δεν δανείζομαι. Τώρα πειράζουν δεν πειράζουν είναι σχετικό. Εγώ Παρασκευή κατεβαίνω οδικώς Cool
Pughell - Πεμ 12 Ιούν 2008, 07:35:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μην κανεις καμια μλκια! Exclamation
Μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει μια τετοια διαδρομη για το σασμαν σου.
Προτιμησε να το φορτωσεις.
MEMsound - Πεμ 12 Ιούν 2008, 09:19:00
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει μια τετοια διαδρομη για το σασμαν σου.


αν και ειμαι οφτοπικ πες μου εν συντομία τι ακριβώς μπορεί να πάθει και γιατί?
Pughell - Πεμ 12 Ιούν 2008, 09:28:25
Θέμα δημοσίευσης:
Απο εντονη φθορα μεχρι και σπασιμο γραναζιου για τον λογο του οτι η βαλβολινη χτυπαει κοκκινα απο θερμοκρασιες και δεδομενου οτι η 5η ειναι στο πιο "στεγνο" σημειο του σασμαν,ποναει περισσοτερο απο ολες τις υπολοιπες.
Μαλιστα επειδη τα σχεσατα σασμαν δεν εχουν τις γωνιες(δοντιων) που εχουν τα εργοστασιακα η λιπανση σε καποιες περιπτωσεις ειναι ελλειπης με οτι συνεπαγεται αυτο σε "αναμμενα" γραναζια,κλπ...

Το πιο συχνο φαινομενο που παρατηρειται συνηθως ειναι να "κολλαει" η 5η μεσα και να μην βγαινει καθολου ή να βγαινει με εντονη δυσκολια.
MEMsound - Πεμ 12 Ιούν 2008, 10:02:46
Θέμα δημοσίευσης:
ok ψιλοκατάλαβα... Wink
tsosmoulis - Πεμ 12 Ιούν 2008, 10:57:10
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Απο εντονη φθορα μεχρι και σπασιμο γραναζιου για τον λογο του οτι η βαλβολινη χτυπαει κοκκινα απο θερμοκρασιες και δεδομενου οτι η 5η ειναι στο πιο "στεγνο" σημειο του σασμαν,ποναει περισσοτερο απο ολες τις υπολοιπες.
Μαλιστα επειδη τα σχεσατα σασμαν δεν εχουν τις γωνιες(δοντιων) που εχουν τα εργοστασιακα η λιπανση σε καποιες περιπτωσεις ειναι ελλειπης με οτι συνεπαγεται αυτο σε "αναμμενα" γραναζια,κλπ...

Το πιο συχνο φαινομενο που παρατηρειται συνηθως ειναι να "κολλαει" η 5η μεσα και να μην βγαινει καθολου ή να βγαινει με εντονη δυσκολια.


θα το πάω πολύ αργά Στέλιο, με περίπου 3000-3500 στροφές. Θα το σπάσω το ταξίδι στην μέση έτσι και αλλιώς Wink Δεν θα τα κάνω όλα τα χιλιόμετρα με την μία. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Ελπίζω να μην το ματιάσουμε και όλα να πάνε καλά. Τί να κάνουμε δεν βγήκε η άκρη με την τρεϊλεροκατάσταση Cool
Pughell - Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:00:59
Θέμα δημοσίευσης:
Απλα φροντιζε τουλαχιστον να αλλαζεις ταχυτητες σε τακτα διαστηματα και να μην αφησεις μεσα την 5η,παρα τις λιγες στροφες.
Εννοω οτι ναι μεν θα πας με 5η αλλα καθε μισαωρο περιπου βαζε και την 4η για κανενα 10 λεπτο να το ξεκουραζεις λιγο.
Εσπασαν σασμαν ετσι,για αυτο στο λεω... Sad
Lef205 - Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:21:03
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Μητσο,μην μασας,τους αγωνιζομενους δεν τους πειραζουν πια... Wink

Στελιο μου οπως θα θυμασαι και παλιοτερα δεν μας πειραζαν μεχρι που εγινε η ιστορια με τον Ρουστεμη και -λογικο ειναι- εξαγριοθηκαν.
Οσο αφορα την ελξη με Ι.Χ.
Με ι.χ. μπορεις να ελξεις μοτοσυκλετα καρτ οικοσκευη σκαφος μπαγαζιερα τη γιαγια το καναρινι την πεθερα ΕΚΤΟΣ απο αυτοκινητο.
Επισης εστω οτι καποια στιγμη νομιμοποιηται η ελξη με ι.χ. με πρεπει να εχουμε ι.χ. που επιτρεπει την ελξη αναλογου βαρους, ενα τετοιο αυτοκινητο απο οτι εχω ψαξει θα μπορουσε να ειναι ενα suzuki vitara που εχει 1500 κιλα ελξη οποτε ενα 106 με το τρέιλερ του μπορει να το τραβηξει.
Pughell - Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:30:30
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να πω ρε γιατρε μου,εμεις παντως και το μαυρο αλλα και το κιτρινο,τα τραβαμε με δυο κανονικα ΙΧ...
Το μεν μαυρο με το προσωπικο αμαξι του χορηγου(οχι επαγγελματικο αλλα ασχετο με το ρυμουλκουμενο αμαξι) και το δε κιτρινο με το προσωπικο αυτοκινητο των Ζαχων που και αυτο ειναι ΙΧ.
Ποτε ως τωρα δεν αντιμετωπισαμε προβλημα...

Τωρα αν κατω απο την Λαμια τραβανε ζορια οι δικοι σας,δεν ξερω τι να πω,παντως και στο Παλαδιο παλι δεν μας σταματησε καποιος... Sad
tsosmoulis - Πεμ 12 Ιούν 2008, 11:55:10
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Απλα φροντιζε τουλαχιστον να αλλαζεις ταχυτητες σε τακτα διαστηματα και να μην αφησεις μεσα την 5η,παρα τις λιγες στροφες.
Εννοω οτι ναι μεν θα πας με 5η αλλα καθε μισαωρο περιπου βαζε και την 4η για κανενα 10 λεπτο να το ξεκουραζεις λιγο.
Εσπασαν σασμαν ετσι,για αυτο στο λεω... Sad


για τέτοια χρήση μιλάω γιατρέ μου. δεν είχα σκοπό να κολλήσω την 5η και να πηγαίνω Cool αυτό το κρατάω για ταις Γλαφυραί το απόγευμα του Σαββάτου Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Lef205 - Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:14:50
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Τι να πω ρε γιατρε μου,εμεις παντως και το μαυρο αλλα και το κιτρινο,τα τραβαμε με δυο κανονικα ΙΧ...

Τωρα αν κατω απο την Λαμια τραβανε ζορια οι δικοι σας,δεν ξερω τι να πω,παντως και στο Παλαδιο παλι δεν μας σταματησε καποιος... Sad

Μωρε δεν διαφωνω και εγω με ιχ το τραβαω απλα αυτο ειναι παρανομο και αν εχεις ατυχημα τοτε την εβαψες.
Ουτε εμας τραβουσαν ζορια γιαυτο τραβουσαμε και εμεις ανενοχλητοι τα αγωνιστικα μας -παρανομα- σου εγραψα και πιο πανω οτι τα πραματα αγριεψανε μετα την ιστορια του Ρουστεμη.
Pughell - Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:27:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ε,ναι,αμα το θετεις ετσι(ατυχημα) εκει οντως μπλεκονται τα πραγματα... Sad
Lef205 - Πεμ 12 Ιούν 2008, 12:45:49
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Ε,ναι,αμα το θετεις ετσι(ατυχημα) εκει οντως μπλεκονται τα πραγματα... Sad

Τα πραγματα ειναι πολυ ξεκαθαρα και αυτο το γραφω γενικως να υπαρχει.

Απαγορευεται η ελξη αυτοκινητου με αυτοκινητο, η πατεντα που κανουν τα γραφεια "διεκπεραιωσης" για να βγαζουν αδειες και ασφαλειες στα τρέιλερ αυτοκινητου ειναι να τα δηλωνουν ειτε σαν μπαγαζιερες ειτε σαν απλα και αδιευκρινιστα "τρειλερ" σκετο.
Οπως καταλαβαινετε ειναι και τα δυο παρανομα οποτε αν σε σταματησουν σε μπλοκο ή γινει ατυχημα, ερθει το ΤΟΤΑ και δουν οτι στην δηλωμενη ως μπαγαζιερα ή απλα τρέιλερ εσυ κουβαλας αυτοκινητο που νομικα απαγορευεται -προσεξε δεν υπαρχει νομικο κενο, ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ- τοτε εισαι αυτοματως ανασφαλιστος με οτι συνεπειες μπορει να εχει αυτο, αν εισαι και υπερβαρος (που στην περιπτωση κλιο τραβαει κλιο μαλλον εισαι) τοτε κλαφτα.
Δεν τα γραφω για να φοβισω, τα γραφω για να ενημερωσω μιας και εφαγα 10 μερες σε μηχανολογικο και "διεκπεραιωτες" με το δικο μου τρέιλερ.
Μαριάνα - Δευ 26 Σεπ 2011, 11:38:48
Θέμα δημοσίευσης:
29/6/2011
Ύστερα από τα συνεχή περιστατικά που υπήρξαν με το "γράψιμο" της τροχαίας σε αγωνιστικά αυτοκίνητα,
σε επίσημο αγώνα πρωταθλήματος και σχετικά με το θέμα της ρυμούλκησης αγωνιστικών οχημάτων,
οι υπεύθυνοι του ΣΟΑΑ έκαναν ηλεκτρονικά την υπουργική απόφαση
και καλό είναι όσοι ρυμουλκούν αγωνιστικά οχήματα να την εκτυπώσουν και να την έχουν μαζί τους...

http://www.soaa.eu/main/wp-content/uploads/ipoyrgikjh-apofash_Page_1.jpg

http://www.soaa.eu/main/wp-content/uploads/ipoyrgikjh-apofash_Page_2.jpg

http://www.soaa.eu/main/wp-content/uploads/ipoyrgikjh-apofash_Page_31.jpg

(Πηγή : www.soaa.eu)


Υγ. Τελικά υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που "δουλεύουν"
για όλους τους υπόλοιπους και κανείς δεν τους λέει ένα ευχαριστώ.
Μάς νοιάζει μόνο να κάνουμε ένσταση σε έναν αγώνα
και πώς θα βγάλουμε το μάτι του διπλανού μας...
Πολλά μπράβο κύριοι του ΣΟΑΑ που κάνετε
εξαιρετική δουλειά για αγωνιζόμενους και λοιπούς.
Επιτέλους υπάρχει ένα site (www.soaa.eu)
που να μπορούν να ενημερωθούν όσοι ενδιαφέρονται
σοβαρά για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό.

volvos - Δευ 26 Σεπ 2011, 14:50:46
Θέμα δημοσίευσης:
σορυ αλλα αυτη την αποφαση την εχουν ολοι στα χερια τους 2 χρονια τωρα. και διπλο σορυ αλλα δεν ελυσε τιποτα απο το προβλημα αφου οι απλοι ερασιτεχνες δεν εχουν ΦΙΧ για να σερνουν το αγωνιστικο.
εντελως παραλογο που ακομα δεν εχει διορθωθει.
Lef205 - Τετ 05 Ιούν 2013, 23:44:12
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Lef205 έγραψε:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=459016#459016

φυσικα και οχι . Confused
Το έχω υπ' όψιν μου αυτό, το πρόβλημα είναι ότι προχθές σε ερώτηση που κάναμε σε έναν με τρέιλερ μας είπε ότι σταμάτησε να κάνει τρέιλερ για μεταφορά αυτοκινήτων αγωνιστικών, γιατί πλέον έχει αλλάξει ο νόμος και για να ρυμουλκύσεις το αγωνιστικό, το "μουλάρι" πρέπει να είναι δηλωμένο όχημα μεταφοράς αγωνιστικού αυτοκινήτου σε ανάλογη εταιρία... Rolling eyes


Και τα έλεγε με τόσο σιγουριά... Τί να πώ, να έχει αλλάξει κάτι και να μη το έχουμε πάρει χαμπάρι;


το οχημα πρεπει να ειναι ΦΙΧ οπως εχει γραφτει και εδω.
Δεν εχει αλλαξει κατι, αυτο ισχυε παντα .
Αν θελει να ασς φτιαξει τρέιλερ μπορει απλα η δεν θα εχει καθολου χαρτια ή θα ειναι δηλωμενο ως μπαγαζιερα κλπ.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr