PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - The Road To Hell

volvos - Τρι 29 Αύγ 2006, 14:52:53
Θέμα δημοσίευσης: The Road To Hell
Μιας και δεν εχω δει κανενα τετοιο τοπικ ειπα να ανοιξω ενα με τις προσωπικες κολασεις μας.
τους δρομους που οταν τους σκεφτομαστε μιας πιανει ενα μειδιασμα.

οδηγικα ενδιαφερουσες διαδρομες που κανουν εμας και τα αμαξια μας να κοκκινιζουμε.

εγω προσωπικα μετα απο περιπου καμια 300000χλμ στη δεκαετη οδηγικη μου εμπειρια δυο τετοιες διαδρομες εχω...

η μια ειναι το πεταλο στα λιμανακια. ναι ναι αυτη η στροφη η οποια ειναι μια απο τις πιο τεχνικες και δυσκολες στροφες που εχω στριψει ποτε.
το οτι εχει συνδεθει με κοντρες ατυχηματα δυστυχηματα δεν εχει σχεση με την ιδια τη στροφη. για μενα υπαρχει και ενας ψυχολογικος πανω απο ολα λογος καθως εχω τρακαρει -μικρος- εκει.

η αλλη ειναι η διαδρομη στην αρκαδια απο βυτινα-ελατη-λιμποβισι-στεμνιτσα. μια διαδρομη γυρω στα 20++χλμ που περνα βαθια μεσα απο το μαιναλο... μερος της διαδρομης ειναι σε ισκιο καθως τα ελατα απο πανω απο το δρομο εννωνονται και δε βλεπεις ουτε ουρανο! καλη ασφαλτο,φαρδος ανεκτο,ελαχιστη κινηση,τοπιο απο αλλη χωρα(θυμιζει ελβετια) και κινητα χωρις σημα.... για μενα αυτη η διαδρομη ειναι η προσωπικη μου ''πρασινη κολαση''. για να παω στο χωριο μου κανω κυκλο γιανα τη διασχισω αλλα ποτε δε το σκεφτομαι...την εχω περασει δε απειρες φορες με κοσμο μεσα στο αμαξι απλα και μονο για να θαυμασω τα τοπια.

αποσταση απο αθηνα 1.5ωρα - 170χλμ περιπου...

καποια στιγμη θα βαλω και μερικες φωτο...

η διαδρομη στο χαρτη ειναι στο κυκλακι που εχω κανει εδω...
http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/fullmap-a12.jpg



υ.γ.θερμη παρακληση να κρατησουμε ενα επιπεδο και να μη το γυρισουμε στο ...η στροφη στη πλατεια της περιοχης μου που μπαινω με σκασμενες 2ες και τρομαζω τις γιαγιαδες και γουσταρω πολυυυυυυ να σκαει τα σαμπ...
vinman - Τρι 29 Αύγ 2006, 14:58:21
Θέμα δημοσίευσης: Re: The Road To Hell
volvos έγραψε:

.........καποια στιγμη θα βαλω και μερικες φωτο...



Όντως πρέπει να ανεβάσεις σύντομα κάποιες φωτογραφίες για να καταλάβουμε καλύτερα το δέος που νιώθεις περνώντας απο το συγκεκριμένο σημείο... Wink
PHSYBORG - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:02:48
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω περασει απο κει..απιστευτη διαδρομη !!!!!!!!!!
MEMsound - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:04:49
Θέμα δημοσίευσης:
Το κομμάτι από Αγ.Πέτρο μέχρι την πηγή της Πεντέλης και λιγότερο απο εκεί μέχρι την πλατεία της Π.Πεντέλης γιατί είναι κατηφόρα και λυπάμαι τα φρένα... λιγότερο επίσης από Ν.Μάκρη μέχρι Αγ.Πέτρο όπως και τον Διόνυσο λόγω κίνησης...

Το κομμάτι από Ντράφι για Π.Πεντέλη... (και τουμπαλιν αλλά λιγότερο...)

Επίσης από τα Λιμανάκια οι 3 στροφές πριν το πέταλο (αριστερή δεξιά δεξιά) καθώς και οι πατημενες στροφές μετά την ευθεία της καντίνας (μιας και την "ξήλωσαν"...

Η διαδρομή που για εμένα road to hell κυριολεκτικα και μεταφορικά και όπως θες είναι η Κατεχάκη...
Όχι γιατί γλιστράει.
Απλά γιατί όποτε είμαι στην αριστερή λωρίδα (και στα 2 ρευματα) αγχώνομαι ότι κάποιος κουλός από την άλλη πλευρα θα χάσει τον έλεγχο και θα τον δω ξαφνικά μπροστά μου....
vinman - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:05:37
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δεν μπορεί να τον πεί κάποιος δρόμο-κόλαση,εντούτης η διαδρομή απο Κόρινθο προς Παλαιά Επίδαυρο και συγκεκριμένα τα κομμάτια απο Αλμυρή μέχρι την έξοδο του Σοφικού,και απο το Μοναστήρι της Παναγίας Αγνούντος μέχρι και την Παλαιά Επίδαυρο είναι οι αγαπημένες μου γιατί είναι γεμάτες στο πράσινο απο μεγάλα δέντρα,έχει καλό δρόμο και αρκετά στριφτερό σε πολλά σημεία του,άρα μπορείς να παίξεις ευχάριστα με το αυτοκίνητο σου,έχει υπέροχη θέα ειδικά στα κομμάτια που δεξιά σου είσαι πνιγμένος στο πεύκο και αριστερά σου βλέπεις το απέραντο γαλάζιο της θάλασσας και δεν κρύβω ότι πολλές φορές έχω πεταχτεί για λίγες μόνο ώρες στην Επίδαυρο μόνο και μόνο για να χαλαρώσω απο τη μοναδικότητα που σου προσφέρει η διαδρομή.. Wink
PHSYBORG - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:07:00
Θέμα δημοσίευσης:
Βραδινη αναβαση Παρνηθα απο τελεφερικ προς Καζινο τι σας λεει?
vinman - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:08:44
Θέμα δημοσίευσης:
PHSYBORG έγραψε:
Βραδινη αναβαση Παρνηθα απο τελεφερικ προς Καζινο τι σας λεει?


Δεν την έχω κάνει ούτε πρωί...άρα μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσω απο εκεί...αν και φαντάζομαι ότι τη νύχτα με όλο το λεκανοπέδιο πιάτο μπροστά σου θα είναι μαγεία... Wink
MEMsound - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:12:20
Θέμα δημοσίευσης:
PHSYBORG έγραψε:
Βραδινη αναβαση Παρνηθα απο τελεφερικ προς Καζινο τι σας λεει?


με την καμία με τους τυχόν αποτυχημένους θαμώνες του Καζίνο...
αλλά από θέα είναι φανταστική.... Wink

Επίσης μια πρόσφατή διαδρομή...
Δεν θυμάμαι ακριβώς τα ονόματα των χωριών αλλά από Πόρτο Γερμενό προς Αθήνα το μάτι σου πήζει Shocked στο πράσινο και ο δρόμος είναι άρκρως ενδιαφέρων.... (συστίνεται και με την ανάποδη φορά = προς Γερμενό)
volvos - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:14:36
Θέμα δημοσίευσης:
Ως Σωφικο ειναι φοβερη η διαδρομη...απο εκει και περα δεν εχω παει...

παρτε μερικες φωτο που βρηκα απο τη διαδρομη που λεω στο μαιναλο...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/mainalo22.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/mainalo24.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/37.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/43.jpg
vinman - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:19:13
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
Ως Σωφικο ειναι φοβερη η διαδρομη...απο εκει και περα δεν εχω παει...

παρτε μερικες φωτο που βρηκα απο τη διαδρομη που λεω στο μαιναλο...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/mainalo22.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/mainalo24.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/37.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/43.jpg


Όντως πολύ ωραία διαδρομή...ειδικά αυτή με τα χιόνια είναι όλα τα λεφτά... Wink
Όσο για μετά το Σοφικό,επιβάλεται να πάς Παναγιώτη... Wink
plaketokofths - Τρι 29 Αύγ 2006, 15:57:06
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ Road To Hell θα έλεγα Πεντέλη - Αγ. Πέτρο συμφωνόντας με τον Μάνθο αλλά λόγω ότι περνάω πολύ συχνά από εκεί έχω γενικά εξοικειωθεί.
Θα έλεγα όμως διαδρομή από Αγ. Στέφανο προς φράγμα λίμνης Μαραθώνα. Θα το χαρακτίριζα Road To Hell γιατί υπάρχουν στροφές που γλιστράν πάρα πολύ ενώ δεν είναι όλα τα σημεία έτσι. Η βλάστηση εκεί είναι πολύ πλούσια κι αυτο σου προκαλεί ένα δέος, ενώ το αρκετό πλάτος αλλά και η αραιή κίνηση του δρόμου κάνουν τα km/h να ανεβαίνουν επικίνδυνα στο ταχύμετρο.

Να προσθέσω κατάβαση χιονισμένη Υμηττού αργά το βράδυ προς ξημερώματα με κλειδωμένα τα ανάποδα Smile colors
Ghost Dog - Τρι 29 Αύγ 2006, 16:01:21
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
volvos έγραψε:
Ως Σωφικο ειναι φοβερη η διαδρομη...απο εκει και περα δεν εχω παει...

παρτε μερικες φωτο που βρηκα απο τη διαδρομη που λεω στο μαιναλο...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/mainalo22.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/mainalo24.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/37.jpg
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/photos/places/mainalo/43.jpg


Όντως πολύ ωραία διαδρομή...ειδικά αυτή με τα χιόνια είναι όλα τα λεφτά... Wink
Όσο για μετά το Σοφικό,επιβάλεται να πάς Παναγιώτη... Wink

Πολυ ωραια διαδρομη! Cool
Την ειχαμε κανει και με καποια παιδια απο το club Wink
kovac - Τρι 29 Αύγ 2006, 16:16:39
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Θα έλεγα όμως διαδρομή από Αγ. Στέφανο προς φράγμα λίμνης Μαραθώνα.


Και στη συνέχεια σκαρφάλωμα μέχρι Καπανδρίτι. Wink
Από τις αγαπημένες μου διαδρομές. Smile

Στην Πάτρα έχει αρκετές διαδρομούλες, αλλά αγαπημένη (προς το παρόν) είναι αυτή στο Πλατάνι. Razz Εκεί ισχύει το road to hell, αν σκεφτείς πως ο δρόμος είχε "πέσει" σε ένα σημείο. Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing
Spyros_L - Τρι 29 Αύγ 2006, 19:32:41
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
Αν και δεν μπορεί να τον πεί κάποιος δρόμο-κόλαση,εντούτης η διαδρομή απο Κόρινθο προς Παλαιά Επίδαυρο


Θα συμφωνήσω με τον Μάνο...κάνω αυτή τη διαδρομή αρκετές φορές τον χειμώνα όποτε αποφασίζω να πάω μέχρι εκεί για κυνήγι. Δυστηχώς πάντα έχω μαζί μου τον Ιάπωνα οπότε κρατάω και το σταυρό στο χέρι και πηγαίνω.
COOL ALEXIS - Τετ 30 Αύγ 2006, 09:03:31
Θέμα δημοσίευσης:
kovac έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Θα έλεγα όμως διαδρομή από Αγ. Στέφανο προς φράγμα λίμνης Μαραθώνα.


Και στη συνέχεια σκαρφάλωμα μέχρι Καπανδρίτι. Wink
Από τις αγαπημένες μου διαδρομές. Smile


Welcome αγαπητέ Exclamation

Από το φράγμα σχεδόν ξεκινάει και μια εκπληκτική εντουροδιαδρομή Exclamation

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Παναγιώτη για την συγκεκριμένη διαδρομή και θα προσθέσω την διαδρομή προς Ορεινή Ναυπακτία Exclamation Exclamation Exclamation

Στροφές Πράσινο και τίποτα άλλο Cool
MEMsound - Τετ 30 Αύγ 2006, 10:40:19
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Από το φράγμα σχεδόν ξεκινάει και μια εκπληκτική εντουροδιαδρομή Exclamation


Rolling eyes Rolling eyes Twisted evil Twisted evil Laughing Laughing
volvos - Τρι 30 Ιαν 2007, 15:31:45
Θέμα δημοσίευσης:
εθεαθη το παπι με τετρακινητο τουρμπο τερας στη πρασινη κολαση της ορεινης γορτυνιας που αναφερω πιο πανω..
περιμενω εντυπωσεις και φωτο...

το σπιτι μου ρε το βγαλατε?
sps - Τρι 30 Ιαν 2007, 15:59:47
Θέμα δημοσίευσης:
Aπο προσωπκα road to hell, ή του heaven,εχω να απαριθμησω απειρα!
1)Αγρινιο - Καρπενησι ,ευχεσαι να τελειωσει αυτη η διαδρομη, να σταματησεις να οδηγεις, τοσο κουραστικη!
2)111-Κλειτορια-Καλαβρυτα
3)Χαλανδριτσα-καλαβρυτα
4)Πριολιθος-Κλειτορια, και γενικοτερα ολοι οι παραπανω συνδυασμοι!
5)Καλαματα-Στουπα,απλα TOP!
6)Πεταλιδι-Κορωνη
Εδω ανδρωθηκα οδηγικα,εχω κοντεψει να δω το Χαρο με τα ματια μου,εχω σβουριξει,εχω κανει κοντρες προφυλακτηρα-προφυλακτηρα,και αλλα ωραια.
Ασφαλτος χειροτερη και απο φρεσκογυαλισμενο παρκε σε μαρμαρο,αγροτικα,τρακτερ,τουριστες,και πολλα αλλα συνεχως επι του δρομου.
volvos - Τρι 30 Ιαν 2007, 16:09:17
Θέμα δημοσίευσης:
ειδικα η διαδρομη σπυρο απο σπαρτη καλαματα(ταυγετος πανω κατω) ειναι κολαση.
τη πεερασα το καλοκαιρι και κουραστηκα ακομα και εγω...ακομα θυμαμαι δε ενα αστρα στεισιον επαγγελματικο με ενα βλαχο που ειχα εμπρος στο κατεβασμα ο οοποιος θεωρησε οτι πρεπει να υπερασπιστει τη τιμη του τοπου απεναντι στους αθηναιους...μιλαμε μεχρι και τασι του εφυγε σε μια στροφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το μαγικο σε αυτες τις διαδρομες θεωρω ειναι οτι
α.γλυστρανε πολυ οποτε δε χρειαζεται παρα πολλα χλμ για να χαρεις το αμαξι και να το πας καπως οριακα
β.δεν εχουν πολυ κοσμο
γ. μπορεις να πετυχεις ευκολα καραβλαχους τελειωμενους που θα σου ανοιγουν δρομο Laughing
δ.απιστευτης ομορφιας τοπια που ανοιγει το ματι σου και χαιρεσαι που εισαι ελληνας...
plaketokofths - Τρι 30 Ιαν 2007, 16:14:27
Θέμα δημοσίευσης:
Ότι καλυτερο έχω κάνει, δυστυχώς δεν οδηγόυσα το pug αλλά ενα ignis sport


Γραμματικό --> Σούλι --> Βαρνάβας (ζενίθ). Ο Βαρνάβας είναι η αποκορύφωση. για εμένα ειναι 5 φορές καλύτερα απο το Διόνυσο διότι.
1.Πολύ καλη ποιότητα οδοστρώματος αντίστοιχη του "νέου" Διόνυσου
2.Πολύ τεχνικό κομμάτι
3.Πολύ καλή ορατότητα ωστε να πηγαίνεις και στο αντίθετο ρεύμα για φουλ γραμμές
4.Πολύ ωραίο τοπίο
5. Κυκλοφοριακό = μηδέν δεν περνάει αμάξι ούτε για πλάκα

Είναι λίγο μακριά βεβαια για να σας δώσω να καταλάβετε όσοι δεν ξέρετε πριν το Γραμματικό είναι ο Μαραθώνας!
volvos - Τρι 30 Ιαν 2007, 16:22:56
Θέμα δημοσίευσης:
ο βαρναβας ειναι απο τις αγαπημενες μου διαδρομες-αναβασεις αλλα οσο μεγαλωνεις τοσο αυτα τα γκρεμια σε κανουν να πιανεται η ψυχη σου......
plaketokofths - Τρι 30 Ιαν 2007, 16:34:55
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ο βαρναβας ειναι απο τις αγαπημενες μου διαδρομες-αναβασεις αλλα οσο μεγαλωνεις τοσο αυτα τα γκρεμια σε κανουν να πιανεται η ψυχη σου......



χαχαχα, εγώ την γουστάρω και σε αργους ρυθμούς βόλτας. Ησυχάζει το μυαλό σου εκεί!
COOL ALEXIS - Τρι 30 Ιαν 2007, 18:12:48
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ο βαρναβας ειναι απο τις αγαπημενες μου διαδρομες-αναβασεις αλλα οσο μεγαλωνεις τοσο αυτα τα γκρεμια σε κανουν να πιανεται η ψυχη σου......


ΧαΧαΧα την έχω κάνει και με τα πόδια τότε που ήταν ακόμα χωματόδρομος... Cool
SnakeMJK - Τρι 30 Ιαν 2007, 18:51:39
Θέμα δημοσίευσης:
1. Ο δρόμος προς Ροβιές Twisted evil Twisted evil Twisted evil
2. Κόνιτσα προς Πάπιγκο............. Twisted evil Twisted evil Twisted evil
pappaki - Τρι 30 Ιαν 2007, 19:13:42
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
εθεαθη το παπι με τετρακινητο τουρμπο τερας στη πρασινη κολαση της ορεινης γορτυνιας που αναφερω πιο πανω..
περιμενω εντυπωσεις και φωτο...

το σπιτι μου ρε το βγαλατε?

To βγάλαμε, το βγάλαμε, πέρασα και από την περίφημη διαδρομή, αλλά σε τουριστικούς ρυθμούς. Πραγματικά υπέροχα μέρη…
Η διαδρομή είναι εκπληκτική και προκλητική, και σκέφτομαι το βελτιωμένο μαύρο να παλεύει εκεί με πολλά χλμ. εγώ βασικά πρέπει να έκανα το μισό κομμάτι. To off-road κομμάτι πολύ βατό και πατημένο, ότι πρέπει για παιχνίδια. Επίσης έκανα και την ανάβαση της Δημητσάνας που τελειώνει στο χωριό του Παναγιώτη…

Εντύπωση προκαλεί το μικρό γκαράζ, δίπλα στο σπίτι του volvou , έτοιμο να δεχτεί μικρές γαλλικές σφεντόνες, είναι εκεί που ξαποσταίνει το kit-car…
pappaki - Τρι 30 Ιαν 2007, 19:20:52
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
ειδικα η διαδρομη σπυρο απο σπαρτη καλαματα(ταυγετος πανω κατω) ειναι κολαση.
τη πεερασα το καλοκαιρι και κουραστηκα ακομα και εγω...ακομα θυμαμαι δε ενα αστρα στεισιον επαγγελματικο με ενα βλαχο που ειχα εμπρος στο κατεβασμα ο οοποιος θεωρησε οτι πρεπει να υπερασπιστει τη τιμη του τοπου απεναντι στους αθηναιους...μιλαμε μεχρι και τασι του εφυγε σε μια στροφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Την ίδια διαδρομή κάναμε και εμείς, με τρία αυτοκίνήτα, ένα από τα οποία το Clio RS 2006, και πραγματικά ναυλώσαμε άσχημα, από τις καλύτερες διαδρομές με highliht την τρύπα στο βουνό που περνάς από κάτω και τα χιλιόμετρα πριν φθάσεις στην Καλαμάτα Ο τοπικός ήρωας στην περιπτωσή μας είχε corolla SW, και ο gavanas ακόμη τον κυνηγάει...πραγματικά δίχως αύριο!
ultra-one - Τετ 31 Ιαν 2007, 10:22:55
Θέμα δημοσίευσης:
Για μένα "The Road to Hell" είναι οποιαδήποτε τυφλή στριφτοδιαδρομή στην οποία έχεις αργούς π@π@ρες μπροστά σου και δεν μπορείς να προσπεράσεις...... Evil Evil Evil

Επίσης ένας από τους χειρότερους δρόμους που έχω δει ποτέ είναι η μεγάααααλη ευθεία μετά τις στροφές του Δομοκού μέχρι την Καρδίτσα.
Ο δρόμος είναι στενός, οι νταλίκες στο αντίθετο ρεύμα πάνε με 1000 και αν πετύχεις αργούς π@π@ρες μπροστά σου και κίνηση στο αντίθετο ρεύμα την έβαψες διότι είναι πολύ δύσκολο να προσπεράσεις. Το πλάτος του δρόμου δεν επιτρέπει ταρζανιές διότι αν βρεθείς αντιμέτωπος με κάποιον δεν έχεις πουθενά να πας εκτός από τον παράδεισο..... Silly Silly Silly
tsosmoulis - Τετ 31 Ιαν 2007, 10:47:26
Θέμα δημοσίευσης:
"The road to hell is full of good intentions
Say farewell, we may never meet again
The road to hell is full of good intentions
Down the lefthand highway with no sinister regrets"
όπως λέει και ο Bruce Dickinson Twisted evil

δεν καταλαβαίνω αν σε αυτό το τόπικ γράφουμε αγαπημένες ή όχι διαδρομές, γιατί συνήθως αυτό που κάνει μία διαδρομή να σου μείνει στο μυαλό είναι να σε δυσκολεύσει Laughing
Θα συμφωνούσα πάντως με τον ultra.


μία δική μου αγαπημένη διαδρομή είναι το κομμάτι μετά από Βουρβουρού μέχρι και στο τέλος χαμηλά της Σιθωνίας. Μιλάμε για μία διαδρομή αρκετών χιλιομέτρων με ανάβαση, κλειστές στροφές και μετά κατάβαση που δεν είναι για αυτούς που τις φοβούνται (πχ me Confused ).

Φυσικά δεν προτείνεται για καλοκαιρινή περίοδο γιατί γίνεται χαμός από αυτοκίνητα αλλά από Σεπτέμβρη και μετά είναι μούρλια Cool Cool
brz20 - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:03:44
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ ωραια διαδρομη ειναι η αναβαση Πυλης-Περτουλι.Και η συνεχεια ειναι συναρπαστικη μεχρι το Νεραιδοχωρι.
Σε λιγα κομματια ο δρομος ειναι πολυ καλος.Φαρδυς οσο χριαζετε.
Απο τα δεξια σου εχεις βουνο με Ελατα χιονισμενα(τους χειμερινους μηνες) και απο την αλλη το κενο.
Highlight της διαδρομης ειναι οταν μπαινεις μεσα στο οροπεδιο που σε παει στο χιονοδρομικο.Μερος ανηλιο αλλα ερχεσε απο ανηφορα και κατω βλεπεις χιονισμενες πεδιαδες με παγωνενα νερα και ελατα.
Αυτο το κομματι ειναι σαν να εχει βγει απο ειδικη WRC.
Ανετα πιανεις τα 130.
Αυτην την διαδρομη την εχω ξεχωρισει.Ειναι η λευκη κολλαση που δεν σηκωνει πολλα λαθη.
Ακομα μια που μου εκανε πολυ εντυπωση ειναι η αναβαση-καταβαση Πορταριας - Χανιων στο Πηλιο.
Τοσες μερες που ημουν διακοπες εκει τσακωνομουν συνεχεια με την γυναικα γιατι ετρεχα λιγο παραπανω απο οτι ηθελε αυτη.
tsosmoulis - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:05:17
Θέμα δημοσίευσης:
brz εφόσον μπορούσες να μιλήσεις δεν έτρεχες Laughing Laughing
brz20 - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:16:57
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μιλουσαμε μεσα στο αμαξι.
Μετα τα ακουγα αλλα τα εχωνα κιολας.
Μεσα στο αμαξι επικρατουσε το παρακατω σκηνικο:
Δεν μιλουσε κανεις.
Εγω συγκεντρωνομουν στον δρομο και μολις εβρισκα τον ρυθμο τοτε ακουγοταν απο τα δεξια "Αγαπη μου πηγαινε πιο αργα,δεν ειναι δρομος για να πας ετσι"
Gr@lly - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:39:20
Θέμα δημοσίευσης:
Για Αθήνα μεριά.. Πάρνηθα και Σούνιο..
Εχω περάσει 2 φορές και ήμουν μόνος μου στο δρόμο...
Gr@lly - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:40:34
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Δεν μιλουσαμε μεσα στο αμαξι.
Μετα τα ακουγα αλλα τα εχωνα κιολας.
Μεσα στο αμαξι επικρατουσε το παρακατω σκηνικο:
Δεν μιλουσε κανεις.
Εγω συγκεντρωνομουν στον δρομο και μολις εβρισκα τον ρυθμο τοτε ακουγοταν απο τα δεξια "Αγαπη μου πηγαινε πιο αργα,δεν ειναι δρομος για να πας ετσι"


Κλήση σου έκοψε?????
tsosmoulis - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:52:56
Θέμα δημοσίευσης:
έτσι σκίσε την γάτα Razz
Gr@lly - Τετ 31 Ιαν 2007, 11:56:54
Θέμα δημοσίευσης:
Ε άμα την έσκισε την κλίση την έφαγε γιατί η
γυναίκα του είναι αστυνομικός...
ΑΑΑΑΑΑΑχχχχχ..
brz20 - Τετ 31 Ιαν 2007, 12:52:15
Θέμα δημοσίευσης:
Αν μπορουσε θα μου την εκοβε.Ειμαι σιγουρος γι'αυτο που σας λεω.
Ευτυχως που δεν εχει ακομα τα δικαιωματα.
Παντως αν θελετε πατε σε τετοια μερη(με ωραιες τεχνικες στροφες)μην παρετε ποτε την γυναικα μαζι.
Ακομα μια πολυ ωραια διαδρομη που εκανα πριν ενα χρονο περιπου ηταν πανω στα Γρεβενα.
Πηγαινα στο χωριο μου(Περιβολι Γρεβενων).Απιστευτο μερος με πολλες στροφες.
Το ανεβασμα ειναι ατελειοτο μεχρι να φτασεις στα 1500 μετρα.
Διαδρομη μονο για καλοκαιρι γιατι τον χειμωνα δεν πας με τιποτα.
Road_Runner - Τετ 31 Ιαν 2007, 13:44:14
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
volvos έγραψε:
ο βαρναβας ειναι απο τις αγαπημενες μου διαδρομες-αναβασεις αλλα οσο μεγαλωνεις τοσο αυτα τα γκρεμια σε κανουν να πιανεται η ψυχη σου......


ΧαΧαΧα την έχω κάνει και με τα πόδια τότε που ήταν ακόμα χωματόδρομος... Cool


τοτε με τους δεινόσαυρους
kanelj - Τετ 31 Ιαν 2007, 18:33:10
Θέμα δημοσίευσης: Re: The Road To Hell
volvos έγραψε:
Μιας και δεν εχω δει κανενα τετοιο τοπικ ειπα να ανοιξω ενα με τις προσωπικες κολασεις μας.
τους δρομους που οταν τους σκεφτομαστε μιας πιανει ενα μειδιασμα.

οδηγικα ενδιαφερουσες διαδρομες που κανουν εμας και τα αμαξια μας να κοκκινιζουμε....


Συγνωμη κιολας αλλα εχω και εγω μια τετοια διαδρομη που οχι απλα κοκκινισα αλλα μπορω να πω οτι τα περιττωματα μου φτασανε ως την καλτσα....... Embarassed Embarassed Embarassed Cool

http://www.youtube.com/watch?v=lL4moQXv_XI&mode=related&search=
brz20 - Τετ 31 Ιαν 2007, 19:13:39
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο το μαυρο που ειναι στην δεξια κολονα του συνοδηγου παει αερα στο φιλτρο?
Δεν εμπαινα εκει μεσα που να με πληρωνες.
Road_Runner - Τετ 31 Ιαν 2007, 20:27:06
Θέμα δημοσίευσης:
Γιάννη να φανταστώ ότι ήσουν και εσύ εκεί?
kanelj - Τετ 31 Ιαν 2007, 21:17:45
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Γιάννη να φανταστώ ότι ήσουν και εσύ εκεί?



Laughing Laughing Laughing Laughing
Hμουν.... Co!

Eλα μωρε!!Δεεεεεν εχει προβλημα!Παει και στα πιο βαθια! Shocked Laughing Laughing

brz20 έγραψε:
Αυτο το μαυρο που ειναι στην δεξια κολονα του συνοδηγου παει αερα στο φιλτρο?
Δεν εμπαινα εκει μεσα που να με πληρωνες.


Μαλλον το Snorkel λες...Ναι στο φιλτρο παει για να μην γινει το φιλτρο....σφουγγαρι!
Road_Runner - Τετ 31 Ιαν 2007, 21:35:01
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε συ, πάντα το είχα απορία, νερό δεν μπαίνει μέσα?
Ούτε από τους αεραγωγούς; ούτε από τις πόρτες
kanelj - Τετ 31 Ιαν 2007, 21:44:52
Θέμα δημοσίευσης:
Eισαι τρελος???
Ιαπωνικο ειναι,δεν μπαινει νερο Exclamation Shocked Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
kanelj - Τετ 31 Ιαν 2007, 22:15:18
Θέμα δημοσίευσης:
Εεεεεε....για τα καινουργια μοντελα μιλαμε παντα Exclamation Laughing Laughing

http://jimnyclub.gr/gallery/d/15689-2/DSCN0289.jpg
http://jimnyclub.gr/gallery/d/15772-2/euboia004.gif
http://jimnyclub.gr/gallery/d/15776-2/euboia006.gif
http://jimnyclub.gr/gallery/d/15716-2/IMG_0414.jpg
http://jimnyclub.gr/gallery/d/15839-2/122_2275.jpg


(ωχ ωχ ωχ....παλι ακυρα γραφω...ελπιζω να μην τα δει ο Μανθος.....)
SnakeMJK - Πεμ 01 Φεβ 2007, 01:11:45
Θέμα δημοσίευσης: Re: The Road To Hell
kanelj έγραψε:
Συγνωμη κιολας αλλα εχω και εγω μια τετοια διαδρομη που οχι απλα κοκκινισα αλλα μπορω να πω οτι τα περιττωματα μου φτασανε ως την καλτσα....... Embarassed Embarassed Embarassed Cool

http://www.youtube.com/watch?v=lL4moQXv_XI&mode=related&search=


ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

έχει και εξωλέμβρια; Razz
brz20 - Πεμ 01 Φεβ 2007, 02:03:15
Θέμα δημοσίευσης:
Καλο αλλα δεν σε ποναει οταν πρεπει να βαλεις κουβα για να βγαλεις τα νερα?
Δεν υπαρχουν επιπτωσεις απο αυτα τα νερα?
Gr@lly - Πεμ 01 Φεβ 2007, 12:27:46
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:

Επίσης ένας από τους χειρότερους δρόμους που έχω δει ποτέ είναι η μεγάααααλη ευθεία μετά τις στροφές του Δομοκού μέχρι την Καρδίτσα.
Ο δρόμος είναι στενός, οι νταλίκες στο αντίθετο ρεύμα πάνε με 1000 και αν πετύχεις αργούς π@π@ρες μπροστά σου και κίνηση στο αντίθετο ρεύμα την έβαψες διότι είναι πολύ δύσκολο να προσπεράσεις. Το πλάτος του δρόμου δεν επιτρέπει ταρζανιές διότι αν βρεθείς αντιμέτωπος με κάποιον δεν έχεις πουθενά να πας εκτός από τον παράδεισο..... Silly Silly Silly



Ακυρο... Δεν παίζει αυτό..
Απο Λαμία μέχρι Δομοκό ο καινούργιος δρόμος είναι απιστευτος
και μετά την ευθεία απλά αντρικός....

Cool Shocked Shocked
brz20 - Πεμ 01 Φεβ 2007, 13:03:18
Θέμα δημοσίευσης:
Να δεις μολις κατεβεις και απο τους προποδες και πας για Καρδιτσα.
Εκει υπαρχει ενα γεφυρακι που το περνας με ανεση μονο αν δεν ερχετε κατι απο το αντιθετο ρευμα.
Την προηγουμενη φορα ερχοταν νταλικα και χωθικα για να το περασω και παραλιγο θα εβγαινα χωρις καθρεφτη.
Οσο για τον Δρομο πανω στο βουνο.Τωρα ειναι σε πολυ καλο επιπεδο.Χρειαζετε βεβαια λιγο δουλεια ακομα σε καποια σημεια.Αλλα δεν εχει το χαλι που ειχε πριν καποια χρονια.
kanelj - Πεμ 01 Φεβ 2007, 17:14:59
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Καλο αλλα δεν σε ποναει οταν πρεπει να βαλεις κουβα για να βγαλεις τα νερα?
Δεν υπαρχουν επιπτωσεις απο αυτα τα νερα?


E ναι καλο ειναι να μην φτασεις ως εκει!
Παντως χωρις πλακα,εμενα που εχει φτασει μεχρι πανω η λασπη και το νερο,δεν εχει μπει ουτε σταγονα! Rolling eyes
Δεν μπαινει ετσι ευκολα!Πρεπει να εισαι στο νερο μια ωρα για να μπει νερο!
Οπως δηλαδη και με τις παραπανω φωτο! Wink
Road_Runner - Πεμ 01 Φεβ 2007, 17:34:35
Θέμα δημοσίευσης:
Σόρρυ που το αναλύουμε πολύ αλλά μου φαίνεται περίεργο... Όλος ο προβληματισμός βασικά ξεκίνησε από μια ταινία που είχα δει... Άσχετο..

Τότε με αυτή την λογική ούτε τα αερας δεν μπαίνει μέσα στο αμάξι... Τότε, αν δεν ανοίξεις τα παράθυρα, θα πάθεις ασφυξία?? Shocked Shocked Shocked Shocked
kanelj - Πεμ 01 Φεβ 2007, 17:54:25
Θέμα δημοσίευσης:
Ε?
Shocked Shocked Shocked
Ξερω γω...Μαλλον! Laughing Laughing Laughing
(γι'αυτο υπαρχει και το κουμπακι του ανακυκλωσιμου αερα) Exclamation Cool
Road_Runner - Πεμ 01 Φεβ 2007, 18:30:00
Θέμα δημοσίευσης:
Μα και ο ανακυκλωσιμος αέρας από κάπου θα πρέπει να παίρνει οξυγόνο.....

Θα ρωτήσω τους Mythbusters να μου πουν....

Έχω σκαλώσει άσχημα... Silly Scratch
volvos - Πεμ 01 Φεβ 2007, 20:34:33
Θέμα δημοσίευσης:
λογικα αν ανοιξεις εξαερισμο θα μπαινει νερο... Laughing Laughing
φοβερο βιντεο δε πιστευα οτι θα ξεκολλησει....
ultra-one - Παρ 02 Φεβ 2007, 10:42:46
Θέμα δημοσίευσης:
Gr@lly έγραψε:
ultra-one έγραψε:

Επίσης ένας από τους χειρότερους δρόμους που έχω δει ποτέ είναι η μεγάααααλη ευθεία μετά τις στροφές του Δομοκού μέχρι την Καρδίτσα.
Ο δρόμος είναι στενός, οι νταλίκες στο αντίθετο ρεύμα πάνε με 1000 και αν πετύχεις αργούς π@π@ρες μπροστά σου και κίνηση στο αντίθετο ρεύμα την έβαψες διότι είναι πολύ δύσκολο να προσπεράσεις. Το πλάτος του δρόμου δεν επιτρέπει ταρζανιές διότι αν βρεθείς αντιμέτωπος με κάποιον δεν έχεις πουθενά να πας εκτός από τον παράδεισο..... Silly Silly Silly



Ακυρο... Δεν παίζει αυτό..
Απο Λαμία μέχρι Δομοκό ο καινούργιος δρόμος είναι απιστευτος
και μετά την ευθεία απλά αντρικός....
Cool Shocked Shocked

Μάλλον δεν διάβασες καλά τι έγραψα Γιώργο!!!
ultra-one έγραψε:

Επίσης ένας από τους χειρότερους δρόμους που έχω δει ποτέ είναι η μεγάααααλη ευθεία μετά τις στροφές του Δομοκού μέχρι την Καρδίτσα.

Οι στροφές πριν και μετά το Δομοκό είναι θεϊκές! Twisted evil
Η στενή ευθεία μετά είναι που με ξενερώνει........
pappaki - Παρ 02 Φεβ 2007, 11:04:07
Θέμα δημοσίευσης:
Άλλη μια πολύ απαιτητική διαδρομή, που λίγοι θα γνωρίζουν είναι ο παλιός (τώρα υπάρχουν κάποια κομμάτια της Εγνατίας) δρόμος από Ηγουμενίτσα για Γιάννενα. Πραγματικά πολύ καλή διαδρομή, αλλά και τρομερά επικίνδυνη. Ειδικά αν πετύχαινες καράβι από Ιταλία που έχει ξεφορτώσει φορτηγά, η γρήγορα βόλτα, μετατρέπονταν σε αμερικάνικο θρίλερ…
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ - Παρ 02 Φεβ 2007, 22:41:02
Θέμα δημοσίευσης:
pappaki έγραψε:
Άλλη μια πολύ απαιτητική διαδρομή, που λίγοι θα γνωρίζουν είναι ο παλιός (τώρα υπάρχουν κάποια κομμάτια της Εγνατίας) δρόμος από Ηγουμενίτσα για Γιάννενα. Πραγματικά πολύ καλή διαδρομή, αλλά και τρομερά επικίνδυνη. Ειδικά αν πετύχαινες καράβι από Ιταλία που έχει ξεφορτώσει φορτηγά, η γρήγορα βόλτα, μετατρέπονταν σε αμερικάνικο θρίλερ…


Thumb Left
WilDuck - Παρ 02 Φεβ 2007, 23:14:13
Θέμα δημοσίευσης: Re: The Road To Hell
kanelj έγραψε:
Συγνωμη κιολας αλλα εχω και εγω μια τετοια διαδρομη που οχι απλα κοκκινισα αλλα μπορω να πω οτι τα περιττωματα μου φτασανε ως την καλτσα....... Embarassed Embarassed Embarassed Cool

http://www.youtube.com/watch?v=lL4moQXv_XI&mode=related&search=


ΦΟΒΕΡΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ!
ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ JIMNY... Shocked Shocked Shocked

Ειδικός στην εκτός δρόμου οδήγηση δεν είμαι, αλλά μήπως θα ήταν καλύτερο να μην επιμείνει στο γκάζι εκεί που βλέπει ότι αρχίζει να κολλάει και να χαζοσπινιάρει?
brz20 - Σαβ 03 Φεβ 2007, 00:48:20
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:

Επίσης ένας από τους χειρότερους δρόμους που έχω δει ποτέ είναι η μεγάααααλη ευθεία μετά τις στροφές του Δομοκού μέχρι την Καρδίτσα.
ultra-one έγραψε:

Οι στροφές πριν και μετά το Δομοκό είναι θεϊκές! Twisted evil
Η στενή ευθεία μετά είναι που με ξενερώνει........


Αυτη η ευθεια ειναι παρα πολυ υπουλη παιδια.
Εγω που κανω αυτο το ταξιδι συνεχεια απορω πως δεν εχω κοιμηθει εκει.
Ξεκιναω της 5 απο Πειραια και σε εκεινο το σημειο με πιανει σχεδον της 8 το πρωι.Αν εχω κοιμηθει στο πλοιο τα πραγματα ειναι ενταξει αλλιως ειναι μαρτυριο.
ΓΡΙΓΟΡΟΣ - Σαβ 03 Φεβ 2007, 04:53:58
Θέμα δημοσίευσης:
PHSYBORG έγραψε:
Βραδινη αναβαση Παρνηθα απο τελεφερικ προς Καζινο τι σας λεει?



Αυτήν την διαδρομή την έχω κάνει βράδυ όπως λες χωρισμένος
με την γυναίκα και τρελαμένος ,οι στροφές που έχει η διαδρομή
για μένα είναι κ@βλ@.Απο την μία το πιάτο του λεκανοπεδίου και απο την άλλη το βουνό.Κ@βλ@@@@@@@@@!!!!!!
MEMsound - Σαβ 03 Φεβ 2007, 10:55:47
Θέμα δημοσίευσης:
ΓΡΙΓΟΡΟΣ έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
Βραδινη αναβαση Παρνηθα απο τελεφερικ προς Καζινο τι σας λεει?



Αυτήν την διαδρομή την έχω κάνει βράδυ όπως λες χωρισμένος
με την γυναίκα και τρελαμένος ,οι στροφές που έχει η διαδρομή
για μένα είναι κ@βλ@.Απο την μία το πιάτο του λεκανοπεδίου και απο την άλλη το βουνό.Κ@βλ@@@@@@@@@!!!!!!


...αρκεί να μην κατεβαίνει κανένας "χαμένος" του casino...
όποτε ανεβαίνω είναι ο μοναδικός μου φόβος... Confused
ΓΡΙΓΟΡΟΣ - Σαβ 03 Φεβ 2007, 10:59:37
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ΓΡΙΓΟΡΟΣ έγραψε:
PHSYBORG έγραψε:
Βραδινη αναβαση Παρνηθα απο τελεφερικ προς Καζινο τι σας λεει?



Αυτήν την διαδρομή την έχω κάνει βράδυ όπως λες χωρισμένος
με την γυναίκα και τρελαμένος ,οι στροφές που έχει η διαδρομή
για μένα είναι κ@βλ@.Απο την μία το πιάτο του λεκανοπεδίου και απο την άλλη το βουνό.Κ@βλ@@@@@@@@@!!!!!!


...αρκεί να μην κατεβαίνει κανένας "χαμένος" του casino...
όποτε ανεβαίνω είναι ο μοναδικός μου φόβος... Confused


Σε αυτό που λές έχεις δίκιο Μάνθο,και είναι και πολοί οι χαμένοι!!!
kanelj - Σαβ 03 Φεβ 2007, 12:10:09
Θέμα δημοσίευσης: Re: The Road To Hell
WilDuck έγραψε:
kanelj έγραψε:
Συγνωμη κιολας αλλα εχω και εγω μια τετοια διαδρομη που οχι απλα κοκκινισα αλλα μπορω να πω οτι τα περιττωματα μου φτασανε ως την καλτσα....... Embarassed Embarassed Embarassed Cool

http://www.youtube.com/watch?v=lL4moQXv_XI&mode=related&search=


ΦΟΒΕΡΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ!
ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΡΕ ΑΥΤΟ ΤΟ JIMNY... Shocked Shocked Shocked

Ειδικός στην εκτός δρόμου οδήγηση δεν είμαι, αλλά μήπως θα ήταν καλύτερο να μην επιμείνει στο γκάζι εκεί που βλέπει ότι αρχίζει να κολλάει και να χαζοσπινιάρει?


Toτε θα ειχε μπει στην εξατμιση τοσο νερο που θα εβγαινε σαν συντριβανι απο τα πιστονια! Laughing Wink
Οταν ενα αυτοκινητο ειναι μεσα σε νερα (αυτο δεν ισχυει μονο σε off-road οχηματα,ακομα και μεσα στην πολη με ....απλο αυτοκινητο,αφου οι δρομοι γινονται ποταμια με μια βροχη)και το υψος ειναι μεχρι την εξατμιση και πανω ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙ!Θα μπει σιγουρα νερο στην εξατμιση!
Wink
Road_Runner - Σαβ 03 Φεβ 2007, 14:11:25
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστός...... Thumb Left
volvos - Κυρ 27 Μάϊ 2007, 21:33:29
Θέμα δημοσίευσης:
To σκ κατεβηκα εκτακτως κατω με το πεζο...
και βεβαια ηταν αδυνατο να μη παω μια βολτα στο δασος...
ταυτοχρονα απο κατω μου πνιγοντουσαν 8ατομα...αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια Crying or Very sad Crying or Very sad

μερικες φωτο για να δειτε τη φυση...
http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/26052007006.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/26052007001.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/26052007003.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/26052007002.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/26052007005.jpg



τις πινακιδες τις εχω σβησει καθως με κυνηγανε χρονια εκει κατω..

ψιλοβροχο ομιχλη και ενα βλαμενο να ανεβοκατεβαινει επι 2ωρες....
ελιωσα

και ενα βιντεο που θελει νοκια μπροσερ...
εκει που πεφτει το χερι μου ειναι επειδη ηταν βρεγμνενο μου γυρισε και παλευα να το μαζεψω με το ενα χερι... Laughing
http://s30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/?action=view&current=26052007.flv
plaketokofths - Κυρ 27 Μάϊ 2007, 21:53:58
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:

και ενα βιντεο που θελει νοκια μπροσερ...
εκει που πεφτει το χερι μου ειναι επειδη ηταν βρεγμνενο μου γυρισε και παλευα να το μαζεψω με το ενα χερι... Laughing
http://s30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/?action=view&current=26052007.flv


σωστοοός... δοκίμαζες το κάμπερ στο βρεγμένο Idea Idea Question Question
Πάντως για ενα χερι, με ψιλοβρεγμένο οδόστρωμα και την αίσθηση των χιλιομέτρων που δίνει το βίντεο... είναι γρήγορο μέχρι αηδίας... the road to hell

*και επι τη ευκαιρια... προσοχή στις στενες στροφοδιαδρομές όπως αυτή του βίντεο γιατι έχουμε κι αλλοι "παρε δωσε" στις στροφές της Γορτυνίας Wink Shocked Idea Idea Mr. Green ... φαντάζεσαι να πηγαίνουν 2 206 ετσι... θα γίνουν 412!
SnakeMJK - Κυρ 27 Μάϊ 2007, 23:19:23
Θέμα δημοσίευσης:
This file no longer exists
Road_Runner - Δευ 28 Μάϊ 2007, 09:57:39
Θέμα δημοσίευσης:
Yes, it doesn't...
volvos - Δευ 28 Μάϊ 2007, 10:08:31
Θέμα δημοσίευσης:
νοου ιτ νταζ....

τι το θελετε το βιντεο?
οι φωτο απο τα τοπια δε σας κανουν?
vinman - Δευ 28 Μάϊ 2007, 10:14:00
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
...τι το θελετε το βιντεο?
οι φωτο απο τα τοπια δε σας κανουν?



...φανταστικά όντως τα τοπία....... Wink
SnakeMJK - Δευ 28 Μάϊ 2007, 10:49:06
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
τι το θελετε το βιντεο?
οι φωτο απο τα τοπια δε σας κανουν?


Λίγο δράση ζητήσαμε κ εμείς... Οι φώτο είναι πολύ........ ακίνητες!
RASTAVIPER - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:18:15
Θέμα δημοσίευσης:
1.Γραμματικό και Βαρνάβα
2.Μερκούρη
3.Διόνυσος
4.Αγ.Σώστη

Κατεχάκη ?? Shocked Shocked
Stevon - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:30:23
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:

και ενα βιντεο που θελει νοκια μπροσερ...
εκει που πεφτει το χερι μου ειναι επειδη ηταν βρεγμνενο μου γυρισε και παλευα να το μαζεψω με το ενα χερι... Laughing
http://s30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/?action=view&current=26052007.flv



Ά ρε φονιά....τον παππού που ήταν παρκαρισμένος στην άκρη του δρόμου δέν τον σκέπτηκες.....???? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
volvos - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:34:07
Θέμα δημοσίευσης:
eixe μεινει αν προσεξες....στο γυρισμο που ηθελα να τον μαζεψω ειχε φυγει ομως... Laughing Laughing Laughing
gonakinen - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:50:13
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
στο γυρισμο που ηθελα να τον μαζεψω ειχε φυγει ομως... Laughing Laughing Laughing


Σιγά μην καθότανε ... Dizzy2
MEMsound - Δευ 28 Μάϊ 2007, 12:55:02
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΑΠΟΙΟΣ νομοθέτης πρέπει να κλείσει το παραθηράκι στο ΚΟΚ...

Δεν είναι δυνατό να μην επιτρέπεται η ομιλία στο κινητό
και να επιτρέπεται η βινετεοσκόπηση...

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
plaketokofths - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:26:12
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:
Κατεχάκη ?? Shocked Shocked


Razz Razz Razz

Τώρα που ειπες κατεχάκη, αν πας χολαργό μέσω υμηττού απο το νεκροταφείο (εκει που μαζεύεται το driftclub) είναι οτι πρέπει για "the road to hell" ...ειδικά απο το νεκροταφείο πριν συναντηθεί ο δρόμος με αττική οδό εχει το πέταλο του αιώνα!
vinman - Δευ 28 Μάϊ 2007, 13:37:02
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ΚΑΠΟΙΟΣ νομοθέτης πρέπει να κλείσει το παραθηράκι στο ΚΟΚ...

Δεν είναι δυνατό να μην επιτρέπεται η ομιλία στο κινητό
και να επιτρέπεται η βινετεοσκόπηση...

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
RASTAVIPER - Δευ 28 Μάϊ 2007, 15:57:38
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
RASTAVIPER έγραψε:
Κατεχάκη ?? Shocked Shocked


Razz Razz Razz

Τώρα που ειπες κατεχάκη, αν πας χολαργό μέσω υμηττού απο το νεκροταφείο (εκει που μαζεύεται το driftclub) είναι οτι πρέπει για "the road to hell" ...ειδικά απο το νεκροταφείο πριν συναντηθεί ο δρόμος με αττική οδό εχει το πέταλο του αιώνα!


Τι μου θύμησες τώρα... Smile
Πάνω από 6 χρόνια πριν (και πριν πάρω και εγώ το αμαξάκι), κατέβασμα με Rallye φίλου τέζα!! Very happy
Φοβερή εμπειρία!!
Έχεις πουθενά καμιά αεροφωτογραφία της διαδρομής (όπως έχω εγώ για τα λιμς στην υπογραφή) ?
pappaki - Δευ 28 Μάϊ 2007, 22:19:29
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
αν πας χολαργό μέσω υμηττού απο το νεκροταφείο (εκει που μαζεύεται το driftclub) είναι οτι πρέπει για "the road to hell" ...ειδικά απο το νεκροταφείο πριν συναντηθεί ο δρόμος με αττική οδό εχει το πέταλο του αιώνα!

Τι μου θύμισες...!Μεγαλωμένος στον Παπαγο, εκεί έμαθα να οδηγό, πριν γίνει η Αττική οδός ο δρόμος εκεί ήταν σκέτη γλύστρα...μετά το νεκροταφείο πάνω σε μια φουρκέτα, έχει τρελό μέρος με θέα για περίεργα ραντεβού, με μηχανή τα προσεγγίζεις πιο εύκολα...α,στον περιφερειακό Υμηττού σαν πιτσιρίκι έκανα αναδάσωση!
plaketokofths - Δευ 28 Μάϊ 2007, 22:24:59
Θέμα δημοσίευσης:
pappaki έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
αν πας χολαργό μέσω υμηττού απο το νεκροταφείο (εκει που μαζεύεται το driftclub) είναι οτι πρέπει για "the road to hell" ...ειδικά απο το νεκροταφείο πριν συναντηθεί ο δρόμος με αττική οδό εχει το πέταλο του αιώνα!

Τι μου θύμισες...!Μεγαλωμένος στον Παπαγο, εκεί έμαθα να οδηγό, πριν γίνει η Αττική οδός ο δρόμος εκεί ήταν σκέτη γλύστρα...μετά το νεκροταφείο πάνω σε μια φουρκέτα, έχει τρελό μέρος με θέα για περίεργα ραντεβού, με μηχανή τα προσεγγίζεις πιο εύκολα...α,στον περιφερειακό Υμηττού σαν πιτσιρίκι έκανα αναδάσωση!


τωρα εχεις πάει να δεις πως είναι?
Μετά το νεκροταφείο στην φουρκέτα διαρκείας ανεβαίνουν πολύ τα πλευρικά g λόγω της πάρα πολύ καλής ποιότητας οδοστρώματος.
pappaki - Δευ 28 Μάϊ 2007, 22:33:00
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:


τωρα εχεις πάει να δεις πως είναι?
Μετά το νεκροταφείο στην φουρκέτα διαρκείας ανεβαίνουν πολύ τα πλευρικά g λόγω της πάρα πολύ καλής ποιότητας οδοστρώματος.


Το ξέρω, έχω πάει και τώρα, είναι στροφή δοκιμασία...
SnakeMJK - Τρι 29 Μάϊ 2007, 00:22:21
Θέμα δημοσίευσης:
pappaki έγραψε:
plaketokofths έγραψε:


τωρα εχεις πάει να δεις πως είναι?
Μετά το νεκροταφείο στην φουρκέτα διαρκείας ανεβαίνουν πολύ τα πλευρικά g λόγω της πάρα πολύ καλής ποιότητας οδοστρώματος.


Το ξέρω, έχω πάει και τώρα, είναι στροφή δοκιμασία...


Είναι στροφή ΚΟΛΑΣΗ. Πρέπει να μπεις με απίστευτα χλμ για να γλιστρύσει στη συγκεκριμένη άσφαλτο. Δηλαδή μιλάμε αν μπεις με ΠΟΛΛΑ άνετα στιγμιαία σηκώνεις 2 ρόδες!
plaketokofths - Τρι 29 Μάϊ 2007, 00:27:37
Θέμα δημοσίευσης:
να φανταστώ λεμε ολοι για το κατέβασμα... παντως στο ανέβασμα στη δεξια το τριποδο το κανεις και με το παραπάνω Idea Idea Idea
Lef205 - Τρι 29 Μάϊ 2007, 01:23:31
Θέμα δημοσίευσης:
Τακη στις δυο αριστερες πριν τον παππου, γιατι αφησες?
Μπορουσες να τις περασεις οπως ηρθες!
volvos - Τρι 29 Μάϊ 2007, 08:09:08
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Τακη στις δυο αριστερες πριν τον παππου, γιατι αφησες?
Μπορουσες να τις περασεις οπως ηρθες!
Laughing


τι ειμαι σα και σενα?
στεγνο περνας μια πανω εκει αρκει να μην εχει κανα παππου με χαλασμενη μερσεντες στην εξοδο
sps - Παρ 08 Ιούν 2007, 09:03:04
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
Lef205 έγραψε:
Τακη στις δυο αριστερες πριν τον παππου, γιατι αφησες?
Μπορουσες να τις περασεις οπως ηρθες!
Laughing

σκ**α ρε βλακα!!!

τι ειμαι σα και σενα?
στεγνο περνας μια πανω εκει αρκει να μην εχει κανα παππου με χαλασμενη μερσεντες στην εξοδο

Παντως ειδα τα βιντεακια που ειχες βαλει απο περυσι στην αναβαση, και πορωθηκα!
Φετος κλεισε μου μια κλινη στο πατρικο σου! Laughing
volvos - Παρ 08 Ιούν 2007, 12:26:13
Θέμα δημοσίευσης:
σπυρο ειδες και το βιντεο το πανοραμικο απο το βραχο???
να αυτο! Laughing
http://s30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/?action=view&current=MVI_2967.flv

αμα ειναι καλα τα πραματα (που δε το βλεπω Crying or Very sad )
μπορει να τρεξω με του λευτερη το αμαξι...αρκει να μη το ξερει ο λευτερης Laughing


υ.γ. μια κλινη Ή ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ??????????
Laughing Laughing Laughing Laughing


αντε καλως να ερθουν!
sps - Παρ 08 Ιούν 2007, 12:45:16
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
σπυρο ειδες και το βιντεο το πανοραμικο απο το βραχο???
να αυτο! Laughing
http://s30.photobucket.com/albums/c319/pskarm/zygobisti/?action=view&current=MVI_2967.flv

αμα ειναι καλα τα πραματα (που δε το βλεπω Crying or Very sad )
μπορει να τρεξω με του λευτερη το αμαξι...αρκει να μη το ξερει ο λευτερης Laughing


υ.γ. μια κλινη Ή ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ??????????
Laughing Laughing Laughing Laughing


αντε καλως να ερθουν!


E αμα τρεξεις, τοτε ειναι που δεν τη χανω την αναβαση!
thanks Laughing
plaketokofths - Τρι 26 Ιούν 2007, 21:40:24
Θέμα δημοσίευσης:
RASTAVIPER έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
RASTAVIPER έγραψε:
Κατεχάκη ?? Shocked Shocked


Razz Razz Razz

Τώρα που ειπες κατεχάκη, αν πας χολαργό μέσω υμηττού απο το νεκροταφείο (εκει που μαζεύεται το driftclub) είναι οτι πρέπει για "the road to hell" ...ειδικά απο το νεκροταφείο πριν συναντηθεί ο δρόμος με αττική οδό εχει το πέταλο του αιώνα!


Τι μου θύμησες τώρα... Smile
Πάνω από 6 χρόνια πριν (και πριν πάρω και εγώ το αμαξάκι), κατέβασμα με Rallye φίλου τέζα!! Very happy
Φοβερή εμπειρία!!
Έχεις πουθενά καμιά αεροφωτογραφία της διαδρομής (όπως έχω εγώ για τα λιμς στην υπογραφή) ?


αεροφωτογραφία δεν ξέρω αν υπάρχει... ισως με google earth αλλά πάρε 2 χειροποίητες απο μένα.

(Η στροφή μιλάμε είναι όνειρο... αν πατε κατάλληλη μερα και ώρα θα πετύχετε twin drift επιπέδου Wink )

η μια είκονα ειναι συνέχεια της αλλης...





COOL ALEXIS - Δευ 16 Ιούλ 2007, 09:34:17
Θέμα δημοσίευσης:
Όλες οι άλλες διαδρομές που λέτε δεν πιάνουν μια μπροστά στην original road to hell με οδηγό του μαύρου κιτ-καρου τον Τάκη κομπάρσους εμένα και τον Παπί και guest star του Γύφτου με το φορτηγό να έχει κάνει κατάληψη σε όλο το δρόμο Exclamation
Μια που φρέναρε και άλλη μια που το έκοψε δεξιά Shocked
volvos - Δευ 16 Ιούλ 2007, 09:40:15
Θέμα δημοσίευσης:
ΞΕΧΝΑΣ ΤΟ ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΔΑΡΟ ΠΑΠΙ που στην ευθεια πριν τη στροφη ελεγε....

-τακη ο δρομος ειναι πολυ στενος αν ερχεται κανενας απο απενααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

-σιγη............................................................
MEMsound - Δευ 16 Ιούλ 2007, 09:45:05
Θέμα δημοσίευσης:
και μετά λες εμένα γκαντέμη... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
volvos - Δευ 16 Ιούλ 2007, 15:24:39
Θέμα δημοσίευσης:
εχω την αισθηση οτι τελικα αλλος εχει τη χαρη και αλλος το ονομα....
Gr@lly - Δευ 16 Ιούλ 2007, 17:44:58
Θέμα δημοσίευσης:
Αμα ο δρομος δεν έχει χώμα τι να το κανεις.....
xrisa-xs - Τετ 25 Ιούλ 2007, 14:56:11
Θέμα δημοσίευσης:
ROAD TO HELL!!!!

ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑΣ!!!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil
και από στριφτεράδα, και από ομορφιά τοπίου! Wink Wink
ε πρόεδρα? (αλήθεια που είναι το χωριό σου?)
Sidobre - Πεμ 26 Ιούλ 2007, 10:37:52
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
αλήθεια που είναι το χωριό σου?)


http://www.geody.com/geospot.php?world=terra&ufi=-819059&alc=krd

Very happy Very happy Very happy
plaketokofths - Σαβ 29 Δεκ 2007, 00:35:55
Θέμα δημοσίευσης:
Τοποθεσία: αναβαση Πιάρας στο χωριό Καλλιθέα του δήμου Καρπενησίου.
Αν πότε βρεθεί κάποιος προς τα εκεί αξίζει να μου ζητήσει πληροφορίες για το πως θα πάει εκεί. Εγώ πάντως παραλίγο να λεκιάσω το κάθισμα με "ασπρο" υγρό. Very happy Very happy
Είναι ~1,5χλμ πολύ σφιχτή διαδρομή με καλή άγρια άσφαλτο μέσα στα έλατα και πάνω 15 φουρκέτες. Αμάξι δεν περνάει σχεδόν ποτέ.

Ορίστε μια φώτο (σηκωμένος τροχός) που με τράβηξαν,
συνθήκες: βρεγμένο οδόστρωμα, θερμοκρασία 1 βαθμός κελσίου
και το αυτοκίνητο έκανε black jack (γατζώνουν πολύ καλά τα λάστιχα που εχω στην βροχή βέβαια).

κλικ για μεγένθυση



ΥΓ. Ο θεός δημιούργησε το turbo lag για να δώσει μια ευκαιρία στα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα να είναι μπροστά, ακούς εσύ με το glanza εεεε? Razz Razz

abaleo - Παρ 14 Αύγ 2009, 15:09:38
Θέμα δημοσίευσης:
Πέρασα (δυστυχώς χωρίς το 206 μου) στις προσφατες διακοπές μου από έναν από τους πιο παρανοϊκά όμορφους δρόμους στην Ελλάδα.
Πρόκειται για το δρόμο που συνδέει το Αργοστόλι με το Μύρτο μέσω Φάλαρης, στην Κεφαλλονιά φυσικά.
Ο δρόμος διαπλατύνθηκε πάνω από τον παλιό που διέσχιζε ορεινό κομμάτι της Κεφαλλονιάς, ενώ διατηρήθηκαν και καποια από τα παλια πέτρινα γεφύρια της περιοχής. Διαθέτει πλέον καλό οδόστρωμα, επαρκές πλάτος (11μ.), ανακλαστήρες στη διαχωριστική και στις μπαριέρες και το κυριότερο... την παλιά χάραξη! που περιλαμβάνει άπειρα "εσάκια", γρήγορες καμπές και φουρκέτες.
Όσοι έχουν περάσει σίγουρα θα συμφωνούν ότι ο εργολάβος είτε σαξόραλο είχε είτε κάποια σχέση με ιαπωνικά ντριφτάμαξα και εκπλήρωσε το όνειρο του χτίζοντας το δρόμο αυτο!
Περιμένουμε εμπειρίες από τους Κεφαλλονίτες του κλαμπ (είδα ήδη κάποια βιντεάκια... Wink )
Sinanai - Σαβ 20 Φεβ 2010, 19:37:03
Θέμα δημοσίευσης:
Κανοντας ανασκαφές στο παρόν τόπικ, είδα - αν δε μου διέφυγε - ότι λείπει η διαδρομή "Ιτέα-Ναύπακτος" και τούμπαλιν. Νομίζω ότι πρόκειται για την αγαπημένη μου, ίσως επειδή, πλέον, τη γνωρίζω σχεδόν απ' έξω. Μου αρέσει το εύρος των ταχυτήτων στις οποίες κινείσαι εκεί. Γενικά φοβάμαι τις ταχύτητες πάνω από ένα όριο και σ' αυτήν βρίσκεσαι συνεχώς οριακά κάτω από αυτό. Ok, υπάρχουν και ευθείες στις οποίες 200ρίζεις, αλλά γενικώς οι στροφές είναι της τάξης των 100 μείον χ.α.ω. Οι πολύ σφιχτές διαδρομές είναι μεν εντυπωσιακές, αλλά με κουράζουν μετά από κάποια ώρα. Το άλλο πλεονέκτημα αυτής της διαδρομής είναι ότι την ευχαριστιέσαι είτε πηγαίνοντας για να "γράψεις χρόνο" είτε πας με τη γυναίκα και τα παιδιά - αν και δεν την έχω ζήσει αυτήν την κατάσταση, οπότε μη λέω μεγάλες κουβέντες... Ας πούμε, καλύτερα, "με παρέα, χαλαρά, εκδρομή" - ειδικά τις "όμορφες όρες της ημέρας, δηλαδή χάραμα και σούρουπο. Έχω, δε, και διάφορες ενδιαφέρουσες εμπειρίες, από συνευρέσεις με άλλους ανήσυχους στο δρόμο αυτό, από τις οποίες ξεχωρίζω μια με μία bmw 530 diesel, με την οποία κάναμε ένα επικό "Ερατεινή - Ναύπακτος". Ο τύπος ήξερε - και αυτός - απ' έξω τη διαδρομή, δεν έκοβε εκεί που δε χρειαζόταν, ξάκριζε εντελώς σε κάθε ευκαιρία κτλ. Από τις πιο ευχάριστες στιγμές μου στο δρόμο...
Sinanai - Δευ 03 Μάϊ 2010, 20:51:48
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξέρω αν έχετε κινηθεί προς Θεσπρωτία, αλλά, πραγματικά, μπορώ να πω ότι αποτελεί μεταφορά της "πράσινης κόλασης" στην Ελλάδα. Στο περίπου, μια βασική διαδρομή που μπορεί να κάνει κανείς, και έκανα κι εγώ, με μερικές διαφοροποιήσεις, μιας και επισκεφτόμουν και χωριά εκτός αυτής, χτες και σήμερα είναι αυτή. Αν κάνετε ζουμ, θα δείτε περί τίνος πρόκειται... και αν δείτε και τις παρακάτω φωτό, θα καταλάβετε ακόμη καλύτερα...




MEMsound - Τρι 04 Μάϊ 2010, 09:41:30
Θέμα δημοσίευσης:
nice
Μπορουμε να κανονησουμε καμμια εξορμηση προς τα εκει καποια στιγμη
stamatis_vts - Τρι 04 Μάϊ 2010, 10:36:39
Θέμα δημοσίευσης:
6 μηνες που ανεβοκατεβαινα κονιτσα για την σχολη, και το καλοκαιρι που πηγα παργα-ηγουμενιτσα-συβοτα, ειχα παντα τρομερο διλλημα αν θας παω απο κατω(κορινθο-πατρα) η απο πανω (θηβα-λειβαδια-αραχωβα-δελφους-ναυπακτο-γαλαξειδι) και ας εκανα και 2 ωρες παραπανω...
2 ωρες μαραθωνας-ριο απο κατω, 4 ωρες απο πανω... αλλα γλυτωνεις τα 11ε της γεφυρας... Laughing Laughing Laughing
SnakeMJK - Τρι 04 Μάϊ 2010, 11:12:35
Θέμα δημοσίευσης:
stamatis_vts έγραψε:
6 μηνες που ανεβοκατεβαινα κονιτσα για την σχολη, και το καλοκαιρι που πηγα παργα-ηγουμενιτσα-συβοτα, ειχα παντα τρομερο διλλημα αν θας παω απο κατω(κορινθο-πατρα) η απο πανω (θηβα-λειβαδια-αραχωβα-δελφους-ναυπακτο-γαλαξειδι) και ας εκανα και 2 ωρες παραπανω...
2 ωρες μαραθωνας-ριο απο κατω, 4 ωρες απο πανω... αλλα γλυτωνεις τα 11ε της γεφυρας... Laughing Laughing Laughing


για να αποφύγεις γέφυρα ρίου κ πολύ κίνηση:
αθήνα, λαμία, δομοκό, καρδίτσα, τρίκαλα, καλαμπάκα, εγνατία, ιωάννινα, κόνιτσα

20χλμ παραπάνω απ τον δρόμο μέσω ρίου
στροφές μόνο δομοκό κ για 35χλμ πριν την εγνατία (καλαμπάκα-παναγιά)
διάρκεια 4 ώρες νταν με 150χλμ/ω σταθερά.
smoki - Τρι 04 Μάϊ 2010, 12:57:17
Θέμα δημοσίευσης:
Mε το παλιο συστημα διοδίων γλύτωνες και 15 ευρω απο τον δρομο που λεει ο Ζησης στον γυρισμο σε σχεση με πατρων-κορινθου.

Ωραίες στροφες εχει και απο Ηγουμενιτσα-Φιλιατες αλλα ειναι λιγα χιλιομετρα Sad Sad Sad
Sinanai - Κυρ 27 Φεβ 2011, 22:47:21
Θέμα δημοσίευσης:
Μόλις γύρισα από αυτήν τη βολτούλα... Δε βαριέσαι, καλά ήταν. Πόσο έχουν τα ds3000 είπαμε; Laughing Laughing Laughing
Pughell - Κυρ 27 Φεβ 2011, 22:53:55
Θέμα δημοσίευσης:
Παλαδιο εκανες ρε μλκα; Laughing Laughing Laughing
Sinanai - Κυρ 27 Φεβ 2011, 23:02:02
Θέμα δημοσίευσης:
Κάπως έτσι... Είπα να ξεσκουριάσω λιγάκι... Laughing
Octane - Κυρ 27 Φεβ 2011, 23:15:30
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Στις ανηφορες σε σπρωχνανε τα αλλα 2 Κωστη?!?
Razz

Υ.Γ. Κατι πρεπει να γινει...επαναλαμβανω... Cool
MEMsound - Δευ 28 Φεβ 2011, 00:29:32
Θέμα δημοσίευσης:
η διαδρομη τα σπαει
ειχαμε παει προπερσι ημερησια "καφεδοβολτα"....
χααααλια..... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Laughing Laughing Laughing Laughing
Sinanai - Δευ 28 Φεβ 2011, 01:01:52
Θέμα δημοσίευσης:
Μιζέρια... Laughing
Sinanai - Δευ 23 Μάϊ 2011, 08:09:02
Θέμα δημοσίευσης:
Χτες έπαιξε βολτούλα στην Κορινθία με στάση για μάσα πριν τη Στυμφαλία (πρέπει να πάμε, δε διανοείστε φαΐ). Το Bravo φορτωμένο 4 άτομα, και να προσπαθώ να κινούμαι στα όρια πριν την επέμβαση του σατανά (aka esp), και με το χέρι στο καυλιτσέκι που λέγεται χειρόφρενο (Octane έγινα). Η παρέα συμπληρώθηκε από nb f/l 1.6 που λόγω δύναμης και ζωντανού esp στη θέση του συνοδηγού έμενε λίγο πίσω, και gsr, με το οποίο παίξαμε δεόντως... Ωραία πράματα.

Edit: υ.γ. Γύρο στο Doxa-ring δε μπορούσες να μετρήσεις με τπτ, μιας και παρότι προχωρημένη ώρα, λόγω Κυριακής είχε κίνηση από πούλμαν με παιδάκια, ψαράδες, βοσκούς, γίδια, μοσχάρια, κοτσίφια και άλλα α.τ.π. (=περπατώντα) όντα. Laughing Laughing Laughing
Octane - Δευ 23 Μάϊ 2011, 10:34:27
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing

Καγκουρα... Razz


Υ.Γ. Καλα το Σαββατο ανακαλυψα ενα πανεμορφο road to hell , κ καποια στιγμη θα ξαναπερασω για pics , μιας κ βιαζομουν.
Εχει οριο... 40 Laughing

EDIT: http://maps.google.at/maps?f=d&source=s_d&saddr=Unbekannte+Stra%C3%9Fe&daddr=Hinterschroffenau%2FL107&geocode=FYTN2AId1NTJAA%3BFfCR2QIdEx7JAA&gl=at&hl=de&mra=dme&mrsp=1&sz=14&sll=47.809177,13.159561&sspn=0.033895,0.102739&ie=UTF8&ll=47.76982,13.210073&spn=0.01696,0.05137&t=h&z=15
stamatis_vts - Παρ 17 Ιούν 2011, 07:33:51
Θέμα δημοσίευσης:
δε ξερω αν κολλαει εδω απλα θα ηθελα την γνωμη των γνωστων-αγνωστων του βουνου...
τη νυχτα που μας περασε ξεκινησα μονος μου στις 03.31 απο την διασταυρωση ΑΟ κ πεντελης και εφτασα στις 03.48 στην διασταυρωση διονυσου κ μαραθωνος στη νεα μακρη... συναντησα το πολυ 5 αμαξια στο αντιθετο ρευμα κ σχεδον κανενα στο δικο μου.. ειναι καλα η μπορω κ καλυτερα;;;
νυσταζα, ειχα την γκρινια της γυναικας οτι φοβαται σπιτι μονη, και ειχα μερες να απολαυσω το σαξο μου... Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Παρ 17 Ιούν 2011, 08:09:25
Θέμα δημοσίευσης:
καλα ειναι...ιδιως αφου εμεινες στο δρομο Laughing ή σε σε σταματησε καμμια βραδυνη περιπολία... Laughing
Ghost Dog - Παρ 17 Ιούν 2011, 08:26:29
Θέμα δημοσίευσης:
stamatis_vts έγραψε:
δε ξερω αν κολλαει εδω απλα θα ηθελα την γνωμη των γνωστων-αγνωστων του βουνου...
τη νυχτα που μας περασε ξεκινησα μονος μου στις 03.31 απο την διασταυρωση ΑΟ κ πεντελης και εφτασα στις 03.48 στην διασταυρωση διονυσου κ μαραθωνος στη νεα μακρη... συναντησα το πολυ 5 αμαξια στο αντιθετο ρευμα κ σχεδον κανενα στο δικο μου.. ειναι καλα η μπορω κ καλυτερα;;;
νυσταζα, ειχα την γκρινια της γυναικας οτι φοβαται σπιτι μονη, και ειχα μερες να απολαυσω το σαξο μου... Laughing Laughing Laughing

Πεφτει λιγο ακομα..... Wink Laughing Laughing Laughing
Με τι αναρτησεις εισαι ρε?? Rolling eyes
Ηρθε Γιωργος απο Καλλιθεα και το ειδα πολυ χαμηλωμενο + κοπαναγε λιγο..... Confused
stamatis_vts - Παρ 17 Ιούν 2011, 13:05:33
Θέμα δημοσίευσης:
μανθο ειναι με μαμα εξατμιση οποτε δε προκαλει... Laughing Laughing Laughing
φοραω κονι κιτρινα με 3ποντα hr κ πισω γκρουπ νι... λογικα εχουν πεσει κι αλλο... αμα ξαναδεις τον γιωργο χρεωσε τον μια βαση που μου εσπασε... Evil Evil Evil
Ghost Dog - Τετ 03 Αύγ 2011, 00:07:40
Θέμα δημοσίευσης:
Mερος 1) Ο ΤΙΚΗΣ ΣΤΗ (Γλυστερή) ΡΙΤΣΩΝΑ
Εχοντας παει για ΣΚ σε μια φιλη στη Χαλκιδα, καθως γυρνουσα με Κατερινα, λεω ας παω μια βολτα απο Ριτσωνα και βγαινω μετα Εθνικη..... Twisted evil
Λοιποοοον...... 12:30 το πρωι της Δευτερας και το ΡΨ βρισκεται σταματημενο στην εκκινηση της αναβασης, κλεινω κλιμα, χαμηλωνω την ενταση στο ipod και.......gooo!
Τις 5 πρωτες ηθελα να τις περασουμε τελειως ΤΑΠΑ μιας και τις θυμομουν απο την τελευταια αναβαση,ομως απο την πρωτη κι'ολας στροφη το ρψ δεν μου αρεσε...........
Ο δρομος γλυστραγε απιστευτα.........
Βγαζω esp που ειχα ξεχασει στο on
μπλοκε και ακρα δινανε αβασταχτο πονο αλλα ματαια....
εντωμεταξύ ηταν η πρωτη φορα που η "μαμα" αναρτηση μου προκαλουσε τετοια ανασφαλεια κατα τη μεταφορα του φορτιου....
Στις αλλες πηγαμε ενα κλικ κατω μιας και δεν τις θυμομουν τοσο καλα....
φτανουμε προς Εθνικη......
Λεω στην Κατερινα, παμε παλι πισω να χαζεψουμε και την ωραια θεα που εχει προς τη θαλασσα καθως κατεβαινουμε και φευγουμε απο την κλασικη διαδρομη..... Laughing Laughing Laughing
Στην καταβαση γινοταν πολεμος...........
η κωλ@ρ@ του Τικη "εσπαγε" πιο πολυ και απο της Σακιρα(ς)! Laughing Laughing
Καπου στην Κ11 ανεβαινε μηχανοβιας (και αυτος με γραμμες Evil )
Απο τη λαχταρα μου κανω ενα "ασε" ( Pale ) και αμεσως στο γκαζι και ξακριζω οσο γινεται........
ο αλλος ο @@αρας εμεινε !πανω! στη διαχωριστικη σας να μην ειχε προλαβει καν να καταλαβει σε τι ποζισιον ντιφισιλ ειχαμε ερθει:evil: Evil Evil
Καθως γυρισα το αφησα να κρυωσει και τσεκαρα πιεσεις σε λαστιχα, αλλα ηταν μια χαρα....
Εχει δοκιμασει κανεις να περασει τωρα τελευταια τη διαδρομη αυτη??
Ghost Dog - Τετ 03 Αύγ 2011, 00:11:49
Θέμα δημοσίευσης:
Μερος 2ο) Η ΚΛΟΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΥΛΙΑΝΗ
Βρεθηκα προς Παυλιανη μερια με την Κλοντια και την ευχαριστηθηκα παρα πολυ!
Στον Μπραλο μου ελειπε το ΡΨ,μετα ομως που αρχισε το πολυ σφιχτο κομματι, ηταν η χαρα της Κλοντιας, μιας και δεν αφηνε μπουκα για μπουκα.... Laughing
Ειχα καιρο να ακουσω τα κλαδια των δεντρων να γραντζουνανε το αμαξωμα της.... βιτσιοζας Κλοντιας! Cool
(πραγμα που με τον Τικη δε μου παει η καρδια να κανω Rolling eyes )
Στριψαμε σε οοοολα τα γυρω χωρια και το απολαυσαμε
Το κουβαδομπακετ οοοοοολα τα λεφτα! Wink
Ηρθε ομως η ωρα του γυρισμου....
Καταβαση λοιπον και κοντα στην Οιτη τα φρενα (266 παρακαλω!!) αρχισαν να κουραζονται.... Rolling eyes
Κοντα στο Σκαμνο ειχε 2 συνεχομενα S 3ης....
Εβλεπα μακρια οποτε ειχα παρει τις γραμμες μου...
Τα χιλιομετρα <ηρθαν> και βλεπω "ξαφνικα" σπασιμο στο δρομο και εντονα κατηφορικη 90αρα που εκλεινε και αλλο μετα την κορυφη
Κατεβαζω, τσιμπαω φρενα, αλλα ματαια........δεν ειχα φτασει στα επιθυμητα χλμ
Η αρχη της στροφης με βρηκε με το πενταλ του φρενου πατημενο ακομα πιο πολυ....
Λογω του οτι το αμαξι δεν εχει τιποτα πισω (ουτε καθισματα, ουτε τιποτααα) η κωλαρα ξεκολλησε με μιας....
Αστραπιαια εμεινα στο γκαζι (επειδη ειναι τελειως ψοφια η κακομοιρα απο δυναμη, αν αφησεις δεν εχεις ελπιδα να το ξαναμαζεψεις)
Αποτελεσμα το 14αρι xsara του 1997 να μπαινει ονειρικα με τα 4 σε μια δυσκολη στροφη.... (κατω ο γκρεμος ηταν καμια 300αρια μετρα και δεν ειχε καν μπαριερα)
Χαμογελο ως τα αυτια.... Very happy
Τελικα εχει απιστευτη πλακα να βγαζεις γουστα με "παλιαμαξα" 15ατιες, 75 αλογων και 280.000 χιλιομετρων! Wink
Α ρε γ@μημενοι Γαλλοι!! Laughing
Ghost Dog - Τετ 03 Αύγ 2011, 00:15:13
Θέμα δημοσίευσης:
Eυχαριστω οσους ειχαν την ορεξη και το κουραγιο να τα διαβασουν! Very happy
Δυστυχως δεν μπορεις να μεταφερεις στο πισι την αδρεναλινη και την ευχαριστηση αυτων των βολτων...... Sad
Οσοι με ξερουν παντως, μπορουν να καταλαβουν..... Wink
Sinanai - Τετ 03 Αύγ 2011, 08:40:07
Θέμα δημοσίευσης:
Ένα θα πω. Ή, μάλλον δύο. Laughing Laughing Laughing

Πρώτον: Ευτυχώς που δε φιληθήκαμε στην Παύλιανη (ήμουν το προηγούμενο ΣΚ).

Δεύτερον: Αύριο ξημερώματα φεύγω για Νεστόριο. Το ανέβασμα. Το κατέβασμα.

~Ω ΠΑΙΔΕΣ ΕΥΛΟΓΕΙΤΕ~
SAKIS-LEMANS - Τετ 03 Αύγ 2011, 08:57:10
Θέμα δημοσίευσης:
παίζει river party έτσι?
Sinanai - Τετ 03 Αύγ 2011, 08:59:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αμίιιιιιιιιιι Laughing
SAKIS-LEMANS - Τετ 03 Αύγ 2011, 09:33:19
Θέμα δημοσίευσης:
φοβερα σουβλάκια πάντως! τρελή τσίκνα!
MEMsound - Τετ 03 Αύγ 2011, 09:40:09
Θέμα δημοσίευσης:
@φαντασμοσκυλο
...ριτσωνα....γλυτσα τρελη ειναι..ιδιως μεσημερι...και με πολιτικα λαστιχα Laughing
...παυλιανη...οτι να ναι...αλλα δεν θα ηταν κακη ιδεα κανα τακακι της προκοπης...αφου το κυνηγας Laughing


@γιαβρουμ
...τρελη βολτα...!!
καλη διασκεδαση!! Cool
Road_Runner - Τετ 03 Αύγ 2011, 12:59:30
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:

~Ω ΠΑΙΔΕΣ ΕΥΛΟΓΕΙΤΕ~

Τις ευχες παιδι μου Laughing
Road_Runner - Τετ 03 Αύγ 2011, 13:01:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
Τελικα εχει απιστευτη πλακα να βγαζεις γουστα με "παλιαμαξα" 15ατιες, 75 αλογων και 280.000 χιλιομετρων! Wink
Α ρε γ@μημενοι Γαλλοι!! Laughing


Εμενα μου λες...... Rolling eyes
Sinanai - Τρι 09 Αύγ 2011, 10:34:10
Θέμα δημοσίευσης:
Η ζωή είναι Καρπενήσι.

Η ζωή είναι και Γρεβενά-Καλαμπάκα.

Η ζωή είναι Γιάννενα-Κόνιτσα-Νεστόριο.

Η ζωή είναι ταξίδι σε επαρχιακό.

Η ζωή είναι να κάνεις ταξίδι 1600 χλμ., εκ των οποίων σε αυτοκινητόδρομο τα ... 40.

Love
Steve - Τρι 09 Αύγ 2011, 10:43:49
Θέμα δημοσίευσης:
Η ζωή είναι να κάνεις την Βόρεια Εύβοια και μετά να ξαναμιλήσουμε Very happy
Sinanai - Τρι 09 Αύγ 2011, 10:44:53
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό δεν αποκλjείει όλα τα υπόλjοιπα. Wink

Αφού είναι πολjύ στενά εκεί πέρα. Laughing
SnakeMJK - Τρι 09 Αύγ 2011, 11:21:30
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Η ζωή είναι Καρπενήσι.

Η ζωή είναι και Γρεβενά-Καλαμπάκα.

Η ζωή είναι Γιάννενα-Κόνιτσα-Νεστόριο.

Η ζωή είναι ταξίδι σε επαρχιακό.

Η ζωή είναι να κάνεις ταξίδι 1600 χλμ., εκ των οποίων σε αυτοκινητόδρομο τα ... 40.

Love


κόνιτσα - νεστόριο ξεχωρίζει απ τις διαδρομές που αναφέρθηκαν... ο εφιάλτης της περιοχής πάντως είναι προς πεντάλοφο, στο δρόμο για σιάτιστα... γάμα τα. Razz
Sinanai - Τρι 09 Αύγ 2011, 16:03:58
Θέμα δημοσίευσης:
Θα γίνει κι αυτό... Είναι στα υπόψην, καθώς πέρα απ' τις διαδρομάρες στα μέρη σας, κάτι πήρε τ' αυτί μου και για μια ξακουστή τηγανιά στον Πεντάλοφο... Whistling
Steve - Τρι 09 Αύγ 2011, 20:48:47
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Αυτό δεν αποκλjείει όλα τα υπόλjοιπα. Wink

Αφού είναι πολjύ στενά εκεί πέρα. Laughing
Επειδή έχω μέτρο σύγκρισης, γι αυτό επιμένω Cool
Sinanai - Τρι 09 Αύγ 2011, 20:53:17
Θέμα δημοσίευσης:
Αφού είσαι κολλjημενος. Laughing

Δεν αντιλέγω, καθώς βόρεια Εύβοια δεν έχω περάσει ποτέ. Όταν πάω θα το μάθετε. Ελπίζω όχι απ' τα δελτία. Laughing Laughing Laughing
Octane - Τρι 09 Αύγ 2011, 21:37:34
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:

Δεν αντιλέγω, καθώς βόρεια Εύβοια δεν έχω περάσει ποτέ.

Μας δουλjευεις ετσι?!? Shocked
Κ θελεις να λεγjεσjαι κ στροφακjιας?!?
Laughing Laughing Laughing
Ban για μια βδομαδα απο το φορουμ , ΤΩΡΑ!!! Cool
Laughing
Steve - Τετ 10 Αύγ 2011, 06:54:43
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Αφού είσαι κολλjημενος. Laughing

Δεν αντιλέγω, καθώς βόρεια Εύβοια δεν έχω περάσει ποτέ. Όταν πάω θα το μάθετε. Ελπίζω όχι απ' τα δελτία. Laughing Laughing Laughing
Αφού ρε αλjήτη πας όλο στα Ρjίβερ Πάρτjυ και εδώ και 4 χρόνjια που είσαι μέλος δεν έχjεις έρθjει και δε μας έχεις τjiμjήσjει με τjην παρουσjία σου!

Έλα από εκjεί να δjεις τjην γλjύκα Laughing
Sinanai - Τετ 10 Αύγ 2011, 10:01:40
Θέμα δημοσίευσης:
Βρε ηλjίθιοι, το "j" δεν πάει παντού! Laughing Laughing Laughing
Steve - Τετ 10 Αύγ 2011, 10:03:30
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Βρε ηλjίθιοι, το "j" δεν πάει παντού! Laughing Laughing Laughing
Νομjίζjεις! Laughing
Sinanai - Τετ 10 Αύγ 2011, 10:11:15
Θέμα δημοσίευσης:
agistrji Laughing Laughing Laughing Laughing
Octane - Τετ 10 Αύγ 2011, 10:36:30
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Λjιώνjω!!!!!! Rotfl Rotfl Rotfl
Steve - Τετ 10 Αύγ 2011, 10:49:52
Θέμα δημοσίευσης:
agistrj ήταν το σωστό Laughing
RoadRunner122 - Τετ 10 Αύγ 2011, 13:01:19
Θέμα δημοσίευσης:
Το βράδυ πάμε ΝτεστίΤΖλ? Laughing
Sinanai - Τετ 17 Αύγ 2011, 10:16:19
Θέμα δημοσίευσης:
Χαλαρή βολτούλα στην Ήπειρο, και συγκεκριμένα, εδώ. Yahoo!
MEMsound - Πεμ 18 Αύγ 2011, 10:58:55
Θέμα δημοσίευσης:
Great Drivind Roads...
http://motoringconbrio.com/great-driving-roads/

Roads: the stuff of dreams
http://motoringconbrio.com/roads-photographs/

Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Sinanai - Τρι 22 Νοέ 2011, 10:38:14
Θέμα δημοσίευσης:
Επί τη ευκαιρία του Ράλλυ Παλλάδιο σημείωσα χοντρικά τις ειδικές του:

Άγιος Ιωάννης: http://g.co/maps/78wtd
Ψάθα: http://g.co/maps/ab6r4
Πάνακτος: http://g.co/maps/s6vrb
Μελετάκι: http://g.co/maps/jpqz6
volvos - Τρι 22 Νοέ 2011, 11:22:48
Θέμα δημοσίευσης:
mono αγιος ιωαννης ειναι πραγματικο road to hell...
Sinanai - Τετ 28 Δεκ 2011, 20:27:39
Θέμα δημοσίευσης:
Θείο, αφιερούται:



Love

Edit: Έτσι πήγα. Έφυγα από Αθήνα 06.10... Έπος.
p206Mike - Τετ 28 Δεκ 2011, 21:41:43
Θέμα δημοσίευσης:
Είχες κέφια βλέπω Κωστάκη, στα πάτρια εδάφη,,, Wink
Sinanai - Τετ 28 Δεκ 2011, 22:57:34
Θέμα δημοσίευσης:
Κι άλλος Αρκάς; Μας έχετε κατακυριεύσει ρε πστ μου! Laughing
Lef205 - Πεμ 29 Δεκ 2011, 01:28:26
Θέμα δημοσίευσης:
Στα φρενα για την αριστερη της ταβερνας? Very happy
Sinanai - Πεμ 29 Δεκ 2011, 09:27:58
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι ρε Λέφο! Cool

(Της Ντίσκο, βασικά) Laughing
volvos - Πεμ 29 Δεκ 2011, 10:20:23
Θέμα δημοσίευσης:
καμια αλλη φωτο?
Sinanai - Πεμ 29 Δεκ 2011, 10:32:13
Θέμα δημοσίευσης:


Γυρίζοντας από αποτυχημένη προσπάθεια προσέγγισης Χρυσοβιτσίου:



Και ο προορισμός, στο Ζυγοβίστι:



(Φωτό με το αγριογούρουνο δεν έβγαλα... Έπεσα με τα μούτρα. Laughing )
PANOSBR - Παρ 30 Δεκ 2011, 21:28:59
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:
Θείο, αφιερούται:



Love

Edit: Έτσι πήγα. Έφυγα από Αθήνα 06.10... Έπος.



η παλια καλη διαδρομη για να πας απο Αθηνα Τριπολη ,οχι οπως τωρα με τις "φλωριες" του Μορεα,πανε οι κουλοι τα tsi με 250 Razz Razz
stamatis_vts - Παρ 30 Δεκ 2011, 21:59:27
Θέμα δημοσίευσης:
μακαρι να 250ριζανε, θα ειχαμε λυσει το κυκλοφοριακο σε καθε εξοδο...
απο τα διοδια σπαθοβουνιου, στο πηγαινε, μεχρι να ανεβουν την ανηφορα που βγαινουμε για δερβενακια, πας απο πισω και τα σπρωχνεις...
να τους βαλεις τρικλοποδια να χωθουν κατω απο καμια νταλικα να τα ισοπεδωσει να ησυχασουμε.. Razz
athanas - Κυρ 01 Ιαν 2012, 19:25:56
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμμμ.... οι βόρειοι πιθανώς να τον ξέρετε το δρόμο....
Από Καστοριά τον παλιό δρόμο προς Γιάννενα.... Shocked Shocked
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Exclamation Exclamation Exclamation Στην αρχή ανηφόρα 10% ίσως και παραπάνω από φουρκέτα σε φουρκέτα μέχρι την κορυφή του βουνού(Γράμμος) και μετά ακριβώς το ίδιο κατηφορικά..... Worthy Worthy Worthy Worthy
Και για να δώσω λίγο πιο κατατοπιστικές λεπτομέριες μιας και δεν έχω φωτό...
Οι περισότεροι έχετε πάει Νεστόριο στο river party...Από εκεί και μετά το γεφυράκι ανηφόρα μέχρι Κοτύλι (1200m υψόμετρο περίπου) και μετά κατηφόρα προς Επταχώρι....
ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.... (ιδανικά Απρίλη-Οκτώμβρη γιατι χειμώνα έχει μισό μέτρο χιόνι)
plaketokofths - Κυρ 01 Ιαν 2012, 19:46:10
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστή ... I like!

τσεκ δις αουτ

http://g.co/maps/d4n3e

http://www.youtube.com/watch?v=eJHXBgBSiO8




Sinanai - Κυρ 01 Ιαν 2012, 20:19:10
Θέμα δημοσίευσης:
Χεχε, Γιάννη, η διαδρομή είναι ήδη σωσμένη στο google maps μου, απ' όταν μου 'χες δείξει το βιντεάκι! Wink Δυστυχώς δεν την έχω κάνει ακόμα. Embarassed

Στέφανε, έτσι ακριβώς ανεβαίνω - όπως ανέφερες - Νεστόριο, για το Ρίβερ Πάρτυ. Worthy
plaketokofths - Κυρ 01 Ιαν 2012, 20:21:10
Θέμα δημοσίευσης:
βαλτην στο προγραμμα, ειναι αρκετά κοντά σου!
Το χειμώνα δεν υπάρχει ψυχή...
COOL ALEXIS - Κυρ 01 Ιαν 2012, 20:38:09
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
βαλτην στο προγραμμα, ειναι αρκετά κοντά σου!
Το χειμώνα δεν υπάρχει ψυχή...


+1 Την έχω κάνει μέχρι και με τα πόδια...
'Andy'-lag - Δευ 02 Ιαν 2012, 04:17:02
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai έγραψε:


Γυρίζοντας από αποτυχημένη προσπάθεια προσέγγισης Χρυσοβιτσίου:



Και ο προορισμός, στο Ζυγοβίστι:



(Φωτό με το αγριογούρουνο δεν έβγαλα... Έπεσα με τα μούτρα. Laughing )



Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping W00t W00t W00t W00t W00t W00t W00t

Πότε θα παμεεεεεεεεεεεεεε..............?
volvos - Δευ 02 Ιαν 2012, 09:37:24
Θέμα δημοσίευσης:
this is the road...to hell

την εν λογω ταβερνα την εχουμε επισκεφτει πολλακις με κουλ αλεξη και σαλεξ και αλλα μελη απο εδω ακομα και για μονοημερη
το φαγητο της απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ
αποσταση 2.30 απο αθηνα με ρυθμους κουλ αλεξη
2και κατι αν πηγαινεις σαν ολους τους αλλους

μη χαλαμε το τοπικ αλλο ομως Wink
plaketokofths - Πεμ 05 Ιαν 2012, 20:30:30
Θέμα δημοσίευσης:
Εν οψει εκδρομης Πλαστήρα...

http://g.co/maps/b7r8r

όνειρο ζω...
αν θελετε ανεβάζω βιντεο, γυρω γυρω χιονι. Κατι ψηλά στο δρόμο αλλά δυστυχώς αρκετή παγωνιά.
MEMsound - Πεμ 05 Ιαν 2012, 20:43:05
Θέμα δημοσίευσης:
ο δρομος ηταν καθαρος?
παγο/χιονι κλπ?
θα χρειαστουμε αλυσιδες?
plaketokofths - Πεμ 05 Ιαν 2012, 20:52:55
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ο δρομος ηταν καθαρος?
παγο/χιονι κλπ?
θα χρειαστουμε αλυσιδες?


Θα ανεβάσω βίντεο Μάνθο, να δείτε καποια κομμάτια της διαδρομής. Κυκλοφορία μηδέν, στροφή κάργα, λακκούβα ελάχιστη. Μόνο μετά την Ρεντίνα καποιες κοτρώνες απο κατολισθησεις.

Οταν πέρασα εγώ, είχε πέσει ο ήλιος. Σκέψου ήμουν με parada αλλά δεν είχα προβλημα. Κάποια σημεία που δεν τα χτυπαγε ο ηλιος ειχαν παγωνιά.
Γενικότερα κανένα προβλημα, στις ακρες χιόνι. Ολες αυτές τις ημερες το χτυπαγε ο ηλιος οπότε σιγουρα θα ναι βεντούζα. Αν χιονίσει, δεν ξερω...
MEMsound - Πεμ 05 Ιαν 2012, 22:03:52
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν με ενδιαφερει φιλε το ''ΒΕΝΤΟΥΖΑ'' διοτι θα εχω μαζι μου ''κοφτη g" διαμηκων/εγκαρσιων/κατακορυφων κλπ κλπ.... Smile
Οποτε μιλαμε για βολτα και οχι παιχνιδι...εκτος και αν κανενας καλος σαμαρείτης μεταφερει το πολυτιμο φορτιο για καποιο κομματι... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
plaketokofths - Πεμ 05 Ιαν 2012, 23:55:59
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Δεν με ενδιαφερει φιλε το ''ΒΕΝΤΟΥΖΑ'' διοτι θα εχω μαζι μου ''κοφτη g" διαμηκων/εγκαρσιων/κατακορυφων κλπ κλπ.... Smile
Οποτε μιλαμε για βολτα και οχι παιχνιδι...εκτος και αν κανενας καλος σαμαρείτης μεταφερει το πολυτιμο φορτιο για καποιο κομματι... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Δεν το λεω με την εννοια να κανει καποιος ραλι, εννοώ οτι κατω δεν υπάρχει φοβος γλιστρήματος οπότε μπορείς να απολαυσεις την διαδρομή.

Οριστε κι ενα βιντεο της καταστασης του δρομου:
http://youtu.be/SCJ1FfD452o
MEMsound - Παρ 06 Ιαν 2012, 02:44:46
Θέμα δημοσίευσης:
ναι ρε το καταλαβα... Laughing Laughing


υ.γ. μολις βρω χρονο θα σας γραψω κι εγω για μια εξισου γα**τη διαδρομη....
Sinanai - Παρ 06 Ιαν 2012, 12:18:54
Θέμα δημοσίευσης:
Whistling Laughing Thumbs Up
Steve - Παρ 06 Ιαν 2012, 20:36:08
Θέμα δημοσίευσης:
Γιάννη ωραίος ρε!


Τάπα το πάς στην βεντούζα βλέπω Rotfl
plaketokofths - Παρ 06 Ιαν 2012, 20:45:53
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Γιάννη ωραίος ρε!


Τάπα το πάς στην βεντούζα βλέπω Rotfl


χαχαχαχα ...

1. ειπα σε προηγούμενο ποστ πως εφοσον η λιακάδα συνεχιστηκε κι αν δεν χιονίσει θα ναι βεντούζα. Εγώ δυστυχώς το πέρασα σούρουπο και κατω ειχε παγωνιά σε πολλά σημεία.

plaketokofths έγραψε:
Ολες αυτές τις ημερες το χτυπαγε ο ηλιος οπότε σιγουρα θα ναι βεντούζα. Αν χιονίσει, δεν ξερω...


2. Ημουν χωρις βενζίνη, οπότε και να θελα...
Steve - Παρ 06 Ιαν 2012, 20:49:57
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
χαχαχαχα ...

1. ειπα σε προηγούμενο ποστ πως εφοσον η λιακάδα συνεχιστηκε κι αν δεν χιονίσει θα ναι βεντούζα. Εγώ δυστυχώς το πέρασα σούρουπο και κατω ειχε παγωνιά σε πολλά σημεία.
Μιλάω για το πολλά-g-effect που έχει ο συνοδηγός κρατώντας την κάμερα... μας ζάλισε μέχρι να δούμε τον δρόμο Laughing Laughing Laughing Laughing
plaketokofths - Παρ 06 Ιαν 2012, 21:04:31
Θέμα δημοσίευσης:
καλα ναι, απο τετοια αλλο τπτ...
ParisMcridis - Παρ 06 Ιαν 2012, 21:48:17
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
τσεκ δις αουτ

http://g.co/maps/d4n3e
Απο γραματικο μεχρι βαρναβα ειναι γαματα...και απο καλεντζι μεχρι γραμματικο ειναι ωραια και εχει κατι καλα πατημενα και μια κατηφορα που θελει @@ γιανα την πας ολο πατα.
plaketokofths - Παρ 06 Ιαν 2012, 22:05:06
Θέμα δημοσίευσης:
Πάρη νομιζω καταλαβα που λες...

Το καλύτερο για μένα εντός Αττικής σε μια μέρα ειναι, με την συγκεκριμένη φορα (παίζει ρολο).

Αγιος Πέτρος -> Πεντέλη
Αγιος Πέτρος -> Διονυσος
Βαρνάβας -> Παραλία Βαρνάβα (παίζει και αναποδα, αλλα νομίζω ετσι δοκιμάζεις τα φρένα σου καλύτερα Razz Razz)
Άγιος Μερκούριος -> Ιπποκράτειος Πολιτεια

και για οσους γουστάρουν τις 180 -> Πάρνηθα.

Βαζω κι αυτή κοντά στη Λαμία
http://g.co/maps/2j3z5
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr