PSClub - Hellas

Διεθνείς Αγώνες - F1:Ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσουμε από κοντά κάποιον αγώνα;

crusader - Κυρ 05 Φεβ 2006, 13:49:06
Θέμα δημοσίευσης: F1:Ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσουμε από κοντά κάποιον αγώνα;
Ρωτάω από τώρα για να έχουμε χρόνο να το κανονίσουμε αν υπάρχει ενδιφέρον.

Ενδιαφέρεται κανείς να πάμε να παρακολουθήσουμε κάποιον αγώνα F1;

Εγώ και ο Πέτρος ψηνόμαστε να πάμε πάλι σε κάποιον αγώνα φέτος.
Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα σε ποιόν, ενώ εκτός από κάποια οργανωμένη εκδρομή κάνουμε και την σκέψη να πάμε μόνοι μας κάπου.
Το 2ο εγχείρημα σαφώς θα είναι ευκολότερο αν είμαστε περισσότεροι.

Εκτός από αυτούς που ενδιαφέρονται θα ήθελα να ακούσω και γνώμες από όλους για το πού και με ποιό τρόπο θα μπορούσαμε να πάμε (αεροπορικώς, οδικώς κτλ.)

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΑΓΩΝΩΝ F1 2006
Tiesto - Κυρ 05 Φεβ 2006, 14:42:58
Θέμα δημοσίευσης:
Στην Imola ειναι ευκολο να πας ( κτελ μεχρι Πατρα, καραβι μεχρι ancona, τρενο μεχρι bologna που ειναι 30 χλμ απο την Imola οποτε πας με τρενο στην πιστα. Μπορεις να μεινεις και ancona που ειναι 1-1,5 ωρα απτην πιστα.

Hockenheim που εχω παει ειναι λιγο πιο δυσκολα επειδη θελεις μεταφορικο μεσο απο το Hotel μιας και σχετικα φθηνα βρισκεις λιγο μακρια. Οποτε μπορεις να νοικιασεις αυτοκινητο.

Tουρκια ειναι σχετικα ευκολο να πας οδικως και βγαινεις ευκολα στην πιστα απτην Κων/πολη. Εχει ομως ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αρνητικο. Πανε ολοι οι ελληναρες και νομιζεις πως εισαι στο Καραισκακη και βλεπεις Ολυμπιακος-Παναθηναικος. Απαισια εμπειρια δυστυχως...

Βαρκελωνη απ οτι μου χουν πει ειναι ευκολο να πας αλλα βαρανε τα hotel δυστυχως. Η πιστα απτο κεντρο ειναι περιπου 30 λεπτα.

Δεν ξερεω γι αλλες πιστες αλλα αν θες τπτ πες μου.
Lef205 - Κυρ 12 Φεβ 2006, 16:45:19
Θέμα δημοσίευσης:
Εμενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο.
Θα προτιμουσα να κανονιζαμε να παμε οδικως ωστε και να μειωθουν τα εξοδα και να οδηγησουμε και εκτος Ελλαδας και τελος οπως και να το κανουμε, αλλο χαβαλε εχει το ταξιδι οδικως!
Ισως η Ιμολα να ηταν μια καλη πειπτωση λοιπον!
Μπορει καποιος να ενημερωσει για το μεσο κοστος μιας τετοιας εξορμησης?
Tiesto - Κυρ 12 Φεβ 2006, 17:00:18
Θέμα δημοσίευσης:
μπειτε στο www.gptickets.com να δειτε 1α απ ολα τιμες εισιτηριων και που θελετε να καθεστε. Γνωμη μου ειναι να καθισετε μετα απο μεγαλη ευθεια λιγο πριν την στροφη για ν ακουτε σκασιματα, να βλεπτε πυρωμενους δισκους, προσπερασεις κτλ.

Πιστευω πως ειναι πιο οικονομικο να πας με καραβι μεχρι ancona και ειτε να μεινεις εκει και να νοικιασεις αμαξι η να παιρνεις τρενο. Μπορειτε να μεινετε και Bologna που ειναι πολυ κοντα στην Imola και να νοικιασετε απο κει αμαξι η να παιρνετε τρενο.

Ενα μεσο κοστος... πιστευω στα 500 euro με τα παντα μεσα (με εισιτηριο 100 euro).
Baphomet - Κυρ 12 Φεβ 2006, 17:03:31
Θέμα δημοσίευσης:
φέτος θα πάμε ουγγαρία...έχει τελειώσει... Wink Wink Wink Wink
θα πάρουμε το 3μερο εισιτήριο GOLD που κοστίζει 365 ευρω. θα παμε οδικώς με ένα αυτοκίνητο μάρκας peugeot. θα είμαστε 2-4 άτομα που θα μοιραστούμε οδήγηση και βενζίνες...
Tiesto - Κυρ 12 Φεβ 2006, 17:29:21
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ειστε με ταξιδιωτικο? Αν ναι, θα σε συμβουλευα να πατε μονοι σας. Με το ταξιδιωτικο θα χασετε αρκετα μιας και θα πρεπει να περιμενετε τους Ελληναρες που θ αργησουν να ξυπνησουν με αποτελεσμα καθε μερα να χανετε και μερικα. Οταν ειχα παει τουρκια ειχα κατι φιλους που ειχαν ερθει με ταξιδιωτικο. Εχασαν την παρασκευη ολη, το σαββατο τα 2 practice και την κυριακη την αρχη του αγωνα.

Ξανασκεφτειτε το αν ειναι να πατε ετσι επειδη ειναι βλακεια να χασεις μερες.
xrisa-xs - Δευ 13 Φεβ 2006, 10:33:33
Θέμα δημοσίευσης:
περσυ τρεις φίλες μου πήγαν Βουδαπέστη
πέρασαν τέλεια! βέβαια δεν μπορώ να υπολογίζω τελικό κόστος μια και μέναν σε γνωστό τους και είχαν και gold εισιτήριο πίσω από την ομάδα της Ferrari (και αυτό από γνωστό)...

είναι και καταπληκτική πόλη για τουρισμό, θα πηγαινα ευχαρίστως!
pygolabida - Δευ 13 Φεβ 2006, 16:10:30
Θέμα δημοσίευσης:
Αν υπάρχουν λεφτά καλά θα είναι.... Very happy Very happy
crusader - Δευ 13 Φεβ 2006, 17:09:09
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
φέτος θα πάμε ουγγαρία...έχει τελειώσει... Wink Wink Wink Wink
θα πάρουμε το 3μερο εισιτήριο GOLD που κοστίζει 365 ευρω. θα παμε οδικώς με ένα αυτοκίνητο μάρκας peugeot. θα είμαστε 2-4 άτομα που θα μοιραστούμε οδήγηση και βενζίνες...

Έτσι έχουμε πει αλλά μας λείπουν άλλα 2 άτομα τουλάχιστον για να μοιραστούν τα έξοδα. Με 2 μόνο βγαίνουμε; Πρέπει να το ψάξω λίγο...
Baphomet - Δευ 13 Φεβ 2006, 17:12:11
Θέμα δημοσίευσης:
θα τους βρούμε ρε γκρινιάρη... μη σκας... Laughing Laughing Laughing
brz20 - Δευ 13 Φεβ 2006, 22:26:55
Θέμα δημοσίευσης:
pygolabida έγραψε:
Αν υπάρχουν λεφτά καλά θα είναι.... Very happy Very happy


Ετσι.Απο εκει ξεκινανε ολα.Εγω θα θελα να παω Monza και Monaco.Το δευτερο ειναι πολυ δυσκολο γιατι πρεπει να πεσει τρελο πακετο.
crusader - Τρι 14 Φεβ 2006, 10:20:20
Θέμα δημοσίευσης:
Λευτέρη, εσύ ψήνεσαι για Ουγγαρία;
Baphomet - Τρι 14 Φεβ 2006, 17:51:06
Θέμα δημοσίευσης:
Η Ουγγαρία συνορεύει στα νότια της με Κροατία, Σερβία και Ρουμανία. Ο πιο σύντομος και ασφαλής δρόμος λογικά θα είναι να περάσουμε από την Βόρεια Ελλάδα στην Βουλγαρία, απο εκεί Σερβία και τέλος Ουγγαρία. Χιλιομετρικά ίσως η λύση Σκόπια-Σερβία-Ουγγαρία να βολεύει καλύτερα. Το ψάχνουμε... Η απόσταση Αθήνα-Βουδαπέστη θα είναι όπως το κόβω κοντά στα 2000km. Οπότε δεν θα φάμε και τόοοσο πολύ στον δρόμο. Το κόστος της βενζίνης σε αυτές τις χώρες δε το γνωρίζω, πάντως με τα Ελληνικά δεδομένα ένα τέτοιο ταξίδι θα κοστίσει περί τα 500 ευρω βενζίνη (πηγαινε-ελα και εγχωριες μετακινήσεις). Αν είμαστε 4 δηλαδή είναι 125 ευρω το άτομο. Οι διανυκτερεύσεις θα είναι σίγουρα 3-4 άρα βαζουμε άλλα 150 ευρω το άτομο περίπου. Φαγητό και λοιπά έξοδα περίπου 150-200 ευρω. Αν πάρουμε GOLD εισιτηρια για την πίστα 350 ευρω. Το σύνολο κοντά στα 900 ευρω/άτομο για περίπου μια βδομάδα (4 μερες εκεί και 2 στον δρόμο περιπου). Φυσικά αν πάρουμε SILVER εισιτήρια πάμε 100 ευρώ λιγότερα με την μία (φτηνότερα από silver δεν αξίζει). Φυσικά όλα αυτά είναι μια γρήγορη εκτίμηση...αλλά εκεί να υπολογίζεται χοντρικά...6-7μερο road trip για F1 στην Ουγγαρία με κόστος κάτω από 1000 ευρώ ανά άτομο.

Τι χρειαζόμαστε/πρέπει να φροντίσουμε?
1.Αυτοκίνητο σε άψογη κατάσταση, με σερβις, ρεζέρβα κτλ.
2.Να μάθουμε τι παίζει με την ασφάλεια αυτοκινήτου εκτός Ελλάδας και δη σε χώρες εκτός των 15. καθως και με την αδεια οδήγησης (διπλωμα).
3.Το αυτοκίνητο να έχει τις νέου τύπου διεθνείς πινακίδες.
4.Συναλλαγματικές ισοτιμίες, αν μπορούμε να χρησιμοποιούμε ευρώ.
5.Να μάθουμε τιμές βενζίνης των χωρών που θα επισκευθούμε
6.Να εφοδιαστούμε με τους κατάλληλους χάρτες
7.Να κλείσουμε δωμάτια για Ουγγαρία άμεσα...

οτι άλλο έχετε υποψιν πείτε το (κυριως εσύ Σπύρο)...

επίσης απαραίτητο προσόν για το εγχείρημα είναι η υπομονή και επιμονή, η διάθεση για περιπέτεια και να σας αρέσει η rock μουσική γιατί ο dj baph θα κάνει πρόγραμμα καθ'όλη την διάρκεια του ταξιδιου. Wink Wink

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ SKYLINES ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΔΙΝΕΙ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 850 ΕΩΣ 1100 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ. ΜΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ GENERAL ADMISSION (ΦΤΗΝΟ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ 1000 ΕΥΡΩ ΚΟΜΠΛΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΤΕΛΕΙΟ...
xrisa-xs - Τρι 14 Φεβ 2006, 18:02:21
Θέμα δημοσίευσης:
όσο για την ασφάλεια του αυτοκινήτου ξέρω ότι πρέπει να έχεις μια "πράσινη κάρτα" που σημαίνει ότι είσαι ασφαλισμένος.
οι περισσότερες εταιρείες τις δίνουν δωρεάν και άμεσα, αλλά καλό είναι πρώτα να το τσεκάρεις αυτό με τη δική σου ασφαλιστική

πχ. την πράσινη κάρτα για Βουλγαρία την πήρα από Εγνατία Ασφαλιστική σε δύο λεπτά και δωρεάν και ισχύει για ένα εξάμηνο.


για κάποιες άλλες πληροφορίες, 'οπως συνάλλαγμα κτλ, μπορώ να ρωτήσω τις φίλες μου που πήγαν περσυ.
Baphomet - Τρι 14 Φεβ 2006, 18:26:30
Θέμα δημοσίευσης:
πληροφοριών συνέχεια...

τα ξενοδοχεία στην περιοχή είναι πολύ καλά...για 2-3 αστέρων που κοιτάμε εμείς το κόστος του δικλινου τις μέρες του αγώνα είναι από 80ευρω ώς 130ευρω. Αν είμαστε 4 άτομα υπάρχουν και appartments με κόστος κάτι λιγότερο από 200 ευρω. Άρα για διαμονή υπολογίζουμε 40-50 ευρω το άτομο ανα ημέρα (με πρωινό εννοείται).

ΕΠΙΣΗΣ...

Η ΠΙΣΤΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΕΧΕΙ 3-4 CAMPINGS... Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Το κοστος στο camping πάει 50 ευρω το άτομο για 4 μερες με αυτοκινητο και μια σκηνη (4ατομων)
Baphomet - Τρι 14 Φεβ 2006, 18:43:31
Θέμα δημοσίευσης:
κανοντας μια εικονική order από το Official site του αγώνα για 4 εισιτήρια SILVER 1 και 4 νύχτες στο Camping Aqua το σύνολο με φόρους κτλ βγαίνει 1186 ευρω. Δηλαδή 296 ευρώ ο καθένας για εισιτηρια αγώνα και διαμονή σε camping.

+150 βενζίνες και διόδια
+300 φαγητό και λοιπά έξοδα

750 ευρω το άτομο... Very happy

άρα μιλάμε τελικά για κόστος από 750 έως 1000 ευρώ ανάλογα:
-το εισιτήριο του αγώνα
-το μέρος διαμονής
-πόσο τρώτε και πόσα δωράκια θα αγοράσετε

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

εγώ είμαι ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ!!

υγ. Το camping που λέω είναι μέσα στο πάρκο με τις νεροτσουλήθρες και υπάρχει και πίστα καρτ...ελπίζω να μην πειραζει. Laughing Laughing Laughing Laughing

http://www.hungaroinfo.com/formel1/index_en.htm
http://www.hungarokart.hu/hungarokart.old/allap/nagy_en.htm
http://www.aquarena.hu/

αν σκέφτεστε και την μεταφορά με τρένο το εισιτήριο κοστίζει 80 ευρω για Βουδαπέστη.
crusader - Τρι 14 Φεβ 2006, 21:13:22
Θέμα δημοσίευσης:
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Onfire
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Onfire
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Onfire

ΤΟ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΠΑΕΙ ΟΥΓΓΑΡΙΑ!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil
crusader - Τρι 14 Φεβ 2006, 21:47:19
Θέμα δημοσίευσης:
Μερικές ακόμα χρήσιμες πληροφορίες :

Πληροφορίες πρόσβασης στην πίστα με συγκοινωνία

Χάρτης οδικών αρτηριών για πρόσβαση στην πίστα από Βουδαπέστη (Απόσταση 22Khm)

TAXI 1
TAXI 2
TAXI 3

Budapest Tourism Office

Budapest Sun Online

..............................................

Κάτσε να το ξανασκεφτώ λίγο....

Και τουρισμό 1 βδομάδα
και F1 circuit
και camping
και νεροτσουλήθρες
και kart?????
Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Onfire
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Onfire
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Onfire
Baphomet - Τετ 15 Φεβ 2006, 01:21:26
Θέμα δημοσίευσης:
Σπύρο, έμαθα οτι ο συντομότερος και καλύτερος δρόμος είναι μέσω Σκοπίων και Σερβίας. Πρέπει να μάθουμε αν χρειαζόμαστε βίζα γι'αυτές τις 2 χώρες.
crusader - Τετ 15 Φεβ 2006, 16:15:42
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΘΗΝΑ - ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ

Χάρτης
Αποστάσεις (Σε μίλια νομίζω)
Χρόνοι
Έγγραφα που χρειάζονται για την είσοδο σε κάθε χώρα
.............

Δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε βίζα... θα το ψάξω περισσότερο όμως αυτό..
Baphomet - Τετ 15 Φεβ 2006, 16:32:51
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
ΑΘΗΝΑ - ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ

Χάρτης
Αποστάσεις (Σε μίλια νομίζω)
Χρόνοι
Έγγραφα που χρειάζονται για την είσοδο σε κάθε χώρα
.............

Δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε βίζα... θα το ψάξω περισσότερο όμως αυτό..


θεός... Wink Wink Wink απιστευτο site!!! εκτυπώνω ήδη τις οδηγίες!!!
οι 16 ώρες που λέει βέβαια είναι λίγο αισιοδοξες νομίζω... βάσει όσων λέει μιλάμε για 2300 χιλιόμετρα.

για την βίζα μην ψάξεις στο ιντερνετ...εφαγα τον κόσμο και δεν βρήκα τιποτα. πάρε τηλ.αμα είναι. Very happy για Σκόπια κατά 99% δεν χρειάζεται, για Σερβία δεν ξέρω... Wink
Baphomet - Τετ 15 Φεβ 2006, 16:49:20
Θέμα δημοσίευσης:
ο δρόμος χαράχτηκε... μόλις βρούμε τους 2 συνοδοιπόρους μας κλείνουμε εισιτηρια και διαμονή... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Baphomet - Παρ 17 Φεβ 2006, 20:03:18
Θέμα δημοσίευσης:
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΝΟΔΟΙΠΟΡΟΙ ? ΟΕΟ? Laughing
crusader - Παρ 17 Φεβ 2006, 20:16:47
Θέμα δημοσίευσης:
Μας κρύβονται... "But I'll find youuu"!!! Laughing Laughing
Baphomet - Παρ 17 Φεβ 2006, 20:17:50
Θέμα δημοσίευσης:
crusader έγραψε:
Μας κρύβονται... "But I'll find youuu"!!! Laughing Laughing
Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
STELIOS - Παρ 17 Φεβ 2006, 21:10:14
Θέμα δημοσίευσης:
Υπο αλλες συνθηκες θα ημουν μεσα εγω. Ομως εχω κανονισει (εισητιρια/διαμονη) εδω και αρκετο καιρο για Imola τον Απριλιο.
crusader - Σαβ 18 Φεβ 2006, 15:30:54
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
Υπο αλλες συνθηκες θα ημουν μεσα εγω. Ομως εχω κανονισει (εισητιρια/διαμονη) εδω και αρκετο καιρο για Imola τον Απριλιο.

Ωραίος ρε... και δε λες κουβέντα ε??? Καλά Στελάραααα...
STELIOS - Σαβ 18 Φεβ 2006, 19:58:22
Θέμα δημοσίευσης:
Embarassed
Tiesto - Σαβ 18 Φεβ 2006, 20:26:02
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν φτιαει ο Στελιος. Το χαμε κανονισει απο παλια λιγοι και καλοι και οχι μεγαλη παρεα. Εγω του το χα προτεινει βασικα και γι αυτο δεν ειπε τπτ Wink
206xs - Τρι 21 Φεβ 2006, 18:50:48
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά καλησπέρα, είναι καλή φάση η F1 από κοντά και αξίζει για μία φορά ειδικά. Εγώ έχω πάει τρεις φορές σε Monza '99 Hungaroring '03 Monaco '04 Ουγγαρία το καλό της πίστας είναι ότι είναι μικρή και βλέπεις πολύ μεγάλο κομμάτι από τις κερκίδες θα προσπαθήσω να βρώ να σας πώ που καθόμασταν. Καλή φάση είναι το κάμπινγκ ειδικά στη Μόντσα αλλά και στην Ουγγαρία αφού και χαβαλές γίνεται και φτηνότερα έρχεται. Στην Ουγγαρία ένα πρόβλημα είναι ο δυνατός ήλιος και η έλλειψη δέντρων στη πίστα οπότε πολλά νερά και καπέλο. Η Βουδαπέστη έχει και όμορφες κοπέλες και ωραία μπαράκια για εξορμήσεις. Αν είστε με αυτοκίνητο όπως λέτε δεν έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα στις μετακινήσεις αλλά να λάβετε υπόψη ότι παίζει στην εθνική οδό σκηνικό Αθήνα 2004 με μία ή δύο λωρίδες ανα κατεύθυνση κλειστές για προσκεκλημένους FIA και την εταιρία ταξί που έχει σύμβαση την συγκεκριμένη χρονιά για τον αγώνα. Μπείτε στο www.f1racing.net έχει πολλές μαρτυρίες από άτομα που έχουν πάει σε κάθε αγώνα. Μην κάτσετε στην ευθεία είναι πανάκριβα και δεν βλέπεις τίποτα, το καλύτερο είναι να είσαι σε στροφή γενικά μιλόντας ανεξαρτήτως πίστας. Εμείς αν θυμάμαι καλά στην Ουγγαρία είχαμε κάτσει στην τελευταία στροφή πριν την ευθεία τερματισμού και βλέπαμε κάμποσες στροφές την ευθεία και τα πιτ. Όταν είχα πάει εγώ επειδή δεν είχε πολύ κόσμο είχε ειδική προσφορά για τους κατόχους εισητήριου τριημέρου για ανοιχτά πιτ την Πέμπτη! Το πρόλαβα με την ψυχή στο στόμα κατευθείαν απο το αεροδρόμιο φανταστική εμπειρία. Για εισητήρια καλό είναι να δείτε και απευθείας το site της πίστας www.hungaroring.hu Στη Μόντσα αλλά φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα παίζει και στην Ουγγαρία υπήρχε ειδικό πακέτο εισητηρίων + camping. Είχα γνωρίσει κάτι παιδιά που είχαν έρθει με Corolla 1.6 μέσω Βουλγαρίας από Σέρρες και νομίζω αν θυμάμαι καλά κάναν γύρω στις 8-9 ώρες. Αν δεν μένετε στο κάμπινγκ να προετοιμαστείτε για ατέλειωτο μποτιλιάρισμα πριν και μετά τα main events. Εκτός από F1 είχε θυμάμαι ενιαίο Clio Cup και F3000. Λοιπόν από ότι είδα στη σελίδα της πίστας εγώ είχα κάτσει στην Silver 3 και την συστήνω ανεπιφύλακτα. Επίσης είδα έχει μια προσφορά μέσω της σελίδας της redbullracing www.rebulracing.com για 99 ευρώ το τριήμερο δεν λέει που μάλλον στη Bronze. Από όσο θυμάμαι όλες οι gold απάτη εκτός από gold 4 που και πάλι κατ'εμέ χειρότερη από silver 3 bronze καλύτερη από silver 2 ενδιαφέρουσα και η silver 1. Εγώ θα πρότεινα S3, S1,B,G4 με αυτή τη σειρά. Καλό είναι να αγοράσετε από πριν φαγητά - νερά γιατί είναι ακριβά στις πίστες αν και στην Ουγγαρία είναι σχετικά ανεκτά (για τιμές Αθήνας όχι Βουδαπέστης). Επίσης αν μένετε στη πόλη και πέρνετε ταξί για να πάτε (από όσο ξέρω δεν υπάρχει λεωφορείο) να προτιμήσετε την εταιρία που έχει δικαίωμα εισόδου στις ειδικές λωρίδες κυκλοφορίας και να ξέρετε ότι υπάρχει φιξ χρέωση για την πίστα. Αν θέλετε κανονίζουμε να φέρω μια μέρα στη λέσχη πρόγραμμα και φωτογραφίες. Αυτά ελπίζω να βοήθησα
Baphomet - Τρι 21 Φεβ 2006, 18:59:50
Θέμα δημοσίευσης:
Ενδιαφέρουσε οι πληροφορίες σου!! Επιβεβαιώνω όσα λες, έτσι ήταν και στην Τουρκία που πήγαμε πέρυσι. Μποτιλιάρισμα, ακριβά πραγματα εντός πιστας, ηλιος κτλ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ... Twisted evil
206xs - Τετ 22 Φεβ 2006, 18:23:31
Θέμα δημοσίευσης:
Κοίταξε να δεις αν και ακόμα είναι νωρίς για Ουγγαρία, το πολύ πολύ πάμε οι δυό μας με το cc Αύγουστος είναι να είμαστε και καμπριολάτοι! χε χε
Αν και εγώ στη παρούσα φάση προτιμώ να χώσω λεφτά να πάω να δώ κάτι άλλο όπως λχ DTM LeMans Α1 παρά φόρμουλα ξανά (3 γκραν πρί είναι αρκετά πιστεύω). Αν και θα έχει ενδιαφέρον πάλι να ακούσει κανείς πως θα είναι με τους 8κύλινδρους αλλά νομίζω ότι σε ήχο τουλάχιστο θα χάνει αρκετά σε σχέση με τους 10κύλινδρους... Cool
crusader - Δευ 30 Ιούλ 2007, 09:01:58
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:

August 24 Europe (Valencia)


αυτή θα είναι και γα** τις εκδρομές... για ψηθείτε!!! Wink
Steve - Δευ 30 Ιούλ 2007, 09:19:31
Θέμα δημοσίευσης:
Για κάνε ένα πρόχειρο ταμείο να δεις πόσοι θα ψηθούνε... Rolling eyes
COOL ALEXIS - Δευ 30 Ιούλ 2007, 11:38:42
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ θα ακολουθήσω την κλασσική οδό...

206 Ancona και μετά από κάμποσα χιλιόμετρα και πολλές στάσεις Valencia Wink

ΥΓ Πιο εύκολα δεν γίνεται!
Steve - Δευ 30 Ιούλ 2007, 12:54:04
Θέμα δημοσίευσης:
Ταμείο να βλέπω... Rolling eyes
STELIOS - Δευ 30 Ιούλ 2007, 14:34:28
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Εγώ θα ακολουθήσω την κλασσική οδό...

206 Ancona και μετά από κάμποσα χιλιόμετρα και πολλές στάσεις Valencia Wink

ΥΓ Πιο εύκολα δεν γίνεται!


Μετα απο κααααααααμποσα χλμ...

Παντως εγω που "πεταχτηκα" στην Imola περσι για το 3ημερο του αγωνα χαλασα περιπου ενα χιλιαρικο (πλοια, βενζινες, εισητηρια, φαγητα, διαμονες, ολα...)
Steve - Δευ 30 Ιούλ 2007, 17:54:53
Θέμα δημοσίευσης:
Γίνε λίγο σαφής:

"πετάχτηκε" εσύ μόνος σου? Αν όχι, με πόσα άτομα ήσασταν μαζί?

Αναλάβατε όλα τα έξοδα δια του Χ αριθμού ατόμων που ήσασταν μαζί ή τα επωμίστηκες εσύ?

Πόσο καιρό πριν είχες κλείσει τα εισητήρια?

Και τέλος, γράψε επιμέρους, με όσο περισσότερη ακρίβεια, τα έξοδα, έτσι ώστε και για να γίνει σύγκριση και γενικότερη αλλά και φέτος με τις ισχύουσες τιμές.
STELIOS - Δευ 30 Ιούλ 2007, 18:38:32
Θέμα δημοσίευσης:
Mε την κοπελα μου πηγαμε.
Η κοπελα μου πληρωσε το δικο της εισητηριο για τη πιστα, το δικο της εισητηριο για το πλοιο, και αν θυμαμαι καλα μοιραστικαμε και το ξενοδοχειο.
Εγω πληρωσα το εισητηριο για το αμαξι, ολες τις βενζινες και ολα τα διοδια.
Φαγητα και διαφορα εξοδα πηγανε περιπου μισα μισα.
(Φυσικα η κοπελα μου σηκωσε και ενα καταστημα ρουχα και εγω πηρα 2 παντελονια και 2 μλουζες.)

Απο τιμες:
Εισητηριο πιστας (3-day General Admision) 100 το ατομο ευρω.
Εισητηρια πλοιου (με καμπινα) δεν θυμαμαι, αλλα αν μπεις στο site της Minan Lines θα δεις.
Ξεοδοχειο 150 ευρω για το 3-ημερο (δια 2 ατομα).
Βενζινες 2-3 γεματα τεποζιτα (υποψη ομως η βενζινη στην Ιταλια ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ - 1.3 ευρω το λιτρο περσι η 95αρα)
Τα διοδια ειναι πολλα για να τα αριθμησω τωρα, γιατι εκτως απ'τα Ελληνικα ειχαμε και στην Ιταλια καθος μεναμε στο Ριμηνι και πηγαιναμε καθε μερα στη πιστα και πισω.

Αλλες λεπτομεριες δεν θυμαμαι τωρα.
Steve - Δευ 30 Ιούλ 2007, 19:02:50
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ ωραία.

Για 7-9 Σεπτεμβρίου (κατηγορία κίνησης διακοπών : Μεσαία) στην Μόνζα, έχουμε:

451 km Ανκόνα-Μόνζα
451 km Μόνζα-Ανκόνα


100 πίστα + 150 ξενοδοχείο + 3x70 βενζίνη (50lt x 1.4eur) + 30 διόδια (περίπου) + 290 2κλινη καμπίνα μετ' επιστροφής + 128 αυτοκίνητο μετ' επιστροφής = 908 ευρώ για 2 άτομα

Ήτοι 454 ευρώ το άτομο. Στα 3 ή και 4 άτομα ανά αμάξι, τα λεφτά είναι ακόμα λιγότερα μιας και έχει 208 η 4κλινη καμπίνα μετ' επιστροφής, όπως επίσης και οι βενζίνες μειώνονται ανά άτομο.

Με 200 την πίστα (50 ανά άτομο) και 250 το ξενοδοχείο, πάμε στα 1026 ευρώ για 4 άτομα.

Ήτοι 256,5 ευρώ το άτομο...


Αν πας με Alitalia και κλείσεις τα εισητήρια από τώρα, πας και Μιλάνο που είναι σχεδόν δίπλα στην Μόνζα, με αναχώρηση 06/09 και επιστροφή 10/09, πληρώνεις 227 ευρώ το άτομο Very happy Νοικιάζεις και ένα αμαξάκι αν δεν σε καλύπτει η συγκοινωνία... και είσαι υπέρ του δέοντος κομπλέ Smile Για 2 άτομα δηλαδή, συμφέρει η τιμή. Για τα 4 τώρα δεν ξέρω... αλλά όπως και να'χει, γλιτώνεις πάρα μα πάρα πολύ χρόνο σίγουρα Cool




Επίσης, καλό θα ήταν να μεταφερθούν τα του κόστος κάπου αλλού, μήπως και ψήνεται και κάποιος άλλος για να πάμε όλοι μαζί Wink (λέω 'γώ τώρα...) Razz
STELIOS - Δευ 30 Ιούλ 2007, 23:44:02
Θέμα δημοσίευσης:
Εχε υποψη σου Σταυρο οτι η αποσταση απο Ανκονα - Μιλανο (που ειναι η πιστα της Μονζα) ειναι πολυ μεγαλητερη απο Ανκονα - Ιμολα που πηγα εγω -> περισσοτερες βενζινες. Το Μιλανο ειναι πολυ πιο βορεια.
Επισης η διαμονη μεσα ή γυρο απ'το Μιλανο ειναι πολυ πιο ακριβη απο το Ριμηνι οπου μειναμε εμεις.
Τα διοδια συνολικα ηταν πολυ περισσοτερα απο 30 ευρω.

Επειδη το κοιτουσα φετος για Μονζα, θα σου πω.
Αν κλεισεις με Easyjet την πτηση (Αθηνα - Μιλανο - Αθηνα) απο τον Μαϊο για το Σεπτεμβριο, πληρωνεις μονο 90 ευρω...
Θα δωσεις κατι παραπανω στο Μιλανο για διαμονη αλλα θα γλητωσεις απο μεταφορκια γιατι υπαρχει τρενο που σε παει κατευθειαν εξω απο τη πιστα. Δηλαδη δεν χρειαζεσαι αμαξι.
Δεν το συζηταω, συμφερει 100 φορες να πας αεροπορικος, αρκει να τα εχεις κανονισει ολα απο αρκετα νωριτερα.
COOL ALEXIS - Τρι 31 Ιούλ 2007, 07:36:30
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ διαφωνώ...

Αν δεν έχει και την περιπέτεια του το όλο σκηνικό καταντάει βαρετό Wink
Steve - Τρι 31 Ιούλ 2007, 08:55:26
Θέμα δημοσίευσης:
Συμφωνώ Κουλαλέκο...


Αν είναι να πάω εγώ με έναν άλλο, θα πάμε με αεροπλάνο. Αν είναι και γίνει κάτι psclubικό, να πάμε με τα αμάξια τότε Smile

Με easyjet, 223 ευρώ αν τα κλείσεις τώρα... Rolling eyes
COOL ALEXIS - Τρι 31 Ιούλ 2007, 09:21:45
Θέμα δημοσίευσης:
PsClubικώς ξέχασε το...

Δεν θα γίνει ποτέ κάτι τέτοιο Exclamation

Ότι κάνουμε μόνοι μας Cool
Steve - Τρι 31 Ιούλ 2007, 10:17:10
Θέμα δημοσίευσης:
Το έθεσα λίγο λάθος βασικά...

Όταν εννοώ psclubικώς, εννοώ οι μεταξύ μας γνωστοί άγνωστοι που είμαστε ακόμα ενεργοί εδώ μέσα Rolling eyes

Anyway, επανερχόμαστε επί του θέματος:

Από εδώ Λάρισα, για Monza (7-9 Σεπτεμβρίου), μέχρι στιγμής είμαστε 2 (εγώ + άλλος ένας).

Από εκεί κάτω ή εδώ γύρω ή εκεί πιο πάνω... ενδιαφέρεται κανείς? Smile
COOL ALEXIS - Τρι 31 Ιούλ 2007, 11:13:14
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι πολύ κοντά για φέτος Exclamation

Εγώ πάντως του χρόνου σκοπεύω να πάω στην Valencia αλλά όχι μόνο για τον αγώνα γιατί είναι κρίμα, η διαδρομή και τα μέρη μέχρι εκεί είναι εκπληκτικά Wink
Steve - Τρι 31 Ιούλ 2007, 13:08:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ας ζούμε μέχρι του χρόνου και βλέπουμε... Rolling eyes

Φέτο, θα κάνουμε τίποτες όμως Question
kane - Τρι 31 Ιούλ 2007, 15:56:22
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Το έθεσα λίγο λάθος βασικά...

Όταν εννοώ psclubικώς, εννοώ οι μεταξύ μας γνωστοί άγνωστοι που είμαστε ακόμα ενεργοί εδώ μέσα Rolling eyes

Anyway, επανερχόμαστε επί του θέματος:

Από εδώ Λάρισα, για Monza (7-9 Σεπτεμβρίου), μέχρι στιγμής είμαστε 2 (εγώ + άλλος ένας).

Από εκεί κάτω ή εδώ γύρω ή εκεί πιο πάνω... ενδιαφέρεται κανείς? Smile


Εχετε μελε΄τησει το θέμα εισητηρίων,διαμονής κτλ? η θα πάτε με κάποιο γκρουπ? (ξερεις απο κείνα που είναι κομπλέ,Τοσο χρήμα,τοσες μερες με ολα μέσα.Γκρουπ τιμή μονο διότι καθώς ξέρω πας και κανεις μονο συο οτι θέλεις.)
Steve - Τρι 31 Ιούλ 2007, 17:28:07
Θέμα δημοσίευσης:
Κλείνουμε μέχρι την άλλη βδομάδα τα αεροπορικά εισητήρια μόνοι μας, βρίσκουμε ένα ξενοδοχειάκι καλό (δεν θα το παντρευτούμε κιόλας) και ίσως να νοικιάσουμε και αμάξι αν δούμε ότι δεν μας παίρνει για μετακινήσεις με αστική συγκοινωνία.

Πτήση και διαμονή στο Μιλάνο λέμε για την ώρα (λόγω του ότι είναι 10 λεπτά από την πίστα)... εκτός και αν αλλάξει κατιτίς Rolling eyes

Κάτι σαν group θα παίξει μόνο αν είμαστε 10+ άτομα Cool
kane - Τρι 31 Ιούλ 2007, 18:54:46
Θέμα δημοσίευσης:
Moυ δίνεις ένα ενδεικτικό κόστος,επειδή ψήνομαι για μια τέτοια κίνηση.
Ας μην πάμε και μια φορά θάλασσα.
Περιμένω ινφο Very happy
Steve - Τρι 31 Ιούλ 2007, 23:51:46
Θέμα δημοσίευσης:
kane έγραψε:
Moυ δίνεις ένα ενδεικτικό κόστος,επειδή ψήνομαι για μια τέτοια κίνηση.
Ας μην πάμε και μια φορά θάλασσα.
Περιμένω ινφο Very happy


Στην σελίδα 2, το τελευταίο post μου αναλύει αρκετά ενδεικτικά τι συμφέρει ανάλογα τον αριθμό των ατόμων Smile
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr