PSClub - Hellas

Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών - Τι λείπει από τον κατάλογο μας?

Baphomet - Τετ 25 Μάϊ 2005, 10:56:03
Θέμα δημοσίευσης: Τι λείπει από τον κατάλογο μας?
Το ανοιγω για να γράψουμε όλοι τι πιστεύουμε οτι θα έπρεπε να υπάρχει στον κατάλογο συνεργατών ή τι θα θέλαμε να βρούμε και δεν βρήκαμε. Αυτό θα βοηθησει κατά πολύ εμάς ώστε να επεκτείνουμε τις υπαρχουσες συνεργασίες, να βρούμε νέες και να ακυρώσουμε πιθανόν κάποιες "άχρηστες".
DrJekyll - Τετ 25 Μάϊ 2005, 11:47:01
Θέμα δημοσίευσης: ...
Λοιπόν...
1. κατά την γνώμη μου καλό θα ήταν να προσθέταμε κάποιες προτάσεις όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση - bodykitς etc. (χωρίς να χρειαστεί να παρουσιάσετε όλα τα πλαστικά εξαρτήματα για το κάθε μοντέλο...απλά κάποια συνεργασία με κατάστημα που τα προμηθεύει, ώστε να έχουμε καλύτερες τιμές...)

2. ίσως κάποιες άλλες επιλογές όσον αφορά το θέμα των αναρτήσεων..(εκτός της FK) - π.χ. koni, bilstein, kw, osrav κπλ κπλ...

αυτά μου έρχονται προσωπικά πρώτα στο μυαλό.... Wink
Baphomet - Τετ 25 Μάϊ 2005, 11:49:05
Θέμα δημοσίευσης: Re: ...
307Lucifer έγραψε:
Λοιπόν...
1. κατά την γνώμη μου καλό θα ήταν να προσθέταμε κάποιες προτάσεις όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση - bodykitς etc. (χωρίς να χρειαστεί να παρουσιάσετε όλα τα πλαστικά εξαρτήματα για το κάθε μοντέλο...απλά κάποια συνεργασία με κατάστημα που τα προμηθεύει, ώστε να έχουμε καλύτερες τιμές...)

2. ίσως κάποιες άλλες επιλογές όσον αφορά το θέμα των αναρτήσεων..(εκτός της FK) - π.χ. koni, bilstein, kw, osrav κπλ κπλ...

αυτά μου έρχονται προσωπικά πρώτα στο μυαλό.... Wink


1. υπαρχουν ηδη τιμες απο καταστημα, μενει να τις ανεβασουμε
2. περιμενουμε τα πιο γνωστά και συνηθη αμορτισερ και ελατηρια απο γνωστο καταστημα

άρα καλα πάμε... Wink
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2005, 11:52:47
Θέμα δημοσίευσης:
χεχεχεχεχε

προβλεπόμενοι θα έλεγα....! Wink
Vaggelis - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:02:06
Θέμα δημοσίευσης:
ίσως μια συνεργασία με κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο, για παροχή έκπτωσης στο service για τα μέλη......
επίσης μια βόλτα από το chips-away, μήπως πετύχουμε καμία εκπτωσούλα (με ενδιαφέρει, για αυτό....)
Baphomet - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:09:21
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
ίσως μια συνεργασία με κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο, για παροχή έκπτωσης στο service για τα μέλη......
επίσης μια βόλτα από το chips-away, μήπως πετύχουμε καμία εκπτωσούλα (με ενδιαφέρει, για αυτό....)


για το πρώτο το έχω γράψει πολλές φορές οτι οι συνεργασίες μας αφορούν και θα αφορούν μόνο προϊόντα και όχι υπηρεσιες. Που σημαινει, συνεργεία και φαναρτζήδες τσουκ!
Chips-Away τι ειναι? αν ειναι για πρόγραμμα έχεις δίκιο, αξίζει να το κοιτάξουμε...
Vaggelis - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:21:06
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:


για το πρώτο το έχω γράψει πολλές φορές οτι οι συνεργασίες μας αφορούν και θα αφορούν μόνο προϊόντα και όχι υπηρεσιες. Που σημαινει, συνεργεία και φαναρτζήδες τσουκ!
Chips-Away τι ειναι? αν ειναι για πρόγραμμα έχεις δίκιο, αξίζει να το κοιτάξουμε...


όχι, το Chips-Away εντάσσεται στην κατηγορία που περιέγραψες παραπάνω.....
είναι εξειδικευμένο συνεργείο κάλυψης γρατσουνιών - επισκευών παρμπρίζ....
Baphomet - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:23:41
Θέμα δημοσίευσης:
α,τότε μάλλον όχι...εκτός αν το ΔΣ αποφασίσει αλλαγή πλεύσης σε αυτόν τον τομέα. Δε το βλέπω πιθανό πάντως και αυτό θεωρώ πως ειναι και το καλύτερο.
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:23:56
Θέμα δημοσίευσης:
Για συνεργεία / φαναρτζήδες και τα σχετικά δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουμε συμφωνία γιατί είναι κάτι το οπόιο δεν μπορούμε να ελέγχουμε κάθε φορά για την ποιότητά του και αν κάτι πάει στραβα θα έχουμε παράπονα.

Ακόμα και από τον Λιόλιο που είναι συνεργείο και κάνει και μηχανικές μετατροπές ΔΕΝ έχουμε πει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ για επισκευές και κόστη τοποθέτησης παρά ΜΟΝΟ για ΑΓΟΡΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ (πχ μπλοκέ / εκκεντροφόρους κλπ κλπ).

Chips-Away είναι μια εταιρια επισκευής μικρογρατζουνιών κλπ κλπ

Εγώ προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να ψάξω να βρω καταστήματα για επισκευές / service / τοποθέτηση ανταλλακτικών* γιατί δεν μπορώ να αναλάβω μια ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ευθύνη και από όσο ξέρω κανένας εδώ μέσα.

Ακόμα και αν αλλάξει πλέυση το Δ.Σ....

*εκτός και αν είναι απαραίτητο (όπως πχ στις μεμβράνες που είναι με τοποθέτηση μιας και είναι σχεδόν σίγουρο ότι αν πάει να το κάνει κάποιος που δεν ξέρει δεν υπάρχει περίπτωση να πετύχει η εφαρμογή).
volvos - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:27:29
Θέμα δημοσίευσης:
μια εκπτωση στην αγορα ανταλλακτικων...
ακομα και απο την ιδια τη πεζο!
δεν ειναι δυνατο να δινει 20%στα συνεργεια και να μην μπορουν να δωσουν σε εμας εστω ενα τυπικο 5% οπως εγινε με αναρτηση απο κονδωρα...
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:30:22
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
μια εκπτωση στην αγορα ανταλλακτικων...
ακομα και απο την ιδια τη πεζο!
δεν ειναι δυνατο να δινει 20%στα συνεργεια και να μην μπορουν να δωσουν σε εμας εστω ενα τυπικο 5% οπως εγινε με αναρτηση απο κονδωρα...

Το ψάχνουμε αλλά δεν είναι απόλυτα στο χέρι μας.

΄Θέλουμε όμως να το πετύχουμε.

επίσης "Άλλο Condor, άλλο Lion"

είναι κάτι τελείως διαφορετικό... Wink

Μην ανυσηχείς όμως το προσπαθούμε, το αν θα το καταφέρουμε δεν το ξέρω ακόμα.
Baphomet - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:31:12
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
μια εκπτωση στην αγορα ανταλλακτικων...
ακομα και απο την ιδια τη πεζο!
δεν ειναι δυνατο να δινει 20%στα συνεργεια και να μην μπορουν να δωσουν σε εμας εστω ενα τυπικο 5% οπως εγινε με αναρτηση απο κονδωρα...


εχει δρομολογηθεί... Wink Wink Wink
Sidobre - Τετ 25 Μάϊ 2005, 12:32:38
Θέμα δημοσίευσης:
Για τo δίκτυο των εξουσιοδοτημένων θα έχουμε νέα κάποια στιγμή μέσα το επόμενο δίμηνο. Το έχουμε κοιτάξει και αυτό να είστε βέβαιοι. Θα είναι η μόνη παρεχόμενη υπηρεσία που θα επιτρέψουμε.
nikq - Τετ 25 Μάϊ 2005, 13:42:18
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα παιδιά
Καλό θα ήταν να μας κατευθύνετε λιγάκι για το …. όριο του καταλόγου μας ( αλήθεια υπάρχει ? ) δηλαδή θα υπάρχουν κάποιες κεντρικές κατηγορίες και μονό αυτές θα συμπληρώνουμε – κοιτάμε κάθε φορά ?
Κάποιες ιδέες εκτός από αυτές που αναφερθήκαν είναι για τη εσωτερική βελτίωση δηλαδή καντράν , λεδιεδες, πατακια, επενδύσεις - καλύμματα για τα υπάρχον καθίσματα – τιμόνι
Για εξωτερική βελτίωση , φιδάκια, λασπωτήρες, ηλιοροφη ,Το αυτόκλητο του club! Twisted evil
Επίσης θα μπορούσε να υπάρχει συνεργασία με καταστήματα αγοράς στερεοφωνικού ηχοσύστηματος , ηχείων , συναγερμό
Αυτά! Wink
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2005, 13:54:46
Θέμα δημοσίευσης:
nikq έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
Καλό θα ήταν να μας κατευθύνετε λιγάκι για το …. όριο του καταλόγου μας ( αλήθεια υπάρχει ? ) δηλαδή θα υπάρχουν κάποιες κεντρικές κατηγορίες και μονό αυτές θα συμπληρώνουμε – κοιτάμε κάθε φορά ?
Κάποιες ιδέες εκτός από αυτές που αναφερθήκαν είναι για τη εσωτερική βελτίωση δηλαδή καντράν , λεδιεδες, πατακια, επενδύσεις - καλύμματα για τα υπάρχον καθίσματα – τιμόνι
Για εξωτερική βελτίωση , φιδάκια, λασπωτήρες, ηλιοροφη ,Το αυτόκλητο του club! Twisted evil
Επίσης θα μπορούσε να υπάρχει συνεργασία με καταστήματα αγοράς στερεοφωνικού ηχοσύστηματος , ηχείων , συναγερμό
Αυτά! Wink


Όριο δεν υπάρχει...

Προς το παρόν δεν το έχουμε ολοκληρώσει στο άμεσο μέλλον θα προστεθούν πολλά ακόμα που απλά δεν έχουμε προλάβει να ανεβάσουμε ακόμα.

Στα υπόλοιπα:
Arrow λεβιεδακια κλπ κλπ υπάρχουν και θα προστεθούν
Arrow εξωτερική εμφάνιση κλπ κλπ υπάρχει 1 1ο τμήμα και θα προστεθεί και επεται συνέχει.

Arrow στα ηχοσυστήματα είναι τεραστιο μπερδεμα λόγω ΑΠΕΙΡΩΝ επιλογών που μάλιστα είναι υποκειμενικές γιοα τον καθένα αφού δεν ακούμε όλοι τα ίδια, με τον ίδιο τρόπο κλπ κλπ.

Πάντως θα το ψάξω ξανά να δω τι μπορεί να γίνει, αλλά χλωμό το βλέπω να βρίσκουμε άκρη με το θέμα αυτό γιατί εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες...
vinman - Τετ 25 Μάϊ 2005, 18:27:58
Θέμα δημοσίευσης:
....να βρισκαμε κατι και για το ''καραβι''μου... Twisted evil Wink Wink
...το 407 το βρηκα μονο στις μεμβρανες (που με ενδιαφερει αμεσα),αλλα χωρις τιμες... Sad Sad
(δεν πιεζω κανεναν...πλακα κανω...ισα ισα που εχει γινει τρομερη δουλεια απο τα παιδια που ασχοληθηκαν... Wink )
Baphomet - Τετ 25 Μάϊ 2005, 18:30:19
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
....να βρισκαμε κατι και για το ''καραβι''μου... Twisted evil Wink Wink
...το 407 το βρηκα μονο στις μεμβρανες (που με ενδιαφερει αμεσα),αλλα χωρις τιμες... Sad Sad
(δεν πιεζω κανεναν...πλακα κανω...ισα ισα που εχει γινει τρομερη δουλεια απο τα παιδια που ασχοληθηκαν... Wink )


Οι μεμβράνες ειναι under construction ακομα...φυσικά υπάρχει τιμή για το 407, αν σε ενδιαφέρει.
Σύντομα θα έχουμε και αμορτισέρ για 407, ενώ πάντα υπάρχουν διαστάσεις για ελαστικά και ζάντες... Wink
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2005, 18:39:34
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
....να βρισκαμε κατι και για το ''καραβι''μου... Twisted evil Wink Wink
...το 407 το βρηκα μονο στις μεμβρανες (που με ενδιαφερει αμεσα),αλλα χωρις τιμες... Sad Sad
(δεν πιεζω κανεναν...πλακα κανω...ισα ισα που εχει γινει τρομερη δουλεια απο τα παιδια που ασχοληθηκαν... Wink )


Για εσένα θα υπάρχει ιδιαίτερη μεταχείρηση έχουμε πει.

Θα μας ζητάς τι θες και θα στο βρίσκουμε.

πχ καινούργιο ρεμέτζο, άγκυρα, καινούργιους μούτσους.... κλπ κλπ ναυτυλιακα!
χχιχιχιχιχ!!!!

Σοβαρά τώρα όπως ήδη ξέρεις προς το παρόν στην αγορά τα πράγματα για το 407 είναι ελάχιστα οπότε είμαστε και εμείς εν αναμονή. Wink

Τα βασικά πάντως θα υπάρχουν μέσα στις επόμενες μέρες.
gianic - Τετ 25 Μάϊ 2005, 19:06:26
Θέμα δημοσίευσης:
πετρο αυτο που λειπει απο τον καταλογο ειναι προσφορες απο cdαδικα μιας και οι μουσικοφιλοι ειμαστε πολλοι Very happy
(οκ πλακα κανω μη βαρατε)
περα απο την πλακα λειπουν προσφορες απο ηχοσυστηματα κλπ κλπ
MEMsound - Τετ 25 Μάϊ 2005, 19:20:03
Θέμα δημοσίευσης:
giannis_cc έγραψε:
πετρο αυτο που λειπει απο τον καταλογο ειναι προσφορες απο cdαδικα μιας και οι μουσικοφιλοι ειμαστε πολλοι Very happy
(οκ πλακα κανω μη βαρατε)
περα απο την πλακα λειπουν προσφορες απο ηχοσυστηματα κλπ κλπ

ρε συ Γιάννη αναρωτιέμα αν διάβασες τι έχει γραφτεί πριν γράψεις.

Ρίξε μια ματιά 5-6 ποστ πιο πάνω...!

Τα ηχοσυστήματα είναι πολύ μπερδεμένη υποθεση και συ που έχει ασχολήθεί πρέπει να το ξέρεις ήδη.
vinman - Τετ 25 Μάϊ 2005, 20:30:55
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
vinman έγραψε:
....να βρισκαμε κατι και για το ''καραβι''μου... Twisted evil Wink Wink
...το 407 το βρηκα μονο στις μεμβρανες (που με ενδιαφερει αμεσα),αλλα χωρις τιμες... Sad Sad
(δεν πιεζω κανεναν...πλακα κανω...ισα ισα που εχει γινει τρομερη δουλεια απο τα παιδια που ασχοληθηκαν... Wink )


Για εσένα θα υπάρχει ιδιαίτερη μεταχείρηση έχουμε πει.

Θα μας ζητάς τι θες και θα στο βρίσκουμε.

πχ καινούργιο ρεμέτζο, άγκυρα, καινούργιους μούτσους.... κλπ κλπ ναυτυλιακα!
χχιχιχιχιχ!!!!

Σοβαρά τώρα όπως ήδη ξέρεις προς το παρόν στην αγορά τα πράγματα για το 407 είναι ελάχιστα οπότε είμαστε και εμείς εν αναμονή. Wink

Τα βασικά πάντως θα υπάρχουν μέσα στις επόμενες μέρες.


I know....
Σαν ειδικος ανθρωπος που ειμαι (μου ακουγεται σαν να ειμαι απροσαρμοστο.. Laughing Laughing ),θα εχω και ειδικη μεταχειριση....οποτε θελω για το ''καραβι''νεο ασυρματο,νεο πλοιαρχο,νεο πληρωμα (οι μισες γυναικες απο 18 εως 25) και ενα καλο δρομολογιο..(Πειραια-Ηρακλειο)... Laughing Laughing Laughing
Περα απο την πλακα ξερω Μανθο οτι κυκλοφορουν ελαχιστα ειδη για το 407 (προς το παρον τουλαχιστον)οποτε για οτι μου κατεβαινει στο μυαλο και ζηταω θε ερχομαι παντα σε αμμεση επαφη με σενα και τον Πετρο.... Wink Wink
Thanks για οτι κανετε για το ''καραβι''και για οτι θα κανετε και στο μελλον... Wink Wink
gianic - Τετ 25 Μάϊ 2005, 21:04:37
Θέμα δημοσίευσης:
memsound έγραψε:
ρε συ Γιάννη αναρωτιέμα αν διάβασες τι έχει γραφτεί πριν γράψεις.

Ρίξε μια ματιά 5-6 ποστ πιο πάνω...!

Τα ηχοσυστήματα είναι πολύ μπερδεμένη υποθεση και συ που έχει ασχολήθεί πρέπει να το ξέρεις ήδη.


κ. καστορα το ειδα λιγο πιο μετα γιατι διαβασα το τοπικ πολυ βιαστικα .
σορυ !Embarassed
SnakeMJK - Τετ 25 Μάϊ 2005, 21:34:10
Θέμα δημοσίευσης:
Τι λείπει απ τον καταλογό μας;

Πράγματα που χρησιμοποιούμαι στα service μας! (Εφόσον δεν μπορούμε να έχουμε έκπτωση στα ίδια). Δηλαδή φίλτρα (ελεύθερα και μη, βενζίνης, λαδιού), ΤΑΚΑΚΙΑ (είχαμε έκπτωση με 206club, δεν θα έχουμε στα επίσημα;;Wink κλπ.. Για εργοστασιακά δεν ξέρω, αλλά σε aftermarket κάτι μπορεί να γίνει.

Επίσης, να μπουν αυτοκόλλητα 3 μεγεθών (κλασικ, σκιαδίου και μινι (για τις πίσω πόρτες)), μπλουζάκια σε άλλα χρώματα (κοντομάνικα κυρίως! και μαύρα!!), χμμμμ, αυτά για τώρα.
MEMsound - Πεμ 26 Μάϊ 2005, 00:30:14
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Τι λείπει απ τον καταλογό μας;

Πράγματα που χρησιμοποιούμαι στα service μας! (Εφόσον δεν μπορούμε να έχουμε έκπτωση στα ίδια). Δηλαδή φίλτρα (ελεύθερα και μη, βενζίνης, λαδιού), ΤΑΚΑΚΙΑ (είχαμε έκπτωση με 206club, δεν θα έχουμε στα επίσημα;;Wink κλπ.. Για εργοστασιακά δεν ξέρω, αλλά σε aftermarket κάτι μπορεί να γίνει.

Επίσης, να μπουν αυτοκόλλητα 3 μεγεθών (κλασικ, σκιαδίου και μινι (για τις πίσω πόρτες)), μπλουζάκια σε άλλα χρώματα (κοντομάνικα κυρίως! και μαύρα!!), χμμμμ, αυτά για τώρα.


Οκ Ζήση.

Τα έχουμε και αυτά υπόψη μας.

Για μη γνήσια ανταλλακτικά (όχι αναλώσιμα αλλά πιο σοβαρά ανταλλακτικά) δε νομίζω να γίνει κάτι για διάφορους λόγους.

Για αναλώσιμα είμαστε στο ψάξιμο για το αν συμφέρει κλπ κλπ

Μπλουζάκια και αυτοκόλλητα δεν είναι εγώ υπέυθυνος για αν σου απαντήσω, αλλά ξέρω ότι όλο και κάτι ψήνεται.... Wink Wink
sps - Πεμ 26 Μάϊ 2005, 14:03:44
Θέμα δημοσίευσης:
Προγραμματα?
Σκουπες?


Δε λεω καλη και χρυση η oreca αλλα μαλλον δε συμφερει να παραγγειλεις μεμονωμενα.
Πχ οτι θα κερδισω απο την εκπτωση της οreca, θα το χασω στα μεταφορικα, αρα δωρον αδωρον Crying or Very sad

Επισης αν καποιος θελει να βαλει μονο προγραμμα, τι γινεται?
Υπαρχει καποια προσφορα?
Baphomet - Πεμ 26 Μάϊ 2005, 16:55:07
Θέμα δημοσίευσης:
σκούπες ετοιμάζεται κάτι...

τα προγράμματα (οχι τα κονσέρβα) εχουν να κανουν με τον εκαστοτε μαστορα και ειναι λίγο περίεργα τα πράγματα στο θέμα ευθύνης....
sps - Τρι 31 Μάϊ 2005, 09:53:27
Θέμα δημοσίευσης:
Καμια προσφορα για ημισλικ ισως ? Rolling eyes
Sidobre - Τρι 31 Μάϊ 2005, 09:59:24
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Καμια προσφορα για ημισλικ ισως ? Rolling eyes


Αυτό ψήνεται και ψάχνουμε την καλύτερη δυνατή τιμή Wink

Εχουμε αγώνα αύριο... Yahoo! Yahoo!
ultra-one - Τρι 31 Μάϊ 2005, 11:01:57
Θέμα δημοσίευσης:
Ευθυγραμμίσεις????

Δυναμικές ζυγοσταθμίσεις τροχών ΠΑΝΩ στο αυτοκίνητο?? Confused

Τέλος πάντων ένα καλό επαγγελματία με σύγχρονο εξοπλισμό για να γίνεται καλή δουλεία στα παραπάνω Thumb Left
Baphomet - Τρι 31 Μάϊ 2005, 13:33:50
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
Ευθυγραμμίσεις????

Δυναμικές ζυγοσταθμίσεις τροχών ΠΑΝΩ στο αυτοκίνητο?? Confused

Τέλος πάντων ένα καλό επαγγελματία με σύγχρονο εξοπλισμό για να γίνεται καλή δουλεία στα παραπάνω Thumb Left


αυτό αφορά υπηρεσίες...για χιλιοστή φορά, δεν προτείνουμε ούτε συφωνούμε για υπηρεσίες. Με εξαίρεση την τοποθετηση ελαστικών-ζαντων και μεμβρανων που ειναι αναποφευκτο. Οπότε ΟΧΙ, εκτός αν αποφασίσει διαφορετικά το ΔΣ.
kanelj - Τρι 31 Μάϊ 2005, 13:42:57
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω παντως θα προτεινα στο ΔΣ να σκεφτει τουλαχιστον τα περι ευθυγραμμισης-ζυγοσταθμισης και να συνεργαστουμε αν οχι με συνεργειο,τοτε με καποιον ζαντολαστιχά...Ενδιαφερομαι και εγω μαλιστα!
Baphomet - Τρι 31 Μάϊ 2005, 13:47:51
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι και μετα που ο καθε Χ δε θα ειναι ευχαριστημενος, θα μπαινει εδω και θα μου λεει εμενα γιατι τον εστειλα εκει και θα πρεπει εγω ή να αγνοήσω το μελος ή να διακοψω την συνεργασια με το συνεργειο. Εγω σαν υπευθυνος ειμαι αντιθετος με αυτο και δε θεωρω οτι για 30 ευρω πρεπει να βρουμε και κάποιον συνεργατη. Ας αποφασίσει το ΔΣ.
MEMsound - Τρι 31 Μάϊ 2005, 14:55:32
Θέμα δημοσίευσης:
Χάρη και 'γω δεν μπορώ ν' αναλάβω την ευθύνη να σε "στείλω" κάπου για τέτοιου είδους υπηρεσίες επίσημα σαν Μέλος του Τμήματος Συνεργασιών.

Μόνο να σου προτείνω σαν Μάνθος μπορώ και μετά είναι στο χέρι σου να το κάνεις ή όχι και φυσικά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα για τα αποτελέσματα.

Για τον λόγο αυτό και μέχρι στιγμής δεν έχουμε προβεί στο κλείσιμο οποιασδήποτε "συμφωνίας / συνεργασίας" που να περιλαμβάνει παροχή υπηρεσιών (εκτός από αυτά που ανέφερε και ο Πέτρος πιο πάνω για τα οποία και δεν γίνεται αλλιώς)
STELIOS - Τρι 31 Μάϊ 2005, 15:05:24
Θέμα δημοσίευσης:
Χαρη κ'εγω πιστευω εχουν δικιο τα παιδια σ'αυτο το θεμα.
ultra-one - Τρι 31 Μάϊ 2005, 15:27:52
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
ultra-one έγραψε:
Ευθυγραμμίσεις????

Δυναμικές ζυγοσταθμίσεις τροχών ΠΑΝΩ στο αυτοκίνητο?? Confused

Τέλος πάντων ένα καλό επαγγελματία με σύγχρονο εξοπλισμό για να γίνεται καλή δουλεία στα παραπάνω Thumb Left


αυτό αφορά υπηρεσίες...για χιλιοστή φορά, δεν προτείνουμε ούτε συφωνούμε για υπηρεσίες. Με εξαίρεση την τοποθετηση ελαστικών-ζαντων και μεμβρανων που ειναι αναποφευκτο. Οπότε ΟΧΙ, εκτός αν αποφασίσει διαφορετικά το ΔΣ.


Δεν το εννοώ από πλευράς έκπτωσης αφού έτσι και αλλοιως δε μιλάμε για μεγάλα ποσά.

Εγώ εννοώ να βρεθεί ένας που να είναι καλός στη δουλεία του και να έχει σύγχρονο εξοπλισμό για να μπορεί να κάνει καλή ευθυγράμμιση 4 τροχών και ζυγοστάθμιση τροχών δυναμικά πάνω στο αυτοκίνητο.

Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν ας το αναφέρει.
Αν τον δοκιμάσουμε 2-3 και μείνουμε ευχαριστημένοι, τότε βλέπει και το ΔΣ το θέμα της συνεργασίας!
Baphomet - Τρι 31 Μάϊ 2005, 15:36:09
Θέμα δημοσίευσης:
Χάρη δεν καταλαβαίνεις τι λέμε? 2-3 και 50 μπορεί να είναι ευχαριστημένοι και ένα στραβόξυλο μπορει να ειναι απολυτως δυσαρεστημενος. Η θέση μας ειναι δύσκολη τότε. Δεν ειναι το προβλημα μας η έκπτωση. Γενικά δεν προτείνουμε συνεργεια για υπηρεσίες γιατι ο καθενας έχει άλλα κριτηρια και άλλα μετρα και σταθμα. Off the record και σαν Πετρος μπορω να σου πω οτι αυτος ειναι καλος. Σαν club και σαν τμημα συνεργασιων, όσο καλός κι αν πιστευω πως ειναι καποιος ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ!
MEMsound - Τρι 31 Μάϊ 2005, 15:46:15
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
Εγώ εννοώ να βρεθεί ένας που να είναι καλός στη δουλεία του και να έχει σύγχρονο εξοπλισμό για να μπορεί να κάνει καλή ευθυγράμμιση 4 τροχών και ζυγοστάθμιση τροχών δυναμικά πάνω στο αυτοκίνητο.

Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν ας το αναφέρει.
Αν τον δοκιμάσουμε 2-3 και μείνουμε ευχαριστημένοι, τότε βλέπει και το ΔΣ το θέμα της συνεργασίας!

Αυτό λέμε και μεις ρε Χάρη.

Δεν αναφερόμαστε σε καλήτερη τιμή για την εργασία.

Απλά δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε ότι την καλή δουλεία που θα κάνει ο Χ ή Ψ ευθυγραμμισάς στο Α και Β μέλος θα την κάνει και στο Γ και στο Δ.

Κοινώς για κάτι που δεν χειροποιαστό δεν μπορόυμε να σου εγγυηθούμε ΕΠΙΣΗΜΑ!

Φιλικά (= με "πμ", "από κοντα" κλπ κλπ) μπορούμε να σου προτείνουμε.

Επίσημα και στο Public κομμάτι αυτού του Forum δεν θέλουμε γιατί αν κάτι πάει στραβά θα είμαστε υπόλογοι για την επίλογή / πρότασή μας.

Και δεν αναφέρομαι στο δικό σου αυτοκίνητο μόνο αλλά γενικά.

Γιατί εσύ μπορεί να γνωρίζεις 5 πράγματα για την ανάρτηση και να προλάβεις μια "στραβή" ή ένα λάθος του ευθυγραμμισά όμως κάποιος άλλος που μας διαβάζει να μην έχει ιδέα και αν σε εκείνο κατι δεν πάει στραβά θα ταίμε εμείς που του τον προτείναμε.

Άρα προς το παρόν (και δεν νομίζω να αλλάξει στο άμεσο μέλον) δεν παίζει κάτι τέτοιο ΕΠΙΣΗΜΑ.

(όπου επίσημα = από το Δ.Σ + τους Υπεύθυνους του PSClub)
shiba - Τρι 31 Μάϊ 2005, 15:57:29
Θέμα δημοσίευσης:
συνεργασια με καταστημα που εχει ''καλουδια'' οπωσ θολομπαρες,momo+sparco λεβιεδακια πεταλιερεσ κλπ θα υπαρξει?sorry αν εχει απαντηθει ηδη το ερωτημα μου[/flash]
Baphomet - Τρι 31 Μάϊ 2005, 15:59:10
Θέμα δημοσίευσης:
και βέβαια θα υπάρξει...λίαν συντόμως...
MEMsound - Τρι 31 Μάϊ 2005, 16:00:28
Θέμα δημοσίευσης:
αχ με πρόλαβες πάλι...!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ultra-one - Τρι 31 Μάϊ 2005, 16:04:45
Θέμα δημοσίευσης:
Πάντως αφού ο Φωκάς ανήκει στις "συνεργασίες", να ξέρετε ότι η ζυγοστάθμιση που έκαναν εκεί είναι χάλια!!!!!
Μετά τα 140 νιώθω αρκετά έντονους κραδασμούς στο τιμόνι.

Μπορεί στατικά ο κάθε τροχός να ήταν εντάξει στο μηχάνημα (που και πάλι δεν ισχύει για λάστιχα που μόλις μπήκαν στη ζάντα αφού πρέπει να πατήσουν καλά και να ξαναγίνει ζυγοστάθμιση) αλλά δυναμικά τι γίνεται????

Σίγουρα χρειάζεται να ξανακάνω αλλού ζυγοστάθμιση!

Είναι λίγο Off Topic Off Topic Off Topic αλλά οφείλω να πω ότι για αυτούς που δεν έχουν δει πως γίνεται η δυναμική ζυγοστάθμιση, αναφέρω ότι ο κάθε τροχός περιστρέφεται όπως είναι πάνω στο αυτοκίνητο με πολύ μεγάλη ταχύτητα (>160χαω) με ειδικό μηχάνημα και γίνεται ΤΕΛΕΙΑ ζυγοστάθμιση αφού λαμβάνονται υπόψιν και ο δίσκοι, φλάντζες και γενικά ότι περιστρέφεται με τον τροχό.

Το μόνο που πρέπει να έχετε υπόψιν είναι ότι αν βγάλετε ένα τροχό, πρέπει να τον ξαναβάλετε στην ίδια θέση (οι τρύπες της ζάντας στις ίδιες βίδες που ήταν και τα ίδια μπουλόνια που ήταν στην κάθε βίδα!) αλλιώς πάει χαμένη η ζυγοστάθμιση!!!!! Shocked
Baphomet - Τρι 31 Μάϊ 2005, 16:20:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ακριβώς γι αυτο δε θελουμε υπηρεσιες Χάρη... Για να μη μου λεει κανενας οτι ήταν χάλια αυτο που έκανε. Πήρες τα λαστιχα σου? Βάλτα στο πορτ-μπαγκαζ και πηγαινε φόρα τα σε όποιον θέλεις κι εμπιστεύεσαι. Εμένα ο Φωκάς μου άφησε καλές εντυπώσεις και δεν είχα πρόβλημα, εσένα σου φαίνεται χάλια... Ε, αυτό δε μπορώ να το εγγυηθώ για κανέναν. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
MEMsound - Τρι 31 Μάϊ 2005, 16:29:01
Θέμα δημοσίευσης:
Όμορφα.
Τουλάχιστον καταλήξαμε στο συμπέρασμα "διά του παραδείγματος".
chatasos - Τρι 31 Μάϊ 2005, 18:40:09
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:

Εγώ εννοώ να βρεθεί ένας που να είναι καλός στη δουλεία του και να έχει σύγχρονο εξοπλισμό για να μπορεί να κάνει καλή ευθυγράμμιση 4 τροχών και ζυγοστάθμιση τροχών δυναμικά πάνω στο αυτοκίνητο.

Μήπως γνωρίζεις ήδη κάποιον που να παρέχει τέτοιες υπηρεσίες?
sps - Τρι 31 Μάϊ 2005, 21:39:12
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
Πάντως αφού ο Φωκάς ανήκει στις "συνεργασίες", να ξέρετε ότι η ζυγοστάθμιση που έκαναν εκεί είναι χάλια!!!!!
Μετά τα 140 νιώθω αρκετά έντονους κραδασμούς στο τιμόνι.

Μπορεί στατικά ο κάθε τροχός να ήταν εντάξει στο μηχάνημα (που και πάλι δεν ισχύει για λάστιχα που μόλις μπήκαν στη ζάντα αφού πρέπει να πατήσουν καλά και να ξαναγίνει ζυγοστάθμιση) αλλά δυναμικά τι γίνεται????

Σίγουρα χρειάζεται να ξανακάνω αλλού ζυγοστάθμιση!

Είναι λίγο Off Topic Off Topic Off Topic αλλά οφείλω να πω ότι για αυτούς που δεν έχουν δει πως γίνεται η δυναμική ζυγοστάθμιση, αναφέρω ότι ο κάθε τροχός περιστρέφεται όπως είναι πάνω στο αυτοκίνητο με πολύ μεγάλη ταχύτητα (>160χαω) με ειδικό μηχάνημα και γίνεται ΤΕΛΕΙΑ ζυγοστάθμιση αφού λαμβάνονται υπόψιν και ο δίσκοι, φλάντζες και γενικά ότι περιστρέφεται με τον τροχό.

Το μόνο που πρέπει να έχετε υπόψιν είναι ότι αν βγάλετε ένα τροχό, πρέπει να τον ξαναβάλετε στην ίδια θέση (οι τρύπες της ζάντας στις ίδιες βίδες που ήταν και τα ίδια μπουλόνια που ήταν στην κάθε βίδα!) αλλιώς πάει χαμένη η ζυγοστάθμιση!!!!! Shocked


Απαντησες και μονος σου:
Το μηχανημα του Φωκα εκανε καλα τη δουλεια του, αλλα λογω καινουριων ελαστικων πρπει και αυτα να πατησουν καλα και να ξανακανεις ζυγοσταθμιση.
Αρα δε φταιει ο Φωκας γι αυτο, αλλα τα απατητα ελαστικα.
Το ιδιο επαθα και εγω αλλα δε νομιζω να φταιει ο λαστιχας μου.
Οταν ξαναεκανα ζυγοσταθμιση ολα ηταν οκ!
volvos - Τρι 31 Μάϊ 2005, 23:25:16
Θέμα δημοσίευσης:
πρωτη φορα ακουω να κανουν ζυγοσταθμιση σε λαστιχα χαμηλου προφιλ αμεσως με τη τοποθετηση τους...
τοσα χρονια ολοι λενε να κανει το αυτοκινητο 600-1000χλμ να πατησουν τα λαστιχα και μετα γινεται η ζυγοσταθμιση.πεφτω απο τα συννεφα.

χαρη εγω δεν εχω δει στην αθηνα μαγαζι να κανει δυναμικη ζυγοσταθμιση...που ειναι αυτο το διαστημομαγαζο?
Touristas - Τρι 31 Μάϊ 2005, 23:36:09
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδάκια ξεφεύγουμε από το θέμα Off Topic Off Topic
christhehealer - Πεμ 02 Ιούν 2005, 13:44:34
Θέμα δημοσίευσης:
Mία αρώτιξις για κάτι που μου έκανε εντύπωση στον κατάλογο...

Kοίταγα για ελαστικά και είχε και τα δικά μου [Yoko AVS Sport], μόνο που στις διαστάσεις είχε μόνο 195/45/16.

Aυτό τι σημαίνει;
- Δεν έχουμε έκπτωση στις υπόλοιπες διαστάσεις;

- Δεν διατίθεται απο το συγκεκριμένο κατάστημα άλλη διάσταση εκτός από 195/45/16;

- Aμέλησε ο μάστορας να στείλει και τις υπόλοιπες, οπότε πάμε από εκεί πέρνουμε το ελαστικό στην διάσταση που θέλουμε με την έκπτωση του club και όλα OK;

A;
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2005, 13:55:09
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
....

- Aμέλησε ο μάστορας να στείλει και τις υπόλοιπες, οπότε πάμε από εκεί πέρνουμε το ελαστικό στην διάσταση που θέλουμε με την έκπτωση του club και όλα OK;

Δεν αμέλησε ο μάστορας.
Απλά εμείς δεν ζητήσαμε την συγκεκριμένη διάσταση.
φυσικά και η εκπτωση ισχύει για πολλές διαστάσεις αλλά δεν είναι η ίδια για όλες μιας και δεν έχουν όλες την ίδια κίνηση κλπ κλπ.
Άρα...
Τι θες Χρήστο μου.
AVS Sport 195/55-15??
Μισό....
christhehealer - Πεμ 02 Ιούν 2005, 15:54:22
Θέμα δημοσίευσης:
Kατανοητό Mάνθο thanks. Razz

Mια σκέψη που κάνω τώρα είναι, πως σε είδη που αφορούν όλους μας μήπως θα έπρεπε να ζητάμε αναλυτικό κατάλογο.

Στα ελαστικα π.χ. μήπως θα έπρεπε να έχουμε τιμές για όλες τις στάνταρ διαστάσεις των Peugeot, όπου αυτές υπάρχουν; [Δεν πιστεύω να είναι πάρα πολλές και είναι τεράστια δουλειά για σας].

Γνώμη μου πάντα, περισσότερο για να μην υπάρχουν "συγχύσεις".
Baphomet - Πεμ 02 Ιούν 2005, 16:09:37
Θέμα δημοσίευσης:
οι διαστασεις ειναι πάρα πολλες και επισης πολλα ειναι τα μοντελα και οι εταιρίες... ειναι κοπος και για εμας και για αυτους που θα μας τα δωσουν. Έχουμε πάρα πολλα ελαστικα στον καταλογο μας ηδη...πορευομαστε ετσι και αν καποιος ζηταει κατι διαφορετικο οπως εσυ τωρα, παιρνουμε τιμη και γι αυτο και το προσθετουμε... Wink
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2005, 17:37:26
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
οι διαστασεις ειναι πάρα πολλες και επισης πολλα ειναι τα μοντελα και οι εταιρίες... ειναι κοπος και για εμας και για αυτους που θα μας τα δωσουν. Έχουμε πάρα πολλα ελαστικα στον καταλογο μας ηδη...πορευομαστε ετσι και αν καποιος ζηταει κατι διαφορετικο οπως εσυ τωρα, παιρνουμε τιμη και γι αυτο και το προσθετουμε... Wink


Ακριβώς αυτό. Wink

Χρήστο δυστυχώς οι διαστάσεις είναι πάρα πολλές (πιο πολλές από όσες φαντάζεσαι....)

Μιλάμε για όλα τα Peugeot και όλες τις εκδόσεις τους και όχι μόνο για το 206....

Οι βασικές διαστάσεις υπάρχουν (πλην μίας που θα προστεθεί άμεσα....)

Για οτιδήποτε άλλο καθώς και πληροφορίες / απορίες υπάρχουν τα τηλέφωνα των συνεργαζόμενων με το PSClub καταστημάτων στα οποία και καθένας μπορεί να απευθυνθεί, ενώ μπορεί να ρωτήσει κι εμάς.

Παρεπιπτόντως το ερώτημά σου για τα AVS έχει ήδη προωθηθεί και περιμένω απάντηση. Wink
vinman - Πεμ 02 Ιούν 2005, 17:44:10
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλε μου Μανθο...
Εκεινες τις τιμουλες που λεγαμε για τις μεμβρανες... Whistling Whistling...μηπως να αρχισω να πυροβολω Question Question Question
Hunter Hunter Hunter Shoot Shoot Shoot
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2005, 17:48:05
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
Kαλε μου Μανθο...
Εκεινες τις τιμουλες που λεγαμε για τις μεμβρανες... Whistling Whistling...μηπως να αρχισω να πυροβολω Question Question Question
Hunter Hunter Hunter Shoot Shoot Shoot
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Τις έχω ζητήσει αλλά προφανώς ξεχάστηκαν να μου απαντήσουν και να σου πω την αλήθεια και 'γω το είχα ξεχάσει και δεν τους ξαναρώτησα.
Αύριο θα έχεις και από 3Μ και από Llumar (εκτός απροόπτου).
vinman - Πεμ 02 Ιούν 2005, 17:51:55
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
vinman έγραψε:
Kαλε μου Μανθο...
Εκεινες τις τιμουλες που λεγαμε για τις μεμβρανες... Whistling Whistling...μηπως να αρχισω να πυροβολω Question Question Question
Hunter Hunter Hunter Shoot Shoot Shoot
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Τις έχω ζητήσει αλλά προφανώς ξεχάστηκαν να μου απαντήσουν και να σου πω την αλήθεια και 'γω το είχα ξεχάσει και δεν τους ξαναρώτησα.
Αύριο θα έχεις και από 3Μ και από Llumar (εκτός απροόπτου).


Shoot Shoot Shoot Shoot Shoot
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Περιμενω Μανθο....μια απλη και αβιαστη υπενθυμιση σου εκανα... Twisted evil Twisted evil Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Πεμ 02 Ιούν 2005, 18:04:59
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:


Shoot κλπ κλπ
Laughing κλπκλπ
Περιμενω Μανθο....μια απλη και αβιαστη υπενθυμιση σου εκανα... Twisted evil Laughing

το βλέπω... το βλέπω.... Laughing Laughing Laughing Twisted evil Laughing Laughing Laughing
volvos - Πεμ 02 Ιούν 2005, 21:14:54
Θέμα δημοσίευσης:
μανθο τυλιξε μου ενα γιοκο avs 195-55-15 με μπολικην...
σοβαρα αν εβρισκες μια τιμη σε αυτη τη διασταση για avs K a539 θα σου ημουν υποχρεος Sniper 2gunfire
ultra-one - Παρ 03 Ιούν 2005, 10:51:27
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
χαρη εγω δεν εχω δει στην αθηνα μαγαζι να κανει δυναμικη ζυγοσταθμιση...που ειναι αυτο το διαστημομαγαζο?


.....Στη Λευκωσία Silly Silly Silly


Δεν υπάρχει περίπτωση σε μια ολόκληρη Αθήνα να μην υπάρχουν μαγαζιά που κάνουν δυναμικές ζυγοσταθμίσεις.
Όποιος ξέρει κάτι να μιλήσει τώρα!
Baphomet - Παρ 03 Ιούν 2005, 10:54:45
Θέμα δημοσίευσης:
κι αν υπάρχει πόσο παραπάνω κοστίζει? και άραγε αξίζει να δινεις συνεχεια λεφτά για τετοια πράγματα?
christhehealer - Δευ 06 Ιούν 2005, 10:48:02
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
volvos έγραψε:
χαρη εγω δεν εχω δει στην αθηνα μαγαζι να κανει δυναμικη ζυγοσταθμιση...που ειναι αυτο το διαστημομαγαζο?


.....Στη Λευκωσία Silly Silly Silly


Προφανώς εννοείται το γνωστό σύστημα με το "σαμαράκι"...

Παχύλας στην Kηφισίας. στα Σίδερα Xαλανδρίου, δίπλα στην Subaru...

H τμή είναι ίδια με μια κανονική ζυγοστάθμηση και δεν θυμάμαι εάν φτάνει την ταχύτητα [και καλά] στα 140 ή στα 160...

Thank you Cool
ultra-one - Δευ 06 Ιούν 2005, 10:54:01
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
ultra-one έγραψε:
volvos έγραψε:
χαρη εγω δεν εχω δει στην αθηνα μαγαζι να κανει δυναμικη ζυγοσταθμιση...που ειναι αυτο το διαστημομαγαζο?


.....Στη Λευκωσία Silly Silly Silly


Προφανώς εννοείται το γνωστό σύστημα με το "σαμαράκι"...

Παχύλας στην Kηφισίας. στα Σίδερα Xαλανδρίου, δίπλα στην Subaru...

H τμή είναι ίδια με μια κανονική ζυγοστάθμηση και δεν θυμάμαι εάν φτάνει την ταχύτητα [και καλά] στα 140 ή στα 160...

Thank you Cool


ΩΡΑΙΟΣ!!!!!!! Thumb Left Thumb Left Thumb Left
christhehealer - Δευ 06 Ιούν 2005, 11:07:13
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
ΩΡΑΙΟΣ!!!!!!! Thumb Left Thumb Left Thumb Left


Aν δεν αλλάξεις λάστιχα με άλλα που να ταιριάζουν στην ανάρτησή σου οι κραδασμοί στο τιμόνι δεν πρόκειται να σταματήσουν... Wink

Kοινώς κοιτάς σε λάθος σημείο στισ προσφορές... Ha Ha


Kαι τώρα θα μπει ο Aργύρης και θα βάλει το αγαπημένο του emoticon Off Topic

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
MEMsound - Δευ 06 Ιούν 2005, 11:33:00
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
...Aν δεν αλλάξεις λάστιχα με άλλα που να ταιριάζουν στην ανάρτησή σου οι κραδασμοί στο τιμόνι δεν πρόκειται να σταματήσουν... Wink

Kοινώς κοιτάς σε λάθος σημείο στισ προσφορές... Ha Ha


(Θα είμαι και γω λίγο offtopic αλλά δεν πειράζει...)
Όταν εγώ λέω ότι το 205/50-15 δεν έκανε για το 206 δεν με ακούγες...!
Τέλος πάντων ας μην το συνεχίσουμε εδώ αλλά στο τόπικ για τα Ελαστικά.

Χρήστο και Παναγιώτη αυτά που ζητησατε προστέθηκαν (αν και τα 539 στην "μαμά" διάσταση υπήρχαν ήδη) μαζί με κάμποσα ακόμα πράγματα τα οποία και θα ανακοινώσω (αφού τα ξεκλειδώσω) στο σχετικό τόπικ.
Wink
christhehealer - Δευ 06 Ιούν 2005, 12:26:32
Θέμα δημοσίευσης:
Thanks Mάνθο Wink

Στα Eibach [ελατήρια] η τιμή 143 ευρώπουλα για το 206 είναι για το 1400, το 1600, το δίλιτρο ή ισχύει η ίδια τιμή και για τα τρία μοντέλα?
MEMsound - Δευ 06 Ιούν 2005, 12:37:02
Θέμα δημοσίευσης:
Όλα τα 206 (εκτός RC) μπορούν να τα βάλουν. Wink
Για το RC εγώ θα το έψαχνα αλλιώς....(ρυθμιζόμενα...) αλλιώς θα το άφηνα μαμά...
christhehealer - Δευ 06 Ιούν 2005, 16:42:19
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Όλα τα 206 (εκτός RC) μπορούν να τα βάλουν. Wink
Για το RC εγώ θα το έψαχνα αλλιώς....(ρυθμιζόμενα...) αλλιώς θα το άφηνα μαμά...


Scratch A?

Δεν έχω RC [και ούτε θα πάρω ποτέ] και έχω Eibach στο 1600. Mόνο που είναι του 1400 με αποτέλεσμα να έχω το πιο "τούμπανο" 206 στο club, ερήμην μου.

Συνεπώς όπως αποφάσισε η Tεχνική Eπιτροπή του Club θα βάλω του δίλιτρου. Tι γίνεται τώρα:

1) Έχουν την ίδια τιμή όλοι οι κωδικοί για το 206?

2) Eάν ο μάστορας που τα πουλάει, υποστηρίζει ότι ένας τύπος Eibach κάνει για όλα τα 206, να το ξέρω να πάω να ψωνίσω από αλλού. Wink Cool
MEMsound - Δευ 06 Ιούν 2005, 20:40:45
Θέμα δημοσίευσης:
Το περιεχόμενο του πόστ μου διαγράφηκε από λάθος μου...... :oops:Sorry...
christhehealer - Δευ 06 Ιούν 2005, 21:36:36
Θέμα δημοσίευσης:
[christhehealer] Arrow Splat Splat Splat Arrow [Μανθούκο]!!!!!!!!

Τι σε ρώτησα, τι μου απαντάς; Scratch

Πρόσεξε με. Από το forum του πιεσκλαμπτελείατζιαρ [όλα τα έχουμε οι κερατάδες Twisted evil ]

Eibach ProKit
1.1 - 1.4 => code 7023120 - stamping EW 7003001 VA - lowering 30mm

1.6 => code 7024120 - stamping EW 2204001 VA - lowering 30mm

2.0 => code 7025120 - stamping EW 7025001 VA - lowering 25mm

Σου μοιάζουν για ένα ελατήριο όλα αυτά?

Άϊντε να το πάμε απ' την αρχή...
Τα 143 ευρώ ισχύουν και για τα τρία ή υπάρχουν διαφορετικές τιμές?
MEMsound - Τρι 07 Ιούν 2005, 01:24:20
Θέμα δημοσίευσης:
Άσε τις ντομάτες και διάβασε πιο προσεκτικά:

MEMsound έγραψε:
...Οι τιμές είναι κοινές για όλα τα ελατήρια αλλά το καλύτερό που έχεις να κάνεις είναι να συνενοηθείς με το συγκεκριμένο κατάστημα για περισσότερες λεπτομέρειες και πληροφορίες σχετικά με το setup που θες να φτιάξεις.


Δεν είπα ότι όλα τα ελατήρια είναι ίδια.

ΊΣΑ ΙΣΑ!!!
Το ακριβώς αντίθετο!

Αν θέλεις να ρωτήσω κωδικούς ελατηρίων συγκεκριμένα μπορώ να το κάνω όπως επίσης μπορείς να το κάνεις και εσύ παίρνωντας ένα τηλέφωνο το συγκεκριμένο κατάστημα.

Αλλά αν ο Χ θέλει πχ να κάνει κούτσουρο το 1,1lt 206 του δεν θα βάλει τον ίδιο συνδιασμό αμορτισερ/ελατηρίου με τον Ψ που θέλει απλά να χαμηλώσει το αμαξάκι του για να φαίνεται!

Άρα δεν έχει σημασία "πιο ελατήριο αντισχοιχεί που" αλλά για πιο λόγο το βάζεις.

Πες μου πρώτα τι θέλεις να κάνεις και μετά βρίσκουμε τι σου ταιριάζει (και κατά προτίμηση όχι εδώ αλλά στο σχετικό τόπικ...)

Αλλά επειδή έχω την εντύπωση ότι κάνεις το "συνήγορο του διαβόλου" για να λυθούν ορισμένες απορίες και άλλων μελών (και καλά κάνεις Wink ) θα το πιο αναλυτικά:

Η μόνη αντιστοιχία που μπορούμε να κάνουμε είναι αυτή που έγραψες πιο όπάνω αλλά και πάλι δεν ξέρω κατά πόσο είναι ρεαλιστική για τους παραπάνω λόγους.

Η παραπάνω αντιστοιχία για μένα θα είχε νόημα μόνο αν ζητηθεί ως εξής:

"Θέλουμε να χαμηλώσουμε τα 206 μας 2,5-3cm χρησιμοποιώντας το "Τάδε" αμορτισέρ με "τάδε" χαρακτηριστικά απόσβεσης και επαναφοράς και για την "τάδε" χρήση (πχ δρόμο ή πχ δρόμοι και πότε πότε πίστα ή πχ μόνο πίστα).
Για κάθε μία χρήση πιο ελατήριο θα χρησιμοποιήσουμε για το 1,1lt?
>>..>>..>>..>>....>>....>>.....>> .......>>..............>>..>> 1,4lt?
>>..>>..>>..>>....>>....>>.....>> .......>>..............>>..>> 1,6lt?
>>..>>..>>..>>....>>....>>.....>> .......>>..............>>..>> 2,0lt?"
κλπ κλπ κλπ...

Το να σου πω απλά ότι ο κωδικός πχ 123456 είναι ο κατάλληλος για το 1,6lt σου χωρίς να διευκρινήσουμε την χρήση για μένα είναι απλά μπακάλικος...

Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτος και επειδή μου περίσσεψαν μερικές από αυτές που μου πέταξες πάρτες πίσω... Splat Splat Silly Laughing
christhehealer - Τρι 07 Ιούν 2005, 12:17:59
Θέμα δημοσίευσης:
Mανθούκο μας, απ' ότι διαισθάνομαι μπερδεύτικες...

Θα στο πω με γεγονότα για να καταλάβεις τι θέλω [ δεν κάνω τον συνήγορο του διαβόλου σίγουρα Razz ]

Όταν χαμήλωσα το αυτοκίνητο με μαμά αμορτισέρ πήγα στο μαγαζί και ζήτησα EIbach ελατήρια για 1600. Mου τα έβαλαν και μου έδωσαν απόδειξη. Mόνο που στην απόδειξη έγραφε code 7023120 και όχι 7024120 που είναι το σωστό. Mετά από βρισίματα, τσαμπουκάδες, απειλές μυνήσεων και άλλα αγαπησιάρικα, κατέληξε το θέμα ότι η αντιπροσωπεία ουδέποτε είχε εισάγει επίσημα [μαζικά] ελατήρια για 1600 [μόνο παραγγελία] κι οι περισσότεροι έβαζαν του 1400 "αφού κάνουν"!!!

Όντως "κάνουν". Mόνο που πρακτικά εγώ με τα αμορτισέρ χαμηλώματος πλέον, δεν περνάω πάνω από πακέτο τσιγάρα χωρίς να βρω... Άρα πρέπει να "ψηλώσω". Που σημαίνει ότι πρέπει να βάλω ελατήρια για το βάρος του αυτοκινήτου μου.

Tέρμα τα Tεχνικά - Bελτιώσεις πάμε στο Συνεργασίες - Προσφορές που είναι το ζήτημα.

Tο να πάρω/εις τηλέφωνο και ρωτήσεις για ελατήρια 1600 δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα πάρεις το σωστό προϊόν. [Tην έπαθα και δυο φορές ~250 ευρώ [με τοποθέτηση] είναι πολλά...]. Άρα γι' αυτό θέλω να ξέρω ότι ο μάστορας ξέρει ό,τι υπάρχουν τρια διαφορετικά ελατήρια Eibach για 206. Για να μην μπω στην διαδικασία συζήτησης επί συζητήσεων, όπως μπήκαμε τώρα.

Oυσιαστικά, αυτό που μου λείπει [και σίγουρα θα λείπει και σε άλλους] απ' τον κατάλογο είναι όχι η ποσότητα αλλά το "ψαγμένο" της υπόθεσης. Δηλαδή, ξέρεις ο τάδε δεν μας έδωσε 28456% έκπτωση αλλά όταν θα πας εκεί τουλάχιστον δεν θα σου δώσει ότι του κατέβει στο κεφάλι. Mπορεί να έχω και άδικο αλλά οφείλω να πω την ένστασή μου. Kαι νομίζω ότι είναι ανώφελο να συζητάμε κάθε φορά, κάθε προϊόν, με κάθε μέλος. Γι' αυτό υποστηρίζω την λεπτομέρια του καταλόγου. Laughing
MEMsound - Τρι 07 Ιούν 2005, 12:41:27
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Mανθούκο μας, απ' ότι διαισθάνομαι μπερδεύτικες...
....... Kαι νομίζω ότι είναι ανώφελο να συζητάμε κάθε φορά, κάθε προϊόν, με κάθε μέλος. Γι' αυτό υποστηρίζω την λεπτομέρια του καταλόγου. Laughing
και γω είμαι υπερ τις λεπτομέρειας γι αυτό και στο ποστ που από βλακεία μου εσβησα...(μη ρωτήσεις πως...) είχα γράψει ότι μόλις βρεθεί λίγος χρόνος θα προστεθούν όλες στην περιγραφή των αναρτήσεων λεπτομερείς προδιαγραφές για τις διάφορες αναρτήσεις.

Και δεν έχω μπερδευτεί καθόλου!
Ξέρω ότι δεν είναι όλα τα ελατήρια τα ίδια και ότι το βάρος του αυτοκινήτου έχει άμεση σχέση στο τελικό χαμηλώμα κλπ κλπ κλπ

Ακόμα όμως δεν μου έχεις πει για "που" ήθελες να το χαμηλώσεις, για δρόμο ή για πίστα?

Άλλο το ένα άλλο το άλλο!

Αν κατάλαβα καλά ζητάς χαμήλωμα δρόμου από το μαμά ύψος του 1,6 -3cm ενώ τώρα έχει "πέσει πιο πολύ".

Από θέμα σκληρότητας είσαι οκ??

Όσο για τους κωδικούς των διαφόρων ελατήριων και τα χαρακτηριστικά τους θα έχω σύντομα στοιχεία.

Εντάξει κύριε Healer?? Wink
Baphomet - Τρι 07 Ιούν 2005, 13:37:47
Θέμα δημοσίευσης:
ρε πως μπορειτε και μπερδευεστε μεταξυ σας τόσο ευκολα?? τι πίστες και δρόμους λέτε??
απλα ειναι τα πραγματα! και τα 3 eibach για 206 χαμηλώνουν το ιδιο (+-μισό πόντο). Η διαφορά τους είναι προφανώς στην σκληρότητα. Βάζοντας του 1.4 σε 1.6 και με χρηση επίπονη λογικό ειναι να έχουν βρακιάσει λίγο... Οπότε ο άνθρωπος θέλει να βάλει του 2.0 για να έχει ησυχο το κεφάλι του. Τιμή μας έδωσε για ΟΛΑ τα 206 την ίδια οπότε αυτονόητο ειναι πως η τιμή ισχύει για ολους τους τυπους ελατηρίων. Από εκεί και πέρα εφόσον γνωρίζουμε τους κωδικούς, ζητάμε αυτό που θέλουμε να βάλουμε στο αμάξι μας και γειά σας. Κι αν έχουμε μα,μου και ιστορίες, αναλαμβάνει το τμήμα συνεργασιων και κατ΄επέκταση το ΔΣ να λύσει το θέμα.
SnakeMJK - Παρ 10 Ιούν 2005, 10:28:07
Θέμα δημοσίευσης:
1. Τα τακάκια δεν έχουν τιμές!

2. Οι τρυπητοί δίσκοι brembo δεν έχουν τιμή στην πρώτη σελίδα. Αν το κλικάρεις μετά έχει.

3. Γίνεται στις σελίδες με τους δίσκους να αναφέρεται το κάθε μοντέλο τι φοράει από εργοστάσιο κ τι μπορεί να φορέσει χωρίς αλλαγή δαγκάνες ή ζάντας..;
MEMsound - Παρ 10 Ιούν 2005, 15:41:28
Θέμα δημοσίευσης:
Απαντήσεις:
1: Θα γραφτούν. (απλά είχαμε ζητήσει κάποιες διευκρινήσεις και για αυτό εέμιναν κενά)
2: fixed
3. Αυτά θα γραφτούν στην Βάση Γνώσεων του PSClub και υπάρχει περίπτωση να υπάρχει μια σχετική αναφορά και στην περιγραφή του κα΄θε προιόντος στο e-shop. Θα δείξει...

Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις Ζήση. Wink
volvos - Σαβ 11 Ιούν 2005, 19:34:52
Θέμα δημοσίευσης:
θα ηθελα να ρωτησω στην εκπτωση για τα ανταλλακτικα της πεζο σπορτ τι περιλαμβανεται ?
δηλαδη η εκπτωση ισχυει για αυτα που εχει πανω κατω η πεζο σπορτ στο site της?
Sidobre - Σαβ 11 Ιούν 2005, 19:53:20
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
θα ηθελα να ρωτησω στην εκπτωση για τα ανταλλακτικα της πεζο σπορτ τι περιλαμβανεται ?
δηλαδη η εκπτωση ισχυει για αυτα που εχει πανω κατω η πεζο σπορτ στο site της?


Για όλα τα ανταλλακτικά που έχει η ΚΟΝΔΩΡΑΣ στον κατάλογό της.
shiba - Δευ 13 Ιούν 2005, 03:27:12
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
συνεργασια με καταστημα που εχει ''καλουδια'' οπωσ θολομπαρες,momo+sparco λεβιεδακια πεταλιερεσ κλπ θα υπαρξει?sorry αν εχει απαντηθει ηδη το ερωτημα μου[/flash]
επειδη με ενδιαφερει αμεσα να βαλω την θολομπαρα μηπωσ να μου προτεινατε καποιο συνεργατη για να παω να κανω τα ''ψωνια'' μου?
MEMsound - Δευ 13 Ιούν 2005, 03:36:53
Θέμα δημοσίευσης:
Drago... Wink
shiba - Δευ 13 Ιούν 2005, 03:49:35
Θέμα δημοσίευσης:
thanks αλλα που ειναι?καποιο τηλ? Exclamation Exclamation
MEMsound - Δευ 13 Ιούν 2005, 04:39:36
Θέμα δημοσίευσης:
Αναρωτιέμαι αν έχεις δει το e-shop.......... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

http://www.psclub.gr/eshop/product_info.php?manufacturers_id=21&products_id=79
Στο δεξί μέρος της σελίδας... Wink
shiba - Δευ 13 Ιούν 2005, 11:05:01
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Αναρωτιέμαι αν έχεις δει το e-shop.......... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

http://www.psclub.gr/eshop/product_info.php?manufacturers_id=21&products_id=79
Στο δεξί μέρος της σελίδας... Wink
σορυ δεν το ειχα προσεξει Wink Wink Rolling eyes
Lef205 - Δευ 13 Ιούν 2005, 21:12:16
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
MEMsound έγραψε:
Αναρωτιέμαι αν έχεις δει το e-shop.......... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

http://www.psclub.gr/eshop/product_info.php?manufacturers_id=21&products_id=79
Στο δεξί μέρος της σελίδας... Wink
σορυ δεν το ειχα προσεξει Wink Wink Rolling eyes


Silly Laughing Laughing Laughing
wizy - Παρ 24 Ιούν 2005, 15:23:10
Θέμα δημοσίευσης:
Η έκπτωση στα διάφορα μαγαζιά ισχύει στην αρχική τιμή του προϊόντος ή στην τιμή που συμφωνήσει κάποιος με τον πωλητή?
π.χ. αν οι ζάντες έχουν 540€ και ρίξει κάποιος την τιμή στα 500€, η έκπτωση μετά ισχύει για τα 500 ή μόνο για τα 540?

Επίσης, αν κάποιος έχει κάποια έκπτωση (πχ.10%) στην Peugeot Sport η έκπτωση προστίθεται και γίνεται 20+10=30%?
Η έκπτωση ισχύει και για την Peugeot?

Thanks και sorry για το πρήξιμο! Embarassed
MEMsound - Παρ 24 Ιούν 2005, 17:13:51
Θέμα δημοσίευσης:
wizy έγραψε:
Η έκπτωση στα διάφορα μαγαζιά ισχύει στην αρχική τιμή του προϊόντος ή στην τιμή που συμφωνήσει κάποιος με τον πωλητή?
π.χ. αν οι ζάντες έχουν 540€ και ρίξει κάποιος την τιμή στα 500€, η έκπτωση μετά ισχύει για τα 500 ή μόνο για τα 540?

Επίσης, αν κάποιος έχει κάποια έκπτωση (πχ.10%) στην Peugeot Sport η έκπτωση προστίθεται και γίνεται 20+10=30%?
Η έκπτωση ισχύει και για την Peugeot?

Thanks και sorry για το πρήξιμο!


Arrow Η όποια εκπτωση αφορά τις αναγραφόμενες τιμές λιανικής στον κατάλογο του κάθε καταστήματος.

Αν εσύ έχεις καταφέρει σε ένα μαγαζί με παζάρια ή γνωριμία κλπ κλπ κλπ μια τιμή καλύτερη από αυτήν που έχει δώσει το εν λόγω κατάστημα σε εμάς φυσικά και δεν θα σου κάνει επιπλέον έκπτωση λόγω PSClub.

Arrow Για τα πράγματα τις Peugeot Sport φυσικά και δεν αθροίζονται οι εκπτώσεις.

Αν εσύ έχεις -10% τότε απλά έχεις λιγότερο από εμάς.
Αν πάλι εσύ έχεις -30% τότε απλά μην μας αναφέρεις καθόλου και αγόρασε ότι θέλεις μόνος σου μιας και οι τελικές τιμές που θα έχεις είναι χαμυλότερες.

Idea Ενδεικτικά να αναφέρω ότι από όσο ξέρω μεγαλύτερο ποσοστό από το -20% που έχουμε σαν PSClub στα αναταλλακτικά της Peugeot Sport έχουν μόνο ορισμένοι αγωνιζόμενοι (λογικό μιας και είναι συχνοί πελάτες....) και κάποιοι εργαζόμενοι σε καταστήματα / συνεργεία Peugeot (σαν παροχή της Lion στους υπαλλήλους της η οποία όμως ισχύει ατομικά και για ένα μόνο κομμάτι, άρα ξεχάστε την δυνατότητα να αγοράζαμε μέσω αυτών).
wizy - Παρ 24 Ιούν 2005, 17:21:28
Θέμα δημοσίευσης:
Thanks a lot MEMsound!!! Wink
MEMsound - Παρ 24 Ιούν 2005, 17:28:24
Θέμα δημοσίευσης:
wizy έγραψε:
Thanks a lot MEMsound!!! Wink

Παρακάλω. Wink
nik_marin - Δευ 04 Ιούλ 2005, 20:29:10
Θέμα δημοσίευσης:
Μια αναρτισουλα από peugeot sport για 306
Baphomet - Δευ 04 Ιούλ 2005, 21:24:25
Θέμα δημοσίευσης:
υπάρχει γενική έκπτωση από την Peugeot Sport... σύντομα θα ανέβουν και τα άλλα προϊόντα της με συγκεκριμένες τιμές!! Wink Wink
DrJekyll - Παρ 08 Ιούλ 2005, 10:17:12
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
συνεργασια με καταστημα που εχει ''καλουδια'' οπωσ θολομπαρες,momo+sparco λεβιεδακια πεταλιερεσ κλπ θα υπαρξει?sorry αν εχει απαντηθει ηδη το ερωτημα μου[/flash]


Σε αυτό που είπε ο Shiba....επειδή έχω ρωτήσει τιμές εδω Β. ελλάδα από το CDA της BMC - και έχω απογοητευθεί.....
Θα υπάρξει άραγε καμιά συνεργασία για το συγκεκριμένο προϊόν για να γίνει κάποια μαζική παραγγελία????
Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
MEMsound - Παρ 08 Ιούλ 2005, 10:34:34
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι.
Για θολόμπαρες είμαστε λίγο στο ψάξιμο.
Λεβιεδοπεταλάκια κλπ κλπ υπάρχουν ήδη απλά δεν έχουμε ακόμα βρει χρόνο να τα ανεβάσουμε.
Από τον Drago και είναι της k-sport.
Έπεται συνέχεια.
Απλά αυτήν την περίοδο εγώ έχω πολύ δουλεία στο κατάστημα και ο Πέτρος εξεταστική και δεν μπορούσαμε να ασχοληθούμε περισσότερο.
SnakeMJK - Παρ 08 Ιούλ 2005, 10:40:08
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Απλά αυτήν την περίοδο εγώ έχω πολύ δουλεία στο κατάστημα και ο Πέτρος εξεταστική και δεν μπορούσαμε να ασχοληθούμε περισσότερο.


Μήπως θέλετε βοήθεια στο ανέβασμα; Δεν είμαι σε κανα ΔΣ κ τα πέριξ του, αλλά από sites, php, sql, βάσεις, μπλα μπλα μπλα κάτι ξέρω (τι το σπουδάζουμε το γ*) και όλη μέρα είμαι στο ίντερνετ...
DrJekyll - Παρ 08 Ιούλ 2005, 10:44:53
Θέμα δημοσίευσης: ...
...Μάνθο!!!!
Καταρχάς να είσαι καλά!
Εγω σου ρώτησα για το BMC (ανθρακ/νο βαρελάκι)...
αν υπάρχει κανένα κατάστημα που συνεργαζόμαστε - για να πάρω τιμή...
όπως σου είπα εδω Σαλόνικα είναι πανάκριβο σε σχέση με τιμές στο internet... Rolling eyes
sps - Παρ 08 Ιούλ 2005, 18:55:17
Θέμα δημοσίευσης:
Μηπως υπαρχει καμια τιμουλα για τα αμορτισερ peugeot sport, αυτα που συνδυαζονται με τα φαρδια eibach?
Προσοχη, με ενδιαφερη μονο η τιμη του αμορτισερ, οχι του πακετου.

Επισης, αληθευει οτι ειναι ανακατασκευη του 2λιτρου, αρα μονο λαδιου?
Στην Ελλαδα φτιαχνονται?
volvos - Παρ 08 Ιούλ 2005, 22:13:52
Θέμα δημοσίευσης:
nai spyro alitheia einai ολα...επισης μετα απο μερικους γυρους στα μεγαραμαλακωσαν τραγικα............
ασε σπυρο μακρυα!
MEMsound - Σαβ 09 Ιούλ 2005, 00:50:16
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Μηπως υπαρχει καμια τιμουλα για τα αμορτισερ peugeot sport, αυτα που συνδυαζονται με τα φαρδια eibach?
Προσοχη, με ενδιαφερη μονο η τιμη του αμορτισερ, οχι του πακετου.

Επισης, αληθευει οτι ειναι ανακατασκευη του 2λιτρου, αρα μονο λαδιου?
Στην Ελλαδα φτιαχνονται?

Προφανώς αναφέρεσαι στο "φθηνό" σετ της PS (το μη ρυθμιζόμενο)
Αν θυμάμαι καλά είχαν αμορτισερ+ελατήρια γύρω στα 550ε.
Αλλά μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στην Condorκαι να ρωτήσεις.
Υπόλογισε και ένα 20% μείον από την τιμή που θα σου πουν και είσαι έτοιμος.

Υ.Γ εγώ μάλλον δεν θα τα έβαζα...
καλύτερα "συγκρατήσου" και μάζεψε λεφτά για το ρυθμιζόμενο σε ύψος κιτ της PS που έχει αποδείξει την αξία και αποτελεσματικότητά του. Wink
sps - Σαβ 09 Ιούλ 2005, 19:06:11
Θέμα δημοσίευσης:
Eνταξει Παναγιωτη και Μανθο, θα συγκρατηθω! Laughing
nik_marin - Τρι 12 Ιούλ 2005, 18:18:33
Θέμα δημοσίευσης:
Στης αναγραφόμενες τιμές π.χ. KW Variant δικαιούμαστε κάποια έκπτωση ?
Baphomet - Τετ 13 Ιούλ 2005, 09:54:59
Θέμα δημοσίευσης:
nik_marin έγραψε:
Στης αναγραφόμενες τιμές π.χ. KW Variant δικαιούμαστε κάποια έκπτωση ?


Shocked Shocked Shocked Οι τιμές είναι με έκπτωση!!!
SnakeMJK - Τετ 13 Ιούλ 2005, 10:05:43
Θέμα δημοσίευσης:
φιλτρο-σκουπο-χοανες-κιτ-καθαρισμού.....;;; Very happy
Baphomet - Τετ 13 Ιούλ 2005, 10:07:13
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
φιλτρο-σκουπο-χοανες-κιτ-καθαρισμού.....;;; Very happy

after kart... θα ασχοληθώ! Wink
MEMsound - Τετ 13 Ιούλ 2005, 10:14:44
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
nik_marin έγραψε:
Στης αναγραφόμενες τιμές π.χ. KW Variant δικαιούμαστε κάποια έκπτωση ?


Shocked Shocked Shocked Οι τιμές είναι με έκπτωση!!!


Η οποία ισχύει μόνο για τα επίσημα μέλη. Wink
nOkpos - Πεμ 21 Ιούλ 2005, 17:05:55
Θέμα δημοσίευσης:
θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν μαγαζια με εκπτωση στην θεσσαλονικη..?
MEMsound - Πεμ 21 Ιούλ 2005, 17:26:15
Θέμα δημοσίευσης:
nOkpos έγραψε:
θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν μαγαζια με εκπτωση στην θεσσαλονικη..?

Κάτι έχει κανονίσει ο κ.backclima αλλά ακόμα δεν έχω κάτι επίσημο στα "χέρια μου", οπότε κάνε λίγη υπομονή. Wink

Πάντως ότι έχουμε κανονήσει για Αθήνα ισχύει και πανελλαδικά με επιβάρυνση τα μεταφορικά (όπου χρειάζεται)
Αλεξ@νδρος - Πεμ 21 Ιούλ 2005, 21:26:56
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει μια αρχική λίστα με συνεργάτες Β.Ελλάδος.
nOkpos - Παρ 22 Ιούλ 2005, 02:15:52
Θέμα δημοσίευσης:
απλα αν γινεται θελω να μου πειτε γιατι σκεφτομαι να γινω μελος και με ενδιαφεφερει να ξερω που θα εχω εκπτωση Very happy
Baphomet - Παρ 22 Ιούλ 2005, 11:55:18
Θέμα δημοσίευσης:
nOkpos έγραψε:
απλα αν γινεται θελω να μου πειτε γιατι σκεφτομαι να γινω μελος και με ενδιαφεφερει να ξερω που θα εχω εκπτωση Very happy


επισήμως σε ότι υπάρχει στο eshop το οποιο μπορούμε να σου στείλουμε με τα μεταφορικά δικά σου. Σύντομα θα κοινοποιηθεί και η λίστα με συνεργάτες στην θεσσαλονικη (τα παιδιά επάνω ήδη έχουν κανονίσει, μπορεις να πας σε μια συναντηση να σε ενημερωσουν).
nOkpos - Παρ 22 Ιούλ 2005, 12:32:57
Θέμα δημοσίευσης:
Very happy τελος του μηνα που θα εχουμε και λεφτα Wink
nik_marin - Τρι 20 Σεπ 2005, 21:11:24
Θέμα δημοσίευσης:
Για σε όλους, επειδή ενδιαφέρομαι να βάλω εξάτμιση (magnex ή devil) μήπως υπάρχει στα σκαριά καμιά συμφωνία με τους εδώ αντιπροσώπους?

Μια συμφωνία με αυτό http://www.cartv.org/Merchant2/merchant.mv
θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα … έχει τα πάντα…
Baphomet - Τετ 21 Σεπ 2005, 00:00:52
Θέμα δημοσίευσης:
για πολύ σύντομα δεν υπάρχουν σχέδια για κάτι τέτοιο... από εξατμίσεις για την ώρα, ότι υπάρχει στο eshop.
Όταν ξεμπερδέψουμε με τις εκθέσεις κτλ μπορούμε να κοιτάξουμε και οτιδήποτε θεωρείτε οτι λείπει και θα θέλατε να υπάρχει (και εφόσον εγκρίνεται και από το ΔΣ να υπάρχει).
boxer - Τετ 12 Οκτ 2005, 17:55:43
Θέμα δημοσίευσης:
καλησπερα ! ψαχνω εδω και καιρο να βρω μπουζοκαλωδια σιλικονης με 8-8,5mm διαμετρο για 206 Gti 2.0 αλλα ματαια! εχετε τιποτα υποψη σας;;;
ευχαριστω!
Steve - Τετ 12 Οκτ 2005, 18:43:23
Θέμα δημοσίευσης:
Lanyard του PSClub... Wink

για να μην χάνουμε τα κλειδιά μας Very happy
Sidobre - Τετ 12 Οκτ 2005, 18:50:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ψηλέ τα έχουμε προβλέψει.

Επειδή όμως έρχονται από Κίνα μεριά, αν θες να τα χρηματοδοτήσεις κανένα πρόβλημα!!!
Steve - Τετ 12 Οκτ 2005, 21:55:19
Θέμα δημοσίευσης:
Για να έρχονται, μάλλον τα έχει χρηματοδοτήσει άλλος...

Άρα για να μου γίνεται πρόταση χρηματοδότησης, μάλλον δεν ξεκίνησαν ακόμα Very happy



Έχω χρηματοδοτήσει και μπλουζάκια και καπέλο και σκιάδια και αυτοκόλλητα... στα lanyard θα κολλήσουμε? Evil



Με εκείνα τα πλαϊνά αυτοκόλλητα τί γίνεται...? Whistling
shiba - Πεμ 13 Οκτ 2005, 01:29:48
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ξερω αν καποιοσ το εχει ξαναναφερει αλλα αν υπηρχε η δυνατοτητα για χαμηλοτερσ τιμεσ σεπ.χ προφυλακτηρεσ,φτερα σε συνεργασια με peugeot....
MEMsound - Πεμ 13 Οκτ 2005, 08:53:28
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει, υπάρχει....
Το ακριβές ποσοστό μπορεί να στο πει ο κ.Πρόεδρος Wink Wink Smile
Stevon - Πεμ 13 Οκτ 2005, 09:17:49
Θέμα δημοσίευσης:
boxer έγραψε:
καλησπερα ! ψαχνω εδω και καιρο να βρω μπουζοκαλωδια σιλικονης με 8-8,5mm διαμετρο για 206 Gti 2.0 αλλα ματαια! εχετε τιποτα υποψη σας;;;
ευχαριστω!


Kάτσε ρέ...γιατί τώρα με κόλλησες...... Rolling eyes
το 2λιτρο μοτέρ δέν έχει μπουζοκαλώδια , έχει σύστημα άμεσης ανάφλεξης , δλδ έναν πολαπλασιαστή ανα μπουζί.
Τί ακριβώς τα θέλεις τα μπουζοκαλώδια??? Scratch
boxer - Πεμ 13 Οκτ 2005, 19:05:01
Θέμα δημοσίευσης:
Stevon έγραψε:
boxer έγραψε:
καλησπερα ! ψαχνω εδω και καιρο να βρω μπουζοκαλωδια σιλικονης με 8-8,5mm διαμετρο για 206 Gti 2.0 αλλα ματαια! εχετε τιποτα υποψη σας;;;
ευχαριστω!


Kάτσε ρέ...γιατί τώρα με κόλλησες...... Rolling eyes
το 2λιτρο μοτέρ δέν έχει μπουζοκαλώδια , έχει σύστημα άμεσης ανάφλεξης , δλδ έναν πολαπλασιαστή ανα μπουζί.
Τί ακριβώς τα θέλεις τα μπουζοκαλώδια??? Scratch


εννοω τα καλωδια που φτανουν μεχρι τον καθε πολαπλασιαστη(πως αλλιως να τα πω;Wink, σκεφτομουν για κατι καλυτερο με καλυτερη παροχη ρευματος...αλλα δεν ηξερα οτι πανε μαζι με τον πολαπλασιαστη Embarassed ....και οτι δε λεει.
Touristas - Παρ 14 Οκτ 2005, 07:27:57
Θέμα δημοσίευσης:
boxer έγραψε:
Stevon έγραψε:
boxer έγραψε:
καλησπερα ! ψαχνω εδω και καιρο να βρω μπουζοκαλωδια σιλικονης με 8-8,5mm διαμετρο για 206 Gti 2.0 αλλα ματαια! εχετε τιποτα υποψη σας;;;
ευχαριστω!


Kάτσε ρέ...γιατί τώρα με κόλλησες...... Rolling eyes
το 2λιτρο μοτέρ δέν έχει μπουζοκαλώδια , έχει σύστημα άμεσης ανάφλεξης , δλδ έναν πολαπλασιαστή ανα μπουζί.
Τί ακριβώς τα θέλεις τα μπουζοκαλώδια??? Scratch


εννοω τα καλωδια που φτανουν μεχρι τον καθε πολαπλασιαστη(πως αλλιως να τα πω;Wink, σκεφτομουν για κατι καλυτερο με καλυτερη παροχη ρευματος...αλλα δεν ηξερα οτι πανε μαζι με τον πολαπλασιαστη Embarassed ....και οτι δε λεει.

Για την ακρίβεια ο πολλαπλασιαστής είναι δυο πηνίων (ένα για κάθε 2 κυλίνδρους ) και βρίσκεται επάνω ακριβός από τα μπουζί (σπινθηριστές) Razz Είναι ένα κομμάτι και τα μόνα καλώδια που έχει είναι η τροφοδοσία του με ρεύμα και οι εντολές από των εγκέφαλο.
SnakeMJK - Τρι 25 Οκτ 2005, 19:09:59
Θέμα δημοσίευσης:
Τι λείπει από τον κατάλογο μας?

Καλά ελαστικά στις 14"... Crying or Very sad (μόνο τα exalto2)
MEMsound - Τρι 25 Οκτ 2005, 19:13:49
Θέμα δημοσίευσης:
EDIT!!!

Τι σου λείπει δηλαδή??

Από όλα έχει!!!!

Για πες διάσταση Confused Confused Shocked

175/65-14

185/55-14

185/55-14*

185/60-14

Προφανώς θες κι άλλα 185/60-14...

Σαν τι ας πούμε για να κάνω 1-2 ερωτησούλες.... Wink
SnakeMJK - Τρι 25 Οκτ 2005, 20:36:00
Θέμα δημοσίευσης:
Όντως βασικά έχαψνα αποκλειστικά για 185/60/14... Αλλά τώρα που το σκέφτομαι το 185/55 δεν με χαλάει και πολύ...

Το Yokohama A539 γιατί έχει δύο τιμές (τι διαφορά έχει αυτό με το αστεράκι*; )

Απ τον κατάλογο είμαι μεταξύ

Exalto 2, (πάλι exalto;; μάλλον... αν και δεν ήθελα πάλι πολύ μαλακό λάστιχο)
Α539, (το αστεράκι τι να είναι...)
SP01, (λες;)
Potenza RE720, (μήπως παρα είναι σκληρά; είδατε πως πάνε οι ferrari με αυτά; Razz )
MEMsound - Τετ 26 Οκτ 2005, 09:19:02
Θέμα δημοσίευσης:
Από αυτά που έχω ακούσει και χωρίς να θέλω να σε προτρέψω σε κάποιο από τα λάστιχα:

Exalto 2 (όπως είπες αρκετά μαλακά) οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι μαζί τους
SP01 δεν έχω ιδέα.
A539 πολύ καλά στο στεγνό, στο βρεγμένο..... Confused Confused
720 άριστο στο βρεγμένο, ικανοποιητικότατο στο στεγνό.

Νομίζω ότι για την "κανιβαλοδήγισή" σου το 720 είναι ότι πρέπει.... και θα σου κρατήσει και αρκετά...

Το *έχει να κάνει με τον δείκτη ταχύτητας για αυτό και η διαφορά στην τιμή μεταξύ των 2 Α539. Wink
Stevon - Τετ 26 Οκτ 2005, 09:36:02
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Νομίζω ότι για την "κανιβαλοδήγισή" σου το 720 είναι ότι πρέπει.... και θα σου κρατήσει και αρκετά...



Και μήν ξεχνάς και την τεχνολογία που φέρει(dual layer tread)...το λεγόμενο 2ο πέλμα...
info http://www.bridgestone-eu.com/bfe/v/index.jsp?vgnextoid=000000000000000000001_2_50481articleRCRD&vgnextchannel=000000000000000000000000000000000377RCRD
SnakeMJK - Τετ 26 Οκτ 2005, 17:04:17
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά τσίμπησα exalto2... Ωραίο φαίνεται! Εντυπώσεις από Κυριακή βράδυ που θα γυρίσω από Ζαγοροχώρια! Έχει να πέσει στροφιλίκι... Razz

Ένα σχόλιο για το δεύτερο πέλμα του Potenza... Ο γαμπρός μου τα φόραγε κάποτε στην μπέμπα του και δεν του ζεσταινόταν με τίποτα. Συνεχώς γλύστρημα και σπινιάρισμα. Ο καταστηματάρχης του είχε πει για το δεύτερο πέλμα και όσο θα περνάει ο καιρός θα είναι όλο και καλύτερο κλπ... Όσο πέρναγε ο καιρός τόσο γλύστραγε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

Επιμένων γαλλικά!
MEMsound - Τετ 26 Οκτ 2005, 17:36:16
Θέμα δημοσίευσης:
σε 106 και saxo πάντως που τα είχαμε δοκιμάσει με κάποιο γνωστό μου είχαμε μείνει πολύ ευχαριστημένοι.Anyway γούστα είναι αυτά..
Καλοφόρετα τα exalto... Wink
Ghost Dog - Τετ 26 Οκτ 2005, 18:01:00
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
.....Anyway φούστα είναι αυτά..
......

Σιγα μην ειναι και ζαρτιερα Tease
Καλα χιλιομετρα να εχεις Ζηση με τα νεα σου λαστιχακια Wink
MEMsound - Πεμ 27 Οκτ 2005, 09:45:18
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
MEMsound έγραψε:
.....Anyway γούστα είναι αυτά..
......

Σιγα μην ειναι και ζαρτιερα Tease
Καλα χιλιομετρα να εχεις Ζηση με τα νεα σου λαστιχακια Wink


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Αμέσως εσύ..
"γούστα" εννοούσα...
Το διόρθωσα... Laughing Cool
kanelj - Πεμ 27 Οκτ 2005, 09:53:01
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

A539 πολύ καλά στο στεγνό, στο βρεγμένο..... Confused Confused


Eχω χασει καθε ιδεα για σενα..... Cool
Θα με τρελανεις???
Πολυ καλα στο στεγνο τα Α539????
Το μεγιστο χαλι Exclamation
Και μονο που τα συγκρινετε με τα υπολοιπα για μενα ειναι εντελως λαθος....
MEMsound - Πεμ 27 Οκτ 2005, 10:00:12
Θέμα δημοσίευσης:
Το τόπικ δεν είναι σύγκριση ελαστικών
Εξάλλου πιο πάνω αν είδες έγραψα:

MEMsound έγραψε:
Από αυτά που έχω ακούσει...


Εγώ δεν τα έχω δοκιμάσει.

Τα υπόλοιπα μπορούμε να τα συζητήσουμε στα τόπικ για τα ελαστικά...
volvos - Πεμ 27 Οκτ 2005, 10:12:56
Θέμα δημοσίευσης:
εγωε εχω φορεσει σε 3αυτοκινητα γιοκο 539 και ηταν αψογα. απειρως καλυτερα απο 720.
ΟΜΩΣ ειχαν εγγυηση 4χρονια και χαρτια απο θεοχαρακη!!!!!!!!

τα μπριτζεστοουν το ομολογω δεν ειχαν τιποτα και τα πηρα απο κουκουρουκου μαγαζι.
ομως δεν εχω ακουσει καλα λογια. ειδικα στη βροχη.
Miltellas - Παρ 28 Οκτ 2005, 07:41:31
Θέμα δημοσίευσης:
Off Topic Off Topic Off Topic
bouboulis - Παρ 28 Οκτ 2005, 12:03:48
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς, πάντως από όσο έψαξα στον κατάλογο είδα ότι δεν υπάρχει λάστιχο για το 307, δηλαδή λάστιχο σε διαστάσεις 195/65/15 ή 205/55/16 ή κάτι παρόμοιο σε 17" ζάντα.
MEMsound - Παρ 28 Οκτ 2005, 12:16:35
Θέμα δημοσίευσης:
Έχεις δίκιο!
Θα προστεθούν και αυτά τις επόμενες μέρες μαζί με την ανανεώση κάπιοων τιμών (μετα τα εγκαίνια όμως)
tirokomos - Παρ 28 Οκτ 2005, 14:46:43
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Έχεις δίκιο!
Θα προστεθούν και αυτά τις επόμενες μέρες μαζί με την ανανεώση κάπιοων τιμών (μετα τα εγκαίνια όμως)
Χωρις να θελω να πιεσω η να προμοταρω καποια ειδη απλα απο την προσωπικη μου εμπειρια και μονο καλο θα ηταν να μπει στο καταλογο μας και το continental sport kontakt 2,οπως και το premium kontakt 2.Εγω στο αμαξι μου φοραω τα πρωτα και ειμαι περαν του δεοντος ευχαριστημενος παιδια.Παροτι ειναι καθαρο βροχολαστιχο....αμα ζεσταθει (ευκολα σχετικα) βιδωνει και στο στεγνο οδοστρωμα!Το προτεινω ανεπιφυλακτα! Smile
Steve - Κυρ 30 Οκτ 2005, 01:20:44
Θέμα δημοσίευσης:
Να μπει Contiγλύστραλ λάστιχο στο κατάλογο μας? Rolling eyes

Δεν πάμε καλάαα... Evil
STELIOS - Πεμ 10 Νοέ 2005, 18:19:49
Θέμα δημοσίευσης:
tirokomos έγραψε:
Χωρις να θελω να πιεσω η να προμοταρω καποια ειδη απλα απο την προσωπικη μου εμπειρια και μονο καλο θα ηταν να μπει στο καταλογο μας και το continental sport kontakt 2,οπως και το premium kontakt 2.Εγω στο αμαξι μου φοραω τα πρωτα και ειμαι περαν του δεοντος ευχαριστημενος παιδια.Παροτι ειναι καθαρο βροχολαστιχο....αμα ζεσταθει (ευκολα σχετικα) βιδωνει και στο στεγνο οδοστρωμα!Το προτεινω ανεπιφυλακτα! Smile


Δεν χρειαζεται να τα εχει ο καταλογος μας, μπορεις να παρεις ενα τηλ. στα καταστηματα που συνεργαζομαστε (Φωκας & Ηλιοπουλος) και να σου πουν τιμη για το μοντελο και τη διασταση που θελεις. Απλα δεν ειναι εφικτο να εχουμε τιμες για ολα τα λαστιχα.
MEMsound - Πεμ 10 Νοέ 2005, 19:05:29
Θέμα δημοσίευσης:
STELIOS έγραψε:
tirokomos έγραψε:
Χωρις να θελω να πιεσω η να προμοταρω καποια ειδη απλα απο την προσωπικη μου εμπειρια και μονο καλο θα ηταν να μπει στο καταλογο μας και το continental sport kontakt 2,οπως και το premium kontakt 2.Εγω στο αμαξι μου φοραω τα πρωτα και ειμαι περαν του δεοντος ευχαριστημενος παιδια.Παροτι ειναι καθαρο βροχολαστιχο....αμα ζεσταθει (ευκολα σχετικα) βιδωνει και στο στεγνο οδοστρωμα!Το προτεινω ανεπιφυλακτα! Smile


Δεν χρειαζεται να τα εχει ο καταλογος μας, μπορεις να παρεις ενα τηλ. στα καταστηματα που συνεργαζομαστε (Φωκας & Ηλιοπουλος) και να σου πουν τιμη για το μοντελο και τη διασταση που θελεις. Απλα δεν ειναι εφικτο να εχουμε τιμες για ολα τα λαστιχα.


Σιγά σιγά θα μπούνε και αυτά.
Παρόλα αυτά κάθε ένας από τους συνεργάτες μας όταν του πείτε ότι είστε από το PSClub και τους ζητήσετε κάποια καλήτερη τιμή είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ θα σας την κάνουν...
tirokomos - Πεμ 10 Νοέ 2005, 22:49:18
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Να μπει Contiγλύστραλ λάστιχο στο κατάλογο μας? Rolling eyes

Δεν πάμε καλάαα... Evil
Οσους γνωριζω οπως επισης και γω ο ιδος ειμαστε απολυτα ικανοποιημενοι απο το συκεκριμενο ελαστικο...Το εχεις δοκιμασει?Αν οχι....ισως θα επρεπε! Wink
Pug_306 - Σαβ 12 Νοέ 2005, 02:48:03
Θέμα δημοσίευσης:
Εχωντας παντα respect απεναντι στις αποφασεις του Συμβουλιου απλα θα θελα να πω οτι θα μπορουσε να υπαρχει ενας "τομεας" στον οποιο να ανφερονται μερικα αν οχι τα απλα (κλασσικα συνεργεια του στυλ -λαδια-βαλβολινες-μπουζι-)τα πιο "εξειδικευμενα" που αναλαμβανουν ειδικες περιπτωσεις (π.χ. πλανισμα καπακιων , turbo, προγραμματισμο).ΟΧΙ σαν προτεινομενα συνεργεια αλλα σαν ενδεικτικα.Δλδ αν γουσταρει ενας απο μας να βαλει τουρμπακι,εκτος απο τα κλασσικα ψαξιματα απο δω κ απο κει, φιλους κ γνωστους, να εχουμε στον καταλογο 2-3 τηλ. απο το καθε τι για να πληροφορουμαστε κατα ποσον γινεται η συγκεκριμενη μετατροπη στο car μας και ποσο μπορει (στο περιπου) να στοιχισει.Και ενοειται οτι θα ξεκαθαριζεται απο την αρχη απο τη μερια σας,οτι δεν αναλαμβανεται ΚΑΜΜΙΑ ευθυνη. Δλδ αυτη τη στιγμη εχω 2 ΓΕΡΑ [flash width=100 height=100]ΚΟΝΕ[/flash] .Και το ενα αφορα ενα "συνεργειο" που σαν αποκλειστικοτητα φερνει ενα παραλληλο εγκεφαλο ιδανικο και για peugeot που εχει τρομερες λειτουργιες κ υποστηριζει μεχρι και turbo,τετραπεταλουδο,nitro.Και οταν θες να αλλαξεις μοτερ ,με 100 Ε στον επαναπρογραμματιζει για τα καινουρια δεδομενα.Τεσπα,απλα πιστευω οτι περιπτωσεις σαν κ αυτες πρεπει να γνωστοποιουντε σε ολα τα μελη μας .Ξαναλεω χωρις να αναλαμβανει ευθυνη το club. Απλο?? Question
Sidobre - Σαβ 12 Νοέ 2005, 07:44:59
Θέμα δημοσίευσης:
Oπως έχουμε πει σαν Δ.Σ., είναι πολύ δύσκολο να "προτείνουμε" παρεχόμενες υπηρεσίες. Αυτό επειδή υπάρχουν πολλοί παράγοντες που καθορίζουν μια καλή συναλαγή. Αν θέλεις, η διασφάλιση της ποιότητας εργασιών, η πιθανότητα λάθους, ή ακόμα και ο ψυχολογικός παράγοντας του κάθε μέλους (κατά πόσο νιώθει ικανοποιημένος από μια τέτοια συναλλαγή).

Επειδή λοιπόν δεν γίνεται να διασφαλιστεί η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών, το Δ.Σ. αποφάσισε ότι δεν θα προτείνει καμία ούτε σαν έκπτωση ούτε σαν συνεργασία. Αυτό είναι στην κρίση του κάθε μέλους να το κάνει όπου θέλει. Αντίθετα, έχουμε ζητήσει απ'όλους τους συνεργάτες, (ακόμα και από την Peugeot) οι εκπτώσεις και οι προσφορές να αφορούν μόνο προϊόντα όπου ο κάθε ένας θα μπορεί να το αγοράσει και να το τοποθετήσει ΟΠΟΥ θέλει. Δηλαδή για μια βελτίωση π.χ. Turbo, έκπτωση θα έχει η τουρμπίνα αλλά όχι η τοποθέτηση.

Από εκεί και ύστερα, προσωπικά και μόνο προσωπικά ο καθένας μας ελεύθερα στο φόρουμ ή στην λέσχη εκφράζει την άποψή του για οποιοδήποτε συνεργείο (χωρίς να προτείνει) και ο κάθε ένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του, να αποφασίσει ότι θέλει.

Αυτό για να είμαστε μεταξύ μας όλοι καλά για πάρα πολύ καιρό.
Pug_306 - Δευ 14 Νοέ 2005, 03:08:07
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ειπα ποτε κατι αντιθετο,αν και δε νομιζω οτι εγινα απολυτα κατανοητος..Τεσπα καταλαβαινω απολυτα τους λογους κ συμφωνω.Απλα το προτεινα σαν ενα τροπο να εξυπηρετηθουν (να μιλησουν με καποιο γνωστη κ επαγγελματια) ατομα που δε γνωριζουν που να πανε για μια δουλεια.Αλωστε δεν εχω καποιο προσωπικο συμφερον.
Αν και η μοναδικη επιτρεψιμη οδος για να κανουμε γνωστο ενα προιον η μια υπηρεσια ειναι μονο θετοντας "τοπικ",πιστευω οτι αυτος που θελει κατι και το ψαξει ,θα το βρει.
Πως το πα αυτο?? Hunter ρε γμτ πρεπει να κοψω τα βραδυνα ωραρια.... Rolling eyes
_205rallye_ - Δευ 14 Νοέ 2005, 10:39:16
Θέμα δημοσίευσης:
ΣΩΣΤΟΣ ο Βαγγελαρος οσο και να μην θελουμε να το παραδεχτουμε. Cool Cool Cool
Baphomet - Δευ 14 Νοέ 2005, 11:23:52
Θέμα δημοσίευσης:
για αυτο υπάρχει η έδρα μας που γινονται συναντησεις 2 φορες την βδομάδα... να έρχεται οποιος θελει να τον γνωρίζουμε και να του λέμε τις εντυπωσεις μας απο διαφορα συνεργεια/βελτιωτές, να βλέπει ίσως δουλειά τους στα αυτοκινητα μας και μετά να επιλέγει μόνος του ποιον θα εμπιστευτεί...
MEMsound - Δευ 14 Νοέ 2005, 11:28:51
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
για αυτο υπάρχει η έδρα μας που γινονται συναντησεις 2 φορες την βδομάδα... να έρχεται οποιος θελει να τον γνωρίζουμε και να του λέμε τις εντυπωσεις μας απο διαφορα συνεργεια/βελτιωτές, να βλέπει ίσως δουλειά τους στα αυτοκινητα μας και μετά να επιλέγει μόνος του ποιον θα εμπιστευτεί...

Νομίζω ότι με κάλυψες, πλήρως........... Laughing Laughing Laughing
Baphomet - Δευ 14 Νοέ 2005, 11:33:14
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Baphomet έγραψε:
για αυτο υπάρχει η έδρα μας που γινονται συναντησεις 2 φορες την βδομάδα... να έρχεται οποιος θελει να τον γνωρίζουμε και να του λέμε τις εντυπωσεις μας απο διαφορα συνεργεια/βελτιωτές, να βλέπει ίσως δουλειά τους στα αυτοκινητα μας και μετά να επιλέγει μόνος του ποιον θα εμπιστευτεί...

Νομίζω ότι με κάλυψες, πλήρως........... Laughing Laughing Laughing


χαιρομαι που σε ικανοποιω Laughing Laughing Laughing
_205rallye_ - Δευ 14 Νοέ 2005, 11:34:58
Θέμα δημοσίευσης:
μα αυτο ακριβως ειναι το περιεργο ρε παιδια.εσεις οι ιδιοι που στηριζετε με παθος την peugeot sport το μονο peugeot sport που εχετε πανω στα αυτοκινητα σας ειναι οι σκουπες.οι περισσοτεροι εχουν κανει τισ μετατροπες τους σε γνωστα ονοματα που ειδικευοντε σε peugeot.δεν κατακρινω κανεναν απλα ειναι λιγο περιεργο να λετε ελατε να δειτε τα αυτοκινητα μας και τα μισα να ειναι φτιαχμενα απο τον λιορη πχ.
Miltellas - Δευ 14 Νοέ 2005, 11:52:01
Θέμα δημοσίευσης:
_205rallye_ έγραψε:
...και τα μισα να ειναι φτιαχμενα απο τον λιορη πχ.


Το δικό μου που είναι φτιαγμένο από μένα κάνει διαφορά;
Peugeot 206 1.6 16V XSM (Miltellas patented) Laughing Wink
Baphomet - Δευ 14 Νοέ 2005, 11:54:13
Θέμα δημοσίευσης:
_205rallye_ έγραψε:
μα αυτο ακριβως ειναι το περιεργο ρε παιδια.εσεις οι ιδιοι που στηριζετε με παθος την peugeot sport το μονο peugeot sport που εχετε πανω στα αυτοκινητα σας ειναι οι σκουπες.οι περισσοτεροι εχουν κανει τισ μετατροπες τους σε γνωστα ονοματα που ειδικευοντε σε peugeot.δεν κατακρινω κανεναν απλα ειναι λιγο περιεργο να λετε ελατε να δειτε τα αυτοκινητα μας και τα μισα να ειναι φτιαχμενα απο τον λιορη πχ.


πρώτον κάνεις λάθος, όσοι έχουν κάνει εκτεταμένες μετατροπές έχουν κι άλλα Peugeot sport επάνω εκτός από την σκούπα. Δευτερον θα έπρεπε να ξερεις οτι η Peugeot sport ειναι αγωνιστική και όχι βελτιωτική. Πραγμα που σημαινει οτι αυτός που θελει απλά να βελτιωσει το αμαξι του δεν εχει επιλογες από την Peugeot Sport. Επίσης εκει που κάνεις λάθος είναι οτι εμείς υποστηρίζουμε με πάθος την PEUGEOT και τα αυτοκινητα της και το δικό μας πάθος για οδήγηση και μηχανοκινητο αθλητισμό. Είμαστε ένα Sport Club με Peugeot και οχι το Club της Peugeot Sport...Για οποιον καταλαβαινει τον διαχωρισμο...
Pug_306 - Τρι 15 Νοέ 2005, 02:22:33
Θέμα δημοσίευσης:
Θωρω πως ειναι ξεκαθαρη η διαφορα.Βασικα ειναι αυτονοητο αν και μια διευκρινιση δεν κανει ποτε κακο!
Ο λογος για τον οποιο παντως το εθεσα το ζητημα,ειναι οτι ακομα και αν ερθει καποιος και δει μια μετατροπη που χει κανει καποιο αλλο μελος στο pug του απο καποιον βελτιωτη, δεν ειναι αρκετο.Συνηθως δε λυνονται αποριες ετσι, αλλα δημιουργουνται κιαλλες!Εκτος αυτου καποιες "βαθυτερες" μετατροπες δεν μπορουν να φανουν οποτε....τι ειχες Γιαννη τι ειχα παντα!.... Αφηστε το οτι υπαρχουν προιοντα η βελτιωσεις που δεν εχουμε σταμαξια μας ....τουλαχιστον οχι ακομα, μ'αποτελεσμα οσο καλες και συμφερουσες προτασεις ναναι,να μη μπορουμε να τις μοιραστουμε "ομαδικα".Δλδ εστω οτι ερχομαι και συναντιεμαι με 2-3 παιδια με τους οποιους ,εστω οτι πιανουμε κουβεντα και τους αναφερω 1-2 καλες περιπτωσεις ενος προιοντος η μιας υπηρεσιας που εχω βρει...οι υπολοιποι που μπορει να τους ενδιαφερει αμεσα πως θα το μαθουν??Εδω βεβαια εχει δοθει η απαντηση,οτι μπορει να γινει γνωστο μεσω ενος τοπικ εδω στο forum. Απλα διευκρινιζω το σκοπο της πρωτης παρατηρησης μου.
Smile
GIANNIS206 - Τετ 16 Νοέ 2005, 09:14:21
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
_205rallye_ έγραψε:
...και τα μισα να ειναι φτιαχμενα απο τον λιορη πχ.


Το δικό μου που είναι φτιαγμένο από μένα κάνει διαφορά;
Peugeot 206 1.6 16V XSM (Miltellas patented) Laughing Wink

Κάλά καλά μας έπεισες! Very happy Very happy
Miltellas - Τετ 16 Νοέ 2005, 11:00:22
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
... η Peugeot sport ειναι αγωνιστική και όχι βελτιωτική. Πραγμα που σημαινει οτι αυτός που θελει απλά να βελτιωσει το αμαξι του δεν εχει επιλογες από την Peugeot Sport...


Πράγματι η PS είναι αγωνιστική, αλλά όλες οι προτεινόμενες επιλογές -αν μη τι άλλο- είναι βελτιωτικές και ειδικά στις αναρτήσεις καλύπτουν μεγάλο φάσμα απαιτήσεων. Μάλιστα, αρκετές από αυτές είναι σε πολύ προσιτή τιμή. Είμαστε πολύ τυχεροί εμείς οι Πεζάκηδες που έχουμε την Peugeot Sport να μας δείχνει τον σωστό δρόμο! Wink
Προφανώς εννοείς ότι η PS δίνει ακριβές λύσεις στο θέμα του κινητήρα. Για να είμαστε ειλικρινείς με τον εαυτό μας, θα θέλαμε μεν αλλά γνωρίζουμε δε ότι δύσκολα θα υπάρξει αξιόπιστη βελτιωτική λύση απόδοσης κινητήρα από κατασκευαστή που σέβεται τον εαυτό του και να βγαίνει φτηνά. Η λύση του κατασκευαστή θα πρέπει να μην μολύνει το περιβάλλον, να αποδίδει άριστα, και κυριώς αξιόπιστα για να μην κάνει ζημιά! Όσοι μπορούμε όμως πληρώνουμε και έχουμε την καθαρότερη απόδοση με αξιοπιστία και στα σωστά λεφτά! Εμείς που δεν μπορούμε να πληρώσουμε PS για θέματα κινητήρα καταφεύγουμε σε "έξυπνες-φτηνές" λύσεις τύπου "εκκεντροφόροι Rallye", πολύ μελετημένος επαναπρογραμματισμός εγκεφάλου (ψάχνομαι να το κάνω και μόνος μου), εισαγωγή αέρα by me, χταπόδι aftermarket ή Rallye, λοιπή εξάτμιση κλπ παίρνοντας και το ρίσκο να μην τα καταφέρουμε καθόλου καλά ή απλώς να μην ικανοποιηθούμε.
Pug_306 - Πεμ 17 Νοέ 2005, 04:42:11
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια ...το Γ@ματο της υποθεσης παντως ειναι οτι αν μη τι αλλο για Peugeot υπαρχουν πλεον ΑΜΕΤΡΗΤΑ προιοντα καθε μαρκας και ειδους.... Οσον αφορα της βελτιωσεις κινητηρα? Απειρες......απο κλασσικες του ειδους...βαζω κινητηρα ραλυ ...μεχρι και κινητηρες απο Xantia και alfa romeo.Μετατροπες? Ατελειωτες....καπακια,εκκεντροφοροι,εξατμισεις.....Και το καλυτερο? Τα ρημαδια τα pug ανεβαζουν ποοολλυυ ευκολα (σχετικα με αλλων group κινητηρες) δυναμη..... Εδω φτιαχνεις μια καλυτερη εξατμιση βαση του κινητηρα σου και μετα νομιζεις οτι εχει παρει 30 αλογα.Οποτε μη τρελενεστε.Βεβαια αν και σχεδον οπου και να πας,σε οποιο συνεργειο ρωτησεις, τα βελτιωνουν, θελει προσοχη μη πεσεις σε κανεναν ελεεινο "μαστορα της πλακας" και αντι για pugακι ραλισιο στο κανει παγκακι για τις γριουλες..... Laughing
MEMsound - Πεμ 17 Νοέ 2005, 10:33:17
Θέμα δημοσίευσης:
εεεε δεν σταματάμε τα off-topic.... Wink Wink
Miltellas - Πεμ 17 Νοέ 2005, 16:15:26
Θέμα δημοσίευσης:
Λείπουν συνεργασίες από Θεσσαλονίκη... Wink
MEMsound - Πεμ 17 Νοέ 2005, 16:20:02
Θέμα δημοσίευσης:
Έχεις δίκιο.
Πρέπει να συνενοηθώ με τον backclima γιατι κάτι έχει κανονήσει.
Εντομεταξύ αν θες επικοινώνησε μαζί του να σου πει τι έχει κάνει. Wink
(τσιςς άμεση απάντηση... Laughing )
pygolabida - Δευ 21 Νοέ 2005, 16:05:14
Θέμα δημοσίευσης:
Οδικοί χάρτες διαδρομών, πόλεων........ Rolling eyes (λέμε τώρα.....)
tirokomos - Δευ 21 Νοέ 2005, 20:36:50
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Έχεις δίκιο.
Πρέπει να συνενοηθώ με τον backclima γιατι κάτι έχει κανονήσει.
Εντομεταξύ αν θες επικοινώνησε μαζί του να σου πει τι έχει κάνει. Wink
(τσιςς άμεση απάντηση... Laughing )


Πηγα να ρωτησω σε φανοποιειο για τα φρυδακια να βαφτουν και τους ειπα οτι ειμαι μελος του ps club....Η απαντηση ηταν "Ποιο ειναι το ps club΄?" Evil Evil Evil Για αυτο ακριβως τον λογο ειχα γραψει σε ενα αλλο θεμα οτι οι υπευθυνοι του club θα πρεπει να δειχνουν τα γαλονια τους σε καποια αλλα πραγματα και οχι σε παρεξηγημενα υφακια δημοσιευεσεων! Wink Wink Wink
MEMsound - Δευ 21 Νοέ 2005, 20:51:14
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!
Και ποιος σου είπε ότι πρέπει να μας ξέρουν όλοι??
Και από που??
Στο χέρι σας είναι να σας μάθει όλη η Θεσσαλονίκη!
Αλλά αν μαζεύεστε 2-3 άτομα δεν έχει έννοια!
Αναρωτιέμαι: έπρεπε να έρθει ο Γιώργος για να πάτε Σέρρες?
(και εντάξυ εσύ είχες το τρακάρισμα)
Όλοι οι άλλοι....!!!

Θα σε παρακαλούσα πολύ να προσέχεις και να μετράς τι λες.

Και εν πάση περιπτώση σιγά να μην μας ξέρει και το κάθε φανοποιείο σε όλη την Ελλάδα!

Και εν πάση περιπτώση στο χέρι μας και σας = όλων μας είναι να κάνουμε τα πάντα για να μας γνωρίσουν!
Αυτά από εμένα. Wink Πάντα φιλικα!
volvos - Δευ 21 Νοέ 2005, 20:54:55
Θέμα δημοσίευσης:
εγω παλι παω στο σουβλατζιδικο και του λεω ενα διπλοπιττο με απο ολα μεσα και μια πατατες αλλα προσεξε ειμαι απο το πιεσκλαμπ Wink
με κοιτα και μου λεει ... και τι σημαινει αυτο ρε φιλε???

μα οτι πρεπει να βαζεις 60αρι λαδι στις πατατες φιλε μου Silly Silly Silly Silly
MEMsound - Δευ 21 Νοέ 2005, 21:02:30
Θέμα δημοσίευσης:
Μαδεν του δείχνεις την κάρτα?!?!?!?!?!? Question Confused Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing

ότι να ναι....
Miltellas - Δευ 21 Νοέ 2005, 22:32:12
Θέμα δημοσίευσης:
Εντάξει ρε, θα γίνει κι αυτό! Έκπτωση 15% στο σουβλάκι έχω! Δείχνετε κάρτα μέλους πρώτα. Razz (το κάνω και στ'αλήθεια αν δεν πιστεύετε ότι μπορεί να γίνει... έχω και κολλητό σουβλατζή... αλλά τελικά μόνο για λίγους φαίνεται να έχουν νόημα τέτοιες κινήσεις... οπότε να μην παιδεύομαι άδικα, εγώ ούτως ή άλλως το παίρνω το σουβλάκι με έκπτωση!) Wink
tirokomos - Τρι 22 Νοέ 2005, 01:48:29
Θέμα δημοσίευσης:
Δες τι γραφεις εδω....

MEMsound έγραψε:
Θα σε παρακαλούσα πολύ να προσέχεις και να μετράς τι λες.



Και δες τι γραφεις εδω.....
MEMsound έγραψε:
ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!


1ον:Το να γινουμε γνωστοι ειναι καθαρα θεμα της διευθυνσης ασχετα με τα ποσα ατομα ειμαστε καθε φορα μαζεμενοι....
2ον:Δε γινεται να τριγυρναμε απο συνεργειο σε συνεργειο και να τους ενημερωνουμε οτι υπαρχουμε.....
3ον:Ενας πολυ καλος τροπος για να κανουμε διαφημιση του club θα ηταν να ειχαμε και ενα διακριτικο ο καθενας στο αυτοκινητο του...αλλα μαλλον δεν προκειται να το δουμε στο αμεσο μελλον....
4ον:Εφ'οσον θεωρεις εσυ κατι τετοιο...φιλικη απαντηση...θα απαντησω και γω αναλογα...Εαν θελετε λοιπον να γινουμε γνωστοι...Δωστε μας πισω καποια λεφτα απο το ποσο που δωσαμε σαν συνδρομη...κρατειστε εσεις ενα μερος ως ενισχυση του club και τις ιστοσελιδας μας και με τα υπολοιπα να παμε να βγαλουμε εμεις τα αυτοκολλητα μας για τα αμαξια για να γινουμε γνωστοι και να μοιραζουμε αυτογραφα εδω....





ΥΓ:Φιλικα Παντα! Wink
MEMsound - Τρι 22 Νοέ 2005, 01:59:56
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δεν είναι εδώ ο τόπος να το συζητήσουμε εδώ θα σου απαντήσω συνοπτικά και ελπίζω να μην το συνεχίσουμε εδώ αλλά με πμ ή και τηλεφωνικά)

Δεν θα διαφωνήσω με όσα λες γιατί έχεις απόλητο δίκιο για τα αυτοκόλλητα και είναι κάτι που πραγματικά έχουμε καθηστερήσει πάρα πολύ. Λόγω εκθέσεων/εργασιών για την Λέσχη/και ενός ακόμα πολύ σημαντικού πράγματος που σύντομα θα γίνει γνωστό το είχαμε παραμελήσει. Ότι και να πεις πάνω σε αυτό έχεις δίκιο.

Παρόλα αυτά η προβολή ένος Club δεν γίνεται μόνο με τα αυτοκόλλητα.

Γίνεται από την συμμετοχή των μελών του σε εκδηλώσεις (όπως πχ πολύ σωστά κάνατε στο meeting των Club Βορ.Ελλάδος τότε που σας είχα στείλει και το πανό, και όπως δεν κάνατε προχθες στις Σέρρες)

Από μέρους μου πραγματικά το συντομότερο θα έχετε και τα αυτοκόλλητα και τα καινούργια φυλλάδια και τα αυτοκόλλητα και τις κάρτες μέλους. Wink

Περαιτέρω ανάλυση με πμ κλπ κλπ γιατί ειμαστε τελείως off-topic... Wink
teodor_v - Τρι 22 Νοέ 2005, 02:02:14
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!
Και ποιος σου είπε ότι πρέπει να μας ξέρουν όλοι??
Και από που??
Στο χέρι σας είναι να σας μάθει όλη η Θεσσαλονίκη!
Αλλά αν μαζεύεστε 2-3 άτομα δεν έχει έννοια!
Αναρωτιέμαι: έπρεπε να έρθει ο Γιώργος για να πάτε Σέρρες?
(και εντάξυ εσύ είχες το τρακάρισμα)
Όλοι οι άλλοι....!!!

Θα σε παρακαλούσα πολύ να προσέχεις και να μετράς τι λες.

Και εν πάση περιπτώση σιγά να μην μας ξέρει και το κάθε φανοποιείο σε όλη την Ελλάδα!

Και εν πάση περιπτώση στο χέρι μας και σας = όλων μας είναι να κάνουμε τα πάντα για να μας γνωρίσουν!
Αυτά από εμένα. Wink Πάντα φιλικα!

Καταρχην προσεχε τι λες και πως το λες! Οταν λες στο χερι μας ειναι να μας μαθει ολη η θεσσαλονικη τι θελεις να πεις? Πρεπει να γινουν ολα τα peugeot της θεσσαλονικης turbo? Στο κατω κατω υποτιθεται οτι συνεργαζομαστε με ολους αυτους για οικονομικους λογους κυριως!
Τωρα το αν μαζευομαστε 2 η 3 ατομα καθε φορα δεν σε αφορα εσενα η τουλαχιστον δεν ειναι σχετικο με το θεμα και το πετας σαν καρφι.Και καλα θα κανεις να αφησεις τα υπονοουμενα για το αν θα επρεπε να ερθει ο ΥΒΕ η οχι για να παμε. Και επειδη δεν ξερεις αλλα μιλας μαθε οτι πρωτα συναντηθηκαμε και μετα ειπαμε να μην παμε στις Σερρες και να παμε για καφε. Και μετα απο την συναντηση αυτη τρακαρε ο tirokomos. Και δηλ αν καταλαβα καλα σε αυτο που λεει ο tirokomos οτι δεν ηξερε ο φανοποιος το PSclub φταιμε εμεις που δεν πηγαμε να μας "αλλαξει τα φωτα"???? Αντι ομως να εστιασεις στο προβλημα ριχνεις ευθυνες σε εμας. Ξερω οτι ειναι σε υψηλους τονους η απαντηση μου αλλα νομιζω οτι εχουμε και εμεις στη βορεια Ελλαδα δικαιωματα στο Club και θα ηθελα με την ευκαιρια να μαθω καποιοα πραγματα για τα οικονομικα του συλλογου, σε αλλο θεμα βεβαια.
MEMsound - Τρι 22 Νοέ 2005, 02:07:53
Θέμα δημοσίευσης:
teodor_v έγραψε:
MEMsound έγραψε:
ΑΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΧΡΗΣΤΟ!!!!!!
Και ποιος σου είπε ότι πρέπει να μας ξέρουν όλοι??
Και από που??
Στο χέρι σας είναι να σας μάθει όλη η Θεσσαλονίκη!
Αλλά αν μαζεύεστε 2-3 άτομα δεν έχει έννοια!
Αναρωτιέμαι: έπρεπε να έρθει ο Γιώργος για να πάτε Σέρρες?
(και εντάξυ εσύ είχες το τρακάρισμα)
Όλοι οι άλλοι....!!!

Θα σε παρακαλούσα πολύ να προσέχεις και να μετράς τι λες.

Και εν πάση περιπτώση σιγά να μην μας ξέρει και το κάθε φανοποιείο σε όλη την Ελλάδα!

Και εν πάση περιπτώση στο χέρι μας και σας = όλων μας είναι να κάνουμε τα πάντα για να μας γνωρίσουν!
Αυτά από εμένα. Wink Πάντα φιλικα!

Καταρχην προσεχε τι λες και πως το λες! Οταν λες στο χερι μας ειναι να μας μαθει ολη η θεσσαλονικη τι θελεις να πεις? Πρεπει να γινουν ολα τα peugeot της θεσσαλονικης turbo? Στο κατω κατω υποτιθεται οτι συνεργαζομαστε με ολους αυτους για οικονομικους λογους κυριως!
Τωρα το αν μαζευομαστε 2 η 3 ατομα καθε φορα δεν σε αφορα εσενα η τουλαχιστον δεν ειναι σχετικο με το θεμα και το πετας σαν καρφι.Και καλα θα κανεις να αφησεις τα υπονοουμενα για το αν θα επρεπε να ερθει ο ΥΒΕ η οχι για να παμε. Και επειδη δεν ξερεις αλλα μιλας μαθε οτι πρωτα συναντηθηκαμε και μετα ειπαμε να μην παμε στις Σερρες και να παμε για καφε. Και μετα απο την συναντηση αυτη τρακαρε ο tirokomos. Και δηλ αν καταλαβα καλα σε αυτο που λεει ο tirokomos οτι δεν ηξερε ο φανοποιος το PSclub φταιμε εμεις που δεν πηγαμε να μας "αλλαξει τα φωτα"???? Αντι ομως να εστιασεις στο προβλημα ριχνεις ευθυνες σε εμας. Ξερω οτι ειναι σε υψηλους τονους η απαντηση μου αλλα νομιζω οτι εχουμε και εμεις στη βορεια Ελλαδα δικαιωματα στο Club και θα ηθελα με την ευκαιρια να μαθω καποιοα πραγματα για τα οικονομικα του συλλογου, σε αλλο θεμα βεβαια.


πάρε με τηλέφωνο όποτε θέλεις να σου εξηγήσω την όποια σου απορία. Wink Wink 6975.75.70.82

θα παρακαλούσα να μην συνεχίσετε τα off-toric.

παρεπιπτόντως επειδή η δουλεια σε ένα φανοποιείο δεν μπορεί να ελεγθει και να διασφαλιστεί από πριν δεν υπάρχει περίπτωση να "κλειστεί" η οποιαδήποτε συμφωνία με φανοποιείο, μιας και σαν Σύλλογος δεν κλεινουμε συμφωνίες για "παροχή υπηρεσιών" παρά μόνο για "αγορά προιόντων". Wink

Επίσης ελπίζω να μην παρεξηγείστε όταν διαφωνούμε σε κάτι.
Θεωρώ ότι οι διαφωνίες είναι για καλό και με τον τρόπο αυτό λύνονται οι όποιες απορίες υπάρχουν και βελτιωνόμαστε σαν Club Wink
tirokomos - Τρι 22 Νοέ 2005, 02:16:52
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω απαντηση....αλλα ειμαστε οπως ειπες τελειως Off Topic Θα παρακαλουσα να ανοιξετε ενα νεο θεμα καπου για να το συζητησουμε μιας και καποιοι απο εμας στη θεσσαλονικη εχουμε καποια παραπονα να εκφρασουμε!Ευχαριστω εκ των προτερων.... Wink
MEMsound - Τρι 22 Νοέ 2005, 02:23:48
Θέμα δημοσίευσης:
Thumb right Wink (αυριο όμως αν δεν σε πειράζει γιατί τώρα μάλλον είναι ώρα για νάνι... Laughing Sleeping Wink )
Sidobre - Τρι 22 Νοέ 2005, 15:49:47
Θέμα δημοσίευσης:
Aν έχετε κάποιο παράπονο, θα το συγκεντρώσετε και θα το συζητήσετε με τον ΥΒΕ. Αυτός θα συγκεντρώσει τα όποια τυγχόν παράπονα και θα τα συζητήσουμε μαζί (προσωπικά) όπου με την σειρά μου θα τα θέσω στο Δ.Σ.

Ετσι λειτουργούμε οργανωμένα και καλά.

Δεν θυμάμαι στο παρελθόν στο Δ.Σ. να έχει ειπωθεί κάτι και σίγουρα θα θέλαμε να ακούσουμε τις προτάσεις σας! Ισα ίσα -αφού έχουμε μιλήσει και προσωπικά- το πρόγραμμα που είχαμε θέσει από κοινού έχει μείνει πολύ πίσω και δυστυχώς όχι από την μεριά του Δ.Σ.

Αν πάντως το πρόβλημα είναι στα αυτοκόλλητα, πράγμα που πραγματικά έχουμε κάνει πάμπολες προσπάθειες να το λύσουμε και μέχρι στιγμής ουσιαστική λύση για όλους μας δεν έχει επιτευχθεί αφού δεν είναι απόλυτα στο χέρι μας αλλά στο χέρι συνεργατών.

Θα χαρώ να ακούσω προτάσεις!
Steve - Τρι 22 Νοέ 2005, 17:59:04
Θέμα δημοσίευσης:
Νταξ... Rolling eyes
shiba - Κυρ 01 Ιαν 2006, 19:02:55
Θέμα δημοσίευσης:
αληθεια καμια συνεργασια με μαγαζι για bodykits ειναι δυνατη? Rolling eyes
MEMsound - Δευ 02 Ιαν 2006, 06:28:07
Θέμα δημοσίευσης:
Φυσικά.
Ήδη έχει ο Drago κάποια πράγματα.
βλ εδώ: http://www.dragocsa.gr/

Το θέμα είναι ότι το να πάω σε όλα τα μαγαζιά/εταιρίες και να ζητάω τιμές είναι κάτι που πραγματικά αδηνατώ να κάνω λόγω τεράστιας ποικιλίας και ελάχιστου ελέυθερο χρόνου που έχω λόγω δουλειάς.

Άρα αν θες κάτι συγκεκριμένο μπορείς να ρωτήσεις (στο σχετικό τόπικ) και να ψάξουμε να το βρούμε ποιος το φέρνει κλπ κλπ και από εκεί και πέρα βλέπουμε ποιός θα κάνει την "βρώμικη" δουλειά του παζαρέματος τιμής Wink Laughing Cool

Όλα γίνονται αρκεί να υπάρχει όρεξη και συμμετοχή από όλους μας (στο βαθμό που μπορεί ο καθένας μας) Wink
manolis - Τετ 22 Μάρ 2006, 23:15:54
Θέμα δημοσίευσης:
νομίζω οτι θα πρέπει να γίνει και ένα πανό για την β.Ελλάδα. Idea
υπάρχουν αρκετές εκδηλώσεις και αγώνες κάθε χρόνο που μπορεί να
διαφημιστεί το club. Thumbs Up
MEMsound - Πεμ 23 Μάρ 2006, 01:26:19
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δεν είναι εδώ η κατάλληλη ενότητα για κάτι τέτοιο θα σου πω ότι είναι μέσα στα σχέδια (μόλις έχουμε ένα σχετικό οικονομικό απόθεμα γιατί κάνει ένα σωρό λεφτά το σκασμένο) Wink Wink
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) - Τρι 28 Μάρ 2006, 18:21:44
Θέμα δημοσίευσης:
Θα μπορουσε καποιος να μου πει τα μαγαζια του Πεττα που βρισκονται;
MEMsound - Τρι 28 Μάρ 2006, 18:36:16
Θέμα δημοσίευσης:
"Ψώνησες" και πας για τα δέοντα.
Σωστός. Cool

Βλ εδώ: http://www.psclub.gr/eshop/product_info.php?manufacturers_id=34=Παύλος%20Πέττας&products_id=290

Με την διαφορά ότι οι τιμές ισχύουν μόνο για τα συνδρομητικά μέλη του PSClub και μόνο με την επίδειξη της κάρτας μέλους. Wink
tazmania - Παρ 05 Μάϊ 2006, 10:42:09
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα παιδιά. Έχω μια απορία-πρόβλημα και ελπίζω καταρχήν να το θέτω σε σωστό topic.Έχω κάνει παραγγελία μεσω internet από τις 17/4 τα πράγματα του club (εννοώ μπλουζάκι,καπελάκι και τα σχετικά),έχω στο e-mail μου τη διαδικασία παραγγελίας αλλά μέχρι και σήμερα δεν έχω παραλάβει τίποτα........Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει μήπως έχει γίνει τίποτα λάθος ? Έστω να ξέρω ότι υπάρχει καθυστέρηση για κάποιο συγκεκριμένο λόγο....
fynos - Τρι 15 Δεκ 2009, 23:00:36
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ ξέρω τι λείπει από το κατάλογο . . . μία κούπα του κλάπ Laughing
dimkeras - Τρι 15 Δεκ 2009, 23:21:49
Θέμα δημοσίευσης:
fynos έγραψε:
Εγώ ξέρω τι λείπει από το κατάλογο . . . μία κούπα του κλάπ Laughing


Κερνάμε τσαγάκια? Laughing
fynos - Τρι 15 Δεκ 2009, 23:24:58
Θέμα δημοσίευσης:
Αμέεεεεε Very happy
MEMsound - Τετ 16 Δεκ 2009, 01:53:12
Θέμα δημοσίευσης:
σε λιγο καιρο... Wink
dimkeras - Τετ 16 Δεκ 2009, 22:28:05
Θέμα δημοσίευσης:



Laughing
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr