PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - 205 ενωθείτε!!!!!

asa1 - Σαβ 14 Μάϊ 2005, 07:05:21
Θέμα δημοσίευσης: 205 ενωθείτε!!!!!
Το λοιπον ποσα 205 εχουμε στο club να παρουσιαστουν ευθυς αμεσως!!!
ΝΙΚΟΣ - Σαβ 14 Μάϊ 2005, 08:33:42
Θέμα δημοσίευσης:
.......Για να κανετε ενα καλο Question Laughing Laughing Laughing
asa1 - Σαβ 14 Μάϊ 2005, 16:48:20
Θέμα δημοσίευσης:
Εσενα με τη μεγαλη γλωσα θα σε τιμοριση το μαρμαρο μολις τελειωση και μαλιστα απο τους πρωτους Very happy Very happy Very happy Αληθεια ρε Νικο με το πρωην rallye μου ανοιξατε Laughing Laughing Laughing Ποσο εφαγες????????????????????Παφιλη παρτους τα κεφαλια...
ΝΙΚΟΣ - Κυρ 15 Μάϊ 2005, 19:24:14
Θέμα δημοσίευσης:
asa1 έγραψε:
Εσενα με τη μεγαλη γλωσα θα σε τιμοριση το μαρμαρο μολις τελειωση και μαλιστα απο τους πρωτους Very happy Very happy Very happy Αληθεια ρε Νικο με το πρωην rallye μου ανοιξατε Laughing Laughing Laughing Ποσο εφαγες????????????????????Παφιλη παρτους τα κεφαλια...


Καλα αδερφε χαλαρωσε...Ανοιξε με το RC και εφυγε λιγο το 106 σου.Μην γινεσαι και ιεροσυλος και μην τα ισοπεδωνεις ολα.Σε τετοιο κλιο ανεβηκες ποτε να δεις περι τινος προκειτε?
asa1 - Κυρ 15 Μάϊ 2005, 20:32:14
Θέμα δημοσίευσης:
Tελικα ανοιξατε???
glf - Κυρ 15 Μάϊ 2005, 20:38:08
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ επειδή είμαι φιλαράκι με τον Πάπιστα, δε θα πω τίποτα Smile
Ronin - Δευ 16 Μάϊ 2005, 08:32:19
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
εγώ επειδή είμαι φιλαράκι με τον Πάπιστα, δε θα πω τίποτα Smile


...κι εγώ σκέφτομαι να κρατήσω κλειστό το στόμα μου... Wink Wink
asa1 - Δευ 16 Μάϊ 2005, 17:14:10
Θέμα δημοσίευσης:
Εσεις κατι ξερετε και δεν το λετε!!!!Ουτε με πμ????
ΝΙΚΟΣ - Δευ 16 Μάϊ 2005, 22:35:18
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
glf έγραψε:
εγώ επειδή είμαι φιλαράκι με τον Πάπιστα, δε θα πω τίποτα Smile


...κι εγώ σκέφτομαι να κρατήσω κλειστό το στόμα μου... Wink Wink


Τωρα θα λεγα τι να κρατησετε κλειστο και ο ενας και ο αλλος......

Οχι Τασο δεν τα βαλαμε με τον Γιωργο.Ο Νικος αναφερετε σε ενα ατυχες συμβαν που μετα απο 2 μερες ξαναεγινε και ηρθανε τα πραγματα στην θεση τους.Η Διαφορα ηταν στον αλλο οδηγο.Και ειχα και 4.500 χλμ.Τωρα εχω 12500 Wink Αλλα ετσι θεωρητηκα με τις δικες μου συνθηκες του τοτε σε 1-2 το 106 και το 7αρη θα φυγει οταν στα πηδαλια καθετε αυτος που τον λενε Γκαλφα και εχει ενα αμαξι 930 κιλα που το εχει ξεκινησει απειρες φορες.Γκαλφα μην τα λες μισα.
glf - Δευ 16 Μάϊ 2005, 22:40:12
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε συ Πάνο, να το πάρει το ποτάμι ? Laughing
Baphomet - Τρι 17 Μάϊ 2005, 01:47:28
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Ronin έγραψε:
glf έγραψε:
εγώ επειδή είμαι φιλαράκι με τον Πάπιστα, δε θα πω τίποτα Smile


...κι εγώ σκέφτομαι να κρατήσω κλειστό το στόμα μου... Wink Wink


Τωρα θα λεγα τι να κρατησετε κλειστο και ο ενας και ο αλλος......

Οχι Τασο δεν τα βαλαμε με τον Γιωργο.Ο Νικος αναφερετε σε ενα ατυχες συμβαν που μετα απο 2 μερες ξαναεγινε και ηρθανε τα πραγματα στην θεση τους.Η Διαφορα ηταν στον αλλο οδηγο.Και ειχα και 4.500 χλμ.Τωρα εχω 12500 Wink Αλλα ετσι θεωρητηκα με τις δικες μου συνθηκες του τοτε σε 1-2 το 106 και το 7αρη θα φυγει οταν στα πηδαλια καθετε αυτος που τον λενε Γκαλφα και εχει ενα αμαξι 930 κιλα που το εχει ξεκινησει απειρες φορες.Γκαλφα μην τα λες μισα.


Και στην τιμονιέρα ποιός κάθεται καπετάνιο..?? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ΥΓ μήπως το τοπικ αφορα τα 205 και του έχετε αλλαξει τα φώτα?? Shocked
asa1 - Τρι 17 Μάϊ 2005, 06:50:36
Θέμα δημοσίευσης:
Το εχουνε ψιλοξευτιλιση το θεμα μου τελικα εχουμε αλλα 205???????
Ronin - Τρι 17 Μάϊ 2005, 08:10:15
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο,χαλάρωσε γιατί έχω στα χέρια μου υλικό που ''ζεματάει''.

Τελικά αν ψάξεις λίγο στο Internet βρίσκεις απίστευτα πράγματα Wink
ΝΙΚΟΣ - Τρι 17 Μάϊ 2005, 20:41:42
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
Ronin έγραψε:
glf έγραψε:
εγώ επειδή είμαι φιλαράκι με τον Πάπιστα, δε θα πω τίποτα Smile


...κι εγώ σκέφτομαι να κρατήσω κλειστό το στόμα μου... Wink Wink


Τωρα θα λεγα τι να κρατησετε κλειστο και ο ενας και ο αλλος......

Οχι Τασο δεν τα βαλαμε με τον Γιωργο.Ο Νικος αναφερετε σε ενα ατυχες συμβαν που μετα απο 2 μερες ξαναεγινε και ηρθανε τα πραγματα στην θεση τους.Η Διαφορα ηταν στον αλλο οδηγο.Και ειχα και 4.500 χλμ.Τωρα εχω 12500 Wink Αλλα ετσι θεωρητηκα με τις δικες μου συνθηκες του τοτε σε 1-2 το 106 και το 7αρη θα φυγει οταν στα πηδαλια καθετε αυτος που τον λενε Γκαλφα και εχει ενα αμαξι 930 κιλα που το εχει ξεκινησει απειρες φορες.Γκαλφα μην τα λες μισα.


Και στην τιμονιέρα ποιός κάθεται καπετάνιο..?? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ΥΓ μήπως το τοπικ αφορα τα 205 και του έχετε αλλαξει τα φώτα?? Shocked


Μηπως τελικα τον κανουμε και χαρη τον Τασο μιας και δεν απανταει κανενας στο τοπικ του Question

Και στο κατω κατω δεν τα ξεκινησα εγω αυτα Razz
takis - Τρι 24 Μάϊ 2005, 13:54:25
Θέμα δημοσίευσης:
Πρώτη μέρα στο site και νομιζω ότι πέτυχα διάνα! Έχω κι εγώ λοιπόν ένα 205 GTI 1.6, δεξιοτίμονο με αγγλικές πινακίδες. Ήταν το αυτοκίνητο μου στα φοιτητικά μου χρόνια και βρίσκεται απο το '98 στην Ελλάδα διότι πολύ απλά ήταν (και ακόμα είναι) αδύνατον να το αποχωριστώ.

Βέβαια, τον τελευταίο 1.5 χρόνο κάθεται και μαραζώνει (διότι δεν μου το ασφαλίζουν πλέον) οπότε το μόνο που κάνει είναι βόλτες στην Πεντέλη κάποια πρωινά Κυριακής.

Είναι μεγάλο κρίμα.
netblaster - Τρι 24 Μάϊ 2005, 14:03:14
Θέμα δημοσίευσης:
takis έγραψε:
Πρώτη μέρα στο site και νομιζω ότι πέτυχα διάνα! Έχω κι εγώ λοιπόν ένα 205 GTI 1.6, δεξιοτίμονο με αγγλικές πινακίδες. Ήταν το αυτοκίνητο μου στα φοιτητικά μου χρόνια και βρίσκεται απο το '98 στην Ελλάδα διότι πολύ απλά ήταν (και ακόμα είναι) αδύνατον να το αποχωριστώ.

Βέβαια, τον τελευταίο 1.5 χρόνο κάθεται και μαραζώνει (διότι δεν μου το ασφαλίζουν πλέον) οπότε το μόνο που κάνει είναι βόλτες στην Πεντέλη κάποια πρωινά Κυριακής.

Είναι μεγάλο κρίμα.


Kαι γιατι δεν στο ασφαλιζουν πλεον??? Question Confused Question [/i]
takis - Τρι 24 Μάϊ 2005, 14:26:24
Θέμα δημοσίευσης:
Βάσει ευρωπαϊκής οδηγίας, οι ασφαλιστικές εταιρείες δεν μπορούν να καλύπτουν στη χώρα τους αυτοκίνητα που προέρχονται από αλλοδαπή χώρα. Κοινώς, μία ασφαλιστική στην Ελλάδα καλύπτει πλέον μόνο αυτοκίνητα με ελληνικές πινακίδες, μία ασφαλιστική στην Αγγλία μόνο αγγλικά αυτοκίνητα κ.ο.κ.

Θα μπορούσε βέβαια (θεωρητικά τουλάχιστον) να ασφαλιστεί στην Αγγλία και να εκδοθεί μία μόνιμη πράσινη κάρτα, έτσι ώστε να κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Αυτό όμως: 1)προϋποθέτει μόνιμη κατοικία στην Αγγλία και 2)σίγουρα θα κοστίζει πάρα πολλά (πολύ περρισότερα από τη σημερινή αξία του αυτοκινήτου).

Θυμίζω ότι η δυνατότητα ασφάλισης δεν σχετίζεται με το κατά πόσο κυκλοφορεί νόμιμα το αυτοκίνητο. Δηλαδή, (μέχρι να προκύψει η εν λόγω οδηγία) οι ασφαλιστικές εταιρείες έλεγαν ότι δεχόμαστε να το ασφαλίσουμε για να το κυκλοφορείς στην Ελλάδα, ασχέτως αν δεν έχει βγει από τη χώρα για π.χ. 5 χρόνια. Αυτό είναι φορολογικό θέμα και αποτελεί ρίσκο που παίρνεις καθημερινά έναντι της αστυνομίας, αν σε σταματήσει και δεν μας αγγίζει εμάς, ακόμα και αν σου το κατασχέσουν.
asa1 - Σαβ 20 Αύγ 2005, 07:53:26
Θέμα δημοσίευσης:
Τακη μη μασας απλα εισαι ενας ακομα εκλεκτος ενας ανθρωπος που ξερει να διαλεγει αυτοκινιτο καλωσηρθες αν και λιγο καθυστερημενα.Μην το ασφαλισης ποτε καντο αγωνιστικο να γουσταρεις το καννεις και αριστεροτιμονο αν θες και εισαι οκ.Μολις μαζευτουμε 5 205 θα κανουμε και παρτυ Laughing Laughing Laughing
peugeot 205 cj corfu - Τετ 07 Σεπ 2005, 14:20:29
Θέμα δημοσίευσης: ειμαι και εγω με 205 ρε παιδια
τελικα ποσα 205 υπαρχουν?? παντος 1 εχω και εγω εχω 1 205 cj και ψαχνω τα φουσκοματα απο το 205 gti ξερει κανεις τπτ να μου πει αλεξανδρος απο κερκυρα.... Twisted evil Twisted evil
andreas205 - Πεμ 15 Σεπ 2005, 00:18:15
Θέμα δημοσίευσης:
Χαίρομαι που επιτέλους βλέπω τέτοιο θέμα. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός 205 πρώην 1,1 και νυν 1,4. Έχω τελικό, μεταλλικό καταλύτη και super fuel max. Σκέφτομαι να βάλω σκούπα. Τι λέτε, αξίζει;

Smile
Γιώργος-WRC - Πεμ 15 Σεπ 2005, 08:08:01
Θέμα δημοσίευσης:
andreas205 έγραψε:
Χαίρομαι που επιτέλους βλέπω τέτοιο θέμα. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός 205 πρώην 1,1 και νυν 1,4. Έχω τελικό, μεταλλικό καταλύτη και super fuel max. Σκέφτομαι να βάλω σκούπα. Τι λέτε, αξίζει;

Smile


Καθότι η οικονομία των καυσίμων είναι της μόδας Weird look θα'θελα να σε ρωτήσω Ανδρέα τι έχεις δεί με το super fuel max.αξίζει τον κόπο,έχεις κάνει συγκριτικές μετρήσεις στην κατανάλωση σε σχέση με πρίν; έχεις βάλει και στο νερό τέτοιο κόλπο και γενικώς αν ξέρει κανείς άλλος τεκμηριωμένα ας απαντήσει. Αν είμαι Off Topic δεχτές οι Splat
Baphomet - Πεμ 15 Σεπ 2005, 12:17:46
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργος-WRC έγραψε:
andreas205 έγραψε:
Χαίρομαι που επιτέλους βλέπω τέτοιο θέμα. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός 205 πρώην 1,1 και νυν 1,4. Έχω τελικό, μεταλλικό καταλύτη και super fuel max. Σκέφτομαι να βάλω σκούπα. Τι λέτε, αξίζει;

Smile


Καθότι η οικονομία των καυσίμων είναι της μόδας Weird look θα'θελα να σε ρωτήσω Ανδρέα τι έχεις δεί με το super fuel max.αξίζει τον κόπο,έχεις κάνει συγκριτικές μετρήσεις στην κατανάλωση σε σχέση με πρίν; έχεις βάλει και στο νερό τέτοιο κόλπο και γενικώς αν ξέρει κανείς άλλος τεκμηριωμένα ας απαντήσει. Αν είμαι Off Topic δεχτές οι Splat


ε, αφού είναι δεκτές οι ντομάτες άρπα τες Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat
και τράβα να συζητήσεις εκεί που πρέπει!
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1508
Γιώργος-WRC - Πεμ 15 Σεπ 2005, 12:57:08
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
Γιώργος-WRC έγραψε:
andreas205 έγραψε:
Χαίρομαι που επιτέλους βλέπω τέτοιο θέμα. Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός 205 πρώην 1,1 και νυν 1,4. Έχω τελικό, μεταλλικό καταλύτη και super fuel max. Σκέφτομαι να βάλω σκούπα. Τι λέτε, αξίζει;

Smile


Καθότι η οικονομία των καυσίμων είναι της μόδας Weird look θα'θελα να σε ρωτήσω Ανδρέα τι έχεις δεί με το super fuel max.αξίζει τον κόπο,έχεις κάνει συγκριτικές μετρήσεις στην κατανάλωση σε σχέση με πρίν; έχεις βάλει και στο νερό τέτοιο κόλπο και γενικώς αν ξέρει κανείς άλλος τεκμηριωμένα ας απαντήσει. Αν είμαι Off Topic δεχτές οι Splat


ε, αφού είναι δεκτές οι ντομάτες άρπα τες Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat Splat
και τράβα να συζητήσεις εκεί που πρέπει!
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1508




ΑΑΑΑΑ, που βρήκες ντομάτες τέτοια εποχή (και είπα ότι θα τις γλύτωνα).
πάντως ευχαριστώ για την κατεύθυνση που μου έδωσες. Whistling
andreas205 - Σαβ 17 Σεπ 2005, 04:42:46
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έχω κάνει μετρήσεις. Είχε μαζί κι ένα χαρτί με κάποιες οδηγίες για να δεις τη διαφορά, αλλά δεν τα έκανα. Δεν έχω βάλει στο νερό. Εννοείς στο πλυντήριο; Έχει και γι' αυτό, δεν έχω και δεν είναι ίδιο ακριβώς. Έχω βάλει στον καυστήρα του πετρελαίου, που είναι το ίδιο με του αυτοκινήτου και κάνει οικονομία. Δεν ξέρω να σου πω πόσο, αλλά κάνει. Γιατί να μην κάνει και στο αυτοκίνητο; ¶λλωστε μπορείς να το πάρεις και αν δεν σ' αρέσει μπορείς να το επιστρέψεις μέσα σε 2 ή 3 μήνες.
Τι λέτε να βάλω σκούπα; Θα κρεμάει ψηλά; Μάλλον θα καταλήξω στη λύση του ελεύθερου φίλτρου στο φιλτροκούτι.
asa1 - Σαβ 17 Σεπ 2005, 07:04:14
Θέμα δημοσίευσης:
Eγω θα ελεγα να βαλεις ενα 16v να γουσταρεις.Μετα αξονα ψαλιδια γεφυρες και εισαι αρχηγος
Lef205 - Τρι 20 Σεπ 2005, 11:50:58
Θέμα δημοσίευσης:
andreas205 έγραψε:
Δεν έχω κάνει μετρήσεις. Είχε μαζί κι ένα χαρτί με κάποιες οδηγίες για να δεις τη διαφορά, αλλά δεν τα έκανα. Δεν έχω βάλει στο νερό. Εννοείς στο πλυντήριο; Έχει και γι' αυτό, δεν έχω και δεν είναι ίδιο ακριβώς. Έχω βάλει στον καυστήρα του πετρελαίου, που είναι το ίδιο με του αυτοκινήτου και κάνει οικονομία. Δεν ξέρω να σου πω πόσο, αλλά κάνει. Γιατί να μην κάνει και στο αυτοκίνητο; ¶λλωστε μπορείς να το πάρεις και αν δεν σ' αρέσει μπορείς να το επιστρέψεις μέσα σε 2 ή 3 μήνες.
Τι λέτε να βάλω σκούπα; Θα κρεμάει ψηλά; Μάλλον θα καταλήξω στη λύση του ελεύθερου φίλτρου στο φιλτροκούτι.


σκουπες κλπ ξεχνατες,δεν χωραει να κλεισει το καπο.Αν εχεις το μοτερ που εχει το φιλτροκουτι διπλα στην εισαγωγη βαλε ελευθερο φιλτρο,εγω με μια εξατμιση και προγραμμα "σπιτικο" ειχα δει διαφορες,εκτος του οτι αυτα τα μοτερακια γαζωναν και ηταν σιγουρα παραπανω απο 75 αλογα.
ronnie - Δευ 03 Οκτ 2005, 14:12:41
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν βλεπω πολλα 205. Εγω μολις πηρα το δικο μου 1.9, μοντελο 1990 (μετατροπη), κοκκινο. Ειμαι στο μαζεμα. εχει αρκετη δουλεια, αλλα αξιζει.
Lef205 - Δευ 03 Οκτ 2005, 14:14:11
Θέμα δημοσίευσης:
ποσο το πηρες?
ronnie - Πεμ 06 Οκτ 2005, 16:50:14
Θέμα δημοσίευσης:
Δυο Χιλιαρικα.
Timour21 - Πεμ 06 Οκτ 2005, 17:00:55
Θέμα δημοσίευσης:
ronnie έγραψε:
Δυο Χιλιαρικα.


Πιο φτηνά, πεθαίνεις!
Αφού δεν κυκλοφορούν πια αρκετά, τουλάχιστον αυτά που κυκλοφορούν να είναι προσεγμένα. Smile Smile Smile
ΜΙΧΑΛΗΣ205 - Πεμ 17 Νοέ 2005, 12:39:39
Θέμα δημοσίευσης:
Αλλος ενας εγω!!! Very happy
MEMsound - Πεμ 17 Νοέ 2005, 12:50:46
Θέμα δημοσίευσης:
Καλώς τον Wink Wink
tirokomos - Πεμ 17 Νοέ 2005, 18:47:41
Θέμα δημοσίευσης:
ΜΙΧΑΛΗΣ205 έγραψε:
Αλλος ενας εγω!!! Very happy
Μεγαλωνει και μεγαλωνει η παρεα!!!!Καλως ηρθες!!!! Wink
_205rallye_ - Παρ 18 Νοέ 2005, 13:50:06
Θέμα δημοσίευσης:
ελα ρε παιδες και εγω εδω.και εγω με δυο χιλιαρικα θα το παρω το 1900.τα 1.4 επειδη εχουμε και 1.4 ο πατερας μου να ξερετε οτι το 1.4 δεν βγαζει 75 απο μαμα αλλα 86 καθαροαιμα αλογα και πολλεσ φορες ζοριζουν πολλη ασχημα 13αρια 106 που νομιζουν οτι εχουν 105 αλογα.
tirokomos - Παρ 18 Νοέ 2005, 14:12:54
Θέμα δημοσίευσης:
_205rallye_ έγραψε:
ελα ρε παιδες και εγω εδω.και εγω με δυο χιλιαρικα θα το παρω το 1900.τα 1.4 επειδη εχουμε και 1.4 ο πατερας μου να ξερετε οτι το 1.4 δεν βγαζει 75 απο μαμα αλλα 86 καθαροαιμα αλογα και πολλεσ φορες ζοριζουν πολλη ασχημα 13αρια 106 που νομιζουν οτι εχουν 105 αλογα.
86???????????????????????Ρε παιδια εχει αγορασει ενας φιλος το 205 το 14αρι και μια μερα που πηγαιναμε βολτα στο κεντρο της θεσσαλονικης αρχισαμε και τα διναμε...χτυπιοταν ευπρεστατα με το 206 το 16αρι!Ειχα παθει πλακα!!!Σαν διαολεμενο παει!!!Και με μια τουρμπινιτσα να φυσαει πανω θα ηταν οτι πρεπει!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Pstelios - Παρ 23 Ιούν 2006, 12:08:44
Θέμα δημοσίευσης: ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ
Καλημέρα, είμαι κι εγώ εδώ με ένα 1400άρι color του 1993!
MEMsound - Παρ 23 Ιούν 2006, 12:12:49
Θέμα δημοσίευσης:
Καλώς ήρθες Στέλιο! Cool
oresths - Κυρ 25 Ιούν 2006, 01:22:15
Θέμα δημοσίευσης:
αυτο ειναι τοπικ Laughing .εχω κ εγω ενα 205 τετραπορτο ασπρο πρωιν 1.1 του 92.τωρα φοραει κονι κοκκινα κ ελατηρια ηρ.racing τιμονακι,ζαντες απο 106 ραλλυε ασπρες,καπο απο 205gti.το μοτερ ειναι λιγο περιεργο μιας κ ειναι μετατροπη,εχει κεφαλη 205 ραλλυε με τα βεμπερ Laughing κ μπλοκ απο 106 1.6 8ν κ σασμαν απο 106 1.1 στο αμεσο μελλον θα μπει κ χταποδακι.
αυτα απο εμενα ποσοι ειμαστε μετρησε κανενας?
vinman - Κυρ 25 Ιούν 2006, 04:36:02
Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ
Pstelios έγραψε:
Καλημέρα, είμαι κι εγώ εδώ με ένα 1400άρι color του 1993!


Καλοσώρισες Στέλιο.. Wink
fotis-84 - Κυρ 25 Ιούν 2006, 21:14:12
Θέμα δημοσίευσης:
αλλος ενας με 205 gti 1.6 κοκκινο ειμαι και εγω.το μονο κακο ειναι οτι δεν εχω χρονο σχεδον καθολου και το εχω στην κουκουλα.ειναι με αξονα απο 1.9,αναρτησουλα group n, ενα καζανακι group n και μια τετραδα σιδερενιες ζαντες απο rallye με φορεμενα σλικ.μια χαρα ειναι.να ειχαμε και χρονο...

υ.γ. φιλε 205rallye χιλια συγνωμη για τις συνεχεις αναβολες στον καφε μας!!θα επανορθωσω!
MEMsound - Δευ 26 Ιούν 2006, 09:04:08
Θέμα δημοσίευσης:
fotis-84 έγραψε:
....ειναι με αξονα απο 1.9,αναρτησουλα group n, ενα καζανακι group n και μια τετραδα σιδερενιες ζαντες απο rallye με φορεμενα σλικ....


"Σωστός" "εξοπλισμός"! Thumb Left

Ελπίζω να σε/το δούμε και εντός πίστας κάποια στιγμή. Rolling eyes
fotis-84 - Δευ 26 Ιούν 2006, 14:06:05
Θέμα δημοσίευσης:
φυσικα και θα το δειτε συντομα!
ronnie - Πεμ 20 Ιούλ 2006, 08:38:13
Θέμα δημοσίευσης:
205 ενωθειτε. Δεν ξερω ποσοι ειμαστε αλλα στον δρομο βλεπω πολυ λιγα GTI.


fotis-84 - Πεμ 20 Ιούλ 2006, 09:12:21
Θέμα δημοσίευσης:
ενα ετοιμαζεται, τωρα βρισκεται στο σταδιο του καλουπωματος!τελη αυγουστου
πιστευω να κανει την εμφανιση του στα Μεγαρα!
COOL ALEXIS - Σαβ 22 Ιούλ 2006, 05:49:37
Θέμα δημοσίευσης:
ronnie έγραψε:
205 ενωθειτε. Δεν ξερω ποσοι ειμαστε αλλα στον δρομο βλεπω πολυ λιγα GTI.


Συμπτωματικά αυτό το μήνα έχω δει 2-3 1.9 GTi Exclamation

Και σε πολύ καλή κατάσταση μάλιστα.....
dkace - Παρ 04 Αύγ 2006, 14:29:52
Θέμα δημοσίευσης:
Ειμαι στην κατηγορία Ανδρεα!!!

PEUGEOT 205, πρώην 1,1 νυν 1,4 , αλλα με τρελλα προβλήματα!
Το πήρα από φίλο και θέλω να το μαζέψω σιγα-σιγα. Καμιά συμβουλή;
Προς το παρόν, έχω πρόβλημα με τον πίσω άξονα. Ξέρει κανείς τιμες, που θα βρώ ανταλλακτικά κλπ;

Περιμένω και άλλους "ομοιοπαθείς"...
Δ.
_205rallye_ - Παρ 04 Αύγ 2006, 14:40:33
Θέμα δημοσίευσης:
τι προβλημα σου χουν φαγωθει τα ρουλεμαν?δεν χρειαζεται να αλλαξεις ακρα,αλλαζεις μονο τον σωληνα που ειναι ιδιος σε ολα τα 205.το κοστος δεν ειναι πανω απο 50 ευρω.(με την ευκαιρια συχναζει στην λεοφορο καβαλας στο υψος του χαιδαριου ενα κοκκινο κουκλι 205 gti και ψαχνεται για ανοιγματα.δεν εχω καταφερει να το σταματησω γιατι το πετυχαινω συνηθως μολις οταν εχω βγει απο το δικο μου gti.μηπως ειναι κανενος απο δω????Γιον μηπως εισαι εσυ??)
dkace - Παρ 04 Αύγ 2006, 15:31:27
Θέμα δημοσίευσης:
Ο σωλήνας μεταχειρισμένος, ή καινούργιος? Σιγουρα δεν αλλάζεις άκρα γιατι στο συνεργείο, έτσι μου είπνα. Ψάχναν για ένα 106 και βρήκαν τιμή 300¤. Είναι τα ίδια σε 205 και 106;
Και για να μην πρίζω το topic, που μπορώ να βρώ περισσότερες πληροφορίες για μαζέματα, κλασσικά προβλήματα σε 205, μαγαζιά με ανταλλακτικα ( τσεκαρισμένα, όχι γενικές λιστες) κλπ;
Ως νέος, χρειάζομαι την καθοδήσή σας. Και κανένα εγχειρίδιο να προτείνεται, ευπρόσδεκτο και αυτό...
Δ.
oresths - Σαβ 05 Αύγ 2006, 02:49:11
Θέμα δημοσίευσης:
αλαξε εναν αξονα καλυτερα
εγω 100 τον πηρα κομπλε με τα ταμπουρα Wink
dkace - Σαβ 05 Αύγ 2006, 08:49:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ok, αυτό σκεφτόμουνα. Που μπορώ να βρώ; Που έχει μαντρες με μεταχειρισμένα και μπορώ να τα βρώ σε καλή κατάσταση;
johnlel - Σαβ 05 Αύγ 2006, 09:42:23
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ κύριοι έχω 2 Peugeot 205. Ένα πρώην 1.1 καταλυτικό και τώρα με πλήρη μετατροπή σε 1.9 με κινητήρα από Citroen Volcane. Το δεύτερο είναι γνήσιο 1.9 GTI του 1990 μη καταλυτικό σε πολύ καλή κατάσταση το οποίο θα υποστεί πλήρη επαναφορά. Φιλοδοξώ να το κάνω άριστο από όλες τις απόψεις. Μαζεύω ότι ανταλλακτικά μπορώ μεταχειρισμένα και καινούργια. Περιμένω συζήτηση.
dkace - Σαβ 05 Αύγ 2006, 16:41:43
Θέμα δημοσίευσης:
Είδα ένα θέμα για βάση δεδομένων 206 και αναρωτήθηκα αν υπάρχει κάτι τετοιο για τα 205 ή αν μπορούμε να φτιάξουμε κάτι ανάλογο.
Ειναι κανείς υποστηρικτής αυτής της ιδέας;

Δ.
dkace - Τρι 22 Αύγ 2006, 23:10:52
Θέμα δημοσίευσης: forum gia 205
Loipon? Kaneis den tha ypograpsi tin aitisi gia forum twn 205?
D
_205rallye_ - Τετ 23 Αύγ 2006, 00:07:51
Θέμα δημοσίευσης:
εμεις ειμαστε φιλε μου,αλλα μαλλον θα πρεπει να ρωτησουμε και τους ανωτερους μας Cool δηλαδη τουσ διαχειριστες του psclub Wink
MEMsound - Τετ 23 Αύγ 2006, 09:04:22
Θέμα δημοσίευσης:
...την έχετε... Wink
αρκεί να μην γράφετε "σαχλαμάρες" Razz ή ανακρίβιες Confused κλπ κλπ
νομίζω ότι μπορούμε να το δούμε στην Λέσχη το θέμα από κοντά για το πως και τι. Wink

PSClub σημαίνει αγάπη για όλα τα λιοντράκια...
...αλλιώς θα ονομαζόταν ακόμα 206club... Wink
volvos - Τετ 23 Αύγ 2006, 09:12:32
Θέμα δημοσίευσης:
to ειχα ξαναπει και στο παρελθον.
θα ηταν ενδιαφερουσα μια αλλαγη στην εικονα του φορουμ οπου καποιος θα μπαινει στο μοντελο που θελει και εκει θα εχει υποκατηγοριες...

το ειχα πρωτοδει στο φορουμ της volvo owners στην αγγλια και κατι παρομοιο εχουν ακολουθησει στο www.gcc.gr

θελει βεβαια δουλεια για να μη χαθει η μπαλα αλλα ειναι μια ιδεα Exclamation
MEMsound - Τετ 23 Αύγ 2006, 09:25:02
Θέμα δημοσίευσης:
...προσφέρεσαι για βοήθεια??? Question
volvos - Τετ 23 Αύγ 2006, 09:29:50
Θέμα δημοσίευσης:
nten ksero apo internet kai site klp klp kardntia moyyyyy
MEMsound - Τετ 23 Αύγ 2006, 09:41:14
Θέμα δημοσίευσης:
καλά κάνε την "πάπια"...
θα σου πω από κοντά...
δεν μιλάω για τέτοια βοήθεια. Wink
dkace - Τετ 23 Αύγ 2006, 14:24:01
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω είμαι μέσα για οποιαδήποτε βοήθεια σε θεματα οργανωσης σελίδας, κατηγοριών κλπ. Αλλα δεν ξερω από προγραμματισμο -μαθαίνω γρήγορα όμως...Έπειτα για να μάθω είμαι εδω και να δώσς ότι ξέρω.
Δ.
asa1 - Τετ 23 Αύγ 2006, 16:21:19
Θέμα δημοσίευσης:
dkace έγραψε:
Ο σωλήνας μεταχειρισμένος, ή καινούργιος? Σιγουρα δεν αλλάζεις άκρα γιατι στο συνεργείο, έτσι μου είπνα. Ψάχναν για ένα 106 και βρήκαν τιμή 300¤. Είναι τα ίδια σε 205 και 106;
Και για να μην πρίζω το topic, που μπορώ να βρώ περισσότερες πληροφορίες για μαζέματα, κλασσικά προβλήματα σε 205, μαγαζιά με ανταλλακτικα ( τσεκαρισμένα, όχι γενικές λιστες) κλπ;
Ως νέος, χρειάζομαι την καθοδήσή σας. Και κανένα εγχειρίδιο να προτείνεται, ευπρόσδεκτο και αυτό...
Δ.

Φιλε δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα μην παρεις απο 106 δεν εχει καμια σχεση.Αξονες υπαρχουν καλοι με λιγο ψαξιμο
_205rallye_ - Τετ 23 Αύγ 2006, 16:40:48
Θέμα δημοσίευσης:
το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε ειναι να οργανωθουμε και να βρεθουμε ολοι μαζι μια πεμπτη στο στεκι στην φιλαδελφρια και να τα συζητησουμε απο κοντα.τι λετε για αυτην την πεμπτη?η' ειναι κλειστα?
MEMsound - Πεμ 24 Αύγ 2006, 08:45:56
Θέμα δημοσίευσης:
Ανοιχτά θα είναι. Wink
dkace - Πεμ 24 Αύγ 2006, 09:12:12
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά για εμένα Φιλαδέλφια είναι μακρυά και σήμερα έχς κανονίσει.
Δεν το κάνουμε την άλλη βδομαδα και να στείλετε και οδηγίες το στέκι; Τι λέτε;
Δ.
MEMsound - Πεμ 24 Αύγ 2006, 09:20:08
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά μήν αγχώνεστε.
Ούτε το forum πρόκειτε να κλείσει Razz
Ούτε και οι συναντήσεις στην Λέσχη να σταματήσουν Wink
Timour21 - Δευ 28 Αύγ 2006, 15:43:42
Θέμα δημοσίευσης:
asa1 έγραψε:
dkace έγραψε:
Ο σωλήνας μεταχειρισμένος, ή καινούργιος? Σιγουρα δεν αλλάζεις άκρα γιατι στο συνεργείο, έτσι μου είπνα. Ψάχναν για ένα 106 και βρήκαν τιμή 300¤. Είναι τα ίδια σε 205 και 106;
Και για να μην πρίζω το topic, που μπορώ να βρώ περισσότερες πληροφορίες για μαζέματα, κλασσικά προβλήματα σε 205, μαγαζιά με ανταλλακτικα ( τσεκαρισμένα, όχι γενικές λιστες) κλπ;
Ως νέος, χρειάζομαι την καθοδήσή σας. Και κανένα εγχειρίδιο να προτείνεται, ευπρόσδεκτο και αυτό...
Δ.

Φιλε δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα μην παρεις απο 106 δεν εχει καμια σχεση.Αξονες υπαρχουν καλοι με λιγο ψαξιμο


κάνει απο 309 όμως που είναι και ποιο ανθεκτικός! Very happy
dkace - Δευ 28 Αύγ 2006, 22:45:12
Θέμα δημοσίευσης:
Τώρα ηγοράσθει ήδη!
Αλλά αν η πληροφορία είναι έγκυρη και μπορεί να επιβεβαιωθεί, τότε είναι χρήσιμη για το μέλλον. Όλο και κάποιος παλιός 205 θα χαλάσει, να μήν έχουμε κάτι ποιό νέο βρε παιδί μου?
ΑΠό περιέργει, του 309 πόσο πάει;
Δ.
asa1 - Τετ 30 Αύγ 2006, 09:53:55
Θέμα δημοσίευσης:
ειναι λιγο ποιο φαρδυς του 309 αλλα μπαινει καλο θα ηταν να μπουν και τα μπροστα κομπλε
Timour21 - Τετ 30 Αύγ 2006, 10:27:56
Θέμα δημοσίευσης:
και μπαίνει και είναι πολύ ποιο ανθεκτικός και κρατάει και καλύτερα, τώρα το πόσο έχει θα σε γελάσω.
_205rallye_ - Παρ 01 Σεπ 2006, 01:50:32
Θέμα δημοσίευσης:
το προβλημα δεν ειναι το ποσο εχει αλλα το που θα τους βρει Wink ,πληροφοριακα το 205 με ακρα και αξονα απο 309 φαρδενει κατα 5 εκατοστα και ανεβαζει τα ορια της προσφυσης στο θεο Cool
fotis-84 - Παρ 01 Σεπ 2006, 15:29:35
Θέμα δημοσίευσης:
_205rallye_ έγραψε:
το προβλημα δεν ειναι το ποσο εχει αλλα το που θα τους βρει Wink ,πληροφοριακα το 205 με ακρα και αξονα απο 309 φαρδενει κατα 5 εκατοστα και ανεβαζει τα ορια της προσφυσης στο θεο Cool


μηπως να αρχισω να ψαχνω για αξονα 309??? Razz Razz
dkace - Παρ 01 Σεπ 2006, 15:35:19
Θέμα δημοσίευσης:
Αν βρεις γραψε τιμή και παρελκόμενα.

Αλήθεια με εκεινο το χώρο για τα 205 στο forum τι γινεται; προχωράει τίποτα;
Δ.
ronnie - Κυρ 03 Σεπ 2006, 20:38:36
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω αλλαξα το μπροστινο μερος με ψαλιδια απο 309, και τωρα εχω φαει πακετο επειδη δεν βρισκω πουθενα πισω αξονα απο 309. Μαλλον θα ανγκαστω να βαλω αποστατες, αν και δεν θελω καθολου.
Το μονο κακο μπροστα ειναι οτι βρισκουν οι τροχοι στους θολους οταν το στιβω σε στροφιλικα.
fotis-84 - Κυρ 03 Σεπ 2006, 20:52:38
Θέμα δημοσίευσης:
θεωρω πολυ δυσκολο να βρεις εδω στην ελλαδα αξoνα απο 309 gti,μονο απο ebay.εχεις βρει αποστατες?τιμες ξερεις?
asa1 - Παρ 08 Σεπ 2006, 15:34:26
Θέμα δημοσίευσης:
dkace έγραψε:
Αν βρεις γραψε τιμή και παρελκόμενα.

Αλήθεια με εκεινο το χώρο για τα 205 στο forum τι γινεται; προχωράει τίποτα;
Δ.

Δημητρη δεν μου ειπες τα εβαλες τα πραγματα??Ο αξονας τι λεει?
dkace - Παρ 08 Σεπ 2006, 16:34:18
Θέμα δημοσίευσης:
Τάσο δεν το έχω περάσει ακόμη, το έχω στο συνεργειο και περιμένω σειρά. Θα ενημερώσω για τη συνολική επισκευή μολις προχωρήσω.
DK Ace
_205rallye_ - Σαβ 09 Σεπ 2006, 00:45:00
Θέμα δημοσίευσης:
δεν χρειαζεται να βαλεις αποστατες.πας λιοσιων περνεις εναν ταμπουρατο αξονα απο 309 που βρωμαει ο τοπος και κανεις σκαντζα ακρα και αντιστρεπτικες μαζι και τους πυρους απο τον αξονα του 205 Wink ,εγω αυτο ετοιμαζομαι να κανω γιατι αν και εχω βρει αξονα 309 δισκοφρενατο τον εχει κλεισει πρωτος ενας φιλος οποτε θα προβω σε αυτην τη λυση.
fotis-84 - Πεμ 14 Σεπ 2006, 07:02:17
Θέμα δημοσίευσης:
για να οργανωθουμε λιγο...ριξτε μια ματια.ειναι μια καλη προοπτικη αλλα χρειαζεται σοβαροτητα για να επιτευχθει και οχι αερολογιες.πιστευω σε αυτο το φορουμ να βρει ανταποκριση...

http://www.4troxoi.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=689835#689835

(ΒΑΣΙΚΑ ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΣΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ 14/9/2006)
volvos - Σαβ 16 Σεπ 2006, 22:32:23
Θέμα δημοσίευσης:
Ποιο καλο παιδι και αξιο παλικαρι θα μας δωσει τα πληρη specs της αναρτησης του 205.
δηλαδη γεωμετρια εμπρος-πισω???
οεο?

y.g. yo brikaaaa

http://perso.orange.fr/fred.brossaud/pdf/peugeot_205gti_eng.pdf#search=%22peugeot%20specs%20camber%20caster%22
oresths - Κυρ 17 Σεπ 2006, 12:00:54
Θέμα δημοσίευσης:
fotis-84 έγραψε:
για να οργανωθουμε λιγο...ριξτε μια ματια.ειναι μια καλη προοπτικη αλλα χρειαζεται σοβαροτητα για να επιτευχθει και οχι αερολογιες.πιστευω σε αυτο το φορουμ να βρει ανταποκριση...

http://www.4troxoi.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=689835#689835

(ΒΑΣΙΚΑ ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΣΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ 14/9/2006)


φωτη δεν μπορουμε να μπουμε ζηταει κωδικο Embarassed
Sidobre - Κυρ 17 Σεπ 2006, 19:32:15
Θέμα δημοσίευσης:
oresths έγραψε:
fotis-84 έγραψε:
για να οργανωθουμε λιγο...ριξτε μια ματια.ειναι μια καλη προοπτικη αλλα χρειαζεται σοβαροτητα για να επιτευχθει και οχι αερολογιες.πιστευω σε αυτο το φορουμ να βρει ανταποκριση...

http://www.4troxoi.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=689835#689835

(ΒΑΣΙΚΑ ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΣΤΙς ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ 14/9/2006)


φωτη δεν μπορουμε να μπουμε ζηταει κωδικο Embarassed


Oρέστη θα ενημερωθείτε σύντομα και από εδώ μέσα. Κάτι μαγειρεύουμε...
papas_nik - Τετ 20 Σεπ 2006, 17:55:39
Θέμα δημοσίευσης:
παιδια σας καλησπεριζω.Ειμαι και κατοχος ενος 205 1.6 gti με αρκετη θεληση για βελτιωση
nik_marin - Τετ 20 Σεπ 2006, 18:05:31
Θέμα δημοσίευσης:
papas_nik έγραψε:
παιδια σας καλησπεριζω.Ειμαι και κατοχος ενος 205 1.6 gti με αρκετη θεληση για βελτιωση


Αν είναι γνήσιο μην το πειράζεις καθόλου.
Αν θέλεις σώνει και καλά να το πειράξεις πουλά το σε μένα, πάρε άλλο και βγαλτου τα ματιά…
papas_nik - Τετ 20 Σεπ 2006, 18:21:48
Θέμα δημοσίευσης:
εχει δεκτει μετροπει το 90 περιπου απο τον προηγουμενο ιδιοκτίτη.Μακαρι να ηταν γνησιο
Geob - Δευ 23 Οκτ 2006, 20:53:59
Θέμα δημοσίευσης:
Γεια σας! Εχω ενα Pug 205 1.4 Cabrio. Θελω να αλλαξω μερικα πραγματακια αλλα μου φαινονται βουνο. Δεν βρισκω ευκολα ακρη με το τι πραγματακια ταιριαζουν...
Απο οτι εριξα μια ματια παιζει να γινει Forum gia 205? Σε τι φαση ειναι?
_205rallye_ - Δευ 23 Οκτ 2006, 23:40:57
Θέμα δημοσίευσης:
Στασιμοτητας φιλε μου Sad
Geob - Δευ 23 Οκτ 2006, 23:48:53
Θέμα δημοσίευσης:
Καταλαβα. Ελπιζω παντως να γινει. Γνωριζεις αν υπαρχουν ατομα με 205 ως μελη? Απο οτι ειδα η συναντησει ειναι καθε Πεμπτη και θα ηθελα να γινω μελος μπας και βρω καμια ακρη ωστε να πεσει κανενα φτιαξιματακι...
_205rallye_ - Δευ 23 Οκτ 2006, 23:52:10
Θέμα δημοσίευσης:
εχεις πμ
dkace - Τετ 01 Νοέ 2006, 21:06:34
Θέμα δημοσίευσης: ανταλλακτικα
Λοιπον,

Του Τάσσου η αντιστρεπτική έδεσε καλα το ίδιο και οι τροχοι ( αν και ολίγον ληγμένα τα λάστιχα- καλύτερα απο τα δικά μου).

Τώρα ψάχνω - και ως νεος ζητώ τη γνώμη και τη βοήθειά σας:

1. Μπροστά αριστερο φτερό
2. Πίσω δεξιά πόρτα
3.Μπροστά αριστερά φλάς και αριστερό προβολέα
4. Αντλία βενζίνης

Προτείνετε μέρη αγοράς ( ή και ατομικό στόκ) και πιθανό κοστολόγιο)

Δώστε γνώμες για μπροστά προφυλακτήρα. Να ψάξω το δικό του, ή ταιριά ζουν κι άλλοι ποιο μουράτοι ( όχι όμως με πολύ χαμηλό spoiler); Σκέφτομαι να βάλω το δικό του και να βάψω το κάτω μέρος.

Το 205 είναι άσπρο και σκέφτομαι να "σπάσω" το άσπρο με δύο γραμμές μπλέ ή κατα μήκος της κεντρικής γραμμής ή διαγώνια αριστερά στο καπώ. Υπάρχει κανένα site με φτιαγμένα 205 να κοιτάξω- βεβαια θα ενδιαφερόμουν πρώτα για τα δικά σας!

Μετατροπες στο λιτο εσωτερικό του jounior. Εκτός απο αλλαγή καθισμάτων κάτι να το κάνει ποιό ζεστο;

Επίσης: Απο κάπου βάζω νερό στις βροχές και πλημμυρίζει το πίσω μέρος. Είχε κανένας ίδιο πρόβλημα στο παρελθόν.

Έχει κανείς το εγχειρίδιο του Junior ή του colorline?

Αυτά τα βασανιστικά ερωτήματα προς το παρον....

Δ.
asa1 - Παρ 05 Ιαν 2007, 10:01:48
Θέμα δημοσίευσης: Re: ανταλλακτικα
dkace έγραψε:
Λοιπον, .... προς το παρον....
Δ.


εχεις πμ
205cj - Παρ 30 Μάρ 2007, 09:56:15
Θέμα δημοσίευσης: ποιοι εχουν 205 απο το club????
ποιοι εχουν 205 απο το club????
Lef205 - Παρ 30 Μάρ 2007, 13:59:50
Θέμα δημοσίευσης: Re: ποιοι εχουν 205 απο το club????
205cj έγραψε:
ποιοι εχουν 205 απο το club????

Σχεδον ολοι οσοι εχουν γραψει σε αυτο το τοπικ!
Touristas - Σαβ 31 Μάρ 2007, 07:13:05
Θέμα δημοσίευσης:
κι εγώ έχω ........2 Very happy
fotis-84 - Δευ 17 Σεπ 2007, 14:46:44
Θέμα δημοσίευσης:
τι εγινε ?ψωφισε αυτο το τοπικ? για να μαζευομαστε παλι...
gonakinen - Δευ 17 Σεπ 2007, 15:49:31
Θέμα δημοσίευσης:
υπομονή.. από βδομάδα δηλώνω κι εγώ συμμετοχή...
fotis-84 - Δευ 17 Σεπ 2007, 18:17:33
Θέμα δημοσίευσης:
πηρες τελικα?
makis2O5 - Κυρ 23 Σεπ 2007, 23:01:32
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα σε όλους....

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός 205 CTI!!!
Tρελά πορωμένος με το 205...στο παρελθόν ειχα αλλα δύο..

Το τελευταίο είναι το μωρό μου....

Έχει δερμάτινα καθίσματα cti,(τα μαύρα-κόκκινα,,τα "μαμά")
ηλεκτρικά παράθυρα,φιμέ τζάμια,μπρός πίσω δισκόφρενα,15αρες
ζάντες cti,αξιοπρέπες ηχοσύστημα,AIR-Condition,κίτρινα προβολάκια
ομίχλης σε μπροστινό σπόιλερ,εξάτμιση,κονσόλα δερματινο λεβιέ κ.α...

Μερικές φωτό για να το πάρετε μάτι...πατήστε τις φωτό να μεγαλώσουν..!
http://img229.imageshack.us/my.php?image=111wr6.jpg

Τώρα μένει μονάχα να καταφέρω να του αλλάξω το μοτέρ του λογικά
σε 16v rally,έτσι ώστε να έχει και λοοκ και ταχύτητα..!!![url][/url]

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...
dkace - Κυρ 23 Σεπ 2007, 23:10:07
Θέμα δημοσίευσης: PS Club και πριβαλλον
Μιας και ξαναμαζευτικαμε, δεν ανοιγουμε και κανενα θεμα για το περιβαλλον μερες που είναι;

Δ.
fotis-84 - Κυρ 23 Σεπ 2007, 23:24:49
Θέμα δημοσίευσης:
makis2O5 έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους....

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός 205 CTI!!!
Tρελά πορωμένος με το 205...στο παρελθόν ειχα αλλα δύο..

Το τελευταίο είναι το μωρό μου....

Έχει δερμάτινα καθίσματα cti,(τα μαύρα-κόκκινα,,τα "μαμά")
ηλεκτρικά παράθυρα,φιμέ τζάμια,μπρός πίσω δισκόφρενα,15αρες
ζάντες cti,αξιοπρέπες ηχοσύστημα,AIR-Condition,κίτρινα προβολάκια
ομίχλης σε μπροστινό σπόιλερ,εξάτμιση,κονσόλα δερματινο λεβιέ κ.α...

Μερικές φωτό για να το πάρετε μάτι...πατήστε τις φωτό να μεγαλώσουν..!
http://img229.imageshack.us/my.php?image=111wr6.jpg

Τώρα μένει μονάχα να καταφέρω να του αλλάξω το μοτέρ του λογικά
σε 16v rally,έτσι ώστε να έχει και λοοκ και ταχύτητα..!!![url][/url]

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...


αυθεντικο ειναι το 205?
makis2O5 - Δευ 24 Σεπ 2007, 00:31:43
Θέμα δημοσίευσης:
Το cti δεν ήρθε ποτέ στην Ελλάδα...αυτό το μοντέλο δηλαδή...!!
Είχε έρθει το "παλιό" με τις ζάντες τις παλιές που ηταν σαν καπάκια..
Smile
O πρώτος ιδιοκτήτης του ένας πιλότος της πολεμικής αεροπορίας μας,,,
όταν το αγόρασε από την αντιπροσωπία τους είπε ότι ήθελε να γίνει λοοκ
cti και του το φτιάξανε,,,εργοστασιακά όμως...άψογη δουλειά...τον κινητήρα
τον άφησε 1,4 με 85 ίππους γιατί και ο 1,6 του cti του παλιού τόσα απέδιδε πάνω κάτω///
και δεν υπήρχε λόγος να βάλει κινητήρα χρονολογίας πριν το
1990 σε αμάξι 1993 μοντέλο...

Το μοτερακι αυτό το 1,4 8v με τα 85 αλογάκια σκοτώνει,,,και ας είναι "μικρό"!!
έχω περάσει εγώ αμέτρητα 106 ραλλύ 1,3...είναι και στον οδηγό βέβαια...

Θέλει όμως παραπάνω!!!του αξίζει παραπάνω ιπποδύναμη...!@!!! Wink
netblaster - Δευ 24 Σεπ 2007, 10:33:44
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ προσεγμενο το 205...

Μια ωραια προσθηκη ειναι να βαψεις λευκες τις εσοχες στους καθρεφτες, αν δεν σκοπευεις να τους αλλαξεις!!!

Δινει αρκετους ποντους στην εμφανιση!!!
MEMsound - Δευ 24 Σεπ 2007, 10:43:10
Θέμα δημοσίευσης:
πολύ όμορφο το 205 σου!
λίγο "ξένα" φαίνονται τα κίτρινα προβολάκια αλλά ξέρω ότι κάνουν δουλειά στην ομίχλη.

καλή συνέχεια με το μοτερ
όντως το 14άρι είναι πολύ καλό αλλά γιατί να μην έχει παραπάνω Wink Cool
Lef205 - Δευ 24 Σεπ 2007, 15:57:00
Θέμα δημοσίευσης:
205 cti ( Cabrio Tourisme Injection) εβγαιναν σε 1.6 και 1.9, εχουν ερθει και στην Ελλαδα. Το δικο σου ειναι κανονικα cj απλα ειναι πατεντα της Ελληνικης αντιπροσωπειας που ειχε για καποια περιοδο για αυτους που ηθελαν cti αλλα δεν αντεχαν την τοτε βαρια φορολογια για 1.6 κ 1.9 .
Το μοτερ σου οπως λες ειναι 85 αλογα και φορας κορωνοπηνιο 14/60 γιαυτο εχει νευρο το αυτοκινητακι!
makis2O5 - Δευ 24 Σεπ 2007, 16:53:25
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστός.....απλά αυτά που ήρθαν στην Ελλάδα ήταν τα
προηγούμενα μοντέλα,,πρίν το 90 χρονολογία...με την παλιά ζάντα!!



Sαν αυτό δηλαδή...!!! Smile
Lef205 - Δευ 24 Σεπ 2007, 19:42:25
Θέμα δημοσίευσης:
makis2O5 έγραψε:
Σωστός.....απλά αυτά που ήρθαν στην Ελλάδα ήταν τα
προηγούμενα μοντέλα,,πρίν το 90 χρονολογία...με την παλιά ζάντα!!



Sαν αυτό δηλαδή...!!! Smile

Aυτο δεν ειναι πριν το '90, τα πριν του 90 ειχαν πορτοκαλι φλας.
Αυτη δεν ειναι η παλια η ζαντα, ειναι του 1.6 gti!
makis2O5 - Δευ 24 Σεπ 2007, 21:49:09
Θέμα δημοσίευσης:
Οκ αυτή η φωτό είναι η σωστή....



Αλλά μην στεκόμαστε σε λεπτομέρειες....το βασικό είναι ότι το
καλό--καινούργιο--τελευταίο μοντέλο δεν ήρθε στην Ελλαδίτσα
μας....οπότε είπα να φτιάξω ένα!!! Smile
Panmilios - Σαβ 05 Ιαν 2008, 14:26:16
Θέμα δημοσίευσης:
Γεια σας και παλι απο μενα!!! Very happy Very happy Very happy

Εδω και 4 περιπου μηνες,ειμαι ο ΕΥΤΥΧΗΣ κατοχος ενως 205 Rallye του '90!!!

Το αμαξι ΔΕΝ ειναι μετατροπη...και για του λογου του αληθες,αναφερεται και στην αδεια κυκλοφοριας του!!!

Θελει αρκετο μαζεμα ακομα,μιας και ηταν 2 χρονια ακινητο και εκτεθειμενο...

Μεχρι στιγμης μου εχει στοιχεισει 2000¤,χωρις την αγορα του.... Shocked

Και δεν εχω φτασει ουτε μεχρι την μεση... Confused Confused
Τουλαχιστον το μοτερ ηταν σε παρα πολυ καλη κατασταση,και το σασι του ΑΤΡΑΚΑΡΙΣΤΟ και ΧΩΡΙΣ σαπια....

Αυτα!!Τα λεμε!!!! Very happy Very happy Very happy
oresths - Τρι 08 Ιαν 2008, 23:10:22
Θέμα δημοσίευσης:
κ που εριξες τα δυο χιλιαρικα φιλε Shocked !
το λεω γιατι τα ανταλακτικα ειναι πολυ φθηνα Confused
Πάνος - Τρι 08 Ιαν 2008, 23:21:54
Θέμα δημοσίευσης:
Πρωην κατοχος και εγω 205 colorline μοντελο 95.
Με ηλεκρικες κλειδαριες και παραθυρα.
Επεσε στα χερια μου το 99 μεχρι το 2003.
Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος αν και καποια χαζογαλλικα προβληματαια τα ειχε.
Οχι κατι σημαντικο παντως.
Σε αριστη κατασταση παντως πουληθηκε το 2003.
Το ονειρο μετατροπης του σε gti εμεινε ονειρο.
Δυσκολοι καιροι τοτε. Crying or Very sad
sfikas205 - Τετ 09 Ιαν 2008, 15:14:48
Θέμα δημοσίευσης:
...Bρεθικε 1 στα χεριαμου πριν 3 χρονια...4πορτο 92 μοντελο 1,4.Μετα απο πολλα στησιματα με προτιεσ καρφωσα 4ν εξαγωγησ...τοεκανα 2ο σταδιο και μολισ ψηλοστροθηκε...επεσε στα χεριμου και 1 xsara 1,6 16v...τουμπαρισμενο...ηρθε κιεκατσε στο 205 λουκουμι.Τωρα...ραβει.SAXO 2ου 3 καροτσεσ rally 1ou 4 rx8 cosmo 2 chal5...πολλεσ οι ζημιεσ που κανει και ανεβαινει... θα προτινα ομωσ και τον Μi16...
Giannis307 - Τετ 09 Ιαν 2008, 17:35:31
Θέμα δημοσίευσης:
sfikas205 έγραψε:
...Bρεθικε 1 στα χεριαμου πριν 3 χρονια...4πορτο 92 μοντελο 1,4.Μετα απο πολλα στησιματα με προτιεσ καρφωσα 4ν εξαγωγησ...τοεκανα 2ο σταδιο και μολισ ψηλοστροθηκε...επεσε στα χεριμου και 1 xsara 1,6 16v...τουμπαρισμενο...ηρθε κιεκατσε στο 205 λουκουμι.Τωρα...ραβει.SAXO 2ου 3 καροτσεσ rally 1ou 4 rx8 cosmo 2 chal5...πολλεσ οι ζημιεσ που κανει και ανεβαινει... θα προτινα ομωσ και τον Μi16...



ΣΕ ΤΙ ΓΛΩΣΣΑ ΜΙΛΑΣ??????????
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
MEMsound - Τετ 09 Ιαν 2008, 21:34:38
Θέμα δημοσίευσης:
sfikas205 έγραψε:
...Bρεθικε 1 στα χεριαμου πριν 3 χρονια...4πορτο 92 μοντελο 1,4.
Μετα απο πολλα στησιματα με προτιεσ καρφωσα 4ν εξαγωγησ...
το εκανα 2ο σταδιο και μολισ ψηλοστροθηκε...
επεσε στα χερι μου και 1 xsara 1,6 16v...τουμπαρισμενο...
ηρθε κιεκατσε στο 205 λουκουμι.
Τωρα...ραβει.
SAXO 2ου 3 καροτσεσ
rally 1ou 4
rx8 cosmo 2
chal5...
πολλεσ οι ζημιεσ που κανει και ανεβαινει...
θα προτινα ομωσ και τον Μi16...


Cool Laughing
gonakinen - Τετ 09 Ιαν 2008, 22:28:24
Θέμα δημοσίευσης:
ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΟΔΗΓΙΚΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΟΓΑ...
Το διαπίστωσα με το νέο μου απόκτημα..

Πρίν λίγες ώρες απέκτησα το δεύτερο μου 205.

Μετα το gti με τα cage σειρά είχε ένα 205 1.4 colorline σε άριστη κατάσταση.. που με εντυπωσίασε με τον τρόπο που έστριβε και επιτάγχυνε ..
Οτι καλύτερο έχω αγοράσει ως προς την σχέση τιμής/αξίας.

προσωρινό score στο γκαράζ μου Arrow 106vs205 : 1-2 ...
MEMsound - Πεμ 10 Ιαν 2008, 02:20:36
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΟΔΗΓΙΚΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΟΓΑ...


+100000000%....

gonakinen έγραψε:
Μετα το gti με τα cage σειρά είχε ένα 205 1.4 colorline σε άριστη κατάσταση.. που με εντυπωσίασε με τον τρόπο που έστριβε και επιτάγχυνε ..


το ιδιο ακριβώς ειχα "πάθει" με ενα 1ης γενειάς 106 XR 1400 8ν που ειχε πέσει στα χέρια μου πριν από 3χρόνια για κάνα 2μηνο...
sfikas205 - Πεμ 10 Ιαν 2008, 08:29:38
Θέμα δημοσίευσης:
Ti δεν καταλαβεσ Γιαννη?
vas1 - Σαβ 26 Ιαν 2008, 19:09:13
Θέμα δημοσίευσης:
ΓΙΑΝΝΗ ΜΗΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΤΙΜΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΑΨΟΥΜΕ ΚΟΣΜΟ
asa1 - Πεμ 25 Αύγ 2011, 15:26:33
Θέμα δημοσίευσης:
και επεκτηνω λίγο το θέμα στα σχεδόν ίδια 309 που που τα τελευταία χρόνια με έχουν ενθουσίαση!!
volvos - Πεμ 25 Αύγ 2011, 15:31:41
Θέμα δημοσίευσης:
205-309-306 αμαξια του διαβολου που εχουν χαλασει το ιματζ αυτης της πριμιουμ εταιρειας...

to hell ρεεεε
ζητω οι ημιακαμπτοι και τα τουρμπακια






παω στο μπαλκονι να δω αν θα πεσει ο ουρανος να με πλακωσει
asa1 - Πεμ 25 Αύγ 2011, 15:34:47
Θέμα δημοσίευσης:
χαχαχαχαχαχαχ σωστα απλα γνησια διαβολακια Evil
Pugobios - Πεμ 25 Αύγ 2011, 15:44:04
Θέμα δημοσίευσης:
Νιωθω συγκινημενος Laughing
asa1 - Πεμ 25 Αύγ 2011, 15:49:08
Θέμα δημοσίευσης:
η αλήθεια είναι ότι ζούμε μεγάλες στιγμές.!!!!!!!!!!


Laughing
PANOSBR - Πεμ 20 Οκτ 2011, 22:14:22
Θέμα δημοσίευσης:
επαναφορα τοπικ λογω αναγκης.....

βοηθειστε ρε παιδια να βρουμε και για μενα ενα αδελφακι Razz

1600 η 1900 gti αν εχει κανενας ακουσει ή δει να πωλειται,ειτε για ανταλλακτικα αν δεν εχει χαρτια. Embarassed
Pugobios - Πεμ 20 Οκτ 2011, 23:03:17
Θέμα δημοσίευσης:
τι χρειαζεσαι ακριβως καροτσα η ανταλακτικα?
PANOSBR - Παρ 21 Οκτ 2011, 02:33:07
Θέμα δημοσίευσης:
Pugobios έγραψε:
τι χρειαζεσαι ακριβως καροτσα η ανταλακτικα?



καροτσα,θα ηθελα να ειναι ηδη gti,και διορθωνω μετα αναλογα.εχεις κατι υποψιν σου?
Alex_Rallye16v - Παρ 21 Οκτ 2011, 02:37:18
Θέμα δημοσίευσης:
και εγω ψαχνω 205 παιδια αμα υπαρχει τπτ απο θεσσαλονικη κοντα ας πει κανενας....ψαχνω τα παντα ας ειναι και 1000αρι ας ειναι κ 19αρι!
greenpug106 - Παρ 21 Οκτ 2011, 06:20:31
Θέμα δημοσίευσης:
Στο car.gr κοιτάξατε?

Έχει 3 σελίδες από ότι βλέπω τώρα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1759803/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/672388/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1792256/
Alex_Rallye16v - Παρ 21 Οκτ 2011, 12:25:39
Θέμα δημοσίευσης:
greenpug106 έγραψε:
Στο car.gr κοιτάξατε?

Έχει 3 σελίδες από ότι βλέπω τώρα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1759803/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/672388/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1792256/


ετσι πως ειναι τα πραγματα εγω προσωπικα 2000¤ για 205 8α εδινα .... σε τετοια τιμη βρισκεις 106 ραλλυ...εδω εχω βαλει αγγελια για την πλακα μου 2000¤ το αμαξι μ, οχι ο καιγομαι να το πουλησω μου αλλα ετσι για την πλακα ραλλυ 13αρι με 16ν πανω που σε γενικες γραμες ολο το αμαξι ειναι στην πενα κ δν υπαρχει μεγαλο ενδιαφερος

κ σκεψου το μαυρο 205 πωλειται καμια 2-3 χρονια φαντασου οταν εψαχνα καποτε 205 το εβλεπα στο καρ , πηρα 205 το πουλησα μετα αγορασα το ραλλακι π εχω τωρα και αφτος ακομα το πουλαει Confused
PANOSBR - Παρ 21 Οκτ 2011, 14:36:58
Θέμα δημοσίευσης:
greenpug106 έγραψε:
Στο car.gr κοιτάξατε?

Έχει 3 σελίδες από ότι βλέπω τώρα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1759803/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/672388/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1792256/


το μαυρο 205 δεν αξιζει για μενα,τα υπολοιπα ολα ειναι 1400αρια δεν με βολευει.επισης σιχαινομαι το καμπριο 205.Οσο λατρευω το κλειστο τοσο απεχαθανομαι το καμπριο.
αμα ειναι να κανω μετατροπη προτιμω 1000αρι και να το κανω gti.Να γλιτωσω και φορολογικα Wink Wink για αυτο λεω κανα gti να ειναι ετοιμο μηχανικα-ηλεκτρολογικα
Pugobios - Παρ 21 Οκτ 2011, 15:03:27
Θέμα δημοσίευσης:
PANOSBR έγραψε:
Pugobios έγραψε:
τι χρειαζεσαι ακριβως καροτσα η ανταλακτικα?



καροτσα,θα ηθελα να ειναι ηδη gti,και διορθωνω μετα αναλογα.εχεις κατι υποψιν σου?

Μπα για καροτσα δν εχω κατι στο νου απο μηχανικα εχω σχεδόν τα παντα...
jimakos205 - Σαβ 22 Οκτ 2011, 18:38:18
Θέμα δημοσίευσης:
καλησπερα κ απο μενα παιδια!!εχω κ εγω ενα 205 cti 1.9...θα ανεβασω κ φωτο συντομα...
ronnie - Πεμ 29 Ιαν 2015, 20:52:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αυριο παραλαμβανω νεες πινακιδες υπουργειου, μετα απο 5 χρονια καταθεσης..
Η χαρα μου δεν περιγραφεται. Το αγορασα πριν 10 χρονια, αλλα νιωθω σαν να το πηρα σημερα!!!






sotos 106xs - Πεμ 29 Ιαν 2015, 23:05:23
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δεν μιλήσαμε, πραγματικά το αμάξι είναι πανέμορφο και σε πολύ καλή κατάσταση για τα χρόνια του και φυσικά μετά το rebuild που υπέστη στον Νίκο. Cool
(δεν έπερνες και λίγο πιο αριστερά τις photos για να φανεί και η "μπλέ βολίδα" που "καθότανε" δίπλα... Smile )

Καλά χιλιόμετρα!
kostas205 - Παρ 30 Ιαν 2015, 00:06:06
Θέμα δημοσίευσης:
αρχοντας Shocked
m_power_lunatic - Παρ 30 Ιαν 2015, 07:27:06
Θέμα δημοσίευσης:
Αψογο, την χαρα σου την ειδα και στους 4Τ που το ανεβασες, να εισαι καλα να το χαρεις.

Οσο θυμαμαι ενα ΜΙ 16 που ειχα κανει βολτα πριν χρονια με δυο διπλα, ανατριχιαζω....

Εμενα ενα 205 gti 1.6 με περιμενει προσεχως, λευκουλι και μαμα.
ronnie - Κυρ 01 Φεβ 2015, 21:15:33
Θέμα δημοσίευσης:
Απο την σημερινή βολτα στην Ψαθα.


m_power_lunatic - Δευ 02 Φεβ 2015, 10:42:43
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλες βολτες ευχομαι ολοψυχα,τωρα που το σκεφτομαι θα ητανε ωραιο μιας και εβγαλες καινουργιες πινακιδες να κανονιζες για πινακιδα ΧΧΧ-1900,θα ητανε μια πολυ ιδιαιτερη πινελια.
ronnie - Δευ 02 Φεβ 2015, 10:51:42
Θέμα δημοσίευσης:
Πώς γινεται αυτό?
m_power_lunatic - Δευ 02 Φεβ 2015, 12:34:24
Θέμα δημοσίευσης:
Yπαρχουνε γραφεια γυρω απο το υπουργειο μεταφορων που γνωριζουνε την σειρα των νουμερων και μπορουνε να σου βγαλουνε νεο σετ πινακιδες εναντι αμοιβης εφοσον πετυχεις χρονικα το νουμερο που θες και δεν εχει ''περασει'' το νουμερο που περιμενεις.

Απο οτι βλεπω εχει περασει το 1900 (εσυ εχει 28...κατι) οποτε θα πρεπει να περιμενεις να αλλαξει η γραμματοσειρα για να ξαναερθει το 1900.

Λογω μειωμενων πωλησεων,οι πινακιδες που βγαινουνε ειναι λιγοτερες οποτε αργει να ερθει το νουμερο.Το 2007 δεν προλαβαινες τα νουμερα με τιποτα για μια Μ3 Ε46 που ειχα τοτε περιμενα το 3.246 (τον κυβισμο της) για να το εχω στην πινακιδα και δεν το εβρισκα με τιποτα περναγανε ''σφαιρα'' τα νουμερα.
z@ck! - Πεμ 05 Φεβ 2015, 06:19:45
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημερα παιδες!

Χαζη ερωτηση.... το 19αρι gti ηταν μονο 8ν σωστα?
Nik_psa - Πεμ 05 Φεβ 2015, 07:19:02
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι
z@ck! - Πεμ 05 Φεβ 2015, 08:10:49
Θέμα δημοσίευσης:
Thumb Left

Να δουμε τι θα δουμε....
z@ck! - Παρ 06 Φεβ 2015, 11:55:28
Θέμα δημοσίευσης:
αλλη μια ερωτηση...

Τα GTi δεν ειχαν ολα δισκους πισω?
ronnie - Παρ 06 Φεβ 2015, 12:00:41
Θέμα δημοσίευσης:
Τα 1.6 ειχαν ταμπουρα 180mm πισω.
z@ck! - Παρ 06 Φεβ 2015, 12:05:23
Θέμα δημοσίευσης:
Thumb Left
jimakos205 - Παρ 06 Φεβ 2015, 18:27:58
Θέμα δημοσίευσης:
ronnie έγραψε:
Απο την σημερινή βολτα στην Ψαθα.



καλες βολτες φιλε να το χαιρεσαι εινια πραγματικα πολυ ομορφο ....
kp61 - Σαβ 07 Φεβ 2015, 13:15:41
Θέμα δημοσίευσης:
δυστηχως...καμια αναπαραγωγη....οσο κι αν εμειναν μαζι....μαλλον ειναι θηλυκα και τα δυο...


m_power_lunatic - Σαβ 07 Φεβ 2015, 14:51:49
Θέμα δημοσίευσης:
Ειπα και εγω θα ζευγαρωσουνε τα λιονταρακια και θα μας δωσουνε κσι εμας κανενα, μπραβο παιδια να τα χαρειτε!

Το 205 1.9 gti απο πανω το βλεπω καθε μερα, αψογο ειναι!
ronnie - Σαβ 07 Φεβ 2015, 22:41:08
Θέμα δημοσίευσης:
Σουνιο σημερα, νωρις το πρωι.

Ονειρο!


volvos - Κυρ 08 Φεβ 2015, 11:20:54
Θέμα δημοσίευσης:
κοψτε τις φωτο γιατι τα βλεπουν οι φλωροι με τα 207 και χανουν χρονισμα...

επικες φωτο μας εχετε καταστρεψει.
πανω που έπεισα τον εαυτο μου να μη ξαναπαρω γαλλικο.
m_power_lunatic - Κυρ 08 Φεβ 2015, 14:29:24
Θέμα δημοσίευσης:
Αν σε παρηγορει διπλα σε 3 γενιες Μ3 (Ε30-Ε36-Ε46) ειχα παντα καποιο rallye 106.
volvos - Κυρ 08 Φεβ 2015, 15:29:00
Θέμα δημοσίευσης:
Οταν αρχισεις συλλογη απο mr2 πες μου μπας κ το ξεφορτωθώ. ..
MEMsound - Κυρ 08 Φεβ 2015, 22:47:07
Θέμα δημοσίευσης:
...καλες βολτες με το 205... Cool Very happy
Snap5 - Δευ 09 Φεβ 2015, 18:18:21
Θέμα δημοσίευσης:
Υπέροχα και διαχρονικά αυτοκίνητα. Το αυτοκίνητο που καθιέρωσε τον όρο "hot-hatch"


Πολύ ωραία πινελιά στα 205 είναι οι γνήσιοι λασπωτήρες που έβγαιναν με το κόκκινο λογότυπο για τα GTi Wink

ronnie - Κυρ 22 Φεβ 2015, 15:20:56
Θέμα δημοσίευσης:

ronnie - Κυρ 22 Φεβ 2015, 21:08:12
Θέμα δημοσίευσης:


Στη σημερινη βολτα πετυχα και αυτο στην επιστροφη.




PANOSBR - Τρι 24 Φεβ 2015, 20:28:39
Θέμα δημοσίευσης:
καλοτάξιδο με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα!!


εύχομαι να αξιωθούμε και μεις οι υπόλοιποι να γίνουμε κάτοχοι ενος 205 μια μέρα...
Andreasf1 - Τρι 24 Φεβ 2015, 22:44:57
Θέμα δημοσίευσης:
Μας αρρώστησες!!!!!! Exclamation
kpsig - Πεμ 02 Απρ 2015, 10:54:40
Θέμα δημοσίευσης:
Σε λίγες μέρες ξαναπαίρνω πινακίδες.
Ετοιμαστείτε Smile
kp61 - Πεμ 02 Απρ 2015, 11:40:14
Θέμα δημοσίευσης:
like κωστη μου!
G.Bratsos - Παρ 10 Απρ 2015, 23:39:58
Θέμα δημοσίευσης:
Τρίπολη, ΜΠΡΑΤΣΟΣ ΤΕΑΜ SERVICE


ronnie - Κυρ 12 Απρ 2015, 10:18:15
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτα ειναι. Μπραβο!

Πρεπει να κανουμε μια συγκεντρωση καποια στιγμη.
Lef205 - Δευ 13 Απρ 2015, 23:14:41
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ ωραιο το gti !
Γιον ουτε ταξί δεν γεμίζουμε ποια συγκέντρωση ?! Laughing
ronnie - Τετ 15 Απρ 2015, 23:28:55
Θέμα δημοσίευσης:
Παμε για εναν καφε, η μια βολτιτσα με φωτογραφηση. 5-6 αυτοκινητα φτανουν.
m_power_lunatic - Πεμ 16 Απρ 2015, 10:04:23
Θέμα δημοσίευσης:
Aν ξεκινησει ανακατασκευη του 205 RALLYE 1.3 του φιλου που εγραψε πιο πανω θα ητανε ωραια να βαλει καποιες φωτογραφιες για να εμπλουτισει το thread.
kpsig - Πεμ 16 Απρ 2015, 14:11:24
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Aν ξεκινησει ανακατασκευη του 205 RALLYE 1.3 του φιλου που εγραψε πιο πανω θα ητανε ωραια να βαλει καποιες φωτογραφιες για να εμπλουτισει το thread.

Μπα, τι ανακατασκευή...
Τέρας του Φρανκεστάιν είναι. Cool
G.Bratsos - Κυρ 17 Μάϊ 2015, 19:45:43
Θέμα δημοσίευσης:
Το project ξεκίνησε
Για παλιότερα projects δείτε εδώ [ http://bratsosteam.blogspot.gr/p/projects.html ]

Θα ενημερώνω το post όσο μπορώ

Υστ.: Ψάχνω για 2 διπλά καρμπυρατέρ Weber (τώρα έχω Delorto)
Υστ.: Ψάχνω για τα λάστιχα στις πόρτες και στα πίσω μικρά παράθυρα.
Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος ή να μου πει που μπορώ να βρω θα το εκτιμούσα! :D
m_power_lunatic - Κυρ 17 Μάϊ 2015, 20:12:28
Θέμα δημοσίευσης: !!!!!!
Απο την μερια μου σε ευχαριστώ πολύ, μου αρεσουνε πολυ τα θεματα ανακατασκευης και ασχολουμαι καιρό εγω προσωπικα τα τελευταία χρονια.

Πραγματικά αξιζει το 205 rallye 1.3 να το ανακατασκευασεις.Καλη συνεχεια ευχομαι, η καροτσα παντως απο τις φωτο φαινεται πολυ καλη τουλάχιστον σπο μακρυά.
alfasud - Κυρ 17 Μάϊ 2015, 20:26:49
Θέμα δημοσίευσης:
Αναμένουμε τη συνέχεια, καλή αρχή! Very happy
Lef205 - Κυρ 17 Μάϊ 2015, 23:15:01
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργο δυστυχώς και οι τσιμουχες και τα βέμπερ ειναι πολύ δύσκολο να βρεθούν .
Τσιμουχες ψάχνω και για το δικό μου αλλα δυστυχώς τίποτα .
Το αυτοκινητο είναι γνήσιο ή μετατροπη ?
m_power_lunatic - Δευ 18 Μάϊ 2015, 06:36:02
Θέμα δημοσίευσης:
Ειναι απο 1.0 μετατροπη απο οτι ειπε.[/i]
m_power_lunatic - Δευ 18 Μάϊ 2015, 06:36:21
Θέμα δημοσίευσης:
double post
G.Bratsos - Δευ 18 Μάϊ 2015, 15:53:24
Θέμα δημοσίευσης:
Μετατροπή από 1.0cc εν έτη 1989 περίπου από το μαγαζί μας καθώς ήταν το αυτοκίνητο που μεγάλωσα (είμαι 23 χρονών) νομίζω το γράφω και στην ιστοσελίδα

Και το 1.9cc GTi είναι κι αυτό μετατροπή από 1.0cc ενός πελάτη μας είναι. Κοντεύει κι αυτό να παραδόσει πνεύμα αλλά μάλλον θα μείνει στην άκρη για να κυκλοφορήσει το Rallye!

Έχουμε κάποια Weber αλλά κρίθηκε ότι χρειαζόμαστε άλλα δυστυχώς. Τσιμούχες πόνος μεγάλος Sad
Pughell - Δευ 18 Μάϊ 2015, 19:22:53
Θέμα δημοσίευσης:
Καρμπυρατερ εχει ενα παιδι απο Χαλκιδικη.
Και δεν νομιζω οτι αξιωνει τιποτα παραλογο...

Θα τον βρεις στο fb ως stelios kalampakas

Διαφορα ακομα πραγματα,οπως μαζι και 13αρες ζαντες,και καποια μηχανικα,εχει ενας φιλος οπότε αν θες,σου δινω το τηλεφωνο του και μιλατε...
Lef205 - Δευ 18 Μάϊ 2015, 22:02:07
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστός ο κόλασης
Πουλάει ενας απο Χαλκιδική .
Αν δουλεύουν καλά τα delorto γιατι ασχολείσαι ?
Λένε πως το 205 μπορει να δουλέψει σωστά μονο με τα δικά του και οχι με άλλα βέμπερ .
Παντως φαίνεται πολύ καθαρή καρότσα και δεν εχει ηλίθια κόψε ράψε στα φτερά .
Το gti η 13αρι ή κλιο 1.8 16ν θα ειναι ενα απο τα επόμενα που θα κάνω το έγκλημα και θα φορτωθώ .
Ομολογώ πως αν μου έπεφταν και τα τρία μπροστά μου θα διάλεγα πρώτο το gti με πρώτη δουλειά να βγάλω το καταραμένο λουφτ και να βάλω άγραφο .
m_power_lunatic - Δευ 18 Μάϊ 2015, 22:40:59
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστοι ολοι οι στοχοι Λευτερη, ιδια γουστα εχουμε.

13αρια υπαρχουνε πολλα καλα και ας λενε οτι δεν υπαρχουνε ακομα και αβαφτα εντελως.

Κλιο λογω κυβικων κτλ μπορει να βρεθει δεν ειναι αδυνατο, το 205 gti 1.9 και ειδικα γνησιο ειναι το πιο δυσκολο θεωρω.

Μας εχει καταστρεψει το car.gr ηδη ενα το εχω στον κουμπαρο μου, τα αλλα να δω που θα ερθουνε πρώτα ο θεος.

Σημερα ειδα 205 rallye 1.3 γνησιο στα 4χιλιαρικα αλλα με 1.6 8v μοτερ.Καροτσι μαλλον κουρασμενο ομως.Σαλονι καλο και εσωτερικο, η καροτσα ειχε ρωγμουλες γυρω-γυρω, ητανε μια περιοδο μουλαρι για δοκιμες.

Λευτερη εγω εχω μεσα στους στοχους μου και Focus RS MK1 και εχω κανει λοκ ον για εκει μια και γουσταρω φουλ απο οταν πρωτοβγηκε.
Pughell - Τρι 19 Μάϊ 2015, 07:04:27
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:

Το gti η 13αρι ή κλιο 1.8 16ν θα ειναι ενα απο τα επόμενα που θα κάνω το έγκλημα και θα φορτωθώ .
Ομολογώ πως αν μου έπεφταν και τα τρία μπροστά μου θα διάλεγα πρώτο το gti με πρώτη δουλειά να βγάλω το καταραμένο λουφτ και να βάλω άγραφο .

1300αρι θα παρεις,για να μην αναστεναξει η τσεπη σου απο ανταλλακτικα,κλπ...

Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι στα ταξιδια θα σου βγαλει την Παναγια,κατα τα άλλα ειναι μια χαρα.

Μεταξυ 205 και Clio,μακραν Clio και ας λετε οτι θελετε... Rolling eyes
G.Bratsos - Τρι 19 Μάϊ 2015, 08:30:15
Θέμα δημοσίευσης:
Pughell έγραψε:
Καρμπυρατερ εχει ενα παιδι απο Χαλκιδικη.
Και δεν νομιζω οτι αξιωνει τιποτα παραλογο...

Θα τον βρεις στο fb ως stelios kalampakas

Διαφορα ακομα πραγματα,οπως μαζι και 13αρες ζαντες,και καποια μηχανικα,εχει ενας φιλος οπότε αν θες,σου δινω το τηλεφωνο του και μιλατε...


Ευχαριστώ πολύ. Έστειλα κάποιο μήνυμα (ελπίζω στον σωστό) και περιμένω απάντηση.

Αν στην πορεία χρειαστώ κάτι θα το γράψω εδώ για να ξέρετε και να βοηθήσετε αν μπορείτε!

Ευχαριστώ πολύ! :D
G.Bratsos - Τετ 20 Μάϊ 2015, 08:40:45
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα,

Κάποτε δεν υπήρχε και ένα ελληνικό φόρουμ με 205 μόνο? Τί απέγινε? Έχετε κανένα σύνδεσμο γι' αυτό?
Lef205 - Κυρ 24 Μάϊ 2015, 22:06:20
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν υπαρχει πλεον .
G.Bratsos - Παρ 07 Αύγ 2015, 23:51:19
Θέμα δημοσίευσης:
Έγιναν οι απαραίτητες διορθώσεις και βγήκε από το φούρνο.


https://www.dropbox.com/s/v0ga4dlti6alwyg/DSC_0181.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/1i8fxzfuo0v4qr2/DSC_0192.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/3ix9oyi4hdoadml/DSC_0182.JPG?dl=0

Ψάχνουμε για λάστιχα στα παράθυρα και στις πόρτες. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας επικοινωνήσει.
Lef205 - Σαβ 08 Αύγ 2015, 17:50:35
Θέμα δημοσίευσης:
Όνειρο !
Πολυ ωραία η λεπτομέρεια που βάψατε μαύρες τις μεσαίες Κολωνες οπως ειναι απο το εργοστάσιο
m_power_lunatic - Κυρ 09 Αύγ 2015, 19:46:09
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραια πραγματα αυτα, για τους φιλους με 205 rallye στην φαση ανακατασκευης υπαρχει σνθρωπος στο εξωτερικο που εχει βγαλει κοπιες τα αυτοκολλητα ολης της καροτσας σε χωρο κινητηρα και μετωπη κτλ.

Οποιος θελει ας μου στειλει μηνυμα να του στειλω το λινκ.

Φιλε σπο Τριπολη γεμισε μας με φωτογραφίες απο την ανακατασκευη.
m_power_lunatic - Πεμ 13 Αύγ 2015, 09:16:32
Θέμα δημοσίευσης:
Πουληθηκε 205 gti 1.9 μετατροπη στα 700 ευρω.Φαινοτανε ωραιο αν και ηθελε δουλιτσα αλλα δεν ειχε ελλειψεις.
G.Bratsos - Πεμ 13 Αύγ 2015, 11:18:47
Θέμα δημοσίευσης:
Μακάρι να το διατηρήσει και γιατί όχι να το διορθώσει.

Πλέον όποια 205 υπάρχουν δεν τα βλέπεις εύκολα και σε ελληνικά χέρια και τα περισσότερα τα έχουν μετατρέψει σε αυτοκίνητα εργασίας.

Σου έχω στείλει pm ! :D
Lef205 - Πεμ 13 Αύγ 2015, 12:08:17
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Πουληθηκε 205 gti 1.9 μετατροπη στα 700 ευρω.Φαινοτανε ωραιο αν και ηθελε δουλιτσα αλλα δεν ειχε ελλειψεις.

Το μπλε του Βυρωνα μαλλον θα λες .
Ηταν μετατροπη σιγουρα ?
Lef205 - Πεμ 13 Αύγ 2015, 12:08:17
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Πουληθηκε 205 gti 1.9 μετατροπη στα 700 ευρω.Φαινοτανε ωραιο αν και ηθελε δουλιτσα αλλα δεν ειχε ελλειψεις.

Το μπλε του Βυρωνα μαλλον θα λες .
Ηταν μετατροπη σιγουρα ?
Lef205 - Πεμ 13 Αύγ 2015, 12:23:19
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.newsbeast.gr/travel/arthro/1911957/galli-fitites-girnoun-ton-kosmo-me-12-aftokinita
kp61 - Πεμ 13 Αύγ 2015, 17:09:26
Θέμα δημοσίευσης:
Το μπλε λεφτερη ηταν μετατροπη. Θεωρω μαλλον απιθανο να υπαρχουν πανω απο 2-3 γνησια 1900 με χαρτια! Εκτος απο καλες μετατροπες σαν του γιον (που δεν μειωνουν την αξια του αυτοκινητου βεβαια) υπαρχουν και καποια "λαθραια" με παλαιες ξενες πινακιδες
m_power_lunatic - Πεμ 13 Αύγ 2015, 18:40:05
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
m_power_lunatic έγραψε:
Πουληθηκε 205 gti 1.9 μετατροπη στα 700 ευρω.Φαινοτανε ωραιο αν και ηθελε δουλιτσα αλλα δεν ειχε ελλειψεις.

Το μπλε του Βυρωνα μαλλον θα λες .
Ηταν μετατροπη σιγουρα ?


Ναι πηρα τηλεφωνο να παω να το δω και μου ειπε οτι πουληθηκε.Μετατροπη ητανε και απο την εικονα φαινοτανε συμπαθεστατο.
m_power_lunatic - Πεμ 13 Αύγ 2015, 18:41:26
Θέμα δημοσίευσης:
G.Bratsos έγραψε:
Μακάρι να το διατηρήσει και γιατί όχι να το διορθώσει.

Πλέον όποια 205 υπάρχουν δεν τα βλέπεις εύκολα και σε ελληνικά χέρια και τα περισσότερα τα έχουν μετατρέψει σε αυτοκίνητα εργασίας.

Σου έχω στείλει pm ! :D


Στο στελνω τωρα με pm, δεν σε ξεχασα απλα τρωω πολυ χρονο με την κορουλα μου επειδη ελειπα εξωτερικο αρκετο καιρο τελευταια.
m_power_lunatic - Πεμ 13 Αύγ 2015, 19:21:26
Θέμα δημοσίευσης:
Ωρε να φοραγε κανενα mi 16 με χωνια τι θα γινοτανε

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6799259/

Aυτο πουληθηκε

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6763456/

Aυτο εδω εχει ξαναεμφανιστει περυσι στην Κρητη οπου το ειχα δει σε ενα επαγγελματικο μου ταξιδι.Η καροτσα μου ειχε φανει κουρασμενη με σκουριτσες και με ρωγμουλες γυρω-γυρω.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6756594/

Το πιο καλο μεχρι τωρα ητανε ενα γνησιο 205 RALLYE 1.3 ενος μηχανικου στο Γαλατσι αλλα με μηχανικα 1.6 8v το οποιο δεν το βλεπω πλεον.Ητανε μουλαρι δοκιμων απο οτι μου ειχε πει αλλα το ειχε μαζεψει αρκετα.
geo106xs - Πεμ 13 Αύγ 2015, 22:18:55
Θέμα δημοσίευσης:
Το τελευταιο το ειχα δει απο κοντα,το εξετασα εξονυχιστικα! Ο Λεφ θα θυμαται. Δε το λες απλα κουρασμενο,το "κουρκουτα" που λεμε στο νησι,του ταιριαζει γαντι! Πολλη σκουρια,ακομη και πισω απο τα κωλοφαναρα! Ειναι καλο μονο για να το παρεις κοψοχρονια και να το 'χεις να ασχολεισαι...
m_power_lunatic - Πεμ 13 Αύγ 2015, 22:43:32
Θέμα δημοσίευσης:
Αν θελει καποιος μπορεί να παρει μια απλη καροτσα ασπρη και να βαλει ολα τα πραγματα επανω αφου τα φρεσκαρει πρωτα.Σε αυτη την καροτσα δεν αξιζει να ασχοληθει την εχει φαει το αλατι αφου ητανε πολλα χρονια στην Κρητη σχεδον απο την αρχη.
geo106xs - Πεμ 13 Αύγ 2015, 22:52:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μιας και τα θυμηθηκα,το μοτερ του ειναι απο 13ρι 106,αξονας ειναι ο 1.1 ..αυτα Laughing
G.Bratsos - Παρ 14 Αύγ 2015, 01:59:39
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:


http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6799259/


http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6756594/


Κλαίω :'(
m_power_lunatic - Παρ 14 Αύγ 2015, 15:39:10
Θέμα δημοσίευσης:
Στο drive παρουσιαση του 205 gti 1.9 του Γιόν μαζι με αλλα 80s classics που λατρευω.Αναμεσα σε αυτα και η πρωην Μ3 Ε30 μου που πουλησα πριν 2 χρονια για να αγορασω αλλη στη θεση της.

Πολλες ανακριβειες στο αρθρο οσο αναφορα την Μ3 Ε30 γενικα και ειδικα για την συγκεκριμενη.
Lef205 - Τρι 18 Αύγ 2015, 17:30:35
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.anamera.com/en/detail/car/371863/index.html?no_cache=1&ret=63
m_power_lunatic - Τρι 18 Αύγ 2015, 20:51:59
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Μιχαλης ο Κολιόπουλος το ειχε πουλησει πριν παρα πολλα χρονια.

Απιστευτη κατασταση, εκει στα Β.Π βοσκει και ενα RS 200 FORD.
kostas205 - Τρι 18 Αύγ 2015, 21:03:32
Θέμα δημοσίευσης:
Κυκλοφορούν τέτοια διαμάντια στην Ελλαδιτσα μας; Shocked
G.Bratsos - Τρι 18 Αύγ 2015, 21:50:42
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
http://www.anamera.com/en/detail/car/371863/index.html?no_cache=1&ret=63


Και ένα στη Γερμανία είχα βρει με 249.000 euro !
Lef205 - Τετ 19 Αύγ 2015, 01:03:36
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
Κυκλοφορούν τέτοια διαμάντια στην Ελλαδιτσα μας; Shocked

Μαζι με αυτο δυο σιγουρα, ίσως και ενα τρίτο στη βόρεια Ελλάδα .
m_power_lunatic - Τετ 19 Αύγ 2015, 07:52:23
Θέμα δημοσίευσης:
Γενικα στην Ελλαδα υπαρχουνε παλαβα αυτοκινητα στα γκαραζ κρυμμενα οσο και φαινεται περιεργο.
m_power_lunatic - Δευ 24 Αύγ 2015, 18:06:40
Θέμα δημοσίευσης:
Για τους φανατικους του 205 RALLYE 1.3

http://www.ebay.co.uk/itm/361349904599?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
m_power_lunatic - Σαβ 29 Αύγ 2015, 00:35:19
Θέμα δημοσίευσης: !!!!!!!!!!!
Αν αληθεύουνε αυτά που γράφει είναι πολύ καλό και σπάνιο να το βρείς σε αυτή την κατάσταση που περιγράφεται.

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/6842796/
kostas205 - Σαβ 29 Αύγ 2015, 01:08:00
Θέμα δημοσίευσης:
μην τα κανετε βραδιατικα αυτα ρε παιδια Confused ... παντως καποιο παιδι απο δω το εχει, την εχει ξαναπαρει το ματι μου αυτη την πινακιδα.
kostas205 - Σαβ 29 Αύγ 2015, 01:13:06
Θέμα δημοσίευσης:
σελίδα 8, σε αυτο το thread!!!
volvos - Σαβ 29 Αύγ 2015, 09:04:54
Θέμα δημοσίευσης:
Δυστυχως ειναια ολα αληθεια
Το αμαξι ειναι του βαγγελη που γραφει εδω.
κπ61
m_power_lunatic - Σαβ 29 Αύγ 2015, 09:11:57
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατί δυστυχώς;Ευχάριστο ειναι αυτο ειναι πραγματικό survivor.Μαλλον το λες επειδη το πουλάει φαντάζομαι.
volvos - Σαβ 29 Αύγ 2015, 10:07:21
Θέμα δημοσίευσης:
Epeidi de mporoume na to paroume emeis profanos.
m_power_lunatic - Σαβ 29 Αύγ 2015, 11:59:06
Θέμα δημοσίευσης:
Σε αυτο ναι εχεις δικιο, σημειο αναφορας οποιος το εχει στο γκαραζ του.Αλλα ολα κανουνε τον κυκλο τους και ερχεται η ωρα να πουληθουνε.
geo106xs - Σαβ 29 Αύγ 2015, 14:21:38
Θέμα δημοσίευσης:
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι,δεν εχουμε κουταλια να τη φαμε... Evil
G.Bratsos - Δευ 31 Αύγ 2015, 11:05:02
Θέμα δημοσίευσης:
To αμάξι το είδα από κοντά στο Golden Rally Show !

Έπαθα πλάκα όταν το είδα !

Πολύ σπάνιο και τα 7.000 πολλά γα**το. Στα 4.000 το αγόραζα αύριο μιας και μετά την ολοκλήρωση του δικού μας 205 Rallye (για δρόμο) θα ξεκινήσει αγωνιστικό project με σεβασμό στην παράδοση Razz
m_power_lunatic - Δευ 31 Αύγ 2015, 13:33:28
Θέμα δημοσίευσης:
Το συστημα δεν αφηνει να δω τι εγραψες κσι δεν καταλαβαινω τί θελεις να πεις στην πρωτη σου προταση.

Παντως αν και δεν ειναι σωστο να σχολιαζομαι την τιμη του αυτοκινητου πιστευω οτι στα 4 χιλιαρικα αδικειται το συγκεκριμενο και η τιμη του ειναι πιο πανω σιγουρα και ξεκαθαρα, δεν ξερω ποσο αλλα σιγουρα πιο πανω.
kostas205 - Δευ 31 Αύγ 2015, 14:03:26
Θέμα δημοσίευσης:
εγω 10 ακατεβατα θα το εδινα (αν ειχα και 2ο) Cool αλλιως ποτε
volvos - Δευ 31 Αύγ 2015, 18:53:02
Θέμα δημοσίευσης:
Sorry alla exete dei poso pouliontai ekso??
An ayto to amaksi itan p.x germania tha eixe
poulithei se merikes ores
G.Bratsos - Δευ 07 Σεπ 2015, 20:07:32
Θέμα δημοσίευσης:
Το αυτοκίνητο ήρθε από το βάψιμο. Ξεκινήσαμε τη συναρμολόγηση σιγά σιγά.

1) https://www.dropbox.com/s/5h1ah1tew6zyq07/DSC_0189.JPG?dl=0

2) https://www.dropbox.com/s/1i8fxzfuo0v4qr2/DSC_0192.JPG?dl=0

3) https://www.dropbox.com/s/rnzyezaedo36cxd/DSC_0194.JPG?dl=0

4) https://www.dropbox.com/s/68vnrxpwhk86gyx/DSC_0197.JPG?dl=0

5) https://www.dropbox.com/s/w9s7o644wouf3m5/DSC_0210.JPG?dl=0

6) https://www.dropbox.com/s/30cz2hmn9c150kj/DSC_0211.JPG?dl=0

7) https://www.dropbox.com/s/e03u7ad39ccokm2/DSC_0213.JPG?dl=0

8) https://www.dropbox.com/s/qxg8vxabngy2p66/DSC_0222.JPG?dl=0

9) https://www.dropbox.com/s/jfd3qayau81lhhx/DSC_0237.JPG?dl=0

10) https://www.dropbox.com/s/3zzxyb1u9uu3zxb/DSC_0239.JPG?dl=0
kostas205 - Δευ 07 Σεπ 2015, 20:13:31
Θέμα δημοσίευσης:
πένα θα το κάνεις γιώργο μπραβο! απο βδομάδα θα ανεβάσω φωτογραφιες και απο το δικό μου που μολις βάφτηκε Very happy
kp61 - Τρι 08 Σεπ 2015, 08:38:13
Θέμα δημοσίευσης:
γιατι δεν μου ανοιγει καμια φωτογραφια?
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 13:19:24
Θέμα δημοσίευσης:
Εξωτερικά σχεδόν τελειώσαμε Laughing Laughing

https://www.dropbox.com/s/8z34h8uzus41qv3/IMG_20150910_192558.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pmp7dmr2i95nbbr/IMG_20150910_223935.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/7uetngfl9ghzv1m/IMG_20150914_141659.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/k930cbiw4w4s8rs/IMG_20150916_122756.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/1ija3v3ld32dx44/IMG_20150916_123137.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/30hvk4joondnisu/IMG_20150916_123144.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/d3afm7gguljaplu/IMG_20150916_123239.jpg?dl=0
Andreasf1 - Τετ 16 Σεπ 2015, 13:54:47
Θέμα δημοσίευσης:
Thumbs Up ωραίος!!!
Αντε, ραλλοζαντες και φουσκωματα τώρα.. Wink
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 14:00:25
Θέμα δημοσίευσης:
ετσι ετσι... + πισω προφυλακτηρας που πρεπει να μπουν εντος χρονου γιατι ειναι φρεσκοβαμμενο και μετα θα χτυπαει στο ματι!
Lef205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 17:04:35
Θέμα δημοσίευσης:
Βαφεις λευκή και τη γρίλια του προφυλακτήρα .
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 17:10:57
Θέμα δημοσίευσης:
χαχα.. παρατηρητικός. Κάποια πράγματα δεν τα ακολουθησα κατα γραμμα επειδη μου καθόντουσαν καλύτερα στο μάτι. Για παραδειγμα τα φανάρια, τα προβολακια και οι κόκκινες λωρίδες που θα βάλω στον προφυλακτήρα.
Lef205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 21:03:55
Θέμα δημοσίευσης:
Κόκκινες λωρίδες μπορείς να βρεις αυτοκόλλητες σε παρμπριζά, ειναι πολυ φθηνές και μοιάζουν πολυ με τις γνήσιες
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 21:31:04
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό θα κάνω, απλως δεν έχω βρει το καταλληλο πάχος.
SpyrosA - Τετ 16 Σεπ 2015, 21:39:35
Θέμα δημοσίευσης:
Πάρα πολύ ωραίο !! Καλή συνέχεια.
Κώστα από Πάτρα είσαι ?
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 21:41:05
Θέμα δημοσίευσης:
ναι σπυρο απο πάτρα.
Andreasf1 - Τετ 16 Σεπ 2015, 22:40:51
Θέμα δημοσίευσης:
Οπότε υπάρχουν πιθανότητες να το δούμε και απο κοντά.. Wink
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 22:42:56
Θέμα δημοσίευσης:
καλοκαιρακι εννοειται. Χειμωνα δυσκολο γιατι θα το εχω παρεα Κρητη που σπουδαζω Laughing
Andreasf1 - Τετ 16 Σεπ 2015, 22:56:17
Θέμα δημοσίευσης:
Οπότε δύσκολο γτ εγώ σπουδαζω Πάτρα οπότε καλοκαίρι δεν είμαι εδώ.. Razz
kostas205 - Τετ 16 Σεπ 2015, 22:58:38
Θέμα δημοσίευσης:
καποια βδομαδα θα συμπεσει..εχεις πμ
geo106xs - Τετ 16 Σεπ 2015, 23:31:07
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστα,Ηρακλειο σπουδαζεις;
SpyrosA - Πεμ 17 Σεπ 2015, 07:52:39
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ πιστεύω πως σίγουρα κάποια στιγμή θα σε πετύχω χειμώνα είτε καλοκαίρι.
kostas205 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 13:20:42
Θέμα δημοσίευσης:
ναι γιωργο ηράκλειο, σπύρο κόφτη και κόρνα για να σε καταλάβω. Cool
kostas205 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 13:30:47
Θέμα δημοσίευσης:
Έβαλα και τις κόκκινες λωρίδες σήμερα, επειδή δεν έβρισκα 12χιλ πάχος που ήθελα (γυρισα δεν ξέρω και γω πόσα μαγαζιά εδω την Πάτρα μέχρι 10χιλ ειχαν) είπα να δοκιμάσω διπλή των 6χιλ. Τελικά και 12χιλ να έβρισκα 6χιλ διπλή θα έβαζα κάνει μια κουρμπα όταν ενωνόνται που κάθεται ωραία στο μάτι.

https://www.dropbox.com/s/fcelz82iv7feuvg/IMG_20150917_132451.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/oyr5h5dngq83rnn/IMG_20150917_134429.jpg?dl=0

Ρε παιδιά γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω με τις πινακίδες; Επιτρέπεται να τις βάψω; εαν ναι, που μπορώ να βρώ το ειδικό ασπρο φωσφοριζέ χρωμα;
Μπορώ να βγάλω καινούργιες; Κόστος; Διαφωτίστε με Laughing
Andreasf1 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:06:43
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορείς να τις αλλαξεις με κόστος 30¤. Δηλώσεις απώλεια, πας στο υπουργείο και κανεις αίτηση (?) για καινούργιες.
Αλλά θα σου δώσουν τις καινούργιες που είναι μεγάλες και εμένα προσωπικά δεν μ αρέσουν για μικρά αυτοκίνητα τουλαχιστον εκείνης της εποχής. Αυτές που έχεις τις θεωρώ πιο ρετρό (γούστο δικο μου βέβαια). Cool
geo106xs - Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:18:59
Θέμα δημοσίευσης:
Εξελισσεται σε κουκλακι το 205 Very happy
Σχετικα με τις πινακιδες συμφωνω με τον Ανδρεα,οι καινουριες φαινονται παραταιρες σε παλαιοτερα αυτοκινητα.

Κωστα,απ'οτι καταλαβα,εισαι ακομη στην Πατρα,οποτε για καφε στο Ηρακλειο λιγο δυσκολο αυτες τις μερες που ειμαι κατω...
Οσο ημουν φοιτητης και ειχα το 106 στο Ηρακλειο,ειχα κανει τρελα παντιλικια στη διασταυρωση στο Γιοφυρο,απο παραλιακη προς 62 μαρτυρων Laughing
kostas205 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:19:09
Θέμα δημοσίευσης:
ακριβως για τον ιδιο λογο θέλω να κρατήσω τις μικρές. Ψάχνω να βρω την φωσφοριζε ασπρη μπογια να τις περασω αλλα πουθενα.
kostas205 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:21:08
Θέμα δημοσίευσης:
γιωργο στης 22 πρωι θα είμαι Ηράκλειο επειδη αρχίζω εξάμηνο.
geo106xs - Πεμ 17 Σεπ 2015, 14:26:19
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω θα ειμαι μεχρι τις 25 λογω πτυχιακης,οποτε,αμα θες κανονιζουμε για καφε Wink
makis106 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 15:25:05
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
ακριβως για τον ιδιο λογο θέλω να κρατήσω τις μικρές. Ψάχνω να βρω την φωσφοριζε ασπρη μπογια να τις περασω αλλα πουθενα.
Υπαρχει τροπος, αλλα δεν ξερω αν θα βρεις τα υλικα.
πουλανε αυτοκολλητο ασπρο φωσφοριζε, ιδιο με αυτο που εχουν οι πινακιδες. (το ειχα βρει σε μαγαζι που πουλαει χρωματα, εργαλεια κλπ.) ξυνεις την παλια πινακιδα με περιστροφικη βουρτσα, ωσπου να μειναι μονο το μεταλλο. περνας προσεκτικα απο πανω το αυτοκολλητο και στη συνεχεια μονώνεις με χαρτοταινια και βαφεις τα γραμματα με πινελακι, με ειδικο χρωμα (δεν θυμαμαι πως το λενε) που πιανει πανω στο αυτοκολλητο, ειτε βαφεις τα γραμματα με μαρκαδορο με χρωμα.
Ετσι ειχα φτιαξει τις πινακιδες του 106 μου και ηταν σαν καινουργιες.
kp61 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 16:35:23
Θέμα δημοσίευσης:
οι προφυλακτηρες δεν ειχαν κοκκινα ριγακια, βγαλτα αν θες να ειναι ομοιο με του εργοστασιου.

μπορει να ανεβασει καποιος καμια φωτο? γιατι οποιος δεν ειναι γραμμενος στο dropbox δεν μπορει να δει καμια....
kostas205 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 16:41:20
Θέμα δημοσίευσης:
το γνωριζω, όπως απάντησα και νωρίτερα στο λευτέρη, δεν εχω ακολουθήσει κατα γράμμα το εργοστασιακό καθώς κάποιες μικροαλλαγές κάθονται καλύτερα στο μάτι μου. Φτιάξε ενα λογαριασμό dropbox δεν ειναι τιποτα ενα email θελει, δεν τα ανεβάζω μεσω imgur κτλ.. διοτι χανονται μετα απο ενα συγκεκριμένο χρονικο διαστημα.
Lef205 - Πεμ 17 Σεπ 2015, 20:32:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ουτε εγω ειμαι γραμμένος , σβήνω το παράθυρο εγγραφής και τις βλεπω μια χαρά μετά από λίγο .
kostas205 - Παρ 18 Σεπ 2015, 22:07:23
Θέμα δημοσίευσης:
Σήμερα περιποιηθηκα το πορτπαγκαζ. Απλα πραγματα πήρα μια μαυρη μοκετουλα, έκοψα ξύλα τα έβαψα κόκκινα και έφτιξα ενα κουτάκι. Το κουτάκι το στερέωσα αριστερά. Οι διαστάσεις του κουτιού είναι 35εκ x 15εκ x 8 χιλ και για τους ενδιαφερόμενους χωράει τον σταυρό, τον γρύλο , τον πυροσβεστήρα , ενα 4lt δοχείο νερου και ένα 1lt δοχειο λαδιού.

https://www.dropbox.com/s/zy2rx9ugbl7szoo/12029146_10206586558616729_1806094028_n.jpg?dl=0
G.Bratsos - Σαβ 19 Σεπ 2015, 13:56:44
Θέμα δημοσίευσης:
Συνεχίζουμε κι εμείς το project. Δίνεται μεγάλη σημασία στους εσωτερικούς θορύβους. Το αυτοκίνητο ντύνεται και μονώνεται όσο γίνεται για να περιοριστούν.

Μοτερικά έχει ένα φρεσκάρισμα στα ψιψιψίνια καθώς είχε περάσει μεγάλο service και μάλλον θα μπει κεντροφόρος καλύτερος.

"Μαλαγανιές":
Στα "extra" θα είναι κεντρικό κλείδωμα, ηλ. παράθυρα, κονσόλα από GTi και μάλλον bucket καθίσματα μέχρι να φτιαχτούν τα δικά του σωστά. Επίσης λόγω χρώματος άσπρου θα μπουν στους προφυλακτήρες τα κοκκινάκια όπως έχει βάλει και ο φίλος από την Πάτρα

1) https://www.dropbox.com/s/lh2k1w93rny1jgx/DSC_0333.JPG?dl=0
2) https://www.dropbox.com/s/0m9wa6de1duojjj/DSC_0329.JPG?dl=0
4) https://www.dropbox.com/s/das1vqny916y1kd/DSC_0315.JPG?dl=0
5) https://www.dropbox.com/s/4qq74walq0xmci4/DSC_0313.JPG?dl=0
6) https://www.dropbox.com/s/s6canpsigsz7nf1/DSC_0304.JPG?dl=0
7) https://www.dropbox.com/s/q3664k4mcwfhpp7/DSC_0287.JPG?dl=0
kostas205 - Σαβ 19 Σεπ 2015, 14:13:06
Θέμα δημοσίευσης:
Πιο πιστος στο εργοστασιακο Laughing Γιώργο το κάτω μέρος του πίσω προφυλακτήρα είναι απο το απλό όχι απο gti/rallye. Καλά τα λέω;
Lef205 - Σαβ 19 Σεπ 2015, 14:42:17
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργο βάψατε το ταμπλό ?
m_power_lunatic - Σαβ 19 Σεπ 2015, 16:06:01
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστα θα γινει πολυ ωραιο το 205 σου,απο ζαντα θα βαλεις απο 106 λευκες???

Φοβερο και του Γιωργου,ο πισω προφυλαχτηρας χαμηλα ειναι σαν του απλου απο οτι βλεπω οπως τον εχει και ο Κωστας.

Παιδια ευχαριστουμε για τις φωτογραφιες για τον εμπλουτισμο του thread!
kostas205 - Σαβ 19 Σεπ 2015, 17:17:34
Θέμα δημοσίευσης:
Για ζάντα ο πρώτος στόχος είναι η σιδερένια του 205r. Εαν δεν βρεθεί βλέπουμε.
m_power_lunatic - Κυρ 20 Σεπ 2015, 13:54:53
Θέμα δημοσίευσης:
Σήμερα βγηκαμε για γυμναστικη με το ποδηλατο λογω της πολυ ωραιας μερας και σαρωσα ως συνηθως το Παλαιό Ψυχικό που είναι κοντά μου.

Εκεί λοιπόν που ρολάραμε χαλαρα για να τσεκαρω τί εχουνε μεσα τα γκαραζ κτλ βρισκω 205 GTI 1.9 με οροφή λευκό μεσα σε μονοκατοικία χωρις πινακίδες ψιλοπαρατημένο.Φαινοτανε πληρες,συγκρατησα τον δρομο μιας και ακριβως στα λιγα μετρα εχει BMW E21 323i άριστο με νουμερα λεσχης που το βλεπω και ξερογλυφομαι λογω της αλλης μου τρελας με τα BMW.

Σιγουρα υπαρχουνε και αλλα παρατημενα ανα την Αθήνα το θεμα ειναι ποτε θα βγουνε προς πωληση.
Lef205 - Κυρ 20 Σεπ 2015, 16:00:46
Θέμα δημοσίευσης:
Για στειλε καμι διεύθυνση του gti !
kp61 - Κυρ 20 Σεπ 2015, 18:47:04
Θέμα δημοσίευσης:
Το 323 ηταν γαλαζιο με ιστορικες, και σαν καινουργιο;[/list]
G.Bratsos - Πεμ 24 Σεπ 2015, 17:44:58
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Γιώργο βάψατε το ταμπλό ?


Το ταμπλό καθαρίστηκε με βαζελίνη.

Ο πίσω προφυλακτήρας δεν είναι rallye.
Lef205 - Πεμ 24 Σεπ 2015, 18:34:11
Θέμα δημοσίευσης:
Λάμπει φιλε !
Για πες λεπτομέρειες πως καθαρίστηκε
kostas205 - Πεμ 24 Σεπ 2015, 19:51:04
Θέμα δημοσίευσης:
Αν έχεις και μπορείς, ανέβασε μια φωτογραφία ΠΡΙΝ/ΜΕΤΑ Laughing
G.Bratsos - Πεμ 24 Σεπ 2015, 22:21:45
Θέμα δημοσίευσης:
Sorry παιδιά.

Αν και από τη φωτογραφία (στη μέση εκεί που βγαίνει ο αέρας) φαίνεται το ταμπλό είναι δερμάτινο.

Καθαρίστηκε και περάστηκε βαζελίνη για να μην φουσκώσει από τον ήλιο.
kostas205 - Δευ 28 Σεπ 2015, 11:22:08
Θέμα δημοσίευσης:
Γνωρίζει κανείς εαν το κάτω μέρος του πίσω προφυλακτήρα στο 205 cj, είναι ίδιο με του gti/rallye;
G.Bratsos - Τρι 29 Σεπ 2015, 10:20:13
Θέμα δημοσίευσης:
Την επόμενη βδομάδα θα είμαι Τρίπολη οπότε θα το δω επιτέλους και από κοντά και πιθανώς να είναι έτοιμο για την πρώτη του βόλτα!

1) https://www.dropbox.com/s/ksto61yc33sd7v7/DSC_0406.JPG?dl=0
2) https://www.dropbox.com/s/tsvynoiwf8vq992/DSC_0415.JPG?dl=0
3) https://www.dropbox.com/s/wo1u0ymr8wceotu/DSC_0398.JPG?dl=0
4) https://www.dropbox.com/s/eu2m2qtbeqeg1pt/DSC_0405.JPG?dl=0
5) https://www.dropbox.com/s/333hlgryn808tsu/DSC_0424.JPG?dl=0
6) https://www.dropbox.com/s/govkxdg8l451yga/DSC_0432.JPG?dl=0

Ήμουν Πορταριά και είδα από κοντά αυτό:

1) https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t35.0-12/12050780_10206463436399001_2074925060_o.jpg?oh=ffa5fea71a851bc01fe38c0b596d94f2&oe=560D085A
2) https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t35.0-12/12076305_10206463436719009_741254504_o.jpg?oh=341c10fff77ce25f8cc3782a8d5f91b6&oe=560CEC7C
3) https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t35.0-12/12076305_10206463436719009_741254504_o.jpg?oh=341c10fff77ce25f8cc3782a8d5f91b6&oe=560CEC7C

Μίλησα με το παιδί από Καρδίτσα νομίζω, απλά έχει το Dimma look. Μοτερικά φοράει μια 1.9cc 8v (από GTi) με καρμπυρατέρ από R1.


Υ.σ: Facebook group κάτι έχουμε PSClub ?
m_power_lunatic - Τρι 29 Σεπ 2015, 11:25:55
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν βλεπω τιποτα απο φωτο απο το δικο σου στο dropbox
Lef205 - Τετ 30 Σεπ 2015, 00:18:16
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
Γνωρίζει κανείς εαν το κάτω μέρος του πίσω προφυλακτήρα στο 205 cj, είναι ίδιο με του gti/rallye;

Κώστα καλησπέρα ,
Οχι δεν ειναι .
Του CTi όμως ειναι .
G.Bratsos - Πεμ 01 Οκτ 2015, 23:44:17
Θέμα δημοσίευσης:
Θα μπει κάποιο προστατευτικό κάτω από το μοτέρ στο μέλλον. Το κάτω μέρος του αυτοκινήτου και τα ζαντολάστιχα.

1) https://www.dropbox.com/s/6fk4aih6merwmlg/DSC_0445.JPG?dl=0
2) https://www.dropbox.com/s/fwfpc60f6shmxsl/DSC_0461.JPG?dl=0
3) https://www.dropbox.com/s/f5j58m0ysngziop/DSC_0450.JPG?dl=0
4) https://www.dropbox.com/s/48ylb3zp0eafj5m/DSC_0446.JPG?dl=0
5) https://www.dropbox.com/s/3m4wr65o58l8she/DSC_0454.JPG?dl=0
6) https://www.dropbox.com/s/fbggi2vuu4496ha/DSC_0452.JPG?dl=0
kostas205 - Σαβ 03 Οκτ 2015, 14:10:16
Θέμα δημοσίευσης:
Από την σημερινή βόλτα στην Ελαία (γιώργο πολύ ωραία διαδρομή Laughing ).

https://www.dropbox.com/s/402sxwy8zs93ret/%CE%95%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%B1.jpg?dl=0
christos_99 - Σαβ 03 Οκτ 2015, 15:28:32
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια λιγο σορρυ για το ψιλοακυρο, αλλα εσεις που ασχολειστε με 205 θα ξερετε καλυτερα.

Υπαρχει εκδοση του 205 σε 1.6 ?? Το ρωταω διοτι εχτες που πηγα στην γειτονια του κολλητου μου, συναντησα ενα ψιλοπαρατημενο 205 (αλλα με λιγα συμμαζεματακια συμμορφωνεται), και στο πλαϊ πισω απ το τζαμι απ τα πισω καθισματα εγραφε 1.6 και οχι 1.3 ή 1.9 οπως γραφουν τα περισσοτερα 205 που εχω δει...

Υπηρξε εκδοση σε 1.6 (λογικα και 8βαλβιδο απ οτι φανταζομαι) ή ειναι πατενταρισμενο απ τον ιδιοκτητη.?
kostas205 - Σαβ 03 Οκτ 2015, 15:30:39
Θέμα δημοσίευσης:
Το 205 gti έβγαινε σε 1,6 και 1,9 κυβικά (και τα δυο μοτερ 8βαλβιδα).
geo106xs - Σαβ 03 Οκτ 2015, 16:56:22
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
Από την σημερινή βόλτα στην Ελαία (γιώργο πολύ ωραία διαδρομή Laughing ).

https://www.dropbox.com/s/402sxwy8zs93ret/%CE%95%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%B1.jpg?dl=0

Ωραιοοος ο Κωστας Thumb Left
Μακαρι να το ειχα Κρητη και το δικο μου να πηγαιναμε παρεα Embarassed
m_power_lunatic - Κυρ 04 Οκτ 2015, 13:31:08
Θέμα δημοσίευσης:
Πολυ ωραιες δουλειες στα 205 σας,μπραβο σε ολους σας!
kostas205 - Τρι 06 Οκτ 2015, 00:28:40
Θέμα δημοσίευσης:
Λευτέρη αυτός ο προφυλακτήρας βρίσκεται σε cj. Είναι του gti/rallye ;
https://www.dropbox.com/s/mtqdlhrlycp3mx2/Screenshot_2015-10-06-01-20-55.png?dl=0
Lef205 - Πεμ 08 Οκτ 2015, 20:18:26
Θέμα δημοσίευσης:
Τον ξυλώνεις οπως ειναι .
Απο οτι βλεπω αυτο το CJ συνέχισε την καριέρα του ως look CTi γιατι εχει και φρυδακια .
Αν μπορείς τα ξυλώνεις και αυτα και τα βάζεις στην αποθήκη σου διότι δεν ξερεις ποτε τι γίνεται !
kostas205 - Πεμ 08 Οκτ 2015, 20:20:46
Θέμα δημοσίευσης:
Το χει μια κύρια. Το εχει κανει συγκρουομενο. Θα πάω αύριο να αρχίσω τα παρακάλια Laughing
jimakos205 - Σαβ 17 Οκτ 2015, 14:30:45
Θέμα δημοσίευσης:
παιδια το 205 μου φθειρει σχετικα γρηγορα τα ημιαξονια...εχει κανεις καμια ιδεα αν φταιει κατι η ειναι λογικο?υπαρχουν μηπως πιο ενισχυμενα να βαλω?να θυμησω οτι ειναι γνησιο 1.9 cti με αλλαγμενο μπροστινο συστημα απο 1.9 gti
kostas205 - Κυρ 25 Οκτ 2015, 13:10:19
Θέμα δημοσίευσης:
Ήρθαν οι βροχές!
https://www.dropbox.com/s/a366b4vkhyqwqpc/12120329_1621055328156544_1432234287_n.jpg?dl=0
geo106xs - Κυρ 25 Οκτ 2015, 14:40:58
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραιος ο Κωστας!
Αν θες για Κυριακατικη βολτα πηγαινε Ροδια και παρε το δρομο για μονη Σαββαθιανων,σε ένα σημειο είναι το υδραγωγειο του χωριου,εχει απιστευτη θεα για φωτος με την πεζαρα!

Τσεκαρε:


Εντιτ:
Στο δρομο για Ροδια,εχει ωραιο στροφιλικι αλλα σε ορισμενα σημεια είναι επικινδυνα,επισης εχει αρκετη κινηση λογω εστιατορίων,οποτε δεν ενδείκνυται για ταρζανιες!
Μολις βγαλεις φωτος εκει που σου ειπα,παρε το εταιρον ημισυ ή τα φιλαρακια και στο κατεβα,κατσε για φαγητο εχει απίστευτα εστιατόρια με πανεμορφη θεα! Wink
kostas205 - Κυρ 25 Οκτ 2015, 16:39:51
Θέμα δημοσίευσης:
με την πρωτη ευκαιρία θα πάω, φαίνεται πολύ ομορφο μέρος!
m_power_lunatic - Παρ 06 Νοέ 2015, 17:25:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ειδα πριν λιγο Αναπαυσεως-Βριλήσσια αγωνιστικο 205 λευκο με θόρυβο πολυ δυνατο και ο οδηγος να το ξεκιναει στο φαναρι του νεκροταφειου τερμα........
kp61 - Παρ 06 Νοέ 2015, 18:39:37
Θέμα δημοσίευσης:
Very happy
m_power_lunatic - Παρ 06 Νοέ 2015, 20:05:56
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μου φανηκε για το δικο σου, αλλου οδηγουσες? Εχεις ποδαρακι βαρυ......42-44 νουμερο? Smile)))
kp61 - Παρ 06 Νοέ 2015, 20:14:49
Θέμα δημοσίευσης:
46 φοραω. Smile
m_power_lunatic - Παρ 06 Νοέ 2015, 20:37:06
Θέμα δημοσίευσης:
Βαρυ δεν σου ειπα εγω.....το ακουσα απο τις παντοφλιες στις αλλαγες χαχαχαχαχαχα!!!!

Ινφο για το 205?
ronnie - Κυρ 08 Νοέ 2015, 00:38:17
Θέμα δημοσίευσης:























BTS - Κυρ 08 Νοέ 2015, 02:30:32
Θέμα δημοσίευσης:
Τόσο όμορφο, σαν ψεύτικο. Thumb Left
kostas205 - Κυρ 08 Νοέ 2015, 04:19:47
Θέμα δημοσίευσης:
Πανέμορφο!! Μπράβο
kpsig - Κυρ 08 Νοέ 2015, 19:08:05
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΠΙΘΑΝΟ, μπράβο!
Mono AEK - Δευ 09 Νοέ 2015, 10:03:51
Θέμα δημοσίευσης:
θα συμφωνησω με τους απο πανω

φτου να μη στο ματιασω!
SpyrosA - Δευ 09 Νοέ 2015, 16:22:39
Θέμα δημοσίευσης:
Μπράβο να το χαίρεσαι!!!
m_power_lunatic - Παρ 13 Νοέ 2015, 15:08:31
Θέμα δημοσίευσης:
Την πρωτη φορα που το ειδα δεν το απαοφασισα λογω καροτσας,τωρα λεω να το παρω και να βαλω ολα τα πραγματα πανω σε ενα colorline λευκο που εχω βρει και το οποιο ειναι αβαφτο εντελως.

Μηχανικα το παιδι μου ειπε δεν θελει τιποτα,εχουνε αλλαχθει αρκετα πραγματακια,να την κανω την κινηση???

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7138140/

Στα δυο ειμαι.....
kostas205 - Παρ 13 Νοέ 2015, 20:08:35
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτή η αγγελεία ηταν πάνω και παλιότερα. Ενημερωτικά, στην περίπτωση που δεν το ξέρεις, το μοτερ είναι του 106 και όχι του 205.
geo106xs - Παρ 13 Νοέ 2015, 21:28:50
Θέμα δημοσίευσης:
Τι αυτο παρεις,τι μια μετατροπη 106 1.3 και το body kit του 205 rallye πανω κατω τα ιδια θα σου βγει Confused
Το θετικο ειναι οτι φοραει ζαντες και οτι δε θα ψαχνεις απο δω κι απο 'κει για να βρεις κομματια απο το body kit...
m_power_lunatic - Παρ 13 Νοέ 2015, 21:46:47
Θέμα δημοσίευσης:
Το ειχα δει στο Ηρακλειο πριν 1-2 χρονια και το αφησα λογω καροτασς, ηθελε δουλιτσα και δεν ηθελα να ασχοληθω τοτε.Εχει πραγματα που θεωρω δεν βρισκονται ευκολα και η τιμη ειναι ελκυστικη θεωρω γιατι μηχανικα εχουνε πεσει χρηματα.

Ετσι λεω τουλάχιστον και βασικα ψηθηκα λογω του colorline που ειναι αψογο.
kostas205 - Παρ 13 Νοέ 2015, 21:55:50
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο που θα δυσκολευτεις να βρεις είναι τα φρυδάκια. Τα υπόλοιπα υπάρχουν ακόμα σε μάντρες. Στο λέω επειδή και εγώ είμαι στην αναζήτηση.
Lef205 - Κυρ 15 Νοέ 2015, 00:19:14
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως ειναι λιγο mix grill το αυτοκινητο . Κάτι μεταξύ Ραλλυ gti και απλό .
Δεν ειναι κάτι ολόκληρο που θα κανεις τη μεταμόσχευση και δεν θα χρειαστείς βίδα .
m_power_lunatic - Κυρ 06 Δεκ 2015, 17:08:47
Θέμα δημοσίευσης:
Nα ενημερωσω και εδω,το αφησα το 205R και λογω αποστασης αλλα και λογω mix grill που λεει και ο Λευτερης.

Αυριο θα δω το Mi 16 και βλεπουμε,το κακο ειναι οτι ειναι αδηλωτο και δηλωμενο 1.0 στην αδεια.Απο 106 GTI πρωτης γενιας που κοιταω και εχω και αγγελια ζητησης τιποτα μεχρι στιγμης,ειδα το μαυρο στην Νικαια αλλα δεν....χωρις να ειναι κακο βεβαια.
Σημερα ειδα ενα 1.6 8v rallye εντελως ανεγγιχτο και πρωτο χερι και αβαφτο αλλα δεν ειχε a/c.
Lef205 - Κυρ 06 Δεκ 2015, 17:13:20
Θέμα δημοσίευσης:
Πιστεύω να σου ειπε οτι δεν το δίνει με τις 15αρες που φοράει .
Τουλαχιστον ετσι έλεγε πριν λίγες μέρες .
Ειναι καλο αλλα οπως λες και εσυ εχει το ρίσκο του αδήλωτου .
m_power_lunatic - Κυρ 06 Δεκ 2015, 19:09:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι μου το ειπε, το αδηλωτο με απασχολει βασικα, θα ρωτησω τί μπορει να γινει αυριο σε διεκπαιρεωτή.Δεν εχω αμάξι μετακίνησης μονο το σμάρτ της γυναικας μου και το 13άρι και θελω καθημερινο λιονταρακι.
Chrono - Τετ 09 Δεκ 2015, 17:13:57
Θέμα δημοσίευσης:
christos_99 έγραψε:
Παιδια λιγο σορρυ για το ψιλοακυρο, αλλα εσεις που ασχολειστε με 205 θα ξερετε καλυτερα.

Υπαρχει εκδοση του 205 σε 1.6 ?? Το ρωταω διοτι εχτες που πηγα στην γειτονια του κολλητου μου, συναντησα ενα ψιλοπαρατημενο 205 (αλλα με λιγα συμμαζεματακια συμμορφωνεται), και στο πλαϊ πισω απ το τζαμι απ τα πισω καθισματα εγραφε 1.6 και οχι 1.3 ή 1.9 οπως γραφουν τα περισσοτερα 205 που εχω δει...

Υπηρξε εκδοση σε 1.6 (λογικα και 8βαλβιδο απ οτι φανταζομαι) ή ειναι πατενταρισμενο απ τον ιδιοκτητη.?

Yπάρχει έκδοση του 205 σε 1.6 ??? Αυτό δεν είναι ερώτηση ,είναι ιεροσυλία Very happy Very happy
m_power_lunatic - Τετ 09 Δεκ 2015, 19:17:22
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Ναι μου το ειπε, το αδηλωτο με απασχολει βασικα, θα ρωτησω τί μπορει να γινει αυριο σε διεκπαιρεωτή.Δεν εχω αμάξι μετακίνησης μονο το σμάρτ της γυναικας μου και το 13άρι και θελω καθημερινο λιονταρακι.


Ή μήπως θέλω εκείνο το μπλέ με τις χρυσές ζάντες με τον ρομβο στο καπώ?
kostas205 - Δευ 21 Δεκ 2015, 13:13:37
Θέμα δημοσίευσης:
Αν έχει κανεις υποψία που μπορώ να βρω πίσω προφυλακτήρα απο 205 gti/rallye ας μου στείλει ένα pm. Έχω πάρει πόσα τηλέφωνα σε μάντρες και τίποτα.
gkogkolos - Δευ 28 Δεκ 2015, 14:06:01
Θέμα δημοσίευσης: P205 Rallye 16v
Χαιρετώ όλα τα μέλη και ειδικότερα τους κατόχους/λάτρεις των 205

Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες απο το 205 που κάνω ολοκληρωμένη ανακατασκευή, αμάξωμα, κινητήρα, μετάδοση κλπ.

Ο ηλεκτρολόγος μένει και ο προγραμματισμός (και ζάντες)


http://s28.postimg.org/4id4lj2il/12032571_460966144085582_2073867303_n.jpg

http://s23.postimg.org/kwk1dkeob/12168415_524902350997819_774008654_o.jpg

http://s10.postimg.org/hanqd3x9l/12169545_524902244331163_585290586_o.jpg

http://s16.postimg.org/qgujk5t4l/12041910_10153901899810101_1183931589_n.jpg

http://s7.postimg.org/akyeopnjv/12042265_10153901899795101_745573489_n.jpg

http://s7.postimg.org/i660xx7y3/12033653_10153901899925101_2058713189_n.jpg

http://s3.postimg.org/q1pmzm3pv/205_2.jpg

http://s2.postimg.org/f9xvxmeo9/205.jpg
geo106xs - Δευ 28 Δεκ 2015, 14:16:22
Θέμα δημοσίευσης:
Με μονη ενσταση το 16v μοτερ,το υπολοιπο φαινεται πολυ καλο!
Μπραβο που κρατατε ζωντανα τετοια οχηματα!
Καλη συνεχεια Μανωλη! Περιμενουμε κι αλλες φωτογραφιες!
kpsig - Δευ 28 Δεκ 2015, 16:38:21
Θέμα δημοσίευσης:
Το 16V Μοτέρ εμφανώς μεταφέρει αρκετό βάρος εκεί που δεν θα έπρεπε (εμπρός, μακρυά, ψηλά...). Το βλέπω στο 205 μου σε σχέση με το 8v μοτέρ που είχε. Δεν λέω, σαφώς καλύτερο μοτέρ αλλά πια η μούρη θέλει να συνεχίσει ευθεία. Θέλει άλλο τρόπο οδήγησης...
kostas205 - Δευ 28 Δεκ 2015, 20:38:06
Θέμα δημοσίευσης:
Δηλαδή πόσα κιλά παραπάνω προσθέτει το 16v μοτέρ?
geo106xs - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:06:07
Θέμα δημοσίευσης:
Εν συγκρισει με το 1.3,σχεδον 50kg επιπλεον.
kp61 - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:12:10
Θέμα δημοσίευσης:
Και ολα μπροστα μπροστα
kostas205 - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:12:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ειναι μεγαλη διαφορα. Αφού λοιπον το γνήσιο μοτέρ είναι σχεδόν απίθανο να βρεθεί, ποια είναι η καλύτερη "συγκατάβαση" ;
kp61 - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:24:01
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω οδηγησει για παρα πολλα χλμ, μια καλη μετατροπη, με κινητηρα 1400 απο colorline! Οτι πιο κοντινο στο γνησιο μοτερ

Φορουσε και διπλα weber, (αλλα dcoe γιατι τα μαμα ειναι απιθανο να βρεθουν)
Απιθανη αισθηση
kostas205 - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:33:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ενδιαφερον, θυμασαι τι υποδύναμη είχε το μοτερ;
kp61 - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:36:13
Θέμα δημοσίευσης:
Θεωρητικα το 1400 ειχε 80 ιππους.
Αυτο βεβαια χωρις καμια μετατροπη, εκτος των διπλων και μιας εξατμισης, εκανε το αυτοκινητο να "πεταει"
kostas205 - Δευ 28 Δεκ 2015, 22:41:15
Θέμα δημοσίευσης:
Και το μοτερ απο το 13αρι θα ηταν μια καλή επιλογή, ισως και πιο οικονομική.
geo106xs - Δευ 28 Δεκ 2015, 23:27:08
Θέμα δημοσίευσης:
Το μαντεμενιο μπλοκ,ειναι πιθανοτατα και ο λογος που το 106 "φαρδυνε" πισω κατα 2cm.

Αν και εκτος θεματος,ποια η διαφορα των dcom και των dcoe;
kp61 - Δευ 28 Δεκ 2015, 23:48:09
Θέμα δημοσίευσης:
Δουλευει και με τα δυο στην πραγματικοτητα
Απλα τα dcom ειναι πιο "φιλικα" και πιο οικονομικα λενε..... Απ την αλλη ο παλμος μου ειχε πει οτι το σεταρισμα τους πλησιαζει πολυ σεταρισμα 45αριων

Το ασχημο ειναι οι επιταχυντες που ειναι 38 και απλα δεν υπαρχουν πουθενα στο εμποριο( εννοειται ΚΑΙ στο εξωτερικο) σε αντιθεση με τους 35/40/45 που υπαρχουν παντου
Επισης περιεργα και τα καλαμια τους αλλα βρισκονται

Υποψιν ΚΑΙ τα Ν αλλα και τα Α φορουσαν ακριβως το ιδιο σεταρισμα στα καμπς
geo106xs - Δευ 28 Δεκ 2015, 23:59:38
Θέμα δημοσίευσης:
Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!
Απ'οτι καταλαβαινω λοιπον,τα dcom ηταν εξελιγμενα για το 205 αποκλειστικα.

το mini 1275 του πατερα μου,το οποιο εχει dcoe 40,ειναι αρκετα δυστροπο(μεχρι να το συνηθισεις),ειδικα κατα τη διαρκεια της επιταχυνσης μεσα σε στροφη,το 205 φανταζομαι δεν εχει τετοια θεματα τουλαχιστον σε εργοστασιακη μορφη
kpsig - Τρι 05 Ιαν 2016, 10:41:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ερώτηση, μου κόπηκε το λαστιχάκι σαν σιφώνι που συνδέει την τρόμπα βενζίνης με την τάπα του πλαστικού σώματος, αυτο που βιδώνει στο τεπόζιτο. (Μετά από 29 χρόνια). Η τρόμπα είναι από 205 Gti. Το λαστιχάκι δεν υπάρχει πουθενά, προφανώς, οπότε ψάχνω είτε άδεια (από την ηλεκτρική τρόμπα) αντλία ή μαστούς να βάλω επάνω στο υπάρχων καπάκι.
Ιδέες;
Lef205 - Τρι 05 Ιαν 2016, 19:54:04
Θέμα δημοσίευσης:
Κώστα βάλε φωτο αν μπορείς
kpsig - Τρι 05 Ιαν 2016, 22:16:20
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Κώστα βάλε φωτο αν μπορείς


http://www.aussiefrogs.com/forum/peugeot-forum/115706-new-member-1987-205-gti-2.html
Είναι ακριβώς όπως το δικό μου. Το χαλασμένο λάστιχο είναι αυτό που συνδέει το μαστό εξόδου καυσίμου με την αντλία, στο κέντρο , εκεί που φαίνεται το κολιεδάκι.
kpsig - Τρι 05 Ιαν 2016, 22:57:35
Θέμα δημοσίευσης:
kp61 έγραψε:
Και ολα μπροστα μπροστα

http://forum.205gtidrivers.com/index.php?showtopic=103378&page=1
m_power_lunatic - Τετ 06 Ιαν 2016, 13:06:50
Θέμα δημοσίευσης:
Aσχετο και σχετικο μαζι,πουληθηκε πολυ γρηγορα το λευκο Mi 16 205 GTI στο χιλιαρικο.Ισως το ειχατε δει και στο car.gr
G.Bratsos - Πεμ 07 Ιαν 2016, 11:05:33
Θέμα δημοσίευσης:
Κατέβηκα Τρίπολη για Χριστούγεννα - Πρωτοχρονιά και το πρώτο πράγμα είναι να τ' οδηγήσω!

Παραθέτω μερικές βραδινές που έβγαλα μ' έναν φίλο!

https://www.dropbox.com/s/9sc0a9vxvewnl0h/DSC_0009a.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/5gjourd6u5s4dnd/DSC_0008.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/lrfp9rr8hyrbmog/DSC_0008ab.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/18tt4erjj2ulkwx/DSC_0001.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hedypet6wm0nfbp/DSC_0003.jpg?dl=0

Το αυτοκίνητο είναι τέλειο! Από βενζίνες είμαι πολύ ευχαριστημένος (έστω και τις 2 βδομάδες που το οδήγησα), δυστυχώς δεν ανοίγει όπως το 205 GTi 1.9 που είχα νωρίτερα αλλά είναι πιο ελένξιμο.

Στην καμπίνα δεν ακούγεται τίποτα από ήχους μόνο η εξάτμιση ελαφρώς (DEVIL 80ara νομίζω)!!!

Καλή χρονιά σε όλους !!!
m_power_lunatic - Πεμ 07 Ιαν 2016, 11:48:16
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλη χρονια με υγεια πανω απο ολα,βαλε καμια φωτο μεσα-εξω τελειωμενο να μπανισουμε!
kpsig - Πεμ 07 Ιαν 2016, 12:50:33
Θέμα δημοσίευσης:
kpsig έγραψε:
Lef205 έγραψε:
Κώστα βάλε φωτο αν μπορείς


http://www.aussiefrogs.com/forum/peugeot-forum/115706-new-member-1987-205-gti-2.html
Είναι ακριβώς όπως το δικό μου. Το χαλασμένο λάστιχο είναι αυτό που συνδέει το μαστό εξόδου καυσίμου με την αντλία, στο κέντρο , εκεί που φαίνεται το κολιεδάκι.


http://i1370.photobucket.com/albums/ag274/k_sigounis/New%20Picture_zps9yfo7lxk.png
Andreasf1 - Πεμ 07 Ιαν 2016, 16:20:08
Θέμα δημοσίευσης:
Καλη χρονιά! Πολύ ωραίες φωτογραφιες αλλά ακόμα πιο ωραίο αυτοκίνητο!! :D
kostas205 - Τρι 12 Ιαν 2016, 23:04:51
Θέμα δημοσίευσης:
*** 205 ***

Το είχα αφήσει για χριστούγεννα 3 βδομάδες (πολλά $ το καράβι).
Οι μετακινήσεις μου Πάτρα, γινόντουσαν με το 207 (1.4) του πατέρα...

Με το που πάτησα πόδι Κρήτη, έφυγα parking να το πάρω βόλτα.
Ειλικρινά μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως ένα αυτοκίνητο, στην απλή του έκδοση, έχει τέτοια οδηγική συμπεριφορά. Δηλαδή, όταν με το καλό ολοκληρωθεί η μετατροπή, τι θα γίνει;

https://www.dropbox.com/s/me0g3d1m2525i76/20160112_164143.jpg?dl=0

Υ.Γ. δεν παίζει να βγάζει 60 άλογα αυτό το μοτέρ. Ίσως φταίει η απειρία μου, αλλά και πάλι μου φαίνονται λίγα..
ted205 - Δευ 01 Φεβ 2016, 08:17:06
Θέμα δημοσίευσης:
Χαιρετω την παρεα, με λενε θοδωρη ειμαι οικογενειαρχης 40αρης ,αλλα εχω τρελα με τα μικρα peugeot 205! εχω στην κατοχη μου ενα peugeot 205 1.4 colorline 1993 και το διατηρω σε αριστη κατασταση. Εχει δεχθει αρκετες μετατροπες βεβαια!
ted205 - Δευ 01 Φεβ 2016, 08:59:59
Θέμα δημοσίευσης:
εκανα post κ μια φωτο ελπιζω να φαινεται
kpsig - Δευ 01 Φεβ 2016, 22:49:01
Θέμα δημοσίευσης:
ted205 έγραψε:
Χαιρετω την παρεα, με λενε θοδωρη ειμαι οικογενειαρχης 40αρης ,αλλα εχω τρελα με τα μικρα peugeot 205! εχω στην κατοχη μου ενα peugeot 205 1.4 colorline 1993 και το διατηρω σε αριστη κατασταση. Εχει δεχθει αρκετες μετατροπες βεβαια!

Φωτό από μοτέρ;
ted205 - Τρι 02 Φεβ 2016, 00:07:20
Θέμα δημοσίευσης:
http://postimg.org/image/o0bhzwga1/
http://postimg.org/image/yizn0lexn/
http://postimg.org/image/ruegl3p2x/

Στο συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει πεσει πολυ δουλεια, πολυ προσωπικη εργασια, με την βοηθεια γνωστου μηχανικου πρωην οδηγου αγωνων της περιοχης. Οποιος ενδιαφερεται μπορω να παραθεσω ολα τα specs του peugeot.
Snap5 - Τρι 02 Φεβ 2016, 14:48:07
Θέμα δημοσίευσης:
Μιας και έπεσε στα μάτια μου, είπα να το postaro:
http://www.topgear.com/car-news/motorsport/top-gears-coolest-racing-cars-peugeot-205-t16#1
geo106xs - Τρι 02 Φεβ 2016, 20:56:09
Θέμα δημοσίευσης:
ted205 έγραψε:
http://postimg.org/image/o0bhzwga1/
http://postimg.org/image/yizn0lexn/
http://postimg.org/image/ruegl3p2x/

Στο συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει πεσει πολυ δουλεια, πολυ προσωπικη εργασια, με την βοηθεια γνωστου μηχανικου πρωην οδηγου αγωνων της περιοχης. Οποιος ενδιαφερεται μπορω να παραθεσω ολα τα specs του peugeot.

Πολυ τολμηρο project,απο τη στιγμη που μιλαμε για τετραπορτο!
Οι βελτιωσεις σε ποιους τομεις εγκεινται,περαν της εξωτερικης εμφανισης;
ted205 - Τετ 03 Φεβ 2016, 07:54:11
Θέμα δημοσίευσης:
Σορυ για την καθυστερηση στις απαντησεις, αλλα μετα τον αγωνα στη δουλεια εχουμε αγωνα στο σπιτι! Very happy Λοιπον το μοτερ εχει ανοιχτει, εχουν καθαριστει βαλβιδες, εχουν περαστει νεα ελατηρια πιστονιων, εχει γινει ροικη εξελιξη και γυαλισμα των αυλων εισαγωγης. Η εξατμιση ειναι χωρις καταλυτη με ανοξειδωτο τελικο. (το αμαξι δεν το χρησιμοποιω συχνα για τους οικολογικα ευσυνειδητους!).Με αυτα τα λιγα εχω δει να αγγιζω τα 190km/h, και καλυτερο τραβηγμα του αυτοκινητου. Το μοτερ αυτο για οσους ξερουν ειναι παρεξηγημενο, με μαντεμενιο μπλοκ ειναι αλεξισφαιρο κ μπορει να δωσει καλα νουμερα ιπποδυναμης αλλα θελει να ριξεις χρημα.( με διπλα webber 45αρια κ αλλαγη εκκεντροφορου με μεγαλυτερες βαλβιδες το αμαξι δεν πιανεται.)
Το set up τωρα του αυτοκινητου ειναι σχεδον αγωνιστικο, εχει bilstein 45αρια με vogtland ελατηρια -2μμ, half roll cage , μπαρα θολων μπρος πισω κ χαρακτους-τρυπητους δισκους μπροστα κ παταει σε λαστιχα 195/50/15. Το αμαξι ειναι απολυτο κ δεν συγχωρει λαθη, καθολου ανετο αλλα σε αποζημιωνει η αισθηση καρτ! αυτα ελπιζω να μην κουρασα!
ted205 - Τετ 03 Φεβ 2016, 10:36:37
Θέμα δημοσίευσης:
ted205 έγραψε:
Σορυ για την καθυστερηση στις απαντησεις, αλλα μετα τον αγωνα στη δουλεια εχουμε αγωνα στο σπιτι! Very happy Λοιπον το μοτερ εχει ανοιχτει, εχουν καθαριστει βαλβιδες, εχουν περαστει νεα ελατηρια πιστονιων, εχει γινει ροικη εξελιξη και γυαλισμα των αυλων εισαγωγης-εξαγωγης. Η εξατμιση ειναι χωρις καταλυτη με ανοξειδωτο τελικο. (το αμαξι δεν το χρησιμοποιω συχνα για τους οικολογικα ευσυνειδητους!).Με αυτα τα λιγα εχω δει να αγγιζω τα 190km/h, και καλυτερο τραβηγμα του αυτοκινητου. Το μοτερ αυτο για οσους ξερουν ειναι παρεξηγημενο, με μαντεμενιο μπλοκ ειναι αλεξισφαιρο κ μπορει να δωσει καλα νουμερα ιπποδυναμης αλλα θελει να ριξεις χρημα.( με διπλα webber 45αρια κ αλλαγη εκκεντροφορου με μεγαλυτερες βαλβιδες το αμαξι δεν πιανεται.)
Το set up τωρα του αυτοκινητου ειναι σχεδον αγωνιστικο, εχει bilstein 45αρια με vogtland ελατηρια -2μμ, half roll cage , μπαρα θολων μπρος πισω κ χαρακτους-τρυπητους δισκους μπροστα κ παταει σε λαστιχα 195/50/15. Το αμαξι ειναι απολυτο κ δεν συγχωρει λαθη, καθολου ανετο αλλα σε αποζημιωνει η αισθηση καρτ! αυτα ελπιζω να μην κουρασα!

geo106xs - Τετ 03 Φεβ 2016, 14:04:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ο κινητηρας,ειναι ο μαντεμενιος με τους 86 ιππους,σαν αυτον των ax gti;
Γιατι αν οντως ειναι αυτος,με ηλεκτρικα-εισαγωγη απο 13ρι θα παρει πολυ τα πανω του!
ted205 - Τετ 03 Φεβ 2016, 14:36:36
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι φιλε μου τον ιδιο κινητηρα εχουν,αλλα το ax ηταν πιο ελαφρυ (απο χαρτι ηταν?) και ειχε καλυτερα ξεσπασματα.Αυτο με την μεταλλικη εισαγωγη απο 13αρι το γνωριζω οτι καθεται κουτι . Ξερεις κοστος της εισαγωγης κ τοποθετησης? αν κ ειναι λιγο δυσευρετη!
alfasud - Τετ 03 Φεβ 2016, 16:53:40
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι και τόσο δυσεύρετη... Έχεις facebook?
ted205 - Τετ 03 Φεβ 2016, 17:23:32
Θέμα δημοσίευσης:
Ποιος δεν εχει σημερα? Very happy
Nik_psa - Τετ 03 Φεβ 2016, 19:21:48
Θέμα δημοσίευσης:
Για να μπει η 13άρα εισαγωγή χρειάζονται αρκετά πράγματα που δεν είδα να αναφέρει κάποιος...
akis1976 - Τετ 03 Φεβ 2016, 21:36:19
Θέμα δημοσίευσης:
For sale: race-winning, utterly cool Peugeot 205 T16

http://www.topgear.com/car-news/classic/sale-race-winning-utterly-cool-peugeot-205-t16
Lef205 - Τετ 03 Φεβ 2016, 22:48:13
Θέμα δημοσίευσης:
geo106xs έγραψε:
Ο κινητηρας,ειναι ο μαντεμενιος με τους 86 ιππους,σαν αυτον των ax gti;
Γιατι αν οντως ειναι αυτος,με ηλεκτρικα-εισαγωγη απο 13ρι θα παρει πολυ τα πανω του!

Και μονο που τα διαβάζω κουράζομαι .
Το 2003 ειχα σκεφτεί να τα κάνω στο CJ που ειχα τοτε, και ηταν πιο ακριβό και περίπλοκο απο το να βάλω 1,6 8v μοτέρ, πράγμα που τελικα έκανα και ησύχασα .
Παίζει να εχω ακομη στην αποθήκη το καπάκι και τον εγκέφαλο του CJ που ειχε και κονσέρβα προγραμμα εποχής .
Snap5 - Τετ 03 Φεβ 2016, 23:09:53
Θέμα δημοσίευσης:
akis1976 έγραψε:
For sale: race-winning, utterly cool Peugeot 205 T16

http://www.topgear.com/car-news/classic/sale-race-winning-utterly-cool-peugeot-205-t16


Τσάμπα πράμα, μεταξύ ¤600,000 – ¤800,000 Laughing
ted205 - Κυρ 07 Φεβ 2016, 15:13:22
Θέμα δημοσίευσης:
 photo 20160207_142110_zpsgtpirxml.jpg Ειχε ωραιο καιρο κ ειπα να βγαλω καμια φωτο...
ronnie - Δευ 08 Φεβ 2016, 22:32:07
Θέμα δημοσίευσης:
Σουνιο.












Blue Cub - Δευ 08 Φεβ 2016, 22:43:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραιες φωτογραφιες. Thumb Left
Σουρεαλ κατασταση ο τυπος που εχει σκασει μυτη με τη μαυρη Ferrari αλλα εσυ φωτογραφιζεις με καμαρι την κουρσα σου! Cool
m_power_lunatic - Τρι 09 Φεβ 2016, 08:48:35
Θέμα δημοσίευσης:
Ειχε συνάντηση γαλλικων στην Βουλα την Κυριακη, πηγε κανένας να δουμε φωτο;ηθελα να παω αλλα λογω προβλήματος υγειας δεν μπορεσα.
Ghost Dog - Τρι 09 Φεβ 2016, 11:37:27
Θέμα δημοσίευσης:
ronnie έγραψε:
Σουνιο.












Και γα**!!!
Shocked Love Love Love Clapping
Snap5 - Τρι 09 Φεβ 2016, 21:57:54
Θέμα δημοσίευσης:
Πραγματικά πάρα πολύ ωραίες φώτο και άπαιχτο 205!
Btw photobomb από τη ferrari στον Γάλλο! Αίσχος! Razz
Lef205 - Τρι 09 Φεβ 2016, 22:38:52
Θέμα δημοσίευσης:
Γιον στρώνεις ?
ronnie - Τετ 10 Φεβ 2016, 22:17:10
Θέμα δημοσίευσης:
Μπα.

Μπηκε το μοτερ του 309 οπως ηταν.
m_power_lunatic - Πεμ 11 Φεβ 2016, 01:10:19
Θέμα δημοσίευσης:
Αλλαξε κατι στο αυτοκινητο? 19αρι δεν ητανε και ειναι? Λευτερη εννοεί μετα την ανακατασκευη αν φτιαχτηκε ξανα το μοτερ που ειχε πριν ή μπηκε αλλο? Τα υποθετω και εγω δεν ξερω παρα μονο οτι εχω διαβασει.
Andreasf1 - Πεμ 11 Φεβ 2016, 19:59:09
Θέμα δημοσίευσης:
Κάθε φορά που βλέπω οτι έχετε γραψει σε αυτο το θέμα ελπίζω να έχει ανέβει κάποια φωτογραφία είτε απο ανακατασκευές ειτε απο 205 έτοιμα κτλ..

Αρρωσταινουμε ρεεε!!! Μην μας κάνετε τέτοια!!! Laughing Laughing

Ronnie πας καθαρά για το πιο όμορφο 205 του κλαμπ και όχι μόνο! (Να με συμπαθατε οι υπόλοιποι κάτοχοι 205 Very happy )
ronnie - Παρ 12 Φεβ 2016, 08:30:02
Θέμα δημοσίευσης:
Έσκασε το μοτέρ. Είχε 3 τρύπες στο μπλοκ.

Πήρα ενα309 19αρι για ανταλλακτικά ολόκληρο και το κανιβαλισα.

Αν θέλει κανείς ανταλλακτικά από 309 μου λέει. Εκτός από τον άξονα έτσι?
m_power_lunatic - Παρ 12 Φεβ 2016, 08:44:50
Θέμα δημοσίευσης:
Συμβαινουνε και αυτα δυστυχως, που βρηκες 309 19αρι κιολας?
Εννοειται τον αξονα πισω δεν τον δινεις για κανενα λογο.
kostas205 - Παρ 12 Φεβ 2016, 21:20:56
Θέμα δημοσίευσης:
Κουκλι!!!
MEMsound - Παρ 12 Φεβ 2016, 21:59:53
Θέμα δημοσίευσης:
ronnie γαμωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Laughing Laughing Laughing

ted205 λιγο υπερβολικό το λοοκ για τα γουστα μου αλλα αμα εσενα σου αρεσει παω πασο Φαινεται οτι το αγαπας και χαίρομαι που το χεις και το χαιρεσαι Cool Cool Cool Cool Cool Cool
ted205 - Σαβ 13 Φεβ 2016, 07:50:35
Θέμα δημοσίευσης:
Προσπαθησα να μην ξεφυγω απο τις γραμμες του 205, αλλα οτι εχει πανω του ειναι λειτουργικο, δεν ειναι fake τιποτα! Στο εξωτερικο το roll cage πχ. το εχουν στανταρντ σε τετοιου ειδους αυτοκινητα, χωρις απαραιτητα να ειναι track cars! http://postimg.org/image/3ngpx7lmb/ αυτο ειδα κ ζηλεψα κ λεω αφου μπορω δεν το κανω? μονο που αυτος εχει MI16 μοτερ ! Razz
ted205 - Σαβ 13 Φεβ 2016, 08:54:06
Θέμα δημοσίευσης:
http://postimg.org/image/td36xi7a7/ Μπορει να ειναι too much για καποιους αλλα για μενα ειναι ονειρικο, αυθεντικο dimma peugeot 205 , υπερσπανιο με μοτερ turbo technics για τους γνωστες... Κυκλοφορουσε στα στεκια στην Αθηνα ενα τετοιο μπορντω με μοτερ mi16, 12 χρονια πριν για τους παλιοτερους ισως το θυμαται καποιος. Το αμαξι σκοτωνε... Ισως οτι πιο extreme απο αποψη εμφανισης σε συνδυασμο με μοτερ ειναι αυτοhttp://postimg.org/image/x4hws1b8h/ 610 bhp με μοτερ απο subaru! περαστικα μας!! Shocked http://postimg.org/image/x4hws1b8h/
m_power_lunatic - Σαβ 13 Φεβ 2016, 09:38:48
Θέμα δημοσίευσης:
Μου πεσανε τα σαγονια, τί βγαζει κατω απο το Dimma?Πατουρεςςςςςςςςς..........

Οντως κυκκοφορουσε αυτο που λες το 205.
ted205 - Σαβ 13 Φεβ 2016, 10:01:04
Θέμα δημοσίευσης:
Ξερει κανεις την τυχη αυτου του mi16 ? Οταν ημουν Αθηνα κ σπουδαζα ειχαμε γνωριστει με το παλικαρι, αλλα χαθηκαμε μετα. Τσεκαρετε κ αυτα τα κουκλια





ted205 - Πεμ 25 Φεβ 2016, 20:22:24
Θέμα δημοσίευσης:
Υπαρχει μια αγγελια στο car.gr για peugeot 205 1900 gti μετατροπη 500ευρω συζητησιμη!! τι παιζει ? οριστε http://www.car.gr/classifieds/cars/view/7667907/
Snap5 - Πεμ 25 Φεβ 2016, 20:49:04
Θέμα δημοσίευσης:
Μετατροπή, αγγελία χωρίς φωτογραφίες, 500ευρώ και μάλιστα συζητήσιμα...Δεν ξεκινάς και με τους καλύτερους οιωνούς...Μάλλον για ανταλλακτικά είναι το αμάξι Rolling eyes
ted205 - Πεμ 25 Φεβ 2016, 21:48:36
Θέμα δημοσίευσης:
Παλι λιγα ειναι για ανταλλακτικα...κατι βρωμαει..
kostas205 - Πεμ 25 Φεβ 2016, 23:33:47
Θέμα δημοσίευσης:
https://www.dropbox.com/s/7b08jm5qeq9ywth/DSC00039.JPG?dl=0
kpsig - Παρ 26 Φεβ 2016, 20:42:26
Θέμα δημοσίευσης:
Εχτές εγώ έφτιαξα το τελευταίο πράγμα που με απασχολούσε, μια διαρροή στο κιβώτιο στο στεγανωτικό δακτυλίδι από την πλευρά του μακριού ημιαξονίου.
¶λλαξα και φιλοσοφία στο πρόγραμμα, αυξάνοντας τη διάρκεια του σπινθήρα αρκετά και μειώνοντας το αβανς. Το αμάξι πραγματικά πετάει... Μάλλον σήμερα το βραδάκι θα ρυθμίσω και φρένα εμπρός πίσω...
Ψάχνω 14αρια ημισλικ, 185/55 ή 185/60. Αν ξέρετε για κάτι καλό πείτε μου.
Και προτείνω στην επόμενο trackday να μαζευτούμε και εμείς.
kostas205 - Παρ 04 Μάρ 2016, 02:03:03
Θέμα δημοσίευσης:
Μετά απο πλυσιματάκι:
https://www.dropbox.com/s/jyps82gutk7cft9/20160303_230359.jpg?dl=0

Να τη η πεζάρα:
https://www.dropbox.com/s/4spmfuo3wtsxn8q/20160303_231043.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ew80zsq6b7vsk35/20160303_231059.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/vvv0c9umhx4b8g8/20160303_231113.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/awgdc4t80bskuor/20160303_231133.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/p9w2jwh4i8xqc29/20160303_231126.jpg?dl=0
Snap5 - Παρ 04 Μάρ 2016, 08:39:19
Θέμα δημοσίευσης:
¶ψογο! Thumbs Up
Το λευκό είναι ίσως το αγαπημένο μου χρώμα στα 205!
Βγάλε και μερικές φώτο σκουπισμένο και με καλό φωτισμό να το θαυμάσουμε!
kostas205 - Παρ 04 Μάρ 2016, 09:15:31
Θέμα δημοσίευσης:
Very happy
¶μα ψαξεις πιο πίσω στο thread θα βρεις, απλώς δεν έχουν τραβηχτεί με τόσο καλή κάμερα οσο αυτες.
ted205 - Παρ 04 Μάρ 2016, 09:50:29
Θέμα δημοσίευσης:
Αν ψαχνεις φρυδακια για φτερα σε περιπτωση που δεν εχεις βρει, παρε ενα τηλ.στον Ρουστεμη στην Αρχαια κορινθο αν δεν κανω λαθος εχει.
kostas205 - Παρ 04 Μάρ 2016, 11:13:45
Θέμα δημοσίευσης:
Εισαι γιγαντας θοδωρή. Θα παρω τηλεφωνο να δω! Μπας και εχεις καμια ιδεα που μπορω να βρω και πισω προφυλακτηρα απο gti;
ted205 - Παρ 04 Μάρ 2016, 11:20:15
Θέμα δημοσίευσης:
Εχει κ εμπρος-πισω απο gti !
kostas205 - Παρ 04 Μάρ 2016, 11:56:42
Θέμα δημοσίευσης:
Πριν κανα μηνα που τον ειχα παρει δεν ειχε! Τελος παντων ια ξαναρωτησω μπας και..
ted205 - Σαβ 05 Μάρ 2016, 17:00:15
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια εχει βαλει καποιος προγραμμα σε 14αρι μοτερ 205 ? Παλιοτερα το 1995 θυμαμαι διαβαζα σε περιοδικα της εποχης οτι υπηρχαν προγραμματα τετοια για injection που υποσχοταν 90+ αλογα μαζι με περιφερειακες αλλαγες, και αναλογες βελτιωσεις στα 19αρια .
ted205 - Δευ 14 Μάρ 2016, 18:55:46
Θέμα δημοσίευσης:
http://postimg.org/image/smcmhry2h/
http://postimg.org/image/k5d46utdl


Αλλαξα τα πισω φαναρια με τα αυθεντικα της βαλεο και αλλαξα κ την μασκα για πιο αυθεντικο λοοκ.
Snap5 - Δευ 14 Μάρ 2016, 22:32:50
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραίος! Thumb Left
Βρες αν μπορείς και τα γνήσια προβολάκια ομίχλης για τον μπροστινό προφυλακτήρα. Θα δείξει ακόμα καλύτερο! Wink
ted205 - Τρι 05 Απρ 2016, 18:30:42
Θέμα δημοσίευσης:
Με μια νεα τεχνικη δημιουργησα το δικο μου καρμπον λοοκ καντραν, με αρκετα καλο αποτελεσμα νομιζω( δεν ειναι υδρογραφια ουτε αυτοκολλητο),ειναι αρκετα απλη διαδικασια αρκει να πιανουν λιγο τα χερια.




ted205 - Κυρ 24 Απρ 2016, 10:04:18
Θέμα δημοσίευσης:
Μια "πινελια" με τα αγωνιστικα χρωματα της peugeot.
G.Bratsos - Παρ 13 Μάϊ 2016, 12:15:44
Θέμα δημοσίευσης:
Κατέβηκα για Πάσχα Τρίπολη! Έπρεπε!!! :D

Τα πίσω καθίσματα λείπουν γιατί έχουμε διαρροή από ένα λάστιχο στα φινιστρίνια (αν τα λέω καλά) και ψάχνουμε να βρούμε στα εξωτερικά! :D

Όλη η ανανέωση του αυτοκινήτου έγινε από http://bratsosteam.blogspot.gr/. Για περισσότερες φωτογραφίες από την πορεία της ανανέωσης θα βρείτε σε προηγούμενες σελίδες! :D

https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6U3NLemNSbjIzVTA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6SElCYk1MYXcyLWs/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6YjNHUXU0cFRjbk0/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6ZU1OTnlQeWszSVk/view?usp=sharing
alfasud - Παρ 13 Μάϊ 2016, 12:42:15
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι πάρα πολύ ωραίο! Very happy
kostas205 - Σαβ 14 Μάϊ 2016, 16:08:50
Θέμα δημοσίευσης:
φοβερο!!
ted205 - Σαβ 14 Μάϊ 2016, 20:11:47
Θέμα δημοσίευσης:
Αψογο, κ χωρις καθισματα πισω τονιζεται ο σπαρτιατικος χαρακτηρας του ραλι !
Wink
m_power_lunatic - Κυρ 15 Μάϊ 2016, 08:09:24
Θέμα δημοσίευσης:
Καμία πιο ξεκάθαρη εχουμε?

Το καλοκαίρι θα ξερω εάν θα γίνω και εγώ κάτοχος 205 rallye.
G.Bratsos - Τετ 18 Μάϊ 2016, 13:06:51
Θέμα δημοσίευσης:
Thank you παίδες! :D

Και μια από το χειμώνα νυχτερινή δεν ξέρω αν την έχω ξαναμοιραστεί.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207036777932181&set=a.3213584132798.2146703.1062123936&type=3&theater
m_power_lunatic - Τετ 18 Μάϊ 2016, 19:01:25
Θέμα δημοσίευσης:
Πρέπει να έχεις ξεκινήσει και το 19αρι!
Snap5 - Τετ 18 Μάϊ 2016, 22:23:49
Θέμα δημοσίευσης:
ted205 πράγματι ωραία λεπτομέρεια Wink (Btw βλέπεις με αυτά τα φώτα; Rolling eyes )

G.Bratsos άψογο αποτέλεσμα! Θέλουμε κι άλλες!
ted205 - Πεμ 19 Μάϊ 2016, 06:42:25
Θέμα δημοσίευσης:
thanx! εχει οντως μειωθει η ορατοτητα , αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο.
gkogkolos - Σαβ 28 Μάϊ 2016, 08:42:00
Θέμα δημοσίευσης: 205 rebuild 2016
http://s28.postimg.org/4id4lj2il/12032571_460966144085582_2073867303_n.jpg

http://s23.postimg.org/kwk1dkeob/12168415_524902350997819_774008654_o.jpg

http://s10.postimg.org/hanqd3x9l/12169545_524902244331163_585290586_o.jpg

http://s16.postimg.org/qgujk5t4l/12041910_10153901899810101_1183931589_n.jpg

http://s7.postimg.org/akyeopnjv/12042265_10153901899795101_745573489_n.jpg

http://s7.postimg.org/i660xx7y3/12033653_10153901899925101_2058713189_n.jpg

--NEW!!--

http://s3.postimg.org/q1pmzm3pv/205_2.jpg

http://s2.postimg.org/f9xvxmeo9/205.jpg



Προχωράμε 13/05/2016 !!

http://s32.postimg.org/6im4lal1h/13234497_1391302974229100_159619541_o.jpg

http://s32.postimg.org/rr4uzu5tx/13223509_1391194054239992_616807715_o.jpg

http://s32.postimg.org/ua9e2v211/13112592_1391194084239989_1965567336_o.jpg

http://s32.postimg.org/pvdxub8jp/13199172_1391303287562402_1847792738_o.jpg

http://s32.postimg.org/42lotkhs5/13224212_1391228397569891_1995042978_o.jpg

http://s32.postimg.org/50yf8eg3p/13214944_1391150757577655_1442413679_o.jpg
m_power_lunatic - Σαβ 28 Μάϊ 2016, 09:44:07
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλλον δεν θα βάλεις την εμφάνιση του 205 rallye εεεε?
Μπουκάλα βλέπω,περισσοτερο για προσανατολισμό κοντραδικο το βλέπω!
kostas205 - Κυρ 29 Μάϊ 2016, 01:05:09
Θέμα δημοσίευσης:
Με το καλο στο δρομο μανώλη!

Με 16αρι μοτερ εχεις ξαναοδηγησει 205; Είναι πιο υποστροφικο λόγο βαρους;
Ρωτώ γιατι σκεφτομαι και γω αναλογη μετατροπή Cool
m_power_lunatic - Κυρ 29 Μάϊ 2016, 10:38:36
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ θα εβαζα μηχανικά απο 13αρι 106 ότι πιο κοντινό στο 205 το 13αρι.
kostas205 - Κυρ 29 Μάϊ 2016, 11:36:07
Θέμα δημοσίευσης:
Και εγώ εκεί καταληγω
G.Bratsos - Κυρ 29 Μάϊ 2016, 16:56:09
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδή ξαναζητήθηκαν οι φωτογραφίες από το δικό μου πώς ήταν και πως έγινε γράφω αυτή την απάντηση με συγκεντρωμένο το υλικό που έχω παραθέσει σε προηγούμενες σελίδες!

Για την ιστορία το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ήταν το αυοκίνητο που μεγάλωσα και το 2008 παραδόθηκαν πινακίδες. Από το Σεπτέμβρη κυκλοφορεί στους δρόμους της Τρίπολης και πάλι.

Όλη η ανανέωση του αυτοκινήτου έγινε από http://bratsosteam.blogspot.gr/.

1) https://www.dropbox.com/s/5h1ah1tew6zyq07/DSC_0189.JPG?dl=0

2) https://www.dropbox.com/s/1i8fxzfuo0v4qr2/DSC_0192.JPG?dl=0

3) https://www.dropbox.com/s/rnzyezaedo36cxd/DSC_0194.JPG?dl=0

4) https://www.dropbox.com/s/68vnrxpwhk86gyx/DSC_0197.JPG?dl=0

5) https://www.dropbox.com/s/w9s7o644wouf3m5/DSC_0210.JPG?dl=0

6) https://www.dropbox.com/s/30cz2hmn9c150kj/DSC_0211.JPG?dl=0

7) https://www.dropbox.com/s/e03u7ad39ccokm2/DSC_0213.JPG?dl=0

8) https://www.dropbox.com/s/qxg8vxabngy2p66/DSC_0222.JPG?dl=0

9) https://www.dropbox.com/s/jfd3qayau81lhhx/DSC_0237.JPG?dl=0

10) https://www.dropbox.com/s/3zzxyb1u9uu3zxb/DSC_0239.JPG?dl=0

11) https://www.dropbox.com/s/lh2k1w93rny1jgx/DSC_0333.JPG?dl=0

12) https://www.dropbox.com/s/0m9wa6de1duojjj/DSC_0329.JPG?dl=0

13) https://www.dropbox.com/s/das1vqny916y1kd/DSC_0315.JPG?dl=0

14) https://www.dropbox.com/s/4qq74walq0xmci4/DSC_0313.JPG?dl=0

15) https://www.dropbox.com/s/s6canpsigsz7nf1/DSC_0304.JPG?dl=0

16) https://www.dropbox.com/s/q3664k4mcwfhpp7/DSC_0287.JPG?dl=0

17) https://www.dropbox.com/s/6fk4aih6merwmlg/DSC_0445.JPG?dl=0

18) https://www.dropbox.com/s/fwfpc60f6shmxsl/DSC_0461.JPG?dl=0

19) https://www.dropbox.com/s/f5j58m0ysngziop/DSC_0450.JPG?dl=0

20) https://www.dropbox.com/s/48ylb3zp0eafj5m/DSC_0446.JPG?dl=0

21) https://www.dropbox.com/s/3m4wr65o58l8she/DSC_0454.JPG?dl=0

22) https://www.dropbox.com/s/fbggi2vuu4496ha/DSC_0452.JPG?

23) https://www.dropbox.com/s/9sc0a9vxvewnl0h/DSC_0009a.jpg?dl=0

24) https://www.dropbox.com/s/5gjourd6u5s4dnd/DSC_0008.jpg?dl=0

25) https://www.dropbox.com/s/lrfp9rr8hyrbmog/DSC_0008ab.jpg?dl=0

26) https://www.dropbox.com/s/18tt4erjj2ulkwx/DSC_0001.jpg?dl=0

27) https://www.dropbox.com/s/hedypet6wm0nfbp/DSC_0003.jpg?dl=0

28)https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6U3NLemNSbjIzVTA/view
?usp=sharing

29) https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6SElCYk1MYXcyLWs/view?usp=sharing

30) https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6YjNHUXU0cFRjbk0/view?usp=sharing

31) https://drive.google.com/file/d/0B8igs5fUM3s6ZU1OTnlQeWszSVk/view?usp=sharing

32) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207036777932181&set=a.3213584132798.2146703.1062123936&type=3&theater

-------------------------------

Peugeot 205 GTi
---------

Έρχεται η σειρά του

1) https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/1917994_1179708567180_7348334_n.jpg?oh=78e6ddc2c6992eb63b9f417b8cce0541&oe=57DA7438

2) https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/t31.0-8/10443189_10203468880296970_1176404088026142374_o.jpg
kostas205 - Κυρ 29 Μάϊ 2016, 23:18:29
Θέμα δημοσίευσης:
Για να βγαλω το πισω spoiler πρέπει να βγει και ο προφυλακτήρας; Για να το βγαλω τι εργαλεια θα χρειαστω; Διαβαζα επισης οτι μερικοί είναι κολλημένοι οποτε χωρις ζημια δυσκολα αφαιρείται, ισχύει κατι τέτοιο;
kpsig - Δευ 30 Μάϊ 2016, 08:38:57
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
Με το καλο στο δρομο μανώλη!

Με 16αρι μοτερ εχεις ξαναοδηγησει 205; Είναι πιο υποστροφικο λόγο βαρους;
Ρωτώ γιατι σκεφτομαι και γω αναλογη μετατροπή Cool

To δικό μου έχει μοτέρ τέτοιο αλλά από Xsara, τετραπετάλουδο, άγραφο, χταπόδι και κοντό κορωνοπήνιο.
Σαφώς και έχει περισσότερο βάρος εμπρός, ναι, μπορεί να υποστρέψει περισσότερο από ότι με τα μοτέρ που έμπαιναν στο 205 (και αυτά από 106, τα 8V, γιατί είχα ένα 1600 παλιά) ΑΛΛΑ
το πρόβλημα σου θα είναι η υπερστροφή ! Χαλάει η κατανομή βάρους και στο άσε, το πίσω μέρος γλεντάει ακόμη περισσότερο!. Επίσης, στα Μέγαρα ενώ στη μεγάλη ευθεία άγγιζα τα 160χαω, διαπίστωσα ότι και τα φρένα την άκουσαν (μαμά 247).
Όμως, το μοτέρ, όπως είναι γνωστό, είναι εξαιρετικό. Δεν το μετάνοιωσα και πιστεύω ότι με κάποιες αλλαγές σε γεωμετρία, αμορτισέρ θα διορθωθεί αρκετά το ζήτημα.
ΕΛΠΙΖΩ την Κυριακή να πάω Μέγαρα Wink
kostas205 - Δευ 30 Μάϊ 2016, 12:33:20
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι καταλαβα τι λες. Γενικα το αμαξι λογο βαρους δεν θελει και τρελες υποδυναμεις. Αυτο που ψαχνω με λιγα λογια είναι, να μην χάσω καθολου σε τιμονι και οταν ανεβαινω το βουνο να μην μου κρεμαει. Το 1.6αρι μοτερ το σκεφτομουν καθαρα απο θεμα αξιοπιστας, εχει φορεθει παντου,εχει δουλευετει πολύ, βρισκεις τα παντα κτλ... Φανταζομαι και το 13αρι δεν παει πίσω.
kpsig - Δευ 30 Μάϊ 2016, 13:52:58
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
Ναι καταλαβα τι λες. Γενικα το αμαξι λογο βαρους δεν θελει και τρελες υποδυναμεις. Αυτο που ψαχνω με λιγα λογια είναι, να μην χάσω καθολου σε τιμονι και οταν ανεβαινω το βουνο να μην μου κρεμαει. Το 1.6αρι μοτερ το σκεφτομουν καθαρα απο θεμα αξιοπιστας, εχει φορεθει παντου,εχει δουλευετει πολύ, βρισκεις τα παντα κτλ... Φανταζομαι και το 13αρι δεν παει πίσω.

Αν είναι έτσι, βρες ένα μαμά μοτέρ 1600 16V από 206, Xsara, 307 με τα 110 άλογα, βάλε ένα χταπόδι και είσαι και ο πρώτος, αλεξίσφαιρος και γρήγορος.
m_power_lunatic - Δευ 30 Μάϊ 2016, 15:45:38
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Κωστας εχει δικιο, απλα απο 13αρι του ταιριαζει περισσοτερο ιστορικα και νομικα αν θες.Ισως και καρμπυρατερ αργοτερα λεμε τωρα.

Εγω σαν πραγματα και διαθεσιμοτητα απο 13αρι επειδη ασχολουμαι εντατικα, θα ειναι λιγο δυσκολα στο μελλον.
kostas205 - Δευ 30 Μάϊ 2016, 19:02:28
Θέμα δημοσίευσης:
Να σου πω την αλήθεια το ιστορικό κομμάτι δεν με καίει αν εξαιρεσεις την εμφάνιση (το θελω ραλλακι). Τωρα αν κάποιες μετατροπές βελτιωνουν τι οδηγική του συμπεριφορά δεν θα κάτσω να σκεφτω το γνησιο δεν είχε τέτοιο μοτερ, το γνήσιο ειχε πιο μαλακή ανάρτηση κτλ.
Το επίκεντρο είναι στο τιμόνι όλα τα αλλα δευτερευοντα.
m_power_lunatic - Δευ 30 Μάϊ 2016, 19:55:25
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι θα συμφώνησω.
kp61 - Τετ 22 Ιούν 2016, 15:13:43
Θέμα δημοσίευσης:
εαν ενδιαφερουν καποια πραγματα καποιον....

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=29276

ευχαριστω!!
SpyrosA - Σαβ 25 Ιούν 2016, 15:02:00
Θέμα δημοσίευσης:
Κώστα με το που το είδα σήμερα το 205 σε κατάλαβα. Το έχεις πένα το εργαλείο. Τα αυτοκόλλητα είναι όλα τα λεφτά.
kostas205 - Σαβ 25 Ιούν 2016, 19:43:55
Θέμα δημοσίευσης:
Στις γραμμές στον αγιο αντρέα; χαχαχα Laughing να σαι καλα φιλε μου.Μόλις είχα βάλει το πίσω spoiler που το ψαχνα 1,5 χρόνο και ημουν μέσα στην τρελή χαρα.
SpyrosA - Σαβ 25 Ιούν 2016, 20:34:42
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραίος φίλε καλορίζικο
kostas205 - Παρ 01 Ιούλ 2016, 17:53:38
Θέμα δημοσίευσης:
Τωρα τελευταία έχει αρχίσει να ακούγεται ενα σκούξιμο απο το πίσω άξονα. Οταν ο δρόμος είναι ανώμαλος είναι αρκέτα έντονος ο ήχος, σε καλη άσφαλτο δεν ακούγεται. Σε κανονικό δρόμο με 50-60 χλμ κανοντας ζιγκ ζαγκ πάλι ακούγεται αλλά όχι έντονα. Με λίγα λόγια σε κάθετες κινήσεις ακούγεται έντονα σε οριζόντιες λιγότερο. Κάποιο tip για να τσεκάρω τι φταίει πριν το πάω στο συνεργείο;
athanas - Κυρ 03 Ιούλ 2016, 12:34:48
Θέμα δημοσίευσης:
κοιταξε τα αυτακια της αντιστρεπτικης αν εχουν κενα....αν εχουν χαλαρωσει οι βιδες του αξονα που πιανει στο σασι...
αν ειναι σκουξιμο οπως λες συνηθως αυτες ειναι αιτιες
G.Bratsos - Παρ 29 Ιούλ 2016, 01:24:32
Θέμα δημοσίευσης:
Κυκλοφορει και οπλοφορεί το sisteroni ου! (αλήθεια λέω)

https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13592295_10210086737223606_6212819063094567188_n.jpg?oh=d8f690ee338750b536e14f502e2e65ee&oe=582EF1BE
kostas205 - Τρι 16 Αύγ 2016, 12:35:40
Θέμα δημοσίευσης:
Είπα να κατσω να δω κανα βιντεάκι του ολυμπιονίκη και χαζεύοντας πετυχαίνω την πεζάρα.. Shocked Shocked

Κοιτάχτε στο 1:00
https://www.youtube.com/watch?v=ZdDleG9sjoU

Ανήκει σε κάνεναν απο δώ;;
m_power_lunatic - Τρι 16 Αύγ 2016, 17:38:20
Θέμα δημοσίευσης:
Το είδα το 205 rallye με 13αρα οεμ ζάντα.....ποιανού να είναι?
kostas205 - Τρι 16 Αύγ 2016, 20:19:08
Θέμα δημοσίευσης:
νομιζω εχει τις σιδερενιες μαμα 13αρες
m_power_lunatic - Τετ 17 Αύγ 2016, 17:10:21
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
νομιζω εχει τις σιδερενιες μαμα 13αρες


Aυτο έγραψα πιο πάνω αν δεις!
kostas205 - Τετ 17 Αύγ 2016, 17:13:47
Θέμα δημοσίευσης:
Ειδα OEM και πηγε αλλου το μυαλο μου
Dr.Rikons - Τρι 22 Νοέ 2016, 22:56:43
Θέμα δημοσίευσης:
+1
205 XS 1.4
https://www.dropbox.com/s/19on29gwf0news6/pug.jpg?raw=1
Lef205 - Σαβ 26 Νοέ 2016, 09:54:25
Θέμα δημοσίευσης:
Dr.Rikons έγραψε:
+1
205 XS 1.4
https://www.dropbox.com/s/19on29gwf0news6/pug.jpg?raw=1

Αυτο ειναι που ηταν προς πώληση πριν μερικούς μήνες ?
kostas205 - Τετ 30 Νοέ 2016, 18:57:33
Θέμα δημοσίευσης:
https://www.facebook.com/Peugeot205RallyeWorld/
m_power_lunatic - Τετ 07 Δεκ 2016, 23:20:00
Θέμα δημοσίευσης:
Πριν λιγη ωρα στο Μαρουσι στην Κηφισιας εξω απο καταστημα με ηχο,κοντα σε βενζιναδικο shell λευκο 205 rallye με ζαντες 14αρες speedline mistral.
Dr.Rikons - Πεμ 08 Δεκ 2016, 22:11:38
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Dr.Rikons έγραψε:
+1
205 XS 1.4
https://www.dropbox.com/s/19on29gwf0news6/pug.jpg?raw=1

Αυτο ειναι που ηταν προς πώληση πριν μερικούς μήνες ?


Οτι ήταν, ήταν, τωρα αν ειναι αυτό που εννοείς.. Δεν ξερω...
m_power_lunatic - Τρι 13 Δεκ 2016, 20:23:02
Θέμα δημοσίευσης:
Χθες στην Μεσογειων μαυρο 205 1.9 GTI μαυρο με την χαρακτηριστικη οροφή, μαλλον φρεσκοβαμμενο.
kostas205 - Παρ 23 Δεκ 2016, 12:16:09
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα και καλές γιορτές,
Χρησιμοποιεί κανείς koni κίτρινα στο 205 του να μου πει εντυπώσεις;
jimakos205 - Τρι 27 Δεκ 2016, 05:56:14
Θέμα δημοσίευσης:
χρονια πολλα....εχω εγω στο δικο μου με ελατηρια eibach κ λαστιχα 195-50-15.Τα εχω στη πιο μαλακη ρυθμιση ειναι κ καμπριο το δικο μου κ δε θελω να ειναι πολυ σκληρο κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Αρκετα σφιχτα χωρις να κοπαναει τρελα (οσο γινεται για ενα 205 βεβαια χαχα)Συντομα θα βαλω ελατηρια απο gti οποτε θα σου πω πως θα ειναι κ με αυτα.Τωρα τι αμορτισερ εχεις?
kostas205 - Τρι 27 Δεκ 2016, 15:11:43
Θέμα δημοσίευσης:
Την εργοστασιακή. Απλώς τα koni παρατήρησα ότι τα βρίσκεις φθηνότερα σε συγκριση με τα bilstein. Τα bilstein εξωτερικό που παρατηρώ κάτι forum τα φοράνε πολύ. Εσυ εδώ τα αγόρασες η εξωτερικό; Και απο τιμή;
jimakos205 - Τρι 27 Δεκ 2016, 17:09:27
Θέμα δημοσίευσης:
Τα εχω πολλα χρονια οποτε δεν εχει νοημα να σου πω τιμη.Πριν λιγα χρονια τα επισκευασα στη κονι κ εγιναν σα καινουρια.Τα bilstein τα κιτρινα δε τα εχω βαλει ποτε,εχω βαλει ομως τα μαυρα μπροστα μαζι με eibach κ πισω γνησια πεζω απο 306 2.0 gti ,συνδιασμος που προτεινετε σαν ιδανικος για δρομο απο το αγγλικο φορουμ των 205.Οντως ηταν αψογος συνδιασμος(δε ξερω με τι αντοχη βεβαια)κ δε θα τον αλλαζα αν δεν ειχα ενα μικρο ατυχημα που στραβωσε το αμορτισερ οποτε κ ξαναεβαλα τα κονι.Σε αλλα αυτοκινητα στην οικογενεια που εχουμε βαλει bilstein κιτρινα ειναι κ αυτα αψογα ισως λιγο πιο "ξερα" στο bound/rebound.Οτι κ απ τα δυο κ αν βαλεις νομιζω θα μεινεις ικανοποιημενος παντως.
kostas205 - Τρι 27 Δεκ 2016, 17:20:51
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστω jim με κάλυψες!!
Lef205 - Τρι 27 Δεκ 2016, 23:12:33
Θέμα δημοσίευσης:
Στο καμπριο είχα bilstein κίτρινα με eibach φαρδιά μπροστά και ήταν πολύ σκληρό ειδικά μπροστά .
Στο ραλλυ έχω bilstein κίτρινα με ελατήριο pts φαρδύ που έδινε τότε η πεζω για το ενιαίο και πίσω πάλι bilstein κίτρινα με 22αρες ράβδους .
Πίσω είναι φανταστικό, μπροστά μου φαίνεται σκληρό αλλά έχει σχετικά καλή κατεύθυνση .
kostas205 - Τετ 28 Δεκ 2016, 15:00:38
Θέμα δημοσίευσης:
Για 205 κυκλοφορούν 2 Bilstein κίτρινες
η Β6:
https://peugeot-tuning-parts.co.uk/205-309-b6-bilstein-damper-kit-35-005469-35-005452-24-010399.html
και η groupN:
https://peugeot-tuning-parts.co.uk/205-309-bilstein-groupn-damper-kit-35-005483-35-005476-24-010382.html.
Διαβάζοντας απόψεις σε forum έξω, καταλήγανε ότι η groupN εχει περισσότερο αγωνιστικό χαρακτήρα και κοπανάει ενω η Β6 περισσότερο δρομίσιο. Θύμασαι ποιά φοράς; Επίσης εδώ ελλάδα φέρνουν για 205 η πρέπει να το ψάξεις έξω;
Lef205 - Σαβ 31 Δεκ 2016, 01:43:06
Θέμα δημοσίευσης:
B6 όχι σίγουρα .
Ναι υπάρχουν και εδώ .
Nik_psa - Σαβ 31 Δεκ 2016, 04:59:36
Θέμα δημοσίευσης:
Σε πείπτωση που ενδιαφέρει κάποιον έχει φίλος 2 κόνι κίτρινα για 205 μπροστινά τα οποία είναι σε άκρως αποδεκτή κατάσταση και τα θέλει 120 ευρώ..
kostas205 - Τρι 10 Ιαν 2017, 19:10:46
Θέμα δημοσίευσης:
Η χιονισμένη Κρήτη θελει βόλτα.

1) https://www.dropbox.com/s/ic3197qbgujbvuh/FHD0122.JPG?dl=0
2) https://www.dropbox.com/s/axoix5aq2ucj5nx/FHD0128.JPG?dl=0
3) https://www.dropbox.com/s/qdi9mcr650pi16t/FHD0135.JPG?dl=0
4) https://www.dropbox.com/s/aw3fiu42zgrf08o/FHD0172.JPG?dl=0
BTS - Τετ 11 Ιαν 2017, 19:14:27
Θέμα δημοσίευσης:
Το βρήκα τυχαία, μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον με 205.

https://www.car.gr/parts/view/8904484/
kostas205 - Σαβ 21 Ιαν 2017, 17:40:50
Θέμα δημοσίευσης:
Μηπως έχει κανεις σε pdf haynes για 205 αλλα με τα κεφαλαια 6,7,8 που ανεφέρονται στο σασμαν; Στο pdf που κυκλοφορει internet λείπουν τα συγκεκριμένα.
kostas205 - Τρι 21 Φεβ 2017, 19:19:42
Θέμα δημοσίευσης:
https://www.dropbox.com/s/iktah1fagbq5thl/16879988_1873625096251781_194640442_o.jpg?dl=0
geo106xs - Τετ 22 Φεβ 2017, 02:15:32
Θέμα δημοσίευσης:
Κωστα,στο φαναρι του εσταυρωμενου ειναι η φωτο;

Μαχιμο το 205,βαλε και ζωνες καποια στιγμη για να ολοκληρωθει Cool
kostas205 - Τετ 22 Φεβ 2017, 11:03:57
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι Γιώργο, στην κατηφορα. Όλα θα γίνουν σιγά σιγα
ronnie - Τρι 11 Απρ 2017, 17:07:44
Θέμα δημοσίευσης:



m_power_lunatic - Τρι 11 Απρ 2017, 17:20:39
Θέμα δημοσίευσης:
Βγήκε και φρέσκοβαμμένο αδελφακι μαύρο με πινακίδες Κυκλοφορίας Ι.Ο και κυκλοφορεί προσφατα.
kostas205 - Παρ 16 Ιούν 2017, 19:02:14
Θέμα δημοσίευσης:
https://www.topgear.com/videos/chris-harris-drives/chris-harris-drives-porsche-911r-vs-peugeot-205-rallye
m_power_lunatic - Σαβ 17 Ιούν 2017, 13:21:16
Θέμα δημοσίευσης:
Τα βλέπω τα 205R να αλλάζουνε χέρια για 20 χιλιάρικα μετά από αυτό,αυτό ισχύει συνολικά για τα παλαιότερα μοντέλα αυτοκινητων σε σχέση με τα σύγχρονα.Η αυτοκίνηση πλέον δεν ευνοεί καθαρόαιμα drivers cars όσοι έχετε κανένα παλιό καθαρόαιμο κρατήστε το ειδικά αν είναι κανένα λιονταράκι των 80-90s.
alfasud - Σαβ 17 Ιούν 2017, 14:19:38
Θέμα δημοσίευσης:
Ο "αρχηγός" στο βιντεάκι πρέπει να τα έχει ¨πάρει¨από το PS Club, δεν εξηγείται διαφορετικά! Very happy Very happy
kostas205 - Δευ 19 Ιούν 2017, 16:31:07
Θέμα δημοσίευσης:
Γνωρίζει κάποιος την διάμετρο της αντιστρεπτικής και των ράβδων στρέψης σε 205 απλό καθώς και σε gti/rallye;
kostas205 - Σαβ 08 Ιούλ 2017, 19:50:16
Θέμα δημοσίευσης:
Κάναμε μια δοκιμή με τον SpyrosA και δοκιμάσαμε την ραλλόζαντα του (14χ5.5) στο 205 μου.
Shocked

Το αποτέλεσμα:

1) https://www.dropbox.com/s/my57utf8oubd1fo/1.jpg?dl=0
2) https://www.dropbox.com/s/ijsrjm7txwvc40f/2.jpg?dl=0
3) https://www.dropbox.com/s/j0sms361m4wukwj/3.jpg?dl=0
geo106xs - Κυρ 09 Ιούλ 2017, 12:32:25
Θέμα δημοσίευσης:
Σπυρο καν'τες πασα στον Κωστα μη ξαναβαλει εκεινες με τα τασια Puke right

Αν και δεν ειναι οι ραλλισιες,του πανε παρα πολυ! Wink
kostas205 - Κυρ 09 Ιούλ 2017, 15:45:01
Θέμα δημοσίευσης:
Να φύγει το καλοκαίρι γιατι χρειάζομαι λάστιχο και θα ψαξω για μια φρεσκοβαμμενη με καπάκια να του βάλω!
Nik_psa - Δευ 10 Ιούλ 2017, 06:17:30
Θέμα δημοσίευσης:
Και 4 φρυδάκια στα φτερά κι έτοιμος από look..!
SpyrosA - Δευ 10 Ιούλ 2017, 13:22:46
Θέμα δημοσίευσης:
Γιώργο του πάνε πάρα πολύ αν και πιστεύω πως είναι καλύτερα να βρει τις 6άρες θα δείξει καλύτερο
G.Bratsos - Δευ 17 Ιούν 2019, 10:50:11
Θέμα δημοσίευσης:
Νέο project για εμάς. Σας είχαμε δείξει τα Peugeot 205 GTi, Peugeot 205 Rallye μας και την ανακατασκευή του αλλά όνειρό μας με την αδερφή μου είναι οι αγώνες ράλλυ. Εφόσον έχουμε το μικρόβιο είπαμε να κάνουμε τα πρώτα μας βήματα.
Αρχικά ψάχναμε κάτι έτοιμο σε Peugeot 205 στο car.gr. Πέρασε 1.5 χρόνο στην αναζήτησή μας και τελικά βρήκαμε μια καλή βάση στον Πύργο με ένα πιο φουσκωμένο look.

Και ξεκινήσαμε να χτίζουμε πάνω σε αυτή τη βάση ένα αυτοκίνητο Peugeot 205 αγωνιστικό.
Το συνεργείο μας έπιασε δουλειά όπου ξήλωσε τα πάντα και έγινε ουσιαστικά ένα καινούριο rebuild και έτσι μετά από 1.5 χρόνο το 2019 είναι η χρονιά που ξεκινάμε τους αγώνες.

Το Peugeot 205 GTi by Bratsos Team συνοδεύεται από το προσωπικό μας blog RallyDiaries όπου καταγράφουμε τις εμπειρίες μας στους αγώνες.

Οπότε για περισσότερα θα σας παραπέμψω στο website αλλά και στα social media όπου μπορείτε να μας ακολουθήσετε!

Website: https://rallydiaries.eu/
Τεχνικά χαρακτηριστικά αυτοκινήτου: https://rallydiaries.eu/peugeot-205-gti-rallycar
Bratsos Racing Team: https://rallydiaries.eu/meet-the-team

Social Media:
Facebook: https://www.facebook.com/rallydiaries/
Instagram: https://www.instagram.com/rally_diaries/
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=w3mTpedFWdI
Facebook Group: https://www.facebook.com/groups/bratsosteam/

Στο κανάλι μας στο YouTube πέρα από incar video θα βρείτε και άλλο υλικό που προσπαθούμε συνεχώς να το εμπλουτίζουμε.
geo106xs - Δευ 17 Ιούν 2019, 12:06:07
Θέμα δημοσίευσης:
Γιωργο, πραγματικα πυροβολο το 205! Ευχομαι να το χαρειτε στο επακρο!
Χαρηκα που τα ειπαμε και απο κοντα και ελπιζω να τα ξαναπουμε σε επομενο track day!
G.Bratsos - Δευ 17 Ιούν 2019, 13:35:05
Θέμα δημοσίευσης:
Γιωργάρα κι εγώ πολύ χάρηκα που σε γνώρισα και όλο αυτό που έκανες στην πίστα! Αξιοθαύμαστη πραγματικά όλη σου η προσπάθεια!

Σίγουρα όποτε ξαναβρεθείς στην ηπειρωτική Ελλάδα ρίξε σύρμα!
geo106xs - Δευ 17 Ιούν 2019, 20:17:42
Θέμα δημοσίευσης:
Σ'ευχαριστω πολυ Γιωργη!
Εννοειται πως αν ερθετε στο νησι κι εσεις ριχνετε συρμα! Very happy
G.Bratsos - Τρι 23 Ιούλ 2019, 22:56:02
Θέμα δημοσίευσης:
Η πρώτη μας ανάβαση στη Δημητσάνα το προηγούμενο Σαββατοκύριακο. Πρώτη εμφάνιση για το αυτοκίνητο και πρώτη επαφή εμένα με το βουνό. Πολύ διαφορετικά από την πίστα το βουνό.
Όλο το Σαββατοκύριακο κινήθηκα στο 1:55 κάνοντας κάποια οδηγηκά λάθη.

Τα συγχρονιζέ του ΜΑ σασμάν ξαναπαρέδωσαν πνεύμα οπότε είμαστε σε αναζήτηση ΒΕ/dogbox κλπ. Το σασμάν είναι με σχέσεις, bacci κλπ. 13/59 και ταίριαξε πολύ ωραία με τη διαδρομή, αλλά δεν τα καταφέρνει καλά με το μοτέρ μας (όπως και ο ανυπόμονος οδηγός του).

Θα μας στηρίξετε ιδιαίτερα αν κάνετε μια ΕΓΓΡΑΦΗ/Subscribe στο κανάλι μας στο YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=sOmtiebTb_A
Lef205 - Τετ 24 Ιούλ 2019, 10:17:14
Θέμα δημοσίευσης:
G.Bratsos έγραψε:
Η πρώτη μας ανάβαση στη Δημητσάνα το προηγούμενο Σαββατοκύριακο. Πρώτη εμφάνιση για το αυτοκίνητο και πρώτη επαφή εμένα με το βουνό. Πολύ διαφορετικά από την πίστα το βουνό.
Όλο το Σαββατοκύριακο κινήθηκα στο 1:55 κάνοντας κάποια οδηγηκά λάθη.

Τα συγχρονιζέ του ΜΑ σασμάν ξαναπαρέδωσαν πνεύμα οπότε είμαστε σε αναζήτηση ΒΕ/dogbox κλπ. Το σασμάν είναι με σχέσεις, bacci κλπ. 13/59 και ταίριαξε πολύ ωραία με τη διαδρομή, αλλά δεν τα καταφέρνει καλά με το μοτέρ μας (όπως και ο ανυπόμονος οδηγός του).

Θα μας στηρίξετε ιδιαίτερα αν κάνετε μια ΕΓΓΡΑΦΗ/Subscribe στο κανάλι μας στο YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=sOmtiebTb_A

Γιώργο μήπως να δοκιμάσεις 16+63 με σχέσεις ? Το Ν2 μου που είναι πολύ πιο αδύναμο από το δικό σου , όταν είχα σασμάν όπως στο 205 σου άλλαζα ταχύτητα και δεν άλλαζε το τοπίο γύρω μου . Μήπως γιαυτο καταπονείται το σασμάν σου ?
G.Bratsos - Τετ 24 Ιούλ 2019, 12:27:20
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Θα το κοιτάξω...

Θα επισκευαστεί το συγκεκριμένο να είναι σωστό όπως πρέπει και θα δούμε, καθώς ο στόχος είναι να κάνουμε ράλλυ σπριντ οπότε νομίζω γενικά το 13/59 δεν βοηθάει...

Ευχαριστώ Lef Very happy
Lef205 - Τετ 24 Ιούλ 2019, 20:45:27
Θέμα δημοσίευσης:
G.Bratsos έγραψε:
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι... Θα το κοιτάξω...

Θα επισκευαστεί το συγκεκριμένο να είναι σωστό όπως πρέπει και θα δούμε, καθώς ο στόχος είναι να κάνουμε ράλλυ σπριντ οπότε νομίζω γενικά το 13/59 δεν βοηθάει...

Ευχαριστώ Lef Very happy

Μιας και θα το ανοιξεις άλλαξε το κορωνοπηνιο και θα με θυμηθεις .
G.Bratsos - Τετ 31 Ιούλ 2019, 09:33:39
Θέμα δημοσίευσης:
Δείτε σε ένα 4λεπτο timelapse την προετοιμασία μας για την Ανάβαση Δημητσάνας συν πλάνα από drone !

https://youtu.be/p7Ex8bAXtUM
G.Bratsos - Τετ 25 Σεπ 2019, 20:52:21
Θέμα δημοσίευσης:
Το Σαββατοκύριακο ανεβήκαμε την Ανάβαση Τσακώνας! Μια καινούρια διαδρομή για όλους καθώς ήταν η πρώτη διοργάνωση της λέσχης Καλαμάτας.

Στόχος ήταν να δοκιμάσουμε τα νέα συγχρονιζέ (ατσάλινα) αλλά και να πάρουμε περισσότερο χρόνο με το αυτοκίνητο στο βουνό.

Δείτε το onboard video:
https://www.youtube.com/watch?v=le29JVzPBMA
Lef205 - Πεμ 26 Σεπ 2019, 21:51:16
Θέμα δημοσίευσης:
Το μάκρυνες τελικά ?
Τι συγχρονιζέ έβαλες ?
G.Bratsos - Πεμ 26 Σεπ 2019, 23:20:17
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι δεν το μάκρυνα τελικά.

Έβαλα συγχρονιζέ ατσάλινα 'πιο ανθεκτικά'...

Μάλλον έχει πάρει ήδη λίγο η 2α... Η 3η κρατάει...

Μάλλον είμαι ούγκανος με το λεβιέ Confused Confused
Lef205 - Κυρ 29 Σεπ 2019, 21:19:06
Θέμα δημοσίευσης:
Τι μάρκα είναι το σχεσατο σου ?
G.Bratsos - Κυρ 29 Σεπ 2019, 22:45:26
Θέμα δημοσίευσης:
Bacci

https://rallydiaries.eu/peugeot-205-gti-rallycar
Pughell - Τρι 01 Οκτ 2019, 22:29:33
Θέμα δημοσίευσης:
Καλυτερα πουλα το Bacci σου πριν γινει κομματια και βρες ενα 5αρι(ή και 6αρι) ΒΕ και κανε σχεσεις εκει περα.
Ετσι και αλλιως Ε το δηλωνεις που κανεις οτι θες οπότε σαν το ΒΕ δεν προκειται να αντεξει κανενα ΜΑ.

Σε καμια περιπτωση δεν λεω οτι ειναι φτηνο αλλά το ΜΑ δεν προκειται να αντεξει σε παραπανω δυναμη απο τα 160 χωρις να γινεται κομματια αργα ή γρηγορα. Confused
Lef205 - Τρι 01 Οκτ 2019, 23:09:29
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ σωστά .
Βάλε έστω ένα μαμά ΜΑ με κοντό κορωνοπηνιο μήπως αντέξει λίγο πιο πολύ .
G.Bratsos - Πεμ 03 Οκτ 2019, 22:24:55
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές.

Η αλήθεια είναι ότι μετά τον Αχλαδόκαμπο θα ξεκινήσω να ψάχνομαι εντατικά.

Αρχικά αυτό σκέφτομαι να βρώ έτοιμο ένα κομπλέ BE + ημιαξόνια ή να ξεκινήσω να φτιάξω δικό μου όπως είπατε.

Σκέφτομαι και τη λύση για 5άρι σειριακό, έχετε να προτείνετε κάποια εταιρία να ψάξω ή που να ψάξω? Αξίζει η επένδυση σε αυτό?

Ξέρω ότι ανεβαίνει πολύ το budget σε σχέση με ένα BE.

Ουσιαστικά θέλω να διορθώσω αυτό το σημείο που 'πονάει' το αυτοκίνητο και ως εκεί. Να μην χαλάει να το ευχαριστιέμαι.
Pughell - Τετ 16 Οκτ 2019, 19:09:18
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω λεω οτι θα πεταξεις τα λεφτα σου για σειριακο...
Σαν αντοχη,το ΒΕ δεν θα χαλασει ποτε,απο κλιμακωση τα γραναζια τα φτιαχνεις και κανεις οτι θες,οπότε και απο ωφελιμο φασμα αλλά και απο αξιοπιστια θα εισαι πολυ καλα,τα υπολοιπα ειναι για καταστασεις που κυνηγας επαθλα και χρηματικες επιβραβευσεις,που το 2ο στην Ελλαδα ουτε στα καλυτερα μας ονειρα,οπότε εγω προσωπικα ουτε που θα σκεφτομουν να δωσω 5 χιλιαρικα για μεταχειρο σειριακο...

Θεωρω οτι η ιδανικη λυση με το καλυτερο value for money ειναι το 6αρι του 306 με ενα κοντο κ/π,λυση που δεν προκειται να ξεπερασει τα 1500 ευρω σε καμια περιπτωση(χελωνα για TU,κοντο Κ/Π και εργασια/παρελκομενα).
MEMsound - Πεμ 17 Οκτ 2019, 11:41:35
Θέμα δημοσίευσης:
το 6αρι του 306 έχει rev drop γύρω στις 800rpm
επίσης η "6η του με το δικο του Κ/Π" ειναι σαν την "μαμα 5η του 206gti2,0 (οχι του RC) με το μαμα Κ/Π του 206"

αρα ειναι "σχεδόν" σαν "σχεσατο"

απλά δεν ξέρω πως μπορει να γινει το σχετικό παντρεμα από χελώνες / σωθικα σασμαν κλπ κλπ

ΑΝ και οταν βρεις σασμαν πες μου να σε φέρω σε επικονωνία με ανθρωπο που χει φτιάξει καμποσα ΒΕ 5αρια μετατροπη σε ΒΕ 6αρια μπας και μπορει να σε βοηθησει
Nik_psa - Πεμ 17 Οκτ 2019, 18:27:52
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν είναι κάτι τρομερά δύσκολο το πάντρεμα αν το έχεις ξανακάνει..
Επίσης στα 5άρια οι σχέσεις από τα δυνατά 2.0i-16ν (ΖΧ-XSARA-306 με 5άρι και άλλα) έχουν πιο μακριά πρώτη και σχετικά πυκνές τις άλλες σαν close ratio ας πούμε κι έτσι αν υποθέσουμε ότι με ΜΑ5S σχέσεις η 2α ψιλοκρεμάει στο παραπάνω ΒΕ σκάβει..!
Lef205 - Πεμ 17 Οκτ 2019, 18:52:41
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν σας αγχωνει ότι με το 6ρι δεν θα στρίβουν δεξιά οι τροχοί του 205 ? Laughing
MEMsound - Πεμ 17 Οκτ 2019, 19:21:40
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Δεν σας αγχωνει ότι με το 6ρι δεν θα στρίβουν δεξιά οι τροχοί του 205 ? Laughing


Αυτο ακριβως ηθελα να συμπληρωσω και γω.

Βεβσια το προβλημα ειναι μονο στο παρκαρισμα

Οχι εν κινηση
Lef205 - Πεμ 17 Οκτ 2019, 20:53:16
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι αλλά σκέψου να κανείς μικρό έξοδο σε αγώνα και να μην μπορείς να φύγεις
MEMsound - Παρ 18 Οκτ 2019, 07:11:47
Θέμα δημοσίευσης:
Απλά θέλει 1 μπρος πίσω ακόμα για αναστροφή
Nik_psa - Παρ 18 Οκτ 2019, 18:24:12
Θέμα δημοσίευσης:
Βάζεις ψαλίδια από 309 και το πρόβλημα δεν υπάρχει... Very happy
MEMsound - Παρ 18 Οκτ 2019, 18:42:11
Θέμα δημοσίευσης:
Nik_psa έγραψε:
Βάζεις ψαλίδια από 309 και το πρόβλημα δεν υπάρχει... Very happy

!!!!!!!

αυτό στα 205 φανταζομαι?
(γιατί στο 206 τα ψαλίδια είναι διαφορετικού σχήματος)

προφανώς τα ψαλίδια τους 309 είναι πιο μακριά (οσον αφορα ας πούμε το μετατρόχιο)

επίσης με τα ημιαξόχια τι γινεται?
Nik_psa - Παρ 18 Οκτ 2019, 20:22:50
Θέμα δημοσίευσης:
Και ημιαξόνια από 309 στα 205 αν και σε κάποιο που άφησαν τα δικά του δεν είχε πρόβλημα...
Στα 206 ζάντες με μικρότερο όφσετ...
Το πρόβλημα μειώνεται εντυπωσιακά!
Lef205 - Παρ 18 Οκτ 2019, 21:52:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ψαλίδια από 309 . Βελόνα στα άχυρα Laughing
MEMsound - Δευ 21 Οκτ 2019, 11:47:13
Θέμα δημοσίευσης:
Nik_psa έγραψε:
...Στα 206 ζάντες με μικρότερο όφσετ...
Το πρόβλημα μειώνεται εντυπωσιακά!


με 195/50-15 σε 15χ7 / ΕΤ 11 έχεις (απο ευθεία) μια ολόκληρη στροφή δεξιά στο τιμόνι και λίγο ακομα.
MEMsound - Δευ 21 Οκτ 2019, 11:47:29
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Ψαλίδια από 309 . Βελόνα στα άχυρα Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing
G.Bratsos - Τρι 29 Οκτ 2019, 20:09:02
Θέμα δημοσίευσης:
wow! Ολόκληρος νέος κόσμος!
Ωραίες οι σκέψεις σας και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Τελικά το αμάξι έτρεξε και Αχλαδόκαμπο με άλλο οδηγό. Χτες που το πήγα βόλτα η αίσθηση του σασμάν ήταν και πάλι σαν να έχει ξεκινήσει να χαλάει (τα συγχρονιζέ).

Μιας και δεν μας βλέπω για άλλο event ίσως καμιά Μέγαρα αν δεν βρέχει, η ώρα για αποφάσεις έρχεται...

Επειδή δυστυχώς δεν υπάρχει Incar από το καλό πέρασμα μπορείτε να βρείτε ένα βίντεο εδώ με κάποια στιγμιότυπα και το άρθρο με την εμπειρία της οδηγού!

¶ρθρο: https://rallydiaries.eu/anabasi-ahladokampoy-2019

Video: https://www.youtube.com/watch?v=zn2V5_6-m6g
alfasud - Δευ 04 Νοέ 2019, 09:15:12
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα, να το χαίρεστε, καλούς αγώνες!

Ποια jenvey χρησιμοποιήσατε; Τα νούμερα ιπποδύναμης/ροπής είναι ανακοινώσιμα;
G.Bratsos - Δευ 04 Νοέ 2019, 21:45:58
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα alfasud,

Δεν κρύβουμε κάτι, δεν έχουμε κάνει δυναμομέτρηση. Ήταν η πρώτη μας σεζόν οπότε απλά ρυθμίστηκε για να δουλεύει σωστά.

Όταν γίνει θα ενημερώσουμε. Θα τσεκάρω τα Jenvey στο μαγαζί γιατί δεν θυμάμαι απέξω.

Ευχαριστούμε πολύ!
G.Bratsos - Παρ 08 Νοέ 2019, 22:58:56
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιος "οδηγός" ή κάποιο χαρτί που να δίνει οδηγίες για το που πρέπει να ραφτεί/ενισχυθεί ένα Peugeot 205 αγωνιστικό?

Ρωτάω γιατί στο ένα έγγραφο assembly δεν βρήκα κάτι στο site της Peugeot Sport.
sps - Τρι 12 Νοέ 2019, 10:22:05
Θέμα δημοσίευσης:
Ισως αν στειλεις ενα email στην peugeotsport να σου απαντησουν με καποιο επισυναπτομενο διαγραμμα.
Το ειχαμε κανει παλαιοτερα για 106 και μας ειχαν απαντησει με ...φαξ Very happy
G.Bratsos - Σαβ 16 Νοέ 2019, 23:40:56
Θέμα δημοσίευσης:
FAX ε... Τι λες τώρα!

Btw, είμαστε Πιτίτσα όποιος είναι τριγύρω αύριο είναι ο αγώνας!

https://www.facebook.com/rallydiaries/photos/a.373101300208591/529945861190800/?type=3&theater
Pughell - Δευ 18 Νοέ 2019, 21:42:43
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω καποια pdf της pts για 205,στειλε μου ενα mail να σου περασω οτι εχω,καποια απο αυτα δειχνουν τα σημεια που χριζουν ενισχυσης.
G.Bratsos - Τρι 19 Νοέ 2019, 00:04:09
Θέμα δημοσίευσης:
Έχεις μήνυμα!

Ευχαριστώ πολύ! Very happy
mitsos 306 - Δευ 14 Δεκ 2020, 21:35:12
Θέμα δημοσίευσης:
tirokomos έγραψε:
_205rallye_ έγραψε:
ελα ρε παιδες και εγω εδω.και εγω με δυο χιλιαρικα θα το παρω το 1900.τα 1.4 επειδη εχουμε και 1.4 ο πατερας μου να ξερετε οτι το 1.4 δεν βγαζει 75 απο μαμα αλλα 86 καθαροαιμα αλογα και πολλεσ φορες ζοριζουν πολλη ασχημα 13αρια 106 που νομιζουν οτι εχουν 105 αλογα.
86???????????????????????Ρε παιδια εχει αγορασει ενας φιλος το 205 το 14αρι και μια μερα που πηγαιναμε βολτα στο κεντρο της θεσσαλονικης αρχισαμε και τα διναμε...χτυπιοταν ευπρεστατα με το 206 το 16αρι!Ειχα παθει πλακα!!!Σαν διαολεμενο παει!!!Και με μια τουρμπινιτσα να φυσαει πανω θα ηταν οτι πρεπει!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


μετά από τόσα χρόνια περσινά ξινά σταφυλια βέβαια...

αλλά σχετικά με τις επιδόσεις... το δικό μου είναι μετρημένο σε πλάστιγγα 780 κιλα, πως να μην πάει σαν τρελό...
mitsos 306 - Δευ 14 Δεκ 2020, 21:36:12
Θέμα δημοσίευσης:
tirokomos έγραψε:
_205rallye_ έγραψε:
ελα ρε παιδες και εγω εδω.και εγω με δυο χιλιαρικα θα το παρω το 1900.τα 1.4 επειδη εχουμε και 1.4 ο πατερας μου να ξερετε οτι το 1.4 δεν βγαζει 75 απο μαμα αλλα 86 καθαροαιμα αλογα και πολλεσ φορες ζοριζουν πολλη ασχημα 13αρια 106 που νομιζουν οτι εχουν 105 αλογα.
86???????????????????????Ρε παιδια εχει αγορασει ενας φιλος το 205 το 14αρι και μια μερα που πηγαιναμε βολτα στο κεντρο της θεσσαλονικης αρχισαμε και τα διναμε...χτυπιοταν ευπρεστατα με το 206 το 16αρι!Ειχα παθει πλακα!!!Σαν διαολεμενο παει!!!Και με μια τουρμπινιτσα να φυσαει πανω θα ηταν οτι πρεπει!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil


μετά από τόσα χρόνια περσινά ξινά σταφυλια βέβαια...

αλλά σχετικά με τις επιδόσεις... το δικό μου είναι μετρημένο σε πλάστιγγα 780 κιλα, πως να μην πάει σαν τρελό...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr