PSClub - Hellas

Ελληνικοί Αγώνες - Peugeot 206 Junior & Senior Cup

konstantinos - Πεμ 04 Ιούλ 2002, 11:05:48
Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 206 Cup !!!
Apo to 2003 (an oxi kanonika, tote dokimastika) tha antikatastathei opws isws gnwrizete merikoi to 106cup me to 206mini groupA. Ta 206 tha efodiazontai me ton 1.6 ths Peugeot pou foraei to 206xs kai to 307 1.6 (me tous 110+hp).
15ares zantes, eksari kivwtio ths ZF, mploke diaforiko, frena megalytera, kai isxy 165hp stis 7.500rpm.
Ola afta se karotsa 980kg.

Η πηγή είναι έγκυρη (ετσι την κρίνω εγώ, οι περισσότεροι την ξέρετε, ειναι ο Νίκος ο Bugs) Wink

Για να ετοιμαζόμαστε λοιπόν σιγά-σιγά.

ps Sidobre που είναι τα γάντια ??? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
koulis1 - Δευ 09 Δεκ 2002, 20:34:13
Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 206 Junior & Senior Cup
Πως το ειδατε το 206 1600 που ετρεχε στο Παλλάδιο ο Κολιγιαννης?????
Σας αρεσε????Αυτό το αυτοκίνητο ισως του χρόνου να ειναι το νέο Peugeot cup μαζί με το 106 φυσικά.Περιμένω εντυπώσεις.
christhehealer - Τρι 10 Δεκ 2002, 10:41:38
Θέμα δημοσίευσης:
Koulis1 δεν το είδα γιατί λόγω υποχρεώσεων δεν ήμουν στο Παλλάδιο.

Aυτό που αισθάνομαι είναι ότι το 206/1600 θα έχει πλεονέκτημα έναντι των 106 - Saxo λόγω εργοστασιακής εξέληξης, πράγμα που δεν θα συμβαίνει με τα 106 - Saxo.

Bέβαια εάν ο Kολιγιάννης ή οποιοσδήποτε άλλος που επιλέξει 206, δεν ακολουθήσει την όντως ακριβή λύση της Peugeot Sport μάλλον θα είναι ένα βήμα πίσω.
BTS - Τρι 10 Δεκ 2002, 14:36:24
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι νωρίς να κρίνουμε γιατί ήταν ο πρώτος του αγώνας.

Από κινητήρα καλά ακουγόταν, αλλά δεν είχε την ταχύτητα του 106 ραλλύ, λόγω πλαισίου. Κακά τα ψέμματα, το 106 είναι πιο κατάλληλο για ασφάλτινα ράλλυ. Η 5η και 6η θέση γενικής μπροστά από τα Μιτσυμπίσι είναι μακρινό όνειρο για οποιοδήποτε άλλο 1600άρι ημι-Gr A.
christhehealer - Τετ 11 Δεκ 2002, 11:40:28
Θέμα δημοσίευσης:
BTS δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα πλαισίου το 206. Eίναι πιο σύγχρονο από του 106 και σχεδιασμένο για μεγαλύτερες υποδυνάμεις.

Tο ότι στο Παλλάδιο δεν έιχε την ταχύτητα των 106, για μένα είναι θέμα εξέληξης. Πότε έβγαλε οι Peugeot Sport ανταλακτικά, πότε πρόλαβαν να τα φέρουν στην Eλλάδα, πότε να τα δοκιμάσουν. Λίγος χρόνος. Mετά τον 3-4 αγώνα της επόμενης χρονιάς θα μπορούμε να έχουμε συγκρίσημα αποτελέσματα.
BTS - Τετ 11 Δεκ 2002, 14:42:13
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
BTS δεν νομίζω ότι έχει πρόβλημα πλαισίου το 206. Eίναι πιο σύγχρονο από του 106 και σχεδιασμένο για μεγαλύτερες υποδυνάμεις.

Tο ότι στο Παλλάδιο δεν έιχε την ταχύτητα των 106, για μένα είναι θέμα εξέληξης. Πότε έβγαλε οι Peugeot Sport ανταλακτικά, πότε πρόλαβαν να τα φέρουν στην Eλλάδα, πότε να τα δοκιμάσουν. Λίγος χρόνος. Mετά τον 3-4 αγώνα της επόμενης χρονιάς θα μπορούμε να έχουμε συγκρίσημα αποτελέσματα.


Kala nte, mi varas!
Ksefevgeis apo to thema.Den leme ti tha mporouse na kanei to 206 an oi kanonisnoi tou edinan polles eleftheries.

Na toniso oti milame gia kati anamesa se GrN kai GrA kai oxi gia Super 1600. Sigrinoume to 206 prodiagrafon cup me to antistoixo 106 cup. Oi prodiagrafes tou cup einai poli sigekrimenes kai as min mplekoume me asafeis genikotites peri ekseliksis. Ena aytokinito tou cup den mporei na kanei trela almata ekseliksis. Sou dinei to kit i Peugeot kai to foras opos einai.

Akomi, to 206 den exei homologation GrN, pou simainei oti i idia i Peugeot ekrine pos i ekdosi dromou tou 206 den einai kaliteri apo to Rallye, gia ton aplo idioti. Kai an exei to 206 homologation GrA einai gia to Super1600 kai ta cup.

To 206 einai pio sigxrono kai sxediasmeno gia megaliteres ippodinameis, epeidi einai ena ena kalo autokinito dromou. Pio vari, pio politismeno, ,klp,klp. Auta omos den to kathistoun ena katharoaimo, opos to Rallye.

To 106 Rallye einai ena 'homologation special' diladi ekdosi eidika gia agones, asxeta an stin Ellada exei mosxopoulisei gia allous logous. To varos tou, to kentro varous kai i katanomi tou varous, i anartisi tou kai i texniki tou aplotita einai stoixeia pou to diaforopoioun apo to 206 (kai apo ola ta alla mikra autokinita) kai to kanoun toso ikano stous agones.

Gia na min pareksigitho, den iperaspizomai to ena i to allo autokinito tis Peugeot. Ego ...italofilos eimai. Aplos parakoloutho apo konta tous ellinikous agones kai pistevo pos toulaxiston stin asfalto kai xoris polles metatropes den tithetai thema sigrisis. To Rallye einai allou...

Parola afta tha perimeno na do tin poreia tou 206, tou xronou kai efxomai oi simmetexontes sto 206 cup na mas prosferoun plousiotero theama.
koulis1 - Πεμ 12 Δεκ 2002, 08:10:26
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:

Bέβαια εάν ο Kολιγιάννης ή οποιοσδήποτε άλλος που επιλέξει 206, δεν ακολουθήσει την όντως ακριβή λύση της Peugeot Sport μάλλον θα είναι ένα βήμα πίσω.


Tι εννοείς λέγοντας ακριβή λύση?????
koulis1 - Πεμ 12 Δεκ 2002, 08:19:12
Θέμα δημοσίευσης:
Θα συμφωνήσω με τον BTS οτι το αυτοκίνητο "βρισκετε στα πρώτα του βήματα",οπως επισης, θα συμφωνήσω οτι το 106 η παλιότερα το 205(ακόμα περισσότερο)ειναι "πολεμική μηχανή".Θεωρώ οτι το αυτοκίνητο μπορεί να γίνει "πολύ καλό"(ως γνήσιο γαλλικό)αλλά θελει δουλειά!!!!!!!.Τωρα οσο αφορά το "δελτίο αναγνώρισης στο Ν" θα θυμίσω οτι και το 106 στην αρχή δεν ειχε homologation στο Ν.Προφανώς ειναι τακτική αυτό.
Πάντως για να επανέλθω στο θέμα στο Παλλάδιο δεν ειδα κάτι ιδιαίτερο σχετικά με το αυτοκίνητο.
Sidobre - Πεμ 12 Δεκ 2002, 09:58:22
Θέμα δημοσίευσης:
Να θυμίσω ότι το 106 δεν έχει γέφυρα;

Το πλαίσιο του 206 είναι θεωρητικά καλύτερο. Θεωρητικά γιατί ο χρόνος θα δείξει!

Επίσης και το μεταξόνιο και μετατρόχιο είναι μεγαλύτερο που σημαίνει ελαυρώς καλύτερο κράτημα αν το αυτοκίνητο στηθεί.

Οντως τα "Rallye" είναι πολεμικές μηχανές ιδιαίτερα για GrN.

Ομως δεν ήταν τυχαία η επιλογή JWRC του 206 ιδιαίτερα όταν από την ομόσταυλη Citroen κυριαρχούσε το Saxo.

Εντάξει το 206 S1600 δέν είναι και το καλύτερο JWRC αλλά καλά πάει...
Sidobre - Πεμ 12 Δεκ 2002, 10:01:03
Θέμα δημοσίευσης:
Οσο αφορά το Cup έχω την αίσθηση ότι το αυτοκίνητο θα είναι λίγο ακριβό (9 με 10 μύρια περίπου) προετοιμασμένο στα 160 άλογα με κύριες αλλαγές στην πολλαπλή εισαγωγής (που το εργοστασιακό καραπάσχει) και βέβαια στήσιμο κτλ...
christhehealer - Πεμ 12 Δεκ 2002, 10:39:50
Θέμα δημοσίευσης:
koulis1 έγραψε:
Tι εννοείς λέγοντας ακριβή λύση?????


Aπό τον τιμοκατάλογο που έχουμε στο forum προκύπτει ότι η ανάρτηση π.χ. της Peugeot Sport κάνει 1 εκατομυριο περίπου. Δεν νομίζω ότι είναι φθηνή. Aπ' όσο ξέρω τα Cup και τα ημιGroup -A είναι κατηγορίες που η επιτυχία τους βασίζεται στο φθηνό κόστος για τους συμμετέχοντες. Διορθωσέ με, εάν κάνω λάθος.
Sidobre - Πεμ 12 Δεκ 2002, 10:51:50
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
koulis1 έγραψε:
Tι εννοείς λέγοντας ακριβή λύση?????


Aπό τον τιμοκατάλογο που έχουμε στο forum προκύπτει ότι η ανάρτηση π.χ. της Peugeot Sport κάνει 1 εκατομυριο περίπου. Δεν νομίζω ότι είναι φθηνή. Aπ' όσο ξέρω τα Cup και τα ημιGroup -A είναι κατηγορίες που η επιτυχία τους βασίζεται στο φθηνό κόστος για τους συμμετέχοντες. Διορθωσέ με, εάν κάνω λάθος.


Oπα, όχι κόψε κάτι...

Μην κοιτάς το Super1600 εκεί παίζουν άλλες τιμές!

Στο cup θα έχει γύρω στα 600.000!

Για κομπλέ ανάρτηση (ελλατήρια, αμορτισέρ, αντιστρεπτικές, ραβδους στρέψεις κλπ κλπ) δεν είναι πολλά!
BTS - Πεμ 12 Δεκ 2002, 16:39:49
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Να θυμίσω ότι το 106 δεν έχει γέφυρα;
Το πλαίσιο του 206 είναι θεωρητικά καλύτερο. Θεωρητικά γιατί ο χρόνος θα δείξει!


Οι 4τροχοί επανελημένα γράφουν για το πλαίσιο 'γρανίτη' του 106. Μην ξεχνάς ότι είναι ελαφρύτερο και πιο μικρό με αποτέλεσμα να μην καταπονεί τόσο το σασί του.Και άλλωστε από τη στιγμή που θα μπει roll bar, δεν τίθεται θέμα.

Παράθεση:

Επίσης και το μεταξόνιο και μετατρόχιο είναι μεγαλύτερο που σημαίνει ελαυρώς καλύτερο κράτημα αν το αυτοκίνητο στηθεί.


Με αυτή τη λογική τo Octavia WRC θα ήταν το καλύτερο αυτοκίνητο του Παγκοσμίου.

Για την επιτυχία στους αγώνες δεν αρκεί το αυτοκίνητο να έχει το ένα ή το άλλο στοιχείο. Αυτό που μετράει είναι κατά πόσο το αυτοκίνητο είναι 'αθλητής'. Και ένας αθλητής έχει κορυφαία φυσική κατάσταση, τις σωστές διαστάσεις για το βάρος του και το άθλημα του, και είναι προσανατολισμένος στο στόχο του. Το ότι κάποιος είναι γυμνασμένος δεν σημαίνει ότι αν μπει στο στίβο θα 'ρίξει' σε έναν αθλητή.

Παράθεση:

Ομως δεν ήταν τυχαία η επιλογή JWRC του 206 ιδιαίτερα όταν από την ομόσταυλη Citroen κυριαρχούσε το Saxo.


Και βέβαια δεν είναι τυχαία. To saxo θα συνεχίσει να πουλιέται. Το 106 όμως είναι απερχόμενο μοντέλο και έπρεπε να προβληθεί το 206. Αλλά ακόμη και σε αυτή την κατηγορία, το Saxo (βλ. ίδια βάση με 106) είναι τo πιο γρήγορο. Η PSA δεν έφτιαξε ποτέ 106 για JWRC, αφού είχε προγραμματίσει εξ'αρχής να εμπλακεί με το 206 (το 106maxi δεν είναι JWRC).


Δεν κάνω ακριβή παραλληλισμό, αλλά κάποια στιγμή στο παγκόσμιο, η FIAT αναγκάστηκε να αντικαταστήσει την Stratos με το 131. Το 131 ήταν πιο γερό και με μεγαλύτερη δαδρομή ανάρτησης για το χώμα, αλλά η Stratos στα χέρια ιδιωτών συνέχισε να κερδίζει τους πάντες στην άσφαλτο (Μόντε 79, Κορσική 79,κλπ) λόγω του ότι είχε φτιαχτεί για αυτό.



Η μόνη επιφάνεια που το 206 cup πιθανόν να είναι καλύτερο από το 106 cup, είναι κατά τη γνώμη μου το χώμα, λόγω μεγαλύτερης διαδρομής ανάρτησης.
koulis1 - Πεμ 12 Δεκ 2002, 17:50:35
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
koulis1 έγραψε:
Tι εννοείς λέγοντας ακριβή λύση?????


Aπό τον τιμοκατάλογο που έχουμε στο forum προκύπτει ότι η ανάρτηση π.χ. της Peugeot Sport κάνει 1 εκατομυριο περίπου. Δεν νομίζω ότι είναι φθηνή. Aπ' όσο ξέρω τα Cup και τα ημιGroup -A είναι κατηγορίες που η επιτυχία τους βασίζεται στο φθηνό κόστος για τους συμμετέχοντες. Διορθωσέ με, εάν κάνω λάθος.



Εννοώ οτι υπάρχουν και ακριβότερες λύσεις οπως οι Proflex η Bilstein ισως και ακριβότερες τις οποιες δεν τις ξέρω!!!!!
Οσο αφορά για την Peugeot sport η ανάρτηση ειναι μία ειτε στο καπ ειτε στα JWRC.
Sidobre - Πεμ 12 Δεκ 2002, 18:02:56
Θέμα δημοσίευσης:
koulis1 έγραψε:
Οσο αφορά για την Peugeot sport η ανάρτηση ειναι μία ειτε στο καπ ειτε στα JWRC.


Οχι, όχι για το 206...

Αυτή την στιγμή στην Γαλλία κυκλοφορεί ανάρτηση για το JWRC που είναι πανάκριβη, άλλη για χώμα και άλλη για άσφαλτο. Επίσης στο 206 αλλάζει όλος ο πίσω άξονας (που δεν αλλάζει στο Cup)

Στο εξωτερικό για Cup έχω δεί μέχρι στιγμής μόνο για χώμα, και κάποιες για άσφαλτο όχι όμως για το XS.
Miltellas - Σαβ 14 Δεκ 2002, 04:27:22
Θέμα δημοσίευσης:
BTS έγραψε:

Οι 4τροχοί επανελημένα γράφουν για το πλαίσιο 'γρανίτη' του 106. Μην ξεχνάς ότι είναι ελαφρύτερο και πιο μικρό με αποτέλεσμα να μην καταπονεί τόσο το σασί του.Και άλλωστε από τη στιγμή που θα μπει roll bar, δεν τίθεται θέμα.


Το ότι σε αυτό το πλαίσιο φιλοξενείται η ροπή του 2λιτρου δεν σου λέει τίποτα; Η εμπλοκή του 206 στο WRC μήπως;
Η ανωτερότητα του πλαισίου του 206 είναι δεδομένη, φάνηκε στο WRC και θα φανεί με την έλευση του RC. Τότε θα δεις τί θα γράψουν οι 4ΤΡΟΧΟΙ! Δεν υπάρχει λόγος να γράψουν κάτι τώρα. Είναι αυτονόητο για την Peugeot ό,τι με την ένδειξη GTi (όπωε και Rallye) να έχει πλαίσιο "γρανίτη". Λές η Peugeot να σταμάτησε τα άκαμπτα πλαίσια στο 106; Και για το 306 δεν σχολίασαν ποτέ το πλαίσιο μέχρι που βγήκε το 2λιτρο με του 167 ίππους και παραμιλούσαν όλα τα καλά περιοδικά. Θυμάσαι το τεστ του Gti Race; Roll Bar κι έφυγες! Κι ούτε μία μπάρα θόλων δεν του έβαλε η Peugeot! Τέτοιο το πλαίσιο!
Το Rallye είναι πιο μαλακό τόσο από το 306 όσο και από το 206 και αυτό φαίνεται όταν οι ιπποδυνάμεις ανέβουν πάνω από τους 160 ίππους. Εκεί πλέον αισθάνεσαι (εάν είσαι οδηγός επιπέδου) την αναγκαιότητα μίας μπάρας θόλων. Και αυτό δεν αποτελεί αναγκαστικά μειονέκτημα. Η ενίσχυση του πλαισίου στα αγωνιστικά είναι κάτι το συνηθισμένο. Απλώς οι 160 ίπποι δεν ήταν ο φυσικός προορισμός του Rallye.
BTS - Σαβ 14 Δεκ 2002, 16:09:23
Θέμα δημοσίευσης:
Μίλτο σου απαντώ πριν ολοκληρώσω την ανάγνωση του ποστ σου, διότι το πήρες πολύ στραβά και βιάζομαι να απαντήσω!

Παραπάνω γράφω ότι το 206 είναι βαρύτερο και πιο ενισχυμένο, δεν τίθεται θέμα για αυτό. Αναφέρθηκα στην ακαμψία του 106 απαντώντας στον Sidobre, που μίλησε για έλλειψη αυτής. Δεν είπα ότι εκεί τελείωσαν τα άκαμπτα πλαίσια ούτε το συνέκρινα με άλλα, προσοχή!

Τα χαρακτηριστικά του 206 το καθιστούν πιο κατάλληλο για WRC. Δεν είναι όμως αυτό το θέμα μας. Άλλες οι απαιτήσεις στους 150 και άλλες στους 300 ίππους. Και μην ξεχνάς ότι το 206 WRC είναι ειδική κατασκευή και όχι βελτιωμένο 206. Μόνο το βασικό πλαίσιο είναι ίδιο, και αυτό ραμμένο και ενισχυμένο.

Αυτό που λέω και δεν εννοεί κανείς να καταλάβει είναι ότι δεν συγκρίνουμε το 106 με το 206 γενικά, αλλά τις εκδόσεις των 1600κ.εκ. σε έκδοση cup, ως προς την αποτελεσματικότητα στις ειδικές (χρόνους) ΚΑΙ ΜΟΝΟ .

Και για να καταλάβουμε για ποιο πράγμα μιλάμε, μερικά παραδείγματα:

Παλλάδιο, 1η ειδική (9χμ):

4. XATZHPHΓAΣ Peugeot 106 Rallye 1οςA6 5:00.50
...
6.KΩΣTAKHΣ Μitsubishi Lancer EVO VI 1οςN4 5:02.70
7.KOYTΣOKΩΣTAΣ Peugeot 306 S16 1οςN3 5:04.86
....
45.KOΛIΓIANNHΣ Peugeot 206 XS A6 5:35.61


Παλλάδιο, 2η ειδική (9.7χμ):

3(!).XATZHPHΓAΣ Peugeot 106 Rallye 1οςA6 5:02.29
...
6.KΩΣTAKHΣ Μitsubishi Lancer EVO VI 1οςN4 5:10.44
...
16.KOYTΣOKΩΣTAΣ Peugeot 306 S16 1οςN3 5:19.63
...
39.KOΛIΓIANNHΣ Peugeot 206 XS A6 5:34.23

κ.ο.κ μέχρι την τελευταία ειδική.

Οι διαφορές αυτές μεταξύ 1ου 106 και 1ου 206 μεταφράζονται κατά μέσο όρο σε 3.5δευτ/χμ.

Ο Κολιγάννης είχε την υποστήριξη της Lion.


Παρ'όλα αυτά θα περιμένω την επόμενη σαιζόν για τελικά συμπεράσματα.
Miltellas - Κυρ 15 Δεκ 2002, 06:18:10
Θέμα δημοσίευσης:
ΟΚ! Σε παρεξήγησα. Sad
Σε έβαλα να γράψεις κουράζοντάς σε, αλλά τα διευκρίνισες καλύτερα. Το αποτέλεσμα σε δικαιώνει. Wink
BTS - Κυρ 15 Δεκ 2002, 07:39:30
Θέμα δημοσίευσης:
Miltellas έγραψε:
ΟΚ! Σε παρεξήγησα. Sad
Σε έβαλα να γράψεις κουράζοντάς σε, αλλά τα διευκρίνισες καλύτερα.



No problem!

Δεν τα έγραψα όλα εγώ, οι χρόνοι είναι copy paste από το rally.gr. Wink
koulis1 - Κυρ 15 Δεκ 2002, 21:29:19
Θέμα δημοσίευσης:
BTS έγραψε:

Παλλάδιο, 1η ειδική (9χμ):

4. XATZHPHΓAΣ Peugeot 106 Rallye 1οςA6 5:00.50
...
6.KΩΣTAKHΣ Μitsubishi Lancer EVO VI 1οςN4 5:02.70
7.KOYTΣOKΩΣTAΣ Peugeot 306 S16 1οςN3 5:04.86
....
45.KOΛIΓIANNHΣ Peugeot 206 XS A6 5:35.61


Παλλάδιο, 2η ειδική (9.7χμ):

3(!).XATZHPHΓAΣ Peugeot 106 Rallye 1οςA6 5:02.29
...
6.KΩΣTAKHΣ Μitsubishi Lancer EVO VI 1οςN4 5:10.44
...
16.KOYTΣOKΩΣTAΣ Peugeot 306 S16 1οςN3 5:19.63
...
39.KOΛIΓIANNHΣ Peugeot 206 XS A6 5:34.23

κ.ο.κ μέχρι την τελευταία ειδική.

Οι διαφορές αυτές μεταξύ 1ου 106 και 1ου 206 μεταφράζονται κατά μέσο όρο σε 3.5δευτ/χμ.

Ο Κολιγάννης είχε την υποστήριξη της Lion.


Παρ'όλα αυτά θα περιμένω την επόμενη σαιζόν για τελικά συμπεράσματα.




Παλι δεν ειναι συγκρίσιμα αυτά για τον απλούστατο λόγο οτι ο "ένας" εκανε τον αγώνα της ζωής του και ο "αλλος" απλά δοκίμαζε.Δεν υπάρχει συγκριση απο τα αποτελέσματα του Παλλάδιου,κατα την γνώμη μου.
Κατα τα αλλα συμφωνώ μαζί σου οπως εγραψα και πιο πάνω, αλλωστε.
koulis1 - Κυρ 15 Δεκ 2002, 21:36:33
Θέμα δημοσίευσης:
Εκεί πλέον αισθάνεσαι (εάν είσαι οδηγός επιπέδου) την αναγκαιότητα μίας μπάρας θόλων. Και αυτό δεν αποτελεί αναγκαστικά μειονέκτημα. Η ενίσχυση του πλαισίου στα αγωνιστικά είναι κάτι το συνηθισμένο. Απλώς οι 160 ίπποι δεν ήταν ο φυσικός προορισμός του Rallye.[/quote]


Με ολο το θάρρος, αλλά για να το καταλάβεις αυτό, πρέπει να εισαι απο Sainz και ανω η για να μην υπερβάλλω μαλλον θα πρέπει να εχεις πραγματική "αγωνιστική εμπειρία".Εσύ πως το λές αυτό???????
Miltellas - Τρι 17 Δεκ 2002, 05:23:43
Θέμα δημοσίευσης:
Από τη στιγμή που δεν μπορώ να σου αποδείξω ότι διαθέτω τεχνική αγωνιστικού επιπέδου, θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να καταλάβεις αυτό που γράφω με την λογική και την εμπειρία σου. Ή να ρωτήσεις έναν γνωστό σου οδηγό αγώνων που μετράει σε σένα η γνώμη του, εκτός και αν έχεις εσύ ανάλογη εμπειρία, οπότε ήδη θα κατάλαβες.
Την αναγκαιότητα ή μη της μπάρας θόλων μπορεί να την καταλάβει οποιοσδήποτε οδηγός με πολύ καλές οδηγικές γνώσεις και επαρκείς μηχανολογικές, κι ας μην τρέχει σε αγώνες, αρκεί να μπορεί να "μιλά" με το αμάξι που οδηγά.
Χρειάζονται λοιπόν τρεις παράγοντες: Οδηγική ικανότητα, πλήρη εξοικείωση με το αυτοκίνητο, επαρκείς μηχανολογικές γνώσεις.


Για τέτοια θέματα έχω γράψει σε πάρα πολλά σημεία στο Forum.
Wink

Οδηγός αγώνων δεν είμαι
Μηχανικός δεν είμαι
A.P.R. - Πεμ 19 Δεκ 2002, 18:18:53
Θέμα δημοσίευσης:
Κύριοι, κάντε λίγο υπομονή!Σε λίγες μέρες Θα βγεί απο το "υπόγειο" ενα 206 των 175+ ιππων για το cup του 2003.Τότε θα έχουμε πραγματικά θέματα να συζητήσουμε για το αν είναι καλύτερο ή χειρότερο.Τώρα απλά υποψιαζόμαστε χωρίς ουσιαστικές εμπειρίες.Ο koulis1 γνωρίζει...
Sidobre - Πεμ 19 Δεκ 2002, 18:54:44
Θέμα δημοσίευσης:
Περιμένουμε εναγωνίως το αποτέλεσμα και τις εντυπώσεις!

175+ Shocked Shocked Shocked

Που πήγαν τα 160 Question

Πω πω έχω μείνει πολύυυυυυυ πίσω!!!

Ανοίγω τα βιβλία μου και πάλι!
koulis1 - Πεμ 19 Δεκ 2002, 19:11:46
Θέμα δημοσίευσης:
A.P.R. έγραψε:
Κύριοι, κάντε λίγο υπομονή!Σε λίγες μέρες Θα βγεί απο το "υπόγειο" ενα 206 των 175+ ιππων για το cup του 2003.Τότε θα έχουμε πραγματικά θέματα να συζητήσουμε για το αν είναι καλύτερο ή χειρότερο.Τώρα απλά υποψιαζόμαστε χωρίς ουσιαστικές εμπειρίες.Ο koulis1 γνωρίζει...


Κρίμα,σημερα,ημουν στην Αθήνα για δουλειές,αν το ηξερα θα πέρναγα να το δώ!!!!.Καλή επιτυχία να εχει!!!!Θέλω πληροφορίες(με την πρώτη ευκαιρία).
christhehealer - Παρ 20 Δεκ 2002, 10:41:59
Θέμα δημοσίευσης:
Διάβασα το test του DRIVE, και μάλιστα είχε σύγκριση με το 106Cup του περιοδικού.

Aυτό που έκανε εντύπωση είναι ότι το αυτοκίνητο που έτρεξε ατο Παλλάδιο ήταν 1050 κιλά άλλα είχε ακόμα το AirCordition και όλα τα ηλεκτρικά καλούδια (κλειδαριες , καθρέπτες κ.λ.π.) και ότι ήταν πολύ πιο ευκολοοδηγητο από το 106 (το 206 συγχωρεί λάθη, ενώ το 106 όχι).

Πάντως περιμένω την λύση της APR. To ότι ασχολείται και μόνο, λέει πολλά πράγματα.
pduke - Παρ 20 Δεκ 2002, 11:46:21
Θέμα δημοσίευσης:
Κύριοι της APR,
τις γνώσεις-προτάσεις για τα δίλιτρα,θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα.
chatasos - Παρ 20 Δεκ 2002, 14:24:59
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Διάβασα το test του DRIVE, και μάλιστα είχε σύγκριση με το 106Cup του περιοδικού.

Aυτό που έκανε εντύπωση είναι ότι το αυτοκίνητο που έτρεξε ατο Παλλάδιο ήταν 1050 κιλά άλλα είχε ακόμα το AirCordition και όλα τα ηλεκτρικά καλούδια (κλειδαριες , καθρέπτες κ.λ.π.) και ότι ήταν πολύ πιο ευκολοοδηγητο από το 106 (το 206 συγχωρεί λάθη, ενώ το 106 όχι).


Το ίδιο διάβαζα και εγώ χτες!!!! Από τα λεγόμενά τους ή δοκιμή του 206 cup τους άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και από την στιγμή που δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι δοκιμές, υπάρχουν αρκετά περιθώρια βελτίωσης.

Τώρα που άρχισε ο χορός, θα μπούνε κι'άλλοι....
sps - Κυρ 22 Δεκ 2002, 13:50:45
Θέμα δημοσίευσης:
Χτες το Σαββατο ημουν στα Μεγαρα στην αγωνιστικη εκδηλωση της peugeot,και ειχα την ευκαιρια να συνοδηγησω με τον Κοκκινη στο νεο 206 cup.
Παιδια το 206 ειναι πραγματικο πυροβολο.Εχει παρα πολυ δυναμη,ξεσηκωτικο καθαρο αγωνιστικο ηχο,περισσοτερο απο το 106 και ενα φανταστικο κιβωτιο,εξαρι αγωνιαρικο.

Σαν κρατημα ειναι πολυ πιο σταθερο και ουδετερο απο το 106,σου δινει την εντυπωση οτι ειναι 200 κιλα βαρυτερο.
Παρολα αυτα παει πολυ καλα,μιλαω σαν αισθηση.Ενω το 106 ειναι πολυ πιο ελαφρυ και παιχνιδιαρικο.

παντως ειναι κουκλα το ατιμο.
Το οδηγησε και ο koulis1,οποτε ας πει και αυτος τις εντυπωσεις του.
Κωστα ο Σπυρος ειμαι! Wink Wink
BTS - Κυρ 22 Δεκ 2002, 14:38:08
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:

....παντως ειναι κουκλα το ατιμο.
Κωστα ο Σπυρος ειμαι! Wink Wink



...φαίνεται! Laughing Laughing Laughing


Καλορίζικο. Wink
koulis1 - Τετ 25 Δεκ 2002, 09:20:40
Θέμα δημοσίευσης:
Καταρχήν να καλοσωρίσω τον Σπύρο(sps)στο club των εχόντων 206.Να ειναι καλά να το χαρεί!!.
Τώρα οσο αφορά το αγωνιστικό 206:Πρωτα απο ολα στο εσωτερικό ειναι αρκετά μεγάλο και ανετο σε σχέση πάντα με το 106,ο κινητήρας του ειναι παρα πολύ καλός με πολύ ωραία απόκριση απο χαμηλά και πολύ ωραίο ηχο.Αν και ηταν πολύ "μαλακό" για τα Μεγαρα το αυτοκίνητο "στέκεται" πολύ καλά (ως γνήσιο γαλλικό-αλλωστε) και για να το "ξεκολλήσεις" πρέπει να προσπαθήσεις.Σε αυτό φυσικά βοηθάει και το πολύ καλό "μπλοκέ" και οι "μεγάλοι" τροχοί και αν δεν σε τρομάζει η αδράνεια του αμαξώματος λογω του υψους του και "μένεις" στο γκάζι το αυτοκίνητο κάνει πολύ "ωραία" πράγματα.Ολα τα λεφτά ομως ειναι το "κιβώτιο"(6αρι) που σε "βάζει" μες στη δύναμη συνεχώς.
Τελειώνοντας, τη σύντομη περιγραφή θα πώ οτι το αυτοκίνητο "δείχνει" πανευκολο στους χειρισμούς του(φυσικά μες στην πίστα-και οχι ανάμεσα απο δεντρα πχ)αλλά ακόμα θελει αρκετή "εξέλιξη"για να μπορέσει να κερδίσει!!!!!.Θα δούμε.
Ελπίζω να σας διαφώτισα και χρονια πολλά!!!!!!!!!
Κ.Κούλης
Hannibal_Jr - Δευ 26 Ιαν 2004, 22:09:00
Θέμα δημοσίευσης: 206 Junior Cup
206 JUNIOR CUP

Η Lion Hellas AE παράλληλα με τη διοργάνωση του 6ου Πρωταθλήματος Peugeot Τουρισμού, ανακοινώνει την πρόθεσή της να οργανώσει το 206 Junior Cup. Σκοπός, είναι η υποστήριξη νέων οδηγών που επιθυμούν να κάνουν τα πρώτα αγωνιστικά τους βήματα με τη βοήθεια και τη συμπαράσταση μιας εταιρίας που πάντα θέλει να προσφέρει στον μηχανοκίνητο αθλητισμό.

Ως αυτοκίνητο για την οργάνωση του 206 Junior Cup, επιλέχτηκε το Peugeot 206 1.4-8V (3θυρο), που σαν στόχο έχει να δώσει στους νέους αγωνιζόμενους ένα απλό, εύκολο στη συντήρηση και οικονομικά προσιτό αυτοκίνητο.

Το 206 Junior Cup περιλαμβάνει 4 αγώνες και έναν super τελικό που θα προσμετρά με συντελεστή 2. Οι τέσσερις αγώνες αναλύονται σε δύο ασφάλτινους και δύο χωμάτινους, ενώ ο super τελικός θα πραγματοποιηθεί σε χωμάτινη, παράλληλη πίστα, και σε δύο σκέλη. Στην τελική βαθμολογία θα προσμετρούν όλοι οι αγώνες.

Τα αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:

24-25 Απριλίου Ράλι Στερεάς Ελλάδος (χώμα)
8-9 Μαίου Ράλι Αχαιός (άσφαλτος)
4-5 Σεπτεμβρίου Ράλι ΔΕΘ (άσφαλτος)
16-17 Οκτωβρίου Ράλι Μαύρο Ρόδο (χώμα)
30-31 Οκτωβρίου Super Τελικός (χώμα)

To 206 Junior Cup θα συμμετέχει σε ένα σκέλος κάθε αγώνα και αμέσως μετά θα γίνεται απονομή.

Δεκτοί στο 206 Junior Cup γίνονται όσοι έχουν γεννηθεί από την 1η Ιανουαρίου 1980 και ύστερα, και δεν έχουν πρωταγωνιστήσει σε καμία μορφή αγώνων. Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων ορίζεται στους 10.

Τα κίνητρα συμμετοχής καθώς και τα έπαθλα των αγωνιζομένων στο 206 Junior Cup είναι τα παρακάτω:

1. Παροχή οικονομικών επάθλων στους τρεις πρώτους νικητές της τελικής κατάταξης του 206
Junior Cup ως εξής:
1ος γενικής : συμμετοχή στο 7ο Πρωτάθλημα Peugeot Τουρισμού με
αυτοκίνητο της εταιρίας με καλυμμένα όλα τα έξοδα.
2ος γενικής : 2.000€
3ος γενικής : 1.500€

2. Δωρεάν παροχή 14 ελαστικών, από τα οποία οκτώ θα είναι χωμάτινα και έξι ασφάλτινα. Με το σύνολο των παραπάνω ελαστικών οι αγωνιζόμενοι θα πρέπει να καλύψουν και τους 5 προαναφερθέντες αγώνες.

3. Δωρεάν παροχή 100 λίτρων βενζίνης σε όλους τους αγωνιζόμενους για το σύνολο των 5 αγώνων (20 λίτρα σε κάθε αγώνα).

4. Πριμ εκκίνησης 100€ σε κάθε αγώνα για όλους τους αγωνιζόμενους.

5. Ειδικά για το Ράλι ΔΕΘ, η Lion Hellas AE προσφέρει τη δωρεάν μεταφορά των αγωνιστικών αυτοκινήτων καθώς και μια διανυκτέρευση του πληρώματος σε ξενοδοχείο επιλογής της εταιρίας.

6. Όλοι οι αγωνιζόμενοι που θα συμμετάσχουν στο 206 Junior Cup δικαιούνται έκπτωση 30% σε όλα τα ανταλλακτικά που θα χρησιμοποιήσουν για την συμμετοχή τους και τα οποία θα αγοράζουν από τη Lion Hellas AE ή από το Δίκτυο Επίσημων Εμπόρων Peugeot σε όλη την Ελλάδα. Η παραπάνω έκπτωση ισχύει από την ημερομηνία εξαγγελίας του 206 Junior Cup έως και τον τελευταίο προκηρυγμένο αγώνα του.

7. Όλοι οι αγωνιζόμενοι οφείλουν να τοποθετήσουν σε όλους τους αγώνες τα αυτοκόλλητα των χορηγών που θα της υποδείξει η Lion Hellas AE, σε συγκεκριμένα σημεία των αυτοκινήτων τους. Οι θέσεις θα περιγράφονται στο «Βιβλίο της Χρονιάς» που εκδίδεται από την ΕΘΕΑ.

8. Η Lion Hellas AE προσφέρει τεχνική υποστήριξη σε όλους τους αγωνιζόμενους με την παρουσία ενός μηχανικού της καθώς και φορτηγού με βασικά ανταλλακτικά σε όλους τους αγώνες.

Ο κανονισμός για το 206 Junior Cup θα περιγράφεται στο «Βιβλίο της Χρονιάς» που εκδίδεται από την ΕΘΕΑ.

Για κάθε πληροφορία ή διευκρίνηση, ο κος Τάσος Λεγάκης, τηλ: 210-6894321, 210-6894761 είναι στη διάθεση σας.


Sorry gia to megalo post./

Ti gkantemia einai ayth? Panw poy etoimasa to diko moy 106 1.4 anakoinwsane kainoyria kathgoria me 206 FTOYYYYY
Vaggelis - Δευ 26 Ιαν 2004, 22:32:34
Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 Junior Cup
Hannibal_Jr έγραψε:

Δεκτοί στο 206 Junior Cup γίνονται όσοι έχουν γεννηθεί από την 1η Ιανουαρίου 1980 και ύστερα, και δεν έχουν πρωταγωνιστήσει σε καμία μορφή αγώνων.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Kρίμα και το μόνο που μου έλειπε ήταν τα roll-bars.....
Laughing Laughing Laughing Laughing

Εντάξει μην πετάτε ντομάτες, θα πετάξω εγώ στον εαυτό μου....
Splat
SnakeMJK - Δευ 26 Ιαν 2004, 22:52:26
Θέμα δημοσίευσης:
αλήθεια το κάρο τι θα πρέπει να έχει πάνω κάτω; roll bars, μπακετ καθισματα και τετοια; υπάρχει 1.4 με roll bars; ποιος ξηλώνει τα καθίσματα τώρα... Το χω και 5θ Sad
ΝΙΚΟΣ - Τρι 27 Ιαν 2004, 02:34:45
Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 Junior Cup
Vaggelis έγραψε:
Hannibal_Jr έγραψε:

Δεκτοί στο 206 Junior Cup γίνονται όσοι έχουν γεννηθεί από την 1η Ιανουαρίου 1980 και ύστερα, και δεν έχουν πρωταγωνιστήσει σε καμία μορφή αγώνων.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Kρίμα και το μόνο που μου έλειπε ήταν τα roll-bars.....
Laughing Laughing Laughing Laughing

Εντάξει μην πετάτε ντομάτες, θα πετάξω εγώ στον εαυτό μου....
Splat


Παρτες τωρα ... Splat Splat Splat και εχει και Live οταν σε δω (ξερεις που Wink )
Vaggelis - Τρι 27 Ιαν 2004, 09:19:26
Θέμα δημοσίευσης: Re: 206 Junior Cup
Ο Άρχοντας της Ντομάτας έγραψε:
Vaggelis έγραψε:
Hannibal_Jr έγραψε:

Δεκτοί στο 206 Junior Cup γίνονται όσοι έχουν γεννηθεί από την 1η Ιανουαρίου 1980 και ύστερα, και δεν έχουν πρωταγωνιστήσει σε καμία μορφή αγώνων.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Kρίμα και το μόνο που μου έλειπε ήταν τα roll-bars.....
Laughing Laughing Laughing Laughing

Εντάξει μην πετάτε ντομάτες, θα πετάξω εγώ στον εαυτό μου....
Splat


Παρτες τωρα ... Splat Splat Splat και εχει και Live οταν σε δω (ξερεις που Wink )


Ε, ο πρώτος που περίμενα να ρίξει, ήσουν εσύ.....
Στο Live πάντως, εγώ δεν θα ρίχνω ντομάτες, αλλά ...χιονόμπαλες... Laughing Laughing Laughing
PHSYBORG - Τρι 27 Ιαν 2004, 16:29:36
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως αυτο ειναι καλο για μας με τα 8V .
Peugeot Sport here we come Wink
Sidobre - Τετ 28 Ιαν 2004, 09:55:52
Θέμα δημοσίευσης:
Και εγώ μικρός είμαι... θα με παίξουν;; ΆΓΚΟΥ!
glf - Τετ 28 Ιαν 2004, 11:10:18
Θέμα δημοσίευσης:
Σοβαρά τώρα, λέτε να βρεθούν οι 10 φέρελπεις που δεν έχουν αγωνιστική πείρα, είναι του 80 βγάλε και θα πάρουν το 8v με ρολ-μπαρ ?

Και 5 να βρεθούν εγώ θα πω πάλι καλά.

Ρε ΝΙΚΟ, δεν πάς και συ εκεί ? έτσι κι αλλιώς αγωνιστική εμπειρία δεν έχεις. χοχοχοχοχο
Baphomet - Τετ 28 Ιαν 2004, 11:51:18
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
Σοβαρά τώρα, λέτε να βρεθούν οι 10 φέρελπεις που δεν έχουν αγωνιστική πείρα, είναι του 80 βγάλε και θα πάρουν το 8v με ρολ-μπαρ ?

Και 5 να βρεθούν εγώ θα πω πάλι καλά.

Ρε ΝΙΚΟ, δεν πάς και συ εκεί ? έτσι κι αλλιώς αγωνιστική εμπειρία δεν έχεις. χοχοχοχοχο


κατα την αποψη μου για να το κανεις αυτο πρεπει: 1. να είναι ιδιοκτησία σου το αμαξι (πολλών παιδιών είναι στο όνομα των γονιών) 2. να έχεις πολλά λεφτά ώστε να κανεις τα απαιτούμενα (και να το φτιαξεις αμα το σκασεις σε κανα δεντρο) 3. να συμβιβαστείς με την αγωνιστική εμφάνιση (και συμπεριφορά?) του αυτοκινητου και μετα τους αγώνες.

Ποιός είναι διατεθειμένος να τα κανει αυτα? Κατά την γνώμη μου μόνο καποιος λεφτάς ο οποίος έχει την bmw που του πήρε ο μπαμπάς και πάει κι αγοράζει ένα μεταχειρισμένο 206 1.4 8V για να κανει την καβλα του.
Εγω δε θα το έκανα με το δικό μου αμάξι πάντως αν και θα ηθελα σαν τρελος να τρέξω σε ενα ραλλυ (εκτός πολης Wink Wink Wink )...
Baphomet - Τετ 28 Ιαν 2004, 11:52:38
Θέμα δημοσίευσης:
εξάλλου το οτι μεσα απο 206 club για την ωρα δεν υπαρχει ουτε μια συμμετοχη δείχνει πολλά νομίζω... που να βρεθουν 10??
netblaster - Τετ 28 Ιαν 2004, 13:08:47
Θέμα δημοσίευσης:
Οντως ετσι ειναι...Πολυ δυσκολο να μαζευτουν 10 ατομα!!! Αντε να τρεχεις τωρα "ραβε-ξηλωνε" (και πληρωνε...) με το 1.4 8ν!!! Δε νομιζω οτι ειναι κανεις διατεθιμενος να δωσει τοοοσα λεφτα για να φτιαξει ενα τετοιο τουτου που κατα κυριο λογο το αγορασε για την μετακινηση του και οχι για αγωνες!!! Βρισκω την Peugeot λιγο αδιαβαστη...Να δειτε που θα αρχισει να στελνει επιστολες στους κατοχους 206!!!
Tomcat - Τετ 28 Ιαν 2004, 14:06:53
Θέμα δημοσίευσης:
netblaster έγραψε:
Οντως ετσι ειναι...Πολυ δυσκολο να μαζευτουν 10 ατομα!!! Αντε να τρεχεις τωρα "ραβε-ξηλωνε" (και πληρωνε...) με το 1.4 8ν!!! Δε νομιζω οτι ειναι κανεις διατεθιμενος να δωσει τοοοσα λεφτα για να φτιαξει ενα τετοιο τουτου που κατα κυριο λογο το αγορασε για την μετακινηση του και οχι για αγωνες!!! Βρισκω την Peugeot λιγο αδιαβαστη...Να δειτε που θα αρχισει να στελνει επιστολες στους κατοχους 206!!!


Όσοι εχουν ζησει εστω και για λιγο την αισθηση μιας ειδικης διαδρομης (εστω και παρανομης) να σαι σιγουρος οτι θα τα δινανε!!!

Ααχ ρε διονυσε τι μας εκανες!!!
Baphomet - Τετ 28 Ιαν 2004, 15:25:10
Θέμα δημοσίευσης:
Tomcat έγραψε:
netblaster έγραψε:
Οντως ετσι ειναι...Πολυ δυσκολο να μαζευτουν 10 ατομα!!! Αντε να τρεχεις τωρα "ραβε-ξηλωνε" (και πληρωνε...) με το 1.4 8ν!!! Δε νομιζω οτι ειναι κανεις διατεθιμενος να δωσει τοοοσα λεφτα για να φτιαξει ενα τετοιο τουτου που κατα κυριο λογο το αγορασε για την μετακινηση του και οχι για αγωνες!!! Βρισκω την Peugeot λιγο αδιαβαστη...Να δειτε που θα αρχισει να στελνει επιστολες στους κατοχους 206!!!


Όσοι εχουν ζησει εστω και για λιγο την αισθηση μιας ειδικης διαδρομης (εστω και παρανομης) να σαι σιγουρος οτι θα τα δινανε!!!

Ααχ ρε διονυσε τι μας εκανες!!!


ντρεπομαι που θα το πω...αλλα ναι...καναμε με κατι φίλους χρονομετρημένες διαδρομες...αγώνες δηλαδη καναμε... και ήταν πολυ γαματα...αλλα και πολύ επικίνδυνα..εχω νιώσει εν μέρει την αδρεναλίνη αυτή αλλά δε θα το ξανάκανα παρά μόνο αν είχα την ευκαιρία να το κανω με ασφάλεια για τους γύρω. αλλά το αυτοκίνητο μου δε θα το γαμούσα έτσι για να κανω το κεφι μου. αν ηταν με αυτοκινητα της peugeot θα δήλωνα πρώτος έστω κι αν υπήρχε κόστος συμμετοχης...
Baphomet - Τετ 28 Ιαν 2004, 15:25:48
Θέμα δημοσίευσης:
Tomcat έγραψε:
netblaster έγραψε:
Οντως ετσι ειναι...Πολυ δυσκολο να μαζευτουν 10 ατομα!!! Αντε να τρεχεις τωρα "ραβε-ξηλωνε" (και πληρωνε...) με το 1.4 8ν!!! Δε νομιζω οτι ειναι κανεις διατεθιμενος να δωσει τοοοσα λεφτα για να φτιαξει ενα τετοιο τουτου που κατα κυριο λογο το αγορασε για την μετακινηση του και οχι για αγωνες!!! Βρισκω την Peugeot λιγο αδιαβαστη...Να δειτε που θα αρχισει να στελνει επιστολες στους κατοχους 206!!!


Όσοι εχουν ζησει εστω και για λιγο την αισθηση μιας ειδικης διαδρομης (εστω και παρανομης) να σαι σιγουρος οτι θα τα δινανε!!!

Ααχ ρε διονυσε τι μας εκανες!!!


άρα εσύ θα τα δώσεις???? θα πας??
Ghost Dog - Πεμ 29 Ιαν 2004, 00:30:11
Θέμα δημοσίευσης:
Tomcat έγραψε:
Όσοι εχουν ζησει εστω και για λιγο την αισθηση μιας ειδικης διαδρομης (εστω και παρανομης) να σαι σιγουρος οτι θα τα δινανε!!!
Ααχ ρε διονυσε τι μας εκανες!!!

Αχαχαχα.... τι θυμηθηκες βρε γειτονοκαγκουρα Exclamation Exclamation Exclamation
ΩΡΑΙΟΣ!!!! Wink
Ghost Dog - Πεμ 29 Ιαν 2004, 00:34:03
Θέμα δημοσίευσης:
petrskar έγραψε:
άρα εσύ θα τα δώσεις???? θα πας??

Δεν νομίζω ότι θα πάει (Στέλιο διέψευσε με αν κάνω λάθος! Shocked ) αλλά σιγουρα θυμήθηκε ωραίες <<μέρες>> Wink
Tomcat - Πεμ 29 Ιαν 2004, 12:21:02
Θέμα δημοσίευσης:
PoiSoNeR έγραψε:
Tomcat έγραψε:
Όσοι εχουν ζησει εστω και για λιγο την αισθηση μιας ειδικης διαδρομης (εστω και παρανομης) να σαι σιγουρος οτι θα τα δινανε!!!
Ααχ ρε διονυσε τι μας εκανες!!!

Αχαχαχα.... τι θυμηθηκες βρε γειτονοκαγκουρα Exclamation Exclamation Exclamation
ΩΡΑΙΟΣ!!!! Wink


Φιλε γι'αυτες τις στιγμες ζούμε!!!!

Αν και μου πέρασε απο το μυαλό , δεν νομίζω οτι είμαι για περισσότερες σκοτούρες at the time!!

Κοιταξτε τώρα να ξεκ@%$λωσετε με κανα paintball και τα λέμε!!!! Evil Evil Evil Evil



Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή μωρό μου............................. Twisted evil Twisted evil
ΝΙΚΟΣ - Πεμ 29 Ιαν 2004, 14:39:54
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Ούρδας έγραψε:
Ρε ΝΙΚΟ, δεν πάς και συ εκεί ? έτσι κι αλλιώς αγωνιστική εμπειρία δεν έχεις. χοχοχοχοχο


Και δεν πας εσυ μπας και εισαι λιγο ανταγωνιστηκος και διακριθεις πουθενα Question ....γιατι στα 106 δεν σε βλεπω καλα....Θες και Πανελληνιο τρομαρα σου Laughing Laughing Laughing

Tο μιξιαρικο έγραψε:
Και εγώ μικρός είμαι... θα με παίξουν;; ΆΓΚΟΥ!


Εσυ τι καθεσαι Question Τρεχαααααααααααααα μπαρμπα τρεχα και μην το πεις πουθενα για την ηλικια σου Laughing Laughing Laughing
Hannibal_Jr - Πεμ 29 Ιαν 2004, 14:43:18
Θέμα δημοσίευσης:
Loipon newtera. Phge filos moy kai dhlwse symmetoxh. Phre to amaksi metaxeira xwris aircondition klp kai me thn etoimasia (roll-bar, pyrosbesh, bucket, anarthsh eksatmish klp toy phge synolo 10.000 eyro. Mexri prox8es htan 2 symmetoxes. Mia apo salonika meria kai mia toy filoy moy apo xalandri Twisted evil


P.S. Sorry gia ta greeklish alla to pc moy exei baresei mpiela kai anti gia ellhnika grafei kinezika..... Shocked
Sidobre - Πεμ 29 Ιαν 2004, 15:46:40
Θέμα δημοσίευσης:
O δεν τρεχω γιατί δεν με παίζουνε έγραψε:

Tο μιξιαρικο έγραψε:
Και εγώ μικρός είμαι... θα με παίξουν;; ΆΓΚΟΥ!


Εσυ τι καθεσαι Question Τρεχαααααααααααααα μπαρμπα τρεχα και μην το πεις πουθενα για την ηλικια σου Laughing Laughing Laughing


Ναι για να μου δώσουν σαλιάρα ασφαλείας και μπεμπιλίνο της ΟΜΡ!

A? σια πέρα ρε ούρδα!

Λοιπόν εγώ θα τρέξω μετά από εσένα! Laughing Laughing ... δηλαδή ποτέ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
glf - Πεμ 29 Ιαν 2004, 16:01:41
Θέμα δημοσίευσης:
Πάντως είναι καλή ευκαιρία να φανεί το club και να μπει μεσ'τα πράματα...

εκείνο που λέγατε για παλιό αγωνστικό, θα έλεγε ότι ταιριάζει κουτί με αυτή την προσφορά. σκεφτείτε τις παροχές που δίνει, είναι καλες.
PHSYBORG - Πεμ 29 Ιαν 2004, 16:17:03
Θέμα δημοσίευσης:
Hannibal_Jr έγραψε:
Loipon newtera. Phge filos moy kai dhlwse symmetoxh. Phre to amaksi metaxeira xwris aircondition klp kai me thn etoimasia (roll-bar, pyrosbesh, bucket, anarthsh eksatmish klp toy phge synolo 10.000 eyro. Mexri prox8es htan 2 symmetoxes. Mia apo salonika meria kai mia toy filoy moy apo xalandri Twisted evil


P.S. Sorry gia ta greeklish alla to pc moy exei baresei mpiela kai anti gia ellhnika grafei kinezika..... Shocked


Για πες ρε μαστορη.Τι πρεπει εκτος απο roll bar , bucket κ πυροσβεση να βαλεις ???
και τι μπορεις να πειραξεις ????

και κατι αλλο.....εχει κανεις καμια ακρη για πλατες ταυτοτητες ?

Παντως εχεις δικιο κ στο αλλο οτι καλη προβολη κ για το club μας ! Wink
ΝΙΚΟΣ - Πεμ 29 Ιαν 2004, 17:29:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ο δεν τρεχω γιατι ειμαι κουλος έγραψε:
O δεν τρεχω γιατί δεν με παίζουνε έγραψε:

Tο μιξιαρικο έγραψε:
Και εγώ μικρός είμαι... θα με παίξουν;; ΆΓΚΟΥ!


Εσυ τι καθεσαι Question Τρεχαααααααααααααα μπαρμπα τρεχα και μην το πεις πουθενα για την ηλικια σου Laughing Laughing Laughing


Ναι για να μου δώσουν σαλιάρα ασφαλείας και μπεμπιλίνο της ΟΜΡ!

A? σια πέρα ρε ούρδα!

Λοιπόν εγώ θα τρέξω μετά από εσένα! Laughing Laughing ... δηλαδή ποτέ! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Ετοιμασου φετος.......τουλαχιστον εναν θα τον κανω Wink
HackerWerger - Πεμ 29 Ιαν 2004, 19:34:13
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά εγώ έχω την απαραίτητη ηλικία.. Razz
Τώρα ποιος βάζει τα λεφτά;; Very happy
Laughing Laughing Laughing
nik7 - Πεμ 29 Ιαν 2004, 22:46:45
Θέμα δημοσίευσης:
kai ego ta kalipto ola (ilikia aftokinito kavla)
alla den exo sinodigo kai lefta... an me voithisete dilono avrio kiolas....
Hannibal_Jr - Παρ 30 Ιαν 2004, 03:49:46
Θέμα δημοσίευσης:
Loipon. Agorazate ena amaksi gyrw sta 6.000-7.000 euro. Dinete sthn LION HELLAS 1.500 kai pernete skoypa- eksatmish apo katalyth kai pisw kai amortiser ths peugeot sport me 2 set elathria (xwmatina kai asfaltina). Kai meta pernete to roll bar peripoy 700 euro syn bucket+ zwnes peripoy 1000 euro syn pyrosbesh peripoy 300 euro opote exoyme 9200-10200 euro.

Paroxes apo lion ana agwna:

. Δωρεάν παροχή 14 ελαστικών, από τα οποία οκτώ θα είναι χωμάτινα και έξι ασφάλτινα. Με το σύνολο των παραπάνω ελαστικών οι αγωνιζόμενοι θα πρέπει να καλύψουν και τους 5 προαναφερθέντες αγώνες.

Δωρεάν παροχή 100 λίτρων βενζίνης σε όλους τους αγωνιζόμενους για το σύνολο των 5 αγώνων (20 λίτρα σε κάθε αγώνα).

Πριμ εκκίνησης 100€ σε κάθε αγώνα για όλους τους αγωνιζόμενους.

Ειδικά για το Ράλι ΔΕΘ, η Lion Hellas AE προσφέρει τη δωρεάν μεταφορά των αγωνιστικών αυτοκινήτων καθώς και μια διανυκτέρευση του πληρώματος σε ξενοδοχείο επιλογής της εταιρίας.

Όλοι οι αγωνιζόμενοι που θα συμμετάσχουν στο 206 Junior Cup δικαιούνται έκπτωση 30% σε όλα τα ανταλλακτικά που θα χρησιμοποιήσουν για την συμμετοχή τους και τα οποία θα αγοράζουν από τη Lion Hellas AE ή από το Δίκτυο Επίσημων Εμπόρων Peugeot σε όλη την Ελλάδα. Η παραπάνω έκπτωση ισχύει από την ημερομηνία εξαγγελίας του 206 Junior Cup έως και τον τελευταίο προκηρυγμένο αγώνα του.


Ta aytokinhta molis etoimazonte 8a phgainoyn sthn lion 8a dynamometroynte kai 8a sfragizonte sto moter kai to sasman.
Oi agwnes gia na meiw8oyn to kostos kai oi f8ores 8a einai oi misoi (an dhladh einai 10 eidikes 8a prosmetroyn mono oi 5 gia to junior cup).
Apo proswpikh epikoinwnia me ton kyrio legakh moy eipe oti mexri stigmhs einai 5 symmetoxes....

Kai pali sorry gia ta greeklish alla eipame: To pc moy barese mpiela kai otan paw na grapsw ellhnika bgainoyn kinezika (katara sta HONDA). Ta ellhnika poy yparxoyn sto post moy einai apo copy-paste
glf - Παρ 30 Ιαν 2004, 11:22:46
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:
kai ego ta kalipto ola (ilikia aftokinito kavla)
alla den exo sinodigo kai lefta... an me voithisete dilono avrio kiolas....


Επ, εδώ έχουμε δήλωση !!!!

Συνοδηγούς φαντάζομαι θα βρεις πολλούς και καλούς εδω πέρα, ενώ σε βλέπω να διαθέτεις και service crew πάνω από 5 άτομα (αντε και σαντουιτσάκια από την ΕΓΔΕΚ).

Αν το μόνο πρόβλημα είναι στο κόστος του εξοπλισμού ασφαλείας θα πρότεινα να το δούμε σοβαρά ένα δανειάκι στο φύλο. Και ενα τρέξιμο σε χορηγούς φυσικα φυσικα....

μετά το μόνο που θα πρέπει να κάνεις είναι να τερματίζεις Smile το πρώτο πράμα που προσέχουμε στον αγώνα είναι το αμάξι. το ράλλυ είναι αντοχή και τερματισμός και μετά είναι και επίδοση.
Sidobre - Παρ 30 Ιαν 2004, 11:40:00
Θέμα δημοσίευσης:
Πέρα από την πλάκα τώρα για φέτος ως σωματείο δεν βλέπω να προλαβαίνουμε τίποτα και αυτό διότι έχουμε αργήσει να κάνουμε πολλά πράγματα που πρέπει να προηγηθούν. Δεν είναι απαραίτητο οτι φταίμε εμείς αλλά όλη η διαδικασία...

Αν πάνε από εδώ και πέρα τα πράγματα όπως είναι σχεδιασμένα και όπως τα έχουμε τα έχουμε φανταστεί, τότε από το 2005... θα πέσει πολύ γέλιο!

Το ότι δημιουργήθηκε ένα Cup μικρού κόστους για νέους νομίζω ότι είναι πολύ θετικό και το επικροτούμε! Ελπίζουμε να συνεχίσει και εμείς θα είμαστε μαζί με αυτές τις ενέργειες! Στην Γαλλία και την Αγγλία χρόνια τώρα υπάρχουν τέτοιοι θεσμοί που στην ουσία λειτουργούν ως φυτόρειο νέων οδηγών.
PHSYBORG - Παρ 30 Ιαν 2004, 11:43:54
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 έγραψε:
kai ego ta kalipto ola (ilikia aftokinito kavla)
alla den exo sinodigo kai lefta... an me voithisete dilono avrio kiolas....


Γιατι δεν ψαχνεις για σπονοσορα alone ?
Οσο για συνοδηγος σιγουρα θα βρεθει καποιος ! Wink
nik7 - Παρ 30 Ιαν 2004, 14:04:45
Θέμα δημοσίευσης:
kalos kai asfalis odigos eime alla pou na vro sponsora... peite mou kai pragmatika psinome...
mou lete pioi endiaferonte gia sinodigoi ktl ktl kai vlepontas kai kanontas..
to mono pou den katalava ine 81 as poume kanei?i thelei 80 kai piso diladi 79?
ta sandwich akougonte deleastika
pantos ego tis elaxistes gnoseis (san mellontikos mixanologos) tis vazo kai tha dexto kathe dinati voithia... sas leo peite mou ama einai na kanoume kinisi.... apla sas ksanaleo den exo frago epano mou... tipota milame....
PHSYBORG - Παρ 30 Ιαν 2004, 14:49:35
Θέμα δημοσίευσης:
81 εισαι κυριλε Wink 80 κ κατω δεν παιζει ...ΚΑΤΑΡΑ Crying or Very sad για 1 χρονο Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 79 ειμαι εγω Crying or Very sad Crying or Very sad
ΤΕΣ ΠΑ , συνηλθα !!!!!!
Πιστευω οτι ο σπονσορας σου ειναι το μονο προβλημα !
Συνοδηγος θα βρεθει !!!Παντως εγω ειχα κ συνοδηγο ετοιμο Wink

ΓΙΑΤΙ 80 οριο ???? Crying or Very sad Crying or Very sad
Hannibal_Jr - Παρ 30 Ιαν 2004, 17:08:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ksexasa na anaferw oti sto paketo twn 1500 euro ths LION HELLAS einai kai h prostateytikh podia poy topo8eteitai katw apo ta aytokinhto...
glf - Παρ 30 Ιαν 2004, 20:50:13
Θέμα δημοσίευσης:
nik7 αν το λεει η καρδιά σου τότε πιστεύω ότι αυτή είναι μια από τις καλύτερες ευκαιρίες που έχεις για να βάλεις το αμάξι σου σε αγώνες..
Το club το μόνο που μπορεί να κάνει για την ώρα είναι να σε βοηθήσει να βρεις χορηγό.
Αλλά κακά τα ψέματα, για να κάνεις σωστά και άνετα τη χρονιά πρέπει να υπάρχει μια μικρή άνεση με χρήματα γιατί όλο θα σου φεύγουν.. όχι τρελά πράματα, αλλά πχ πάντα θα βάζεις βενζίνες και θα πρέπει να τρως σε άλλο μέρος. Σα να προγραμματίσεις να πας 10 εκδρομές φέτος ένα πράμα.
και θες να βγάλεις άδεια καπου στα 140 ευρώ, και να πληρώνεις και τη συμμετοχή του αγώνα. 250 ευρώ στα ράλι, σου δίνει τα 100 η πεζώ, αρα 150 τον αγώνα.
και σου δίνουν και τα λάστιχα.....

Αλλιώς είσαι καλυμμενος, και είναι ευκαιρία που καιρο ειχαμε να δούμε. Μάλλον από τον καιρό των cinque και το troffeo.

α ξέχασα και στολή-κράνος. είναι αρκετά τα λεφτά και γιάυτά, αλλά ίσως να μπορέσεις στην αρχή να τρέξεις με δανεικα! έχει γίνει πολλές φορές.
Βρες μόνο συνοδηγό που θα μπορέσει αυτός τουλάχιστο να αγοράσει τα δικά του, (η έχει ήδη!!!).
Baphomet - Σαβ 31 Ιαν 2004, 00:32:22
Θέμα δημοσίευσης:
δε το βλέπω πιθανό ρε παιδια... δυσκολο να βρεις χορηγο για εναν νεο στους αγώνες οδηγο...και χρειαζονται και αρκετα λεφτα όπως είπε και ο φιλτατος glf...μακαρι να γινοταν να βοηθησουμε με καποιον τρόπο...
SnakeMJK - Σαβ 31 Ιαν 2004, 17:30:55
Θέμα δημοσίευσης:
το μόνο που μου λείπει είναι 3000 ευρώ... γιατί θεε;;;; γιατί μου στερείς αυτή την ευκαιρία!?!?!

...................

α και έχω και 2 πόρτες παραπάνω Razz Razz Razz Razz Razz

Laughing Laughing Laughing
PHSYBORG - Πεμ 05 Φεβ 2004, 13:35:42
Θέμα δημοσίευσης:
Hannibal_Jr έγραψε:
Loipon. Agorazate ena amaksi gyrw sta 6.000-7.000 euro. Dinete sthn LION HELLAS 1.500 kai pernete skoypa- eksatmish apo katalyth kai pisw kai amortiser ths peugeot sport me 2 set elathria (xwmatina kai asfaltina). Kai meta pernete to roll bar peripoy 700 euro syn bucket+ zwnes peripoy 1000 euro syn pyrosbesh peripoy 300 euro opote exoyme 9200-10200 euro.

Paroxes apo lion ana agwna:

. Δωρεάν παροχή 14 ελαστικών, από τα οποία οκτώ θα είναι χωμάτινα και έξι ασφάλτινα. Με το σύνολο των παραπάνω ελαστικών οι αγωνιζόμενοι θα πρέπει να καλύψουν και τους 5 προαναφερθέντες αγώνες.

Δωρεάν παροχή 100 λίτρων βενζίνης σε όλους τους αγωνιζόμενους για το σύνολο των 5 αγώνων (20 λίτρα σε κάθε αγώνα).

Πριμ εκκίνησης 100€ σε κάθε αγώνα για όλους τους αγωνιζόμενους.

Ειδικά για το Ράλι ΔΕΘ, η Lion Hellas AE προσφέρει τη δωρεάν μεταφορά των αγωνιστικών αυτοκινήτων καθώς και μια διανυκτέρευση του πληρώματος σε ξενοδοχείο επιλογής της εταιρίας.

Όλοι οι αγωνιζόμενοι που θα συμμετάσχουν στο 206 Junior Cup δικαιούνται έκπτωση 30% σε όλα τα ανταλλακτικά που θα χρησιμοποιήσουν για την συμμετοχή τους και τα οποία θα αγοράζουν από τη Lion Hellas AE ή από το Δίκτυο Επίσημων Εμπόρων Peugeot σε όλη την Ελλάδα. Η παραπάνω έκπτωση ισχύει από την ημερομηνία εξαγγελίας του 206 Junior Cup έως και τον τελευταίο προκηρυγμένο αγώνα του.


Ta aytokinhta molis etoimazonte 8a phgainoyn sthn lion 8a dynamometroynte kai 8a sfragizonte sto moter kai to sasman.
Oi agwnes gia na meiw8oyn to kostos kai oi f8ores 8a einai oi misoi (an dhladh einai 10 eidikes 8a prosmetroyn mono oi 5 gia to junior cup).
Apo proswpikh epikoinwnia me ton kyrio legakh moy eipe oti mexri stigmhs einai 5 symmetoxes....

Kai pali sorry gia ta greeklish alla eipame: To pc moy barese mpiela kai otan paw na grapsw ellhnika bgainoyn kinezika (katara sta HONDA). Ta ellhnika poy yparxoyn sto post moy einai apo copy-paste



Aξιζει να τα βαλουμε στο βολτισιο μας ?
Η εξατμιση θα κανει διαφορα?
Skull - Σαβ 28 Φεβ 2004, 16:47:12
Θέμα δημοσίευσης:
Τι γινετε τελικα με το θεμα???
Μολις διαβασα το topic και μπορω να πω οτι ειναι πολυ δελεαστικο...
Και ποιος δεν θελει να το κανει αλλα υπαρχουν σε ολους πολλα κολληματα! Crying or Very sad
Κατι δεν καταλαβα με την υλικια! Confused ΠΟσο ετων πρεπει να εισαι δηλαδη??? Confused

Ξερει κανεις αν αυτο το cup θα καθιερωθει???Δηλαδη για καθε χρονο θα γινετε αυτο? Crying or Very sad

Δεν ρωταω για προσωπικο ενδοιαφερον,αν το πω στην μανα μου θα παθει ανακοπη( Laughing ),ετσι απο περιεργεια ρωταω...
Skull - Σαβ 28 Φεβ 2004, 19:48:24
Θέμα δημοσίευσης:
Πέτρος έγραψε:
δε το βλέπω πιθανό ρε παιδια... δυσκολο να βρεις χορηγο για εναν νεο στους αγώνες οδηγο...και χρειαζονται και αρκετα λεφτα όπως είπε και ο φιλτατος glf...μακαρι να γινοταν να βοηθησουμε με καποιον τρόπο...


Κατι πολυ σημαντικο που ξεχασε να αναφερει ο Hanibal ειναι ο 8ος κανονας,δηλαδη:

Όλοι οι αγωνιζόμενοι οφείλουν να τοποθετήσουν σε όλους τους αγώνες τα αυτοκόλλητα των χορηγών που θα της υποδείξει η Lion Hellas AE, σε συγκεκριμένα σημεία των αυτοκινήτων τους. Οι θέσεις θα περιγράφονται στο «Βιβλίο της Χρονιάς» που εκδίδεται από την ΕΘΕΑ.
Skull - Τρι 02 Μάρ 2004, 17:13:01
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ηθελα να κανω 2 εωτησεις...
1)Το club τελικα θα βοηθησει το μελος που θα παρει μερος σε αυτην την διοργανωση???

2)Πρεπει να υπαρχει καποια προετημασια στο ιστορικο του οδηγου??Δηλαδη τι πρεπει να κανει(προετημασια) καποιος που θελει να συμετεχει??
glf - Τετ 03 Μάρ 2004, 00:31:10
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
2)Πρεπει να υπαρχει καποια προετημασια στο ιστορικο του οδηγου??Δηλαδη τι πρεπει να κανει(προετημασια) καποιος που θελει να συμετεχει??


Πρέπει να βγάλει την αγωνίστική άδεια.

Κατεβάζεις αυτό
http://www.soaa.gr/LICENSE.pdf

και πας σε οφθαλμίατρο και παθολόγο που το συμπληρώνουν. Αν δεν έχεις κάρτα προσδιορισμού ομάδας αίματος, πάνε βγάλε πρώτα αυτή.

Με συμπληρωμένο αυτό από γιατρούς και σένα, πας με 2 φωτογραφίες, δίπλωμα ταυτότητα στην ΕΛΠΑ για να βγάλεις αγωνιστική άδεια.
Αν θες να ετοιμάσεις φάκελο που θα τον στείλεις, βάλε φωτοτυπίες από δίπλωμα, ταυτότητα.
Μαζί θα δώσεις και το παράβολο, 138 ευρά (λισανς έτους).
Skull - Τετ 03 Μάρ 2004, 17:33:54
Θέμα δημοσίευσης:
Tοσο βγαινει η αδεια ε??Δεν νομιζω ακριβοτερα...καπου ελεγε 150 ευρο στην ΕΘΕΑ! Confused Αργει να βγει??

Τι εγινε με το αλλο ερωτημα μου??Δεν θα απαντηση κανενας υπευθυνος? Very happy
Sidobre - Τετ 03 Μάρ 2004, 20:39:17
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:

1)Το club τελικα θα βοηθησει το μελος που θα παρει μερος σε αυτην την διοργανωση???


Φέτος εκ των πραγμάτων το Club δεν μπορεί να βοηθήσει διότι δεν έχει οικονομικούς πόρους. Ομως αν κάποιο μέλος επιθυμεί να συμμετέχει, τότε μπορεί όπως είπε ο glf να βοηθήσει με την επιρροή του για εξεύρεση χορηγών, όπως και να παρέχει πολύτιμες πληροφορίες για οποιοδήποτε θέμα.

Ευελπιστούμε ότι από το 2005 θα έχουμε την δυνατότητα να κάνουμε πολλά περισσότερα... αρκεί να το θέλετε και εσείς!
206xs - Πεμ 04 Μάρ 2004, 10:24:39
Θέμα δημοσίευσης:
Τι πράγματα είναι αυτά ; Πάνω που πούλησα το 8βάλβιδο και πήρα δίλιτρο βγάζουν αγωνιστικό κύπελο με 1400 βέβαια δεν έχω γενηθεί μετά το 80 αλλά πιστεύω οταν δεν θα μάζευαν κόσμο θα τον χαλάρωναν αυτόν τον όρο. Τέλος πάντων πήγαμε στο Safetrack κάτι είναι και αυτό , τώρα ψάχνω 3000 ευρώ για να πάω σε σχολή αγωνιστικής οδήγησης στην Ιταλία μπας και ξεκουλαθούμε λίγο γιατί μιλάμε για πολύ κουλόχερο! Και έχω και την γκόμενα που έχει πάει στη σχολή του De Adamich στην Ιταλία και μας το παίζει ειδήμων άτιμη κενωνία
glf - Πεμ 04 Μάρ 2004, 19:19:14
Θέμα δημοσίευσης:
Η άδεια μπορεί να κάνει μια βδομάδα να την πάρεις.

Στα όσα είπε ο Sidobre προσθέσω και τη βοήθεια που μπορεί να έχεις για να γράψεις τις διαδρομές (φιλιά στην Λιάνα!!) αν και στο χώμα θα πρέπει να βρεθεί φορτηγάκι ή τζιπ και επίσης φαντάζομαι οτι θα εχεις κερκίδα στους αγώνες αλλά και βοήθεια στο service park ! Ολα είναι σημαντικά..
Skull - Παρ 05 Μάρ 2004, 01:48:00
Θέμα δημοσίευσης:
Bασικα το σκεφτομουν και το σκεφτομε ακομα να συμετασχω γιατι νομιζω πως σου ανοιγετε μια πολλη μεγαλη πορτα για αυτον τον χορο!
Τα κολληματα πολλα και σιγα-σιγα τα ξεπερναω αλλα δεν νομιζω οτι θα προλαβω για φετος,αν τελικα ξεπεραστουν ολα!Το θεμα παντος αυτο ειναι υπο συζητηση!
Το μεγαλητερο προβλημα μου ειναι δεν εχω καθολου προσβαση σε αυτον τον χωρο καθ οτι κανενας απο τους γνωστους μου δεν ασχολειτε γενικα με την αυτοκινηση και οποιος ασχολητε δεν μπορει να με βοηθησει σημαντικα!Οποτε τα "κονε" ειναι αυτα που δεν με αφηνουν να ξανοιχτω και οχι η θεληση! Crying or Very sad
Θα ηθελα πολυ να μιλησω με καποιον γνωστη που να εχει ζηση τετοιες εμπειριες και να μπορει να με βοηθησει!

Ο Θεος ειναι μεγαλος ομως και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεχρι τις 25 Απριλιου που ειναι ο πρωτος αγωνας και ουσιαστικα το οριου της σημετοχης! Very happy
GIANNIS206 - Παρ 05 Μάρ 2004, 01:58:48
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
Bασικα το σκεφτομουν και το σκεφτομε ακομα να συμετασχω γιατι νομιζω πως σου ανοιγετε μια πολλη μεγαλη πορτα για αυτον τον χορο!
Τα κολληματα πολλα και σιγα-σιγα τα ξεπερναω αλλα δεν νομιζω οτι θα προλαβω για φετος,αν τελικα ξεπεραστουν ολα!Το θεμα παντος αυτο ειναι υπο συζητηση!
Το μεγαλητερο προβλημα μου ειναι δεν εχω καθολου προσβαση σε αυτον τον χωρο καθ οτι κανενας απο τους γνωστους μου δεν ασχολειτε γενικα με την αυτοκινηση και οποιος ασχολητε δεν μπορει να με βοηθησει σημαντικα!Οποτε τα "κονε" ειναι αυτα που δεν με αφηνουν να ξανοιχτω και οχι η θεληση! Crying or Very sad
Θα ηθελα πολυ να μιλησω με καποιον γνωστη που να εχει ζηση τετοιες εμπειριες και να μπορει να με βοηθησει!

Ο Θεος ειναι μεγαλος ομως και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεχρι τις 25 Απριλιου που ειναι ο πρωτος αγωνας και ουσιαστικα το οριου της σημετοχης! Very happy

Μπορούμε να βοηθήσουμε αλλά είσαι άφαντος!
Φιλικά!
Skull - Παρ 05 Μάρ 2004, 02:04:40
Θέμα δημοσίευσης:
GIANNIS206 έγραψε:
Skull έγραψε:
Bασικα το σκεφτομουν και το σκεφτομε ακομα να συμετασχω γιατι νομιζω πως σου ανοιγετε μια πολλη μεγαλη πορτα για αυτον τον χορο!
Τα κολληματα πολλα και σιγα-σιγα τα ξεπερναω αλλα δεν νομιζω οτι θα προλαβω για φετος,αν τελικα ξεπεραστουν ολα!Το θεμα παντος αυτο ειναι υπο συζητηση!
Το μεγαλητερο προβλημα μου ειναι δεν εχω καθολου προσβαση σε αυτον τον χωρο καθ οτι κανενας απο τους γνωστους μου δεν ασχολειτε γενικα με την αυτοκινηση και οποιος ασχολητε δεν μπορει να με βοηθησει σημαντικα!Οποτε τα "κονε" ειναι αυτα που δεν με αφηνουν να ξανοιχτω και οχι η θεληση! Crying or Very sad
Θα ηθελα πολυ να μιλησω με καποιον γνωστη που να εχει ζηση τετοιες εμπειριες και να μπορει να με βοηθησει!

Ο Θεος ειναι μεγαλος ομως και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεχρι τις 25 Απριλιου που ειναι ο πρωτος αγωνας και ουσιαστικα το οριου της σημετοχης! Very happy

Μπορούμε να βοηθήσουμε αλλά είσαι άφαντος!
Φιλικά!


Για 1 απουσια ρε Γιαννη!!! Very happy
Hannibal_Jr - Παρ 05 Μάρ 2004, 03:50:45
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
Η άδεια μπορεί να κάνει μια βδομάδα να την πάρεις.




Egw thn eixa parei thn idia mera poy toys phga to xarti toy giatroy....
glf - Παρ 05 Μάρ 2004, 10:04:53
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
Bασικα το σκεφτομουν και το σκεφτομε ακομα να συμετασχω γιατι νομιζω πως σου ανοιγετε μια πολλη μεγαλη πορτα για αυτον τον χορο!
Τα κολληματα πολλα και σιγα-σιγα τα ξεπερναω αλλα δεν νομιζω οτι θα προλαβω για φετος,αν τελικα ξεπεραστουν ολα!Το θεμα παντος αυτο ειναι υπο συζητηση!
Το μεγαλητερο προβλημα μου ειναι δεν εχω καθολου προσβαση σε αυτον τον χωρο καθ οτι κανενας απο τους γνωστους μου δεν ασχολειτε γενικα με την αυτοκινηση και οποιος ασχολητε δεν μπορει να με βοηθησει σημαντικα!Οποτε τα "κονε" ειναι αυτα που δεν με αφηνουν να ξανοιχτω και οχι η θεληση! Crying or Very sad
Θα ηθελα πολυ να μιλησω με καποιον γνωστη που να εχει ζηση τετοιες εμπειριες και να μπορει να με βοηθησει!

Ο Θεος ειναι μεγαλος ομως και ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεχρι τις 25 Απριλιου που ειναι ο πρωτος αγωνας και ουσιαστικα το οριου της σημετοχης! Very happy


Μάλλον τα βλέπεις με πολύ δέος τα πράματα. Δεν πας να πετάξεις το Columbia. Ενα βασικό αυτοκίνητο πρέπει να ετοιμάσεις και απο κει και πέρα όλα είναι εύκολα.

Εγώ πόσο νομίζεις ότι ασχολιόμουν με την.. αυτοκίνηση ? Προγραμματιστής PC είμαι. Και ποιες πόρτες περιμένεις να ανοίξουν ?
Γιατί εγώ δεν είδα καμία πόρτα !!!

Αν θα ήθελες να μπεις ως τις 25 Απριλίου έπρεπε ήδη να είσαι σε διαδικασία σοβαρή που να ετοίμαζες το αυτοκίνητο. Βασικά χρειάζεσαι αρκετό ελευθερό χρόνο τώρα στην αρχή και να υπάρχει μια σχετική ροή χρήματος.. Τα έχω ξαναπεί τα έξοδα πιο πριν...

Τα πράγματα είναι πολυ πιο απλά από όσο νομίζεις..
PHSYBORG - Παρ 05 Μάρ 2004, 15:57:02
Θέμα δημοσίευσης:
Πηρα κ ρωτησα για την εξατμιση !
Δυστυχως δεν ειναι για το καθημερινο μας αμαξι !
Ειναι εντελως ελευθερη , χωρις καταλυτη ! Crying or Very sad
Skull - Σαβ 06 Μάρ 2004, 00:17:12
Θέμα δημοσίευσης:
Νικο ουτε συνοδηγο δεν μπορω να βρω... Embarassed

Εσυ μπορεις να τα βλεπεις ετσι γιατι και την δουλιτσα σου εχεις και την σχετικη ροη χρηματων μπορεις να την εχεις χωρις να λογοδοτησεις σε κανεναν!Ρωτα και εμενα τον 20αρη φοιτητη που τον συντηρουν οι γονεις του! Very happy

Θα ηθελα παντος να μιλησω με καποιον σχετικο απο κοντα... Very happy
glf - Σαβ 06 Μάρ 2004, 11:42:57
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά για τα χωμάτινα έρχομαι εγώ συνοδηγός, αρκεί να μην έχω και γω αγώνα Smile

Αν θες να το κουβεντιάσουμε σφύρα αν είναι να κατέβεις Κοζάνη ή ακόμα καλύτερα να είσαι στο Ελατοχώρι Πιερίας το επόμενο ΣΚ που θα τρέξουμε τον πρώτο αγώνα.
ΝΙΚΟΣ - Σαβ 06 Μάρ 2004, 15:15:01
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
Μάλλον τα βλέπεις με πολύ δέος τα πράματα. Δεν πας να πετάξεις το Columbia. Ενα βασικό αυτοκίνητο πρέπει να ετοιμάσεις και απο κει και πέρα όλα είναι εύκολα.

Εγώ πόσο νομίζεις ότι ασχολιόμουν με την.. αυτοκίνηση ? Προγραμματιστής PC είμαι. Και ποιες πόρτες περιμένεις να ανοίξουν ?
Γιατί εγώ δεν είδα καμία πόρτα !!!

Αν θα ήθελες να μπεις ως τις 25 Απριλίου έπρεπε ήδη να είσαι σε διαδικασία σοβαρή που να ετοίμαζες το αυτοκίνητο. Βασικά χρειάζεσαι αρκετό ελευθερό χρόνο τώρα στην αρχή και να υπάρχει μια σχετική ροή χρήματος.. Τα έχω ξαναπεί τα έξοδα πιο πριν...

Τα πράγματα είναι πολυ πιο απλά από όσο νομίζεις..


Γιατι ρε μαστορα δεν ειδες καμια πορτα Question Αφου βλεπεις καθε φορα που παμε βολτα την τριτη πορτα του 106 μου Laughing Laughing Laughing Laughing

Skull σου εχω μια προταση.....Πουλα το αμαξι σου και ελα αγορασε το δικο μου.Ετοιμο το εχω δεν χρειαζετε να βαλεις τιποτα επανω.Μεχρι και τετραδα σλικ εχω.

...θα ριχνεις και τον Γκαλφα 10' στα 4 χιλιομετρα για αρχη Wink

Ειπες τιποτα μαιμου εσυ Question (glf) Laughing Laughing Laughing
Baphomet - Σαβ 06 Μάρ 2004, 16:53:41
Θέμα δημοσίευσης:
ΝΙΚΟΣ έγραψε:
glf έγραψε:
Μάλλον τα βλέπεις με πολύ δέος τα πράματα. Δεν πας να πετάξεις το Columbia. Ενα βασικό αυτοκίνητο πρέπει να ετοιμάσεις και απο κει και πέρα όλα είναι εύκολα.

Εγώ πόσο νομίζεις ότι ασχολιόμουν με την.. αυτοκίνηση ? Προγραμματιστής PC είμαι. Και ποιες πόρτες περιμένεις να ανοίξουν ?
Γιατί εγώ δεν είδα καμία πόρτα !!!

Αν θα ήθελες να μπεις ως τις 25 Απριλίου έπρεπε ήδη να είσαι σε διαδικασία σοβαρή που να ετοίμαζες το αυτοκίνητο. Βασικά χρειάζεσαι αρκετό ελευθερό χρόνο τώρα στην αρχή και να υπάρχει μια σχετική ροή χρήματος.. Τα έχω ξαναπεί τα έξοδα πιο πριν...

Τα πράγματα είναι πολυ πιο απλά από όσο νομίζεις..


Γιατι ρε μαστορα δεν ειδες καμια πορτα Question Αφου βλεπεις καθε φορα που παμε βολτα την τριτη πορτα του 106 μου Laughing Laughing Laughing Laughing

Skull σου εχω μια προταση.....Πουλα το αμαξι σου και ελα αγορασε το δικο μου.Ετοιμο το εχω δεν χρειαζετε να βαλεις τιποτα επανω.Μεχρι και τετραδα σλικ εχω.

...θα ριχνεις και τον Γκαλφα 10' στα 4 χιλιομετρα για αρχη Wink

Ειπες τιποτα μαιμου εσυ Question (glf) Laughing Laughing Laughing


Εσυ λίγες μερες πριν ειπες οτι το 106 δε το πουλας με τιποτα και θα το εχεις μεχρι τα γεραματα... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
glf - Κυρ 07 Μάρ 2004, 01:18:15
Θέμα δημοσίευσης:
χμ... σοβαρά το αμάξι του Πάπιστα είναι καλή φάση για να συμμετέχει κανείς εύκολα σε αγώνες, αλλά όχι με αξιώσεις λόγω κινητήρα.. και φυσικά όχι στο junior cup.
Skull - Κυρ 07 Μάρ 2004, 17:43:33
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
Καλά για τα χωμάτινα έρχομαι εγώ συνοδηγός, αρκεί να μην έχω και γω αγώνα Smile

Αν θες να το κουβεντιάσουμε σφύρα αν είναι να κατέβεις Κοζάνη ή ακόμα καλύτερα να είσαι στο Ελατοχώρι Πιερίας το επόμενο ΣΚ που θα τρέξουμε τον πρώτο αγώνα.


ΟΚ!Θα σου στειλω πμ! Very happy

Αυριο θα ζητησω να μου στειλουν τους ορους συμετοχης να τους περιεργαστω και αν πανε ολα καλα....
nik7 - Πεμ 22 Απρ 2004, 00:14:56
Θέμα δημοσίευσης:
Πρώτη εμφάνιση των 6 junior στο Ράλλυ Στερεάς Ελλάδος

(21/4/2004 3:08:00 μμ)

Συντάκτης: Αγγελος Σταθακόπoυλος

Ο πρώτος αγώνας του "206 Junior Cup", θεσμό που για πρώτη φορά προκηρύσσει η Lion Hellas AE, θα ξεκινήσει με το Ράλλυ Στερεάς Ελλάδας που θα πραγματοποιηθεί στην περιοχή της Ιτέας στις 24-25 Απριλίου. Οι αγωνιζόμενοι θα πραγματοποιήσουν το μισό αγώνα, δηλαδή θα κάνουν τη super ειδική του Σαββάτου 24 Απριλίου, και τις πρώτες τέσσερις ειδικές της Κυριακής 25 Απριλίου. Στη συνέχεια θα μπουν σε επιτηρούμενο χώρο, για να οδηγηθούν τέλος στη ράμπα του τερματισμού. Συνολικά οι αγωνιζόμενοι θα πραγματοποιήσουν 53 χιλιόμετρα ειδικών διαδρομών, ενώ η μόνη επέμβαση που επιτρέπεται στα αυτοκίνητα είναι η αλλαγή ελαστικών, εφόσον χρειαστεί.




Οι 6 οδηγοί, που είναι όλοι ηλικίας κάτω των 24 ετών, οι συνοδηγοί τους και τα νούμερα συμμετοχής είναι τα ακόλουθα:


Νο 59 Κελάμης Στάθης-Γαρυφάλλης Αντώνης
Νο 60 Τσίλης Θανάσης-Μπελώνιας Βασίλης
Νο 61 Στεφανής Μάνος-Λύτρας Κώστας
Νο 62 Χαλιβελάκης Νίκος-Χαλιβελάκης Μανώλης
Νο 63 Μαυροδής Διονύσης-Κεχαγιάς Γιάννης
Νο 64 Έξαρχος Σπύρος-Ιγγλέσης Αρης

Το "206 Junior Cup" απευθύνεται σε νέους οδηγούς που θέλουν να κάνουν τα πρώτα τους αγωνιστικά βήματα. Το Peugeot 206 1,4-8V που έχει επιλεγεί, αποτελεί μια φτηνή και αξιόπιστη λύση, αφού οι επεμβάσεις που επιτρέπονται είναι περιορισμένες. Το πρόγραμμα του αγώνα για τους οδηγούς του "206 Junior Cup" διαμορφώνεται ως εξής:

ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
Χλμ Ε.Δ.
Ωράριο 1ου γενικής





ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ



Εκκίνηση -Ιτέα

17:00

Υπερειδική Ιτέας-Μεταλλεία
2,1
17:08





ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ



Έξοδος park ferme-Ιτέα

09:00

Δροσοχώρι
17,67
09:50

Αγία Τριάδα
12,27
10:33

Αγία Ευθυμία
12,84
12:11

Βωξίτες
8,15
12:34

Park Ferme-Ιτέα

12:49

Τερματισμός-Ιτέα

17:35

πηγή : ert.gr
Baphomet - Πεμ 22 Απρ 2004, 08:24:12
Θέμα δημοσίευσης:
αχ τι μας κανεις τώρα.... Sad
netblaster - Πεμ 22 Απρ 2004, 09:47:04
Θέμα δημοσίευσης:
Ενταξει Πετρο, καποιο τροπο θα βρουμε να σου "κοψουμε" 15 αλογακια!!! Mr. Green Laughing Laughing
Skull - Πεμ 22 Απρ 2004, 16:18:56
Θέμα δημοσίευσης:
Παρτε και ενα ακομα αρθρο απο το rally.gr!

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-news-article&race_id=0&article_id=5600
nik7 - Πεμ 22 Απρ 2004, 19:04:14
Θέμα δημοσίευσης:
afiste ta kai imoun pragmatika etoimos na simmetasxo.... an eixa simparastasi apo to club kai ta lefta tha pigena standar....
sps - Κυρ 25 Απρ 2004, 20:38:37
Θέμα δημοσίευσης:
Το 206 του Μανου Στεφανη ειναι το γνωστο μπλε της lion που εγινε απο 1,6 πυραυλος, 1.4 junior Evil

Το τι εγιναν τα πραγματα του 1.6 μοτερ σασμαν κλπ,δεν ξερω ακομα αλλα αν πωλουνται θα ειναι καλη φαση.
Θα φροντισω να μαθω!
Skull - Δευ 26 Απρ 2004, 19:42:31
Θέμα δημοσίευσης:
Και συνεχιζω παραπεμποντας στα ολιγα που ελεγε στο rally.gr....


"Με επιτυχία πραγματοποίησαν το ντεμπούτο τους και τα 206 του νεοσύστατου Junior Cup, με τον Μάνο Στεφανή να είναι ο ταχύτερος ανάμεσα στα μικρά λιοντάρια, με τον Διονύση Μαυροδή και τον Σπύρο Έξαρχο να ακολουθούν."


Για περισσοτερα εδω!

Παντως θα ηθελα καποιους απο τους αγωνιζομενους να μοιραστουν με μας καποιες απο τις εμπειριες τους σαν 206club!! Crying or Very sad
glf - Δευ 26 Απρ 2004, 19:58:25
Θέμα δημοσίευσης:
2 από τα παιδιά που τρέχανε γράφουν στο 4TF. ο Μαυροδής είναι και Σαλονικιος (έτρεχε και στο Θερμαϊκου με Micra) ενώ ο Χαλιβελάκης σπουδάζει Κοζάνη Smile
castor - Τρι 27 Απρ 2004, 09:11:07
Θέμα δημοσίευσης:
Skull έγραψε:
...Παντως θα ηθελα καποιους απο τους αγωνιζομενους να μοιραστουν με μας καποιες απο τις εμπειριες τους σαν 206club!! Crying or Very sad


Καλημέρα,

Συμμετείχα σαν συνοδηγός του Σπ.Έξαρχου και ομολογώ ότι μετά από 25 χρόνια αγώνες είχα πολλά χρόνια να αισθανθώ σε αγώνα τόσο καλά!Ουσιαστικά πρώτος αγώνας του Σπύρου και πρώτος χωμάτινος δικός μου μετά το 85. Παρ'όλα αυτά "δέσαμε" και με λίγη δουλειά ακόμη ελπίζω ότι θα τα καταφέρουμε.

Παρά κάποιες ψιλοατυχίες μας , προσπαθήσαμε για το καλίτερο που τελικά δεν ήλθε. Πάμε για Αχαιός τώρα.

Το 206 αν και δεν ήταν ραμμένο απεδείχθει σκυλί! Μόνο ένα μπαράκι τιμονιού στραβώσαμε και κάποιο πρόβλημα με την βάση είχαμε από την αρχή με αποτέλεσμα να μας πετάει συχνά την 2η .

Η ανάρτηση λίγο σφικτή για τα ελληνικά χώματα αλλά στα μαλακά όπως η Αγ.Τριάδα , Καρρούτες , Βωξίτες ήταν θεϊκή.

Το αυτοκίνητο στα ανηφορικά υστερεί και το μεγάλο πρόβλημα είναι τα φρένα.

Σαν συνταγή το Junior Cup είναι και καλή και φτηνή! Μπορεί να γίνει και καλίτερη!
Skull - Τρι 27 Απρ 2004, 14:46:25
Θέμα δημοσίευσης:
castor έγραψε:
Skull έγραψε:
...Παντως θα ηθελα καποιους απο τους αγωνιζομενους να μοιραστουν με μας καποιες απο τις εμπειριες τους σαν 206club!! Crying or Very sad


Καλημέρα,

Συμμετείχα σαν συνοδηγός του Σπ.Έξαρχου και ομολογώ ότι μετά από 25 χρόνια αγώνες είχα πολλά χρόνια να αισθανθώ σε αγώνα τόσο καλά!Ουσιαστικά πρώτος αγώνας του Σπύρου και πρώτος χωμάτινος δικός μου μετά το 85. Παρ'όλα αυτά "δέσαμε" και με λίγη δουλειά ακόμη ελπίζω ότι θα τα καταφέρουμε.

Παρά κάποιες ψιλοατυχίες μας , προσπαθήσαμε για το καλίτερο που τελικά δεν ήλθε. Πάμε για Αχαιός τώρα.

Το 206 αν και δεν ήταν ραμμένο απεδείχθει σκυλί! Μόνο ένα μπαράκι τιμονιού στραβώσαμε και κάποιο πρόβλημα με την βάση είχαμε από την αρχή με αποτέλεσμα να μας πετάει συχνά την 2η .

Η ανάρτηση λίγο σφικτή για τα ελληνικά χώματα αλλά στα μαλακά όπως η Αγ.Τριάδα , Καρρούτες , Βωξίτες ήταν θεϊκή.

Το αυτοκίνητο στα ανηφορικά υστερεί και το μεγάλο πρόβλημα είναι τα φρένα.

Σαν συνταγή το Junior Cup είναι και καλή και φτηνή! Μπορεί να γίνει και καλίτερη!


Καλως ηρθες Αρη στην παρεα μας....

Για να μην αδικισουμε κανεναν μπορεις να μας περιγραψεις ενα γενικο πλανο του αγωνα απο οδειγους μεχρι ειδικες και τυχον παρατραγουδα!! Very happy
glf - Τρι 27 Απρ 2004, 15:57:31
Θέμα δημοσίευσης:
Ε τα του αγώνα τα μάθαμε από τα sites που καλύπτουν τους αγώνες.

http://www.ert.gr/motorsports/motorsport_details.asp?id=43917

http://www.rally.gr/default.asp?article_id=5628
Skull - Τρι 27 Απρ 2004, 19:18:28
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
Ε τα του αγώνα τα μάθαμε από τα sites που καλύπτουν τους αγώνες.

http://www.ert.gr/motorsports/motorsport_details.asp?id=43917

http://www.rally.gr/default.asp?article_id=5628



Παρα πολλα λενε τα αρθρα..... Crying or Very sad


Ειμαι περιεργος να μαθω και αλλα! Very happy

Απο οτι καταλαβα οι "μικροι" τρεξαν τις μισες ειδικες και ειχαν μεγαλητερο χρονο απο τον χρονο του τελευταιου!!! Confused

Δεν καταλαβα!!! Embarassed
glf - Πεμ 10 Ιούν 2004, 09:06:13
Θέμα δημοσίευσης:
Μεταφέρω τις εμπειρίες του Θανάση Τσίλη που συμμετέχει στο 206 JCup από το 4TF.

Παράθεση:

ΩΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ CUP ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΜΕΡΙΚΑ ΛΟΓΙΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΑΡΟΤΡYΝΩ ΟΛΟΥΣ TOYΣ NEAΡΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΤΟΥ 206.ΤΟ CUP ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΣΤΟΣ.ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΑΓΩΝΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 11000 EYRO.O ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ(ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ)ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ,ΒΕΝΖΙΝΕΣ,ΦΑΓΗΤΑ,ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ 400 EYRO KAI O ΔΕΥΤΕΡΟΣ (ΑΧΑΙΟΣ) 250 EYRO.AN ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ ΟΤΙ ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ(ΑΨΟΓΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ PEUGEOT SPORT) ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΟΜΙΣΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΣΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ Ν2.ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΔΗΓΙΚΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΞΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΜΕ ΟΛΟΙ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΑΛΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ 206 ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ.ΣΥΝΓΧΩΡΕΙ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΣΤΟ CUP ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ.ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΣΜΟ.ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΕΘ.
ΤΣΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

sps - Παρ 28 Ιαν 2005, 11:16:36
Θέμα δημοσίευσης:
Η Lion Hellas, όπως είχε ανακοινώσει λίγες εβδομάδες νωρίτερα, προκήρυξε για το 2005 δύο διαφορετικούς θεσμούς με Peugeot 206, τους οποίους και θα υποστηρίξει στους ελληνικούς αγώνες. Ο πρώτος και κυριότερος, είναι αυτός του Junior Cup, ο οποίος πραγματοποιήθηκε πέρσι και θα συνεχιστεί και φέτος. Παράλληλα, η ελληνική αντιπροσωπεία προκήρυξε για πρώτη φορά το θεσμό του Senior Cup, ο οποίος ουσιαστικά καλύπτει όσους επιθυμούσαν να συμμετάσχουν με 206, αλλά δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις που απαιτεί ο θεσμός του Junior. Ο τελευταίος, απαιτεί ο οδηγός να έχει γεννηθεί μετά την 1η Ιανουαρίου του 1980 και να μην έχει πρωταγωνιστήσει στο παρελθόν σε καμία μορφή αγώνων. Και στις δύο περιπτώσεις, τα αυτοκίνητα θα είναι Peugeot 206 1.4 8V, με μοναδική διαφορά σε σχέση με πέρσι το πιο κοντό κορωνοπήνιο.

Αναλυτικά, το Junior, αλλά και το Senior Cup, περιλαμβάνουν 5 αγώνες. Το πρόγραμμα αναλυτικά, έχει ως εξής:

26-27 Φεβρουαρίου Ράλλυ Ποσειδών (Χωμάτινος)
2-3 Απριλίου Ράλλυ Αχαιός (Ασφάλτινος)
16-17 Απριλίου Ράλλυ Λαμίας (Χωμάτινος)
15-16 Οκτωβρίου Ράλλυ Αττικό (Ασφάλτινος)
26-27 Νοεμβρίου Σούπερ Τελικός στο Παραλληλοδρόμιο

Oι παροχές και τα έπαθλα για το Junior Cup είναι τα παρακάτω:
1. Παροχή οικονομικών επάθλων στους τρεις πρώτους νικητές της τελικής κατάταξης. Ο 1ος γενικής θα συμμετάσχει με αυτοκίνητο της εταιρίας, με καλυμμένα όλα τα έξοδα. Ο 2ος θα λάβει 3.000 ευρώ και ο τρίτος 2.000 ευρώ.

2.Δωρεάν παροχή 14 ελαστικών Bridgestone, από τα οποία οκτώ θα είναι χωμάτινα και έξι ασφάλτινα. Με το σύνολο των παραπάνω ελαστικών, οι αγωνιζόμενοι θα πρέπει να καλύψουν και τους πέντε προαναφερθέντες αγώνες.

3. Δωρεάν παροχή πέντε ατσάλινων ζαντών, διαστάσεων 6x15 για τους ασφάλτινους αγώνες.

4. Δωρεάν παροχή 100 λίτρων βενζίνης σε όλους τους αγωνιζόμενους για το σύνολο των πέντε αγώνων. (20 λίτρα σε κάθε αγώνα)

5. Πριμ εκκίνησης 300 ευρώ σε κάθε αγώνα για τους αγωνιζόμενους.

6. Δωρεάν αγωνιστικές φόρμες Alpinestars για το πλήρωμα

7. Όλοι οι αγωνιζόμενοι θα έχουν έκπτωση 30% για τα ανταλλακτικά που θα χρησιμοποιήσουν κατά την διάρκεια του Πρωταθλήματος.

8. Τέλος, η Lion Hellas προσφέρει πλήρη τεχνική υποστήριξη σε όλους τους αγωνιζόμενους κατά την διάρκεια των σέρβις στους παραπάνω αγώνες, με την παρουσία μηχανικών της καθώς και φορτηγού με βασικά ανταλλακτικά.

Στο Senior Cup, δεν θα υπάρχουν χρηματικά έπαθλα, παρά μόνο απονομή κυπέλλων στα τρία πρώτα πληρώματα κάθε αγώνα, αλλά και της τελικής κατάταξης. Αντίθετα θα υπάρχει πριν εκκίνησης το οποίο έχει οριστεί στα 100 ευρώ, ενώ θα υπάρχει ειδική τιμή παροχής για χωμάτινα και ασφάλτινα ελαστικά της Bridgestone στην τιμή των 95 ευρώ. Παράλληλα, θα υπάρχει η ανάλογη παροχή βενζίνης με το Junior Cup, όπως και έκπτωση στα ανταλλακτικά.

πηγή: Rally.gr
sps - Παρ 28 Ιαν 2005, 11:20:14
Θέμα δημοσίευσης:
Καλες παροχες για τους πιτσιρικάδες θα σχολιαζα!
Ειδηση, οτι φετος τα 206 θα φορανε κορωνοπηνιο.
Θετικο αυτο, θα τα ζωηρεψει λιγο!

Για το senior περιμενα αν οχι τις ιδιες, τουλαχιστον περισσοτερες παροχες.
Ronin - Παρ 28 Ιαν 2005, 11:49:58
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Καλες παροχες για τους πιτσιρικάδες θα σχολιαζα!
Ειδηση, οτι φετος τα 206 θα φορανε κορωνοπηνιο.
Θετικο αυτο, θα τα ζωηρεψει λιγο!

Για το senior περιμενα αν οχι τις ιδιες, τουλαχιστον περισσοτερες παροχες.


Σπύρο,έχω την εντύπωση οτι το senior cup δεν έχει όριο ηλικίας.
Μπορεί να τρέξει όποιος θέλει.Μπορούμε να το τσεκάρουμε αυτό?
sps - Παρ 28 Ιαν 2005, 12:10:27
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
sps έγραψε:
Καλες παροχες για τους πιτσιρικάδες θα σχολιαζα!
Ειδηση, οτι φετος τα 206 θα φορανε κορωνοπηνιο.
Θετικο αυτο, θα τα ζωηρεψει λιγο!

Για το senior περιμενα αν οχι τις ιδιες, τουλαχιστον περισσοτερες παροχες.


Σπύρο,έχω την εντύπωση οτι το senior cup δεν έχει όριο ηλικίας.
Μπορεί να τρέξει όποιος θέλει.Μπορούμε να το τσεκάρουμε αυτό?


Ναι Πανο, οποιος ειναι πανω απο 25 χρονων τρεχει στο senior!
Steve - Παρ 28 Ιαν 2005, 14:17:56
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορεί να βγει κάτι για τα 1.4 16v ρε σεις ή τζάμπα το αγόρασα? Mad
TiMoRiS - Παρ 28 Ιαν 2005, 14:24:25
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατι ρε ψηλε θα εβαζες καινουργιο αμαξακι σε χωματινο???Δεν το λυπασε???
Steve - Παρ 28 Ιαν 2005, 15:14:39
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι θα το έχω μόνο για να το πλένω και να του βάζω βενζίνη Mad

Θέλω να το λιώσω αλλά να αξίζει τον κόπο, όχι μόνο να του τραβάω χειρόφρενα σε δρόμους μέσα στην πόλη Confused
SnakeMJK - Κυρ 30 Ιαν 2005, 10:53:58
Θέμα δημοσίευσης:
Έτσι απο περιέργεια, τι κορωνοπήνιο θα φοράνε;

Και μπας και κερδίσω το τζόκερ, μέχρι πότε είναι οι δηλώσεις συμμετοχής; Very happy
klain - Κυρ 30 Ιαν 2005, 13:23:13
Θέμα δημοσίευσης:
Φφφφ.....
Έχε χάρη που είναι καινούριο... έχε χάρη!
Evil

Το όριο ηλικίας πάει +1 κάθε χρόνο; Άν ναί θέλω να θέσω στον εαυτό μου έναν μακροπρόθεσμο στόχο.... Twisted evil
'
Αλλη ερώτηση.. Η επιλογή πως γίνεται;
sps - Κυρ 30 Ιαν 2005, 14:25:40
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Έτσι απο περιέργεια, τι κορωνοπήνιο θα φοράνε;


Σε λιγες μερες θα ξερω και θα σου πω περισσοτερα!

klain έγραψε:

Το όριο ηλικίας πάει +1 κάθε χρόνο; Άν ναί θέλω να θέσω στον εαυτό μου έναν μακροπρόθεσμο στόχο.... Twisted evil
'
Αλλη ερώτηση.. Η επιλογή πως γίνεται;


Το οριο ηλικιας ειναι καθε χρονο τα 25 ετη.
Η επιλογη ειναι απλη:Πας πληρωνεις, αγοραζεις το κιτ, το τοποθετεις στο αμαξι σου, δηλωνεις συμμετοχη και τρεχεις!
Steve - Κυρ 30 Ιαν 2005, 14:35:39
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Πας πληρωνεις, αγοραζεις το κιτ, το τοποθετεις στο αμαξι σου, δηλωνεις συμμετοχη και τρεχεις!


Πόσο κοστίζει και τί περιλαμβάνει? Sad
shark_zak - Πεμ 03 Φεβ 2005, 08:00:18
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:

Το οριο ηλικιας ειναι καθε χρονο τα 25 ετη.
Η επιλογη ειναι απλη:Πας πληρωνεις, αγοραζεις το κιτ, το τοποθετεις στο αμαξι σου, δηλωνεις συμμετοχη και τρεχεις!


αν θες απλα να αγορασεις το κιτ και να μην τρεξεις (λογο ηλικιας 27 ) μπορεις να το παρεις και πως... Question

πια η διαφορα του junior με το senior εκτος απο το οριο ηλικιας... Question
Ronin - Πεμ 03 Φεβ 2005, 10:21:08
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
sps έγραψε:

Το οριο ηλικιας ειναι καθε χρονο τα 25 ετη.
Η επιλογη ειναι απλη:Πας πληρωνεις, αγοραζεις το κιτ, το τοποθετεις στο αμαξι σου, δηλωνεις συμμετοχη και τρεχεις!


αν θες απλα να αγορασεις το κιτ και να μην τρεξεις (λογο ηλικιας 27 ) μπορεις να το παρεις και πως... Question

πια η διαφορα του junior με το senior εκτος απο το οριο ηλικιας... Question


Ζαχαρία,το senior και το junior είναι ακριβώς τα ίδια με μόνη διαφορά την ηλικία.

Αυτό που ρωτάς για το κιτ στο δικό σου,χωρίς να τρέξεις δεν νομίζω οτι αξίζει.

Βασικά σε αυτους που θα τρέξουν υπάρχει και μια σχετικά μεγάλη εκπτωση στα ανταλλακτικά που απαρτίζουν το κιτ,για να είναι ακόμα ποιο προσιτή η αγορά τους για τους ενδιαφερόμενους.
Αυτο όμως δεν σε βολεύει εσένα (και τον οποιονδήποτε που δεν θα τρέξει),γιατι αφ ενός χάνεις (νομίζω την εκπτωση),εφ ετέρου το κιτ δεν απαρτίζετε απο βελτιωτικά πραγματάκια για τον κινητήρα.
Έχει ένα Κ/Π και τίποτα αλλο.Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με καθαρά αγωνιστικά εξαρτήματα.
Μπάκετ καθίσματα,ζώνες,roll cage,ποδιά,πυρόσβεση κλπ... Wink
glf - Πεμ 03 Φεβ 2005, 10:57:57
Θέμα δημοσίευσης:
ρε θυμάστε πέρυσι που το βλέπαμε και λέγαμε άντε του χρόνου να βγάλει αγωνιστικό το club.. άντε ρε...

και να θυμάστε πάντα το εξής... τσοντάρουν 10 άτομα και αγοράζουν (μετάχειρο ή και από ψιλοστούκα) και ετοιμάζουν το αυτ/το και το τρέχουν εναλάξ σε κάθε αγώνα. Συνταγή που δουλεύει ...

Τουτατης racing !

http://www.trf.gr

make it happen
shark_zak - Πεμ 03 Φεβ 2005, 12:12:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
shark_zak έγραψε:
sps έγραψε:

Το οριο ηλικιας ειναι καθε χρονο τα 25 ετη.
Η επιλογη ειναι απλη:Πας πληρωνεις, αγοραζεις το κιτ, το τοποθετεις στο αμαξι σου, δηλωνεις συμμετοχη και τρεχεις!


αν θες απλα να αγορασεις το κιτ και να μην τρεξεις (λογο ηλικιας 27 ) μπορεις να το παρεις και πως... Question

πια η διαφορα του junior με το senior εκτος απο το οριο ηλικιας... Question


Ζαχαρία,το senior και το junior είναι ακριβώς τα ίδια με μόνη διαφορά την ηλικία.

Αυτό που ρωτάς για το κιτ στο δικό σου,χωρίς να τρέξεις δεν νομίζω οτι αξίζει.

Βασικά σε αυτους που θα τρέξουν υπάρχει και μια σχετικά μεγάλη εκπτωση στα ανταλλακτικά που απαρτίζουν το κιτ,για να είναι ακόμα ποιο προσιτή η αγορά τους για τους ενδιαφερόμενους.
Αυτο όμως δεν σε βολεύει εσένα (και τον οποιονδήποτε που δεν θα τρέξει),γιατι αφ ενός χάνεις (νομίζω την εκπτωση),εφ ετέρου το κιτ δεν απαρτίζετε απο βελτιωτικά πραγματάκια για τον κινητήρα.
Έχει ένα Κ/Π και τίποτα αλλο.Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με καθαρά αγωνιστικά εξαρτήματα.
Μπάκετ καθίσματα,ζώνες,roll cage,ποδιά,πυρόσβεση κλπ... Wink


δηλαδη δεν εχει μηχανικες βελτιωσεις... Question
sps - Πεμ 03 Φεβ 2005, 13:35:12
Θέμα δημοσίευσης:
Απο μηχανικες βελτιωσεις, σκουπα εξατμιση και Κ/Π.

Κατα τα αλλα με καλυψε η απαντηση του Πανου.
sps - Πεμ 03 Φεβ 2005, 13:45:05
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
ρε θυμάστε πέρυσι που το βλέπαμε και λέγαμε άντε του χρόνου να βγάλει αγωνιστικό το club.. άντε ρε...

και να θυμάστε πάντα το εξής... τσοντάρουν 10 άτομα και αγοράζουν (μετάχειρο ή και από ψιλοστούκα) και ετοιμάζουν το αυτ/το και το τρέχουν εναλάξ σε κάθε αγώνα. Συνταγή που δουλεύει ...

Τουτατης racing !

http://www.trf.gr

make it happen


Νικο δε νομιζω οτι ειναι τοσο απλα τα πραγματα.
Πες οτι φτιαχνεις ενα Ν1 ή ενα Ν2,οπως ξερεις καλυτερα απο εμενα θες 10 χιλιαρικακια για πλακα.(αγορα, προετοιμασια προικα κλπ, αρα πας παραπανω)

Οποτε για 10 ατομα, πας τουλαχιστον στα 1000 + ευρω.

Μετα θα κανεις 3-4 ραλλυ δηλαδη αμεσως αμεσως αλλα 2000 ευρω οι συμμετοχες και δεν θα εχεις ακομα φτασει στην εκκινηση!

Ασε που θα γινει μπερδεμα ποιος θα πρωτοοδηγησει!
Και οπως παλι ξερεις καλυτερα απο εμενα το να κανεις εναν αγωνα που θα ειναι και ο πρωτος, εκτος του οτι θα κινδυνεψει και η συμμετοχη και το πληρωμα, αν μεινεις στο δρομο θα εκτεθεις απο τους χρονους.
Στον αλλο αγωνα που θατρεξει αλλος, παλι θα εχεις τα ιδια προβληματα.
Και αν εχεις μια εξοδο και θες αλλα 3-5 χιλιαρικα για επισκευη , τι γινεται?

Και τελος πες οτι τα εδινα τα χρηματα.
Με τους υπολογισμους μου θα ειχα δωσει τουλαχιστον 2000 ευρω για την ομαδα και θα μπορουσε να μην ετρεχα κιολας, αλλα να αλλαζω μονο λαστιχα στα σερβις.
Ε και με 2000-2500, δε νοικιαζω ενα Ν2 να κανω κανα δυό αγωνες για παρτυ μου? Wink
glf - Πεμ 03 Φεβ 2005, 20:31:40
Θέμα δημοσίευσης:
Σπύρο τι να σου πω. ενα email στα παιδιά θα λύσει τις απορίες. εγώ πάντως τους βλέπω με τον ίδιο ενθουσιασμό σε κάθε παρουσία τους και χωρις να έχουν βγει προβλήματα προς τα έξω. ε κάπως θα τα καταφέρανε
ΝΙΚΟΣ - Πεμ 03 Φεβ 2005, 20:58:44
Θέμα δημοσίευσης:
ουρδάμπαλο έγραψε:
1.)Μπορεί να βγει κάτι για τα 1.4 16v ρε σεις 2.)ή τζάμπα το αγόρασα? Mad


Στο πρωτο (1) ρωτας και στο δευτερο (2) απαντας.Οποτε εχουμε και λεμε....1 απο 2 παμε στο 2...οποτε οταν εγω στα λεω εσυ νομιζεις οτι κανω πλακα.Ακου τι θα κανεις.........1 βγαζεις κεφαλη και βαζεις αλλη απο 8βαλβιδο.Ετσι γινετε 8 βαλβιδο και ισχυει και για σενα αυτο.2 αν δεν θες να το κανεις ειναι να το πουλησεις και να παρεις ενα 8βαλβιδο.3 αν δεν θελεις και αυτο ειναι να το ριξεις μεσα στην βαζελινη και μετα να το τοποθετησεις ολο μαζι ή κοματι κοματι στην ειδικη σχισμη που υπαρχει σε καθε ανθρωπινο σωμα γιαυτην την δουλεια.Διαλεξε τι θες Laughing Laughing Laughing
Lef205 - Σαβ 05 Φεβ 2005, 02:10:59
Θέμα δημοσίευσης:
Ξερουμε ποσο κοστιζει το κιτ μετατροπης για το καπ?
holborn - Δευ 07 Φεβ 2005, 23:51:33
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Ξερουμε ποσο κοστιζει το κιτ μετατροπης για το καπ?


περισυ ολη η χρονια [ετοιμο αυτοκινητο με εξοπλισμο ασφαλειας ,αναρτηση και τις υποτειθεμενες μηχανικες επεμβασεις, τεχνικη υποστηριξη, λαστιχα, και ολες τις αλλες παροχες ] κοστιζε 15000 ευρωπουλα! απο εκει και περα χρειαζοσουν αλλο αυτοκινητο για δοκιμες !
nik7 - Πεμ 10 Φεβ 2005, 14:10:03
Θέμα δημοσίευσης:
a re oikodomi... an eixame arxisei otan ipologizame tora tha eixame teleiosei kai den tha skeftomouna oti prepei na eimai sinexeia edo ... .. elpizo na mporeso tou xronou mias kai exo akoma 4 xronia mexri na simpliroso to 25o xrono....
MEMsound - Σαβ 26 Φεβ 2005, 12:23:43
Θέμα δημοσίευσης:
Από rally.gr


Τα «206 Junior Cup» και «206 Senior Cup» στο Ράλλυ Ποσειδών


Τα "206 Junior και Senior Cup" 2005 θα κάνουν το ντεμπούτο τους στις ειδικές διαδρομές του Ράλλυ Ποσειδών

Ο πρώτος αγώνας του «206 Junior Cup» για το 2005 που είναι παράλληλα και ο πρώτος αγώνας του «206 Senior Cup», θα ξεκινήσει με το Ράλι Ποσειδών που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου στην περιοχή του Λαυρίου και που διοργανώνεται από τη λέσχη Start Line.

Οι αγωνιζόμενοι θα ξεκινήσουν στις 10:00 από το Δημαρχείο Λαυρίου, και θα κάνουν εννέα ειδικές διαδρομές, από τις οποίες οι τρεις είναι επαναλαμβανόμενες, ενώ μία θα πραγματοποιηθεί τρεις φορές. Συνολικά οι αγωνιζόμενοι θα πραγματοποιήσουν 65 χιλιόμετρα ειδικών διαδρομών.

Οι 5 οδηγοί του «206 Junior Cup» ηλικίας κάτω των 24 ετών και οι συνοδηγοί τους, είναι οι ακόλουθοι:

Τσίλης Θανάσης - Σέγκος Γιάννης
Χαλιβελάκης Κωνσταντίνος – Μουζάκης Νίκος
Μαυροδής Διονύσης – Κεχαγιάς Γιάννης
Καραδημήτρης Νίκος – Τσιούκας Θανάσης
Μακρή Κωνσταντίνα – Ηλιόπουλος Γιώργος

Το «206 Junior Cup» απευθύνεται σε νέους οδηγούς που θέλουν να κάνουν τα πρώτα τους αγωνιστικά βήματα. Το Peugeot 206 1,4-8V που έχει επιλεγεί για το «206 Junior Cup», αποτελεί μια φτηνή και αξιόπιστη λύση, αφού οι επεμβάσεις που επιτρέπονται είναι περιορισμένες.

Τα 3 πληρώματα του «206 Senior Cup», είναι τα ακόλουθα:

Μπιθάρας Γιώργος – Αγγελόπουλος Απόστολος
Κυρίτσης Κωνσταντίνος – Χριστοδουλόπουλος Επαμεινώνδας
Χαρπίδης Γιάννης – Τριανταφυλλίδης Πάνος

Τα «206 Junior Cup» και «206 Senior Cup» υποστηρίζονται από τις εταιρίες: Bridgestone-Ελαστικά, Shell-Λιπαντικά, Sixt-Εταιρία ενοικιάσεων, Alpinestars-Αγωνιστικός εξοπλισμός και Peltor-Κράνη και ενδοσυνεννοήσεις.

(δελτίο τύπου Lion Hellas AE)

MEMsound - Τετ 30 Μάρ 2005, 20:30:50
Θέμα δημοσίευσης:
Από rally.gr

Tο Ράλλυ Αχαιός, αποτελεί και τον δεύτερο γύρο του Peugeot 206 Junior Cup, αλλά και για του Senior Cup, με τα μικρά γαλλικά αυτοκίνητα να φέρουν για πρώτη φορά φέτος ασφάλτινη «ενδυμασία». Ακόμα, παρών θα δώσουν και τα Nissan Micra στο πλαίσιο του ομώνυμου θεσμού. Πρεμιέρα, λοιπόν, και με το κύπελλο ασφάλτου, με ανθρώπους και μηχανές να είναι έτοιμες να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό στις ειδικές διαδρομές.


Δεύτερος γύρος για τα Peugeot 206 του Junior και Senior Cup, τα οποία θα κάνουν την πρώτη τους φετινή εμφάνιση στην άσφαλτο.
MEMsound - Κυρ 03 Απρ 2005, 22:29:18
Θέμα δημοσίευσης:
Από rally.gr

Το Ράλλυ Αχαιός, όμως, αποτελούσε και τον δεύτερο γύρο του Peugeot 206 Junior Cup, το οποίο είχε και την πιο συναρπαστική εξέλιξη!

Οι Κωνσταντινος Χαλιβελάκης και Διονύσης Μαυροδής είχαν μία συγκλονιστική μάχη, με τη νίκη να κρίνεται τελικά στα δευτερόλεπτα υπέρ του πρώτου, σημειώνοντας έτσι την πρώτη του νίκη στο θεσμό.

Ακολούθησαν οι Θανάσης Τσίλης και Κωνσταντίνα Μακρή, ενώ ο Νίκος Καραδημήτρης βρέθηκε νωρίς εκτός αγώνα, όταν και εγκατέλειψε μόλις στην πρώτη από έξοδο.

Πάντως, ο ταχύτερος όλων και νικητής στο Senior Cup, ήταν ο Κώστας Κυρίτσης, ο οποίος με τις επιδόσεις του εντυπωσίασε, αποδεικνύοντας ότι οι επίδοσεις του στο Ράλλυ Ποσειδών δεν ήταν ένα απλό πυροτέχνημα.

Ακόμα μία εγκατάλειψη για το 206 Cup, ήταν και αυτή του «δικού» μας Γιάννη Χαρπίδη, από έξοδο στην 3η ε.δ.


Πρώτη νίκη για τον Κωνσταντίνο Χαλιβελάκη στο 206 Junior Cup.
MEMsound - Παρ 08 Απρ 2005, 01:49:44
Θέμα δημοσίευσης:
Από rally.gr

Kωνσταντίνος Κυρίτσης: Εντυπωσιακός!


O Kωνσταντίνος Κυρίτσης στους δύο μέχρι τώρα αγώνες που έχει συμμετάσχει, επέδειξε μία πολύ καλή παρουσία

Ο Kωνσταντίνος Κυρίτσης συμμετέχει για πρώτη φορά στη ζωή του σε αγώνες και συγκεκριμένα στο Peugeot 206 Senior Cup.

Τόσο στο χωμάτινο Ράλλυ Ποσειδών, όσο και στις ασφάλτινες ειδικές διαδρομές του Ράλλυ Αχαιός, ο 34χρονος οδηγός τράβηξε την προσοχή αντιπάλων και μη.
Ήρθε σαν... κομήτης χωρίς προηγούμενη εμπειρία, οδηγώντας, όμως, ταχύτατα.
Στον παρθενικό του αγώνα, το Ποσειδών, κέρδισε δύο ειδικές, ωστόσο, ένα πρόβλημα (κόλλησε η ντίζα του συμπλέκτη), του στέρησε μία καλή θέση στην κατάταξη.
Ο δεύτερος αγώνας του ήταν το Ράλλυ Αχαιός, στο οποίο σημείωσε τον καλύτερο χρόνο ανάμεσα σε όλα τα Peugeot 206 των Cup –κάτι που δεν το περίμενε ούτε ο ίδιος- ενώ κέρδισε και πολλούς υποστηρικτές!
Ας δούμε, όμως, πως βλέπει ο ίδιος τα πράγματα.

«Επιθυμούσα πολλά χρόνια να λάβω μέρος σε αγώνες, αλλά οικονομικοί λόγοι με εμπόδισαν. Βλέποντας ότι ο θεσμός του 206 Senior Cup ήταν στα δικά μου... μέτρα, επιτέλους κατάφερα να πραγματοποιήσω την επιθυμία μου. Μάλιστα, σε ένα θεσμό που θα λάμβανα αρκετά μεγαλύτερη προβολή από το να αγωνιζόμουν μόνος μου σε κάποια κλάση.


Η εμπειρία του πληρώματος λιγοστή, αλλά η θέληση τεράστια!

Η προηγούμενη σχέση μου με τους αγώνες ήταν μόνο από την πλευρά του θεατή.
Από το 1984 παρακολουθώ αγώνες και ανελλιπώς Ράλλυ Ακρόπολις. Πάντα συνήθιζα να κινούμαι σε γρήγορους ρυθμούς.
Θα έλεγα ότι είμαι αυτοδίδακτος, δε μου έχει δείξει ποτέ κανείς, ούτε και έκανα προπονήσεις με καρτ ή ο,τιδήποτε άλλο.
Τόσο εγώ όσο και ο συνοδηγός μου και φίλος μου Επαμεινώνδας Χριστοδουλόπουλος δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία σε αγώνες.
Η προετοιμασία πριν από αυτούς, μάλιστα, μας βρίσκει ιδιαίτερα αγχωμένους.
Να φανταστείτε ότι στο Ποσειδών σε μία ειδική οδηγήσαμε χωρίς σημειώσεις!
Όσον αφορά τον ανταγωνισμό, μου αρέσουν οι μάχες που έχουμε με τον άλλο «Senior» Γιάννη Χαρπίδη.
Θα προτιμούσα, βέβαια, να είχε περισσότερες συμμετοχές, ώστε να αναβαθμιστεί και ο θεσμός.
Το αυτοκίνητο είναι πολύ καλό, έχει καλό κράτημα και είναι αξιόπιστο.
Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι υστερεί σε ιπποδύναμη.
Στο χώμα, πάντως, είναι πολύ εντυπωσιακό».

Ο Κωνσταντίνος Κυρίτσης γεννήθηκε στις 9 Δεκεμβρίου 1971, στην Αθήνα και ασχολείται με το εμπόριο βιομηχανικών ειδών.
Το χόμπι του, φυσικά, δεν είναι άλλο από τους αγώνες!
Την τεχνική υποστήριξη του αυτοκινήτου έχει αναλάβει ο Γιώργος Βραδής, ενώ οι χορηγοί του είναι: Στέλιος Τσουμάς φανοποιείο μεγάλων οχημάτων και Unior εταιρεία εισαγωγής εργαλείων.

Ο φετινός στόχος του είναι η κατάκτηση της 1η θέσης στο θεσμό που συμμετέχει και παράλληλα η εξέλιξή του ως οδηγού.


Οι χωμάτινες επιφάνειες είναι αυτές που προτιμά!
glf - Σαβ 09 Απρ 2005, 00:14:14
Θέμα δημοσίευσης:
Μάνθο μπράβο, κάνεις κανονική δουλειά αποδελτίωσης και καλά κάνεις για να τα βλέπουμε και να ζηλεύουμε
MEMsound - Τετ 13 Απρ 2005, 21:28:24
Θέμα δημοσίευσης:
Από rally.gr

Peugeot 206 Junior Cup: Generation Next!



Μύρισε... φρεσκάδα, νιάτα και ανανέωση. Τρία νέα πρόσωπα εμφανίστηκαν στο Peugeot 206 Junior Cup, με τις αποσκευές τους γεμάτες από όνειρα και φιλοδοξίες!

ΚΩNΣTANTINA Μακρή, Νίκος Καραδημήτρης και Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης. Τρία νεαρά παιδιά που αγαπούν τους αγώνες από πολύ μικρή ηλικία, έχοντας λάβει το καθένα ξεχωριστά διαφορετικά ερεθίσματα από το περιβάλλον του. Η κατάληξη, όμως, ήταν η ίδια και –όπως αποδείχθηκε- αναπόφευκτη: Η συμμετοχή τους σε αγώνες αυτοκινήτου. Με κύριο στόχο την απόκτηση εμπειρίας και αγωνιστικών χιλιομέτρων, και -γιατί όχι;- της κατάκτησης της 1ης θέσης, αποφάσισαν να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους στο θεσμό του Junior Cup της Peugeot, το οποίο διανύει το 2ο έτος ζωής του, αφού και οι τρεις το είδαν ως την καλύτερη επιλογή για το ξεκίνημά τους. Συναντηθήκαμε, λοιπόν, στην ειδικά διαμορφωμένη χωμάτινη πίστα στην περιοχή της Μαλακάσας, και από μία απλή συζήτηση διαπιστώσαμε ότι το... γνωστό μικρόβιο των αγώνων έχει μπει για τα καλά στο αίμα τους! Απολαύστε τους!



Ποιος ήταν ο λόγος που προτιμήσατε το Junior Cup για να εισέλθετε στο χώρο των αγώνων αυτοκινήτου;
Kωνσταντίνα: Πιστεύω ότι ο θεσμός αυτός είναι η πιο οικονομική λύση για τα σημερινά δεδομένα και πολύ καλός για ένα νέο οδηγό που ξεκινά να αγωνίζεται. Επίσης, η Peugeot έχει φροντίσει για όλα και δε χρειάστηκε από τη μεριά μου να ψάχνω για το καθετί που χρειάζεται σε έναν αγώνα.
Νίκος: Τέτοιοι θεσμοί όπως αυτός του Junior Cup κρατούν το κόστος χαμηλά και γι΄ αυτό είναι πιο προσιτοί στους νέους. Προσωπικά, νομίζω ότι είναι η ιδανική λύση, ειδικά για κάποιον σαν και μένα που ξεκινά από το μηδέν.
Κωνσταντίνος: Το πλεονέκτημα στη δική μου περίπτωση είναι ότι το αυτοκίνητο υπήρχε ήδη λόγω της περσινής συμμετοχής του αδερφού μου, Νίκου, στον ίδιο θεσμό, με αποτέλεσμα το κόστος να περιοριστεί στα υπόλοιπα.

Αν και η εμπειρία σας είναι μικρή ακόμα, τι θα θέλατε να ήταν διαφορετικό στο συγκεκριμένο θεσμό;
Κων/να: Προς το παρόν, δε θα ήθελα να αλλάξει κάτι. Χωρίς να έχω εμπειρία, βέβαια, από αγώνες ράλλυ, φοβάμαι μήπως δε φτάσουν τα ελαστικά.
Νίκος: Δεν είναι σωστό να έχουμε άποψη για κάτι που δε γνωρίζουμε καλά, ωστόσο, θα ήθελα να υπήρχε ομοιογένεια στα πληρώματα, δηλαδή είτε να έχουν όλοι οι οδηγοί δίπλα τους είτε έναν έμπειρο συνοδηγό είτε έναν άπειρο.
Κων/νος: Θα προτιμούσα να είχε περισσότερες συμμετοχές, ωστόσο, είναι ένας καλά οργανωμένος θεσμός που δεν απαιτεί υψηλό κόστος, οι παροχές είναι καλές, καθώς και το τελικό έπαθλο.



Ποιες είναι οι πρώτες εντυπώσεις τόσο από τη χωμάτινη όσο από την ασφάλτινη μέχρι τώρα εμπειρία σας;
Κων/να: Οι ασφάλτινες επιφάνειες είναι πιο κοντά στη νοοτροπία μου και δε με φοβίζουν οι μεγάλες ταχύτητες. Η έξοδός μου στο Ράλλυ Ποσειδών με οδήγησε στην απόφαση να κάνω μικρά και σταθερά βήματα, ώστε να μην ξεπερνώ το όριό μου. Έχω περιθώριο να διορθώσω και αυτό θα γίνει αγώνα με τον αγώνα.
Nίκος: Η εμπειρία μου στην άσφαλτο ήταν ελάχιστη, αφού στο Ράλλυ Αχαιός μάλλον υπερεκτίμησα τις δυνατότητές μου και είχα μία ασήμαντη έξοδο στην 1η ε.δ. Παρόλ’ αυτά, μου στοίχισε τη συνέχεια του αγώνα. Έτσι, δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα, διαπίστωσα, όμως, ότι απαιτεί απόλυτη οδήγηση. Αντίθετα, στο χώμα που δεν είχα καθόλου εμπειρία τα πήγα καλύτερα. Το χώμα «σηκώνει» διορθώσεις και να «παίξεις» λίγο παραπάνω.
Κων/νος: Η άσφαλτος είναι πιο οικεία σε μένα, με αποτέλεσμα τα πράγματα να ήταν πιο απλά. Η ταχύτητα είναι μεγαλύτερη και θα συμφωνήσω με το Νίκο ότι τα λάθη δε συγχωρούνται. Στο Αχαιός, κατάφερα και πήρα την πρώτη μου νίκη με διαφορά ενός δευτερολέπτου και το πανηγύρισα δεόντως (κάτι που χρωστάω κατά πολύ στο συνοδηγό μου Nίκο Mουζάκη)! Βέβαια, οφείλω να παραδεχτώ ότι οι χωμάτινοι αγώνες, αν και είναι πιο δύσκολοι μου αρέσουν περισσότερο.

Πώς σας φαίνεται το αυτοκίνητο;
Κων/να: Eίναι ένα ευχάριστο και φιλικό αυτοκίνητο. Σίγουρα, η δύναμη του κινητήρα δεν είναι αρκετή, αλλά η προβλέψιμη οδική συμπεριφορά και η παντελής έλλειψη απότομων αντιδράσεων, το καθιστούν ιδανικό για έναν νέο οδηγό. Aποτελεί την ενδεδειγμένη λύση για κάποιον που κάνει τα πρώτα του βήματα στο χώρο.
Νίκος: Eίναι φοβερό, απολαυστικό και καλό σχολείο για τους νέους και χωρίς πείρα οδηγούς. Ωστόσο, επειδή δεν έχει μεγάλη ιπποδύναμη, το οποιοδήποτε οδηγικό λάθος στερεί πολύτιμο χρόνο.
Κων/νος: Η αίσθηση που σου δίνει το Peugeot 206 όταν το οδηγείς είναι πολύ ωραία. Όπως και τα υπόλοιπα παιδιά, πιστεύω ότι ταιριάζει πολύ σε έναν οδηγό που κάνει τα πρώτα του αγωνιστικά βήματα. Θα προτιμούσα, όμως, να χρησιμοποιούμε «14άρια» ελαστικά.



Υπήρχαν κάποια άτομα που σας δίδαξαν την αγωνιστική οδήγηση;
Κων/να: Ασχολούμαι από 10 ετών με τα καρτ, αφού συμμετείχα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αρκετά χρόνια, και οι άνθρωποι που με βοήθησαν κατά διαστήματα είναι αρκετοί. Εκτός του πατέρα μου, είναι ο νυν συνοδηγός μου Γιώργος Ηλιόπουλος, ο Κώστας Μιχαλόπουλος, ο Κώστας Μαϊτός, ο Γιάννης Αντωνιάδης, οι αδερφοί Ζάχοι και ο Θανάσης Καραχάλιος όταν αγωνιζόμουν με Tony Kart. Η αλήθεια είναι ότι όταν πρωτομπήκα στο καρτ, δε μου άρεσε πολύ, στη συνέχεια, όμως, μου έγινε απαραίτητο.
Νίκος: Δεν είχα κανένα στο χώρο, ο οποίος θα μπορούσε να με βοηθήσει ή να με βάλει στο κλίμα των αγώνων. Έτσι, το 2003 αποφάσισα να λάβω μέρος στο θεσμό του «Γίνε Πρωταθλητής», ο οποίος με έκανε να συνειδητοποιήσω τι είναι οι αγώνες. Όλοι οι καθηγητές του «Γίνε Πρωταθλητής» με βοήθησαν πολύ, δείχνοντάς μου σημαντικά πράγματα που σε διαφορετική περίπτωση δε θα γνώριζα. Τότε ξεκίνησε και η φιλία μου με το Σπύρο Έξαρχο, από τον οποίο αγόρασα το αυτοκίνητο που συμμετέχω εφέτος και μέχρι σήμερα μου έχει σταθεί πολλές φορές σε όλους τους τομείς. Επίσης, ο Λάμπης Κουρτέσης μου έδειξε αρκετά όσον αφορά τις χωμάτινες επιφάνειες.
Κων/νος: Αρχικά, με βοήθησε ο πατέρας μου, στη συνέχεια οι Λευτέρης Μανιαδάκης, Νίκος Πετρόπουλος, Νίκος Ζάχος και Νίκος Χρυσάφης ανέλαβαν την... εκπαίδευσή μου, ενώ ο καθένας με βοήθησε με το δικό του τρόπο.



Ως νέοι αγωνιζόμενοι θα θέλατε να γίνετε μέλη του ΣΟΑΑ;
Κων/να: Για να είμαι ειλικρινής, δεν το έχω σκεφτεί, αν και συνήθως απέχω από τέτοιου είδους εκδηλώσεις. Αν αργότερα, θεωρήσω ότι έχω απαιτήσεις ή ότι θα μπορούσα να βοηθήσω από την πλευρά μου, ίσως το έκανα.
Νίκος: Την ημέρα των εκλογών για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ., έγινα μέλος και βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρον να ασχοληθώ και με αυτή την πλευρά των αγώνων.
Κων/νος: Θα γινόμουν μέλος μόνο στην περίπτωση που με έκανε ο ΣΟΑΑ με το έργο του να θελήσω να ασχοληθώ.

Ποιους οδηγούς παλαιότερης ή νέας εποχής έχετε ξεχωρίσει;
Κων/να: Από την παλαιότερη γενιά, ξεχωρίζω το Βαλεντή αν και έχει ιδιόρρυθμη οδήγηση στο χώμα, ενώ χαίρομαι που πολλά από τα παιδιά που προέρχονται από το χώρο του καρτ έχουν διακριθεί και στους αγώνες αυτοκινήτου.
Νίκος: Τα τελευταία τέσσερα χρόνια, παρακολουθώ το Ράλλυ Ακρόπολις και μου αρέσει να βλέπω από την πρώτη μέχρι την τελευταία συμμετοχή. Προτιμώ τους οδηγούς που έχουν ψυχή. Αυτή τη στιγμή, χωρίς να θέλω να αδικήσω κανέναν μου έρχεται στο μυαλό ο θεαματικότατος Γιώργος Αγγελίδης. Όσον αφορά το παγκόσμιο, ακόμα, θαυμάζω το πέρασμα του Kosti Katajamaki με το Ignis S1600!
Κων/νος: Ως γόνος αγωνιστικής οικογένειας και παρακολουθώντας τον πατέρα μου Μανώλη, από μικρή ηλικία, σίγουρα είναι ένας από τους οδηγούς που θαυμάζω. Επίσης, ξεχωρίζω τον Άρη Βωβό, και τους νεώτερους Νίκο Ζάχο και Λευτέρη Μανιαδάκη._E.Λ.( elyk@4troxoi.gr )


Kωνσταντίνα Μακρή
Ημερομηνία Γέννησης: 31.05.1985
Τόπος γέννησης: Αθήνα
Σπουδές: Οικονομικές Επιστήμες στο Πανεπιστήμιο Πειραιά
1ος αγώνας: 1995 Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καρτ, Ασπρόπυργος
Τεχνική υποστήριξη: Χρήστος Χριστακίδης
Χορηγοί: Cars & Cars
Συνοδηγός: Γιώργος Ηλιόπουλος


Νίκος Καραδημήτρης
Ημερομηνία Γέννησης: 17.02.1980
Τόπος γέννησης: Πειραιάς
Επάγγελμα: Επιχειρηματίας
1ος αγώνας: 2005, Ράλλυ Ποσειδών
Τεχνική υποστήριξη: Power Boost Service
Χορηγοί: Karadi Hellas Plastics
Συνοδηγός: Σταύρος Καββαδίας


Kωνσταντίνος Χαλιβελάκης
Ημερομηνία Γέννησης: 12.02.1986
Τόπος γέννησης: Αθήνα
Σπουδές: Μάρκετινγκ και Διαφήμιση
1ος αγώνας: Παραλληλοδρόμιο (Peugeot 206)
Τεχνική υποστήριξη: ομάδα Technica Χρήστος Χρηστακίδης
Χορηγοί: 4ΤΡΟΧΟΙ, Ron S.A.
Συνοδηγός: Νίκος Μουζάκης






Για μεγεθύνσεις όλων των παραπάνω φωτογραφιών "κλικ" εδώ.[/b]
Steve - Πεμ 14 Απρ 2005, 06:53:40
Θέμα δημοσίευσης:
Μπλοκέ, roll cage, 16v και χώματα.... Twisted evil



ΣΤΕΛΝΩ ΤΩΡΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ 16v ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Cussing out
MEMsound - Τρι 19 Απρ 2005, 09:12:58
Θέμα δημοσίευσης:
Ράλλυ Φθιώτιδος

Μετά από ένα διάλειμμα στην άσφαλτο, τα 206 φόρεσαν και πάλι την χωμάτινη περιβολή τους.

Ταχύτερο χρόνο πραγματοποίησε ο Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης, ο οποίος μετά από την επικράτηση στο Ράλλυ Αχαιός, δείχνει σαφή διάθεση να επαναλάβει την επιτυχία του.

Πίσω του, με διαφορά μεγαλύτερη του ενός δευτερολέπτου, τερμάτισε την πρώτη ειδική του αγώνα ο Διονύσης Μαυροδής, ενώ ακολουθεί ο Θανάσης Τσίλης.

Πρώτος Senior είναι ο Γιώργος Μπιθαράς, ενώ σημειώστε ότι Κώστας Κυρίτσης έχασε χρόνο μετά από ένα τετ α κε.
MEMsound - Τρι 19 Απρ 2005, 09:55:13
Θέμα δημοσίευσης:
206 Cup στο Ράλλυ Φθώτιδος

Σε επίπεδο γενικής και πρώτος ανάμεσα στα πληρώματα που συμμετέχουν στο Junior Cup, τερμάτισε ο Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης, με τον Νίκο Μουζάκη, ο οποίος σημείωσε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του μετά από το Αχαιός.

Στην δευτερη θέση ο Διονύσης Μαυροδής με τον Γιάννη Κεχαγιά, και τρίτος ο Νίκος Καραδημήτρης με τον Σταύρο Καββαδία.

Ακολούθησε η «κυρία» του θεσμού Κωνσταντίνα Μακρή με τον Γιώργο Ηλιόπουλο, η οποία ήταν ταχύτερη από τους Μπιθαρά-Αγγελόπουλο (1οι Senior) και Τσίλη-Σέγκο.
kanelj - Τρι 19 Απρ 2005, 10:12:54
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμμ.... Cool Cool Cool


sps - Τρι 19 Απρ 2005, 10:42:53
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
Χμμμμ.... Cool Cool Cool



Αν και λιγο off topic, θα το πω.
Με την κα Μακρη ετυχε να κανουμε μια κοντριτσα, οταν ειχε ερθει πατρα για το Αχαιος.
Το βραδυ της εκκινησης την πετυχαινω με το αγωνιστικο στην οδο Κορινθου, για οσους ξεερουν,σταματημενοι και οι δυο μπροστα στο φαναρι.
Αριστερα εγω,δεξια αυτη!
Εγω δεν εδωσα περαιτερω σημασια, αφου ουτε κοντρες βαζω, ουτε τα βαζω με 1.4.
Ελα ομως που στο πρασινο ξεκιναει κομματια, αφηνοντας ολη την πρωτη κατω κλπ κλπ.
Ε δε μπορεσα να αντισταθω και αφου ξεκινησα χαλαρα, αυτη ηταν μιση καροτσα μπροστα μου.
Τερμα γκαζι λοιπον και εγω, και στην αλλαγη 2ης τη φτανω, με το που βαζω τριτη ημουν ηδη 2 αμαξια μπροστα της.

Παντως για 1.4 πηγαινε πολυ καλα.Το κορωνοπηνιο κανει δουλεια τελικα.

Σορυ κα Μακρη μου, αλλα μην τα βαζετε με 1.6αρια!
Laughing
MEMsound - Τρι 19 Απρ 2005, 11:08:33
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
....Ελα ομως που στο πρασινο ξεκιναει κομματια, αφηνοντας ολη την πρωτη κατω κλπ κλπ.
Ε δε μπορεσα να αντισταθω και αφου ξεκινησα χαλαρα, αυτη ηταν μιση καροτσα μπροστα μου.
Τερμα γκαζι λοιπον και εγω, και στην αλλαγη 2ης τη φτανω, με το που βαζω τριτη ημουν ηδη 2 αμαξια μπροστα της.

Παντως για 1.4 πηγαινε πολυ καλα.Το κορωνοπηνιο κανει δουλεια τελικα.

Σορυ κα Μακρη μου, αλλα μην τα βαζετε με 1.6αρια!
Laughing


Τελείως off-topic θα έλεγα...
χαχαχα!
ρε συ Σπύρο είναι 1,4 8v...
Τι περίμενες να γίνει δηλαδή?!?!?!
χαχαχαχ!!!

Αναρωτιέμαι αν εκείνη ανοιξε επίτηδες ή απλά "έτυχε..."
BTS - Τρι 19 Απρ 2005, 13:26:09
Θέμα δημοσίευσης:
sps έγραψε:
Αν και λιγο off topic, θα το πω.
Με την κα Μακρη ετυχε να κανουμε μια κοντριτσα, οταν ειχε ερθει πατρα για το Αχαιος.
Το βραδυ της εκκινησης την πετυχαινω με το αγωνιστικο στην οδο Κορινθου, για οσους ξεερουν,σταματημενοι και οι δυο μπροστα στο φαναρι.
Αριστερα εγω,δεξια αυτη!
Εγω δεν εδωσα περαιτερω σημασια, αφου ουτε κοντρες βαζω, ουτε τα βαζω με 1.4.
Ελα ομως που στο πρασινο ξεκιναει κομματια, αφηνοντας ολη την πρωτη κατω κλπ κλπ.
Ε δε μπορεσα να αντισταθω και αφου ξεκινησα χαλαρα, αυτη ηταν μιση καροτσα μπροστα μου.
Τερμα γκαζι λοιπον και εγω, και στην αλλαγη 2ης τη φτανω, με το που βαζω τριτη ημουν ηδη 2 αμαξια μπροστα της.

Παντως για 1.4 πηγαινε πολυ καλα.Το κορωνοπηνιο κανει δουλεια τελικα.

Σορυ κα Μακρη μου, αλλα μην τα βαζετε με 1.6αρια!
Laughing


Σπύρο θα βάλεις και με εμένα; 1.4 8V είμαι και εγώ ...αλλά με 30 άλογα παραπάνω και 200 κιλά λιγότερα! Exclamation Exclamation Exclamation

Βέβαια, μέχρι να το τελειώσω εγώ το project, βίδα-βίδα, εσύ μπορεί να έχεις αλλάξει αμάξι. Laughing Laughing Laughing

Ελπίζω να τα πούμε από κοντά σε καμιά ανάβαση Αιγείρας. Wink

ΥΓ.Sorry για το off-topic
Ghost Dog - Τρι 19 Απρ 2005, 13:50:02
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
Χμμμμ.... Cool Cool Cool


Μπραβο στην κοπελα!!! Very happy Very happy Very happy
kanelj - Πεμ 05 Μάϊ 2005, 07:55:51
Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 206 Junior Cup - Τι ισχυει...
ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ


Κινητήρας

Το σύνολο το οποίο θα κινεί τα 206 του Junior Cup είναι το 1.4 8V της Peugeot, στο οποίο δεν επιτρέπεται να γίνουν οποιεσδήποτε παρεμβάσεις εκτός της αλλαγής εισαγωγής και εξαγωγής. Στην πρώτη περίπτωση χρησιμοποιείται μια εισαγωγή τύπου σκούπας της Peugeot Sport με φίλτρο της Ramair, ενώ στην εξαγωγή χρησιμοποιείται μια διαφοροποιημένη εξάτμιση από το χταπόδι και μετά. Αυτές οι παρεμβάσεις έχουν ως αποτέλεσμα την αύξηση της ιπποδύναμης στους 80 ίππους.

Κιβώτιο

Στο κιβώτιο ταχυτήτων η κυριότερη αλλαγή, που ισχύει από φέτος, είναι η τοποθέτηση μιας πιο κοντής σχέσης μετάδοσης με λόγο δοντιών 13/64. Αυτό έφερε μαζί και ένα ομοίως κοντύτερο γρανάζι για την πέμπτη ταχύτητα. Τέλος, για λόγους αξιοπιστίας, έχουν αλλαχθεί τα κόμπλερ 1ης – 2ης και 3ης – 4ης με αυτά της Peugeot Sport. Το ίδιο ισχύει και για την μια βάση του κινητήρα – αυτή που συνδέει το κιβώτιο με τον καθρέφτη – η οποία είναι επίσης της Peugeot Sport.

Ανάρτηση
Στο τομέα της ανάρτησης η Peugeot Sport εφοδιάζει τα 206 του Cup με τέσσερα αμορτισέρ και δυο διαφορετικά σετ ελατηρίων, ένα για το χώμα και ένα για την άσφαλτο.

Φρένα

Το εμπρός σύστημα πέδησης του αυτοκινήτου έχει δεχθεί κάποιες βελτιώσεις προκειμένου να μπορεί στις απαιτήσεις του αγωνιστικού τρόπου οδήγησης. Έτσι, οι δαγκάνες και οι δίσκοι είναι αυτοί του 106 Rallye 16V ενώ τα υλικά τριβής είναι της Ferodo.

Εξοπλισμός ασφαλείας

Ο εξοπλισμός ασφαλείας των αυτοκινήτων είναι ελεύθερος, όσο αφορά την επιλογή του κατασκευαστή. Η Peugeot προσφέρει μόνο μια προστατευτική ποδιά για τον κινητήρα την οποία τα αυτοκίνητα μπορούν να φέρουν τόσο στους χωμάτινους όσο και στους ασφάλτινους αγώνες.


ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥ 206 JUNIOR CUP 2005


1. Γίνονται δεκτά αυτοκίνητα Peugeot 206 1,4-8V τρίπορτα χωρίς ηλιοροφή, κατασκευής έως 12ος 2003, ανεξαρτήτως εγκεφάλου (μία πρίζα ή τρεις).
2. Τα αυτοκίνητα θα είναι υποχρεωτικά εφοδιασμένα με τα κάτωθι ανταλλακτικά (βλέπε Πίνακα 1)

3. Επιτρεπόμενες αλλαγές :
Το εσωτερικό του αυτοκινήτου μπορεί να ακολουθεί την ομάδα Α.
Επιτρέπεται η αντικατάσταση των σωληνώσεων φρένων και καυσίμου με άλλες αεροπορικού τύπου, ή η προστασία αυτών που βρίσκονται κάτω από το πάτωμα, ή η τοποθέτηση τους εσωτερικά από τον θάλαμο των επιβατών με όλες τις απαραίτητες όμως προφυλάξεις (περί άφλεκτων καλυμμάτων κ.λ.π.).

4. Το αυτοκίνητο θα πρέπει υποχρεωτικά να πληροί όλους τους όρους των κανονισμών ασφαλείας που ακολουθούν τα αυτοκίνητα της ομάδος Ν για τα ράλλυ. Επιτρέπονται προστατευτικά υλικά για τους χωμάτινους αγώνες (π.χ. εύκαμπτο υλικό λασπωτήρων).

5. Το ύψος του αυτοκινήτου είναι ελεύθερο. Θα πρέπει όμως κανένα άλλο τμήμα του αυτοκινήτου εκτός από τα λάστιχα να μην έρχεται σε επαφή με το έδαφος, όταν ο εμπρός και ο πίσω τροχός της ίδιας πλευράς είναι εντελώς ξεφουσκωμένοι και το αυτοκίνητο βρίσκεται σε ένα σχετικό επίπεδο.

6. Το βάρος του αυτοκινήτου ορίζεται σε 890 κιλά και μετριέται όπως αυτό ορίζεται από το βιβλίο της χρονιάς για το 2005. Προσθήκη βάρους όπως ορίζεται από το βιβλίο της χρονιάς.

7. Για την τυχόν πιστοποίηση παράνομων επεμβάσεων στα αυτοκίνητα εκτός των ανωτέρω επιτρεπομένων , θα ισχύει το manual της Peugeot για τον συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου και κινητήρα 206 1,4-8V για όλα τα μέρη που δεν επιτρέπεται να τροποποιηθούν!

8. Όλα τα τμήματα της καρότσας ακολουθούν την ομάδα Ν.

9. Οιεσδήποτε ελευθερίες η μετατροπές δεν περιγράφονται από τον παρόντα κανονισμό σαφώς απαγορεύονται.

10. Η Lion Hellas AE διατηρεί το δικαίωμα κατά την διάρκεια του κυπέλλου να επεμβαίνει και αναλόγως να διορθώνει τον παρόντα κανονισμό, εάν και εφ΄όσον αυτό κριθεί αναγκαίο.

11. Το αυτοκίνητο πρέπει να έχει εγκατεστημένα όλα τα συστήματα ασφαλείας (ρολλ-μπαρ, πυρόσβεση, ζώνες, αναγνωρισμένα καθίσματα) που προβλέπονται για τους αγώνες Ράλλυ.

12. Σε όλα τα αυτοκίνητα θα υπάρχουν υποχρεωτικά τα λογότυπα των εταιριών LION HELLAS AE - SHELL - BRIDGESTONE- SIXT – ALPINESTARS, PELTOR καθώς και ένα λογότυπο με τον τίτλο του cup (“206 junior cup”), στις θέσεις που περιγράφονται παρακάτω :
Εμπρός προφυλακτήρας 2 αυτοκόλλητα FERODO
Εμπρός παρ-μπριζ SHELL
Εμπρός μέρος του καπό BRIDGESTONE
Εμπρός φτερά ( πίσω από το φανάρι ) 1 αυτοκόλλητο ALPINESTARS PELTOR
Στις δύο γωνίες του εμπρός προφυλακτήρα, καθώς και στις δύο γωνίες του πίσω από μία αχιβάδα SHELL.
Στο εμπρός μέρος της πόρτας οδηγού και συνοδηγού ένα πλαίσιο με τα λογότυπα (BRIDGESTONE – SHELL – SIXT – LION HELLAS AE - ALPINSTARS, PELTOR).
Στα πίσω φτερά τοποθετημένο διαγώνια το λογότυπο «206 junior cup».
Στον πίσω προφυλακτήρα στο επάνω μέρος δύο BRIDGESTONE.

13. Τα πληρώματα (οδηγός – συνοδηγός) πρέπει υποχρεωτικά να φορούν τις φόρμες που τους δόθηκαν με τα σήματα των χορηγών σε σημεία που θα τους υποδειχθούν αργότερα από τη Lion Hellas AE.

14. Οι ζάντες που θα χρησιμοποιούνται θα είναι μόνο γνήσιες σιδερένιες PEUGEOT διαστάσεων 5,5x14 για τους χωμάτινους αγώνες και 6x15 για τους ασφάλτινους αγώνες.

15. Οι ντίζες επιλογής ταχυτήτων εάν είναι πλαστικές μπορούν να αντικατασταθούν με άλλες PEUGEOT σιδερένιες, με κωδικό 2454G5 τεμ. 2 και 245291 τεμ. 1.

16. Ο μέγιστος λόγος της συμπίεσης μπορεί να είναι 10,5:1.

17. Τα ελαστικά θα δοθούν δωρεάν από τη Lion Hellas AE και θα είναι 8 χωμάτινα και 6 ασφάλτινα. Με το σύνολο των παραπάνω ελαστικών και μόνο, οι αγωνιζόμενοι θα κάνουν τους 5 προγραμματισμένους αγώνες όπως αναφέρονται στην προκήρυξη του «206 JUNIOR CUP». Τα ελαστικά θα μαρκαριστούν και θα ελέγχονται όποτε και αν κριθεί απαραίτητο.

18. Τα σέρβις στη διάρκεια των αγώνων θα πραγματοποιούνται από τους μηχανικούς του αγωνιστικού τμήματος της Lion Hellas AE.

19. Η Lion Hellas AE διατηρεί το δικαίωμα κατά την διάρκεια του κυπέλλου να σφραγίσει και να στείλει τα αυτοκίνητα για Τεχνικό Έλεγχο όπου αυτή επιθυμεί.


ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ 206 SENIOR CUP 2005

20. Γίνονται δεκτά αυτοκίνητα Peugeot 206 1,4-8V τρίπορτα χωρίς ηλιοροφή, κατασκευής έως 12ος 2003, ανεξαρτήτως εγκεφάλου (μία πρίζα ή τρεις).

21. Τα αυτοκίνητα θα είναι υποχρεωτικά εφοδιασμένα με τα κάτωθι ανταλλακτικά (βλέπε Πίνακα 2)

22. Επιτρεπόμενες αλλαγές :
Το εσωτερικό του αυτοκινήτου μπορεί να ακολουθεί την ομάδα Α.
Επιτρέπεται η αντικατάσταση των σωληνώσεων φρένων και καυσίμου με άλλες αεροπορικού τύπου, ή η προστασία αυτών που βρίσκονται κάτω από το πάτωμα, ή η τοποθέτηση τους εσωτερικά από τον θάλαμο των επιβατών με όλες τις απαραίτητες όμως προφυλάξεις (περί άφλεκτων καλυμμάτων κ.λ.π.).

23. Το αυτοκίνητο θα πρέπει υποχρεωτικά να πληροί όλους τους όρους των κανονισμών ασφαλείας που ακολουθούν τα αυτοκίνητα της ομάδος Ν για τα ράλλυ. Επιτρέπονται προστατευτικά υλικά για τους χωμάτινους αγώνες (π.χ. εύκαμπτο υλικό λασπωτήρων).

24. Το ύψος του αυτοκινήτου είναι ελεύθερο. Θα πρέπει όμως κανένα άλλο τμήμα του αυτοκινήτου εκτός από τα λάστιχα να μην έρχεται σε επαφή με το έδαφος, όταν ο εμπρός και ο πίσω τροχός της ίδιας πλευράς είναι εντελώς ξεφουσκωμένοι και το αυτοκίνητο βρίσκεται σε ένα σχετικό επίπεδο.

25. Το βάρος του αυτοκινήτου ορίζεται σε 890 κιλά και μετριέται όπως αυτό ορίζεται από το βιβλίο της χρονιάς για το 2005. Προσθήκη βάρους όπως ορίζεται από το βιβλίο της χρονιάς.

26. Για την τυχόν πιστοποίηση παράνομων επεμβάσεων στα αυτοκίνητα εκτός των ανωτέρω επιτρεπομένων , θα ισχύει το manual της Peugeot για τον συγκεκριμένο τύπο αυτοκινήτου και κινητήρα 206 1,4-8V για όλα τα μέρη που δεν επιτρέπεται να τροποποιηθούν!

27. Όλα τα τμήματα της καρότσας ακολουθούν την ομάδα Ν.

28. Οιεσδήποτε ελευθερίες η μετατροπές δεν περιγράφονται από τον παρόντα κανονισμό σαφώς απαγορεύονται.

29. Η Lion Hellas AE διατηρεί το δικαίωμα κατά την διάρκεια του κυπέλλου να επεμβαίνει και αναλόγως να διορθώνει τον παρόντα κανονισμό, εάν και εφ΄όσον αυτό κριθεί αναγκαίο.

30. Το αυτοκίνητο πρέπει να έχει εγκατεστημένα όλα τα συστήματα ασφαλείας (ρολλ-μπαρ, πυρόσβεση, ζώνες, αναγνωρισμένα καθίσματα) που προβλέπονται για τους αγώνες Ράλλυ.

31. Σε όλα τα αυτοκίνητα θα υπάρχουν υποχρεωτικά τα λογότυπα των εταιριών LION HELLAS AE - SHELL - BRIDGESTONE- SIXT – ALPINESTARS, PELTOR καθώς και ένα λογότυπο με τον τίτλο του cup (“206”), στις θέσεις που περιγράφονται παρακάτω :

Εμπρός προφυλακτήρας 2 αυτοκόλλητα FERODO
Εμπρός παρ-μπριζ SHELL
Εμπρός μέρος του καπό BRIDGESTONE
Εμπρός φτερά ( πίσω από το φανάρι ) 1 αυτοκόλλητο ALPINESTARS PELTOR
Στις δύο γωνίες του εμπρός προφυλακτήρα, καθώς και στις δύο γωνίες του πίσω από μία αχιβάδα SHELL.
Στο εμπρός μέρος της πόρτας οδηγού και συνοδηγού ένα πλαίσιο με τα λογότυπα (BRIDGESTONE - SHELL - SIXT - LION HELLAS AE - ALPINSTARS, PELTOR).
Στα πίσω φτερά τοποθετημένο διαγώνια το λογότυπο «206».
Στον πίσω προφυλακτήρα στο επάνω μέρος δύο BRIDGESTONE.

32. Οι ζάντες που θα χρησιμοποιούνται θα είναι μόνο γνήσιες σιδερένιες PEUGEOT διαστάσεων 5,5x14 για τους χωμάτινους αγώνες και 6x15 για τους ασφάλτινους αγώνες.

33. Οι ντίζες επιλογής ταχυτήτων εάν είναι πλαστικές μπορούν να αντικατασταθούν με άλλες PEUGEOT σιδερένιες, με κωδικό 2454G5 τεμ. 2 και 245291 τεμ. 1.

34. Ο μέγιστος λόγος της συμπίεσης μπορεί να είναι 10,5:1.

35. Η Lion Hellas AE διατηρεί το δικαίωμα κατά την διάρκεια του κυπέλλου να σφραγίσει και να στείλει τα αυτοκίνητα για Τεχνικό Έλεγχο όπου αυτή επιθυμεί.

----------------------------------------
MEMsound - Σαβ 15 Οκτ 2005, 13:24:20
Θέμα δημοσίευσης:
Αττικό Ράλλυ:

................Και ερχόμαστε τώρα στα 206:
Οι χρόνοι τους αναλυτικά:

1 1:04:47 Χαληβελάκης
2 1:05:10 Κυρίτσης
3 1:05:77 Τσίλης
4 1:05:77 Καραδημήτρης
5 1:06:04 Μακρή
6 1:06:53 Μπιθαράς
7 1:07:25 Μαυρόδης

Πράγματι το πέρασμα του Χαλιβελάκη ήταν πολύ γρήγορο αλλά αυτό που μας άφησε με το στόμα ανοιχτό ήταν το "παραλίγο τουμπάρισμα" του Καραδημητρή στο πάνω πέταλο (Κ7):
Στην είσοδο της Κ7 ανέβηκε στα κερμπ και το 206 σηκώθηκε στις 2 ρόδες. αλλά σηκώθηκε πολυυυύ... Laughing

Ευτυχώς ο Καραδημήτρης με τρελή ψυχραιμία... "άνοιξε" λίγο την τροχιά του ισορρόπησε για λίγο στις 2 ρόδες..... και το προσγείωσε... γλίτόνοντας το τουμπάρισμα!

Πολύ καλό επίσης το πέρασμα και της γυναίκας του cup ποπυ σημείωσε τον 5ο χρόνο.

Σημειώστε εδώ ότι η χρονομέτρηση ξεκινούσε από στάση κανονικά από την αφετηρία και όχι "on the fly" οπότε οι χρόνοι σε μια "on the fly" χρονομέτρηση (όπως πχ στο Alfa Trofeo ή στους χρονομετρημένους γύρους που γίνονται μαζί με τα side show στην πίστα των Αφιδνών) θα ήταν τουλάχιστον 2-3" πιο κάτω....

Επίσης Μαυροδής-Κεχαγιάς και Τσίλης-Σέγκος, θα ξεκινήσουν αύριο με ποινή χρόνου καθώς δεν παρέδωσαν καρνέ στην ώρα τους.
Τα 30 δλ. ποινή έτσι δίνουν μεγάλο πλεονέκτημα στον Χαλιβελάκη, ο οποίος αν καταφέρει να νικήσει έρχετε πάρα πολύ κοντά στο τίτλο.


Η μέχρι τώρα βαθμολογία έχει ώς εξής:

Κώδικας:
Peugeot 206 Junior Cup            
            
Θέση   Οδηγός   Βαθμοί   Ράλλυ Ποσειδών (Χώμα)   Ράλλυ Αχαιός(Άσφαλτος)   Ράλλυ Λαμίας (Χώμα)   Ράλλυ Αττικό (Άσφαλτος)   Σούπερ Τελικός Παραλληλοδρόμιο
1   Χαλιβελάκης Κωνσταντίνος   56   16   20   20      
2   Μαυροδής Διονύσης   52   20   16   16      
3   Τσίλης Θανάσης   33   11   13   9      
4   Καραδημήτρης Νίκος   26   13      13      
5   Μακρή Κωνσταντίνα   22      11   11      
                     
Peugeot 206 Senior Cup                           
Θέση   Οδηγός   Βαθμοί   Ράλλυ Ποσειδών (Χώμα)   Ράλλυ Αχαιός(Άσφαλτος)   Ράλλυ Λαμίας (Χώμα)   Ράλλυ Αττικό (Άσφαλτος)   Σούπερ Τελικός Παραλληλοδρόμιο
1   Κυρίτσης Κωνσταντίνος   36   16   20         
2   Μπιθαράς Γιώργος   33   13      20      
3   Χαρπίδης Γιάννης   20   20      

Sidobre - Δευ 17 Οκτ 2005, 14:44:57
Θέμα δημοσίευσης:
Peugeot 206 Junior & Senior Cup: Aττικό Ράλλυ

Ενα εκπληκτικό αγώνα παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στις ειδικές του Σαββάτου αλλά και στην υπερειδική της Παρασκευής. Μετά το Αττικό Ράλλυ όπως όλα δείχνουν ο Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης θα είναι ο νικητής του Junior Cup αφού πλέον έχει αποκτήσει ένα προβάδισμα στην βαθμολογία. Η μεγάλη έκπληξη ήταν Νίκος Καραδημήτρης που κοντράρισε στα «ίσα» τον Χαλιβελάκη όπου η μάχη κράτησε σχεδόν μέχρι το τέλος.

Ακόμα μεγαλύτερη έκπληξη έκανε η Κωνσταντίνα Μακρή, με καθαρή και γρήγορη οδήγηση που εντυπωσίασε κάθε θεατή όπου παρά την ατυχία της στην πρώτη ειδική κατάφερε να τερματίσει στην 3η θέση μπροστά από τους Τσίλη και Μαυροδή.

Στην κατηγορία Senior ο δικός μας Κώστας Κυρίτσης, βαδίζει σταθερά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος αφού παρά το πρόβλημα που αντιμετώπισε με τις ντίζες του κιβωτίου ο Μπιθαράς δεν κατάφερε να τον απειλήσει.

Επόμενος και τελευταίος γύρος του θεσμού της Peugeot είναι ο μεγάλος τελικός στο Παραλληλοδρόμιο στις 26-27 Νοεμβρίου όπου θα είμαστε εκεί να γιορτάσουμε μαζί με τους νικητές αλλά και όλους τους αγωνιζόμενους!

Ας δούμε, όμως, τι δήλωσαν οι πρωταγωνιστές του Cup, μετά το τέλος του αγώνα.

Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης: «Ήταν ένας πολύ ωραίος αγώνας, αφού είχαμε μεγάλη κόντρα με τον Νίκο Καραδημήτρη. Δεν περίμενα να πάει τόσο άσχημα ο Διονύσης. Μάλλον, δεν βρέθηκαν στη μέρα τους. Πάντως, αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στον Καραδημήτρη. Πλέον, μόνο με εγκατάλειψη χάνουμε το Πρωτάθλημα, ενώ θέλω για ακόμα μία φορά να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον συνοδηγό μου».

Νίκος Καραδημήτρης: «Πραγματικά ευχαριστηθήκαμε τον αγώνα. Την Παρασκευή, διασκεδάσαμε στην σούπερ ειδική, αλλά δεν είχαμε ανάλογη εμπειρία στις ειδικές του αγώνα. Το καλό είναι ότι κάναμε αρκετά αγωνιστικά χιλιόμετρα. Ήταν η πρώτη επαφή και με τον Κώστα Σωτηρόπουλο στο δεξί μπάκετ, ο οποίος με βοήθησε πολύ, αλλά και με ανέχτηκε σε όλο τον αγώνα».

Κωνσταντίνα Μακρή: «Ήταν πολύ ενδιαφέρον αγώνας, και σίγουρα μας άρεσε. Είχαμε έντονο συναγωνισμό με τον Θανάση Τσίλη και καταφέραμε να κερδίσουμε στην τελευταία ειδική, κάτι που φυσικά μας ικανοποιεί».

Θανάσης Τσίλης: «Χαρήκαμε και απολαύσαμε τον αγώνα. Παλέψαμε για την τρίτη θέση, αλλά τελικά χάσαμε. Πήγα όσο πιο γρήγορα μπορούσα, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό».

Διονύσης Μαυροδής: «Θα ήθελα μόνο να ευχαριστήσω το χορηγό μου, το Porto Carras. Τίποτα άλλο».

Kώστας Κυρίτσης: «Ο αγώνας ήταν πολύ καλός, αλλά η ψυχολογία μας είναι χάλια μετά από ότι περάσαμε. Βγήκε μία ντίζα από το κιβώτιο και χάσαμε χρόνο, ενώ είχαμε και μία μικροέξοδο».

Γιώργος Μπιθαράς: «Ο αγώνας ήταν πολύ ωραίος, και σε αυτό βοήθησε και ο καιρός. Αυτός ήταν ο πρώτος ασφάλτινος αγώνας για εμάς. Σε σχέση με το χώμα είναι πιο γρήγορα, αλλά όχι τόσο διασκεδαστικά».

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Peugeot 206 Junior Cup
Θέση Οδηγός Βαθμοί
1 Χαλιβελάκης Κωνσταντίνος 76
2 Μαυροδής Διονύσης 61
3 Τσίλης Θανάσης 44
4 Καραδημήτρης Νίκος 42
5 Μακρή Κωνσταντίνα 35

Peugeot 206 Senior Cup
Θέση Οδηγός Βαθμοί
1 Κυρίτσης Κωνσταντίνος 56
2 Μπιθαράς Γιώργος 49
3 Χαρπίδης Γιάννης 20
MEMsound - Τρι 15 Νοέ 2005, 20:16:25
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
.....Επόμενος και τελευταίος γύρος του θεσμού της Peugeot είναι ο μεγάλος τελικός στο Παραλληλοδρόμιο στις 26-27 Νοεμβρίου όπου θα είμαστε εκεί να γιορτάσουμε μαζί με τους νικητές αλλά και όλους τους αγωνιζόμενους.....


Τελικά ο τελευταίος αγώνας για τα 2 Cup της Peugeot δεν θα γίνει στο Παραλληλοδρόμιο.
Τα 206 θα συμμετάσχουν στις 10 Δεκεμβρίου στο Ράλλυ Παλλάδιο, το τελευταίο ράλλυ για το 2005.
Εκεί θα δωθούν λοιπόν και οι τελευταίες "μάχες" μεταξύ των αγωνιζομένων στο Junior και Senior Cup για το 2005. Wink
xali...jr - Κυρ 27 Νοέ 2005, 22:06:32
Θέμα δημοσίευσης:
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ...

ΑΛΛΑ ΓΡΑΨΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ...

ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΛΑΔΙΟ!!!

ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ.. Yahoo!
MEMsound - Κυρ 27 Νοέ 2005, 22:11:36
Θέμα δημοσίευσης:
Καλώς τον και στο Forum!

Κωσταντίνε όποτε είμαστε σε ειδικές γράφουμε!
Αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να είμαστε πάντα...
Και τώρα που σας ξέρουμε και προσωπικά θα προσπαθήσουμε να μην χάσουμε κανέναν αγώνα σας!

Αυτά!!

Όσο για το Παλάδιο.....

(για να μην πω 100% και βγω ψέυτης... αλλά κατά 99%)
ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!! Cool Wink
vinman - Κυρ 27 Νοέ 2005, 22:15:34
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

........Όσο για το Παλάδιο.....
(για να μην πω 100% και βγω ψέυτης... αλλά κατά 99%)
ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!! Cool Wink


Thumbs Up Thumb Left
Thumbs Up Thumb Left
Thumbs Up Thumb Left
xali...jr - Κυρ 27 Νοέ 2005, 22:16:01
Θέμα δημοσίευσης:
ΩΡΑΙΑ!!! Thumbs Up Rolling eyes ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ!!!

ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2gunfire
vinman - Κυρ 27 Νοέ 2005, 22:18:03
Θέμα δημοσίευσης:
xali...jr έγραψε:
ΩΡΑΙΑ!!! Thumbs Up Rolling eyes ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ!!!

ΧΑΛΙΒΕΛΑΚΗΣ
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2gunfire


Υπαρχει μια τετραδα/πενταδα ατομων που δεν σταματαει πουθενα.. Exclamation Exclamation
Ετσι Μανθο... Question Question Exclamation Twisted evil Wink
Lef205 - Κυρ 27 Νοέ 2005, 22:18:08
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!! Cool Wink

Μακαρι!
MEMsound - Δευ 28 Νοέ 2005, 04:08:46
Θέμα δημοσίευσης:
xali...jr έγραψε:
ΩΡΑΙΑ!!! Thumbs Up Rolling eyes ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΥΝ!!!

Wink Cool εεεεε τότε θα είναι το PSClub....!!!!! Cool Wink

(και για να υπάρχει ισονομία... θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά και όχι με κεφαλαία (κανόνας του φορουμ)
MEMsound - Παρ 09 Δεκ 2005, 20:56:48
Θέμα δημοσίευσης:
Ράλλυ Παλλάδιο. Τελευταίος γύρος για τα 2 Cup.

Καταρχήν να πω ότι δυστυχώς εγώ δεν θα μπορέσω να παρακολουθήσω από κοντά τις ειδικές λόγω δουλειάς (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί τα Ράλλυ γίνονται Σάββατο... Shocked Shocked Confused ... τέλος πάντων ... )

Στα του αγώνα τώρα...

Στο Senior Cup ο "δικός μας" Κωνσταντίνος Κυρίτσης είναι ήδη ο κυπελλούχος αφού ο Γιάννης Χαρπίδης δεν έχει μαθηματικές πιθανότητες να τον ξεπεράσει όπως και ο Τριανταφυλλίδης. Επίσης ο Γιώργος Μπιθαράς δε θα συμμετάσχει στον αγώνα.

Στο Junior Cup, ο επίσης "δικός μας" Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης βρίσκεται 15 βαθμούς εμπρός από το Διονύση Μαυροδή, ενώ στον αγώνα συμμετέχουν μόλις 4 «Juniors».

Ο Κωνσταντίνος χρειάζεται απλά να τερματήσει ανεξάρτητως θέσης για να στεφθεί κυπελλούχος.
Ο Μαυροδής από την μεριά του ελπίζει μόνο σε ατυχία του Χαλιβελάκη.
Ο Καραδημήτρης θα πιέσει για την 2η θέση καθώς δεν έχει "μαθηματικές" ελπίδες για την 1η.
Η Κωνσταντίνα Μακρή περιμένει να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και να τερματίσει.
Ο Θανάσης Τσίλης, θα "απουσιάζει" από το Cup αλλά όχι από τον αγώνα μιας και στο Παλάδιο θα οδηγήσει ένα Mitsubishi EVO VI.

Arrow Να σημειώσουμε εδώ ότι η ψυχολογία του Κωνσταντίνου είναι τουλάχιστον άσχημη μιας και μετά την Ανάβαση Ριτσώνας την προηγούμενη Κυριακή οι γονείς του είχαν ένα σοβαρότατο αυτοκινητιστικό ατύχημα. Ευτυχώς η υγείας της μητέρας του που ήταν σε πολύ κρισιμή κατάσταση μέχρι και την Τετάρτη βελτιώθηκε σχετικά. Ο ρυθμός και το απότέλεσμα του αγώνα θα κριθεί από την ψυχολογία του.
Arrow Εμείς σαν PSClub ευχόμαστε την ταχύτερη ανάρρωση για τους γονείς του και το καλήτερο δυνατό αποτέλεσμα στο αγώνα. Thumb right
vinman - Παρ 09 Δεκ 2005, 21:03:12
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
.....Εμείς σαν PSClub ευχόμαστε την ταχύτερη ανάρρωση για τους γονείς του και το καλήτερο δυνατό αποτέλεσμα στο αγώνα.


Mε τις καλυτερες ευχες ολων μας και για τους γονεις
του Κωνσταντινου αλλα και για την εκβαση του αγωνα Wink
Road_Runner - Παρ 09 Δεκ 2005, 22:51:44
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Ο Θανάσης Τσίλης, θα "απουσιάζει" από το Cup αλλά όχι από τον αγώνα μιας και στο Παλάδιο θα οδηγήσει ένα Mitsubishi EVO VI.
:


O Θανάσης Τσίλης δεν θα συμμετάσχει γιατί του πήρα το αμάξι..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Σαβ 10 Δεκ 2005, 12:03:23
Θέμα δημοσίευσης:
παλιάνθρωπε!
άκου να του πάρεις το αμάξι!
Tease Tease Tease Tease
Road_Runner - Σαβ 10 Δεκ 2005, 23:49:37
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτός όμως πήρε έναν πύραυλο 240 αλόγων. Και το πηγαίνει αεροπορία ο Π...... Είναι τρελός... Ακόμα δεν το πήρε, δεν το έχει μάθει και πηγαίνει δίχως αύριο. Σε μία είδική ήταν 4 δυτερόλεπτα πίσω από τον Βωβό!!!.. Και σε 4!!! ειδικές πρόλαβε τον Σταυριανουδάκη Ιmpreza A/8 και πήγαινε πίσω του καθυστερώντας αισθητά...... Δεν παίζεται..
vinman - Κυρ 11 Δεκ 2005, 00:08:39
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Αυτός όμως πήρε έναν πύραυλο 240 αλόγων. Και το πηγαίνει αεροπορία ο Π...... Είναι τρελός... Ακόμα δεν το πήρε, δεν το έχει μάθει και πηγαίνει δίχως αύριο. Σε μία είδική ήταν 4 δυτερόλεπτα πίσω από τον Βωβό!!!.. Και σε 4!!! ειδικές πρόλαβε τον Σταυριανουδάκη Ιmpreza A/8 και πήγαινε πίσω του καθυστερώντας αισθητά...... Δεν παίζεται..


Ειχε καλο αυτοκινητο για σχολειο ομως... Twisted evil Wink
Και τωρα το εχεις εσυ το σχολειο... Twisted evil Twisted evil Wink
MEMsound - Κυρ 11 Δεκ 2005, 11:50:30
Θέμα δημοσίευσης:
Peugeot Cup στο Ράλλυ Παλλάδιο 9~10 Δεκεμβρίου

Νικητής ο Καραδημήτρης (με συνοδηγό τον Σωτηρόπουλο) μετά από μια πολύ καλή και "γρήγορη" εμφάνιση.

Επαθλούχος στο Peugeot 206 Junior Cup ο Κωνσταντίνος Χαλιβελάκης (με το Νίκο Μουζάκη συνοδηγό) αν και τερμάτησε 4ος.

Ο Κωνσταντίνος αφιέρωσε την νίκη στους γονείς το ενώ δήλωσε ότι σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν ήταν απολήτα συγκεντρωμένος και ότι "χρωσταέι" αυτό τον αγώνα στην βοήθεια του συνοδηγού του Νίκου.

Συγχαρητήρια Κωσταντίνε!
vinman - Κυρ 11 Δεκ 2005, 21:29:07
Θέμα δημοσίευσης:
Μπραβο στον Κωνσταντινο... Wink Wink
Δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα στον κοσμο
να αγωνιζεσαι και το μυαλο σου να βρισκεται
αλλου....Και παλι συγχαρητηρια... Wink Wink
Road_Runner - Δευ 12 Δεκ 2005, 00:15:32
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:

Ειχε καλο αυτοκινητο για σχολειο ομως... Twisted evil Wink
Και τωρα το εχεις εσυ το σχολειο... Twisted evil Twisted evil Wink



Λες να καταλήξω και εγώ με EVO σε λίγα χρόνια;;;; Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
vinman - Δευ 12 Δεκ 2005, 06:34:41
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
vinman έγραψε:

Ειχε καλο αυτοκινητο για σχολειο ομως... Twisted evil Wink
Και τωρα το εχεις εσυ το σχολειο... Twisted evil Twisted evil Wink



Λες να καταλήξω και εγώ με EVO σε λίγα χρόνια;;;; Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Που ξερεις?? Twisted evil Twisted evil
Ολ ειναι πιθανα Twisted evil Twisted evil
eve - Δευ 12 Δεκ 2005, 14:00:40
Θέμα δημοσίευσης:
Συγχαριτήρια στον Κωνσταντίνο Clapping

Και εύχομαι στον Νίκο σύντομα να αποκτήσει ένα ΕVO Devil
MEMsound - Τρι 11 Απρ 2006, 15:17:40
Θέμα δημοσίευσης:
....και μετά τα ευχάριστα του Κ.Χαλιβελάκη καθώς και μια μακρά και σχετικά ρευστή και αβέβαιη περίοδο αναμονής η Peugeot (επιτέλους)...
Clapping ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ PEUGEOT CUP! Clapping

Η Lion Hellas AE έγραψε:
H Γενική Αντιπροσωπεία αυτοκινήτων Peugeot, διοργανώνει για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το “206 Junior Cup”, ένα θεσμό που απευθύνεται σε νέους ηλικιακά οδηγούς. Μετά τις δύο πετυχημένες χρονιές, η Lion Hellas AE πιστεύει ότι η προσέλευση νέων οδηγών θα είναι ακόμα μεγαλύτερη, δίνοντας ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο θεσμό.

Το αυτοκίνητο του θεσμού παραμένει το Peugeot 206, 1400κε-8V σε τρίθυρη έκδοση. Η εμπειρία των δύο προηγούμενων ετών έδειξε ότι το αυτοκίνητο δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, ενώ παραμένει ένα από τα φθηνότερα σε απόκτηση και συντήρηση. Ο φετινός θεσμός περιλαμβάνει 5 αγώνες, 3 χωμάτινους και 2 ασφάλτινους. Επίσης, θα δοθούν κίνητρα συμμετοχής και παροχές που θα κάνουν ακόμα δελεαστικότερη τη συμμετοχή στον παραπάνω θεσμό.

Οι αγώνες και οι ημερομηνίες διεξαγωγής τους είναι οι:

Arrow 6-7 Μαΐου Ράλι σπριντ Αμφίκλειας (άσφαλτος)
Arrow 2-3 Σεπτεμβρίου Ράλι Φθιώτιδος (χώμα)
Arrow 4-5 Νοεμβρίου Ράλι Κορίνθου (χώμα)
Arrow 25-26 Νοεμβρίου Ράλι Παλάδιο (άσφαλτος – χώμα)

Για την υποβολή συμμετοχής καθώς και για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινήσεις, μπορείτε να επικοινωνείτε με τον κ. Τάσο Λεγάκι, στα τηλέφωνα: 210-6894321, 210-6894761.


Και φυσικά ο Νίκος Ιντζόγλου (γνωστος σαν Roadrunner) θα είναι η "επίσημη" συμμετοχή του PSClub και εμεις θα είμαστε δίπλα του για ότι χρειαστεί!!!!

Armed ΕΤΣΙ! Armed
Road_Runner - Τρι 11 Απρ 2006, 23:02:23
Θέμα δημοσίευσης:
Απλά: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
Μετά από 3 μήνες αγωνίας και σκέψεων για να δώσω το αμάξι επιτέλους έφτασε η ώρα να τρέξουμε λίγο..
vinman - Τετ 12 Απρ 2006, 05:29:49
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Απλά: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
Μετά από 3 μήνες αγωνίας και σκέψεων για να δώσω το αμάξι επιτέλους έφτασε η ώρα να τρέξουμε λίγο..


Thumb Left Thumb Left Thumb Left
MEMsound - Τρι 25 Απρ 2006, 13:02:05
Θέμα δημοσίευσης:
εεεεεεεεεεεεεπ

"Το νου σας":

Arrow Rally Sprint Αμφικλειας 6 & 7 Μαίου 2006

Θα είμαστε όλοι εκεί. Wink
vinman - Τρι 25 Απρ 2006, 18:44:08
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
εεεεεεεεεεεεεπ

"Το νου σας":

Arrow Rally Sprint Αμφικλειας 6 & 7 Μαίου 2006

Θα είμαστε όλοι εκεί. Wink


Και βέβαια θα είμαστε.. Wink Wink
sps - Τετ 26 Απρ 2006, 18:44:43
Θέμα δημοσίευσης:
ξερουμε συμμετοχες για το καπ φετος?
Road_Runner - Πεμ 27 Απρ 2006, 08:19:23
Θέμα δημοσίευσης:
Ν. Ιντζόγλου
Δ. Μαυροδής
Ν. Καραδημήτρης
Κ. Μακρή
... Γκάλο
Και σίγουρα ακόμα 1 παληκαράκι από Λαμία και ίσως άλλο ένα παλικάρι επίσης από Λαμία..
gonakinen - Πεμ 04 Μάϊ 2006, 22:03:06
Θέμα δημοσίευσης:
Κυριακή πρωί κατεβαίνουμε απ΄το βαπόρι για να δώσουμε το παρόν και σ'αυτό τον αγώνα Very happy

Υ.Γ. Θα υπάρχει και τσικουδιά για ανεβούν τα οκτάνια, και κυρίως των αγωνιζομένων του psclub... Beer Beer Arrow Twisted evil Twisted evil
Road_Runner - Παρ 05 Μάϊ 2006, 01:07:54
Θέμα δημοσίευσης:
volvos, εδώ: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=160635#160635 έγραψε:

Υ.Γ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ROAD RUNNER.
το αμαξι στο πλαι θα γραφει
road runner-lada rider ???????????


Ευχαριστώ κύριε "volve".
Στο πλάι ήδη τα αυτοκόλλητα έχουν κολληθεί και με μεγάλα γράμματα δεσπόζει το Lada Rider με το διακριτικό σηματάκι του Ρωσικού Κολωσού της αυτοκινητοβιομηχανίας... Laughing Laughing Laughing



Gonakinen έγραψε:

Υ.Γ. Θα υπάρχει και τσικουδιά για ανεβούν τα οκτάνια, και κυρίως των αγωνιζομένων του psclub...


Πόσα οκτάνια δίνει η τσικουδιά;;; Θα μπαίνουμε τέζες και δεν θα το καταλαβαίνουμε;;;
Road_Runner - Παρ 05 Μάϊ 2006, 01:21:36
Θέμα δημοσίευσης:
Επιτέλους έφτασε η ώρα που περίμενα. Ο πρώτος μου αγώνας από το αριστερό μπάκετ. Θα ήθελα να σας δώ στο βουνό και να μου δώσετε θάρρος με το χειροκρότημά σας. Θα είναι μεγάλη βοήθεια για μένα.. Θα περιμένω να σας δω. Wink
MEMsound - Παρ 05 Μάϊ 2006, 17:15:31
Θέμα δημοσίευσης:
Εκεί θα είμαστε!!!!!!!

By the way οι συμμετοχές του 1ου αγώνα για το Peugeot Junior Cup 2006 είναι:

52 53 ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΙΚΟΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ PEUGEOT 206 1.4 A5 -1400
53 54 ΜΑΥΡΟΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ PEUGEOT 206 1.4 A5 -1400
54 55 ΓΚΑΛΛΟ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ PEUGEOT 206 1.4 A5 -1400
55 56 ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΣ ΣΙΜΑΤΟΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ PEUGEOT 206 1.4 A5 -1400
56 57 Λ.Α.Μ.Α. ΜΑΚΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ PEUGEOT 206 1.4 A5 -1400
57 58 Α.Λ.Α.Λ. ΜΠΛΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ PEUGEOT 206 1.4 A5 -1400
MEMsound - Κυρ 07 Μάϊ 2006, 22:26:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ στους Νίκο/Λευτέρη για το πολύ καλό αποτέλεσμα στο 1ο τους αγώνα.

Η 4η θέση για 1ο αγώνα έίναι ότι ακριβώς περιμέναμε κλαι θέλαμε (γνωρίζοντας τις δυνατότητες του αυτοκινήτου αλλά και του "ανταγωνισμού").

Έχω βγάλει πολλές φωτογραφίες αλλλά θα τις ανεβάσω αύριο από το μαγαζί λόγω dsl γιατί με dial-up απ το σπίτι δε θ' ανέβουν ποτέ... Laughing Laughing
tsosmoulis - Κυρ 07 Μάϊ 2006, 22:30:39
Θέμα δημοσίευσης:
μπράβο ρε παλικάρια!!!άντε και καλή συνέχεια!βαράτε στο ψαχνό!
συγχαρητήρια και πάλι!
Road_Runner - Κυρ 07 Μάϊ 2006, 23:37:17
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Να 'στε καλά. Λόγο κούρασης θα γράψω αναλυτικά αύριο. Απλά τώρα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ όλους όσους ήταν δίπλα μου στην πρώτη μου εμφάνιση και μου έδωσαν κουράγιο.
gonakinen - Δευ 08 Μάϊ 2006, 00:55:40
Θέμα δημοσίευσης:
Εμένα δε με ενδιέφερε τη θέση θα πάρεις αλλα πως θα περάσεις από μπροστά μου. Ηθελα να δω τον ίδιο Νίκο που πρίν 3 βδομάδες μπήκε στο Καρτόδρομο και οδηγώντας με γραμμές,σωστά πατήματα στα φρένα και τον αέρα του νικητή και τελικά με δικαίωσες και σήμερα Thumb Left
Ασχετα με το αποτέλεσμα ήταν μια πολύ καλή εμφανιση στην πρώτη επαφή με το βουνό σε αγώνα (και επίσης ο Νίκος για όσους δεν τον ξέρουν, είναι μικρός ακόμα Blush οπότε έχει πολλά ακόμη περιθώρια βελτίωσης...)

Μπράβο επίσης και στον μονάδικό μπαμπά Ιντζόγλου (και καμμιά φάπα δεν βλάπτει.κατεβάζει χρόνους...)και στον φοβερό συνοδηγό Λευτέρη Σιμάτο που άργησε να σηκωθεί Sleeping αλλά μέσα στην ειδική ξυπνησε και συνέβαλε στην καλή εμφάνιση της συμμετοχής του psclub.

Μπράβο παιδιά... Thumbs Up
Stevon - Δευ 08 Μάϊ 2006, 09:14:28
Θέμα δημοσίευσης:
Παίδες....ΜΠΡΑΒΟ.....&.....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ......

Τί άλλο να πώ....??.....
Το αποτέλεσμα αποζημίωσε όλους εμάς που ήρθαμε και σας υποστηρίξαμε( και όχι μόνο) και πάλι ΜΠΡΑΒΟ.....


Απο εμάς "παρέα" ήταν οι...Αργύρης-Αναστασία-ΓιώργοςWRC-Γιάννης106(και η συνοδεία του)-Γιώργος(Gonakinen){καλά... σου βγάζω το καπέλο.... Wink }Μάνθος,εγώ....αυτά...

Μερικές φώτο...

το Service crew...


σε παράταξη με το 2ο αυτ/το που υποστηρίζαμε....Μαυροδής-Κεχαγιάς...

Το επιτυχημένο..δίδυμο...

καί...

Νίκος - Λέφος στην τελευταία φουρκέτα του αγώνα...

και ο Μαυροδής σε ένα εντυποσιακό πέρασμα στην ίδια στροφή...


Αυτά για τώρα...
crusader - Δευ 08 Μάϊ 2006, 11:27:12
Θέμα δημοσίευσης:
Μπράβο ρε μάγκες!! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!!! Wink
glf - Δευ 08 Μάϊ 2006, 11:57:03
Θέμα δημοσίευσης:
μπράβο για το όλο σκηνικό και για την φιλοξενία των "Βόρειων" !

αν έχετε καλές φωτογραφίες από το Μαυροδή, στείλτε τις στο ngalfas@r40.gr για να το παρουσιάσω και στο R40.gr και να φανεί και η βοήθεια του club.

πάντα έτσι !
MEMsound - Δευ 08 Μάϊ 2006, 12:00:14
Θέμα δημοσίευσης:
Το φωτογραφικό υλικό ετοιμάζεται.... Wink
Stevon - Δευ 08 Μάϊ 2006, 12:38:15
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Το φωτογραφικό υλικό ετοιμάζεται.... Wink


Έν αναμονή λοιπόν.....

Υ.γ=άντε να δώ και τί τράβηξα....
bob - Δευ 08 Μάϊ 2006, 15:06:06
Θέμα δημοσίευσης:
Μεγαλο μπραβο στα παιδια που τα πηγαν πολυ καλα στον 1ο αγωνα!!! Very happy Very happy

αντε με το καλο να ερθουν και οι κουπες (αν και δεν ειναι αυτοσκοπος..)!!! Very happy Very happy
nickzotos - Δευ 08 Μάϊ 2006, 15:45:27
Θέμα δημοσίευσης:
ειλικρινα συγχαρητηρια μεσα απο την ψυχη μου...!!!!Ηθελα πολυ να ερθω...(γι΄αυτο ηρθα αθηνα) αλλα τελευταια στιγμη...μου το χαλασαν κατι οικογενειακες υποχρεωσεις...Αντε και εις ανωτερα!!! Very happy

Υ.Γ. : ελπιζω να μην μου κρατατε κακια..... Rolling eyes
Tomakos - Δευ 08 Μάϊ 2006, 19:37:48
Θέμα δημοσίευσης:
Συγχαρητήρια ρε παίδες!!!!Συνεχίστε έτσι και η πρωτιά δεν θ'αργήσει να έρθει Wink

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!! Thumbs Up
Road_Runner - Δευ 08 Μάϊ 2006, 22:42:45
Θέμα δημοσίευσης:
nickzotos έγραψε:
ειλικρινα συγχαρητηρια μεσα απο την ψυχη μου...!!!!Ηθελα πολυ να ερθω...(γι΄αυτο ηρθα αθηνα) αλλα τελευταια στιγμη...μου το χαλασαν κατι οικογενειακες υποχρεωσεις...Αντε και εις ανωτερα!!! Very happy

Υ.Γ. : ελπιζω να μην μου κρατατε κακια..... Rolling eyes


Εγώ προσωπικά δεν θα σου ξαναμιλησω και αν σε δω θα σε φτύσω.... Laughing Laughing

bob έγραψε:
αντε με το καλο να ερθουν και οι κουπες (αν και δεν ειναι αυτοσκοπος..)!!!


Είναι, Είναι!!!!!!
Αύριο που θα γράψω περισσότερα θα καταλάβεις γιατί είναι...

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια.
bob - Δευ 08 Μάϊ 2006, 22:52:57
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:

Είναι, Είναι!!!!!!
Αύριο που θα γράψω περισσότερα θα καταλάβεις γιατί είναι...




....... Salute
MEMsound - Τετ 10 Μάϊ 2006, 14:23:01
Θέμα δημοσίευσης:
Οι Φωτογραφίες...
(έχω "ρίξει" την ποιότητα για να ανοίγουν γρήγορα, αν κάποιος τις θέλει σε καλύτερη ποιότητα ας μου στείλει ένα πμ με το ποιες θέλει)

Η επίσημη πλέον Peugeot Sport Club Racing Team


Το Service Park μας:
- - -

Και ο "αφανής ήρωας μηχανικός μας" (σε διαβουλεύσεις και τελικές ρυθμίσεις):
- -

Το 206 του Μαυροδή που φιλοξενήσαμε και εντάξαμε στο PSClub...
Το κόκκινο λιονταράκι μας φυσικά δεν θα μπορούσε να λείπει:

-

Τα δύο σχεδόν "διδυμάκια" 206 Cup λίγο πριν την εκκίνηση του 1ου σκέλους


Έτσι, έτσι... γιατί:


Πάμε τώρα και στα περάσματα των 206 Cup:
Από το 1ο σκέλος:

Καραδημήτρης:
- - - - - - -

Μαυροδής:
- - - - - - - -

Γκάλλο:
- - - - - - - -

Ιντζόγλου:
- - - - - - - -

Μακρή:
- - - - - - - -

Μπλάνης:
- - - - - - - -

Αργότερα θα ανεβάσω και το 2ο σκέλος καθώς και κάμποσα ακόμα αυτοκίνητα.

enjoy... Cool Cool
MEMsound - Τετ 10 Μάϊ 2006, 20:28:29
Θέμα δημοσίευσης:
Πριν το 2ο σκέλος 2 φωτογραφίες από το μέρος: -
Δεν το συζητώ ότι θα παίξει ημερήσια εκδρομή κάποια στιγμή εκεί. Ήταν τέλεια... Wink

Πάμε στο 2ο σκέλος τώρα:

Καραδημήτρης:
- - - - - -

Μαυροδής:
- - - - - - -

Γκάλλο:
- - - - - - -

Ιντζόγλου: (και ενώ σε όλους είχε συνεφιά έβγαλε ξαφνικά ήλιο...sorry για τα δακτυλα στο πάνω μέρος των φωτογραφιών...)
- - - - - - - - - -

Μακρή:
- - - - - - - - -

Μπράλης:
- - - - - - - -

Αυτά...

και αύριο μερικές ακόμα...
Road_Runner - Πεμ 11 Μάϊ 2006, 13:05:16
Θέμα δημοσίευσης:
Επιτέλους έφτασε το Σάββατο. Αφού βοήθησα την μάνα μου στα πρωινά ψώνια, φόρτωσα το αμάξι και ξεκίνησα για αμφίκλεια στις 9:15 το πρωί. Το ταξίδι σπαστικό και εκνευριστικά αργό, αλλά ήξερα ότι θα με αποζημιώση αυτή η κούραση του ταξιδιού.

Στον Δρόμο σκεφτόμουν την διαδρομή και ιδιαίτερα την κατηφόρα. Την φοβόμουν περισσότερο. Παρ όλα αυτά ήμουν σίγουρος ότι όλα θα πηγαιναν καλά. Στον δρόμο 4-5 αυτοκίνητα μου άναψαν τα φώτα, για να με χαιρετήσουν, όπως έκανα και εγώ όταν έβλεπα ένα αγωνιστικό στον δρόμο. Και τότε κατάλαβα ότι το όνειρό μου θα γινόταν πραγματικότητα. Ζούσα αυτό που ονειρευόμουν εδώ και 6 χρόνια...

Φτάνοντας στο ξενοδοχείο στον Πολύδροσο, και αφού ξεφόρτωσα τα πράγματα στο δωμάτιό μου, πήγα μια μικρή βόλτα με τα πόδια στο βουνό για να χαλαρώσω και για να περάσει η ώρα περιμένοντας τον συνοδηγό μου. Κατά τις 2μιση γύρισα στο ξενοδοχείο και πήρα το αμάξι κατευθυνόμενος προς αμφίκλεια για να περάσω τεχνικό έλεγχο... Έπιασα πρώτη θέση στην σειρά και περίμενα τον Λευτέρη να φέρει τις ζώνες και τα πράγματά του (κράνος φόρμα) για τον Τ.Ε.. Αφού περάσαμε τον Διοικ. Έλεγχο πήραμε σειρά για τον Τ.Ε.. Αφού μας έλεγξαν για άλλη μια φορά εξονυχιστικά το αμάξι, μας έδωσαν το ΟΚ.

Πλέον ήμασταν έτοιμοι να τρέξουμε το άλλο πρωι. Εγώ αγχωμένος όπως πάντα, είπα στον Λευτέρη να πάμε για 2-3 τελευταία περάσματα. Πήραμε λοιπόν το CC αι ανεβήκαμε στο βουνό. Η αλήθεια έιναι ότι το μεσημέρι είχε βρέξει και ο δρόμος είχε κρατήσιε λίγο υγρασία. Αλλά κάναμε τις δοκιμές μας και για άλλη μια φορά ήμασταν σίγουροι ότι οι σημειώσεις μας ήταν τέλεις; και είχαμε πλήρη εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλο.

Γυρίζοντας κολλήσαμε ότι αυτοκόλλητο έπρεπε στο αυτοκίνητο και είπαμε να πάμε για ξεκούραση στο ξενοδοχείο μέχρι το βράδυ, που ήταν η ενημέρωση των αγωνιζομένων. Όμως αποφασίσαμε να πάμε με τον Μαυροδή για να οδηγήσουμε λίγο το αμάξι και να στρώσουμε τα λάστιχα. Εκεί έπαθα το πρώτο σοκ του αγώνα. Το αμάξι με τα καινούργια 540 GS ήταν τρένο. Δεν γλύστραγε με τίποτα. Ήθελα να το κάνω να γλυστρήσει για να "φάω" λίγο τα πίσω λάστιχα αλλά δεν έφευγε. πίγαινε όπου έστριβες το τιμόνι. Ανεβήκαμε ένα παρακείμενο βουμό σε αρκετά γρήγορους ρυθμους. Κάποια στιγμή σταματήσαμε να μιλήσουμε λίγο και είδαμε ότι δεν ήμασταν μόνοι μας. Πέρασε και άλλος ένας συμμετέχοντας του Junior Cup. Ο οποίος περνόντας στην ανηφόρα, και αλλάζοντας ταχύτητα από 3->4 ακούστηκε ένα χαρακτηριστικό "σκάσιμο" της εξάτμισης που μόνο "μαμά" αμ'αξι δεν θύμιζε.... Συνεχίζω...

Κατεβήκαμε το βουνό (λίγο φοβισμένα εγώ λόγο κατηφόρας) και πήγαμε για την ενημέρωση... Η οποία ως συνήθως ήταν μια λητή ανακοίνωση... Ο αγώνας είναι 2λεπτος και αν αύριο το πρωί βρέχει θα καπεί το κατηφορικό μέρος... "Μακάρι να βρέχει αύριο" έλεγα από μέσα μου.... Αλλά που να 'ξερα... Επιστροφή στο ξενοδοχείο όπου και ξεκουρστήκαμε λίγο μέχρι να πάμε για το βραδυνό φαγητό στην "Καλιφόρνια" γνωστή Σουβλακερί της Αμφίκλειας με την κυρα Ρούλα την ψήστρια.... Κατά τις 11.30 επιστροφή στο πολύδροσό ώντας κομμάτια. Καθαρογράψαμε τις σημμειώσεις και πήγαμε για ύπνο την στιγμή που οι μηχανικοί της Peugeot πηγαίναν για φαί.... Αυτά είναι....

Κυριακή πρωί. Ξυπνάω από το τηλ του πατέρα μου. είχε έρθει στο ξενοδοχείο για να του δώσω το ελεύθερο πάσο για να ανέβει στο σέρβις μαζί με τον Αργύρη, την Αναστασία, τον Μάνθο, τον Σταύρο και τον Γιώργο.Φεύγουν και εγώ ανεβαίνω πάνω στο δωμάτιο, χτυπάω του Λευτέρη να ξυπνήσει, μπαίνω μέσα στην φόρμα μου και ετοιμάζομαι για αναχώρηση. Τρώμε ένα υποτυπώδες πρωινό (1ποτήρι χυμό και 1 φέτα σκέτο ψωμι), πληρώνουμε και ξεκινάμε για τα σέρβις.. Εκεί μας περίμεναν τα παιδιά. Στήσαμε την τέντα και μου ετοίμασαν το αμάξι. Ο Αργύρης, πανταχού παρών, έλεγξε τα πάντα και μου έδωσε το ΟΚ για τον αγώνα.. Μετά από λίγο ήρθε και ο Μαυροδής και αφού τσέκαρε ο Αργύρης και το δικό του αμάξι ξεκινήσαμε. Οι συμβουλές όλων ήταν να πάω αργά και να ευχαριστηθώ τον αγώνα. Να γυρίσω το αμάξι πίσω και να μην με νοιάζει η κατάταξη. Και αυτή την φορά έτσι ήταν. Το άγχος για το να κρατήσω το αμάξι στον δρόμο και να μην έχω κάποια έξοδο ήταν μεγαλύτερο από την δίψα μου για καλή θέση.

Αφού τσέκαρα την πίεση στα λάστιχα ξεκινησα για την αφετηρία. Σε όλο τον δρόμο σκεφτόμουν το κατηφορικό κομμάτι. Το πως θα πάω και προσπαθούσα να μην φοβηθώ. Στον δρόμο υπήρχαν μικρά παιδιά που μας χαιρετούσαν. Σαν να έβλεπα τον εαυτό μου πριν μερικά χρόνια...Επιτέλους σκεφτόμουν. Ζω το όνειρό μου. 2χλμ πριν την εκκίνηση άρχισα να ζεσταίνω φρένα και λάστιχα.

Λίγο πριν την γραμμή της αφετηρίας ένας φωτογράφος μας λέει "είμαι από το Rally.gr" και κάνουμε ένα πορτραίτο για τα πληρώματα του Junior Cup. Να σας βγάλω μερικές φωτογραφίες;" "Και δεν μας βγάζεις" λέω. "Εδώ που ήρθαμε, βγάλε μας και φωτογραφίες". Και αφού κάναμε και για λίγο τα μοντέλα βάλαμε κράνη, μπαλακλάβες, γάντια, ανοίξαμε την κάμερα και φύγαμε για την εκκίνηση. Με το που είδα το κόσμο και τα αυτοκίνητα κατα έναν πολύ περίεργο τρόπο και το άγχος και ο φόβος εξαφανίστηκαν. Έννιωθα μια απίστευτη πραότητα και αγαλίαση. Όλες οι σκέψεις έφυγαν. Εκείνη την στιγμή ήμουν μόνο εγώ και ο Εαυτός μου. Όλα ήταν τέλεια.

Αφού έφυγαν τα 3 πρώτα Junior ήρθε η σειρά μας. Στήθηκα στην γραμμη της εκκίνησης. Ενώ ο Λευτέρης μιλούσε με τους ανθρώπους της οργάνωσης, εγώ απλά χαλάρωνα. Άδειαζα το μυαλό μου από τα πάντα. Κοίταζα τον δρόνο και χαλάρωνα. Εκείνη την στιγμή την περίμενα χρόνια και τίποτα δεν θα πήγαινε στραβά.Αφού πέρασε ένα λεπτο αυτοσυγκέντρωσης, έσφιξα τις ζώνες, έκανα τον σταυρό μου και περίμενα. Ένας δήθεν έξυπνος της οργάνωσης ήταν ο μισός μέσα στο αμάξι μέχρι 20'' πριν την εκκίνηση, δήθεν να μας ξεαγχώσει. Αν δεν του φώναζα να βγει έξω, ακόμα μέσα θα ήταν....

7...6...5...4...3...2...1... παμε πάμε παμε...
"250 σε 6η αριστερή σανίδα και χάνεται στο κέντρο σε 100 4η δεξιά πατημένη μούρη μέσα" μέσα σε 400 μέτρα μου έιχε φύγει το άγχος, ο φόβος και άρχισα να οδηγάω όσο πιο γρήγορα μπορούσα στα πλαίσια του να μην κινδυνεύψουμε ποτέ.. Στην επόμενη αριστερή σκέφτηκα ότι ο δρόμος είναι κλειστός και επιτέλους μπορώ να οδηγήσω γρήγορα και με γραμμές σε ένα βουνό..Και αυτό έκανα. Με τον Λευτέρη από δίπλα να με ενθαρύνει προσπάθησα να κάνω ότι καλύτερο.. Μέσα στο πρώτο χλμ είχα χαλαρώσει τόσο που ούτε εγώ το περίμενα. Κάναμε πλάκα με τον Λευτέρη για τις φουρκέτες της διαδρομής. Τόσο χαλαροί που σε κάποιο σημείο ξέχασα να αλλάξω ταχύτητα και μου το θύμησε την μια φορά ο κόφτης και την άλλη ο Λευτέρης... "Φουρκέτα αριστερή γυρίζει σε δεξιά καμπή μείνε αριστερά για 4 δεξιά φυλαγμένη..." "Σκ@τ@ φυλαγμένη είναι" φώναζα στον Λευτέρη. Πήγαινα το αμάξι τέρμα γκάζι, αφήνοντας μόνο στις φουρκέτες και σε μερικά σημεία που φοβόμουν..Το αμάξι κράταγε υπέροχα κάτω. Ποτέ μου δεν το είχα εμπιστευτεί τόσο πολύ. Έστριβα σε στροφές με τέρμα γκάζι που με το πολιτικό έλεγα ότι θα μπαίνω πολύ φυλαγμένα.. Και σιγά σιγά ερχόταν το καλό... "3η δεξιά και αμέσως 4η αριστερή πατημένη μπούκα τέλος". Επιφυλακτικά την έκανα την μπούκα. Αυτό ήταν. Μόλις έγινε η πρώτη μπούκα πορώθηκα και όπου έβλεπα χώματα το βουτούσα μέσα. Και ακούγονταν οι πέτρες να βαράνε στους θόλους... "Άργησε 5η δεξιά πατημένη σε 6ηαριστερή πατημένη σε 6η δεξιά τέζα σε ίσια 100 προσοχή αλλαγή πορείας και 4η δεξια φυλαγμένη ΜΠΟΥΚΑ και 4η αριστερή ΜΠΟΥΚΑ..." Έκανα ένα τσίμπημα στα φρένα και μπήκα όπως ήμουν δεξια μπούκα σε αριστερή μπούκα. τέρμα γκάζι και κατηφόρα.."Εισαι γαμάτος. ΓΑΜΑΤΟΣ" ούρλιαζε ο Λευτέρης. Μετά την τρίτη στροφή η αδρεναλίνη ήταν τόση που δεν με έννοιαζε τίποτα. Δεν αισθανόμουν φόβο. Ότι μου διάβαζε ο Λευτέρης έστριβα. Δεν σκεφτόμουν ότι ήταν κατηφόρα, ότι μπορεί να μου φύγει, να χτυπήσω κάπου. όλα γινονταν τόσο γρήγορα που δεν προλάβαινες να σκεφτείς. Ο λευτέρης μου έδινε θάρρος. "ΠΑΤΑ ΤΟ. ΠΑΤΑ ΤΟ." "3η Αριστερή μην και 100 μείνε αριστερά σε δεξιά καμπή ΤΕΖΑ και φρένα Φουρκέτα δεξιά". Οριακά τα φρένα μου και στρίβω αρκετά γρήγορα στην φουρκέτα. Καταλαβαίνω ότι πάμε πολύ γρήγορα. Πάρα πολύ. "5η δεξιά σε 3η αριστερή φυλαγμένη και ΠΡΟΣΟΧΗ ΧΩΜΑΤΑ, ΧΩΜΑΤΑ ΝΙΚΟ, 4 δεξια μπούκα." Ποια χώματα. Δεν καταλάβαινα τίποτα. Πέρασα τα χώματα με το πλάι και συνέχισα. Μαζεύαμε αρκετά χλμ στην πορέια και ήρθε το σημείο που φοβόμουν: "4η δεξιά πατημένη και 100 σε 6η δεξιά σανίδα και θυμήσου 6η δεξιά πατημένη και ίσια 150 πηδάει στον στύλο 5η δεξιά και ίσια 100 προσοχή 5η δεξιά στενεύει και φρένα 3η δεξιά σε 3η αριστερή μην."

Αυτο το σημείο το συζητάγαμε και την προηγούμενη μέρα με τον Καραδημήτρη και το πρωί με τον μαυρωδή πως το περνάνε... Ο καραδημήτρης έλεγε ότι έχει ήδη βάλει 5η και το περνάει τέρμα γκάζι, ενώ ο Μαυροδής απλά φρενάρει λίγο. Εγώ έλεγα από μέσα μου: σιγά μην βάλω πουθενά 5η και σιγά μην το περάσω με χλη το πήδημα. Έλα όμως που και 5η έβαλα, και έστριψα το εσάκι πριν το πήδημα με 130+ και ήθελα κιάλλα χλμ και το πήδημα το πέρασα με ένα απλο τσίμπημα στα φρένα. Και τι στενεύει μου έλεγε μετά ο Λευτέρης. Όπως ήμουν με τεταρτη, ξαναέβαλα πέμπτη και πέρασα τα γκράμια με όσα. Στα φρενα λίγο τα χρειάστηκα γιατί μάλλον το μπλόκαρα και λίγο για να σταματήσει.. Συνέχισα στο πατημένο κομμάτι να πηγαίνω τέζα και λίγο πριν το τέλος μου λέει: "φουρκέτα δεξιά σε 5η δεξιά μπο΄θκα και αριστερή καμπή, φουρκέτα δεξιά". Ωχ τα παιδιά λέω στον λευτέρη καθώς είδα τον Γιάννη με το μαύρο 106 να χοροπηδάει... συνεχίσαμε λίγο ακόμη.. "6η αριστερή σε 5η δεξιά φυλαγμένη και 6 αριστερή τέζα μπούκα και 150 6 αριστερή σανίδα ΣΑΝΙΔΑ ΠΑΤΑ ΤΟ και τέλος..." Φοβήθηκα λίγο την τελευταία στροφή γιατί είχα πολλά χλμ αλλά όλα τελείωσαν καλά...

O Λευτέρης άρχισε να τραγουδάει και εγώ να φωνάζω.. Φτάσαμε στο στοπ και είδα τους χρόνους. Ενώ είχα πάει ακρετά γρήγορα ήμουν μόνο κοντά στον Μαυροδή που έχουμε το ίδιο αμάξι. Οι άλλοι ήταν αρκετά μπροστά. Αυτό σήμαινε ότι στην ανηφόρα κέρδισαν πολύ αφού στην κατηφόρα πήγαινα τέζα. Με πίσμοσαν οι μαιμουδιές που κατάλαβα ότι έχουν κάνει στα αυτοκίνητά τους και πείσμωσα. Ήμουν 2'' πίσω από τον Μαυροδή. Στο Σέρβις ο Αργύρης περιποιήθηκε το αμάξι και το ετοίμασε για το 2ο σκέλος. Μίλησα με τον Διονύση και μου είπε πάλι να μην το πιέσω υπερβολικά. "Πρέπει στον πρώτο αγώνα να τερματίσεις" μου είπε. Και αυτό είχα στο μυαλό μου. Φεύγοντας για το 2ο σκέλος σταμάτησα για αέρα στα λάστιχα. Είχα πεισμώσει τόσο που ανέβασα 2 λίμπρες σε κάθε λάστιχο. Στον δρόμο διαπίστωσα ότι τα φρένα μου είχαν ζεσταθεί πέραν του δέοντως και τρομοκρατήθηκα ότι δεν θα έχω φρένα. Πήρα τηλ τον Αργύρη και μου είπε απλά αν νιώσω ότι δεν έχω φρένα να πάω πιο αργά. Δεν μπορούσαμε να κάνουμε τιποτα εκείνη την στιγμή παρά να παρακαλάμε να κρυώσουν. Στον δρόμο το πάτησα για να τα κρυώσω αλλά τίποτα. Φτάνωντας στην εκκίνηση και περιμένοντας την σειρά μου έσβησα το αμάξι και έκανα κάτι μαγικό το οποίο μας έσωσε και επανέφερε τα φρένα μας.. Τελικώς 3 λεπτά πριν πάρουμε εκκίνηση είχαμε πάλι φρένα και το ηθικό στον ουρανό.

"Αν νιώσεις ότι δεν έχεις φρένα κάνε ξερά κατεβάσματα" μου είπε ο Λευτερης. "Σε 5...4...3...2...1... πάμε" και ξεκινήσαμε το 2ο σκέλος. Είχα πεί μέσα μου ότι σε κάθε στροφή θα μπω πιο γρήγορα από πριν. Και καθώς θα έστριβα στην πρώτη δεξιά όπως ερχόμουν, χωρίς να αφήσω, έννιωθα το αμάξι να ντριφτάρει.. "Γλυστράει" φωνάζω στον Λευτέρη και συνεχίσω.. Πήγαινα όσο πήγαινε το αυτοκίνητο. Το γκάζι ήταν μονίμως στο πάτωμα. Όσο πήγαινε το αυτοκίνητο πήγαινα και εγώ. Σχεδόν σε κάθε στροφή πίστευα ότι πήγαινα πιο γρήγορα. Έκανα όλες τις μπούκες που έβλεπα. Στην κατηφόρα θυμόμουν τα σημεία που είχα αφήσει, και πάταγα όσο μπορούσα. Στο ποιό πατημένο κομμάτι στης διαδρομής πρέπει να πήγαμε τόσο γρήγορα που κάποιοι θεατές μόλις σας είδαν πετάχτηκαν πάνω και χειροκροτούσαν. Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ μου. Ποτέ δεν πίστευα ότι θα έστριβα με 135-140 και θα πέρναγα το πήδημα με ένα απλά άφημα στο γκάζι και θα συνέχιζα στην πατημένη δεξιά που στένευε και έβλεπες τον γκρεμό δίπλα σου με όσα... Ήταν το κάτι άλλο.Συνεχίσαμε και "4η αριστερή μπούκα και 3η αριστερή ίσως μπούκα κάν' την και τέταρτη αριστερή και αμέσως φουρκέτα αριστερή".

Είχα αρχίσει να ιδρώνω από την ζέστη αλλά δεν ανοίγαμε παράθυρα γιατί ο Λευτέρης έλεγε ότι θα μας κόψουν ταχύτητα... "Ωχ τα παιδιά άλλαξαν θέση" είπα στον Λευτέρη και σήκωσα το χέρι να τους χαιρετήσω. Στην επόμενη στροφή είδα τον πατέρα μου. Πήγα να τον χαιρετήσω αλλά δεν το κατάφερα γιατί έπρεπε να αλλάξω ταχύτητα.. " "6η αριστερή σε 5η δεξιά φυλαγμένη και 6 αριστερή τέζα μπούκα και 150 6 αριστερή σανίδα ΣΑΝΙΔΑ ΣΑΝΙΔΑ ΣΑΝΙΔΑ και τέλος. Ήμου τόσο........αποφασισμένος που την πέρασα όπως ήμουν, χωρίς να κάνω τίποτα. Με μια τιμονιά, την μοναδική στον αγώνα..

Το αμάξι πέρασε με το πλάι και για 15-20 μέτρα ντριφταρε.. Έφυγαν και οι ιδρώτες και όλα... Για 20'' δεν μπορούσα να μιλήσωω. Το μόνο πράγμα του έιπα στον Λεφ ήταν: "πήγαμε πολύ γρήγορα. Στην κατηφόρα πήγαμε όσο γρήγορα πήγαινε το αμάξι." Όντως δεν νομίζω κάποιο junior στην κατηφόρα του 2ου σκέλους να πήγε πανω απο 1'' πιο γρήγορα. Και τα αποτελέσματα μας αποζημίωσαν απλά μόλις έιδα χρόνους τρελάθηκα. Ήμουν 6'' - 6,5'' πιο γρήγορος από τον Διονύση και είχα κατεβάσει 3'' νομίζω. Η Μακρή ήταν 4'' πιο γρήγορη από μένα. Και με πολύ καλύτερο αμάξι και με Παγκοσμίου κλάσης συνοδηγό.. (Όχι οτι ο Λευτέρης δεν είναι παγκοσμίου κλάσεως).

Μόλις πάρκαρα το αμάξι και πήγα να δω τους χρόνους στο στοπ άκουσα το αμάξι του νούμερου 55 να δουλεύει σαν εκκεντροφοράτο σε συμπίεση....... Τίποτα άλλο.... Τελικά τερμάτησα 4ος σε μία πολύ καλή θέση για τον πρώτο αγώνα και άκρως ευχαριστημένος σκεπτόμενος τα αυτοκίνητα που είχα μπροστά μου...

Στο σέρβις με περίμεναν τα παιδιά για τα συγχαρητήρια κλπ.. Μαζέψαμε και πήγαμε για το κλασικό Γαλατικό τσιμπούσι μετά τον αγώνα σε μια ταβέρνα του Πολύδροσου..

Θα ήθελα να ευχαριστήσω πρώτον τον Λευτέρη για την καλή συνεργασία που είχαμε και για τις περιόδους που με τσίτωνε και με χαλάρωνε ανάλωγα την περίσταση.
Επίσης τον Αργύρη (touristas) για την πολύ καλή προετοιμασία του αυτοκινήτου όλη την εβδομάδα και την υποστήριξη την ώρα του αγώνα.. Και επίσης τις συμβουλές που μου έδωσε πριν τον αγώνα.
Ακόμα ένα ευχαριστώ στον Τάσο (Sidobre). Πρόεδρα σε ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που μου δείχνεις και για την υποστήριξη που μου παρέχεις. Και δεσμεύομαι δημόσια για να κάνω ότι καλύτερο μπορώ.
Επίσης να ευχαριστήσω τους Γιώργο (Gonakinnen εκ Κρήτης) Σταύρο(Stevon) Μάνθο(MEMsound) Αναστασία(LuNa) Γιάννη(106) μετα της γυναικός και μιας φίλης και τον Γιώργο(Γιώργος WRC). Ήταν εκεί και με υποστήριξαν. Μου έδωσαν κουράγιο και δύναμη να πάω γρήγορα. Τους ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου που σπατάλησαν την Κυριακή τους για να έρθουν να με δουν. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
Τέλος να ευχαριστήσω άλλη μια φορά τον πατέρα μου που είναι δίπλα μου και με βοηθά με όποιον τρόπο χρειαστεί και με υποστηρίζει σε κάθε βήμα μου.

Απλά αυτό το Σ/Κ ήταν τοκαλύτερο της ζωής μου. Ότι καλύτερο έχω ζήσει. Ένα όνειρο. Μόνο αν το ζήσεις καταλαβαίνεις τι είναι. ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
Υ.Γ. Το ξέρω ότι σας κούρασα, αλλά δεν είναι για να το διαβάσουν όλοι. Είναι για αυτούς που ενδιαφέρονται και που θέλουν να δουν πως είναι ο αγώνας από μέσα. Είναι για αυτούς που σπατάλησαν την μέρα τους και τρέχαν στα βουνα........ Για "αυτούς" που ήρθαν από την Κρήτη μόνο και μόνο για τον αγώνα.........
MEMsound - Πεμ 11 Μάϊ 2006, 13:46:06
Θέμα δημοσίευσης:

tsosmoulis - Πεμ 11 Μάϊ 2006, 18:07:27
Θέμα δημοσίευσης:
απλά.... Salute
μας ανατρίχιασες...πάω για need for speed...
Stevon - Παρ 12 Μάϊ 2006, 09:39:58
Θέμα δημοσίευσης:
Tι να σου σχολιάσω τώρα...απλά ΤΕΛΕΙΑ ....
Τα μετέφερες ακριβώς όπως τα βίωσες.... Wink Wink Wink
Road_Runner - Δευ 29 Μάϊ 2006, 00:40:16
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδή το είχα υποσχεθεί σε κάποια άτομα, και επειδή κρατάω τις υποσχέσεις μου, πάρτε ένα μικρό απόσπασμα από το In-Car στο Ραλλυ Σπριντ Αμφίκλειας. Είναι στην αλλαγή πορείας, στην αρχή της κατηφόρας..
Enjoy
http://video.google.com/videoplay?docid=-5629894728976967502
glf - Τρι 30 Μάϊ 2006, 01:06:44
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ καλές σημειώσεις !!
N.karadimitris - Τετ 31 Μάϊ 2006, 01:43:47
Θέμα δημοσίευσης:
Πρωτα απο ολα θελω να δωσω σε ολους σας συγχαρητηρια για το site σας.Ομολογω οτι δεν ηξερα οτι εχετε κανει τοσο αξιολογη και οργανωμενη δουλεια.Aφου διαβασα πρωτα ολες τις σχετικες δημοσιευσεις δεν θα μπορουσα να μην γραψω και εγω δυο λογια για το 206 cup.
Θεωρω οτι το επιπεδο ολων των αγωνιζομενων ειναι υψηλο και αυτο φαινεται και απο τα πλανα που ειχαμε την τυχη να δουμε σε ολους τους αγωνες που εχουν γινει μεχρι και σημερα .Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια.
Μιας και ο Νικος αντιπροσωπευει το PS club και ειμαστε στο forum αυτο να πω οτι και εγω οσο ειδα και απο τους χρονους τους τα πηγανε πολυ καλα για πρωτο αγωνα.Σιγουρα το καθε πληρωμα εχει το δικο του στιλ και τα δικα του γραπτα.Απο τα in car πλανα του Νικου εντοπισα σε αυτα τα λιγα μετρα πολυ μεγαλες διαφορες χωρις αυτο να σημενει οτι καποιος ειναι λαθος.Σιγουρα θα πανε στη συνεχεια και ακομα καλυτερα οσο θα κανουν αγωνιστικα χιλιομετρα μαζι σαν πληρωμα.Ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχει χημεια.
Πριν αλλα και μετα τον αγωνα καναμε διαφορες συζητησεις μαζι για τα δυσκολα κοματια του αγωνα και ανταλαξαμε τις αποψεις μας.Αυτο που πρεπει παντα να κανει ενα πληρωμα κατα τη γνωμη μου ειναι να εστιαζεται στην δικη του κριση και αποδοση για να πετυχαινει αγωνα με τον αγωνα τη μεγιστη δυνατη βελτιωση χωρις να παρασυρεται απο αλλους.Να κοιταει να δει τι μπορει να βελτιωσει για να παει καλυτερα την επομενη φορα.Το λεω αυτο επειδη ενω πηγε οντως γρηγορα ο Νικος αναρωτηθηκε πως εχασε καποια δευτερολεπτα!Ενα μικρο αφημα του γκαζιου...ειδικα στο ανεβα ειναι και δευτερολεπτο.Οποτε ειναι κατα τη γνωμη μου λαθος η οποια απορεια σου.Τα πηγες περιφημα Νικο και στον αλλο αγωνα ακομα καλυτερα θα πας...ειμαι σιγουρος.Μην πεφτεις σε παγιδες τετοιες.Προσπαθησε να δεις τι μπορειτε να βελτιωσετε για να κερδισετε και αλλο χρονο.Μετα απο 2 -3 αγωνες θα καταλαβεις και απο μονος σου οτι τελικα (ακομα και το κατεβα) πηγαινε ακομα πιο γρηγορα.Οι χρονοι θα ερχονται στην συνεχεια πολυ πιο ευκολα και ξεκουραστα.Δεν σημενει παντα οταν νιωθουμε οτι εχουμε παει "ταπα" οτι εχουμε κανει και χρονους καλυτερους απο ενα πιο "ηρεμο" περασμα.
Ευχομαι να μην σας κουρασα με την πρωτη μου δημοσιευση.....ειναι και λιγο αργα τωρα που τα γραφω....

Φιλικα Νικολας
Sidobre - Τετ 31 Μάϊ 2006, 19:06:36
Θέμα δημοσίευσης:
Καλως ήλθες Νικόλα και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Εγώ συμφωνώ με αυτά που γράφεις. Πρωτίστως σημασία έχουν τα αγωνιστικά χιλιόμετρα που έχει γράψει κανείς. Και όσο πιο στρωτά, τόσο πιο καλά.

Εγώ πάντως θα χαρώ και να τα λέμε μέσα από εδώ και βέβαια είσαι ευπρόσδεκτος όποια(ες) Πέμπτη θέλεις να έρθεις να τα πούμε και από κοντά.
N.karadimitris - Τετ 31 Μάϊ 2006, 21:05:36
Θέμα δημοσίευσης:
Καλως σας βρηκα όλους!!Ομολογω οτι εχω αρκετα χρονια να ασχοληθω με τα clubs....(παλια ειμουν μελος στο Honda club ) και τα εχω ξεχασει ολα αυτα.Οι προσπαθειες ολων των clubs ειναι πραγματικα αξιολογες προσπαθωντας να αγκαλιασουν τον μηχανοκινητο αθλητισμο σε ολες του τις μορφες απο track days μεχρι και τα ραλι.



Την πεμπτη που μπορω να σας βρω δηλαδη?
MEMsound - Τετ 31 Μάϊ 2006, 21:13:51
Θέμα δημοσίευσης:
N.karadimitris έγραψε:
Την πεμπτη που μπορω να σας βρω δηλαδη?


Νίκο καλώς ήρθες και από εμένα. Wink

Κάθε Πέμπτη βρισκόμαστε στην Λέσχη μας Arrow Παύλου Μελά 10 & Σοφούλη , Ν. Φιλαδέλφεια (= απέναντι από την Renault στην Εθνική)
Road_Runner - Πεμ 01 Ιούν 2006, 11:59:59
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι σήμερα όμως Νίκο γιατί θα είμαστε στο ΟΑΚΑ. Ελπίζω να τα πούμε από κοντα΄κάποια στιγμή να συζητήσουμε το θέμα αυτό, αν κι συμφωνώ κυρίως με αυτά που λες... Wink
N.karadimitris - Πεμ 01 Ιούν 2006, 12:35:37
Θέμα δημοσίευσης:
Σημερα θα ειμαστε ολοι στο ΟΑΚΑ....μπορουμε να κανονισουμε καποια αλλη μερα να τα πουμε απο κοντα.Νικο αν θες επικοινωνησε μαζι μου μεσω του Τσιλη να τα πουμε.Ζητησε του να σου δωσει το τηλεφωνο μου και κανονιζουμε ολοι καζι.
Τα λεμε.......
COOL ALEXIS - Παρ 02 Ιούν 2006, 09:18:17
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Επειδή το είχα υποσχεθεί σε κάποια άτομα, και επειδή κρατάω τις υποσχέσεις μου, πάρτε ένα μικρό απόσπασμα από το In-Car στο Ραλλυ Σπριντ Αμφίκλειας. Είναι στην αλλαγή πορείας, στην αρχή της κατηφόρας..
Enjoy
http://video.google.com/videoplay?docid=-5629894728976967502


Ωραίος ρε Νικόλα Exclamation Exclamation Exclamation

Πατημένη Πατημένη Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε 2gunfire
N.karadimitris - Τετ 26 Ιούλ 2006, 21:47:26
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ηθελα αν ηταν ευκολο να επικοινωνησεις Νικο μαζι μου να δουμε τι μπορουμε να κανουμε με τις φορμες.Εχω μια φορμα Νουμερο ολοκαινουργια και θα ηθελα να μου πεις μηπως κανει για το Λευτερη.Δεν κανει με τιποτα στον Σωτηροπουλο.Παρε με τηλεφωνο αν μπορεις.Το εχεις το νουμερο μου.Δοκιμασα να σε παρω αλλα δεν μπορω να σε πιασω με τιποτα.Οσο για τους αγωνες αν θελετε μπορειτε να ερθετε στο τελος του Αυγουστου στο Ναυπλιο σε χωματινο sprint για προπονηση.Θα χαουμε πολυ να σας δουμε ολους εκει οπως και τα αλλα παιδια του CUP.Καλο ειναι να οργανωθουμε να πηγαινουμε σε αγωνες εκτος CUP μαζι ολοι για να εχουμε και μεταξυ μας καποιο μετρο συγκρισης.Ευχομαι για τωρα καλη συνεχεια στο καλοκαιρι σας.....Καλα μπανια!!!
Lef205 - Πεμ 27 Ιούλ 2006, 12:04:18
Θέμα δημοσίευσης:
Nικο μου σε ευχαριστουμε πολυ για τις φορμες,αλλα εγω εχω ηδη μια και περιμενω και αυτη του καπ!
Οσο για τους αγωνες εκτος καπ,εγω προτεινω να γινει αυτο που εγινε και περισυ!Να οργανωθειτε και να κατεβετε Μεγαρα εκτος καπ οπως περισυ το καλοκαιρι που ειχατε συμμετασχει στον φιλικο στα Μεγαρα!
MEMsound - Πεμ 27 Ιούλ 2006, 16:30:26
Θέμα δημοσίευσης:
... ναι ναι ...
"όλα τα μωρά στην πίστα"
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
COOL ALEXIS - Πεμ 27 Ιούλ 2006, 17:13:14
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
... ναι ναι ...
"όλα τα μωρά στην πίστα"
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Παππού Exclamation
N.karadimitris - Παρ 28 Ιούλ 2006, 18:46:14
Θέμα δημοσίευσης:
Κανενα προβλημα.Απλα ελεγα για χωμα για να εχει πιο πολυ την ενοια της προπονησης.Η πιστα ειναι μονο προπονηση για τον οδηγο και τους μηχανικους.Ειναι καλυτερα να κανουμε κατι για ολο το πληρωμα ετσι ωστε να κανουμε ολοι περισοτερα αγωνιστικα χιλιομετρα σαν πληρωματα.Μπορει να τρεχουμε ολοι στον ιδιο θεσμο και να ανταγωνιζομαστε ο ενας τον αλλο, αλλα σαν CUP στους επομενους αγωνες πρεπει να παμε ολοι καλα για την εικονα μας.Αν και ειναι πιο αδυναμα τα αυτοκινητα μας μπορουμε να ειμαστε αξιοπρεπης και σε σχεση με τις υπολοιπες κατηγοριες.Βεβαια δεν ξερω τη λενε και τα αλλα παιιδια του CUP .Περιμενω αν ειναι να μου πειτε προτασεις.
MEMsound - Σαβ 02 Σεπ 2006, 09:02:37
Θέμα δημοσίευσης:
Το μεσημέρι την "κάνουμε" για Λαμία... Cool Cool

Ν.Δ. στο www.rally.gr έγραψε:
Peugeot 206 Junior Cup: Τέρμα το διάλειμμα


Καλή επιτυχία "Μπιπ~μπιπ" Clapping


Πληροφορίες για τον αγώνα εδώ:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-race&race_id=418
vinman - Σαβ 02 Σεπ 2006, 09:23:49
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλή επιτυχία Νικόλα... Wink
Gr@lly - Σαβ 02 Σεπ 2006, 11:26:40
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ
ΠΕΡΑΣΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!
Ghost Dog - Σαβ 02 Σεπ 2006, 14:53:40
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΙΚΟ!! Thumb Left
sod - Σαβ 02 Σεπ 2006, 15:52:12
Θέμα δημοσίευσης:
Nικολα Νικολα γ@.....@ ολα!!!!!!!!!!!!!!
Gr@lly - Κυρ 03 Σεπ 2006, 23:21:59
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Νικολας παρολα τα προβληματα που ειχε
σκασμενα αμορτισερ μαλλον προβλημα με το δισκο πλατο
πηρε την τεταρτη θεση και συνεχιζει....

Μπραβο Νικολα...

Καλη συνεχεια!!!!!!
Gr@lly - Κυρ 03 Σεπ 2006, 23:50:53
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=206cup-points


Για την βαθμολογια του CUP. Onfire Thumbs Up
Stevon - Δευ 04 Σεπ 2006, 08:45:52
Θέμα δημοσίευσης:
Gr@lly έγραψε:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=206cup-points


Για την βαθμολογια του CUP. Onfire Thumbs Up



Afroman Afroman
Road_Runner - Δευ 04 Σεπ 2006, 09:08:21
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και λίγο καθυστερημένα σας Ευχαριστώ πολύ.
Παρά την πληθώρα προβλημάτων που αντιμετώπισα πριν καν αρχίσει ο αγώνας, (με τράκαραν) στον αγώνα από την πρώτη κιόλας ειδική έδιξε ότι δεν με ήθελε η Λαμία.... Στο 1ο χλμ σκάει η πίσω δεξια ανάρτηση του 206 μετά από προσγείωση από ένα άλμα και περίπου στο 7 χλμ καταλαβαίνω ότι έχει κλατάρει και η πίσω αριστερή. Επομένως έκανα τα 3/4 της πρώτης και όλη την Δέυτερη ειδική χωρίς πίσω ανάρτηση. Παρόλα αυτά στην 1η ειδική και παρά το τετ-α-κε που είχα έκανα 20'' πίσω από τα παιδιά που τρέχουν 2 και 3 χρόνια στο καπ. Πολύ ευχαριστημένος.
Αφού γύρισα στο σέρβις και ο "μάγος" Αργύρης άλλαξε την πίσω ανάρτηση ξεκινήσαμε για το 2ο σκέλος ενώ ήμασταν 4οι στο καπ.
Ξεκινήσαμε την πρώτη ειδική και στην μέση περίπου μας ξαναέσπασε η πίσω ανάρτηση με αποτέλεσμα να σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να ταλαιπορήσω άλλο το αμάξι χωρίς λόγο. Αλλά ξαφνικά είδα ότι είχαμε πιάσει το μπροστά αυτοκίνητο. Η Μακρή είχε εγκαταλείψει όπως και ο Καραδημήτρης. Έτσι αποφάσισα να συνεχίσω απλά για να τερματίσω και να μειώσω την διαφορά στην βαθμολογία του καπ. Έτσι συνεχίζοντας βλέπω κάπου σταματημένο και το αυτοκίνητο του Μαυροδή το οποίο όπως έμαθα αργότερα είχε πιάσει φωτιά. Ευτυχώς την έσβησαν εγκαίρως ψωρίς να πάθει τίποιτα το πλήρωμα ούτε και το αυτοκίνητο.
Πλέον θα τερματίζαμε ότι και να γινόταν. Όμως η ατυχία δεν άργησε να ξαναχτυπήσει. Περίπου 8 χλμ πριν το τερμα της 3 ειδικής το αμάξι άρχισε να ρετάρει και να μην ανεβάζει. Αποτέλεσμα: Η 1η ανέβαζε έως 5000, η 2α εως 4000, η 3η εως 3500, η 4η εως 3000 και η 5η τιποτα. Προφανώς το δισκοπλατό είχε παραδώσει πνεύμα... Έτσι το αμάξι στα ανηφορικά κομμάτια της 3ης ειδικής δεν ανέβαινε και στα πατημένα της 4ης δεν πήγαινε πάνω από 90 χλμ με αποτέλεσμα να μας περάσουν οι υπόλοιποι και να είμαστε 4οι μπροστά από τον Μαυροδή, την στιγμή που θα πάλευα για 2η-3η θέση. ΚΡΙΜΑ Crying or Very sad
Παρόλαυτά είμαι χαρούμενος που τερμάτισα και αυτή την στιγμή είμαι 2ος στην βαθμολογία του καπ. Πάλι καλά που τερμάτισα....

Θα ήθελα να ευχαριστήσω μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου τους ΦΙΛΟΥΣ μου που ήταν εκεί, δίπλα μου να μου συμπαρασταθούν. Να στηρίξουν την προσπάθειά μου. Να μου δώσουν κουράγιο και να με βοηθήσουν. Αλέξη, Σπύρο, Σταύρο, Μάνθο σας ευχαριστώ για την "καταδρομική" που κάνατε Σαββατιάτικα, μετά την δουλειά για να έρθετε πάνω.

Επίσης ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ευχαριστώ στον Αργύρη ο οποίος τελευταία στιγμή μπόρεσε και ανέβηκε στην Λαμία και μου επισκεύασε το αμάξι μέσα σε 20 λεπτά ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...ενώ σε άλλα 206 του cup ειχαν πέσει από πάνω τους 10 μηχανiκοί... Χωρίς αυτόν ακόμα εκεί θα ήμουν. Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ Αργύρη.

Επίσης ευχαριστώ και τις 2 κοπέλες που βρέθηκαν εκεί, την Αναστασία (LuNa) καθώς και την Χρύσα, η οποία έκανε εμφάνιση "έπληξη" το Σάββατο το βράδυ αλλά και την Κυριακή το πρωί στο σέρβις.

Τέλος να ευχαριστήσω τον συνοδηγό μου Λυκούργο ο οποίος παρά τον πρώτο του αγώνα Ράλλυ και παρόλο που ήταν και πρώτος χωμάτινος αγώνα τα πήγε μια χαρά, παρά τα μικρόπροβλήματα τα οποία ήταν αναμενόμενα για πρώτο χωμάτινο αγώνα με ειδικές μήκους 20 και 17 χλμ...


Όλο αυτό ήταν το ΟΝΕΙΡΟ το οποίο επιτέλους έγινε πραγματικότητα. Και ήταν μόνο η ΑΡΧΗ. Τα καλύτερα έπονται.... Wink
tsosmoulis - Δευ 04 Σεπ 2006, 09:30:04
Θέμα δημοσίευσης:
Μπράβο αλάνι μου!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!
συγχαρητήρια σε όλους που συνετέλεσαν σε αυτή την επιτυχία.
Τα καλύτερα έπονται όπως είπε ο νικολάρας!

Η συνέχεια πότε είναι? Twisted evil
Road_Runner - Δευ 04 Σεπ 2006, 09:33:11
Θέμα δημοσίευσης:
11-12 Νοεμβρίου στην Κόρινθο.
Αλλά οι ετοιμασίες έχουν αρχίσει...... Rolling eyes Rolling eyes
Το Τ_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ α έχει δρομολογηθεί...
plaketokofths - Δευ 04 Σεπ 2006, 11:30:51
Θέμα δημοσίευσης:
Νικόλα συγχαρητήρια σε εσένα, στην ομάδα σου αλλά και στους φίλους σου που ο καθένας σε στήριξε με τον τρόπο του. Μετά από τόσα προβλήματα ένας τερματισμός αξίζει πολλά.
Εύχομαι στην Κόρινθο πρώτος αλλά πάνω απ' όλα διασκέδαση Very happy
Καλές επιτυχίες και προετοιμασίες.
Amaxopoulos - Δευ 04 Σεπ 2006, 12:14:09
Θέμα δημοσίευσης:
Παντως αμα ρεταριζε δεν πρεπει να ηταν δισκο-πλατο(ενα απο τα δυο).
Μαλλον καποια ζημια στο μοτερ .....

Συνηθως οταν εχουμε προβλημα με δισκο η με το πλατο πατιναρουμε,δηλαδη "σπιναρουμε" (ανεβαζει στροφες,αλλα δεν παει)
MEMsound - Δευ 04 Σεπ 2006, 12:23:17
Θέμα δημοσίευσης:
Thumbs Up Συγχαρητήρια Νίκο / Λυκούργο ! ! ! Thumbs Up



περισσότερες φωτογραφίες αργότερα... Wink Cool
Sidobre - Δευ 04 Σεπ 2006, 14:00:35
Θέμα δημοσίευσης:
Για άλλη μια φορά απών. Τι γκαντεμιά είναι αυτή;

Νικολάκη συγχαρητήρια αγορίνα για την πάρα πολύ καλή εμφάνιση!

Τα υπόλοιπα θα τα πούμε από κοντά!
vinman - Δευ 04 Σεπ 2006, 16:50:47
Θέμα δημοσίευσης:
Πολλά συγχαρητήρια Νικόλα... Wink
sod - Δευ 04 Σεπ 2006, 21:10:11
Θέμα δημοσίευσης:
Mπραβο ρε Νικολα!!!!Δεν μπορεσα λογω οτι εβαλα το αμαξι συνεργειο!!!!Νext time!!!!
glf - Τρι 05 Σεπ 2006, 11:41:05
Θέμα δημοσίευσης:
Πω ρε, πως ζηλεύω τα χώματα.. Very happy Μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν για να μπορέσετε να τερματίσετε πάνω από όλα !! Μα καλά, εγώ νόμιζα οτι η Λαμία έχει καλά χώματα, που βγήκαν τόσες βλάβες σε όλα τα 206 ???
Road_Runner - Τρι 05 Σεπ 2006, 12:13:38
Θέμα δημοσίευσης:
Πότε θα κατέβεις να παμε καμια βολτουλα στο χώμα;;;;
Δεν έχει και τα καλύτερα χώματα... (βλ. Ακρόπολις) Την ζημια σε εμένα την έκανε ένα αλμα και ενα κομματι σπαστηρι 2χλμ..
Αν ειχα προβλημα μονο στην αναρτηση θα ημουν σε πιο καλη θεση. Αλλα έβγαλε και κατι μηχανικό το οποιο δεν ξερω ακομα τι ειναι και το αμαξι δεν ανεβαζε στροφες... Οποτε παλι καλα που τερματισα.... Cool
COOL ALEXIS - Τρι 05 Σεπ 2006, 12:23:08
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε μήπως φταίει το τρακτέρ του Βωβού Question
Amaxopoulos - Τρι 05 Σεπ 2006, 14:46:05
Θέμα δημοσίευσης:
Eλεγξε στα ηλεκτρικα,ας πουμε σε κανα ματι αισθητηρα...
MEMsound - Τρι 05 Σεπ 2006, 17:11:17
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=10950&race_id=0
BadSpud! - Τρι 05 Σεπ 2006, 19:03:29
Θέμα δημοσίευσης:
Νικ εμείς τα έχουμε πει… για όλα αυτά που βγήκαν στην μέση ανάρτηση – μοτέρ μια χαρά είναι η θέση που πήρες τα πήγες πολύ καλά…

Και με το που κουμπώσεις και το μοτέρ του βωβού θα απογειωθεί ο πεζουλας

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
MEMsound - Τρι 05 Σεπ 2006, 19:10:42
Θέμα δημοσίευσης:
την προσγείωση φοβάμαι....
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
glf - Τρι 05 Σεπ 2006, 19:53:14
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Πότε θα κατέβεις να παμε καμια βολτουλα στο χώμα;;;;
Δεν έχει και τα καλύτερα χώματα... (βλ. Ακρόπολις)


ε μα τότε θα πρέπει να ανέβεις για να δείς τις... πίστες της Χαλκιδικής!!! εκεί δεν σπάει με τίποτα... Smile έλα, έχω και γραμμένο κομμάτι από εκεί... χεχεχεχε
BadSpud! - Τρι 05 Σεπ 2006, 20:00:57
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
την προσγείωση φοβάμαι....
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


Μην φοβάσαι μπροστά για ανάρτηση θα βάλουμε 2 τσιμεντόλιθους....
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
tsosmoulis - Τετ 06 Σεπ 2006, 07:24:23
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=10950&race_id=0


βάλτε φωτό το φιλαράκι μου να ομορφήνει το site ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Cool Cool Cool

ε...βάλτε έστω της Μακρή Razz
BadSpud! - Τετ 06 Σεπ 2006, 10:11:02
Θέμα δημοσίευσης:
tsosmoulis έγραψε:
MEMsound έγραψε:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=10950&race_id=0


βάλτε φωτό το φιλαράκι μου να ομορφήνει το site ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Cool Cool Cool

ε...βάλτε έστω της Μακρή Razz


Σε παρακαλώ μην ξύνεις πληγές..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=206cup-driver&driver_id=130
COOL ALEXIS - Τετ 06 Σεπ 2006, 10:15:48
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ακολουθήσει πλήρες φωτορεπορτάζ από το τον χώρο προετοιμασίας των αυτοκινήτων Exclamation

Υπομονή Exclamation
Road_Runner - Τετ 06 Σεπ 2006, 10:31:09
Θέμα δημοσίευσης:
glf έγραψε:
ε μα τότε θα πρέπει να ανέβεις για να δείς τις... πίστες της Χαλκιδικής!!!


ΑΑΑΑΑ, εχω δει τις "πίστες" σας. Αν σου πω πως έμαθα να γράφω στον Χολωμόντα;; Με έμαθε ο Μαυροδής εκει....
Amaxopoulos - Τετ 06 Σεπ 2006, 10:52:59
Θέμα δημοσίευσης:
Tι σου ελεγε δηλαδη?

Σανιδα δεξια σε σανιδα αριστερη και 200 αριστερη σανιδα.....

Πλειστατιον? Cool Laughing
Road_Runner - Τετ 06 Σεπ 2006, 10:57:05
Θέμα δημοσίευσης:
Οχι ρε συ.... το πηραμε στα σοβαρα... Έπεφτε και σφαλιαρα αν εκανα λαθος Smile
Amaxopoulos - Τετ 06 Σεπ 2006, 11:00:12
Θέμα δημοσίευσης:
Αρκει να μην βαραγε δυνατα! Razz Laughing
Road_Runner - Τετ 06 Σεπ 2006, 11:07:11
Θέμα δημοσίευσης:
οχι δεν βαραγε πολυ....
BadSpud! - Τετ 06 Σεπ 2006, 12:42:26
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Θα ακολουθήσει πλήρες φωτορεπορτάζ από το τον χώρο προετοιμασίας των αυτοκινήτων Exclamation

Υπομονή Exclamation


cool περιμένουμε photo!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
tsosmoulis - Τετ 06 Σεπ 2006, 12:44:15
Θέμα δημοσίευσης:
BadSpud! έγραψε:
tsosmoulis έγραψε:
MEMsound έγραψε:
http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=main-article&article_id=10950&race_id=0


βάλτε φωτό το φιλαράκι μου να ομορφήνει το site ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Cool Cool Cool

ε...βάλτε έστω της Μακρή Razz


Σε παρακαλώ μην ξύνεις πληγές..... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=206cup-driver&driver_id=130


έ, να αφήσεις την πληγή μου ήσυχη σε παρακαλώ αγαπητέ φίλε BadSpud Whip
Razz
MEMsound - Τετ 06 Σεπ 2006, 12:58:49
Θέμα δημοσίευσης:
get serious please.
tsosmoulis - Τετ 06 Σεπ 2006, 13:01:23
Θέμα δημοσίευσης:
Συγγνώμη Embarassed
Road_Runner - Τετ 06 Σεπ 2006, 13:40:22
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ που ασχολείστε με μέλη του κλαμπ και δεν δίνεται σημασία σε γυναικείες αντίπαλες συμμετοχές.....
fotis-84 - Τετ 06 Σεπ 2006, 13:42:52
Θέμα δημοσίευσης:
μας λειπουν ομως απο τους αγωνες οι ωραιες συμμετοχες και οχι μονο ...
tsosmoulis - Τετ 06 Σεπ 2006, 14:16:30
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Ευχαριστώ που ασχολείστε με μέλη του κλαμπ και δεν δίνεται σημασία σε γυναικείες αντίπαλες συμμετοχές.....


Απλά προσπαθούμε να μάθουμε καλά τον αντίπαλο ουτως ώστε να είσαι απόλυτα προετοιμασμένος ρε φίλε...

τέρμα τα Off Topic
BadSpud! - Πεμ 07 Σεπ 2006, 11:21:35
Θέμα δημοσίευσης:
tsosmoulis έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
Ευχαριστώ που ασχολείστε με μέλη του κλαμπ και δεν δίνεται σημασία σε γυναικείες αντίπαλες συμμετοχές.....


Απλά προσπαθούμε να μάθουμε καλά τον αντίπαλο ουτως ώστε να είσαι απόλυτα προετοιμασμένος ρε φίλε...

τέρμα τα Off Topic


Συμφωνώ Συμφωνώ Συμφωνώ !!!!
Έχουμε σχέδιο Νικ
Road_Runner - Πεμ 07 Σεπ 2006, 13:00:09
Θέμα δημοσίευσης:
Μην συμφωνεις εσυ πολύ γιατί κάτι ζήταγες χθες στο MSN... Κανόνισε.......
Lef205 - Τρι 12 Σεπ 2006, 17:02:00
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Ευχαριστώ που ασχολείστε με μέλη του κλαμπ και δεν δίνεται σημασία σε γυναικείες αντίπαλες συμμετοχές.....
Splat
Road_Runner - Τρι 12 Σεπ 2006, 17:10:12
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
Road_Runner έγραψε:
Ευχαριστώ που ασχολείστε με μέλη του κλαμπ και δεν δίνεται σημασία σε γυναικείες αντίπαλες συμμετοχές.....
Splat


Ευχαριστώ πατριώτη...
COOL ALEXIS - Παρ 03 Νοέ 2006, 15:22:09
Θέμα δημοσίευσης:
Την επόμενη Κυριακή 12/11 η αγωνιστική ομάδα του PSClub θα βρίσκεται στην Κόρινθο για τον τρίτο αγώνα του 206 Junior Cup για να βοηθήσει και να υποστηρίξει την συμμετοχή του Road-Runner Exclamation Exclamation Exclamation

Όσοι πιστοί προσέλθετε Very happy

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ!
Road_Runner - Παρ 03 Νοέ 2006, 15:37:57
Θέμα δημοσίευσης:
Έτσι ακριβώς....
Μακάρι να μπορείτε να έρθετε όσο το δυνατόν περισσότεροι για να μας δώσετε δύναμη για ένα καλό αποτέλεσμα μιας και κυνηγάμε την τριάδα... Θα χαρώ να σας δω εκεί... Cool
COOL ALEXIS - Τετ 08 Νοέ 2006, 11:24:40
Θέμα δημοσίευσης:
Το Junior Cup στην Κόρινθο Exclamation
Sidobre - Τετ 08 Νοέ 2006, 11:44:18
Θέμα δημοσίευσης:
Aυτή την φορά η ομάδα θα είναι ΟΛΟΚΛΗΡΗ!
COOL ALEXIS - Τετ 08 Νοέ 2006, 12:07:52
Θέμα δημοσίευσης:
Μερικοί από εμάς μάλλον θα είναι και στην πανηγυρική εκκίνηση του Σαββάτο η οποία όμως δεν θα τελειώσει έτσι απλά Wink
Road_Runner - Τετ 08 Νοέ 2006, 12:11:33
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Aυτή την φορά η ομάδα θα είναι ΟΛΟΚΛΗΡΗ!


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Ολοι κορινθο...
manolis - Σαβ 11 Νοέ 2006, 20:22:30
Θέμα δημοσίευσης:
καλή επιτυχία Νικόλα Thumb Left
Lef205 - Δευ 13 Νοέ 2006, 00:33:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ο νικος τερματισε τεταρτος,κατα τα αλλα το Σ/Κ ηταν μια πενθημερη σε σμικρυνση.
Τωρα υπνο,τα υπολοιπα αυριο πρωτα απο τον πρωταγωνιστη!
plaketokofths - Δευ 13 Νοέ 2006, 02:50:03
Θέμα δημοσίευσης:
Συγχαρητήρια σε όλους και ιδιαίτερα στον Νικόλα για την προσπάθεια του.
αποτελέσματα Arrow http://www.rally.gr/view04/online/oc.asp?menu_id=104&race_id=415&cl_state=foc&race_cup_id=0

φώτο από τον αγώνα κάντε click ΕΔΩ
Stevon - Δευ 13 Νοέ 2006, 09:42:39
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
τα υπολοιπα αυριο πρωτα απο τον πρωταγωνιστη!



Άντε Νίκο...περιμένουμε , για να γράψουμε.....και εμείς Wink
MEMsound - Δευ 13 Νοέ 2006, 09:46:53
Θέμα δημοσίευσης:
well done Nik. Wink Wink
Keep up. Cool
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 10:04:46
Θέμα δημοσίευσης:
Πάμε γερά Exclamation
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 11:22:33
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να πω και εγώ ο καημένος.....
Πρώτα απ' όλα ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Λευτερη που χωρίς αυτον απλά δεν θα έτρεχα το Σ/Κ...
Ο Λευτέρης με την βοήθεια μου, του Σταυρου του Αλέξη και του Λυκούργου μπορέσαμε μετά την εκκίνηση να αλλάξουμ την ροζ΄ρτα και την φλάτζα της τρόμπας βενζίνης, μιας και είχε μια διαρροή και είχαμε βενζίνη και αναθυμιάσεις μεσα στην καμπίνα........
Μετά και από ένα ακόμα απρόοπτο, ευτυχώς το αμάξι ετοιμάστηκε και ήταν έτοιμο για να τρέξει...
Ο αγώνας μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα... Κυρίως οργής αλλά και χαράς και ευχαρίστησης.. Ευχαρίστηση γιατί μπόρεσα και ευχαριστήθηκα οδήγηση από το 2ο σκέλος και μετά... Χαρά, γιατί πρώτον μπόρεσα και πέρασα τον Μπλάνη, το μόνο αμάξι που μπορώ να ανταγωνιστώ στα ίσια... 2ον γιατι με πέρασε ο Μαυροδής, το μόνο αμάξι πάλι που μπορόυσε να με περάσει στα ίσια λόγω οδηγού... Χάρηκα που στην 8 ειδική του αγώνα κατάλαβα και επιβεβαίωσα κάποια πράγματα....
Αυτά τα ολίγα από εμένα....
Να ευχαριστήσω δημόσια τον Πρόεδρο ο οποίος ςπιτέλους ήταν εκεί και η βοήθειά του αμέριστη, τον πατέρα μου, που για άλλη μια φορά με βοήθησε και μου στάθηκε με κάθε τρόπο, τον έκτακτο μηχανικό που βοήθησε για να παραμείνει το αμάξι στα πόδια του, και τέλος όλα τα παιδιά που ήταν εκεί (stevon, cool alexis, lef205, budspud, vinman, grally and last but of course not least memsound ο οποίος κουβαλήθηκε αμέσως μετά την επιστροφή του από την "θητεία" του και έκανε το Αθήνα - Κόρινθος ΚΟΛΙΑΤΣΟΥ - ΖΩΓΡΑΦΟΥ ( Rolling eyes ). Ευχαριστώ φιλαράκι)

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι είμαι μόνο 3 βαθμούς πίσω από την 2 θέση και απομένουν 2 αγώνες ακόμα.... βλέπουμε...
glf - Δευ 13 Νοέ 2006, 11:33:04
Θέμα δημοσίευσης:
τι σε χάλασε δηλαδή ?
Ronin - Δευ 13 Νοέ 2006, 11:40:41
Θέμα δημοσίευσης:
Νικόλα συγχαρητήρια για τη καλή εμφάνιση αγορίνα!
Τιμάς τα χρώματα του συλλόγου και κάνεις κάτι που μας κάνει όλους υπερήφανους!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Πάντα διαβάζω τις περιγραφές απο τους αγώνες σου.
Εκτός του ότι είσαι κομμάτι του μηχανοκίνητου κόσμου (που όλοι μας έχουμε μια ευαισθησία),η γραπτή μεταφορά του όλου θέματος που κάνεις, προσωπικά συχνά με ταξιδεύει κάπου αλλού.Και σε ευχαριστώ γι' αυτό.

Απλά μερικές φορές βλέπω οτι κάτι δεν σου αρέσει στην όλη υπόθεση.
Έχει να κάνει με την απόδοση των αυτοκινήτων,απ'ότι έχω καταλάβει.

Επειδή λοιπόν δεν γνωρίζω ,ήθελα να ρωτήσω.

Το αυτοκίνητα του μετέχουν στο 206 Junior Cup ,δεν υποτίθετε οτι έχουν όλα ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες μετατροπές?
Δεν υποτίθετε οτι είναι όλα ακριβώς ίδια?
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 11:55:32
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
Νικόλα συγχαρητήρια για τη καλή εμφάνιση αγορίνα!
Τιμάς τα χρώματα του συλλόγου και κάνεις κάτι που μας κάνει όλους υπερήφανους!

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Πάντα διαβάζω τις περιγραφές απο τους αγώνες σου.
Εκτός του ότι είσαι κομμάτι του μηχανοκίνητου κόσμου (που όλοι μας έχουμε μια ευαισθησία),η γραπτή μεταφορά του όλου θέματος που κάνεις, προσωπικά συχνά με ταξιδεύει κάπου αλλού.Και σε ευχαριστώ γι' αυτό.


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Πάνο. Να 'σαι καλά...

Παράθεση:

Απλά μερικές φορές βλέπω οτι κάτι δεν σου αρέσει στην όλη υπόθεση.
Έχει να κάνει με την απόδοση των αυτοκινήτων,απ'ότι έχω καταλάβει.

Ακριβώς

Παράθεση:

Επειδή λοιπόν δεν γνωρίζω ,ήθελα να ρωτήσω.

Το αυτοκίνητα του μετέχουν στο 206 Junior Cup ,δεν υποτίθετε οτι έχουν όλα ΑΚΡΙΒΩΣ τις ίδιες μετατροπές?
Δεν υποτίθετε οτι είναι όλα ακριβώς ίδια?


Το απάντησες μόνος σου....
Είδα βίντεο από κάποιον γνωστό που τράβαγε σε ειδικές... Οι διαφορές των 3 αυτοκινήτων που περνούσαν πριν από μένα ήταν τεράστεια... Τα υπόλοιπα δεν τα είδα γιατί έφευγαν μόλις περνούσα....
Ronin - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:00:21
Θέμα δημοσίευσης:
Μάλιστα.

Τα αυτοκίνητα δεν περνάνε τεχνικό έλεγχο δηλαδή ή περνάνε απο την πίσω πόρτα?
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:08:40
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν περνανε τιποτα. Στην Αμφίλεια τσεκαραν αν είχαμε αλλάξει βαση μηχανής και camber, στην Λαμια αν έχουμε όλα τα αυτοκόλλητα πάνω και στην κορινθο τιποτα απολύτως
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:12:27
Θέμα δημοσίευσης:
Ελπίζω να μην χρειαστούμε άλλη φορά κάτι τέτοιο Cool

Στα του αγώνα τώρα και όχι μόνο,

Το Σάββατο ήταν μια ακρως επεισοδιακή μέρα και κυρίως νύχτα.
Αφου πήγμα εκκίνηση και δεν την προλάβαμε πήγαμε ξενοδοχείο
όπου και εγκαταστήσαμε το Service μας δηλαδή πεζοδρομιάτο Exclamation
Με το που ήρθε ο Νικόλας πιάσαμε δουλειά αμέσως γιατί το αυτοκίνητο
είχε γίνει ένα μεγάλο αρωματικό βενζίνης!
Αφού καταφέραμε να στεγανοποιήσουμε με Greek πατέντα την τρόμπα
το αμάξι έδειχνε μια χαρά μέχρι που ο Νίκος γυρνάει και μας λέει:
Νίκος -Κάνει έναν θόρυβο από κάτω αλλά δεν είναι τίποτα
Λευτέρης -Να του ρίχναμε μια ματιά μιας και είμαστε σε φόρμα
Νίκος -Μπα αστο αύριο το πρωί
Λευτ. -Έλα ρε μαμακα δεν είναι τίποτα κάτσε να πέσω μια να δω

Και τι να δω και τι να δω
Το παξιμάδι του αμορτισερ δεν είναι πια εδώ Exclamation

Σηκώνουμε το αμάξι παίρνουμε τηλέφωνο την Lion αν έχουνε, αλλά
τζίφος Exclamation
Οπότε αναγκαστήκαμε και πήραμε το αντίστοιχο από το μουλάρι!
Βγάζουμε βάζουμε και όλα μια χαρά, κάνουμε και κάποια μαζεματάκια και φύγαμε για νυχτοπερπατήματα!

Φάγαμε πρώτα κάτι (γιατί ο chief μηχανικός θα μας έμενε στα χέρια) και μετά ακολουθήσαμε το ρεύμα Wink

Βρήκαμε το προβλεπόμενο μέρος και γυρίσαμε στο Hotel για να αφήσουμε τον μικρό της παρέας να πάει για νάνι και περιμέναμε τον Σπύρο - Πας Ζωγράφου, για να έρθεi!

Μετά από 10 ώρες που ήρθε πήγαμε στο άνωθεν local μαγαζάκι ήπιαμε τις μπόμπες μας καθώς και μπυρίτσα στο τέλος για γεύση και τελικά την κάναμε για ξενοδοχείο.Στάση όμως πρώτα για Πλωμάρι και κατευθείαν στο δωμάτιο για καταστάσεις 5ήμερης Exclamation
Κατά τις 5+ όταν και κάποιος καψουρεμένος ξεράθηκε μπορέσαμε και οι υπόλοιποι να κοιμηθούμε Very happy

Πρωι πρωι (κατά τις 10) ξύπνημα ανεφοδιασμός για καφέ και βουρ για τα Jumbo.Εκεί βρήκαμε το υπόλοιπο team καθώς και τον φαντάρο μας και ξεκινήσαμε το απαραίτητο show (Τόληηηηηηηηηηηη) για να δώσουμε και το στίγμα μας Laughing

Έρχεται και το Beep Beep μετά το πρώτο σκέλος στο Service Park φυσικά όπως πάντα αγχωμένος, αλλάξαμε καθαρίσαμε γεμίσαμε γελάσαμε και δρόμο ξεαγχωμένος για την συνέχεια αφού ο αγώνας είχε συνολικά 3 σκέλη Exclamation

Μετά το δεύτερο ήρθε σαφώς πιο χαλαρός αλλά πάντα προβληματισμένος για την συνέχεια αλλά και για τον ανταγωνισμό.Όταν έφυγε τα μαζέψαμε και φύγαμε για τον τερματισμό όπου και μάθαμε για την 4η θέση και βεβαίως το γιορτάσαμε με τον ανάλογο τρόπο Onfire

Highlights:
1. H λευκή εκπληκτική Corolla
2. Το πριόνι του Παραδείση
3. Η σαφέστατη βελτίωση των χρόνων του Νίκου στο 2ο & 3ο πέρασμα
4. Ο απίστευτος χρόνος του Παπαδογεώργου Mad
5. Ο Βωβός που χωρίς οπτικά Μάγγελ τυφλώθηκε
6. Τα ανύπαρκτα babes στο χώρο
7. Τα χωμάτινα ημισλικ του Λυκούργου
8. Το team Πλωμάρι που έδωσε ρεσιτάλ γέλιου
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:18:05
Θέμα δημοσίευσης:
Ρεεεεεε
γιαυτο καθε φορα που ερχομουν σερβις όλοι μας κοιταζαν?????
Μεθυσμενοι ησασταν πρωι πρωι;;;
PLOMARI RACING TEAM
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:21:57
Θέμα δημοσίευσης:
Μα πως σου πέρασε κάτι τέτοιο από το μυαλό Question

Τα babes που πλένανε το αυτοκίνητο σου χαζεύανε Wink
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:23:57
Θέμα δημοσίευσης:
Τα ποια;;;
Εγώ νομίζω χαζεύαν τον ΤΟΛΗ και το Κ@ΡΙΟΛΙ
Lyk - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:37:39
Θέμα δημοσίευσης:
Kalhmera k apo emena... toso kairo den eixa mbei sthn diadikasia na grapsw sto forum...an k mbenw k diavazw panta oti grafete sxetika me to Cup...
Meta apo oti eida omws xthes to vrady otan eftasa spiti mou, apo plana pou epesan sta xeria mou ,me ta perasmata mas apo diafores xthesines eidikes.... ME EPIASE KATI....kati opws otan "se pnigei to dikio sou" as poume Evil ... siniditopoihsa oti ston thesmo pou symmetexoume me ton Nikola dystyxws KYRIARXOUN autokinita pou mono symfona me tous periorismous tou Cup den einai...fisika yparxoun k eksereseis, tha htan adiko gia orismena paidia pou fernoun kala apotelesmata me thn ODHGIKH aksia tous.... den thelw se kamia periptosh na dhmiourgisw entyposeis, sthn telikh egw prosopika ektos apo embeiries synodhgontas ena pragmatika talantouxo odhgo opws o Nikolas den exw na kerdisw tpt allo... to thema omws einai oti ypo autes tis synthikes oso grigora k na paei o Nikolas ...oso k an prospathisei... tha einai kyriolektika mataio... thn diafora plewn kanoun ta moter twn autokinitwn k oxi oi odhgikes ikanothtes twn odhgwn...(yparxoun k oi eksereseis to KSANALEW !!!)
To thema einai oti praktika kaneis mas den mborei na apodeiksei tpt...sigoura den eimai o katalhlos "gia na traviksei to sxoini" k na to ftasei sta akra apla ithela na katathesw thn prosopikh mou apopsh k ta symberasmata pou evgala ligo kathysterimena... Lypame pragmatika pou o thesmos exei perasei se auto to epipedo...k pou autoi pou symmetexoun den arkestikan sto na exoun oloi ena isaksio autokinito k apla na apodeiksoun mesa apo tous agwnes ston idio tous ton eauto k se olous osous tous parakoulouthoun pios aksizei k pios oxi...ODHGIKA PANTA !!!

Telos thelw k egw na euxaristisw olous osous stekonte dipla mas k mas voithoun se kathe agwna...alla panw apo ola ton Nikola pou me embisteftike arxika san synodhgo tou se syndyasmo me thn apoxh tou Lefteri ...k pou synexizei k me embisteuete parola ta lathoi mou k thn poly mikrh embeiria pou exw...

Nikola na 'sai sigouros oti sto Paladio tha kanw oti kalytero mborw ...k elpizw na k me thn voitheia ths tyxhs pou panta xreiazete Wink ... k mexri stigmhs den eixame na kataferoume kati kalytero... Smile



p.s. MAS LEIPOUN MERIKA ALOGA...PERISEVOUN SE KANENAN MIPOS???? ...AS EINAI K MOULARIA DEN MAS PEIRAZEI Razz
Lyk - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:43:05
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Ελπίζω να μην χρειαστούμε άλλη φορά κάτι τέτοιο Cool


Highlights:
1. H λευκή εκπληκτική Corolla
2. Το πριόνι του Παραδείση
3. Η σαφέστατη βελτίωση των χρόνων του Νίκου στο 2ο & 3ο πέρασμα
4. Ο απίστευτος χρόνος του Παπαδογεώργου Mad
5. Ο Βωβός που χωρίς οπτικά Μάγγελ τυφλώθηκε
6. Τα ανύπαρκτα babes στο χώρο
7. Τα χωμάτινα ημισλικ του Λυκούργου
8. Το team Πλωμάρι που έδωσε ρεσιτάλ γέλιου


Alexi...rwta ton Niko na sou pei pws pas me imislick sthn lasph.... AAAAASTOOOOOOOOOOOO......
Stevon - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:47:03
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:

Μεθυσμενοι ησασταν πρωι πρωι;;;



Σά δεν ντρέπεσαι......να μας κατηγορείς.....εμείς δέν ήπιαμε τίποτα.....ήμασταν μια χαρά...

Ά ρε κ@ργιόλληηη...Τόοοληηηη...... Laughing Laughing Laughing Silly Silly
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:51:55
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά ντε

Πάντως καλά τα λέει ο Λυκούργος Wink
Stevon - Δευ 13 Νοέ 2006, 12:55:37
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Σ'αγαπάω ρε Τόληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη


Νά σου πώ..
Πάρε το κουβαδάκι σου και πάμε εδώ...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?p=178718#178718
Lef205 - Δευ 13 Νοέ 2006, 13:38:48
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Ρεεεεεε
γιαυτο καθε φορα που ερχομουν σερβις όλοι μας κοιταζαν?????
Μεθυσμενοι ησασταν πρωι πρωι;;;
PLOMARI RACING TEAM

Αστα ρε Νικο . . . ειχανε ρουφηξει ολη τη Μυτιλληνη και το τενεσί!
Το πρωι ειδα και επαθα να τους σηκωσω, ασε για αυτες τις αθυροστομιες τους για το κ@ριολι και τολ πληγωμενο Τολη.
Παντως τελικα αρχιζω να καταληγω οτι αυτα μενουν απο τους αγωνες και τιποτε αλλο.
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 13:50:59
Θέμα δημοσίευσης:
Italy here we come Exclamation

Lef205 έγραψε:
Παντως τελικα αρχιζω να καταληγω οτι αυτα μενουν απο τους αγωνες και τιποτε αλλο.


Αυτό ξαναπέστο Exclamation
Lef205 - Δευ 13 Νοέ 2006, 13:53:42
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Italy here we come Exclamation

[


Ειπαμε . . . αυτο ειναι στο προγραμμα του 2007!
Καλυτερα ενας αγωνας με ασφαλεια παρα πολλοι με ανασφαλεια!
Stevon - Δευ 13 Νοέ 2006, 14:14:03
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Italy here we come Exclamation



Ειπαμε . . . αυτο ειναι στο προγραμμα του 2007!
Καλυτερα ενας αγωνας με ασφαλεια παρα πολλοι με ανασφαλεια!



Έτσι , έτσι...να ετοιμάζεται η ομάδα για τα εξωτερικά....
MEMsound - Δευ 13 Νοέ 2006, 14:17:00
Θέμα δημοσίευσης:
... Wink Wink
Stevon - Δευ 13 Νοέ 2006, 14:28:07
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
....
Φάγαμε πρώτα κάτι (γιατί ο chief μηχανικός θα μας έμενε στα χέρια) και μετά ακολουθήσαμε το ρεύμα Wink

Βρήκαμε το προβλεπόμενο μέρος και γυρίσαμε στο Hotel για να αφήσουμε τον μικρό της παρέας να πάει για νάνι και περιμέναμε τον Σπύρο - Πας Ζωγράφου, για να έρθεi!

Μετά από 10 ώρες που ήρθε πήγαμε στο άνωθεν local μαγαζάκι ήπιαμε τις μπόμπες μας καθώς και μπυρίτσα στο τέλος για γεύση και τελικά την κάναμε για ξενοδοχείο.Στάση όμως πρώτα για Πλωμάρι και κατευθείαν στο δωμάτιο για καταστάσεις 5ήμερης Exclamation
Κατά τις 5+ όταν και κάποιος καψουρεμένος ξεράθηκε μπορέσαμε και οι υπόλοιποι να κοιμηθούμε Very happy ....



Καλά ρέ......!!!
Είναι δυνατόν να ξεχάσεις το απίστευτο δίπατο παγωτο...????
Τσ...τσ..τσ.....
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 15:24:31
Θέμα δημοσίευσης:
Stevon έγραψε:
Lef205 έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Italy here we come Exclamation



Ειπαμε . . . αυτο ειναι στο προγραμμα του 2007!
Καλυτερα ενας αγωνας με ασφαλεια παρα πολλοι με ανασφαλεια!



Έτσι , έτσι...να ετοιμάζεται η ομάδα για τα εξωτερικά....


Εγώ πάντως το δηλώνω και δεσμεύομαι δημοσίως ότι θα ακολουθήσω και θα βοηθήσω όποτε μου ζητηθεί Exclamation
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 15:51:33
Θέμα δημοσίευσης:
Me 2.....
COOL ALEXIS - Δευ 13 Νοέ 2006, 17:20:21
Θέμα δημοσίευσης:
Άντε και με το καλό να κάνουμε και το ανάλογο topic και να αρχίσουμε τις ετοιμασίες Wink
vinman - Δευ 13 Νοέ 2006, 17:40:55
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έχω να πώ κάτι για χτές....Με κάλυψαν όλοι με τα παραπάνω posts... Wink
Για μια ακόμη φορά πολλά συγχαρητήρια Νίκο για τον χθεσινό σου αγώνα.... Wink Wink
Επίσης ένα ακόμα ευχαριστώ στον πατέρα του Νίκου για την πολύ ευγενική κίνηση που έκανε προς όλους μας μετά το τέλος του αγώνα.....Του το χρωστάμε και θα είναι και πολύ σύντομα.... Wink
Όσο για τα υπόλοιπα μουρλοκομεία της παρέας θέλω μόνο να πώ ένα πράγμα.....Να μείνετε για πάντα μουρλοκομεία γιατί αυτό είναι τελικά που μένει... Wink
glf - Δευ 13 Νοέ 2006, 18:20:34
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:

Παντως τελικα αρχιζω να καταληγω οτι αυτα μενουν απο τους αγωνες και τιποτε αλλο.


αυτό ακριβώς. αν εκτιμήσεις αυτό, μετά σου μένει να γελάς μέ όλα τα κουφά που θα βλέπεις και θα αρχίσεις να λυπάσαι κιόλας μερικούς...
εγώ σπάω πλάκα πάντως Smile
Road_Runner - Δευ 13 Νοέ 2006, 18:45:31
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:

Παντως τελικα αρχιζω να καταληγω οτι αυτα μενουν απο τους αγωνες και τιποτε αλλο.


Αυτό είναι το σίγουρο... Δεν πρόκειται να ξεχάσω το "Τι μου λεει..... Τολη........" και το ΓΡΑΑΑΑΑΑΛΛΛΛΥΥΥΥΥΥΥ την ώρα που έφευγα για το 2ο σκέλος.... έτσι έφυγε το αγχος....

Παντως δεν ειναι το μονο... Παντα θα θυμαμαι το ποσο πολυ ευχαριστήθηκα την οδήγηση στο 2ο-3ο σκελος...
Ειδικά ένα σκηνικό στην 8η ειδική......... Laughing Rolling eyes Laughing Rolling eyes
Lef205 - Τρι 14 Νοέ 2006, 00:49:50
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Stevon έγραψε:
Lef205 έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Italy here we come Exclamation



Ειπαμε . . . αυτο ειναι στο προγραμμα του 2007!
Καλυτερα ενας αγωνας με ασφαλεια παρα πολλοι με ανασφαλεια!



Έτσι , έτσι...να ετοιμάζεται η ομάδα για τα εξωτερικά....


Εγώ πάντως το δηλώνω και δεσμεύομαι δημοσίως ότι θα ακολουθήσω και θα βοηθήσω όποτε μου ζητηθεί Exclamation


Εγω να δειτε ποσο θελω να πραγματοποιηθει αυτο!
Μεσα στη χρονια πιστευω να κανουμε εστω και εναν οπωσδηποτε!
Παντως τα @ρχιδια της ομαδας φανηκαν το Σαββατο το βραδυ,οχι αυτου που χειριζονταν τα εργαλεια,αλλα ολων οσοι ειμασταν απο πανω και εκαναν την ωρα να περασει ευχαριστα, το κρυο ζεστη και το αγχος αστεια!
Α! και αν μας πουν καβαλημενους . . . ναι ειμαστε και το γουσταρουμε παρα πολυ!
vinman - Τρι 14 Νοέ 2006, 01:01:16
Θέμα δημοσίευσης:
Lef205 έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Stevon έγραψε:
Lef205 έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
Italy here we come Exclamation



Ειπαμε . . . αυτο ειναι στο προγραμμα του 2007!
Καλυτερα ενας αγωνας με ασφαλεια παρα πολλοι με ανασφαλεια!



Έτσι , έτσι...να ετοιμάζεται η ομάδα για τα εξωτερικά....


Εγώ πάντως το δηλώνω και δεσμεύομαι δημοσίως ότι θα ακολουθήσω και θα βοηθήσω όποτε μου ζητηθεί Exclamation


Εγω να δειτε ποσο θελω να πραγματοποιηθει αυτο!
Μεσα στη χρονια πιστευω να κανουμε εστω και εναν οπωσδηποτε!
Παντως τα @ρχιδια της ομαδας φανηκαν το Σαββατο το βραδυ,οχι αυτου που χειριζονταν τα εργαλεια,αλλα ολων οσοι ειμασταν απο πανω και εκαναν την ωρα να περασει ευχαριστα, το κρυο ζεστη και το αγχος αστεια!
Α! και αν μας πουν καβαλημενους . . . ναι ειμαστε και το γουσταρουμε παρα πολυ!


Thumb Left
COOL ALEXIS - Τρι 14 Νοέ 2006, 09:06:15
Θέμα δημοσίευσης:
That's the way I want I like it...

Aha aha Wink


Υπόψιν το Παλλάδιο είναι κοντά Twisted evil
Stevon - Τρι 14 Νοέ 2006, 10:06:40
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπόν με τόσα που ειπώθηκαν , δέν έχω να πώ και πολλά πράγματα....
Άρα έχουμε και λέμε:
Στα του αγώνα ,Νίκος- Λυκούργος με κάλυψαν
Στα της διασκέδασης καθώς και στα παραλειπόμενα του αγώνα , καλύφθηκα απο Λευτέρη-Αλέξη...

Άρα το μόνο που έχω να πώ είναι ΝΙΚΟ συγχαρητήρια για ακόμα μία φορά γιατί κάνεις περίφανο το Club , αλλά κυρίως επειδή έχοντας μία πλήρως ερασιτεχνική συμμετοχή καταφέρνεις(μόνο με την αγάπη για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό & το πάθος σου) να ταπεινώνεις οδηγούς & αυτοκίνητα τα οποία υποστηρίζονται απο Επίσημες Αντιπ. (δλδ μεγάλο stock απο ανταλλακτικά ,4-5 μηχανικούς κτλ..κτλ..κτλ..)
xrisa-xs - Τρι 14 Νοέ 2006, 10:13:04
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο συγχαρητήρια και από μένα για τη μέχρι τώρα πορεία σου. Μπορείς να φτάσεις ψηλά (με αυτή την ομάδα στο πλευρό σου σίγουρα! Wink )

αν είναι για εξωτερικό ευχαρίστως ακολουθώ και γώ, αρκεί να ξέρω από νωρίς τις ημερομηνίες..... αν είναι και στη γείτονα χώρα δε! έρχομαι με τα τέσσερα! Multi color
Road_Runner - Τρι 14 Νοέ 2006, 10:21:54
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ παιδια για τα καλά σας λόγια. Αλλά πάνω απ' όλα σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας. Το ξέρετε καλά ότι αν δεν ήσασταν εσείς πολλά πράγματα θα ήταν αλλιώς.
COOL ALEXIS - Τετ 22 Νοέ 2006, 10:30:59
Θέμα δημοσίευσης:
Ράλλυ Παλάδιο!!!


vinman - Κυρ 26 Νοέ 2006, 06:42:01
Θέμα δημοσίευσης:
Νικόλα...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Exclamation Exclamation Exclamation

Να πάνε όλα καλά και πάνω απο όλα να το διασκεδάσεις όσο καλύτερα γίνεται... Wink
Road_Runner - Κυρ 26 Νοέ 2006, 20:39:08
Θέμα δημοσίευσης:
Τέλος καλό, όλα(Wink καλα.......
Τα υπόλοιπα αύριο...
DINIOS - Κυρ 26 Νοέ 2006, 21:32:25
Θέμα δημοσίευσης: Last race 206 cup
Mπραβο στα παιδια Νικο κ Λυκούργο!!!

ΥΓ: χαρηκα κ για οσα παιδια γνωρισα σήμερα!!!


DINIOS - Κυρ 26 Νοέ 2006, 21:42:57
Θέμα δημοσίευσης:





tsosmoulis - Δευ 27 Νοέ 2006, 08:33:46
Θέμα δημοσίευσης:
μπράβο νικόλα Clapping
glf - Δευ 27 Νοέ 2006, 10:33:15
Θέμα δημοσίευσης:
ήταν καλή σαιζόν ε? Very happy
Road_Runner - Δευ 27 Νοέ 2006, 10:40:30
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά ήταν. Απλά δεν ήταν όλα όπως τα περίμενα... Θα τα αναλύσω κάποια στιγμή. Αλλά η πρώτη μου χρονιά σου αγώνες γενικά που αφήνει μια γλυκιά έως πολύ γλυκιά γεύση...
tsosmoulis - Δευ 27 Νοέ 2006, 10:51:02
Θέμα δημοσίευσης:
φαντάσου του χρόνου τί γεύση θα σου αφήσει που θα είσαι και πρώτος Thumbs Up Yahoo!
Road_Runner - Δευ 27 Νοέ 2006, 11:57:03
Θέμα δημοσίευσης:
Shocked Λες????? ΜΑΚΑΡΙ!!!!!
MEMsound - Δευ 27 Νοέ 2006, 11:59:57
Θέμα δημοσίευσης:
έχεις ακούσει το ανέκδοτο με τον Τοτό και τα γατάκια...

Έτσι θα σε πάω (για να πας...) του χρόνου... ΑΚΟΥΣ... Cool Twisted evil Cool Twisted evil Laughing Laughing Laughing Laughing
COOL ALEXIS - Δευ 27 Νοέ 2006, 12:53:54
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
έχεις ακούσει το ανέκδοτο με τον Τοτό και τα γατάκια...

Έτσι θα σε πάω (για να πας...) του χρόνου... ΑΚΟΥΣ... Cool Twisted evil Cool Twisted evil Laughing Laughing Laughing Laughing


Σεμνά μωρέ το παιδί και δεν ξέρει από τέτοια...

Κάθε φορά που θα αφήνεις γκάζι θα πέφτει σφαλιάρα του χρόνου Laughing Laughing

Αεροπορία Scatter ρώτα και την μοδίστρα του club Rolling eyes
MEMsound - Δευ 27 Νοέ 2006, 13:03:40
Θέμα δημοσίευσης:
...καλά... ετοιμάσου για παράνομες δοκιμές στο Ντράφι...
όχι στον γνωστό δρόμο...
Υπάρχει και "στενή" πίστα... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
...και θα βρούμε και χωμάτινη... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
COOL ALEXIS - Δευ 27 Νοέ 2006, 13:09:49
Θέμα δημοσίευσης:
Από Χωμάτινες δόξα το θεό, άλλο τίποτα Exclamation

Σε βλέπω Νικολάκη να ξεσκίζεσαι στα χιλιόμετρα μέχρι τον πρώτο αγώνα Twisted evil Twisted evil Twisted evil

ΥΓ Να κατέβαινε κι ο Steve να τον έσμπρωχνε λιγάκι ?
Sidobre - Δευ 27 Νοέ 2006, 13:19:58
Θέμα δημοσίευσης:
Nίκο συγχαρητήρια και από εμένα και γραπτά για την καλή πρώτη χρονιά σου. Τα αποτελέσματα γνωρίζεις καλά ότι έρχονται μετά από πολύ δουλειά και πολύ προσπάθεια.

Εχεις καιρό περίπου 1 μήνα να ξεκουραστείς και μετά θα ξεκινήσεις ένα πολύ καλό πρόγραμμα. Θα τα πούμε και από κοντά...

Επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους βοήθησαν την χρονιά που πέρασε στο τμήμα υποστήριξης. Μετά και από το περασμένο Σ/Κ, βγάλαμε πολύ καλά συμπεράσματα και προγραμματίζουμε λίγο την νέα χρονιά...

Νέα θα υπάρξουν σύντομα σχετικά με την υποστήριξη που το '07 θα κάνει πολύ ισχυρή την παρουσία της.....
Road_Runner - Δευ 27 Νοέ 2006, 13:43:21
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
έχεις ακούσει το ανέκδοτο με τον Τοτό και τα γατάκια...


Όχι. Για να το ακούσω...
plaketokofths - Δευ 27 Νοέ 2006, 13:44:29
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ Νικόλα σου εύχομαι, όπως και σε όσους άλλους αγωνίζονται να είναι πάντα καλά, μετά να ευχαριστιούνται τον αγώνα και μετά τα ψηλά σκαλοπάτια.
Καλή συνέχεια...
volvos - Δευ 27 Νοέ 2006, 13:47:29
Θέμα δημοσίευσης:
νικο χιλια μπραβο...
και πανω απο ολα που δεν εχασες τη ψυχραιμια-ηθος σου με αυτα που ειδες-αντιμετωπισες...

να ξερεις οτι παντα μα παντα αυτοι που αξιζουν φαινονται...σε αυτους που αξιζει να τους δουν Cool



υ.γ. εγω ξερω χωματινη στη πεντελη που παραλιγο να τουμπαρω με σταρλετ οταν μικρος και αθωος ειχα παει για χορτα-βλητα Laughing
Gr@lly - Δευ 27 Νοέ 2006, 14:49:36
Θέμα δημοσίευσης:
Ελα τωρα θα εχεις και παρεα. Θα λιωσεις πολλα λαστιχα
θα κοιταξεις και για κανενα δωρεαν βενζιναδικο και θα πας μια χαρα.
Για αρχη πηγες πολυ καλα..
Καλη ξεκουραση και καλη χρονια.
Τα δεοντα στον καφε............

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Road_Runner - Δευ 27 Νοέ 2006, 19:12:48
Θέμα δημοσίευσης:
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Η στήριξη από το κλαμπ καθ' όλη την διάρκεια της χρονιάς ήταν καθοριστική για την εξέλιξη...
Πάντως χαίρομαι γιατί το πρωτάθλημα πήγε εκεί που έπρεπε να πάει και όχι εκεί που κάποιοι ήθελαν......
Θα συμφωνήσω με αυτά που είπε ο παναγιώτης...
MEMsound - Δευ 27 Νοέ 2006, 21:30:23
Θέμα δημοσίευσης:
Το ασφάλτινο Σάββατο -> http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=206cup-news-article&article_id=11492&race_id=0
Η χωμάτινη Κυριακή -> http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=206cup-news-article&race_id=0&article_id=11508

και 2 πολύ όμορφες φωτογραφίες από το rally.gr
http://www.rally.gr/data/photo-large/30451.JPG
http://www.rally.gr/data/photo-large/30477.JPG
Steve - Τρι 28 Νοέ 2006, 10:51:30
Θέμα δημοσίευσης:
Λίιιγο λάσπη είχε ε? Razz

Συγχαρητήρια Νικόλα! Wink

COOL ALEXIS έγραψε:
ΥΓ Να κατέβαινε κι ο Steve να τον έσμπρωχνε λιγάκι ?


Ξέρω γω?

Θέλετε? Very happy
Road_Runner - Τρι 28 Νοέ 2006, 12:18:26
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ Σταύρο!
Είχε λίγο λάσπη... Και μέσα στο αμάξι μπήκε λίιιιιγο
Για κατέβα σιγά σιγά.... Και φέρε και μια πάστα....
Steve - Τρι 28 Νοέ 2006, 12:28:40
Θέμα δημοσίευσης:
Έκοψε λόρδα με τόσους αγώνες, ε? Razz
gonakinen - Πεμ 30 Νοέ 2006, 04:33:55
Θέμα δημοσίευσης:
Νικολάρα συγχαρητήρια κι από μένα, απέδειξες πολλά σε όλους μας, αλλά κυρίως στην πάρτη σου, και κυρίως αυτό ειναι που μετράει, αφού οι αγώνες είναι προσωπική μας ευχαρίστηση κι εσύ το απέδειξες με τον τρόπο που αντιμετώπισες όλη την (πρώτη σου) αγωνιστική χρονιά...

Μ'άρεσε κατ'αρχήν το κλίμα που υπήρχε στην ομάδα, που ήταν και παρέα ταυτόχρονα, και με την πατρική υποστήριξη πάντα από κοντά κάτι πολύ βασικό.
Επίσης, μπράβο που τα αποτέλέσματα αντιπάλων σου δεν σε παρέσυραν σε άσκοπες σπατάλες χρημάτων,επιπόλαιες εξόδους κτλ.. αλλά παρέμενες στο στοχο σου που ήταν μια αξιοπρεπή εμφάνιση και παντα η επιστροφή ολόκληρου του αυτοκινήτου... Wink

Σου ευχομαι και του χρόνου να πραγματοποιήσεις τους στόχους σου κι εγώ θα'μαι κάπου στη μέση της ΕΔ να πετάγομαι ξαφνικά να σου λέω να το σανιδώσεις...
Road_Runner - Πεμ 30 Νοέ 2006, 11:13:05
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
Αν και λόγω άγχους δεν μπορέσαμε να τα πούμε πολύ, σ'ευχαριστώ πολύ που ήρθες καιμε ενθάρυνες με τον τρόπο σου...
Απλά πρέπει να δεις το ιν καρ. Να δεις τι έλεγα μόλις κατάλαβα ότι είσαι εσύ.... Γιατί αργησα να το καταλάβω... Τόσο καιρό είχα να σε δω Laughing
Ελπίζω και του χρόνου να κάνεις τα ίδια.... Wink
gonakinen - Παρ 01 Δεκ 2006, 20:39:51
Θέμα δημοσίευσης:
Μετά που με κατάλαβες, φαντάζομαι τι θα έλεγες. ελπίζω πριν με καταλάβεις να μην έλεγες 'ποιος μαλ**ας μπαίνει η μέση..?! Twisted evil '

Αν και δεν ξέρω αν με ξαναδείς μέσα σε ΕΔ από του χρόνου, εκτός αν σου αναβοσβήνω τα φώτα στο καθρέφτη.... Shocked
Steve - Παρ 01 Δεκ 2006, 20:52:37
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Αν και δεν ξέρω αν με ξαναδείς μέσα σε ΕΔ από του χρόνου, εκτός αν σου αναβοσβήνω τα φώτα στο καθρέφτη.... Shocked


Ώπα ρε Taxi... Razz
Road_Runner - Σαβ 02 Δεκ 2006, 00:03:57
Θέμα δημοσίευσης:
Θα πάρεις Junior για του χρόνου τελικά;
vinman - Σαβ 02 Δεκ 2006, 00:09:54
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Μετά που με κατάλαβες, φαντάζομαι τι θα έλεγες. ελπίζω πριν με καταλάβεις να μην έλεγες 'ποιος μαλ**ας μπαίνει η μέση..?! Twisted evil '

Αν και δεν ξέρω αν με ξαναδείς μέσα σε ΕΔ από του χρόνου, εκτός αν σου αναβοσβήνω τα φώτα στο καθρέφτη.... Shocked


Shocked Shocked Shocked
What's up doc??
gonakinen - Δευ 04 Δεκ 2006, 04:41:39
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι στο πρόγραμμα εδώ και καιρό, αλλά απ'την αρχή του νέου έτους θα αποφασίσω σίγουρα.
Εχω βρει ένα παλιό και φτηνό αλλά σε καλή κατάσταση με καθαρή κ ατρακάριστη καρότσα και θα το λύσω ΄θα μπεί ο κλωβός (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να τον κάνω περισσότερων σημείων από αυτά που τρέχουν ήδη) και μετά οτι απαιτεί το cup για να τρέξει.
Αν και ήμουν της αποψης να πάρω έτοιμο αγωνιστικό γιατί συμφέρει συνήθως, μάλλον εδώ θα σθμβεί το αντίθετο.
Θα δείξει...
Δεν ξέρω βέβαια κ ποιο είναι το μέλλον του θεσμού και τι θα γίνει του χρόνου...
vinman - Δευ 04 Δεκ 2006, 06:17:01
Θέμα δημοσίευσης:
Mε το καλό να έχουμε άλλον έναν αγωνιζόμενο στο cup... Wink
MEMsound - Δευ 04 Δεκ 2006, 09:30:10
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!!! Cool Cool
Road_Runner - Δευ 04 Δεκ 2006, 09:30:55
Θέμα δημοσίευσης:
Τα μεχρι τωρα στοιχεια λένε ότι του χρόνου θα γίνει το καπ.
Για να είσαι και σίγουρος πάρε και ένα τηλ στον κονδορα και ρώτα τον Λεγακη.
Ότι θελήσεις παρε με τηλ... Οτιδήποτε...
COOL ALEXIS - Δευ 04 Δεκ 2006, 12:14:09
Θέμα δημοσίευσης:
Κανονίστε να δω κάνεναν πάνω από εσάς.... Twisted evil
Lef205 - Δευ 04 Δεκ 2006, 16:15:52
Θέμα δημοσίευσης:
gonakinen έγραψε:
Είναι στο πρόγραμμα εδώ και καιρό, αλλά απ'την αρχή του νέου έτους θα αποφασίσω σίγουρα.
Εχω βρει ένα παλιό και φτηνό αλλά σε καλή κατάσταση με καθαρή κ ατρακάριστη καρότσα και θα το λύσω ΄θα μπεί ο κλωβός (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να τον κάνω περισσότερων σημείων από αυτά που τρέχουν ήδη) και μετά οτι απαιτεί το cup για να τρέξει.
..

ο κλωβος ειναι ελευθερος!
Γιωργο φτιαχτο ραψτο καλα ωστε και καπ να μη γινει του χρονου να μπορεις να το τρεξεις χωμα! Wink
gonakinen - Τρι 05 Δεκ 2006, 03:48:09
Θέμα δημοσίευσης:
Χώμα??? Tarmac δαγκωτό...
Αμα δεν τρέξει, πάει Α6 και παγκρήτιο πρωτάθλημα σπριντ.
abaleo - Παρ 29 Ιούν 2007, 01:53:25
Θέμα δημοσίευσης: junior cup 2007?
τελικά γίνεται φέτος το junior cup;;;
Ghost Dog - Παρ 29 Ιούν 2007, 01:56:22
Θέμα δημοσίευσης: Re: junior cup 2007?
abaleo έγραψε:
τελικά γίνεται φέτος το junior cup;;;

Oχι...
abaleo - Παρ 29 Ιούν 2007, 02:04:40
Θέμα δημοσίευσης:
κρίμα... θα ήταν καλή ευκαιρία για νέα παιδιά να διακριθούν

οι περσινοί του cup τρέχουν πουθενά αλλού φέτος; μπορεί να την "παλέψει" ο τίμιος 8βάλβιδος σε σύγκριση με άλλα (ίσως δυνατότερα) αγωνιστικά; Road Runner;
Road_Runner - Παρ 29 Ιούν 2007, 13:25:39
Θέμα δημοσίευσης:
Τρέχουμε σε διάφορους αγώνες κάποιοι από εμας...

Το 1.4 8ν μοτερ της πεζο, μπροστά στο 1.3 του ραλλυ δεν λεει τιποτα...
Βεβαια το junior ειναι απλα το καλύτερο αυτοκίνητο για να ξεκινήσει κάποιος. Στο αυτοκίνητο αυτο ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ.
Λόγω της έλλειψης δύναμης εν αντιθέση με την πολύ φιλική συμπεριφορά του, σε μαθαίνει να οδηγείς. Μαθαίνεις να μην πατάς πλλά φρένα. Να χρησιμοποιείς το βάρος και την φόρα του αυτοκινήτου για να στρίψεις, Μαθαίνεις να το γλυστράς για να στρίβεις σωστά... Όλα αυτά άργησα 1 χρονο να τα μάθω.. Αν γινόταν άλλον ένα χρόνο το καπ θα ήμουν ετοιμος πιστεύω... Και ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ!!!!
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr