PSClub - Hellas

Εσωτερικό και Αμάξωμα - 206 - Πατάκια

StAkIS - Κυρ 06 Οκτ 2002, 13:35:58
Θέμα δημοσίευσης: 206 - Πατάκια
Μήπως γνωρίζει κανένας, που μπορώ να βρω επιτέλους πατάκια που να ταιριάζουν απόλυτα στο 206?

Της μάνας του, που τα είχα πάρει δώρο με την αγορά του αυτοκινήτου (της PEUGEOT) φθαρθήκαν γρήγορα και εκτός των άλλων έχω ακούσει ότι είναι ακριβά! Τίποτα καλής ποιότητας?

Έχω ψάξει παντού, αλλά δεν έχω βρει τίποτα της προκοπής! Αγόρασα από το Continent, καλής ποιότητας, που έλεγαν ότι έκαναν για 206, αλλά σ@@@α! Τσάμπα αγορά! Ούτε που κάνουν!

Καμμιά ιδέα?
Svstouk - Κυρ 06 Οκτ 2002, 14:49:09
Θέμα δημοσίευσης:
Απόλυτα να ταιριάζουν εκτός της μάνας του μου φαίνεται δύσκολο να βρεις.

Πάντως σκέψου να πάρεις κάποια, τα οποία στο σημείο που ακουμπούν οι φτέρνες μας έχουν μέταλλο (έχετε δει τέτοια πατάκια; Εμένα κάπου στη Νίκαια τα πήρε το μάτι μου, αλλά δεν θύμάμαι πού).

Θα μου πεις γιατί να πάρω τέτοια πατάκια. Γιατί, προσωπικά μιλάω, το καουτσούκ των πατακιών μου κάνει χάλια τα παπούτσια! Cool Δεν με ενδιαφέρει, όσο και να κοστίζουν, εγώ αυτά θα πάρω Mr. Green
Byron206 - Κυρ 06 Οκτ 2002, 14:51:11
Θέμα δημοσίευσης:
VINI θα ηθελες να μας πεις τα δικα σου πατακια απο που τα πηρες? Αν ειδα καλα Peugeot Sport......
Αλεξ@νδρος - Κυρ 06 Οκτ 2002, 16:15:30
Θέμα δημοσίευσης:
Πατακια ακριβως μαλλον μονο απο την αντιπροσωπεια...Εγω εχω παρει λαστιχενια μπλε σκουρο 10000δρχ τα οποια αμα θες κοβονται στα μετρα σου και η μαρκα ειναι PACKY PODA τα εξτρα μακρια
DimiP - Κυρ 06 Οκτ 2002, 17:57:55
Θέμα δημοσίευσης:
προς ολους τους ενδιαφερομενους για αυθεντικα 206 πατακια:

Υπαρχουν δημοσιευμενα στον επισημο οδηγο Accessories 206 , 5 ειδων πατακια κομμενα και ραμενα για 206.
Τα υλικα : μοκετα , καουτσουκ.
τα 5 ειδη προκυπτουν απο τον συνδιασμο σχεδιου και υλικου κατασκευης.
ΠΡΟΣΟΧΗ !! ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ !!
εφαρμοζουν μεν τελεια αλλα ειναι ακριβα.
Συγκεκριμενα το καλυτερο (για μενα) σχεδιο και καλουπι (εχει κατι σαν "γεισο" ωστε να μην αφηνει να περνανε χωματα και πετρεσ και σκουπιδια απο κατω) εχει 30.000 δρχ . το σετ.
Φυσικα τα καουτσουκ-ενια ειναι πιο φθηνα αλλα και λιγοτερο ομορφα.
Τον καταλογο με τα Accessories 206 μπορειται να τον προμηθευτειτε απο ολα τα εξουσιοδοτημενα Peugeot.
Κυκλοφορουν και στην Αγγλια με τις ιδιες τιμες , αν υπολογισει κανεις και τα μεταφορικα συμφερει να τα αγορασει απο εδω.
Vini - Κυρ 06 Οκτ 2002, 18:41:18
Θέμα δημοσίευσης:
Και όπως λέει και ο Dimip διαβάζοντας το κατάλογο των Accessories του 206 θα δείτε τα πατάκια μου τα 3D* για το 206....αξεπέραστη ποιότητα και φταγμένα μόνο για το 206 σε 3 τύπους....με τα λογότυπα 206...

*3D = με πλαινά τοιχώματα ώστε να κλείνει η ταπετσαρία και να μην μπαίνουν βρωμιές από κάτω. Μπρος-πίσω...

Τιμή? ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ! Περί τις 20.000δρχ....αλλά ΑΘΑΝΑΤΑ....

Βyron καλά τα Peugeot Sport με τα λόγότυπα 206 και Peugeot Sport? Το πατάκι μου έχει και nikel.... Δυστυχώς όμως όλο το σενάριο είναι πατέντα by Vini....και εκτέλεση by Peugeot...όταν το παρήγγειλα.... Το nikel είναι της RichBrook .... ενώ τα λογότυπα της PSport είναι δώρο από μαγαζί....


Alex - Κυρ 06 Οκτ 2002, 21:27:45
Θέμα δημοσίευσης:


Πως το κοβετε αυτο?

Πατακια απο βουρτσισμενο αλουμινιο...

Αυτο το χα βρει στο εξωτερικο πριν 2 χρονια αλλα εκτος απο την φωτο στο σκληρο μου δεν μπορω να ξαναβρω το site στο οποιο ηταν. Ειχα στειλει και email και μου χαν πει απο 30 εως 50 χηνες περιπου αν θυμαμαι καλα... Παντως ειναι καλη φαση...
teoman - Δευ 07 Οκτ 2002, 11:22:35
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Και όπως λέει και ο Dimip διαβάζοντας το κατάλογο των Accessories του 206 θα δείτε τα πατάκια μου τα 3D* για το 206....αξεπέραστη ποιότητα και φταγμένα μόνο για το 206 σε 3 τύπους....με τα λογότυπα 206...

*3D = με πλαινά τοιχώματα ώστε να κλείνει η ταπετσαρία και να μην μπαίνουν βρωμιές από κάτω. Μπρος-πίσω...

Τιμή? ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ! Περί τις 20.000δρχ....αλλά ΑΘΑΝΑΤΑ....

Βyron καλά τα Peugeot Sport με τα λόγότυπα 206 και Peugeot Sport? Το πατάκι μου έχει και nikel.... Δυστυχώς όμως όλο το σενάριο είναι πατέντα by Vini....και εκτέλεση by Peugeot...όταν το παρήγγειλα.... Το nikel είναι της RichBrook .... ενώ τα λογότυπα της PSport είναι δώρο από μαγαζί....


Είναι πολύ όμορφα vini.Τα είχα τσεκάρει και στην συνάντηση.
Αν μπορείς πες και την τιμή για το διακοσμητικό αλουμινένιο κομμάτι στα πλαϊνά.Όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πει-αν θυμάμαι καλά- 25000 και τα μισά για το πλαστικό...
Ady - Δευ 07 Οκτ 2002, 13:48:58
Θέμα δημοσίευσης:
Πατάκια καουτσούκ από αντιπροσωπεία 29 ευρώ, πρόσφατα αγορασμένα.

Ευκολία στο πλύσιμο με νεράκι, ούτε σαπουνάδες, ούτε σκούπες,
στεγνώνουν σε 10 λεπτά.
DimiP - Δευ 07 Οκτ 2002, 14:03:28
Θέμα δημοσίευσης:
προς οσους λατρευουν τα πατακια με νικελ/αλουμινιο/μεταλλο.
εχετε σκεφτει πως θα ειναι (πως θα φαινονται) τα πατακια σας μετα απο 6 μηνες και μαλιστα χειμωνιατικους με λασπες , χωματα και πετρες που θα τριβονται γρατσουνωντας το μεταλλο κατω απο τα ποδια σας;;;;
δεν ειναι καλυτερα η μοκετουλα η αθανατη που βγαινει και πλενεται κιολας απο το μεταλλο ;;; εκτος κιαν οδηγειτε με ...καλτσες.

λοιπον περιμενω.... βαρατε ολοι μαζι ΤΩΡΑ!!! 0X Mr. Green 0X
teoman - Δευ 07 Οκτ 2002, 14:08:30
Θέμα δημοσίευσης:
DimiP έγραψε:
προς οσους λατρευουν τα πατακια με νικελ/αλουμινιο/μεταλλο.
εχετε σκεφτει πως θα ειναι (πως θα φαινονται) τα πατακια σας μετα απο 6 μηνες και μαλιστα χειμωνιατικους με λασπες , χωματα και πετρες που θα τριβονται γρατσουνωντας το μεταλλο κατω απο τα ποδια σας;;;;
δεν ειναι καλυτερα η μοκετουλα η αθανατη που βγαινει και πλενεται κιολας απο το μεταλλο ;;; εκτος κιαν οδηγειτε με ...καλτσες.

λοιπον περιμενω.... βαρατε ολοι μαζι ΤΩΡΑ!!! 0X Mr. Green 0X


Τα παίρνεις και τα βάζεις σε έκτακτες περιπτώσεις (πχ στις συναντήσεις μας Wink ).Δεν είναι απαραίτητο να πας στην Αράχωβα με τα nikel πατάκια...
DimiP - Δευ 07 Οκτ 2002, 14:38:46
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:
DimiP έγραψε:
προς οσους λατρευουν τα πατακια με νικελ/αλουμινιο/μεταλλο.
εχετε σκεφτει πως θα ειναι (πως θα φαινονται) τα πατακια σας μετα απο 6 μηνες και μαλιστα χειμωνιατικους με λασπες , χωματα και πετρες που θα τριβονται γρατσουνωντας το μεταλλο κατω απο τα ποδια σας;;;;
δεν ειναι καλυτερα η μοκετουλα η αθανατη που βγαινει και πλενεται κιολας απο το μεταλλο ;;; εκτος κιαν οδηγειτε με ...καλτσες.

λοιπον περιμενω.... βαρατε ολοι μαζι ΤΩΡΑ!!! 0X Mr. Green 0X


Τα παίρνεις και τα βάζεις σε έκτακτες περιπτώσεις (πχ στις συναντήσεις μας Wink ).Δεν είναι απαραίτητο να πας στην Αράχωβα με τα nikel πατάκια...



ετσι μαλιστα.


τι αυτο ηταν μονο
βαρατε ρεεεεε !!![/i] 0X Mr. Green 0X
Vini - Δευ 07 Οκτ 2002, 16:26:10
Θέμα δημοσίευσης:
teoman έγραψε:

Είναι πολύ όμορφα vini.Τα είχα τσεκάρει και στην συνάντηση.
Αν μπορείς πες και την τιμή για το διακοσμητικό αλουμινένιο κομμάτι στα πλαϊνά.Όταν είχα ρωτήσει μου είχαν πει-αν θυμάμαι καλά- 25000 και τα μισά για το πλαστικό...


Οσο λες...περί τις 25.000δρχ.... Wink Wink
Το πλαστικό έχει περί τις 10.000δρχ....
Πιστεύω ότι το μαύρο πλαστικό θα είναι πολύ ποιο μούρη σε ασημένιο χρώμα....άσε που θα είναι και ποιο ανθεκτικό...
Το Νικελ ψιλοχάνεται λιγάκι....

dimip τα δικά μου τα νικελ στα πατάκια βγαίνουν σε χρόνο dt και τα καθαρίζω ξεχωριστά....αφού ΔΕΝ τα έχω βιδώσει.... Wink
Το καλό είναι ότι όλη την βρώμα από τα παπούτσια την μαζεύουν τα νίκελ οπότε τα πατάκια μένουν καθαρά... Wink
Slash - Δευ 07 Οκτ 2002, 22:49:54
Θέμα δημοσίευσης:
Alex έγραψε:


Πως το κοβετε αυτο?

Πατακια απο βουρτσισμενο αλουμινιο...

Αυτο το χα βρει στο εξωτερικο πριν 2 χρονια αλλα εκτος απο την φωτο στο σκληρο μου δεν μπορω να ξαναβρω το site στο οποιο ηταν. Ειχα στειλει και email και μου χαν πει απο 30 εως 50 χηνες περιπου αν θυμαμαι καλα... Παντως ειναι καλη φαση...


Ξέρετε τι βάρος σας προσθέτουν όλα αυτά; (αναφερόμενος σε άλλο post)
Mimis - Τρι 08 Οκτ 2002, 00:46:04
Θέμα δημοσίευσης:
ΑΧ.!!! αυτά τα πατάκια, μου έχουν κάνει την ζωή μου κόλαση... Έχω βαρεθεί να τα τινάζω καθε τρείς και λίγο... Crying or Very sad
PoLiThS - Τρι 08 Οκτ 2002, 02:21:43
Θέμα δημοσίευσης:
3D και παλι 3D.... ¨αριστη ποιότητα μοκέτας με πλαστικό απο κάτω για να μήν περνάνε νερά.. τα έχω 10 μήνες τώρα.... το τί τακούνι έχουν φάει απο το θυλικό μου δέν περιγράφεται αλλα παραμένουν εκεί απτόητα και ετοιμοπόλεμα.... και μιλάμε για τέλεια εφαρμογή... τιμή περίπου 70-75 Ευρώ
Ghost Dog - Τρι 31 Δεκ 2002, 19:00:16
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως αυτά, τα πατάκια αλουμινίου γλιστράνε αρκετά σε μερικές περιπτώσεις; Rolling eyes
DimiP - Τετ 01 Ιαν 2003, 04:08:05
Θέμα δημοσίευσης:
PoLiThS έγραψε:
3D και παλι 3D.... ¨αριστη ποιότητα μοκέτας με πλαστικό απο κάτω για να μήν περνάνε νερά.. τα έχω 10 μήνες τώρα.... το τί τακούνι έχουν φάει απο το θυλικό μου δέν περιγράφεται αλλα παραμένουν εκεί απτόητα και ετοιμοπόλεμα.... και μιλάμε για τέλεια εφαρμογή... τιμή περίπου 70-75 Ευρώ


72 Ευρω για την ακριβεια αλλα νερα ρε ατομο;;; καλα για ψαρεμα πας με το 206 σου;;;;
PoLiThS - Τετ 01 Ιαν 2003, 04:46:07
Θέμα δημοσίευσης:
Η Κούλα παει παντού!! ask Pduke Razz
Ghost Dog - Σαβ 28 Ιούν 2003, 17:21:23
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω τα 3D ταπέτα της Peugeot, και δεν ξέρω για ποιον λόγο (ίσως γιατί βάζω συνέχεια πολλά άτομα και δεν προσέχουν ή δεν τα προσέχουν στο πλυντήριο που το πάω αφού πρόσεξα ότι τα βάζουν επάνω σε ένα σύρμα να στεγνώσουν )αλλά του συνοδηγού έχει τσακίσει πολύ σε μια άκρη και φαίνεται αρκετά άσχημα….. Confused Sad
Καμία ιδέα για να επανέλθει στην κανονική του μορφή και να μη φαίνεται τίποτα αν είναι εφικτό ?
Έχει γίνει κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο ? Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
TZAG - Κυρ 29 Ιούν 2003, 16:21:14
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ βρήκα τα καλύτερα πατάκια που θα μπορούσε να κανείς αγοράσει. Μπορείτε να τα προμηθευτείτε και στην Ελλάδα από την...Sony Ελλάς Shocked

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
DimiP - Κυρ 29 Ιούν 2003, 20:37:19
Θέμα δημοσίευσης:
TZAG έγραψε:
Εγώ βρήκα τα καλύτερα πατάκια που θα μπορούσε να κανείς αγοράσει. Μπορείτε να τα προμηθευτείτε και στην Ελλάδα από την...Sony Ελλάς Shocked

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



οπως εχουμε ξαναπει: "ειναι τρελλοι αυτοι οι ιδιοκτητες 206"
και συνεχιζουν να μας εκπλησουν ... Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes
Ghost Dog - Κυρ 29 Ιούν 2003, 22:28:31
Θέμα δημοσίευσης:
Έχω τα 3D ταπέτα της Peugeot, και δεν ξέρω για ποιον λόγο (ίσως γιατί βάζω συνέχεια πολλά άτομα και δεν προσέχουν ή δεν τα προσέχουν στο πλυντήριο που το πάω αφού πρόσεξα ότι τα βάζουν επάνω σε ένα σύρμα να στεγνώσουν )αλλά του συνοδηγού έχει τσακίσει πολύ σε μια άκρη και φαίνεται αρκετά άσχημα…..
Καμία ιδέα για να επανέλθει στην κανονική του μορφή και να μη φαίνεται τίποτα αν είναι εφικτό ?
Έχει γίνει κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο ?
Rolling eyes Question Mad
Ady - Δευ 30 Ιούν 2003, 09:15:35
Θέμα δημοσίευσης:
PoiSoNeR έγραψε:
Έχω τα 3D ταπέτα της Peugeot, και δεν ξέρω για ποιον λόγο (ίσως γιατί βάζω συνέχεια πολλά άτομα και δεν προσέχουν ή δεν τα προσέχουν στο πλυντήριο που το πάω αφού πρόσεξα ότι τα βάζουν επάνω σε ένα σύρμα να στεγνώσουν )αλλά του συνοδηγού έχει τσακίσει πολύ σε μια άκρη και φαίνεται αρκετά άσχημα…..
Καμία ιδέα για να επανέλθει στην κανονική του μορφή και να μη φαίνεται τίποτα αν είναι εφικτό ?
Έχει γίνει κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο ?
Rolling eyes Question Mad

Υποθέτω ότι έτσι όπως έχει τσακίσει, με τον ίδιο τρόπο μπορεί να ξετσακίσει.

Ασε κάτι βαρύ για πολλή ώρα πάνω του και μπορεί να έρθει στα ίσια του.
Ghost Dog - Δευ 30 Ιούν 2003, 09:39:31
Θέμα δημοσίευσης:
ady έγραψε:
Υποθέτω ότι έτσι όπως έχει τσακίσει, με τον ίδιο τρόπο μπορεί να ξετσακίσει.

Ασε κάτι βαρύ για πολλή ώρα πάνω του και μπορεί να έρθει στα ίσια του.

Η τσάκιση είναι επάνω σε ένα από τα τοιχώματα όποτε δεν μπορώ να βάλω κάτι στο σημείο αυτό…… Rolling eyes
ofitzis - Δευ 30 Ιούν 2003, 09:43:38
Θέμα δημοσίευσης:
PoiSoNeR έγραψε:
Έχω τα 3D ταπέτα της Peugeot, και δεν ξέρω για ποιον λόγο (ίσως γιατί βάζω συνέχεια πολλά άτομα και δεν προσέχουν ή δεν τα προσέχουν στο πλυντήριο που το πάω αφού πρόσεξα ότι τα βάζουν επάνω σε ένα σύρμα να στεγνώσουν )αλλά του συνοδηγού έχει τσακίσει πολύ σε μια άκρη και φαίνεται αρκετά άσχημα…..
Καμία ιδέα για να επανέλθει στην κανονική του μορφή και να μη φαίνεται τίποτα αν είναι εφικτό ?
Έχει γίνει κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο ?


To ίδιο έχει γίνει και σε μένα...έχει τσακίσει η πάνω δεξιά γωνία και μου σπάει τα νεύρα Evil Όποτε βάζω σκούπα στο αμάξι (δυστυχώς σπάνια) κάνω τη γυφτιά και το κολλάω με λίγη ταινία από κάτω,όμως κρατάει άντε το πολύ μια βδομάδα. Όμως φαντάζομαι πως αν παω να πάρω καμιά καλή ταινία (διπλής όψεως) θα κάνω δουλειά...δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη λύση...
Ghost Dog - Δευ 30 Ιούν 2003, 09:48:09
Θέμα δημοσίευσης:
Εμένα είναι χειρότερα γιατί είναι στο αριστερό τοίχωμα ψηλά ψηλά και δεν μπορώ να βάλω ούτε καν κόλλα…… Crying or Very sad
zzzleepy - Δευ 12 Ιαν 2004, 19:48:40
Θέμα δημοσίευσης:
Alex έγραψε:


Πως το κοβετε αυτο?

Πατακια απο βουρτσισμενο αλουμινιο...

Αυτο το χα βρει στο εξωτερικο πριν 2 χρονια αλλα εκτος απο την φωτο στο σκληρο μου δεν μπορω να ξαναβρω το site στο οποιο ηταν. Ειχα στειλει και email και μου χαν πει απο 30 εως 50 χηνες περιπου αν θυμαμαι καλα... Παντως ειναι καλη φαση...


Αυτά τα πατάκια πώς ακριβώς είναι ρε παιδιά; Κανονικά πατάκια που πάνω τους έχουν φύλλο αλουμινίου; Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω τετράγωνα φύλλα τέτοιου αλουμινίου και να τα "καρφώσω" πάνω στα δικά μου πατάκια εκεί ακριβώς που πατάνε οι φτέρνες. Αλλά αυτά τα all-over μου αρέσουν πολύ περισσότερο; Υπάρχουν σε καταστήματα με αξεσουάρ αυτοκινήτων; Γνωρίζει κανείς Θεσσαλονικιός που και πώς;
freestyler - Τετ 14 Ιαν 2004, 20:02:24
Θέμα δημοσίευσης:
re seis ayta den einai dyskolo na ta ftiaksoyme k monoi.... kserw ena magazi sto thiseio poy exei tetoia fylla allouminioy k soy kovei oti theleis... mporeis na paikseis k se paxos lamarinas analogws poso sklhro to theleis... (oso pio lepto toso pio eykola kovetai..) k de tha xoun se kamia periptwsh thn timh poy anaferthike pio panw... zhthma an pane 10 -15 xhnes... egw pantws eixa kopsei tetoia patakia gia to runner poy eixa paliotera k htan mia xara!! apla theloyn kalo voyrtsisma sthn akrh na stroggylepsoyn wraia k ligo texnh stis koyrmpes....
zzzleepy - Πεμ 15 Ιαν 2004, 00:03:35
Θέμα δημοσίευσης:
Κι εγώ ένα τέτοιο μαγαζί ψάχνω αλλά στη Θεσσαλονίκη... Razz

Στο μέχρι στιγμής ψάξιμό μου σε καταστήματα με αξεσουάρ, βρήκα τέτοια μεταλλικά κομμάτια που μπαίνουν πάνω στο πατάκι αλλά είναι πολύ μικρά για τα γούστα μου (περίπου 25Χ15 εκατοστά). Μετά βρήκα φύλλο αλουμινίου λεπτό σε διάσταση 1Χ0.80 μέτρα το οποίο είναι πολύ λεπτό και κόβεται σε ότι σχήμα θέλεις... Τιμή: 15Ε... Αυτό είναι καλή φάση αλλά θα το ψάξω ακόμα λίγο και θα σας πω...
shark_zak - Πεμ 15 Ιαν 2004, 08:41:44
Θέμα δημοσίευσης:
TZAG έγραψε:
Εγώ βρήκα τα καλύτερα πατάκια που θα μπορούσε να κανείς αγοράσει. Μπορείτε να τα προμηθευτείτε και στην Ελλάδα από την...Sony Ελλάς Shocked

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


μαζι με τα πατακια δινουν και το playstation....xixixi Silly
ePhI - Πεμ 15 Ιαν 2004, 16:09:52
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
TZAG έγραψε:
Εγώ βρήκα τα καλύτερα πατάκια που θα μπορούσε να κανείς αγοράσει. Μπορείτε να τα προμηθευτείτε και στην Ελλάδα από την...Sony Ελλάς Shocked

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


μαζι με τα πατακια δινουν και το playstation....xixixi Silly



ΩΡΑΙΟ Exclamation ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ............ Roll eyes Roll eyes
Bloom - Πεμ 15 Ιαν 2004, 16:30:42
Θέμα δημοσίευσης:
Α α α, όλα κι όλα! Exclamation Exclamation Exclamation

Αν τα πατάκια δεν ειναι "αυτοπλενόμενα/αυτοκαθαριζόμενα" offered by "the πετούμενο" (ονόματα δεν λέμε! Mr. Green)..... τότε εγώ ΔΕΝ τα θέλω!! Shocked Silly Laughing Laughing Laughing Laughing
Skull - Πεμ 15 Ιαν 2004, 18:00:03
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:
Κι εγώ ένα τέτοιο μαγαζί ψάχνω αλλά στη Θεσσαλονίκη... Razz

Στο μέχρι στιγμής ψάξιμό μου σε καταστήματα με αξεσουάρ, βρήκα τέτοια μεταλλικά κομμάτια που μπαίνουν πάνω στο πατάκι αλλά είναι πολύ μικρά για τα γούστα μου (περίπου 25Χ15 εκατοστά). Μετά βρήκα φύλλο αλουμινίου λεπτό σε διάσταση 1Χ0.80 μέτρα το οποίο είναι πολύ λεπτό και κόβεται σε ότι σχήμα θέλεις... Τιμή: 15Ε... Αυτό είναι καλή φάση αλλά θα το ψάξω ακόμα λίγο και θα σας πω...


Λοιπον Αντωνη τετοια πατακια που ειναι ολοκληρα λαμαρινενια και διαφανες και αλλα... εχει το Practiker με 25ευρο! Shocked
Πηγαινε και απο εκει να δεις...δεν ειναι ντροπη! Very happy Πατακια ειναι... Laughing Laughing
zzzleepy - Πεμ 15 Ιαν 2004, 18:26:12
Θέμα δημοσίευσης:
Πήγα ήδη φίλε Γιάννη Smile Τέτοια έχω τώρα αλλά είναι πολύ καρακιτσαριό. Έτοιμα για να βάλω τις πατάτες πάνω και να γυρνάω στους δρόμους Very happy

Αλλά τη βρήκα τη λύση. Θα πάρω αυτό το φύλλο αλουμινίου που βρήκα, θα το κόψω στη δουλειά (έχουμε laser χαρακτικό) στο σχήμα που θέλω και θα το πριτσινώσω πάνω στα μαμά πατάκια. Έτσι θα έχω και το εφέ που θέλω, αλλά και δε θα είναι και τελείως καγκούρικα...
freestyler - Πεμ 15 Ιαν 2004, 18:29:50
Θέμα δημοσίευσης:
eidate poy sas eipa? einai poly fthno yliko.... mono mhn to parakanete k parete poly psilo gia na kopei pio eykola giati tha stravwnei otan to patas..... lew twra egw..... mporei k na mhn exei problhma.... pantws to magazi poy lew egw den exei sxesh me aksesoyar.. einai ena aplo aloyminadiko... paei me to metro... ekei isws breite k aloyminenia sita gia mprosta ton profylaktira.... pafthnh k ayth....
zzzleepy - Σαβ 17 Ιαν 2004, 00:54:47
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά αυτό που έψαχνα το βρήκα στη γκάμα αξεσουάρ της MOMO. Πρόκειται για αλουμινένιες πλάκες που βιδώνουν πάνω σε οποιοδήποτε πατάκι (στην προκειμένη περίπτωση στα μαμίσια του 206) και αλλάζουν τελείως την όψη του εσωτερικού...



Όταν μπορέσω θα τραβήξω και φωτό από το 206 μου για να το δείτε και live. Μάλιστα λίαν προσεχώς θα συνδυαστούν με παρόμοιου στυλ πεταλιέρες για να συμπληρωθεί η αισθητική παρέμβαση... Razz
shark_zak - Δευ 19 Ιαν 2004, 13:46:33
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:
Τελικά αυτό που έψαχνα το βρήκα στη γκάμα αξεσουάρ της MOMO. Πρόκειται για αλουμινένιες πλάκες που βιδώνουν πάνω σε οποιοδήποτε πατάκι (στην προκειμένη περίπτωση στα μαμίσια του 206) και αλλάζουν τελείως την όψη του εσωτερικού...



Όταν μπορέσω θα τραβήξω και φωτό από το 206 μου για να το δείτε και live. Μάλιστα λίαν προσεχώς θα συνδυαστούν με παρόμοιου στυλ πεταλιέρες για να συμπληρωθεί η αισθητική παρέμβαση... Razz


Arrow και ποσα ευρωπουλα κανουν.... Question

Arrow και ποσα τεμαχια ειναι το σετ.... Question
kovac - Δευ 19 Ιαν 2004, 14:33:29
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
zzzleepy έγραψε:
Τελικά αυτό που έψαχνα το βρήκα στη γκάμα αξεσουάρ της MOMO. Πρόκειται για αλουμινένιες πλάκες που βιδώνουν πάνω σε οποιοδήποτε πατάκι (στην προκειμένη περίπτωση στα μαμίσια του 206) και αλλάζουν τελείως την όψη του εσωτερικού...



Όταν μπορέσω θα τραβήξω και φωτό από το 206 μου για να το δείτε και live. Μάλιστα λίαν προσεχώς θα συνδυαστούν με παρόμοιου στυλ πεταλιέρες για να συμπληρωθεί η αισθητική παρέμβαση... Razz


Arrow και ποσα ευρωπουλα κανουν.... Question

Arrow και ποσα τεμαχια ειναι το σετ.... Question


Καλά είναι ΑΨΟΓΑ λέμε!!!!! Thumb right

Βέβαια το πρώτο πράγμα αν τα έπαιρνα θα ήταν...εξαφάνιση του "Momo Italy" και εμφάνιση στη θέση του "Peugeot 206", είτε με αυτοκόλλητο (ψιλογυφτιά) είτε με κόψιμο-ράψιμο και κόλλημα ακριβώς πάνω του αλουμινένιας πλάκας σκέτης ή καλύτερα μιας που να γράφει πάνω της "Peugeot 206" (ίσως από τα πλαϊνά μασπιεδάκια που μπαίνουν κάτω από τις πόρτες, αν τα κόψεις λίγο...αλλά είναι και παχιά τα άτιμα!!!)

Κι έτσι πάντως μια χαρά είναι!!! Wink
ice gus - Δευ 19 Ιαν 2004, 14:40:21
Θέμα δημοσίευσης:
shark_zak έγραψε:
zzzleepy έγραψε:
Τελικά αυτό που έψαχνα το βρήκα στη γκάμα αξεσουάρ της MOMO. Πρόκειται για αλουμινένιες πλάκες που βιδώνουν πάνω σε οποιοδήποτε πατάκι (στην προκειμένη περίπτωση στα μαμίσια του 206) και αλλάζουν τελείως την όψη του εσωτερικού...



Όταν μπορέσω θα τραβήξω και φωτό από το 206 μου για να το δείτε και live. Μάλιστα λίαν προσεχώς θα συνδυαστούν με παρόμοιου στυλ πεταλιέρες για να συμπληρωθεί η αισθητική παρέμβαση... Razz


Arrow και ποσα ευρωπουλα κανουν.... Question

Arrow και ποσα τεμαχια ειναι το σετ.... Question


ολο ερωτησεις εισαι ρε αδερφακι μου!!!!!!!!!!
περιεργος ανθρωπος !!!!!!!!!!!!!!
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
zzzleepy - Δευ 19 Ιαν 2004, 17:12:52
Θέμα δημοσίευσης:
Το σετ κόστισε 75Ε και περιλαμβάνει δυο τεμάχια. Αυτό που βλέπετε (του οδηγού) και το αντίστροφό του για το συνοδηγό. Βιδώνουν στο πίσω μέρος από τα πατάκια, κοντά στα καθίσματα. Επίσης 10Ε κόστισαν τα δυο λαμπάκια ΝΕΟΝ που έβαλα κάτω από τα μπροστινά καθίσματα και τη νύχτα ρίχνουν το φως τους πάνω στις αλουμινένιες πλάκες... Wink
Skull - Δευ 19 Ιαν 2004, 17:16:29
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:
Το σετ κόστισε 75Ε και περιλαμβάνει δυο τεμάχια. Αυτό που βλέπετε (του οδηγού) και το αντίστροφό του για το συνοδηγό. 10Ε κόστισαν τα δυο λαμπάκια ΝΕΟΝ που έβαλα κάτω από τα μπροστινά καθίσματα και τη νύχτα ρίχνουν το φως τους πάνω στις αλουμινένιες πλάκες... Wink


ΛΕΕΙ....καλα θα τα δω απο κοντα!Και εγω λεω να το κανω αυτο αλλα ειναι νωρις ακομα για αλλαγη τα πατακια... Very happy
zzzleepy - Δευ 19 Ιαν 2004, 17:18:29
Θέμα δημοσίευσης:
Μα δεν άλλαξα πατάκια βρε Γιάννη... Wink
Skull - Δευ 19 Ιαν 2004, 17:31:22
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:
Μα δεν άλλαξα πατάκια βρε Γιάννη... Wink


Εγω ομως πρεπει να αλλαξω γιατι το μαυρο χρωμα εχει γινει ασπρο! Laughing Laughing Laughing
zzzleepy - Δευ 19 Ιαν 2004, 17:36:51
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing Laughing Laughing

Πάντως ακόμα και απλά πατάκια να πάρεις (με 10-15Ε), οι πλάκες αυτές αλλάζουν τελείως την όψη τους. Ακριβές αλλά όμορφες οι άτιμες... Κάτσε να μπουν κι οι πεταλιέρες... Wink
kovac - Δευ 19 Ιαν 2004, 19:51:14
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξέρω αν έχεις εννοείς αυτές (δεν φαίνονται καλά Embarassed )...

αλλά υποθέτω παρόμοιες (με κυκλικές τρύπες).

Αυτές είναι της Peugeot? Αν όχι έχει κανείς καμία φωτογραφία από αυτές που βάζει η Peugeot?
zzzleepy - Δευ 19 Ιαν 2004, 21:10:39
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτές τις πεταλιέρες εννοώ:


Vaggelis - Δευ 19 Ιαν 2004, 22:10:00
Θέμα δημοσίευσης:
Με αυτά τα πατάκια, διαπιστώνω οτι θα υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα....
Όταν θα πρέπει να τα πλύνεις (ειδικά στο βενζινάδικο...) θα πρέπει να τα ξεβιδώνεις και να τα βγάζεις.....
zzzleepy - Δευ 19 Ιαν 2004, 22:18:46
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατί να τα βγάζεις; Τα πλένεις μαζί με τα πατάκια, έτσι κι αλλιώς αλουμινένια είναι... Απλώς μια στο τόσο τα ξεβιδώνεις για να καθαρίσει και το σημείο όπου καλύπτουν το πατάκι και δε θα πλένεται και τόσο καλά...
Skull - Τρι 20 Ιαν 2004, 01:35:07
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
Με αυτά τα πατάκια, διαπιστώνω οτι θα υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα....
Όταν θα πρέπει να τα πλύνεις (ειδικά στο βενζινάδικο...) θα πρέπει να τα ξεβιδώνεις και να τα βγάζεις.....


Το μεγαλητερο λαθος του πλυντηριου ειναι να στα πλεινει τα πατακια εκει επιτοπου...
Οχι μονο βρομανε μετα αν δεν τα στεγνωσεις αλλα σαπιζουν και χαλανε!
Τα πατακια δεν ειναι για συχνο πλυσιμο!Αν θες μια στο τριμηνο να τα πας να στα πλεινουν ή και μονος και να τα στεγνωνεις για μερες! Wink
kovac - Τρι 20 Ιαν 2004, 04:16:38
Θέμα δημοσίευσης:
kovac έγραψε:
Αυτές είναι της Peugeot? Αν όχι έχει κανείς καμία φωτογραφία από αυτές που βάζει η Peugeot?


Τελικά της Peugeot είναι, τις είδα στο Nik7!
Αυτές της Peugeot πάνε πιο πολύ (έχουν την ίδια μορφή/τρύπες). Razz Wink
Ξέρει κανείς πόσο έχουν (σκέτες, γιατί κάτι έχω ακούσει πως αλλάζει και όλο το μπράτσο -αν τα λέω καλά- ?) ?
zzzleepy - Τετ 21 Ιαν 2004, 13:27:31
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτές της Peugeot που λες, αν όντως είναι αυτές στη φωτογραφία, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν ιδιαίτερα ενώ αυτές της ΜΟΜΟ μου άρεσαν πολύ, κι ας μην έχουν στρόγγυλες τρύπες. Είναι όμως από το ίδιο υλικό και έχουν το ίδιο λογότυπο οπότε πιστεύω ότι δένουν αισθητικά. Βέβαια μπορεί μέχρι να τις βάλω να βρω τίποτε άλλο οπότε αναμείνατε... Razz
zzzleepy - Τρι 10 Φεβ 2004, 00:39:55
Θέμα δημοσίευσης:
Και ιδού πως φαίνονται τη νύχτα (η φωτογραφία χάνει λίγο σε εστίαση αλλά νυχτερινή φωτογράφηση χωρίς τρίποδα γίνεται;):


zzzleepy - Τρι 10 Φεβ 2004, 00:40:44
Θέμα δημοσίευσης:
Και ιδού πως φαίνονται τη νύχτα (η φωτογραφία φαίνεται λίγο κουνημένη αλλά νυχτερινή φωτογράφηση χωρίς τρίποδα γίνεται;):


kovac - Τρι 10 Φεβ 2004, 05:31:07
Θέμα δημοσίευσης:
Όταν ολοκληρωθεί το project για την αλλαγή χρωματισμού στο κοντέρ (θα ακουλοθήσει και άλλο project για τον υπόλοιπο φωτισμό), θα ταιριάζει γάντι ο φωτισμός με τα ΝΕΟΝ μετά. Wink
ΒΑΣΙΛΗΣ - Τετ 18 Φεβ 2004, 12:25:02
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε ήσαστε τρελλοί, γιατί με μπριζόνεται?????????
margorita24(maria) - Τετ 18 Φεβ 2004, 16:58:24
Θέμα δημοσίευσης:
Ειστε και θεοπαλαβοι και τρελενετε τον κοσμοοοοοοοοοοοοο
argonaftis - Τετ 18 Φεβ 2004, 17:34:48
Θέμα δημοσίευσης:
kovac έγραψε:
Δεν ξέρω αν έχεις εννοείς αυτές (δεν φαίνονται καλά Embarassed )...

αλλά υποθέτω παρόμοιες (με κυκλικές τρύπες).

Αυτές είναι της Peugeot? Αν όχι έχει κανείς καμία φωτογραφία από αυτές που βάζει η Peugeot?


Αυτά είναι όντως της μαμάς
kovac - Πεμ 19 Φεβ 2004, 00:42:11
Θέμα δημοσίευσης:
Ηλία, το απάντησα λίγο πιο πάνω πως όντως είναι τα μαμίσια! Wink
Ευχαριστώ πάντως. Wink

Βασίλη και Μαρία...τι πάθατε καλέ? Smile
Για τα ΝΕΟΝ κάνετε έτσι? Αν του αρέσουν του παιδιού... Wink
Αν κάνετε έτσι για την αλλαγή φωτισμού στο κοντέρ...τότε δείτε το αντίστοιχο topic που έχω ανοίξει στην κατηγορία "Ηχητικές Βελτιώσεις/Ηλεκτρικά". Wink
ΒΑΣΙΛΗΣ - Πεμ 19 Φεβ 2004, 07:55:30
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έπαθα τίποτα, απλα θαυμάζω την φαντασία σας. Μα είναι δυνατόν, νέον κάτω απο το κάθισμα?????
Ωραίο δε λέω, αλλά που το σκευτίκατε βρε παιδιά???
Περιμένω να δω το επόμενο............
zzzleepy - Πεμ 19 Φεβ 2004, 08:33:16
Θέμα δημοσίευσης:
ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Δεν έπαθα τίποτα, απλα θαυμάζω την φαντασία σας. Μα είναι δυνατόν, νέον κάτω απο το κάθισμα?????
Ωραίο δε λέω, αλλά που το σκευτίκατε βρε παιδιά???
Περιμένω να δω το επόμενο............


Και που είσαι ακόμα... Wink
ΒΑΣΙΛΗΣ - Πεμ 19 Φεβ 2004, 08:54:26
Θέμα δημοσίευσης:
Εχω κάνει και γω καποία πραγματακια μέσα (άσπρα όργανα, ασημένιο στο ταμλό με οθόνη, άλλο λεβιέ) αλλά που να πάει το μοιαλό μου σε νέον κάτω από τα καθήσματα......
zzzleepy - Πεμ 19 Φεβ 2004, 09:13:52
Θέμα δημοσίευσης:
Μην φαντάζεσαι τίποτα φοβερό... Δυο μακρόστενα λαμπάκια είναι που τα στερέωσα στα χερούλια που υπάρχουν κάτω από το κάθισμα για να το πηγαίνεις μπρος πίσω. Σε συνδυασμό με τις αλουμινένιες πλάκες δείχνουν πολύ ωραία (όσο πιο σκοτεινά έξω τόσο καλύτερα - κάτσε να μπουν τα φυμέ Cool ) χωρίς να ενοχλούν στην οδήγηση...
margorita24(maria) - Πεμ 19 Φεβ 2004, 09:25:42
Θέμα δημοσίευσης:
εγω εχω παθει καταθλιψη νιωθω πολυ πισωωωωωωωω!!!!!!
ακομα ουτε ζαντες δεν εχω βαλει Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vaggelis - Πεμ 19 Φεβ 2004, 09:26:06
Θέμα δημοσίευσης:
ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Εχω κάνει και γω καποία πραγματακια μέσα (άσπρα όργανα, ασημένιο στο ταμλό με οθόνη, άλλο λεβιέ)....


...δεν είναι και πολύ πρωτότυπα αυτά που έχεις κάνει.....
ΒΑΣΙΛΗΣ - Πεμ 19 Φεβ 2004, 09:41:42
Θέμα δημοσίευσης:
Aυτό είπα και γω......
zzzleepy - Πεμ 19 Φεβ 2004, 10:38:35
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:
Εχω κάνει και γω καποία πραγματακια μέσα (άσπρα όργανα, ασημένιο στο ταμλό με οθόνη, άλλο λεβιέ)....


...δεν είναι και πολύ πρωτότυπα αυτά που έχεις κάνει.....


Μπορεί να μην είναι πρωτότυπα όπως λες Βαγγέλη, όμως το παλικάρι έχει βάλει την προσωπική του "πινελιά" στο εσωτερικό του 206 του.
Vaggelis - Πεμ 19 Φεβ 2004, 11:41:35
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy έγραψε:


Μπορεί να μην είναι πρωτότυπα όπως λες Βαγγέλη, όμως το παλικάρι έχει βάλει την προσωπική του "πινελιά" στο εσωτερικό του 206 του.

Την ίδια "προσωπική πινελιά", έχω βάλει και εγώ, αλλά και πολλοί άλλοι...
Η δικιά σου "πινελιά" είναι όντως πρωτότυπη...
ΒΑΣΙΛΗΣ - Πεμ 19 Φεβ 2004, 11:51:46
Θέμα δημοσίευσης:
Και προτότυπη και ενδιαφέρουσα, γι αυτό ειπα οτι με μπριζώνεται. Σε λίγο θ'αρχίσω και γω να ξάχνω μπλε φωτάκια....
zzzleepy - Πεμ 19 Φεβ 2004, 12:13:41
Θέμα δημοσίευσης:
Laughing
kovac - Πεμ 19 Φεβ 2004, 19:00:50
Θέμα δημοσίευσης:
Α, οκ! Τώρα κατάλαβα τι πάθατε! Very happy
Κι εγώ μαζί σας παιδία...κάπου εκεί πίσω...στο βάθος...εκεί είμαι! Wink

Αλλά για πόσο ακόμα? Twisted evil Twisted evil Twisted evil


Για πολύυυυυυυυυυυυυυυυ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad !!!!!!!!!!!
freestyler - Δευ 01 Μάρ 2004, 23:22:02
Θέμα δημοσίευσης:
antwnh poly wraia ta patakia soy k genika olo to skhniko poy exeis kanei ekei sta podia!! egw lew na ftiaksw me lamarina patakia ayto sxedia... isws kataferw na ta kanw ksexwrista... ayto poy tha thela na moy peis einai apo poy phres reyma gia ta neon katw ap ta kathismata?? einai ta neon poy exoyn gia ta pc??
zzzleepy - Τρι 02 Μάρ 2004, 00:40:51
Θέμα δημοσίευσης:
Ρεύμα πήρα από το λαμπάκι της σταχτοθήκης. Τα νέον τα αγόρασα 10Ε από μαγαζί με αξεσουάρ. Είναι μικρά και μακρόστενα και δε νομίζω να έχουν σχέση με αυτά που βάζουν μέσα στα κουτιά των υπολογιστών. Κανονικά αυτά έπαιρναν ρεύμα από τον αναπτήρα (είχαν καλώδιο με την αντίστοιχη φίσα) και τα κολλάς κάπου στο αυτοκίνητο. Με τη σύνδεση στο λαμπάκι της σταχτοθήκης ανάβουν όταν ανάβω τα φώτα του αυτοκινήτου κι όχι μόνιμα (και δε φαίνεται και η σύνδεση Razz )...
freestyler - Τρι 02 Μάρ 2004, 22:59:53
Θέμα δημοσίευσης:
a malista!! poly wraia skepsh!! tetoia lampakia thelw k gw... an theleis k ksereis, epeidh eimai se nhsi steile moy pm me kana thlefwno na paraggeilw tetoia lampakia k gw... prepei na einai fovera!!!
zzzleepy - Τρι 02 Μάρ 2004, 23:52:53
Θέμα δημοσίευσης:
Μωρέ άμα θες πάω και τα παίρνω εγώ και στα στέλνω, δεν είναι εκεί το πρόβλημα Wink Πάντως να ξέρεις πως αν δεν βάλεις κάτι ανακλαστικό από κάτω (στα πατάκια δηλαδή) ούτε που θα φαίνονται. Είναι μικρά (σχεδόν όσο μήκος έχει ο δείκτης του χεριού σου) και δε βγάζουν πολύ φως. Τα προτίμησα για να μη με ενοχλούν στην οδήγηση τη νύχτα. Πάντως και η σκέψη σου με αυτά που βάζουν μέσα στα PC's είναι πολύ καλή και μπορεί να σε βολέψει περισσότερο ώστε να μη χρειαστεί να τα κολλήσεις πάνω στα χερούλια που κάνουν τα καθίσματα μπρος-πίσω όπως έκανα εγώ.
freestyler - Τετ 03 Μάρ 2004, 00:17:32
Θέμα δημοσίευσης:
a einai poly mikra... nai tote sws exeis dikio... den tha fainontai k poly... isws telika valw ekeina gia ta pc poy tha exoyn perisotero fws... fovamai pali mhn exoyn poly ekeina... gamwto tha thela na kanw ayto poy eida s'ena post me ta neon stis portes alla me tipota den thelw na kopsw to plastiko apo katw... pantws tha nai koryfaio olo to set me ta neon an ginei swsth doyleia k meraklidikh... eyxaristw gia thn kalh diathesh poy exeis na me vohthiseis!!! elpizw na fanw k gw xrhsimos kapoia stigmh!!!
Ntinos - Παρ 05 Μάρ 2004, 13:06:52
Θέμα δημοσίευσης: Re: Πατάκια?
νεον στα πατακια?
zzzleepy - Παρ 05 Μάρ 2004, 13:57:55
Θέμα δημοσίευσης:
Πάνω από τα πατάκια, κάτω από το κάθισμα... ¶μα διαβάσεις τα προηγούμενα posts θα καταλάβεις...
Steve - Σαβ 03 Απρ 2004, 19:56:23
Θέμα δημοσίευσης:
zzzleepy Θέλω και γω ένα σετ μεταλλικά για τα πατάκια μουουουου! Ίδια με τα δικά σου όμως! Wink Κάνε κάτι! :D
zzzleepy - Κυρ 04 Απρ 2004, 01:04:23
Θέμα δημοσίευσης:
Φίλε μου τα πατάκια κοστίζουν 70Ε. Αν τα θέλεις, στείλε μου τα λεφτά να πάω να στα πάρω. Wink
Steve - Κυρ 04 Απρ 2004, 05:14:26
Θέμα δημοσίευσης:
Μπορείς να περιμένεις 2 και κάτι βδομάδες που θα έχω το αμάξι στα χέρια μου? Very happy
zzzleepy - Κυρ 04 Απρ 2004, 11:39:33
Θέμα δημοσίευσης:
Όποτε θέλεις φίλε μου. Πες μου και στα παίρνω...
-=N4X=- - Τρι 06 Απρ 2004, 15:26:47
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε Steve κ γιατι δεν πας να τα παρεις μονος σου???
Το μαγαζι που βρισκεται στην γωνια πανω απο την ανισοπεδη στην αρχη της Φαρσαλων εχει παρα πολλα αξεσουαρ κ αν δεν εχει κατι το παραγγελνεις....δεν θυμαμε το ονομα τωρα αλλα εχω παει αρκετες φορες ειτε για χαζευτηρι ειτε για να παρω κατι...Ασχετο αλλα εφερε ενα ζευγαρι δερματινες κοκκινο-μαυρο μπακετιες ολα τα λεφτα...αλλα η προσωπικη τραπεζα (πατεραααααα) δεν τσονταρει!!!
Steve - Τρι 06 Απρ 2004, 16:14:22
Θέμα δημοσίευσης:
Αν αυτός που λες είναι ο Αγγλόπουλος, τότε ετοιμάσου να φας ντομάτα! Splat Very happy Razz
George4 - Τρι 06 Απρ 2004, 16:16:21
Θέμα δημοσίευσης:
παντος τα πατακια του 206 αυτα που εχουν και το logo του auto μονο στο πατακι του οδηγου και το πισω ειναι μονοκοματο ειναι πολυ καλα. τα ειχα παρει μαζι με το auto (07/1999) και ακομα ειναι σε καλη κατασταση εκτος απομια μικρη τριπουλα στο ενα πατακι. μονο που ειναι αρκετα ακριβα, τοτε ειχαν 35.000 δρχ
Baphomet - Τρι 06 Απρ 2004, 22:00:50
Θέμα δημοσίευσης:
εμενα τα πατακια δε μου αρεσουν και τοσο. στην πρωτη ευκαιρια θα βαλω λαστιχενια ή με αλουμινιο για αισθητικους και πρακτικους λογους
SnakeMJK - Τετ 07 Απρ 2004, 15:51:16
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ έβαλα κάτι μαύρα από το Lidl, 8 ευρώ! Πολύ καλύτερα από τα μαμά!! Razz Εφαρμογή σχεδόν τέλεια... Τα 3D είναι πολύ ακριβά για πατάκια! Δεν βάζω αντιστρεπτικές καλύτερα;;; :D
Steve - Πεμ 21 Οκτ 2004, 02:24:44
Θέμα δημοσίευσης:
Εδώ και 3 βδομάδες μπήκανε πατάκια οδηγού/συνοδηγού της Mattig... αλουμινένια, γυαλιστερά... €100... Δεν λυπάμαι ούτε € από αυτά που έδωσα, τα αξίζουν και με το παραπάνω!!!

Σε 2-3 βδομάδες το πολύ πιστεύω να έχω εμφανίσει το φιλμ με τις φωτό!!! Wink
NT1969 - Πεμ 21 Οκτ 2004, 12:24:57
Θέμα δημοσίευσης:
ΔΩΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕΣ - ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ CC?
HYPER_Piccolo - Πεμ 21 Οκτ 2004, 17:20:38
Θέμα δημοσίευσης:
Vini (Nikos)
αυτο ειναι δικο σου αυτοκινητο ?
το αλουμινενιο στην πορτα επανω που γραφει peugeot ποσο το πηρες ?
εχω βρει μια φωτογραφια... αλλα ειναι απο παλια CD που κατευαζα χυμα φωτος... και βρηκα αυτην...

ειναι αυτο που εχεις αλλα ειναι για 4πορτο...
Skull - Πεμ 21 Οκτ 2004, 18:59:53
Θέμα δημοσίευσης:
HYPER_Piccolo έγραψε:
Vini (Nikos)
αυτο ειναι δικο σου αυτοκινητο ?
το αλουμινενιο στην πορτα επανω που γραφει peugeot ποσο το πηρες ?
εχω βρει μια φωτογραφια... αλλα ειναι απο παλια CD που κατευαζα χυμα φωτος... και βρηκα αυτην...
ειναι αυτο που εχεις αλλα ειναι για 4πορτο...



Δεν νομιζω να σου απαντησει ο vini...εχω καιρο να τον δω!! Very happy

Παντως αυτα τα δινουν στην αντιπροσωπια και μπορεις να βρεις παρομοια και πιο γαματα σε μαγαζια με αξεσουαρ...αν θυμασε καποιες φοτο του TED,αν δεν κανω λαθος,εκει τα εδιχνε....

Ελεγαν μονο 206 στην ακρη αλλα εκεινο το ασημι του ηταν Γα**το!!!
Αν δεν απαντησει κανεις και δεν μπορεις να βρεις την φοτο θα την ψαξω στο αρχειο μου κ θα την αναιβασω! Very happy
MEMsound - Πεμ 21 Οκτ 2004, 19:09:46
Θέμα δημοσίευσης:
για το 3πορτο που ρωτησα σε peugeot εχουν 62 ευρω.
υπαρχουν και της μομο αλλα και αλλων εταιρειων.
μεχρι και στο praktiker εχω βρει... και μαλιστα εγραφαν πανω TUNING..... Splat
προσωπικη μου αποψη ειναι οτι της peugeot ειναι τα πιο ομορφα.
Steve - Πεμ 21 Οκτ 2004, 20:40:25
Θέμα δημοσίευσης:
NT1969 έγραψε:
ΔΩΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕΣ - ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ CC?


Φυσικά και ναι, κάνουν για CC!!! Τα κάναμε παραγελία από μαγαζί με αξεσουάρ εδώ στη Λάρισα Cool

HYPER_Piccolo έγραψε:
Vini (Nikos)
αυτο ειναι δικο σου αυτοκινητο ?
το αλουμινενιο στην πορτα επανω που γραφει peugeot ποσο το πηρες ?
εχω βρει μια φωτογραφια... αλλα ειναι απο παλια CD που κατευαζα χυμα φωτος... και βρηκα αυτην...

ειναι αυτο που εχεις αλλα ειναι για 4πορτο...


Αυτά εδώ τα μπροστινά μόνο τα μεγάλα μπαίνουνε στους μαρσπιέδες και τα παίρνω 60 ευρώ μέσα από την Peugeot. Στα must είναι και αυτά πλέον Cool
HYPER_Piccolo - Πεμ 21 Οκτ 2004, 20:49:09
Θέμα δημοσίευσης:
τα μεγαλα για τα τριπορτα ξερω οτι υπαρχουν... εμενα μου αρεσει ομως η σημετρια και θελω να βαλω και στις πισω πορτες...
απλα ρωτησα μηπως και ηξερε...
απο την Peugeot ειχα ρωτησει και ειχα δει κατι πολυ ομορφα που εγραφαν "RC" το ξερω οτι δεν εχω rc αλλα αν ειχαν και για 4πορτο δεν θα με χαλαγε....
αλλα τελικα μου ειπαν οτι οχι μονο δεν τα εχουν και οτι θα πρεπει να κανουν παραγελια αλλα και οτι δεν υπαρχουν για 4πορτα καθολου....
τωρα δυο παιζουν.... η με δουλευουν... η η εικονα ειναι "fake"...
TGL_tuning - Τετ 17 Νοέ 2004, 13:23:46
Θέμα δημοσίευσης:
kalimera se olous,

tha ithela na pw kati
ta patakia pou einai apo kommena filla alouminiou prin ta agorasete na ta skeutite poli kala giati theos filaksi se periptosi atiximatos epeidei den tsalakononte eukola mporei na kopsi akomi kai podi...

oli mazi xtipame ksilo. Scratch

egw tha sas protina na dite to pataki 2478 apo

http://www.kentitos.com/indoor_gr.htm

to site mas.Einai se look alouminiou alla apo plastiko akindino Smile kai
exei 5 xronia eggiisi.
CC-Gio - Τετ 17 Νοέ 2004, 15:02:46
Θέμα δημοσίευσης:
TGL_tuning έγραψε:
kalimera se olous,

tha ithela na pw kati
ta patakia pou einai apo kommena filla alouminiou prin ta agorasete na ta skeutite poli kala giati theos filaksi se periptosi atiximatos epeidei den tsalakononte eukola mporei na kopsi akomi kai podi...

oli mazi xtipame ksilo. Scratch

egw tha sas protina na dite to pataki 2478 apo

http://www.kentitos.com/indoor_gr.htm

to site mas.Einai se look alouminiou alla apo plastiko akindino Smile kai
exei 5 xronia eggiisi.


Για πες μια τιμουλα για τα 2478 και για τα 4615!!!

Αυτα θα εφαρμοζουν καλα η' κοψε-τραβα-α εκει δεν το καλυπτει....???

Καλη τιμουλα ετσι??? Wink
TGL_tuning - Τετ 17 Νοέ 2004, 15:21:59
Θέμα δημοσίευσης:
einai universal oxi mono gia pug
prepei na to dw pos einai mesa to pug

2478----30€
4615----35€
Steve - Τετ 17 Νοέ 2004, 16:38:01
Θέμα δημοσίευσης:
TGL_tuning έγραψε:
kalimera se olous,

tha ithela na pw kati
ta patakia pou einai apo kommena filla alouminiou prin ta agorasete na ta skeutite poli kala giati theos filaksi se periptosi atiximatos epeidei den tsalakononte eukola mporei na kopsi akomi kai podi...

oli mazi xtipame ksilo. Scratch

egw tha sas protina na dite to pataki 2478 apo

http://www.kentitos.com/indoor_gr.htm

to site mas.Einai se look alouminiou alla apo plastiko akindino Smile kai
exei 5 xronia eggiisi.


Γιώργο καλησπέρα,

Αυτό που είπες περί κοψίματος ποδιού, αν και μου το είπε ένας μόνο πωλητής εδώ στη Λάρισα, δυσκολεύομαι να το πιστέψω... Rolling eyes Επίσης, για να φτάσει σε σημείο να κοπεί το πόδι, θα πρέπει να έχει γίνει ένα γερό τρακάρισμα, οπότε μάλλον ολόκληρος ο άνθρωπος θα πάει χαμένος...

Αλλά όπως είπες και εσύ χτυπάμε ξύλο για να μην μας τύχει κάτι τέτοιο Sad

Παρ' όλα αυτά, εγώ λέω πως με τα πατάκια αλουμινίου που έχω, έχω πιο ξεκούραστο πάτημα του ποδιού και μου φαίνονται πιο άνετα, άσε που είναι και πιο εύκολα στο καθάρισμα Wink

Επίσης, γνώμη μου, είναι πως τα πατάκια αυτά τα πλαστικά με look αλουμινίου είναι κάπως καγκούρικα... sorry κιόλας! Sad
TGL_tuning - Τετ 17 Νοέ 2004, 18:56:52
Θέμα δημοσίευσης:
Geia sou steve,

egw to kserw apo atomo pou to exei pathei

alla de thelw na nomiseis(sete) oti prospathw na proothisw ta emporeumata mou!!!
Sto thema oti den sou aresi auto allo pali

panta filika Smile



Steve έγραψε:
TGL_tuning έγραψε:
kalimera se olous,

tha ithela na pw kati
ta patakia pou einai apo kommena filla alouminiou prin ta agorasete na ta skeutite poli kala giati theos filaksi se periptosi atiximatos epeidei den tsalakononte eukola mporei na kopsi akomi kai podi...

oli mazi xtipame ksilo. Scratch

egw tha sas protina na dite to pataki 2478 apo

http://www.kentitos.com/indoor_gr.htm

to site mas.Einai se look alouminiou alla apo plastiko akindino Smile kai
exei 5 xronia eggiisi.


Γιώργο καλησπέρα,

Αυτό που είπες περί κοψίματος ποδιού, αν και μου το είπε ένας μόνο πωλητής εδώ στη Λάρισα, δυσκολεύομαι να το πιστέψω... Rolling eyes Επίσης, για να φτάσει σε σημείο να κοπεί το πόδι, θα πρέπει να έχει γίνει ένα γερό τρακάρισμα, οπότε μάλλον ολόκληρος ο άνθρωπος θα πάει χαμένος...

Αλλά όπως είπες και εσύ χτυπάμε ξύλο για να μην μας τύχει κάτι τέτοιο Sad

Παρ' όλα αυτά, εγώ λέω πως με τα πατάκια αλουμινίου που έχω, έχω πιο ξεκούραστο πάτημα του ποδιού και μου φαίνονται πιο άνετα, άσε που είναι και πιο εύκολα στο καθάρισμα Wink

Επίσης, γνώμη μου, είναι πως τα πατάκια αυτά τα πλαστικά με look αλουμινίου είναι κάπως καγκούρικα... sorry κιόλας! Sad

Steve - Τετ 17 Νοέ 2004, 20:18:39
Θέμα δημοσίευσης:
TGL_tuning έγραψε:
Geia sou steve,

egw to kserw apo atomo pou to exei pathei

alla de thelw na nomiseis(sete) oti prospathw na proothisw ta emporeumata mou!!!
Sto thema oti den sou aresi auto allo pali

panta filika Smile


Ακόμα και να προσπαθείς να τα προωθήσεις, είναι δεκτό και σεβαστό!

¶λλωστε που ξέρεις, μπορεί με τις προτάσεις σου κάποιοι να ωφεληθούνε και να μείνουνε και αυτοί και εσύ ευχαριστημένοι!!! Wink
307cc alu - Δευ 22 Νοέ 2004, 15:59:20
Θέμα δημοσίευσης:
Όσον αφορά για τα νέον, εγώ στην κονσόλα του 307 στην κάτω μεριά που είναι οι αεραγωγοί έχω προσαρμόσει δύο λάμπες νέον οι οποίες έχουν την δυνατότητα να μένουν σταθερά αναμμένες ή με την μουσική φωτορυθμικά και φυσικά όποτε θέλω σβηστές. Πέρα από το ότι ρυθμίζεται η ένταση τους δεν ενοχλούν στην οδήγηση το βράδυ. Εγώ έχω βάλει πορτοκαλοκόκκινες όπως ο φωτισμός του ταμπλό. Βγαίνουν σε μπλε και πράσινο αν θυμάμαι καλά.
Steve - Δευ 22 Νοέ 2004, 16:33:53
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε συ 307cc alu κάνε λίιιγο μικρότερη την φωτό στην υπογραφή σου... το όριο των pixel για ύψος είναι 150... Rolling eyes
harist - Δευ 22 Νοέ 2004, 19:30:33
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε 307alu θα ηθελες να εξηγησεις τι ακριβως εκανες και πως το εκανες (αν εχεις και καποιες φωτογραφιες να μας δειξεις θα ηταν ποοολυυυ καλο)
καθως και επισης ποσο σου στοιχισε?και που βρηκες τα υλικα (leds ktl...)
Και εγω κατι τετοιο σκεφτομαι να κανω!!!!
307cc alu - Δευ 22 Νοέ 2004, 21:32:41
Θέμα δημοσίευσης:
Χάρη
το κόστος ήταν γύρω στα 30¤ και όλα αυτά ήταν φιξ. Φυσικά υπάρχει και χωρίς το ποντεσιόμετρο των φωτορυθμικών. Όσο για φωτογραφίες λίγο υπομονή γιατί έχω δανείσει την ψηφιακή. Δεν είναι πάντως κάτι φοβερό. Εγώ όλα τα συμπράκαλα τα έβαλα στο ψευτοντούλαπο κάτω από το τιμόνι και τα καλώδια πίσω από την κονσόλα.
Πιστεύω να κατάλαβες. Κάποιες απορίες θα στις λύσω με φωτό.........
307cc alu - Δευ 22 Νοέ 2004, 21:58:14
Θέμα δημοσίευσης:
Εντάξει Steve Question πιστεύω πως είναι εντάξει.!!!!!!!!!
Steve - Δευ 22 Νοέ 2004, 22:41:24
Θέμα δημοσίευσης:
307cc alu έγραψε:
Εντάξει Steve Question πιστεύω πως είναι εντάξει.!!!!!!!!!


Τώρα είσαι jet Wink
307cc alu - Πεμ 02 Δεκ 2004, 20:32:29
Θέμα δημοσίευσης:


Mία ιδέα για πατάκι Idea Idea
Είναι από την PILOT ( μόνο αυτό μπορούσα να βάλω λόγω μεγέθους, αν και θα προτιμούσα της MOMO ). Το αλουμίνιο είναι εύκαμπτο και γι αυτό το έχω πριτσινώσει μαζί με λαμαρίνα κάτω από το πατάκι.
Steve - Πεμ 02 Δεκ 2004, 22:58:24
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Εδώ και 3 βδομάδες μπήκανε πατάκια οδηγού/συνοδηγού της Mattig... αλουμινένια, γυαλιστερά... €100... Δεν λυπάμαι ούτε € από αυτά που έδωσα, τα αξίζουν και με το παραπάνω!!!

Σε 2-3 βδομάδες το πολύ πιστεύω να έχω εμφανίσει το φιλμ με τις φωτό!!! Wink


Ε δεν λέει να εμφανιστεί το γ******ο, ας είναι καλά ο kavaliotis στο meeting στην Θεσ/νικη που τα τράβηξε μια φωτό... Cool Very happy

Και πίστεψε με, από κοντά φαίνονται πολύ καλύτερα Wink
DIMCHRI - Παρ 03 Δεκ 2004, 01:59:33
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Steve έγραψε:
Εδώ και 3 βδομάδες μπήκανε πατάκια οδηγού/συνοδηγού της Mattig... αλουμινένια, γυαλιστερά... €100... Δεν λυπάμαι ούτε € από αυτά που έδωσα, τα αξίζουν και με το παραπάνω!!!

Σε 2-3 βδομάδες το πολύ πιστεύω να έχω εμφανίσει το φιλμ με τις φωτό!!! Wink


Ε δεν λέει να εμφανιστεί το γ******ο, ας είναι καλά ο kavaliotis στο meeting στην Θεσ/νικη που τα τράβηξε μια φωτό... Cool Very happy

Και πίστεψε με, από κοντά φαίνονται πολύ καλύτερα Wink

μου θυμίζει το πατάκι σου καμπίνα caterpilar μπουλντόζας...

Αυτά όμως είναι γούστα
Steve - Παρ 03 Δεκ 2004, 09:37:40
Θέμα δημοσίευσης:
DIMCHRI έγραψε:
μου θυμίζει το πατάκι σου καμπίνα caterpilar μπουλντόζας...

Αυτά όμως είναι γούστα


Εμένα μου θυμίζει π@π@ρι@ τίγρης Laughing

Ζήλια ψώρα Razz Twisted evil Laughing Cool
klain - Παρ 03 Δεκ 2004, 12:36:28
Θέμα δημοσίευσης:
Πρόσεξα ότι δεν υπάρχει φωτό απο τα 3d τα οποία έλεγα λέω και θα λέω πως είναι τα καλύτερα - απίστευτα εφαρμοστά - όμορφα - βολικά στο καθάρισμα πατάκια... θα ψάξω στο νετ και αν δεν βρώ κάτι θα πάω να βγάλω τα δικά μου... αξίζουν τον κόπο... Smile
klain - Παρ 03 Δεκ 2004, 12:50:14
Θέμα δημοσίευσης:


Ίσως σκέτα να μην λένε κάτι γι αυτό θα πάρω μία απο μέσα (μόλις καθαρίσω το μωρό μου...)
Τεράστιο σύν τα στοπάκια στο πατάκι του οδηγού που εμποδίζουν το πατάκι να χωθεί κάτω απο το τιμόνι και να έχουμε κόλπα(όπως μου είχε συμβεί με τα πατάκια "δώρο" του βλάχου που το είχα πάρει...) Evil
DIMCHRI - Παρ 03 Δεκ 2004, 13:22:11
Θέμα δημοσίευσης:
klain έγραψε:


Ίσως σκέτα να μην λένε κάτι γι αυτό θα πάρω μία απο μέσα (μόλις καθαρίσω το μωρό μου...)
Τεράστιο σύν τα στοπάκια στο πατάκι του οδηγού που εμποδίζουν το πατάκι να χωθεί κάτω απο το τιμόνι και να έχουμε κόλπα(όπως μου είχε συμβεί με τα πατάκια "δώρο" του βλάχου που το είχα πάρει...) Evil


Σχετικά με τα στοπ για τα πατάκια, της πεζώ και τα απλά πατάκια έχουν στοπ. και δεν πανε κάτω από τα πεντάλ.
Αλλά όντως αυτά που έχεις ποστάρει είναι πολύ ωραία. πόσο τα πήρες και από που ?
klain - Παρ 03 Δεκ 2004, 13:24:29
Θέμα δημοσίευσης:
70 απο lion...
δεν ήξερα ότι όλα έχουνε στοπάκια... Embarassed
Steve - Παρ 03 Δεκ 2004, 14:41:15
Θέμα δημοσίευσης:
Τα δικά μου είναι κομμένα και ραμμένα για το 206, και τα πεντάλ, ακόμα και τέρμα να τα πατήσεις, δεν πρόκειται να ακουμπήσουν στο πατάκι! Wink

Επίσης, τώρα που "πατήθηκε" και έκανε καλή καμπύλη εφαρμογής, ούτε μπρος πάει, ούτε πίσω! Very happy και χωρίς "στοπάκια" Γενικά για τα 100 ευρώ τους, αξίζουνε Cool
DIMCHRI - Παρ 03 Δεκ 2004, 15:02:29
Θέμα δημοσίευσης:
klain έγραψε:
70 απο lion...
δεν ήξερα ότι όλα έχουνε στοπάκια... Embarassed


ΤΑ ΜΑΜ¶ έχουν στοπακια. οι μαιμουδιές Laughing του steeve δεν έχουν τίποτα !!!!

Razz Laughing Laughing
harist - Παρ 03 Δεκ 2004, 17:14:41
Θέμα δημοσίευσης:
Παράθεση:
Χάρη
το κόστος ήταν γύρω στα 30¤ και όλα αυτά ήταν φιξ. Φυσικά υπάρχει και χωρίς το ποντεσιόμετρο των φωτορυθμικών. Όσο για φωτογραφίες λίγο υπομονή γιατί έχω δανείσει την ψηφιακή. Δεν είναι πάντως κάτι φοβερό. Εγώ όλα τα συμπράκαλα τα έβαλα στο ψευτοντούλαπο κάτω από το τιμόνι και τα καλώδια πίσω από την κονσόλα.
Πιστεύω να κατάλαβες. Κάποιες απορίες θα στις λύσω με φωτό.........




Ακομα αυτες οι φωτογραφιες???
Ρε συ 307ccalu να σε χωσω?????
Δεν ανοιγεις ενα ξεχωριστο τοπικ με αυτο που εχεις κανει με τιποτα φωτογραφιες και κανενα σχετικο tutorial
ε?ε?ε?ε?ε?
307cc alu - Παρ 03 Δεκ 2004, 17:56:00
Θέμα δημοσίευσης:
harist έγραψε:
Παράθεση:
Χάρη
το κόστος ήταν γύρω στα 30¤ και όλα αυτά ήταν φιξ. Φυσικά υπάρχει και χωρίς το ποντεσιόμετρο των φωτορυθμικών. Όσο για φωτογραφίες λίγο υπομονή γιατί έχω δανείσει την ψηφιακή. Δεν είναι πάντως κάτι φοβερό. Εγώ όλα τα συμπράκαλα τα έβαλα στο ψευτοντούλαπο κάτω από το τιμόνι και τα καλώδια πίσω από την κονσόλα.
Πιστεύω να κατάλαβες. Κάποιες απορίες θα στις λύσω με φωτό.........




Ακομα αυτες οι φωτογραφιες???
Ρε συ 307ccalu να σε χωσω?????
Δεν ανοιγεις ενα ξεχωριστο τοπικ με αυτο που εχεις κανει με τιποτα φωτογραφιες και κανενα σχετικο tutorial
ε?ε?ε?ε?ε?


Υπομονή μέχρι αύριο Nod Nod Nod Nod
307cc alu - Δευ 06 Δεκ 2004, 22:30:04
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά sory
υπάρχει πρόβλημα με το upload των φωτό στο site
307cc alu - Κυρ 12 Δεκ 2004, 17:13:52
Θέμα δημοσίευσης:


Επιτέλους...... Έτσι το έχω τοποθετήσει και οι λάμπες neon είναι στους αεραγωγούς.

Η εταιρεία κατασκευής είναι η PHONOCAR και το site http://www.phonocar.it/english/products_neon.html



307cc alu - Παρ 07 Ιαν 2005, 23:56:56
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.autostyle.co.uk/
paris - Τετ 09 Μάρ 2005, 14:51:16
Θέμα δημοσίευσης:
Από που μπορώ να πάρω φύλλά αλουμινίου -και να μου τα τοποθετήσουν κιόλας-για τα αυθεντικά πατάκια 3d που έχω στο 206. Πόσο στοιχίζει;Γνωρίζουμς αν υπάρχει τηλέφωνο. Ε δεν ζητάω και πολλά ή κάνω λάθος. Ευχαριστώ πολύ!!!!!
vinman - Τετ 09 Μάρ 2005, 18:48:41
Θέμα δημοσίευσης:
Σημερα πηγα στην lion και πηρα πατακια για το 407 γιατι απο την αντιπροσωπεια μου ειχαν δωσει μπεζ και ειχαν γινει Silly Silly !!
Κοστος 57 ευρουδακια...... Confused Confused
Θα μπορουσα βεβαια να μην παρω τα original και να πηγαινα οπουδηποτε αλλου να αγοραζα,αλλα το πατωμα του οδηγου εχει κλιπσακια για να πιανει το πατακι να μην φευγει και μονο τα original εκαναν... Wink
MEMsound - Τετ 09 Μάρ 2005, 18:57:13
Θέμα δημοσίευσης:
paris έγραψε:
Από που μπορώ να πάρω φύλλά αλουμινίου -και να μου τα τοποθετήσουν κιόλας-για τα αυθεντικά πατάκια 3d που έχω στο 206. Πόσο στοιχίζει;Γνωρίζουμς αν υπάρχει τηλέφωνο. Ε δεν ζητάω και πολλά ή κάνω λάθος. Ευχαριστώ πολύ!!!!!


Υπάρχουν μερικές εταιρίες με διάφορα πράγματα βελτιώσεων που πουλάνε κομμάτια αλουμίνιο (αυτό με το κριθαράκι στην επιφάνειά του) ετοιμο κομμένο. (Αν θες τέτοιο έχω κάτι συγκεκριμένο κατά νου)

Αλλιώς μπορείς να πας σε ένα κατάστημα με φύλλα αλουμινίου να πάρεις ένα κομμάτι να το κόψεις μόνος σου με τροχό και να το στερεώσεις με πριτσίνια στο πατάκι.

Επίσης τέτοιο κομμάτι μπορείς να βρείς από κάποιον πουν φτιάχνει επιγραφές που μπορεί να έχει κάποιο ρετάλι και να το πάρεις σχεδόν τσάμπα. Wink
shiba - Τετ 09 Μάρ 2005, 19:25:13
Θέμα δημοσίευσης:
vinman έγραψε:
Σημερα πηγα στην lion και πηρα πατακια για το 407 γιατι απο την αντιπροσωπεια μου ειχαν δωσει μπεζ και ειχαν γινει Silly Silly !!
Κοστος 57 ευρουδακια...... Confused Confused
Θα μπορουσα βεβαια να μην παρω τα original και να πηγαινα οπουδηποτε αλλου να αγοραζα,αλλα το πατωμα του οδηγου εχει κλιπσακια για να πιανει το πατακι να μην φευγει και μονο τα original εκαναν... Wink
καλησπερα σε ολουσ..λοιπον εχω να κανω μια ερωτηση..οπωσ και του vinman ετσι και το δικο μου το πατωμα εχει κλιπσακια για να πιανει το πατακι και να μην φευγει...ελα ομωσ που φευγει συνεχεια και μου χει σπασει τα νευρα...μηπωσ εχω χασει τιποτα κα ιδεν''κλειδωνει''το πατακι στο πατωμα?τιποτα κουμπωματα απο πανω?...ξερω γω
vinman - Πεμ 10 Μάρ 2005, 09:12:41
Θέμα δημοσίευσης:
shiba έγραψε:
vinman έγραψε:
Σημερα πηγα στην lion και πηρα πατακια για το 407 γιατι απο την αντιπροσωπεια μου ειχαν δωσει μπεζ και ειχαν γινει Silly Silly !!
Κοστος 57 ευρουδακια...... Confused Confused
Θα μπορουσα βεβαια να μην παρω τα original και να πηγαινα οπουδηποτε αλλου να αγοραζα,αλλα το πατωμα του οδηγου εχει κλιπσακια για να πιανει το πατακι να μην φευγει και μονο τα original εκαναν... Wink
καλησπερα σε ολουσ..λοιπον εχω να κανω μια ερωτηση..οπωσ και του vinman ετσι και το δικο μου το πατωμα εχει κλιπσακια για να πιανει το πατακι και να μην φευγει...ελα ομωσ που φευγει συνεχεια και μου χει σπασει τα νευρα...μηπωσ εχω χασει τιποτα κα ιδεν''κλειδωνει''το πατακι στο πατωμα?τιποτα κουμπωματα απο πανω?...ξερω γω


Kαι μενα μου το εκανε αυτο αλλα διαπιστωσα οτι θελει καλο πατημα για να κουμπωσει.....τοσο που φοβηθηκα μην σπασει το κλιπσακι αλλα δεν εσπασε και μπηκε κανονικα στη θεση του....
Για δοκιμασε το μηπως ειναι αυτο Wink
shiba - Πεμ 10 Μάρ 2005, 14:42:17
Θέμα δημοσίευσης:
θα το δοκιμασω ευχαριστω πολυ
Baphomet - Τρι 10 Μάϊ 2005, 22:17:32
Θέμα δημοσίευσης:
πηρα απο το Praktiker σημερα ενα σετ ελαστικά πατάκια για το 206 μου της Michelin με 39 ευρω. Αυριο θα τα τοποθετησω να δω τι παιζει. Είναι universal αλλά έχουν ειδικά αυλάκια στις γωνίες ώστε να τα κόψεις και να γίνει ακριβώς ίδιο μέγεθος με τα μαμα.
BUBA - Τρι 10 Μάϊ 2005, 23:47:35
Θέμα δημοσίευσης:
307cc alu έγραψε:
http://www.autostyle.co.uk/


Για την Ιστορια =>
Λοιπον τα πατακια του εν λογω site μου ειχαν γυαλισει το ματι και εμενα παλια.
Δειχνουν πολυ κυριλε , "Fully Customizable" (Αγγλιστει) σε χρωματα , μοντελο αυτοκινητου και σχεδιο αλουμινου οποτε ειπα και εγω να δοκιμασω.....
Διαλεγω λοιπον την ακριβοτερη ποιοτητα (Premier) με ωραιο extra αλουμινιο με τρυπες τυπου EVO απο πανω, μπρος-πισω καθισματα , προχωραω μεσα απο το Site προς την τελικη πραγγελια, κανω εγγραφη κανονικα με Username/Password γιατι το απαιτουσε , και τελικα μου βγαζει την εξωφρενικη τιμη των ....... 130 Λιρων Shocked . (35 λιρες τα εξοδα αποστολης για Ελλαδα) !! Shocked
Ε , εκει καπου χαλασε η δουλεια , περνεις μισο αμορτισερ που λεει ο λογος με αυτα τα λεφτα, και πατησα "Cancel" Sad
Baphomet - Τρι 10 Μάϊ 2005, 23:54:05
Θέμα δημοσίευσης:
εγω νομίζω οτι τα πατακια δεν ειναι τοσο για ομορφια οσο για πρακτικοτητα. τα μαμα ειναι της πλακας τελειως. Τα λαστιχενια ειναι και πρακτικα γιατι δεν χαλανε και καθαριζονται πανευκολα και ωραια δειχνουν στο ματι.
crusader - Τετ 11 Μάϊ 2005, 07:39:15
Θέμα δημοσίευσης:
Συμφωνώ με τον Πέτρο.
Τα πατάκια είναι από τα πρώτα πράγματα που λερώνονται μέσα στο αμάξι.
Από τότε που έβαλα λαστιχένια βρήκα την ηρεμία μου... Καθαρίζονται πανεύκολα και είναι και όμορφα στο μάτι, ενώ το κόστος τους κυμαίνεται σε πολύ λογικά επίπεδα.
Νομίζω είναι η καλύτερη και πιο πρακτική λύση.
kanelj - Τετ 11 Μάϊ 2005, 07:43:08
Θέμα δημοσίευσης:
Και εγω παλι που εχω πανω στο πατακι αλουμινενιο της OMP δεν λερωνεται σχεδον καθολου γιατι ολοι πατανε πανω στο αλουμινιο... Wink
crusader - Τετ 11 Μάϊ 2005, 07:47:47
Θέμα δημοσίευσης:
Το καλοκαίρι δεν έχεις πρόβλημα αντανάκλασης - θερμοκρασίας Γιάννη με το αλουμίνιο;
kanelj - Τετ 11 Μάϊ 2005, 07:56:19
Θέμα δημοσίευσης:
οχι ρε συ!
δεν ειναι λειο αλλα εχει χαραξεις (σχεδιο ας πουμε)!
Καμια σχεση με ηλιο!
απλα ειναι ευχρηστο γιατι ολοι πατανε πανω του και δεδν λερωνετε το πατακι!
ειναι και μουρη.... Wink Laughing
Steve - Τετ 11 Μάϊ 2005, 08:00:16
Θέμα δημοσίευσης:
Διαβάστε και τα posts μου στην προηγούμενη σελίδα, δείτε και την φωτό με τα πατάκια... Wink

Στα όλα προτερήματα των αλουμινένιων πατακίων, να προσθέσω και ότι δεν σχίζονται από τα τακούνια Twisted evil Evil

3 πατάκια συνοδηγού είχανε βγει off από αυτό το λόγο Mad

Επίσης, πλένονται πολύ γρήγορα, τα σκουπίζεις με ένα πανί, και τα ξανατοποθετείς. Ούτε κρέμασμα στον ήλιο, ούτε στέγνωμα, ούτε ούτε ούτε...

Δεν λυπάμαι τα 100 ευρώ που έδωσα στην Mattig Cool
kanelj - Τετ 11 Μάϊ 2005, 08:03:51
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω παλι διαλεξα ποιοτητα απο ενα καταστημα (κατεχακη,ποιο αραγε...!) και μετα περασα μια βολτα απο την OMP και πηρα τα αλουμινια και τα εβαλα πανω...Δεν τα πηρα ετοιμα!Πηγε βεβαια παραπαω απο 100 ευρω αλλα ειναι πολυ ομορφα!
ultra-one - Τετ 11 Μάϊ 2005, 09:30:00
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
εγω νομίζω οτι τα πατακια δεν ειναι τοσο για ομορφια οσο για πρακτικοτητα. τα μαμα ειναι της πλακας τελειως. Τα λαστιχενια ειναι και πρακτικα γιατι δεν χαλανε και καθαριζονται πανευκολα και ωραια δειχνουν στο ματι.


Συμφωνώ ως προς την πρακτικότητα και την ευκολία καθαρισμού τους, αλλά όσα (ωραία) λαστιχένια πατάκια έχω δεί είχαν βάρος 3 και βάλε κιλά το καθένα!!! Shocked

Εγώ ανκαι μου χάρησε η Έψιλον εργοστασιακά γκρι πατάκια που γράφουν 206 πάνω, πήρα από το Praktiker 4 πατάκια μοκέτα σε χρώμα που είναι πολύ κοντά με το Blue Recife του 206 μου Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Baphomet - Τετ 11 Μάϊ 2005, 11:40:20
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
Baphomet έγραψε:
εγω νομίζω οτι τα πατακια δεν ειναι τοσο για ομορφια οσο για πρακτικοτητα. τα μαμα ειναι της πλακας τελειως. Τα λαστιχενια ειναι και πρακτικα γιατι δεν χαλανε και καθαριζονται πανευκολα και ωραια δειχνουν στο ματι.


Συμφωνώ ως προς την πρακτικότητα και την ευκολία καθαρισμού τους, αλλά όσα (ωραία) λαστιχένια πατάκια έχω δεί είχαν βάρος 3 και βάλε κιλά το καθένα!!! Shocked

Εγώ ανκαι μου χάρησε η Έψιλον εργοστασιακά γκρι πατάκια που γράφουν 206 πάνω, πήρα από το Praktiker 4 πατάκια μοκέτα σε χρώμα που είναι πολύ κοντά με το Blue Recife του 206 μου Twisted evil Twisted evil Twisted evil


καλά οχι και 3 κιλά το καθένα...3 κιλά το σετ ναι... δεν βαριέσαι ομως... εξοψα-εραψα τα λαστιχενια Michelin μου και τα εβαλα σημερα... μια χαρούλα αν και οχι 100% fitting. Αλλά οκ.
Makis77 - Δευ 23 Μάϊ 2005, 15:04:37
Θέμα δημοσίευσης:
Ψάχνομαι για πατάκια τα οποία να μην γλιστράνε προς τα εμπρος.
Επειδή το πάτωμα δεν έχει κάποιου είδους κλιπ για να πιάνει πάνω το πατάκι, κατέληξα στα 3D της Peugeot.
Μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι δε φεύγουν από τη θέση τους επειδή, λόγω του σχήματός τους, σφηνώνουν στο πάτωμα.
Είναι όντως έτσι; Κάποιος που τα έχει μπορεί να το επιβεβαιώσει;
Και τέλος επειδή είναι πολύ ακριβά (81 ευρώ), υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι σε σχέση με το club;
Δεν έχω δει κάτι στο eshop.
Baphomet - Δευ 23 Μάϊ 2005, 15:49:29
Θέμα δημοσίευσης:
τα 3d της peugeot οντως ειναι καλα και δεν γλιστρανε. αλλα και τα 81 ευρω καλα ειναι Laughing
για την ώρα δεν έχουμε καποια εκπτωση σε τετοια είδη...
αν θες για πιο φτηνη λυση παντως, ,μπορεις να αγορασεις λαστιχενια πατακια. δεν γλιστρανε μπροστα και δεν λερωνονται φυσικα. και κοστιζουν μιση τιμη απο οτι τα peugeot 3d.
STELIOS - Δευ 23 Μάϊ 2005, 22:50:40
Θέμα δημοσίευσης:
Makis77 έγραψε:
Ψάχνομαι για πατάκια τα οποία να μην γλιστράνε προς τα εμπρος.
Επειδή το πάτωμα δεν έχει κάποιου είδους κλιπ για να πιάνει πάνω το πατάκι, κατέληξα στα 3D της Peugeot.
Μου είπαν στην αντιπροσωπεία ότι δε φεύγουν από τη θέση τους επειδή, λόγω του σχήματός τους, σφηνώνουν στο πάτωμα.
Είναι όντως έτσι; Κάποιος που τα έχει μπορεί να το επιβεβαιώσει;
Και τέλος επειδή είναι πολύ ακριβά (81 ευρώ), υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι σε σχέση με το club;
Δεν έχω δει κάτι στο eshop.


Eιχα παρει απο την Autoplus ενα σετ (4), δεν θημαμαι καλα τιμη αλλα νομιζω γυρο στα 30 με 40 ευρω. Απο την κατω πλευρα εχουν πολυ αγρια επιφανεια (σαν πισοχαρτο) η οποια γραπωνει στη μοκετα που ειναι στο πατωμα και δεν γλυστρανε ΚΑΘΟΛΟΥ. Μαλιστα ειναι στο μπορντο χρωμα που εχουν τα περισσοτερα 206 XS στη ταπετσαρια, και ταιριαζουν αψογα. Πρεπει να εχουν και σ'αλλα χρωματα. Τα ειχα παρει πριν 2 χρονια περιπου και κρατανε ακομα πολυ καλα, πολυ ανθεκτικα.
nikq - Τρι 25 Οκτ 2005, 09:56:51
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα πάω για αλλαγή στα πατακια!
Τα 3d της peugeot εχω διαβάσει πολύ καλά λόγια!
Ψήνεται κανένας άλλος ; θα περάσω από OTOMOTO αν τα έχει !… ξερει κανεις που μπορει να υπαρχουν και φτηνα;
Stevon - Τρι 25 Οκτ 2005, 13:02:57
Θέμα δημοσίευσης:
nikq έγραψε:

Τα 3d της peugeot εχω διαβάσει πολύ καλά λόγια!
Ψήνεται κανένας άλλος ; θα περάσω από OTOMOTO αν τα έχει !… ξερει κανεις που μπορει να υπαρχουν και φτηνα;


Τα πατάκια 3D της Peugeot αποκλείεται να τα βρείς στην ΟΤΟΜΟΤΟ ή σε άλλο κατάστημα (μπορεί βέβαια να βρείς παρόμοια) παρά μόνο σε οποιαδήποτε PEUGEOT στο τμήμα με τα ανταλλακτικά-αξεσουάρ,τώρα η τιμή τους είναι (τσουχτερή) 80,10€ [δηλητήριο] Confused
Steve - Τετ 26 Οκτ 2005, 11:24:32
Θέμα δημοσίευσης:
Και στην ίδια τιμή βάζεις της Mattig που είναι γυαλιστερό αλουμίνιο Wink
MEMsound - Τετ 26 Οκτ 2005, 17:41:09
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Και στην ίδια τιμή βάζεις της Mattig που είναι γυαλιστερό αλουμίνιο Wink

Thumb right Thumb right Thumb right
nikq - Δευ 19 Δεκ 2005, 15:27:40
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα ,Στέλιο για δώσε σε παρακαλώ πληροφορίες για τα Mattig
Ποσό τα ειχες πάρει και από που και αν υπάρχει καμιά φωτο-σιτε να τα δω!Razz
Steve - Δευ 19 Δεκ 2005, 18:29:24
Θέμα δημοσίευσης:
Πήγαινε σε ένα κατάστημα με βελτιωτικά είδη-αξεσουαρ αυτοκινήτου, και ζήτα τον κατάλογο της Mattig.

Και το επίσημο site.

Τιμή: 100 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά προ 1 έτους και κάτι ψιλά (βγαίνουνε σε γυαλιστερά και τα ματ είναι 20 ευρώ φθηνότερα).

Φωτό? Πάρε και φωτό Cool

(και είναι Σταύρος, όχι Στέλιος... Embarassed )
STELIOS - Δευ 19 Δεκ 2005, 18:30:06
Θέμα δημοσίευσης:
nikq έγραψε:
Καλησπέρα , Στέλιο για δώσε σε παρακαλώ πληροφορίες για τα Mattig
Ποσό τα ειχες πάρει και από που και αν υπάρχει καμιά φωτο-σιτε να τα δω!Razz


Μαλλον εννοεις το Σταυρο...

Steve (Σταυρος) έγραψε:
Και στην ίδια τιμή βάζεις της Mattig που είναι γυαλιστερό αλουμίνιο Wink

nikq - Τρι 20 Δεκ 2005, 14:01:51
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι ! ευχαριστώ Steve-Σταύρο!
Καλά είναι απίθανα....... Shocked
(είναι κολλητό το αλουμίνιο επάνω στο πατάκι)
Steve - Τρι 20 Δεκ 2005, 15:26:07
Θέμα δημοσίευσης:
nikq έγραψε:

(είναι κολλητό το αλουμίνιο επάνω στο πατάκι)


(όχι, βγάζεις το πατάκι το κανονικό και βάζεις το αλουμινένιο)
Ghost Dog - Σαβ 05 Μάϊ 2007, 13:04:52
Θέμα δημοσίευσης:
Μηπως μπορει καποιος να μας πει τους κωδικους της Peugeot για αυτα τα πατακια? Rolling eyes (γραφουν RC στα μπροστινα,αλλα και στα πισω...)
Δεν μπορω να τα βρω πουθενα... Mad


recife206 - Παρ 01 Ιούν 2007, 19:42:07
Θέμα δημοσίευσης:
Σχετικά με τα πατάκια αλουμινίου, έτυχε χτες να γνωρίσω ενα παλικάρι που είχε βάλει στο δικό του 206 και, επειδή ενδιαφέρομαι τον ρώτησα τι και που. Μου είπε πως πήγε σε ένα γνωστό του λαμαρινά, του έδωσε το πατάκι και εκείνος του έκοψε στις ίδιες διαστάσεις κομμάτι αλουμινίου και το έβαλε. Πολύ όμορφο, όχι όσο αυτό της mattig, αλλά παραπλήσιο και το κυριότερο μόνο με 20 ευρώπουλα για όλη την τετράδα!

Θα το ψάξουμε... Very happy
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 19:44:27
Θέμα δημοσίευσης:
...αν και φορτώνεις βάρος στο αμάξι...
recife206 - Παρ 01 Ιούν 2007, 20:02:22
Θέμα δημοσίευσης:
Συμφωνώ... αλλά λέει πολλά!!! Very happy
MEMsound - Παρ 01 Ιούν 2007, 20:24:16
Θέμα δημοσίευσης:
δεν διαφωνω... Laughing
Giannis307 - Παρ 01 Ιούν 2007, 20:44:29
Θέμα δημοσίευσης:
Λεει....Κοτσαρεις και 2 λαμπιτσες νεον κατω απο την κονσολα και ειναι πολυ ναυλα (το ν με κ!!)
Steve - Σαβ 02 Ιούν 2007, 09:42:42
Θέμα δημοσίευσης:
recife206 έγραψε:
Σχετικά με τα πατάκια αλουμινίου, έτυχε χτες να γνωρίσω ενα παλικάρι που είχε βάλει στο δικό του 206 και, επειδή ενδιαφέρομαι τον ρώτησα τι και που. Μου είπε πως πήγε σε ένα γνωστό του λαμαρινά, του έδωσε το πατάκι και εκείνος του έκοψε στις ίδιες διαστάσεις κομμάτι αλουμινίου και το έβαλε. Πολύ όμορφο, όχι όσο αυτό της mattig, αλλά παραπλήσιο και το κυριότερο μόνο με 20 ευρώπουλα για όλη την τετράδα!

Θα το ψάξουμε... Very happy


Τι να ψάξετε... έλα ρίξε μια ματιά τα δικά μου Wink
AlienHack - Πεμ 02 Οκτ 2008, 09:42:11
Θέμα δημοσίευσης: Πατάκια αλουμινίου
Καλημέρα!

Εχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρώ στην Θεσσαλονίκη πατάκια αλουμινένια? σαν της φώτο απο κάτω?
Thanks


ΝΑΙ STEVE ξέρω να πάρω της Mattig , απλός ρωτάω μπας και ξέρει κανενας κανενα μαγαζί εδώ που να τα εχει Laughing

Η φώτο αυτή ειναι απο ενα αγγλικό μαγαζί στο ebay! 45λύρες τα δίνει μονο !!! ΑΛΛΑ Ο ΒΛΑΞ δεν στελνει λεει Ελλάδα! τι παρακάλια του έριξα!! τιποτα ο gay!!



dimisgr - Παρ 17 Οκτ 2008, 16:04:11
Θέμα δημοσίευσης:
επειδή έψαξα και γω σήμερα το θέμα πατάκια, έμαθα για έναν εδω (θεσσαλονλικη) που πας, σου πέρνει τα μέτρα και σ κάνει ότι θες και με λογότυπα. από τιμές βέβαια δεν το έψαξα ακόμα αλλά μόλις μάθω θα ενημερώσω
AlienHack - Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:03:21
Θέμα δημοσίευσης:
dimisgr έγραψε:
επειδή έψαξα και γω σήμερα το θέμα πατάκια, έμαθα για έναν εδω (θεσσαλονλικη) που πας, σου πέρνει τα μέτρα και σ κάνει ότι θες και με λογότυπα. από τιμές βέβαια δεν το έψαξα ακόμα αλλά μόλις μάθω θα ενημερώσω



τα παντα εννοεις σε λαμαρίνα? σαν του steve?
dimisgr - Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:54:17
Θέμα δημοσίευσης:
λογικά και σε λαμαρίνα αλλά για σιγουριά θα σου πω το απόγευμα που θα ρωτήσω
AlienHack - Τρι 21 Οκτ 2008, 09:27:57
Θέμα δημοσίευσης:
Εχουμε κανα νέο για τα πατάκια?

STEVE σαν τα δικά σου μονο απο νετ μπορώ να παραγγείλω ή εχει κανεναν εκει κάτω που πουλάει?
Steve - Πεμ 23 Οκτ 2008, 10:07:29
Θέμα δημοσίευσης:
Όποιος φέρνει προϊόντα της Mattig (προφυλακτήρες κλπ.) τα φέρνει και αυτά τα πατάκια.
AlienHack - Τετ 10 Δεκ 2008, 13:40:59
Θέμα δημοσίευσης:
Ξερει κανεις στην ΘΕΣΝΙΚΗ κανεναν να φερνει της Mattig πραματα? θελω τα πατακια...

Ή κανενας να εχει δει πουθενα μεταλικα πατακια?
thantsi - Δευ 26 Ιαν 2009, 02:42:47
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε παιδια ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα.....κανενα καλο πατακι,ομορφο και φτηνο δν υπαρχει????
Athens - Δευ 26 Ιαν 2009, 07:54:43
Θέμα δημοσίευσης:
thantsi έγραψε:
Ρε παιδια ψαχνω ψαχνω και δεν βρισκω τιποτα.....κανενα καλο πατακι,ομορφο και φτηνο δν υπαρχει????



Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad όχι! Εγώ μόνο μοκέτα βρίσκω, κι όλα τα υπόλοιπα είναι μούφες Exclamation Exclamation Exclamation
206kwn - Δευ 26 Ιαν 2009, 08:05:36
Θέμα δημοσίευσης:
btw τα πατακια που λετε,αν καταλαβα καλα, μπορειτε και να τα φτιαξετε πανω σε μοκετα η στα εργοστασιακα χαλακια χωρις να δωσετε ιδιαιτερα λεφτα.... και το αποτελεσμα πιστευω θα ειναι καλυτερο....
εναν πριτσιναδορο χρειαζεστε Wink
AlienHack - Δευ 26 Ιαν 2009, 16:07:57
Θέμα δημοσίευσης:
δεν θελω πατακι κανονικο με νικελ ακουμπιστηρι. Θελω ΦΟΥΛ ΝΙΚΕΛ. δηλαδη ουσιαστικα ολο το πατακι να ειναι μια λαμαρινα. οπως του STeve
206kwn - Δευ 26 Ιαν 2009, 16:24:14
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
ΦΟΥΛ ΝΙΚΕΛ


γουστα ειναι αυτα..... Wink
thantsi - Δευ 26 Ιαν 2009, 20:00:32
Θέμα δημοσίευσης:
Αμα ειναι να βαλεις απλα μια λαμαρινα στα ποδια του οδηγου και να τα πριτσινωσεις κατα την γνωμη μ θα ειναι πολυ αθλιο δν θα φαινεται ψιλοαυθεντικο...αλλα ενα πατεντιαρικο πατακι....
!!!!!!
AlienHack - Δευ 26 Ιαν 2009, 21:32:03
Θέμα δημοσίευσης:
δεν ειναι απλη λαμαρινα ρε.. εχει εταιριες που φτιαχνουν τετοια. ο steve εχει. ειναι μαματα!! θα ψαξω να βρω λινκ να τα δεις
206kwn - Δευ 26 Ιαν 2009, 22:45:57
Θέμα δημοσίευσης:
thantsi έγραψε:
Αμα ειναι να βαλεις απλα μια λαμαρινα στα ποδια του οδηγου και να τα πριτσινωσεις κατα την γνωμη μ θα ειναι πολυ αθλιο δν θα φαινεται ψιλοαυθεντικο...αλλα ενα πατεντιαρικο πατακι....
!!!!!!


προφανως αναφερεσαι σε αυτο που λεω εγω Wink εγω ελεγα στο πατακι του οδηγου και μονο εκει που πατανε τα ποδια ,οπως οδηγας, στο χαλακι απο μονο του εχει χαραγμενο ενα σχημα σαν τραπεζιο ειναι... εκει μπορεις να βαλεις αλλα μονο σε αυτο το σημειο ,λεω, οχι σε ολο το πατακι.....

ολο μαζι ,εμενα προσωπικα, δεν μου αρεσει.... μου φαινεται καπως..... δεν το εχω δει αυτο που λετε αλλα ετσι οπως το φανταζομαι και στον οδηγο και στον συνοδηγο μου φαινεται λιγο too much.... αλλα οπως ειπα και παραπανω αποψεις ειναι αυτες........
thantsi - Τρι 27 Ιαν 2009, 13:12:46
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια ξερει κανεις τιποτα για χειροποιητα πατακια αυτοκινητου????Διαβασα σε ενα φορουμ οτι υπαρχει ενας στην θεσ/νικη που φτιαχνει οτι θες και τα πατακια κανουν 20€...και αμα θες τπτ λαμαρινες σχεδια στην θεση του οδηγου συνοδηγου παει στα 30€ Shocked ...κανενας θεσσαλονικιοςαν ξερει?????

Α 206kwn...μπραβο!!!!Ξερεις να παραγωγιζεις!!!!!!!!!!!! Razz
206kwn - Τρι 27 Ιαν 2009, 13:17:15
Θέμα δημοσίευσης:
thantsi έγραψε:

Α 206kwn...μπραβο!!!!Ξερεις να παραγωγιζεις!!!!!!!!!!!! Razz


τα παρατησα ολα και ξανα αρχισα το διαβασμα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

να δω πως θα αντεξω να μην βαλω χερι στο 206
thantsi - Τρι 27 Ιαν 2009, 13:20:41
Θέμα δημοσίευσης:
Το μαγαζι εχει τεραστια ταμπελα που γραφει "ΠΑΤΑΚΙΑ...κτλ", βρισκεται στην περιοχη Χαριλαου (Θεσ/νικη), απεναντι απο το "Γοργονες & Μαγκες" στην Αλεξ. Σταυρου - κατω απο την Παπαναστασιου δηλαδη. Αν ξερει κανεις....

Ασε και εγω εξεταστικη τωρα....πικρα
AlienHack - Τρι 27 Ιαν 2009, 14:47:31
Θέμα δημοσίευσης:
Εχει εκει τετοιο μαγαζι και δεν το ήξερα? βρε τι μαθαινει κανεις!!

θα περασω μια βολτα να το κειτάξω...

Δες και τα φουλ νικελ που λεω.. ειδικα αν εχει κρυφο φωτισμο οπως εγώ... Laughing






thantsi - Τρι 27 Ιαν 2009, 15:04:51
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε Αλεξανδρε εδω ειμαστε...περιμενα εσενα να απαντησεις φανταστικε θεσσαλονικιε....κοιτα ο τυπας αυτος απο οτι εχω μαθει εχει τα σχεδια για καθε αμαξι και ειναι 100%fit απο οτι λενε δηλαδη καποιοι που τα εβαλαν....παιδια να οργανωθουμε για κανενα group buy Razz
AlienHack - Τρι 27 Ιαν 2009, 15:06:11
Θέμα δημοσίευσης:
κατσε να παω να δώ πρωτα τι υλικά εχει. Εσυ ενδιαφέρεσαι για απλα πάνινα (μοκετα εστω)? ή νικελ σαν τις φωτος πανω??
thantsi - Τρι 27 Ιαν 2009, 15:10:38
Θέμα δημοσίευσης:
Κοιτα να σου πω...Θελω μοκετα και στην θεση του οδηγου και του συνοδηγου λαμαρινα...Και το ρελι γυρω-γυρω να εχει μπορντω κλωστη!!!!Αμα τα κανονισουμε θα τα δουμε αυτα....!!!!
SnakeMJK - Τρι 27 Ιαν 2009, 15:53:36
Θέμα δημοσίευσης:
Απορώ πως οδηγείτε με αυτά τα μεταλλικά πράματα.... με βρεγμένα παπούτσια πχ...
AlienHack - Τρι 27 Ιαν 2009, 16:09:15
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Απορώ πως οδηγείτε με αυτά τα μεταλλικά πράματα.... με βρεγμένα παπούτσια πχ...


δεν λερωνουν δεν χαλανε!
απλα!

και λασπες να γεμισουν τα βγαζεις τα βαζεις κατο απο το λαστυχο του κηπου και σε 30'' εχουν γινει καινουρια. Προσπαθησε να καθαρισεις κανονικα πατακια που εχουν γεμησει λασπες!!
SnakeMJK - Τρι 27 Ιαν 2009, 16:14:11
Θέμα δημοσίευσης:
γλιστράν' ρε άνθρωπα... γλιστράν Razz
AlienHack - Τετ 28 Ιαν 2009, 01:21:17
Θέμα δημοσίευσης:
μπα... δεν γλυστραν...
thantsi - Παρ 30 Ιαν 2009, 04:40:40
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε alienhack το εψαξες το θεμα με τα πατακια απο εκει που σου ειπα????
AlienHack - Παρ 30 Ιαν 2009, 10:22:26
Θέμα δημοσίευσης:
φιλε αυτη η εβδομαδα με παει μαμιοντας στην δουλεια και δεν εχω προλαβει ουτε να κλασω.. Αυριο προι ευελπιστω ναπρολαβω.. Confused
Steve - Παρ 30 Ιαν 2009, 12:28:11
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
και δεν εχω προλαβει ουτε να κλασω..
Ψεύτη.

Αφού τώρα μόλις άφησες μια πνιχτή αλλά βρώμισε τόσο που στο απέναντι γραφείο σε κοιτάνε με μισό μάτι.
AlienHack - Δευ 02 Φεβ 2009, 11:24:32
Θέμα δημοσίευσης:
Shocked οοοππσσσσ.... BUSTED!!! Laughing
volvos - Σαβ 07 Μάρ 2009, 13:22:13
Θέμα δημοσίευσης:
επειδη ειναι η 3η φορα που αλλαζω πατακια και πλεον εχει καταντησει αηδια

εχουμε κατι που εγγυημενα να μη χαλαει και να μη κατσιαζει?

στην αρχη ειχα τα πρωτα μαμα που διαλυθηκαν στο χρονο

μετα κατι με το 206 γραμμενο οπου του οδηγου παει συνεχεια μπροστα
δεν ειναι τα 3d

αυτα τα 3d τι λενε?
Πάνος - Σαβ 07 Μάρ 2009, 15:50:53
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:


μετα κατι με το 206 γραμμενο οπου του οδηγου παει συνεχεια μπροστα
δεν ειναι τα 3d

αυτα τα 3d τι λενε?



Αυτα εχω και εγω.
Ναι μεν οντως πανε μπροστα και καμια φορα κολαει ο συμπλεκτης αλλα σε ποιοτητα νομιζω ειναι τα καλυτερα.
Δεν ξερω αν λεγονται 3ντι.
Sinanai - Σαβ 07 Μάρ 2009, 19:29:27
Θέμα δημοσίευσης:
Όταν είχα πρωτοαγοράσει το προηγούμενο 206, το πατάκι του οδηγού είχε 2 πιαστράκια που καρφώνονταν μπροστά, κάτω σχεδόν απ'τα πεντάλ, στη μοκέτα, ώστε να μην αφήνουν το πατάκι να συρθεί προς τα μπρος. Τα επόμενα που είχα πάρει, επίσης Peugeot, δεν είχαν αυτό, αλλά ένα άλλο σύστημα, που έκανε την ίδια δουλειά. Είχαν 2 κυκλικές τρύπες, πίσω-πίσω, κάτω, σχεδόν, απ' το κάθισμα του οδηγού, όπου κούμπωναν, αντίστοιχα, 2 βασούλες που είχες καρφώσει προηγουμένως στη μοκέτα, από κάτω του. Αυτά δεν υπάρχουν πια; Γιατί και 'γω θα χρειαστώ κάποια στιγμή πατάκια και από κείνα (και τα πρώτα και τα δεύτερα) ήμουν ευχαριστημένος. Α, Τάκη, χτες έβαλα και το αλουμινένιο πατάκι στο footrest...
Steve - Σαβ 07 Μάρ 2009, 19:43:35
Θέμα δημοσίευσης:
Βάλτε τα αλουμινένοια της Mattig λέμε... Cool

Είναι και τακούνιαγόβας-proof Laughing
Sinanai - Σαβ 07 Μάρ 2009, 19:47:29
Θέμα δημοσίευσης:
Στη συναυλία σου εσύ, γρήγορα... Laughing
Rethimno13 - Δευ 09 Μάρ 2009, 12:30:09
Θέμα δημοσίευσης:
http://206rcclub.forumfree.net/?t=37249110
Για τσεκαρετε το ωραια χαλακια για τους RCακηδες αλλα κ για τους απλους αν δειτε πιο κατω...
Sentin3L - Πεμ 12 Μάρ 2009, 10:11:35
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω παντως παιδες βρικα πατακι που να κανει ακριβως με το αμαξι μου peugeot 206 εχω ενα μαγαζι χαλκιδα που πηγα και με παραγελια που εκανε πατακι για το peugeot μου ακριβως οπως ητανε τα μαμα του τα πλιηρωσα κανα 60Ε αλλα αξιζε τον κοπο ερχονται ακριβως στο μπαμ στο αμαξι
Πάνος - Πεμ 12 Μάρ 2009, 12:11:11
Θέμα δημοσίευσης:
Rethimno13 έγραψε:
http://206rcclub.forumfree.net/?t=37249110
Για τσεκαρετε το ωραια χαλακια για τους RCακηδες αλλα κ για τους απλους αν δειτε πιο κατω...



Το λευκο περιγραμμα γυρω γυρω ειναι... Confused
AlienHack - Κυρ 12 Απρ 2009, 21:27:34
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Βάλτε τα αλουμινένοια της Mattig λέμε... Cool



AN ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ! Σε περιμενουμε 3 μηνες τωρα! τυρι!
SnakeMJK - Δευ 20 Ιούλ 2009, 12:18:29
Θέμα δημοσίευσης:
Κάγκουρες του κόσμου... τώρα δικαιώνεστε Razz

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20090727.p.setpatakiaalouminiou
Ilias207Rallye - Δευ 20 Ιούλ 2009, 12:24:27
Θέμα δημοσίευσης:
Δε ξερω κατα ποσο ειναι βολικα τα πατακια αυτα.. γιατι πρεπει να γλυστρανε τα ποδια απιστευτα πανω στην "αλουμινενια" επιφανεια.....
Steve - Δευ 20 Ιούλ 2009, 14:44:41
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτά είναι λαστιχένια... δεν γλυστράνε τα πόδια.
Ilias207Rallye - Δευ 20 Ιούλ 2009, 17:57:10
Θέμα δημοσίευσης:
Σαν να λεμε δηλαδη look αλουμινιο..? Very happy

Δε μαρεσαν παντως...!
petros84 - Τετ 21 Απρ 2010, 15:24:02
Θέμα δημοσίευσης:
thantsi έγραψε:
Το μαγαζι εχει τεραστια ταμπελα που γραφει "ΠΑΤΑΚΙΑ...κτλ", βρισκεται στην περιοχη Χαριλαου (Θεσ/νικη), απεναντι απο το "Γοργονες & Μαγκες" στην Αλεξ. Σταυρου - κατω απο την Παπαναστασιου δηλαδη. Αν ξερει κανεις....

Ασε και εγω εξεταστικη τωρα....πικρα


γεια σας συνpeugeoites,

ο μαγαζατορας τι λέει από τιμές? ποιότητα πατακίων? οποια πληροφορία ευπροσδεκτη.

α και κατι ακομα πηρα κατι wrc 20 ευρω προχτες, αλλα το μετανιωσα. τα θελει κανεις με 10 ευρω?

ευχαριστώ
sonermgb - Τετ 21 Απρ 2010, 15:47:52
Θέμα δημοσίευσης:
Υπαρχουν μαγαζια που σου φτιαχνουν πατακια αναλογα με τις διαστασεις του καθε αμαξιου......οπως απο οτι γνωριζω εχεις επιλογες για υφασματινα λαστιχενια.....φιρμα του αμαξιου ραμενη κ.α.....ενα απο αυτα τα αμαξια ειναι στην λ.πεντελης.......
cuoresportivocenter - Τρι 05 Ιούλ 2011, 14:50:44
Θέμα δημοσίευσης:
Kαλησπερα παιδια! ειμαι ο ιδιοκτητης του μαγαζιου στην χαριλαου που ανεφερε πιο πανω ο φιλος!
Τα πατακια ειναι μαρκε σε ολες τις μαρκες υπαρχουν σε 3 ποιοτητες.
Αν θελετε πληροφοριες -> πμ.

----------------------------------------------

Post Edited by MOD Team

nikos 206cc - Τρι 05 Ιούλ 2011, 18:57:12
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε οταν λες μαρκε πατακι τι εννοεις?
cuoresportivocenter - Τετ 06 Ιούλ 2011, 08:08:19
Θέμα δημοσίευσης:
Koμμενο ακριβως για το καθε αυτοκινητο ! Υπαρχουν πατρον απο ολα τα αυτοκινητα και ραβονται ακριβως!!
Giannis307 - Τετ 06 Ιούλ 2011, 15:41:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αν σε ενδιαφερει προσφορα για τα μελη του κλαμπ ελα την πεμτη απο την λεσχη να μιλησεις με τους υπευθηνους συνεργασιων.

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=6580
stamatis_vts - Τετ 06 Ιούλ 2011, 19:17:22
Θέμα δημοσίευσης:
ειναι απο σαλονικα ο μαστορας γιαννη... Wink
btw παιδαρε δειξε μας κανα δειγμα να γουσταρουμε
cuoresportivocenter - Πεμ 07 Ιούλ 2011, 10:39:54
Θέμα δημοσίευσης:
Tα δειγματα ειναι αυτα
Αρχικα εχουμε την φθηνη ποιοτητα



στην συνεχεια εχουμε την μεσαια



και μετα την καλη ποιοτητα







TopGear - Κυρ 15 Ιούλ 2012, 13:30:31
Θέμα δημοσίευσης:
Κανά μαγαζί ή αλυσίδα στην Αθήνα, που να'χει καλά κι ανθεκτικά πατάκια;

Έχετε κάτι να προτείνετε; Μέχρι κανά 30-35 ευρώ το πολύ.
sod - Κυρ 15 Ιούλ 2012, 23:10:40
Θέμα δημοσίευσης:
Παιρνεις ενα ζευγαρι οτι να ναι υφασματινα και εκει που πατανε τα ποδια σου πιο πολυ βαζεις μια λαμαρινα και εισαι οκ.....εχω πολλα χρονια να αλαξω τα δικα μου......
TopGear - Κυρ 15 Ιούλ 2012, 23:14:12
Θέμα δημοσίευσης:
sod έγραψε:
Παιρνεις ενα ζευγαρι οτι να ναι υφασματινα και εκει που πατανε τα ποδια σου πιο πολυ βαζεις μια λαμαρινα και εισαι οκ.....εχω πολλα χρονια να αλαξω τα δικα μου......


Το'χω σκεφτεί πολλές φορές, είδα και τα posts των παιδιών εδώ μέσα αλλά φοβάμαι θα γλιστράει αέρα μετά. Εδώ στα μαμά που έχω, σ'αυτό το "πλαστικοποιημένο" κομμάτι κοντά στα πεντάλ, γλιστράει αν βρέχει έξω και μπω με βρεγμένα παπούτσια.
plaketokofths - Δευ 16 Ιούλ 2012, 13:30:41
Θέμα δημοσίευσης:
Χρήστο εχει στη γειτονιά σου με 5¤.
http://goo.gl/maps/bGrq

Υφασμάτινο, μαύρο, με σκρατς απο κάτω, 206 σημα, ανθεκτικο πλαστικο στο σημειο των φτερνων και κομμένο ακριβως για το πατωμα του 206.

Εχω παρει για το 206, το δικο μου το σαξό αλλά και της γυναικας, το καθενα με 5¤. Τα υπολοιπα δεν ειχαν χαλασει και δεν ξερω ποσο κανουν.
TopGear - Τρι 17 Ιούλ 2012, 00:06:47
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Χρήστο εχει στη γειτονιά σου με 5¤.
http://goo.gl/maps/bGrq

Υφασμάτινο, μαύρο, με σκρατς απο κάτω, 206 σημα, ανθεκτικο πλαστικο στο σημειο των φτερνων και κομμένο ακριβως για το πατωμα του 206.

Εχω παρει για το 206, το δικο μου το σαξό αλλά και της γυναικας, το καθενα με 5¤. Τα υπολοιπα δεν ειχαν χαλασει και δεν ξερω ποσο κανουν.


Ευχαριστώ πολύ, θα περάσω μια βόλτα. Smile
plaketokofths - Τρι 17 Ιούλ 2012, 00:41:46
Θέμα δημοσίευσης:
τπτ, αν δεν θες σετ. αξιζει σιγουρα. ειναι πολυ καλης ποιοτητας.
ελλην. κατασκευής.
αυθημερόν παράδοση
TopGear - Τρι 17 Ιούλ 2012, 00:51:26
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
τπτ, αν δεν θες σετ. αξιζει σιγουρα. ειναι πολυ καλης ποιοτητας.
ελλην. κατασκευής.
αυθημερόν παράδοση


Εφόσον είναι μόνο 5 ευρώ, δοκιμασμένα, με σήμα 206, είναι και γειτονιά, θα περάσω να πάρω μάλλον μόνο οδηγού-συνοδηγού. Αν και ο μόνος λόγος που σκέφτομαι να τα αλλάξω είναι γιατί του οδηγού έχει γίνει τραχύ αρκετά απ'τα χρόνια και μου σκίστηκε λίγο το πλαστικοποιημένο κομμάτι μπροστά, ε με τις αλλαγές στα πεντάλ, βλέπω να γίνεται κομμάτια σύντομα.
plaketokofths - Τρι 17 Ιούλ 2012, 00:54:41
Θέμα δημοσίευσης:
στο 206 το χω απο το '09, ακομα αντέχει και το αμαξι το οδηγουνε απο τακούνια μέχρι και αρβύλες στρατού....
Steve - Τρι 17 Ιούλ 2012, 07:50:18
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
και το αμαξι το οδηγουνε απο τακούνια
Κάνεις και πιάτσα αλήτη; Rolling eyes Rolling eyes Laughing Laughing Laughing
TopGear - Τετ 18 Ιούλ 2012, 01:20:46
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
στο 206 το χω απο το '09, ακομα αντέχει και το αμαξι το οδηγουνε απο τακούνια μέχρι και αρβύλες στρατού....


Πέρασα πριν λίγο που δεν είχε και κίνηση λόγω νύχτας, πηγαίνοντας σιγά σιγά για να το βρω.

Είδα πολλά καταστήματα με ανταλλακτικά (κυρίως μηχανικά μέρη κτλ), αλλά μόνο 1-2 με καλύμματα κτλ. Τον "Κουρσάρο" εννοείς; Για να μην κάνω καμιά βλακεία Γιάννη και πάω αλλού. Laughing
plaketokofths - Τετ 18 Ιούλ 2012, 23:36:08
Θέμα δημοσίευσης:
Σταυρο εγώ φοράω πλατφόρμες ρε για να φτανω τα πενταλς!

Χρήστο, μπραβο ναι, αυτος ειναι!
groupN - Παρ 20 Ιούλ 2012, 20:41:51
Θέμα δημοσίευσης:
κοιταξτε συμπτωση!! οποιος ειναι απο θεσσαλονικη παιδια σας τον συνιστω για πατακια τον κυριο παραπανω. εγω ειχα παρει την μεσαια ποιοτητα για το 106 και με σιδερο στου οδηγου. πριν απο 4 χρονια και τα εχω ακομα στο αμαξι αντεχουν
TopGear - Τετ 25 Ιούλ 2012, 20:29:08
Θέμα δημοσίευσης:
Πήγα σήμερα στον Κουρσάρο. Καλή εξυπηρέτηση, μου'δειξε ποια είναι τα χαλάκια, μου'πε τιμή 18 η 4άδα. Μου λέει ότι μπορώ να πάρω και τα 2 μπροστινά, εφόσον χρειάζομαι μόνο αυτά και μου τα άφησε 9 ευρώ. Με 10 ευρώ σύνολο, θα μου ράψει και το λιονταράκι στα πατάκια.

Θα τα'χει έτοιμα αύριο, έτοιμα κομμένα από πατρόν ειδικά για τα 206. Smile
Stsanoussis - Παρ 28 Δεκ 2012, 20:19:03
Θέμα δημοσίευσης:
Πέρασα και εγω απο τον κουρσαρο. 26 ευρω μπροστά πίσω. ¶ψογο κόψιμο ακριβώς στα μέτρα του 206.
volvos - Δευ 11 Μάρ 2013, 17:44:37
Θέμα δημοσίευσης:
aytos ο κουρσαρος με τα πατακια που ειναι ρε γα**το???????
TopGear - Δευ 11 Μάρ 2013, 17:55:25
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
aytos ο κουρσαρος με τα πατακια που ειναι ρε γα**το???????


Αρχές Φιλολάου, όταν ακόμη έχει το όνομα Κάρπου. Όπως ανεβαίνεις, στο αριστερό σου χέρι, γωνία με κάποιο στενό, δε θυμάμαι τώρα. Μενεκράτους, Αρτέμωνος, θα σε γελάσω. Απ'όσο θυμάμαι έχει κίτρινες ταμπέλες και απέξω έχει κρεμάσει πατάκια, πλατοκαθίσματα κτλ.

Έχε στο νου σου, από αυτό το σημείο κι έπειτα, να κοιτάς αριστερά για γωνιακό μαγαζί.
volvos - Δευ 11 Μάρ 2013, 17:56:14
Θέμα δημοσίευσης:
ok thanks Wink
fallen_angel82 - Παρ 27 Σεπ 2013, 23:47:14
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα,
ξέρουμε μήπως κανένα τηλ. επικοινωνίας για τον Κουρσάρο;
Σχολάω αργά κάθε μέρα από τη δουλειά και θα ήθελα
να ρωτήσω ώρες λειτουργίες και διάφορα, μη κατεβαίνω τσάμπα.
Είμαι και μακριά! 'Η έστω αν ξέρει κάποιος ώρες λειτουργίας.

Ευχαριστώ!
TopGear - Σαβ 28 Σεπ 2013, 10:51:26
Θέμα δημοσίευσης:
fallen_angel82 έγραψε:
Καλησπέρα,
ξέρουμε μήπως κανένα τηλ. επικοινωνίας για τον Κουρσάρο;
Σχολάω αργά κάθε μέρα από τη δουλειά και θα ήθελα
να ρωτήσω ώρες λειτουργίες και διάφορα, μη κατεβαίνω τσάμπα.
Είμαι και μακριά! 'Η έστω αν ξέρει κάποιος ώρες λειτουργίας.

Ευχαριστώ!


Νομίζω είναι κάθε μέρα μέχρι τις 5-6 περίπου.
fallen_angel82 - Σαβ 28 Σεπ 2013, 19:56:46
Θέμα δημοσίευσης:
TopGear έγραψε:


Νομίζω είναι κάθε μέρα μέχρι τις 5-6 περίπου.


Οπότε μάλλον θα πάω πρωί. Ευχαριστώ Χρήστο.
TopGear - Σαβ 28 Σεπ 2013, 21:19:07
Θέμα δημοσίευσης:
fallen_angel82 έγραψε:
TopGear έγραψε:


Νομίζω είναι κάθε μέρα μέχρι τις 5-6 περίπου.


Οπότε μάλλον θα πάω πρωί. Ευχαριστώ Χρήστο.


Παρακαλώ.

Εγώ είχα πάει ένα μεσημέρι κατά τις 2, παρήγγειλα τα δικά μου, μου'πε ότι την επομένη θα τα'χει έτοιμα κι όταν τον ρώτησα μέχρι τι ώρα θα'ναι, μου απάντησε ότι συνήθως ως τις 5 είναι εκεί ή και λίγο παραπάνω.
Todo1990 - Δευ 30 Σεπ 2013, 17:19:40
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα παιδια!πσαχνω αυτα τα συγκεκριμενα πατακια με τον κωδικο 9664ΚΝ υπαρχει καποιοσ να μου πει απο που μπορω να τα παραγγειλω? η να τα φτιαχνει καποιος? ειμαι απο αγρινιο! οποιος γνωριζει εαν μπορει ασ με βοηθησει ευχαριστω!http://www.peugeot.gr/aftersales/accessories/index.php?step=3&model=206&category=%C1%ED%E5%F3%E7+%E5%F3%F9%F4%E5%F1%E9%EA%EF%FD&subcategory=%D4%E1%F0%DD%F4%E1
SpyrosA - Τρι 26 Νοέ 2013, 10:42:17
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε το τηλέφωνο από τον Κουρσάρο ?
kovac - Πεμ 25 Σεπ 2014, 13:19:59
Θέμα δημοσίευσης:
Μιας και αξιώθηκα να πάω.

Για τους έχοντες gps, Κάρπου 16, Ν. Κόσμος.
Για τους μη έχοντες gps, όπως ανεβαίνεις την Κάρπου, περνάς κάθετα τη Βουλιαγμένης και πριν φτάσεις την Ηλιουπόλεως ("βουλιαγμένης ρεύμα προς αθήνα") στο αριστερό σου χέρι.
http://www.xo.gr/maps/anazitisi-diefthynsis/karpou-16-athina-11631/

Αναλυτικότερα:
Α΄ Κατάστημα
Κάρπου 16, Ν. Κόσμος
2109016749

Β΄ Κατάστημα
Γ. Γεννηματα 163 & Ταιναρου, ¶νω Γλυφάδα
2109613457

Εξυπηρέτηση άψογη, τιμή άψογη (20¤ η 4αδα) και ποιοτικά που τα είδα ήταν κομπλέ. Αύριο παραλαμβάνω και τα δικά μου.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr