PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις - Colin McRae 2005 και άλλα Racing Games για PC

ultra-one - Τετ 01 Δεκ 2004, 17:14:07
Θέμα δημοσίευσης: Colin McRae 2005 και άλλα Racing Games για PC
Έχω ψάξει αλλά δεν βρήκα παρόμοιο θέμα αν αυτό το θέμα έχει ανοιχθεί ξανά. Τέλος πάντων!

Όποιος ασχολείται με παιγνίδια αυτοκινήτων, F1 και λοιπά Racing Games στο PC, πως σας φαίνεται σαν ιδέα να κάνουμε αγώνες online μεταξύ μας? (εάν παίζουμε τα ίδια παιγνίδια)

Έχω επίσης πάρει πρόσφατα το Colin McRae 2005. Όποιος άλλος το έχει να μιλήσει τώρα! Cool
MEMsound - Πεμ 02 Δεκ 2004, 02:54:32
Θέμα δημοσίευσης:
πλακα θα χει αλλα τα κλοψιράιτ παιχνιδια που εχουν οι περισσοτεροι το υποστηριζουν?
shark_zak - Πεμ 02 Δεκ 2004, 07:12:23
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:
πλακα θα χει αλλα τα κλοψιράιτ παιχνιδια που εχουν οι περισσοτεροι το υποστηριζουν?


δυστηχος οχι.... Crying or Very sad
ultra-one - Πεμ 02 Δεκ 2004, 11:44:57
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound. έγραψε:
πλακα θα χει αλλα τα κλοψιράιτ παιχνιδια που εχουν οι περισσοτεροι το υποστηριζουν?


Πιστεύω πως τα παιγνίδια που επιτρέπουν απευθείας σύνδεση μεταξύ παικτών (peer to peer) και όχι μέσω Server που μπορεί να ελέγχει και serial numbers... πιθανόν να παίζουν ακόμη και αν είναι κλόψιράιτ!

Πάντως το Colin McRae 2005 δοκιμάσαμε να το αντιγράψουμε και δεν τα καταφέραμε Crying or Very sad

Είναι πάνω σε DVD-ROM και η εγκατάσταση είναι 4,5GB!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation

Εγώ το αγόρασα από το site των codemasters (www.codemasters.co.uk) γύρω στα 50ευρώ και μου το έστειλαν σε 3 μέρες.
Τώρα θέλω μια καλή τιμονιέρα και πεντάλ διότι η παλιά μου τα έχει παίξει! Sad
MEMsound - Πεμ 02 Δεκ 2004, 13:51:59
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
Εγώ το αγόρασα από το site των codemasters (www.codemasters.co.uk) γύρω στα 50ευρώ και μου το έστειλαν σε 3 μέρες.
Τώρα θέλω μια καλή τιμονιέρα και πεντάλ διότι η παλιά μου τα έχει παίξει! Sad


Εχεις ξεφυγει τελειως.....
Ενω εγω καθολου....(κατεβασα drivers xp προχθες για την δικια μου τιμονιερα...!!)
Laughing Laughing
Το 2005 δεν το χω παιξει.
Το 2004 ειχε πολυ ωραια γραφικα και κινηση αλλα μου εσπαγε λιγο τα νευρα γιατι οι πιστες ηταν πολυ στενες και επρεπε να εισαι τσιτα συνεχεια για να μην καταληξεις σε κανα δεντρο...!
Το 2003 ηταν ολιγον μουφα.
Το 2002 ηταν κορυφη......... Wink
Εντομεταξυ λιωνω το NFSU2 παντα με 206....
HYPER_Piccolo - Παρ 03 Δεκ 2004, 18:18:52
Θέμα δημοσίευσης:
Μερκικα παιχνιδια που εχω ακουσει αλλα δεν τα εχω βρει ειναι
1. The Fast And The furius
2. Street Legal 1
3. Street Legal 2 (δεν ξερω αν εχει κυκλοφορισει ακομα)
4. Juised (Αυτο εχω ακουσει οτι ειναι ο αντιπαλος του NSF Underground 2 και οντος απο 4-5 βιντεακια που εχω δει ειναι πολυ προσεγμενο)
αλλα επειδη εκλεισε η acclaim που ηταν να το βγαλει καθηστερει... ηταν να μην βγει καθολου αλλα το επιασε μια αλλη ετερια και καποια στιγμη θα το δουμε και αυτο...
ultra-one - Δευ 06 Δεκ 2004, 21:02:08
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά μέχρι τώρα το καλύτερο παιγνίδι με αυτοκίνητα που έχω παίξει είναι το Screamer 2 διότι τα αυτοκίνητα συμπεριφέρονταν σαν αυτοκίνητα... Δυστυχώς επειδή είναι παλιό (1997) δεν πάιζει σε ΧΡ και απαιτεί εγκατάσταση 95 ή 98 σε ξεχωριστό partition. Και πάλι όμως δεν υπάρχουν drivers 95/98 για nVidia FX5200 & Audigy2........

To επόμενο Screamer Rally ήταν μούφα, το ίδιο και όλα τα Colin McRae πλην του πρώτου (που πάλι δεν παίζει σε ΧΡ......)

Στο Colin 2005 τα αυτοκίνητα απλά γλυστράνε ανεξέλεγκτα και δεν αντιδρούν όπως πρέπει στο άφημα-πάτημα, φρένα, τιμονιές κλπ.....

Άλλα παιγνιδάκια που έχουν πολλή πλάκα (Χώρις απαραίτητα να είναι πολύ "real" η οδήγηση) είναι το Test Drive 6 και το Breakneck.
Στο breakneck μπορείς να οδηγήσεις μέχρι και .....Citroen 2CV και η πλάκα είναι πόσο γέρνει όταν στρίβει και πόσο ανεβοκατεβαίνουν οι τροχοί στις ανωμαλίες σαν πραγματικό ντεσεβό!!!!
HYPER_Piccolo - Δευ 06 Δεκ 2004, 22:57:22
Θέμα δημοσίευσης:
χμμμ τωρα που το λες θυμηθηκα και το flat out ειναι παιχνιδι με τρακες και τετοια παρομοιο με το παλιο destruction derby... αλλα το ποιο αστειο απο ολα ειναι οτι σε γερες στουκες ο οδηγος πεταγεται μπροστα απο το αμαξι Shocked
πολλα γελια... δεν ξερω αν εχει κυκλοφορησει...
θα συμφωνησω απολητα οσο αναφορα colin Mc Rae 2005 γλυστραει παρα παρα πολυ !
Το WRC 3 τι σας λεει ? εγω το wrc 1 και 2 τα τελειωσα και μου αρεσαν αρκετα... αν και ηταν ΠΟΛΥ ζωρικα στο hard
ultra-one - Δευ 19 Σεπ 2005, 11:46:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ξαναφέρνω το θέμα στην επικαιρότητα!!!


Επειδή τελείωσα το Colin Mc Rae 2005 εδώ και καιρό (κερδίζοντας όλους τους αγώνες και όλα τα πρωταθλήματα) πλέον δεν έχω να κάνω κάτι άλλο εκτός από practice ή Online gaming. Silly Silly Silly

Όποτε θέλετε κάνουμε Online κόντρα!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil

Ελπίζω μέχρι τώρα μερικοί να το έχετε πάρει!!!! Laughing
ROM206 - Δευ 19 Σεπ 2005, 16:09:00
Θέμα δημοσίευσης:
Μακριά απο το JUICED ... μόνο τα βιντεάκια του αξίζουν....το NFSU2 είναι μακράν ανώτερο του....

όσο για παρόμοιο με το NFSU2 και πιστεύω καλύτερο και απο το Juiced είναι το SRS: Street Racing Syndicate !!!!

όπως και το Μidnight Illegal Street Racing 2( νομίζω κάπως έτσι λέγεται) είναι πάρα πάρα πολύ καλό !!!
SnakeMJK - Δευ 19 Σεπ 2005, 17:14:32
Θέμα δημοσίευσης:
Colin McRae 2

ποιος θα κάνει καλύτερο χρόνο... post την screenshot κλπ...

been there, done that Razz
ultra-one - Δευ 19 Σεπ 2005, 18:40:18
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
Colin McRae 2

ποιος θα κάνει καλύτερο χρόνο... post την screenshot κλπ...

been there, done that Razz


Ακόμη στο 2 είσαι εσύ???!!!! Silly Silly Silly Silly
SnakeMJK - Δευ 19 Σεπ 2005, 19:29:25
Θέμα δημοσίευσης:
ultra-one έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
Colin McRae 2

ποιος θα κάνει καλύτερο χρόνο... post την screenshot κλπ...

been there, done that Razz


Ακόμη στο 2 είσαι εσύ???!!!! Silly Silly Silly Silly


τα χω παίξει όλα τα colin. απλά το 2 (ίσως και το 1) είναι ότι καλύτερο έχει βγει ΠΟΤΕ στα wrc racing games. δεν είναι υποκειμενικό. ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ! Very happy
kanelj - Τρι 20 Σεπ 2005, 05:37:48
Θέμα δημοσίευσης:
στο 2005 σας παιζω και σας εχω ολους απο πανω!
(αλλα μονο σε Xbox!!!Σιγα μην παιζω Colin με το πληκτρολογιο και σε 17αρα οθονη Twisted evil Twisted evil Twisted evil )
ultra-one - Τρι 20 Σεπ 2005, 09:19:21
Θέμα δημοσίευσης:
kanelj έγραψε:
στο 2005 σας παιζω και σας εχω ολους απο πανω!
(αλλα μονο σε Xbox!!!Σιγα μην παιζω Colin με το πληκτρολογιο και σε 17αρα οθονη Twisted evil Twisted evil Twisted evil )

Σιγά που θα παίζω με το πληκτρολόγιο!!!!!!


Την τιμονιέρα Logitech Momo Racing τι την έχω??? Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil

(Και η οθόνη μου είναι 22άρα Twisted evil )
ultra-one - Τρι 20 Σεπ 2005, 09:42:51
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
τα χω παίξει όλα τα colin. απλά το 2 (ίσως και το 1) είναι ότι καλύτερο έχει βγει ΠΟΤΕ στα wrc racing games. δεν είναι υποκειμενικό. ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ! Very happy


Το 1 το έχω (και ήταν πολύ καλό την εποχή του) αλλά δεν παίζει σε Windows ΧΡ, ούτε και σε compatibility mode.

Το 2 παίζει?????????? Αν παίζει θέλω μια κόπια!!!! Cool
Vaggelis - Τρι 20 Σεπ 2005, 11:58:24
Θέμα δημοσίευσης:
To CMR2 ήταν πραγματικά από τα καλύτερα racing games ever.....
Το έχω εγκατεστημένο ακόμα και που και πού παίζω λίγο......
Μερικοί παλιοί στο forum, θα θυμούνται και το μίνι πρωταθληματάκι που είχαμε παίξει εδώ μέσα με print screen κλπ (αυτό που λέει ο Ζήσης...)
ultra-one - Τρι 20 Σεπ 2005, 12:20:09
Θέμα δημοσίευσης:
Vaggelis έγραψε:
To CMR2 ήταν πραγματικά από τα καλύτερα racing games ever.....


To πιο σημαντικό σε ένα racing game για μένα είναι να είναι όσο το δυνατό καλύτερο "driving simulator" και η οδήγηση να είναι ρεαλιστική.

Για μένα ίσως το πιο ρεαλιστικό ήταν το Screamer2 που δυστυχώς δεν παίζει σε ΧΡ!
kanelj - Τρι 20 Σεπ 2005, 12:35:04
Θέμα δημοσίευσης:
Αρα CM2 kαι μετα το 3 για μενα....ΜΟΝΟ!
Αλλα αφηστε τα PC και πιαστε το XBOX!!!!!!!!
Baphomet - Τρι 20 Σεπ 2005, 16:29:36
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
ultra-one έγραψε:
SnakeMJK έγραψε:
Colin McRae 2

ποιος θα κάνει καλύτερο χρόνο... post την screenshot κλπ...

been there, done that Razz


Ακόμη στο 2 είσαι εσύ???!!!! Silly Silly Silly Silly


τα χω παίξει όλα τα colin. απλά το 2 (ίσως και το 1) είναι ότι καλύτερο έχει βγει ΠΟΤΕ στα wrc racing games. δεν είναι υποκειμενικό. ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ! Very happy


ΌΛΟΙ? δηλαδή? Ο Μήτσος ο Τανάλιας, ο Γιώργος ο Πεταλούδας, ο Γιάννης ο Ξυράφης και...ο Μπάμπης ο Σουγιάς??

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
SnakeMJK - Τρι 20 Σεπ 2005, 18:45:44
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Τάσος ο μεντεσές
ο Τάκης ο πλακιάς
ο Σάκης ο σιδερογροθιάς
κλπ

Razz
Road_Runner - Παρ 14 Νοέ 2008, 15:03:19
Θέμα δημοσίευσης:
Λοιπον, να το ζωντανεψουμε?
Μιας και ο σολερ εχει μοιρασει σε ολους το κολιν 2, να κανουμε κανενα σκρινσοτ τους χρονους μας να δουμε ποιος ειναι ο γκουρου του κολιν???
volvos - Παρ 14 Νοέ 2008, 15:23:20
Θέμα δημοσίευσης:
soler βρες το νετγορκ ρυθμισεις να το παιζουμε με ενα καλωδιο τη κυριακη...

ΦΟΒΟΥ ΤΟ ΤΑΚΗ....ενα ολοκληρο στρατιωτικο εβγαλα παιζοντας κολιν 2..... Laughing

το πιο ρισπετκαμπλ παιχνιδι.....
SnakeMJK - Παρ 14 Νοέ 2008, 15:25:12
Θέμα δημοσίευσης:
Πριν χρόοοοοοοονια είχα κάνει έναν φανταστικό χρόνο στην Arcade-Italy με peugeot 205... Ήταν 42,χαμηλά, αν θυμάμαι καλά, και στα tables απ τα πιο γνωστά site με χρόνους CM2 ήταν ο 5ος καλύτερος χρόνος που είχε γίνει με πληκτρολόγιο! Θα το φορτώσω όταν πάω σπίτι να δω τι γίνεται τώρα Razz
soler - Παρ 14 Νοέ 2008, 15:39:35
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
soler βρες το νετγορκ ρυθμισεις να το παιζουμε με ενα καλωδιο τη κυριακη...

ΦΟΒΟΥ ΤΟ ΤΑΚΗ....ενα ολοκληρο στρατιωτικο εβγαλα παιζοντας κολιν 2..... Laughing

το πιο ρισπετκαμπλ παιχνιδι.....


Έγινε...

Laughing

Πως θα γίνει ρε να είμαστε στο ίδιο αμάξι να περάσει ωραία η ώρα? Laughing
ath7 - Παρ 14 Νοέ 2008, 15:49:40
Θέμα δημοσίευσης:
soler έγραψε:
Πως θα γίνει ρε να είμαστε στο ίδιο αμάξι να περάσει ωραία η ώρα? Laughing


Οποις θα παρει volvo & soler μαζι με τα PC τους να εφοδιαστει και καθισματα απο το ΤΑΧΙ με ανοιγομενη πισω πλατη και σακουλα μεσα για....

......τα δεοντα!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
MEMsound - Παρ 14 Νοέ 2008, 15:54:22
Θέμα δημοσίευσης:
by the way το χω και γω...
θα κάν μια προσπάθεια να θυμηθώ τα παλία...
ποια πίστα προτιμάτε να ασχοληθουμε?
Ronin - Παρ 14 Νοέ 2008, 16:25:30
Θέμα δημοσίευσης:
Ενδιαφέρον... Laughing

Μιχάληηηηηηηηηηη... Exclamation Exclamation
Road_Runner - Παρ 14 Νοέ 2008, 16:59:56
Θέμα δημοσίευσης:
Aυτα ειναι... Για αρχη λεω την πρωτη απο Ελλαδα που ειναι και ξεκλειδωμενη....
screen shot τον χρονο και ποστ
abaleo - Παρ 14 Νοέ 2008, 17:29:42
Θέμα δημοσίευσης:
καλα που το θυμηθηκατε...!
εχω φαει όχι ώρες, μήνες μ' αυτό το παιχνίδι!
θα με αναγκάσετε να το ξαναεγκαταστησω!
Road_Runner - Παρ 14 Νοέ 2008, 18:15:41
Θέμα δημοσίευσης:
http://i24.photobucket.com/albums/c3/nikosrs/colin1.jpg
volvos - Παρ 14 Νοέ 2008, 20:01:03
Θέμα δημοσίευσης:
με τι αμαξι διευκρινησε γιατι παιζαν πουστιες σε αυτα...
Ronin - Παρ 14 Νοέ 2008, 21:39:26
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
http://i24.photobucket.com/albums/c3/nikosrs/colin1.jpg


Re Nikola, apo tin proti eidiki tou Rally Greece einai to screenshot?
Giati gia havale peftei kato apo 3'10'' kai exei poli akoma.

Kalitera na analavei kapoios na orizei poies eidikes tha pezoume kai mexri pote.

(sorry gia ta greeklish)



edit : 03'04''7 meta apo 2-3 prospathies.Ford Focus ,automatic me olo to setup default.
p206Mike - Παρ 14 Νοέ 2008, 23:51:13
Θέμα δημοσίευσης:
Ronin έγραψε:
Ενδιαφέρον... Laughing

Μιχάληηηηηηηηηηη... Exclamation Exclamation


Ναι αλλά απ το DIRT πώς να πας στο 2?
Road_Runner - Σαβ 15 Νοέ 2008, 00:41:29
Θέμα δημοσίευσης:
Ειμαι κουλοοοοςςς...
Παω να παιξω τωρα....
Road_Runner - Σαβ 15 Νοέ 2008, 01:19:51
Θέμα δημοσίευσης:
http://i24.photobucket.com/albums/c3/nikosrs/colin2.jpg

τα καταφερα
Road_Runner - Σαβ 15 Νοέ 2008, 01:20:46
Θέμα δημοσίευσης:
p206Mike έγραψε:
Ronin έγραψε:
Ενδιαφέρον... Laughing

Μιχάληηηηηηηηηηη... Exclamation Exclamation


Ναι αλλά απ το DIRT πώς να πας στο 2?


Ποτε θα ξαναπαιξουμε???
soler - Σαβ 15 Νοέ 2008, 03:32:44
Θέμα δημοσίευσης:
Το dirt για μένα έχει απαράδεκτο χειρισμό...

colin 2 respect . + -
MEMsound - Σαβ 15 Νοέ 2008, 10:47:23
Θέμα δημοσίευσης:
δοκίμασα κι εγω χθες μετα από ουτε ξέρω πόσα χρόνια...
στην πρωτη σαχλοπροσπάθεια καθόμουν και κάπως στραβα Rolling eyes Laughing κάπου στο 3':34"...
και μετα στην 2η προσπάθεια γυρω στο 3':25"
οταν βρω χρόνο θα κάνω λιγη προπόνηση... Laughing
volvos - Σαβ 15 Νοέ 2008, 10:50:47
Θέμα δημοσίευσης:
αν θυμαμαι καλα ειχα σπασει το 3 αλλα ειχα κανει πολλους μηνες για να το πετυχω.......
abaleo - Σαβ 15 Νοέ 2008, 15:15:57
Θέμα δημοσίευσης:
ρε το παιχνιδι δεν ειναι ρεαλιστικο... το 206 ειναι πιο αργό απο το φόκους...!
με λίιιιγη (ξερετε λιώσιμο...) ενασχόληση εκανα 3:09.κατι αλλά με το 206 +2-3 δευτερολεπτα όσο και να προσπαθησα Crying or Very sad Laughing
για χρονους θελει νωρις φρενο και οχι χαζοdriftαρισματα (μιλησε ο ειδικός) Exclamation Exclamation Exclamation

soler έγραψε:
Το dirt για μένα έχει απαράδεκτο χειρισμό...
το dirt ήταν περιργο παιχνίδι... απο γραφικά τελειο αλλά πολύβαρύ, θελει πολύ δυνατο μηχανημα για να δουλέψει "σωστα", δλδ στο pc μου παροτι σχετικά καλό (2πύρηνος, 3850 ατι καρτα) και παρολο που δεν εχανε frames, ο χειρισμός δεν ήταν ο ιδιος με βαρβατο pc φιλου (4πύρηνος, ati 3870)
Σto δικό μου pc ήταν πολύ δυσκολότερο να κάνεις καλούς χρόνους!
SnakeMJK - Σαβ 15 Νοέ 2008, 16:17:32
Θέμα δημοσίευσης:
03'06"09 με την δεύτερη προσπάθεια Razz
(στο screenshot φαίνεται κ η 1η μου προσπάθεια σαν stage record)



Θα το λιώσω λίγο κ θα ξαναποστάρω. Άνετα πέφτει στα 3 λεπτά ξερό.
abaleo - Σαβ 15 Νοέ 2008, 17:20:23
Θέμα δημοσίευσης:
εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε cheater! Laughing
SnakeMJK - Σαβ 15 Νοέ 2008, 17:53:38
Θέμα δημοσίευσης:
abaleo έγραψε:
εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε cheater! Laughing


Δεν απαγόρευσε κανένας το 205 Razz
Road_Runner - Σαβ 15 Νοέ 2008, 18:45:11
Θέμα δημοσίευσης:
ρε πο**τη* με wrc αμαξι...
Road_Runner - Σαβ 15 Νοέ 2008, 20:03:40
Θέμα δημοσίευσης:
http://i24.photobucket.com/albums/c3/nikosrs/colin3.jpg

Δεν ξερω αν μπορω να το ριξω αλλο... Αλλα θα προσπαθησω.... Laughing Laughing Laughing
volvos - Σαβ 15 Νοέ 2008, 20:17:05
Θέμα δημοσίευσης:
eipame focus kai default ρυθμσιεις αρχικλεφτες

γιατι αμα ξεκλειδωσεις κατι ιντεγρκαλε στην εν λογω πιστα κλειβεις εκκλησιες...

π[αντως το θυμαμαι κατω απο 3 με τιποτα αν ειναι νομιμος και δε κλεβεις μεσα απο λαγκαδια
Road_Runner - Σαβ 15 Νοέ 2008, 21:15:57
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μπορεις να κλεψεις. Αν πας μεσα απο λαγκαδια πας πιο αργα απο οτι απο τον δρομο...
volvos - Σαβ 15 Νοέ 2008, 21:23:54
Θέμα δημοσίευσης:
εχει αλλα δε τα θυμαμαι
νομιζω οτι στη πατημενη μετα το φραχτη τη δεξια

και δε θυμαμαι σε ποια φουρκετα
Road_Runner - Κυρ 16 Νοέ 2008, 22:59:39
Θέμα δημοσίευσης:
http://i24.photobucket.com/albums/c3/nikosrs/colin5.jpg

Μετα το turing και την οδηγηση του RC.....
Πεφτει κατω απο το λεπτο αλλα δυσκολα....
CHR207 - Δευ 17 Νοέ 2008, 16:10:16
Θέμα δημοσίευσης:
ρε παιδια richard burns rally δε παιζει κανεις????ειναι μακραν the best!!!!και μιλαμε για ποοολλλλλααααα mods!!!!!!!
Road_Runner - Δευ 17 Νοέ 2008, 20:13:13
Θέμα δημοσίευσης:
Παιζουμε και rbr αλλα το κολιν τα σπαει.... Laughing Laughing
CHR207 - Δευ 17 Νοέ 2008, 21:06:25
Θέμα δημοσίευσης:
rbr original μορφη το παιζεις????
Road_Runner - Δευ 17 Νοέ 2008, 22:25:03
Θέμα δημοσίευσης:
με κατι ψιλοmods
13αρι ιμπρεζα γκρουπ Ν κλπ
borgiane - Κυρ 30 Νοέ 2008, 12:29:22
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια εχω ολα τα κολιν πλην του dirt αλλα βλεπω οτι κανεις δεν μιλησε για το wrc evolved,που κατα τη γνωμη μου ειναι οτι πιο κοντα στη πραγματικοτητα,δοκιμαστε το,εξαιρετικο σε ολους τους τομεις!! Very happy
egefalos - Δευ 11 Μάϊ 2009, 19:45:13
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα το sega rally για ps 2 εχει 207 s 2000?
Road_Runner - Δευ 11 Μάϊ 2009, 21:49:50
Θέμα δημοσίευσης:
evolved γραψτε πιστα και καλυτερο χρόνο....
sod - Δευ 11 Μάϊ 2009, 23:29:39
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
evolved γραψτε πιστα και καλυτερο χρόνο....

Και μου λειπειιιιι................... Laughing Laughing Laughing Laughing
Steve - Δευ 31 Αύγ 2015, 14:38:27
Θέμα δημοσίευσης: ASSETTO CORSA - YOUR RACING SIMULATOR
http://www.assettocorsa.net/en/

Έχω σταματήσει το gaming εδώ και 6-7 χρόνια τουλάχιστον, αλλά δυστυχώς σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξανααρχίσω για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Για να μη σας τα πολυλογώ, με τιμονιέρα (τη μάρκα και το μοντέλο της οποίας θα μας τα πεί ο AlienHack) και ύστερα από 7 λουκάνικα, 2 μπριζόλες, 1 σνίτσελ, 1 σαλάτα, ρύζι και 2 λίτρα Heineken κατάφερα μέσα σε 4 λεπτά να γίνω μούσκεμα στον ιδρώτα με το KTM X-Bow.

Δε ξέρω αν πάει έτσι και στην πραγματικότητα, αν πάει, πρέπει να βρούμε€80.000 επειγόντως Embarassed
kostas205 - Δευ 31 Αύγ 2015, 14:48:34
Θέμα δημοσίευσης:
φοβερο παιχνιδι (κοίτα και το project cars),παντως δεν χρειαζεσαι 80,000. Παρε μια Logitech g27 μια σωστη βάση να την τοποθετήσεις και εισαι έτοιμος! Very happy
reselie-206 - Δευ 31 Αύγ 2015, 14:56:03
Θέμα δημοσίευσης:
Είναι σα το SIM που έπαιζα παλια που θέλει συμπλέκτη, σβήνει κτλπ ? και γα** τις φάσεις ήταν το γαμίδι..
kostas205 - Δευ 31 Αύγ 2015, 15:14:41
Θέμα δημοσίευσης:
'Αλλο φοβερο με το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι οτι υπαρχουν πολλά mods, δηλαδη εκτός των αυτοκινητων και πιστων που δίνει το παιχνίδι υπαρχουν αλλο ένα σωρο πιστες και αυτοκινητα που μπορεις να τα βαλεις for free.

Παραθέτω μερικά links (που μπορείτε να τα βρειτε στο forum του assetto corsa) για να σας πωρώσω:

mini cooper: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1999-rover-mini-cooper-1-3i-new-version-0-2-released-template.1120/

sierra cosworth: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1987-ford-sierra-cosworth-rs500-version-1-2-updated-8-24-15.15774/

και τελος ενα project που ειναι εδω και κανα χρόνο υπο κατασκευή (επισης ο λογος που αρχιζα να παιζω το συγκεκριμενο παιχνιδι) ελπίζω κάποτε να τελειωσει.... http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/peugeot-205-gti-rallye.1846/

Ψαχτε υπάρχουν πολλα mods.
AlienHack - Δευ 31 Αύγ 2015, 15:18:49
Θέμα δημοσίευσης:
η τιμονιερα δεν ειναι η gt27 αλλα το δευτερο καλυτερο (και οικονομικοτερο)
η logitech driving force gt , δεν εχει συμπλεκτη και ο λεβιες ειναι σειριακος οχι H . καλα τον εξτρα συμπλεκτη μονο στο drift θα τον χρειαστεις και το H σε αμαξια οπως το KTM ή zonda ferrari gt3 ktl ειναι σειριακα ετσι κ αλλιος οποτε δεν εχει νοημα να το χρησημοποιησεις. κατα τα αλλα το Force feedback μαμαει... Smile



AlienHack - Δευ 31 Αύγ 2015, 15:27:27
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
'Αλλο φοβερο με το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι οτι υπαρχουν πολλά mods, δηλαδη εκτός των αυτοκινητων και πιστων που δίνει το παιχνίδι υπαρχουν αλλο ένα σωρο πιστες και αυτοκινητα που μπορεις να τα βαλεις for free.

Παραθέτω μερικά links (που μπορείτε να τα βρειτε στο forum του assetto corsa) για να σας πωρώσω:

mini cooper: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1999-rover-mini-cooper-1-3i-new-version-0-2-released-template.1120/

sierra cosworth: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1987-ford-sierra-cosworth-rs500-version-1-2-updated-8-24-15.15774/

και τελος ενα project που ειναι εδω και κανα χρόνο υπο κατασκευή (επισης ο λογος που αρχιζα να παιζω το συγκεκριμενο παιχνιδι) ελπίζω κάποτε να τελειωσει.... http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/peugeot-205-gti-rallye.1846/

Ψαχτε υπάρχουν πολλα mods.


το μαμημενο το s2000 mod περιμενουμε εδω και ποσο καιρο!!! Twisted evil

επισης τελευταιο update εβαλαν τοBRZ μεσα στο game, και πραγματικα καταλαβαινεις την διαφορα νοοτροπιας του συγκεκριμενου αυτοκινητου οπως και ολων των ιαπωνεζικων ατμο παραπλησιων (rx8 s2000) , χαμηλη ροπη και δυναμη (200αλογα ) αλλα το ζυγισμα και το πατημα τοσο καλο που το κοντραραμε με μια M3 E46, στην ιδια πιστα η m3 με τα διπλασια αλλογα στις ευθειας εκοβε χρονο σαν τρελη (φοβερη επιταχυνση) αλλα στις στροφες επρεπε να κοψει τοσο (συν τα φρενα απο πολυ ποιο πριν λογο βαρους και μαζεμενων χλμ) που στο τελος ο χρονος ηταν 2 δευτερα πιο γρηγορος για την Μ . αμαξι με διπλασια αλογα και τρελξ ροπη δεν μπορουσε να ξεκολησει χρονο απο το BRZ, και στην πραγματικοτητα οποιος μελετησει χρονους σε γνωστες πιστες θα δει οτι 8αρια και s2000 ειναι μαζι με M3... ελαχιστα δευτερα πανω κατω...

αποδειξη οτι το παιχνιδι ειναι οντως SIMULATOR και οχι arcade παιχνιδακι...
kostas205 - Δευ 31 Αύγ 2015, 15:30:58
Θέμα δημοσίευσης:
ειναι αλλου ο ιαπωνας Very happy εγω μενω πιστός στο rallaki και περιμενω...
AlienHack - Δευ 31 Αύγ 2015, 15:43:24
Θέμα δημοσίευσης:
kostas205 έγραψε:
ειναι αλλου ο ιαπωνας Very happy εγω μενω πιστός στο rallaki και περιμενω...


πιστευω πολυ ιδια με το ραλλι πηγαινει η λοτους elise που ειναι ηδη στο παιχνιδι. δεν μιλαω για μαμα ραλι αλλα για φτιαγμενο και ξηλομενο, οι ιπποι/κιλο ειναι πολυ κοντα με την λοτους. (η οποια στο παιχνιδι ειναι εξαισια!)
Tzive - Τρι 01 Σεπ 2015, 03:32:39
Θέμα δημοσίευσης:
Σαν το LFS και το iRacing δεν υπάρχει τίποτα...
kpsig - Τρι 01 Σεπ 2015, 07:42:32
Θέμα δημοσίευσης:
AlienHack έγραψε:
kostas205 έγραψε:
ειναι αλλου ο ιαπωνας Very happy εγω μενω πιστός στο rallaki και περιμενω...


πιστευω πολυ ιδια με το ραλλι πηγαινει η λοτους elise που ειναι ηδη στο παιχνιδι. δεν μιλαω για μαμα ραλι αλλα για φτιαγμενο και ξηλομενο, οι ιπποι/κιλο ειναι πολυ κοντα με την λοτους. (η οποια στο παιχνιδι ειναι εξαισια!)

Πάντως μιας και είμαστε off topic, νομίζω το MR2 είναι ΤΟ όπλο, υποτιμημένο χωρίς λόγο. ΜΕ το μοτεράκι της Celica είναι και πολύ γρήγορο.
G.Bratsos - Τρι 01 Σεπ 2015, 08:54:02
Θέμα δημοσίευσης:
Παλιό αλλά πάρα πολύ καλό Rally Sim είναι το Richard Burns Rally. Μαζί με κάποιο addon που βάζει πάρα πολλά αυτοκίνητα και όλα τα Peugeot είναι για τρελό κάψιμο.

Info και βίντεο εδώ: http://rbrgreek.forumgreek.com/
akis1976 - Τρι 01 Σεπ 2015, 17:29:45
Θέμα δημοσίευσης:
rfactor εχει και πιστα μεγαρων εχει και peugeot 207 s2000 Evil
Blue Cub - Τετ 03 Φεβ 2016, 20:25:49
Θέμα δημοσίευσης:
Θα ρίξω δύο λινκς εδώ (μιας και είμαι ειδικός στο να αναζωπυρωνω αρχαίες συζητήσεις) και θα περιμένω εντυπώσεις. Turn-l

https://youtu.be/v8eYDZe39AA

https://youtu.be/6Br1p9VEn2c
Bill207 - Πεμ 04 Φεβ 2016, 08:54:03
Θέμα δημοσίευσης:
Τον απρίλιο που θα κυκλοφορήσει θα σου πω Laughing
πάω να το χτυπήσω για ps4.
φαίνεται δυνατό πάντως...
alfasud - Πεμ 04 Φεβ 2016, 14:04:28
Θέμα δημοσίευσης:
Καλό φαίνεται!
kostas205 - Δευ 05 Σεπ 2016, 16:02:00
Θέμα δημοσίευσης:
http://assetto-db.com/car/peugeot_205_rallye_s1 Very happy Very happy

Παίξτε λίγο με το στήσιμο και αν βρείτε κάτι καλύτερο ενημερώστε!
MEMsound - Τρι 06 Σεπ 2016, 10:25:29
Θέμα δημοσίευσης:
εχω ασχοληθει κι γω λιγο με δαυτο...οντως πολυ καλο για simulator χωρις υπερβολες στην αισθηση οδηγισης κλπ κλπ...

προβλεπω να ασχολουμαι κι γω στο μελλον....περισσοτερο..
Road_Runner - Τρι 06 Σεπ 2016, 10:56:52
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω περιμενω να μετακομισω, γιατι δεν εχω χορο για την τιμονιερα Crying or Very sad
Steve - Τρι 06 Σεπ 2016, 23:11:37
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Εγω περιμενω να μετακομισω, γιατι δεν εχω χορο για την τιμονιερα Crying or Very sad

G.Bratsos - Δευ 17 Ιούν 2019, 15:11:36
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα σε όλους,

Μια ενημέρωση με βάση το Assetto Corsa και την εξομοίωση στην Ελλάδα.

Υπάρχει στο facebook ένα γκρουπ των Ελλήνων Simracers και θα το βρείτε εδώ.

Τα τελευταία 2 χρόνια έχει βγει προς τα έξω δυναμικά η κοινότητα της F1aXion όπου διοργανώνει αγώνες ΕΞΟΜΟΙΩΣΗΣ σε rfactor 2 (F1) και στο Assetto Corsa (GT3).

Το επίπεδο των πρωταθλημάτων όπως και των οδηγών είναι το υψηλότερο στην Ελλάδα. Ενδεικτικά τρέχουν άτομα που έχουν συμμετάσχει και κερδίσει παγκόσμιες διακρίσεις αλλά και έλληες που τρέχουν ή έχουν τρέξει σε πραγματικούς αγώνες βλ. Τάκης Σκαλτσάς, Παναγιώτης Κύρκος.

Αν κάποιος είναι πραγματικά πωρωμένος και ασχολείται είναι κρίμα να μην έχει παρέα. Αν είστε νέος θα βρείτε άτομα να σας δείξουν πως να τα στήσετε όλα όσα χρειάζονται για να τρέξετε αλλά και θα σας βοηθήσουν σε όλους τους τομείς setup, αγώνα κλπ.

Την παρέα αυτή θα τη βρείτε στους παρακάτω συνδέσμους.

Website: https://f1axion.gr/
Forum: https://f1axion.gr/forum/
Facebook: https://www.facebook.com/F1aXion/
Youtube: https://www.youtube.com/user/F1aXionTV

Στο πρωτάθλημα της F1 τα πράγματα είναι φουλ εξομοίωση με πραγματική διάρκεια αγώνων και διαδικασιών. Στο GT3 οι αγώνες είναι 1 ώρα, ή 2x30 λεπτά με reverse grid ή και 1.5 ώρα.

Οι αγώνες μεταδίδονται live ενδεικτικά σας βάζω 2 αγώνες παρακάτω από F1 και GT3.

GT3: https://www.youtube.com/watch?v=QapZ5wI1gZ0
GT3 highlight: https://www.youtube.com/watch?v=kHumu-0gUeU
F1: https://www.youtube.com/watch?v=n6trUkbf7mw
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr