PSClub - Hellas

Ανακοινώσεις - Ερωτήσεις - Παρατηρήσεις - Χρηματική Συνδρομή στο Forum.

p206xs2 - Πεμ 16 Σεπ 2004, 16:42:08
Θέμα δημοσίευσης: Χρηματική Συνδρομή στο Forum.
Παιδιά όταν ανοίξει το νέο site θα υπάρξει και χρηματική συνδρομή για την είσοδο στο forum;
Tomcat - Πεμ 16 Σεπ 2004, 16:46:33
Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρηματική Συνδρομή στο Forum.
p206xs2 έγραψε:
Παιδιά όταν ανοίξει το νέο site θα υπάρξει και χρηματική συνδρομή για την είσοδο στο forum;


INSERT COIN to JOIN .....

Θα κάνουμε το Forum --- Link με το SEGA RALLY και το BUBLE BUBLE στα Ηλεκτρονικά.... Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil Evil Evil Evil Evil Evil Evil
Baphomet - Πεμ 16 Σεπ 2004, 18:55:21
Θέμα δημοσίευσης:
απο οτι εχω καταλαβει θα υπαρχει συνδρομη η οποια θα περιλαμβανει μεταξύ αλλων προνομίων και την εισοδο στο κομματι του φορουμ που αφορα τις βελτιώσεις. Σε 13 μέρες θα ξερουμε οπότε ας μη μπουμε στο τριπακι παλι να αναρωτιόμαστε και να συζηταμε τι και πως. Όταν έρθει η ώρα θα γινουν οι αντιστοιχες ανακοινωσεις απο την ΠΔΕ. Μεχρι τότε υπομονή... Wink
zippy - Σαβ 11 Δεκ 2004, 14:20:21
Θέμα δημοσίευσης: Ερχομαι
παιδια επιτελους καταβαινω απο αυτη την κρυα χωρα και ερχομαι Ελλαδα. Very happy Υπαρχει καμια σιγκεντρωση η κανενας καφες τωρα κοντα μεταξυ των μελων? Cool Laughing
MEMsound - Σαβ 11 Δεκ 2004, 14:42:52
Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερχομαι
zippy έγραψε:
παιδια επιτελους καταβαινω απο αυτη την κρυα χωρα και ερχομαι Ελλαδα. Very happy Υπαρχει καμια σιγκεντρωση η κανενας καφες τωρα κοντα μεταξυ των μελων? Cool Laughing


Ο ναι!
και μαλιστα οχι μονο ενας! Wink Wink
διαβασε αυτο!
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=4379
abaleo - Τρι 21 Νοέ 2006, 16:39:10
Θέμα δημοσίευσης: "μερική" πρόσβαση στο forum
Καλησπέρα παιδιά
πρόσφατα σχετικά απέκτησα κι εγώ ένα 206 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και ευτυχισμένος!) με την επιλογή μου.

Ανακαλύπτοντας το site και γενικά το club -σας είδα και στο ATS2- το θεώρησα πολύ καλη ευκαιρία να έχω να συνομιλώ με άλλα άτομα για θέματα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν (δηλαδή αυτοκίνητα και peugeot ιδιαίτερα)

Δυσαρεστήθηκα όμως κάπως με τη λογική της εξουσιοδοτούμενης πρόσβασης σε κομμάτια του forum από μη μέλη. Δε θα σταθώ τόσο στο ύψος της συνδρομής αλλά στο ότι ένα τόσο ενδιαφέρον forum που συγκεντρώνει πλούτο πληροφοριών (υποθέτω) εμφανίζεται ως "πριβέ", ενώ θα μπορούσε να εξυπηρετεί ακόμα περισσότερο την ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

Εγώ, δυστυχώς, σπουδάζω στην Πάτρα και δεν έχω την ευχαίρια να συμμετέχω στις συναντήσεις στο στέκι του club, οπότε το forum είναι η μόνη ευκαιρία μου για επικοινωνία -όπως και πολλών ακόμα ατόμων-...
Sidobre - Τρι 21 Νοέ 2006, 16:55:50
Θέμα δημοσίευσης: Re: "μερική" πρόσβαση στο forum
abaleo έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
πρόσφατα σχετικά απέκτησα κι εγώ ένα 206 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και ευτυχισμένος!) με την επιλογή μου.

Ανακαλύπτοντας το site και γενικά το club -σας είδα και στο ATS2- το θεώρησα πολύ καλη ευκαιρία να έχω να συνομιλώ με άλλα άτομα για θέματα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν (δηλαδή αυτοκίνητα και peugeot ιδιαίτερα)

Δυσαρεστήθηκα όμως κάπως με τη λογική της εξουσιοδοτούμενης πρόσβασης σε κομμάτια του forum από μη μέλη. Δε θα σταθώ τόσο στο ύψος της συνδρομής αλλά στο ότι ένα τόσο ενδιαφέρον forum που συγκεντρώνει πλούτο πληροφοριών (υποθέτω) εμφανίζεται ως "πριβέ", ενώ θα μπορούσε να εξυπηρετεί ακόμα περισσότερο την ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

Εγώ, δυστυχώς, σπουδάζω στην Πάτρα και δεν έχω την ευχαίρια να συμμετέχω στις συναντήσεις στο στέκι του club, οπότε το forum είναι η μόνη ευκαιρία μου για επικοινωνία -όπως και πολλών ακόμα ατόμων-...


Εκτιμώ αυτά που λες και έχεις δίκιο. Το έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές και μάλιστα στα άμμεσα σχέδια είναι να αλλάξουν κάποια πράγματα.

Ομως πάντα η ερώτηση είναι η εξής. Ολοι μας ψάχνουμε πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος που πρέπει να πληρώσει το ρεύμα, το νοίκι, τα έντυπα, τα αυτοκόλλητα κλπ κλπ.

Φιάξαμε την Λέσχη μπας και αλλάξει αυτό, αλλά πάλι όλοι ψάχνουμε τσάμπα πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος...

Αν μπορέσει να μας βοηθήσει κάποιος και μας βρει μια σωστή και αποδεκτή απ'όλους λύση, ευχαρίστως να την υιοθετήσμουμε.
volvos - Τρι 21 Νοέ 2006, 17:03:34
Θέμα δημοσίευσης:
Μια λυση που εχει αναφερθει και βρισκεται καπου στη μεση απο ολα ειναι να ειναι ανοιχτη η προσβαση στο να διαβαζει ο καθε ενας αυτα τα θεματα αλλα να ΜΗΝ μπορει να γραψει....


οπως ελεγε και ενας παππους με το στανιο το σκυλι μαντρι δε φυλαει...
Sidobre - Τρι 21 Νοέ 2006, 17:09:04
Θέμα δημοσίευσης:
Οχι αυτό δεν ξέρω αν θα ήταν λύση. Προσωπικά έχω εκφράσει την άποψη κάποιος επισκέπτης κλπ να διαβάζει και να γράφει. Αλλά η ερώτηση ήταν πως γίνεται βρεθεί ένας αποδεκτός τρόπος που για να επιβιώσει ο σύλλογος θα πρέπει να έχει ένα ετήσιο ποσό για τα έξοδά του...
volvos - Τρι 21 Νοέ 2006, 17:19:15
Θέμα δημοσίευσης:
ξερουμε ομως ολοι οτι δεν μπορει να βασιζεται στις συνδρομες λογω φορουμ ενας συλλογος Crying or Very sad Crying or Very sad

με την ιδια λογικη εχω ακουσει παιδια να λενε...γιατι να ξαναγραφτω...μπηκα οταν ηταν ανοιχτα εμαθα και διαβασα αυτα που ηθελα...να πληρωσω να δω τι καινουργιο......

αυτο ειναι 10φορες πιο χειροτερο και αποκαρδιωτικο για μενα . . . και για αυτους στο πως σκεφτονται και για το φορουμ που παραμενει κλειδωμενο. Rolling eyes
DimiP - Τρι 21 Νοέ 2006, 22:24:01
Θέμα δημοσίευσης: Re: "μερική" πρόσβαση στο forum
Sidobre έγραψε:
abaleo έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά
πρόσφατα σχετικά απέκτησα κι εγώ ένα 206 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και ευτυχισμένος!) με την επιλογή μου.

Ανακαλύπτοντας το site και γενικά το club -σας είδα και στο ATS2- το θεώρησα πολύ καλη ευκαιρία να έχω να συνομιλώ με άλλα άτομα για θέματα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν (δηλαδή αυτοκίνητα και peugeot ιδιαίτερα)

Δυσαρεστήθηκα όμως κάπως με τη λογική της εξουσιοδοτούμενης πρόσβασης σε κομμάτια του forum από μη μέλη. Δε θα σταθώ τόσο στο ύψος της συνδρομής αλλά στο ότι ένα τόσο ενδιαφέρον forum που συγκεντρώνει πλούτο πληροφοριών (υποθέτω) εμφανίζεται ως "πριβέ", ενώ θα μπορούσε να εξυπηρετεί ακόμα περισσότερο την ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων.

Εγώ, δυστυχώς, σπουδάζω στην Πάτρα και δεν έχω την ευχαίρια να συμμετέχω στις συναντήσεις στο στέκι του club, οπότε το forum είναι η μόνη ευκαιρία μου για επικοινωνία -όπως και πολλών ακόμα ατόμων-...


Εκτιμώ αυτά που λες και έχεις δίκιο. Το έχουμε συζητήσει πάρα πολλές φορές και μάλιστα στα άμμεσα σχέδια είναι να αλλάξουν κάποια πράγματα.

Ομως πάντα η ερώτηση είναι η εξής. Ολοι μας ψάχνουμε πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος που πρέπει να πληρώσει το ρεύμα, το νοίκι, τα έντυπα, τα αυτοκόλλητα κλπ κλπ.

Φιάξαμε την Λέσχη μπας και αλλάξει αυτό, αλλά πάλι όλοι ψάχνουμε τσάμπα πληροφορίες πως θα κάνουμε το αυτοκίνητό μας πύραυλο και αδιαφορούμε πλήρως πως γίνεται να επιβιώσει ο σύλλογος...

Αν μπορέσει να μας βοηθήσει κάποιος και μας βρει μια σωστή και αποδεκτή απ'όλους λύση, ευχαρίστως να την υιοθετήσμουμε.


μηπως προσπαθειτε αδικα να κανετε τον κοσμο να πληρωσει συνδρομη για το club εαν αυτο που οπως λες τον ενδιαφερει ειναι μονο να κανει το αυτοκινητο του πυραυλο ;
σκεψου και το ενδεχομενο να μην συμμεριζονται ολοι τις αποψεις που υπαρχουν για το club.

αν ζητηθει η γνωμη μου θα ελεγα το club-συλλογος να προχωρησει με αυτους που θελουν να προσφερουν και εχουν "οραμα" και να μεινει το forum ανοιχτο για οσους απλα θελουν να κανουν το ...αυτοκινητο τους πυραυλο.
ετσι και οι μεν δεν θα δυσαρεστηθουν και το club θα διατηρηθει πιο υγειές με ατομα συνειδητοποιημενα που αναλαμβανουν να προσφερουν.
Για να σε προλαβω αν αυτοι οι τελευταιοι δεν βγαινουν ή αισθανονται ριγμενοι, πρεπει να δεχτουν οτι αυτο ειναι κατι που το αναλαμβανουν εθελοντικα γιατι το θελουν , κανεις δεν τους πιεσε να το κανουν.
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 01:46:30
Θέμα δημοσίευσης:
Παραθέτω το εξής που έγραψα αλλού και δεν πήρα ούτε ένα σχόλιο.
plaketokofths έγραψε:

ΥΓ2. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ανταλλαγή απόψεων πρέπει να πληρώνεται. Θεωρώ πάντως πως ένα επίσημο μέλος δν είναι και απαραίτητα κι ενεργό. Πιστεύω σημασία έχει στο φόρουμ τουλάχιστον, να έχει περισσότερα δικαιώματα ένα ενεργό παρά επίσημο(το οποίο αντί να προσφέρει τις γνώσεις του, τις εμπειρίες του, την αποψή του...προσφέρει ενα χ ποσό). Φυσικά υπάρχουν επίσημα και ενεργά μέλη ταυτόχρονα. Αυτή βέβαια είναι η γνώμη μου και τπτ παραπάνω..


Επιπρόσθετα:
Καταλαβαίνω αυτό που λες Πρόεδρε αλλά έχω την εξής απορία, ξέρω άλλα αξιόλογα clubs ,κατά την γνώμη μου πάντα, που επιβιώνουν μια χαρά και έχουν έσοδα από συνδρομή προσφέροντας σαν αντίτιμο πχ. εκτπώσεις. Δείχνουν να καλύπτουν έτσι τα έξοδα τους. Συγκεκριμένα για το φόρουμ νιώθω το παραπάνω που έχω παραθέσει. Με λίγα λόγια την συμβολή του κάθε μέλους στο φόρουμ και δεν εννοώ την οικονομική.

Αν κάπου έχω λάθος ή έχω παρανοήσει κάτι θα ήθελα να το ξέρω.
Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση.
MEMsound - Τετ 22 Νοέ 2006, 03:40:53
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Παραθέτω το εξής που έγραψα αλλού και δεν πήρα ούτε ένα σχόλιο.


Δεν πήρες ούτε ένα σχόλιο γιατί πολύ απλά εκεί που το έγραψες δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσω να ανοίξει τέτοια συζήτηση (και να χαλάσουμε το τόπικ)

Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε ΟΛΟΙ ότι δεν είναι δυνατόν να γράφουμε ότι μας έρθει όπου να 'ναι (εκτός ίσως από κάνα αστειάκι πέιραγμα που δίνει μια φιλική ευχάριστη χροιά - πάντα με μέτρο) Τουλάχιστον όχι στο φόρουμ του PSClub. Wink

Κατά τ΄άλλα.

Εγώ είμαι εδώ και καιρό υπέρ του ξεκλειδώματος του φόρουμ τουλάχιστον για ανάγνωση από όλους.

Αν μη τι άλλο με την ανάγνωση κεντρίζεις το ενδιαφέρον των επισκεπτών και μπορεί να θέλουν να συμμετέχουν.

Απλά ο προβληματισμός είναι το πως μπορεί να αποφύγει το φόρουμ τους "περαστικούς" @@άρες που γράφουν ότι τους έρθει όπου τους έρθει ή που ανοίγουν τόπικ χωρίς πριν να ψάξουν στοιχειδώς αν έχει γραφτεί κάτι ήδη.

Θα μου πείτε γι αυτό υπάρχουν οι Mod.

Σωστό και αυτό, αλλά... εκεί θα χρειαστούμε ένα "update" (anyway αυτό είναι θέμα εσωτερικής διαχείρισης του ΔΣ οπότε το προσπερνάμε)

Αυτό πάντως που πραγματικά δεν μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ να καταλάβω είναι γιατί κάποιος που θέλει να είναι μέλος σε ένα Σύλλογο απαιτεί να έχει μόνο οφέλη από το ελάχιστο (πχ ανάγνωση φόρουμ) χωρίς να βοηθήσει στην οικονομική στήριξη αυτού του Συλλόγου.

Δεν έχει σημασία αν πχ λόγο προγράματος δεν μπορεί ο Χ ή ο Ψ να έρθει στην Λέσχη.
Γιατί να πρέπει να τριγυρνάμε από δω και από κει σε καφετέριες για τις συγκεντρώσεις μας και να μην έχουμε το δικό μας χώρο.
Γιατί να μην έχουμε ανεξάρτητο δικό μας ταμείο για ότι μας χρειαστεί και να μην έχουμε ανάγκη να διαφυμίζουμε κάποιον στην σελίδα μας (αν και στο τέλος αυτό θα γίνει)

Εεεεε πολύ απλά όλοι αυτοί που από το PSClub θέλουν μόνο το φόρουμ του εμένα πραγματικά μου είναι ουσιαστικά αδιάφοροι. Νοιόθω ότι μου λένε:

"ξέρεις μεγάλε εγώ μόνο για κουβέντα πίσω από την οθόνη είναι, άντε και για καμια βόλτα/πίστα και τα έξοδα που έχει η Λέσχη/το site/κλπ κλπ όπως και το λοιπό οργανωτικό τρέξιμο τα έχω γραμμένα στα @@άρια μου και δεν με αφορούν"

Ε αυτό το σκεπτικό εμένα δεν μου αρέσει (για να μην πω με εκνευρίζει) και προτιμώ πχ να δώσω στο τέλος 10~20 ευρώ από την τσέπη μου για τα έξοδα παρά να έχω στο club μας τέτοια άτομα.

Αν και όταν ο καθένας μας καταλάβει ότι για να υπάρχει αυτό το club πρέπει να βοηθήσουμε/συνεισφέρουμε όλοι τότε δεν θα προβληματιζόμαστε για το αν είναι κλειδωμένο ή όχι το φόρουμ αφού πλέον θα είμαστε κομμάτι του και θα είναι το δικό μας φόρουμ και όχι το φόρουμ των ΧΨ διαχειριστών του PSClub.

Αυτή η καχυποψία ότι "που θα δώσω τα λεφτά μου" και "αυτοί βγάζουν λεφτά από αυτό" και ρέστα που κατα βάθος υπάρχει σε όσους είναι αντίθετοι με την συνδρομή είναι μεν κατανοητή όμως δεν είναι κατανοητή η στάση τους να "αφορίζουν" τελικά κάτι χωρίς πρώτα να το ψάξουν/ερευνήσουν (πχ να έρθουν από την Λέσχη, να δουν τι παίζει, να ρωτήσουν κλπ κλπ - μην μου πει κανείς ότι δεν έχει χρόνο γιατί αυτό το πράγμα απλά δεν υπάρχει. όταν υπάρχει διάθεση θα βρεθεί έστω και λίγος /ελάχιστος χρόνος αρκετός όμως να την επίλυση των όποιων αποριών ακόμα και σε άσχετο χρόνο εκτός τακτικών συναντήσεων στην Λέσχη)

Το θέμα είναι να υπάρχει διάθεση και όρεξη πρώτα και όχι καχυποψία και προκατάληψη.

Αλλά πίσω από την οθόνη του υπολογιστή δεν είμαστε PeugeotSportClub αλλά PeugeotSportPCClub...

Αυτά τα "ολίγα" (τα οπoία τα έχω γράψει ούτε και ξέρω πόσες ακόμα φορές... anyway...) και σορρυ αν σας κούρασα με το μεγάλο ποστ μου.
tsosmoulis - Τετ 22 Νοέ 2006, 08:27:17
Θέμα δημοσίευσης:
θα παραθέσω κι εγώ την άποψη μου. Για να υπάρχει αυτό το πολύ ωραίο forum που θέλουν όλοι να διαβάζουν χρειάζονται χρήματα. Για να υπάρχει η λέσχη, που ειδικά σε αυτό είμαστε ένα βήμα μπροστά σε σχέση με άλλα club, χρειάζονται χρήματα, για φτιαχτούν διαφημιστικά χρειάζονται χρήματα.
Bottomline, για όλα χρειάζονται χρήματα τα οποία πρέπει να πληρώσουν αυτοί που "απολαμβάνουν" το forum,την λέσχη κτλ κτλ κτλ.

Θέλουμε να είμαστε μέλη μίας αυτοκινητιστικής λέσχης η οποία είναι (αν όχι η πρώτη) από τις πρώτες στην ελλάδα, σε θέμα οργάνωσης, συμμετοχής σε event, παρουσιάσης στο τύπο κτλ κτλ.
Επίσης αυτή την συνδρομή εγώ την βλέπω και σαν προφύλαξη από συγκεκριμένη μερίδα ατόμων.
Με μία μικρή συνδρομή το χρόνο δεν παθαίνει κανένας τίποτα και ειδικά αυτός που γουστάρει το θέμα PSClub Wink
volvos - Τετ 22 Νοέ 2006, 08:31:51
Θέμα δημοσίευσης:
μακαρι να ηταν ετσι απλα μανθο...

το να κλειδωνουμε στις θεσεις μας δεν ειναι προοδος.

αυτοι που δεν τους ενδιαφερει το κλαμπ δε γραφονται μελη ειτε στη μια ειτε στην αλλη περιπτωση.
και αυτοι που απλα γραφονται για να κανουν πυραυλο το αμαξι πολυ πιο απλα του χρονου δε θα ειναι κοντα σας.,....θα εχουν παρει αυτο που θελουν και θα την εχουν κανει!

η αναγνωση μονο θα βοηθησει στη ταξη χωρις καθολου παραπανω αστυνομευση του φορουμ.
αυτα που εχουν γραφτει ειναι πηγη πληροφοριων και γνωσεων για ολους και δε πρεπει να καμια περιπτωση να περναει ή εστω να αιωρειται ουτε στο ελαχιστο η υποψια της εκμεταλευσης τους....

γραφτηκαν απο ολους και πρεπει να ανηκουν σε ολους.αυτη ειναι η θεση μου και οπως το εχω πει ο βασικος λογος ενστασης μου για να μην ειμαι και επισημα μελος.
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 08:39:58
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια νομιζω δεν χρειαζετε τοση συζητηση το θεμα.
Και εσυ Μητσο και εσυ Μανθο το λετε ξεκαθαρα.Δεν ειμαστε απλα Forum,ειμαστε Λεσχη που αγαπαει αυτο που κανει.
Αυτο νομιζω τα λεει ολα.
Θελει συντηρηση το ολο ενχειρημα.
Εγω μπορει να μην εχω ερθει ποτε στην Λεσχη αλλα δεν με πηραζει που εχω δωσει και θα δωσω τα 40 ευρω.
Και δεν θα το κανω μονο για να εχουμε το δικαιωμα ολοι να εχουμε εναν χωρο συναντησης.
Αλλα θα το κανω και για την εκπτωση σε καποια προιοντα που εχει ο καταλογος μας(που καποιοι εχουν ριξει τρελο τρεξιμο για ολα αυτα).
Αυτα ολα δηλαδη τα ξεχναμε και βλεπουμε μονο μια κλειδωμενη συζητηση και τιποτα παραπανω.
Δεν ειναι ετσι.
MEMsound - Τετ 22 Νοέ 2006, 09:38:38
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
μακαρι να ηταν ετσι απλα μανθο...

το να κλειδωνουμε στις θεσεις μας δεν ειναι προοδος...


Δεν είναι απλά. Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο.
ΑΛΛΑ γιατί δεν διαβάζεις προσεκτικά ότι γράφω.
Ξαναδιάβασε την 6η γραμμή του προυγούμενου ποστ μου.
Ευχαριστώ.

Πάντως μιας και το ανέφερες θα περιμένω αν και όταν ξεκλειδωθεί το φόρουμ να δω πόσοι και ποιοι θα γίνουν επίσημα μέλη.

Τέλος να έχετε υπόψην σας ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνει επίσημη ψηφοφορία μεταξύ των ήδη συνδρομητικών μελών σχετικά με το αν θέλουν να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή σχετικά με το φόρουμ.

Αυτά.
Καλημέρα σας. Cool
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 09:58:17
Θέμα δημοσίευσης:
Εκει σιγουρα δεν θα περασει το μετρο.
COOL ALEXIS - Τετ 22 Νοέ 2006, 10:26:28
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:

Επιπρόσθετα:
Καταλαβαίνω αυτό που λες Πρόεδρε αλλά έχω την εξής απορία, ξέρω άλλα αξιόλογα clubs ,κατά την γνώμη μου πάντα, που επιβιώνουν μια χαρά και έχουν έσοδα από συνδρομή προσφέροντας σαν αντίτιμο πχ. εκτπώσεις. Δείχνουν να καλύπτουν έτσι τα έξοδα τους. Συγκεκριμένα για το φόρουμ νιώθω το παραπάνω που έχω παραθέσει. Με λίγα λόγια την συμβολή του κάθε μέλους στο φόρουμ και δεν εννοώ την οικονομική.


Ας κάνουμε τότε την επόμενη συνάντηση για το GTCC στη λέσχη ενός εκ των άλλων club Wink

Μα αν δεν κάνω λάθος κάτι τέτοιο δεν γίνεται το οποίο σημαίνει ότι για αρχή έχουμε μια τεράστια διαφορά Exclamation

Το θέμα είναι αυτή την στέγη που έχουμε τείνουμε να την ακυρώσουμε μιας και δεν την έχουμε καθόλου σε εκτίμηση Sad

Στο θέμα μας τώρα της συνδρομής, συμφωνώ στο να ξεκλιδώσει το forum πια αλλά club δεν είναι μόνο το forum και αυτό δεν βλέπω να το συμμερίζεται κανένας Twisted evil
STELIOS - Τετ 22 Νοέ 2006, 12:39:04
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Πάντως μιας και το ανέφερες θα περιμένω αν και όταν ξεκλειδωθεί το φόρουμ να δω πόσοι και ποιοι θα γίνουν επίσημα μέλη.

Τέλος να έχετε υπόψην σας ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει να γίνει επίσημη ψηφοφορία μεταξύ των ήδη συνδρομητικών μελών σχετικά με το αν θέλουν να γίνει οποιαδήποτε αλλαγή σχετικά με το φόρουμ.


brz20 έγραψε:
Εκει σιγουρα δεν θα περασει το μετρο.


Και ο λογος ειναι οτι τα (περισσοτερα) επισημα μελη ενδιαφερονται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για την επιβιωση του συλογου και της λεσχης.
Sidobre - Τετ 22 Νοέ 2006, 12:55:48
Θέμα δημοσίευσης:
Καλά πάλι στα ίδια γυρνάμε....

Εγώ αναφέρθηκα πάνω στο θέμα για να κάνουμε ένα ωραίο brainstorming!

Μπορεί να σκεφτεί κανείς εναλλακτικά έσοδα του Club (αρα και να εξασφαλίσουμε το εύρωστο μέλλον του); Μπορεί έτσι να φτάσει σε σημείο να είναι όντως μια καλή παρέα και να μην χρειάζεται να υπάρχει συνδρομή.

Σκεφτείτε το... ας ανακαλύψουμε μια καλή λύση που θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.... Μέχρι να βρεθεί όμως, ας συνεχίσουμε να στηρίζουμε τον σύλλογο με αυτό τον τρόπο...
Steve - Τετ 22 Νοέ 2006, 13:27:28
Θέμα δημοσίευσης:
Πω ρε ζαλάδα... Very happy

Τί να πώ... όλοι έχουν την εντύπωση ότι forum = το ίδιο το club.

Κανείς δεν κοιτάει τον Κατάλογο Προϊόντων & Συνεργατών, το e-shop, τις Κοινωνικές Εκδηλώσεις, τις Αθλητικές Εκδηλώσεις...

Όλα είναι ένα forum, για το οποίο θα δώσετε 40 ευρώ για ένα χρόνο ε?

Αν δεν το λέγαμε forum και το βαπτίζαμε αλλιώς, θα σας πείραζε? Μάλλον όχι.

Αν κλείσει το forum θα ησυχάσετε? Ναι θα ησυχάσετε και δεν θα παραπονιέστε για τις συνδρομές.

Αλλά τότε θα χάσουμε ότι χτίσαμε... Evil
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 13:37:52
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω νομιζω οτι πολυ το συζητασαμε.
Η θα βρεθει καποιος μ***ας που θα πληρωνει νοικια και τα λοιπα εξοδα ή θα τα πληρωνουμε ολοι για να απολαμβανουμε και τα οφελοι μας απο αυτο το πραγμα.
tazmania - Τετ 22 Νοέ 2006, 14:12:48
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά καλημέρα.Διάβασα κι εγώ το θέμα της συνδρομής και θα ήθελα να καταθέσω την άποψη μου.Πιστεύω ότι το ποσό της συνδρομής δεν έχει να κάνει τόσο με το ξεκλείδωμα του forum όσο με το να απολαμβάνεις τα προνόμια του να έχεις εκπτώσεις σε προιόντα,να μπορείς όποτε έχεις χρόνο να συναντάς άτομα με το ίδιο ενδιαφέρον με σένα για το αυτοκίνητο σε συγκεκριμένο χώρο,να βάζεις το αυτοκόλλητο στο αμάξι σου και να το γουστάρεις.....Για μένα που δεν είμαι και πολύ σχετικός σε θέματα αυτοκινήτου,σίγουρα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ η πρόσβαση στην ανταλλαγή γνώσεων και απόψεων και έχω έναν λόγο παραπάνω σε σχέση με κάποιους άλλους που δεν το θεωρούν αυτό τόσο σημαντικό.
Ευχαριστώ και συγνώμη για την έκθεση....
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 14:38:18
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Πω ρε ζαλάδα... Very happy

Τί να πώ... όλοι έχουν την εντύπωση ότι forum = το ίδιο το club.

Κανείς δεν κοιτάει τον Κατάλογο Προϊόντων & Συνεργατών, το e-shop, τις Κοινωνικές Εκδηλώσεις, τις Αθλητικές Εκδηλώσεις...

Όλα είναι ένα forum, για το οποίο θα δώσετε 40 ευρώ για ένα χρόνο ε?

Αν δεν το λέγαμε forum και το βαπτίζαμε αλλιώς, θα σας πείραζε? Μάλλον όχι.

Αν κλείσει το forum θα ησυχάσετε? Ναι θα ησυχάσετε και δεν θα παραπονιέστε για τις συνδρομές.

Αλλά τότε θα χάσουμε ότι χτίσαμε... Evil


Μπορει να μην εχουμε συμφωνισει σχεδον ποτε αλλα σε αυτα που λες εδω οχι απλα συμφωνω αλλα επαυξανω κιολας.
MEMsound - Τετ 22 Νοέ 2006, 14:58:04
Θέμα δημοσίευσης:
Πες τα ρε Steve... Thumb right
tsosmoulis - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:13:46
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
Πω ρε ζαλάδα... Very happy

Τί να πώ... όλοι έχουν την εντύπωση ότι forum = το ίδιο το club.

Κανείς δεν κοιτάει τον Κατάλογο Προϊόντων & Συνεργατών, το e-shop, τις Κοινωνικές Εκδηλώσεις, τις Αθλητικές Εκδηλώσεις...

Όλα είναι ένα forum, για το οποίο θα δώσετε 40 ευρώ για ένα χρόνο ε?

Αν δεν το λέγαμε forum και το βαπτίζαμε αλλιώς, θα σας πείραζε? Μάλλον όχι.

Αν κλείσει το forum θα ησυχάσετε? Ναι θα ησυχάσετε και δεν θα παραπονιέστε για τις συνδρομές.

Αλλά τότε θα χάσουμε ότι χτίσαμε... Evil


με συγκίνησες ρε φίλε κλαπς!
volvos - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:19:15
Θέμα δημοσίευσης:
δεκτον...δε θα πω αλλα γιατι θα γινω κακος. πολυ κακος.

αφου ομως ολοι συμφωνειτε με το steve μην αρχισετε σε κατ' ιδιαν συζητησεις να ξαναυποστηριζετε τα αναποδα...
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:22:58
Θέμα δημοσίευσης:
Ετσι ακριβως ειναι.Και εγω δεν σου κρυβω οτι δακρυσα.
MEMsound - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:25:24
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
δεκτον...δε θα πω αλλα γιατι θα γινω κακος. πολυ κακος.

αφου ομως ολοι συμφωνειτε με το steve μην αρχισετε σε κατ' ιδιαν συζητησεις να ξαναυποστηριζετε τα αναποδα...


διάβαζε πρωσεκτικά ότι γραφουμε και δεν θα χρειαστεί να γίνεις κακός... Wink
tsosmoulis - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:27:05
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
δεκτον...δε θα πω αλλα γιατι θα γινω κακος. πολυ κακος.

αφου ομως ολοι συμφωνειτε με το steve μην αρχισετε σε κατ' ιδιαν συζητησεις να ξαναυποστηριζετε τα αναποδα...


αν κατάλαβες το ύφος μου στον steve αστειευόμουνα.
η άποψη μου είναι πάγια στο ότι αν θες να "απολάυσεις" πληρώνεις αν δεν θες, απλά δεν πληρώνεις!

βλ super market, αξεσουαρ, αυτοκίνητα, ΓΥΝΑΙΚΕΣ Razz
shiba - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:27:52
Θέμα δημοσίευσης:
εγω παντως θα προτεινα κατι αλλο αν ειναι εφικτο φυσικα...να υπαρχουνε τα μελη που δινουνε τα 40 ευρω το χρονο και να υπαρχουνε κα ιτα μελη που θα δινουνε ενα συμβολικο ποσο καθε μηνα..πχ 5 ευρω..5 ευρω=ενασ καφες..πιστευω κανεναν δεν θα πειραξει να το δινει 1 φορα το μηνα εχοντας στην ακρη του μυαλου του οτι αυτα αργα η γρηγορα θα τα ''βγαλει''απο μια εκπτωση...γνωριζω οτι ετσι θα κοστιζει πιο πολυ ο χρονος(60 ευρω)αλλα αυτο προσωπικα καθολου δεν θα με πειραζε..σαν αποτελεσμα ολου αυτου του επιχειρηματος να υπαρχουνε περισσοτερα εσοδα..
tsosmoulis - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:30:49
Θέμα δημοσίευσης:
πιστεύω ότι είναι λίγο παρατραβηγμένο, φυσικά εγώ θα τα έδινα αλλά σκέψου και όλους αυτούς που μιλάνε για αισχροκέρδια...
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:51:37
Θέμα δημοσίευσης:
Δλδ όλα αυτά γίνονται για να αναγκαστούν οι χρήστες να πληρώσουν την συνδρομή ώστε να μπορεί να επιβιωσει η λέσχη ως χώρος. Σωστά? Αυτό κατάλαβα εγώ. Τα 40ε είναι απαραίτητα για να μπορούμε να πληρώσουμε τα έξοδα της λέσχης. Πόσοι είναι αυτοί που έρχονται στην λέσχη? Πόσα άτομα μαζεύονται κάθε Πέμπτη εκεί?

Το ζήτημα για εμένα δεν είναι τα 40ε, οι περισσότροι απο εμάς πιστεύω πως δεν έχουν προβλήμα να δώσουν 40ε αλλά μετράει και ο λόγος και ο τρόπος.
shiba - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:55:10
Θέμα δημοσίευσης:
το καλυτερο ειναι τα παιδια του συλλογου να αναφερουνε ποσο περιπου ειναι τα εξοδα του συλλογου καθε μηνα βαζοντασ νοικια δεη οτε αναψυκτικα στη λεσχη και γενικα δεν ξερω εγω τι αλλο...κα ιστο κατω κατω αν πληρωνουνε πολλοι κα ιυπαρχουνε κερδη θα το αναφερει ο συλλογος+μπορει να γινεται κατι σαν κληρωση δωρων...δηλαδη μαζευονται καθε μηνα 50 ευρω+ μετα απο 4 μηνες θα γινεται κληρωση πχ μιασ δωροεπιταγης...δεν ξερω αν ολα αυτα ειναι πολυ δυσκολα αλλα πιστευω ετσι θα προσελκυσουμε πιο πολλα ατομα και θα φανει η αξιοπιστια του συλλογου ετσι ωστε να μην υπαρχουνε ''μουρμουρες''απο κανεναν..
tazmania - Τετ 22 Νοέ 2006, 15:59:19
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Δλδ όλα αυτά γίνονται για να αναγκαστούν οι χρήστες να πληρώσουν την συνδρομή ώστε να μπορεί να επιβιωσει η λέσχη ως χώρος. Σωστά? Αυτό κατάλαβα εγώ. Τα 40ε είναι απαραίτητα για να μπορούμε να πληρώσουμε τα έξοδα της λέσχης. Πόσοι είναι αυτοί που έρχονται στην λέσχη? Πόσα άτομα μαζεύονται κάθε Πέμπτη εκεί?

Το ζήτημα για εμένα δεν είναι τα 40ε, οι περισσότροι απο εμάς πιστεύω πως δεν έχουν προβλήμα να δώσουν 40ε αλλά μετράει και ο λόγος και ο τρόπος.


Συγνώμη Γιάννη αλλά νομίζω ότι δεν είναι έτσι όπως τα λες.Αν εγώ έχω δώσει τα 40 ευρώ αλλά δεν βρίσκω το χρόνο για προσωπικούς λόγους να πηγαίνω,δεν σημαίνει ότι έχει να κάνει με τη λέσχη,δεν μου έχει απαγορεύσει κανείς να πάω.Οταν δίνω τα λεφτά,ξέρω ότι έχω κάποιες εκπτώσεις και δικαιώματα.Αν δεν κάνω χρήση λόγω προσωπικών δυσκολιών,δεν μου φταίνε τα παιδιά και η λέσχη.
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 16:12:45
Θέμα δημοσίευσης:
tazmania έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Δλδ όλα αυτά γίνονται για να αναγκαστούν οι χρήστες να πληρώσουν την συνδρομή ώστε να μπορεί να επιβιωσει η λέσχη ως χώρος. Σωστά? Αυτό κατάλαβα εγώ. Τα 40ε είναι απαραίτητα για να μπορούμε να πληρώσουμε τα έξοδα της λέσχης. Πόσοι είναι αυτοί που έρχονται στην λέσχη? Πόσα άτομα μαζεύονται κάθε Πέμπτη εκεί?

Το ζήτημα για εμένα δεν είναι τα 40ε, οι περισσότροι απο εμάς πιστεύω πως δεν έχουν προβλήμα να δώσουν 40ε αλλά μετράει και ο λόγος και ο τρόπος.


Συγνώμη Γιάννη αλλά νομίζω ότι δεν είναι έτσι όπως τα λες.Αν εγώ έχω δώσει τα 40 ευρώ αλλά δεν βρίσκω το χρόνο για προσωπικούς λόγους να πηγαίνω,δεν σημαίνει ότι έχει να κάνει με τη λέσχη,δεν μου έχει απαγορεύσει κανείς να πάω.Οταν δίνω τα λεφτά,ξέρω ότι έχω κάποιες εκπτώσεις και δικαιώματα.Αν δεν κάνω χρήση λόγω προσωπικών δυσκολιών,δεν μου φταίνε τα παιδιά και η λέσχη.



Πιστεύω το αντιμετωπίζεις ιδεολογικά το θέμα κι αν το πάρεις έτσι... έχεις δίκιο. Κι εγώ είμαι φοιτητής και τυχαίνει Πέμπτη βράδυ να έχω μάθημα δεν είναι αυτό το θέμα. Το λέω επί της ουσίας, να πω ένα παράδειγμα γιατί δεν ξέρω τι ισχύει στην δική μας περίπτωση. Αξίζει η ύπαρξη μιας λέσχης με τέτοιο τρόπο αν έχει 500μέλη που είναι συνδρομιτές και μόνο τα 10 πηγαίνουν στην λέσχη? Αυτό θέλω να πω, και ρώτησα πιο πάνω πόσοι είναι αυτοί που πηγαίνουν?

Για τις εκπτώσεις συμφώνω μαζί σου, είναι ενας πολύ καλός λόγος να είσαι συνδρομητικό μέλος, μην ξεχνάμε βέβαια την διαφήμιση που έχει το αντίστοιχο μαγαζί.

Για τα δικαιώματα που είπες αν αναφέρεσαι στην πρόσβαση σε συγκεκριμένες ενοτητες είμαι της εξής άποψης.

plaketokofths έγραψε:

ΥΓ2. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η ανταλλαγή απόψεων πρέπει να πληρώνεται. Θεωρώ πάντως πως ένα επίσημο μέλος δν είναι και απαραίτητα κι ενεργό. Πιστεύω σημασία έχει στο φόρουμ τουλάχιστον, να έχει περισσότερα δικαιώματα ένα ενεργό παρά επίσημο(το οποίο αντί να προσφέρει τις γνώσεις του, τις εμπειρίες του, την αποψή του...προσφέρει ενα χ ποσό). Φυσικά υπάρχουν επίσημα και ενεργά μέλη ταυτόχρονα. Αυτή βέβαια είναι η γνώμη μου και τπτ παραπάνω..

brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 16:12:49
Θέμα δημοσίευσης:
Εφοσον το ζητημα δεν ειναι τα 40 ευρω γιατι το κανετε τοσο μεγαλο ζητημα.Και εγω με την σειρα μου θα σας πω οτι εχω μιλησει μονο με 2-3 ατομα απο το κλαμπ και απο το τηλεφωνο.Και την λεσχη μας δεν την εχω δει ουτε ζωγραφιστει.Αλλα εφοσον θελω να ανοικω σε μια λεσχη και οχι απλα σε ενα φορουμ πρεπει να ακολουθησω καποιους νομους.
Αυτο πρεπει να καταλαβουμε.Γιατι δηλαδη πρεπει να μοιραζομαστε τα οφελοι και στις υποχρεωσεις να απεχουμε?
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 16:20:03
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Εφοσον το ζητημα δεν ειναι τα 40 ευρω γιατι το κανετε τοσο μεγαλο ζητημα.Και εγω με την σειρα μου θα σας πω οτι εχω μιλησει μονο με 2-3 ατομα απο το κλαμπ και απο το τηλεφωνο.Και την λεσχη μας δεν την εχω δει ουτε ζωγραφιστει.Αλλα εφοσον θελω να ανοικω σε μια λεσχη και οχι απλα σε ενα φορουμ πρεπει να ακολουθησω καποιους νομους.
Αυτο πρεπει να καταλαβουμε.Γιατι δηλαδη πρεπει να μοιραζομαστε τα οφελοι και στις υποχρεωσεις να απεχουμε?



Κωνσταντίνε η γνώμη μου είναι ότι δεν πληρώνονται όλα με χρήμα, υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι, πχ για το φόρουμ κλανεις ανταλλαγή απόψεων, εμπειριών... τι σου φαίνεται πιο καλό να βοήθησεις τον άνθρωπο που μοιράζεσαι κατι μαζί του (το αυτοκ εννοω) ή να δώσεις 40ε?

Θεωρώ μεγαλύτερη υποχρέωση για το φόρουμ να προσφέρεις τις γνώσεις σου όποιες κι αν είναι αυτες παρά 40ε. Διαφωνείς?

Εννοείται πάντα λέω την γνώμη μου με πολύ φιλική διάθεση.
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 17:08:31
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν διαφωνω αλλα δεν πιστευω οτι τα 40 ευρω ειναι αποκλιστικα για να βλεπουμε ολες τις συζητησεις του φορουμ ή να μοιραζομαστε ιδεες.
Πιστεψε οτι πριν ενα χρονο που μπηκα στο PS μου ειχε κακοφανει που ηταν κλειδωμενα τα θεματα αυτα.Αλλα μολις κατεβασα το ενημερωτικο φιλαδιο και ειδα πραγματικα τι κερδιζω δεν το σκεφτικα δευτερη φορα.Εβαλα τα χρηματα και ολα καλα.Το να εχεις εκπτωση μεχρι και 40% σε διαφορα προιοντα ειναι μεγαλη υποθεση.Και ολα αυτα με 40 ευρω τον χρονο.
xrisa-xs - Τετ 22 Νοέ 2006, 17:20:03
Θέμα δημοσίευσης:
να προσθέσω και γω κάποια πραγματάκια για το θέμα....

κάποιος έγραψε πως ότι γράφεται εδώ μέσα είναι κτήμα όλων και ότι η πληροφορία και η γνώση πρέπει να είναι ελεύθερα

ωραία, θέλεις να μάθεις πως να τουμπανιάσεις το pug σου?
μπορείς κάλλιστα να ανοίξεις κάποιο βιβλίο, ή να ρωτήσεις κάποιο μάστορα, ή να πάρεις γνώμες από φίλους σου κτλ.. μπορείς να κάνεις οτιδήποτε από τα παραπάνω
Όμως, όταν απευθύνεσε σε ένα Σύλλογο, που έχει συνδρομητικά μέλη, τα οποία μαζί με τα προνόμια που απολαμβάνουν έχουν μία και μόνη υποχρέωση, την ετήσια συνδρομή, γιατί περιμένεις αυτή η γνώση που έχουν αποκτήσει να σου προσφερθεί έτσι απλώχερα και χωρίς καμία υποχρέωση? Ξέρεις εσύ πολλούς, που να "πουλάν" τις γνώσεις τους "τσάμπα"? Δεν νομίζω.

Το forum αυτό είναι απλά μια προέκταση του Συλλόγου, και όχι ο ίδιος ο Σύλλογος. Είναι ένα μέσο, με το οποίο μπορούν τα μέλη του να επικοινωνούν ελεύθερα σε όλο τον κόσμο. Σε αυτό φιλοξενούνται απόψεις μελών του Συλλόγου, που μπορεί πολλές φορές να μην είναι και επίσημες θέσεις του, αλλά και απόψεις ατόμων που φιλοξενούνται εδώ, όλα τα μη μέλη δλδ.
Το ότι υπάρχουν κάποιες ενότητες κλειδωμένες από τα μη μέλη το θεωρώ θεμιτό και αναμενόμενο, μιας και είναι ένα από τα προνόμια που απολαμβάνουν τα μέλη. Για όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν ενότητες με ελεύθερη πρόσβαση από όλους.
Συνεπώς ότι γράφετε εδώ μέσα είναι κτήμα του Συλλόγου, και αυτός, μέσω του ΔΣ, είναι αρμόδιος να κρίνει αν θα τον διαθέσει στο ευρύ κοινό ή μόνο στα μέλη του. Όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά φιλοξενούμενοι στον ιστοχώρο του Συλλόγου.

Αυτά τα ολίγα και συγνώμη αν κούρασα.
volvos - Τετ 22 Νοέ 2006, 17:35:36
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
Συνεπώς ότι γράφετε εδώ μέσα είναι κτήμα του Συλλόγου, και αυτός, μέσω του ΔΣ, είναι αρμόδιος να κρίνει αν θα τον διαθέσει στο ευρύ κοινό ή μόνο στα μέλη του. Όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά φιλοξενούμενοι στον ιστοχώρο του Συλλόγου.

.



εδω ειναι η διαφωνια μου...

δε θεωρω σωστο να συζητουνται εδω αυτα. καλυτερα λεσχη - αλλα το φορουμ φτιαχτηκε το 2002(απριλη?)...
και αυτα που ειχαν γραφτει ολα αυτα τα χρονια μεχρι την επισημη δημιουργια του συλλογου και το κλειδωμα του φορουμ ανηκουν μονο σε αυτους που τα εγραψαν(θεωρητικα) και στο δημιουργο του φορουμ(πρακτικα).
δεν ειναι προς εκμεταλευση ουτε πρεπει να αποτελουν λογο εγραφης καποιου....

ολοι συμφωνουμε σε αυτο...οσοι γραφονται με τετοια διαθεση του χρονου δε θα ειναι εδω...και τοτε??????τι θα γινει?????
ή θα περιμενουμε να ερθει καποιος για να μαζευτουν λεφτα και να ζησει αυτος ο συλλογος.

προφανως και το θεμα ειναι βαθυτερο και η λυση δεν ειναι αυτη.
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 18:32:41
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μπορω να πω οτι συμφωνω απολυτα με την Χρυσα.
Μην ξεχναμε οτι αν θελει καποιος να μαθει μπορει να ρωτησει και με πμ καποιον που παρακολουθει μια συζητηση με τεχνικα θεματα.
Η πληροφορια μπορει ανετα να διαρευσει.
Κανενα συστημα δεν ειναι ατροτο.
Αυτο μην το ξεχνατε.
Αυτο δεν ειναι ομως το θεμα μας τωρα.Ολοι ειμαστε μελοι του Φορουμ.Αλλα τα μελοι του συλογου ειναι μονο τα επισημα.Και ειναι και σωστο να υπαρχει αυτος ο διαχωρισμος γιατι πλεον μιλαμε για συλογο και οχι για εναν δικτυακο τοπο που γραφουμε καποιες αποψεις.
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 19:24:24
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Δεν διαφωνω αλλα δεν πιστευω οτι τα 40 ευρω ειναι αποκλιστικα για να βλεπουμε ολες τις συζητησεις του φορουμ ή να μοιραζομαστε ιδεες.
Πιστεψε οτι πριν ενα χρονο που μπηκα στο PS μου ειχε κακοφανει που ηταν κλειδωμενα τα θεματα αυτα.Αλλα μολις κατεβασα το ενημερωτικο φιλαδιο και ειδα πραγματικα τι κερδιζω δεν το σκεφτικα δευτερη φορα.Εβαλα τα χρηματα και ολα καλα.Το να εχεις εκπτωση μεχρι και 40% σε διαφορα προιοντα ειναι μεγαλη υποθεση.Και ολα αυτα με 40 ευρω τον χρονο.


Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο, δλδ να έχω έκτπωση ή κάποιο οποιοδήποτε προνόμιο πέρα από την πλήρη συμμετοχή στο φόρουμ. Κάτι που για εμένα δεν ανταλλάσεται με ένα οικονομικό μέγεθος αλλά με την ενεργή συμμετοχή του κάθε χρήστη, μιας και μιλάμε για ανταλλαγή απόψεων (βλ. φόρουμ).

Πιστέυω το αντίτιμο ή μάλλον το κριτήριο πρόσβασης στο φόρουμ και μόνο είναι η συμμετοχή του εκάστοτε χρήστη. Αν κάποιος μπαίνει μόνο για να πάρει βοήθεια κι ενώ μπορεί να προσφέρει δν προσφέρει, δν το θεωρώ σωστό. Σε αυτό το θέμα το οικονομικό ζήτημα πιστεύω είναι εκτός τόπου αλλά έχω υποψίες ότι είναι ένας καλός τρόπος να σε αναγκάσουν να γίνεις επίσημο μέλος, έγω έτσι το σκέφτομαι και μόνο και μόνο γι'αυτό επειδή δεν συμφωνώ με αυτή την τακτική, άσχετα αν μπορώ να διαθέσω 40ε ή όχι...δεν τα δίνω.

Τα άλλα είναι άλλο θέμα, θες αυτοκόλλητο? πληρωσέ το.
Θες έκπτωση πλήρωσε το αντίστοιχο ποσό.
Θες να συνεισφέρεις από μόνος σου στο σύλλογο, δώσε
Και πάει λέγοντας...
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 19:35:08
Θέμα δημοσίευσης:
xrisa-xs έγραψε:
Συνεπώς ότι γράφετε εδώ μέσα είναι κτήμα του Συλλόγου, και αυτός, μέσω του ΔΣ, είναι αρμόδιος να κρίνει αν θα τον διαθέσει στο ευρύ κοινό ή μόνο στα μέλη του. Όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά φιλοξενούμενοι στον ιστοχώρο του Συλλόγου.


Πάντως εμένα προσωπικά όταν διαβάζω αυτό που έγραψες μου φέρνει στο μυαλό κάτι άλλο που απέχει απο το "άτομα που έχουν κάτι κοίνο και θέλου να μοιραστούν τις απόψεις τους". Είναι σαν να μου λες "φίλε εδώ δεν μετράει η γνώμη σου άμα το δέχεσαι ΟΚ αλλιως στο καλό...".
Νόμιζα πως εδώ ήρθα να μοιραστώ πράγματα μαζί σας αλλα βλέπω ότι η κατάσταση έχει χαρακτήρα διαφορετικό όπου ο φιλοξενούμενος πρέπει να πληρώσει για να μπορεί να μιλήσει στον ιστοχώρο του Συλλόγου.
kanelj - Τετ 22 Νοέ 2006, 20:33:57
Θέμα δημοσίευσης:
Φτου και απο την αρχη....
Καλα καθε χρονο σας πιανει κριση με αυτο το θεμα και το συζητατε συνεχεια?
Αν θυμαμαι καλα και περσι τον Νοεμβρη βγηκε παλι στην επιφανεια!
Εγω λεω απο το να λεει ο καθενας τα δικα του και να μην βγαινει ακρη (παλι) να μαζευτειτε (γιατι εγω ειμαι λιγο μακρυα τωρα τελευταια) στον ομορφο χωρο μας και να βρειτε μια λυση με τους 3-5 ανθρωπους (γιατι παραπανω δεν ειναι) που ΤΡΕΧΟΥΝ,ΣΚΙΖΟΝΤΑΙ,ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ,ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΖΩΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΞΕΦΤΙΛΥΖΟΥΝ,ENΩ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ (ΗΤΑΝ) ΑΠΙΑΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ!
Μαλλον το βλεπετε λαθος το θεμα!
Ας κλεισει και τελειως το Forum....καλυτερα!το μονο κακο που θα κανει,σε αυτο το σημειο που ειμαστε,ειναι να χασουμε το μονο πραγμα που καναμε με ευχαριστηση απο το γραφειο μας:συζητηση μεσω forum!
To πως θα φτιαξεις το καθε peugeot....ενταξει το εχουμε εμπεδωσει προ πολλου!
Εχουμε αναλυσει ακομα και το ποια κεραια πρεπει να βαλεις στο αυτοκινητο για να κερδιζεις σε αεροδυναμικη!!

Επισης πρεπει να καταλαβουν μερικοι-τουλαχιστον εμενα αυτο μου περναει το ΔΣ-οτι το club αυτο δεν ειναι σαν ολα τα αλλα!Δηλαδη,βολτες για φιγουρα,κοντρες οπου να΄ναι και ειμαστε ενταξει!
Στοχευει σε κατι περισσοτερο,κατι μεγαλυτερο!
Ειναι αθλητικο σωματειο που διοαργανωνει ΑΓΩΝΕΣ!
Αληθεια ξερει κανεις την διαφορα της λεξης ΑΓΩΝΑ με την λεξη ΚΟΝΤΡΑ?!
οχι ε?το ηξερα!! Cool
Θελω να πω πως αυτο το club ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ FORUM ειναι κατι που δεν εχουν καταλαβει πολλοι!
Εχει αγωνιστικο χαρακτηρα κατα πρωτον λογο και μετα παρείστικο....καλως ή κακως!
Και επειδη ειναι λογικο,ορισμενους να τους ξυνιζει αυτο-και μενα μαζι μερικες φορες-ας μεινει το Forum μονο για την παρεα και της ανουσιες (τωρα πια) συζητησεις βελτιωσης και αυτοι που θελουν να υπαρχει ο θεσμος αυτος για τον motorsport χαρακτηρα του....ειναι ευπροσδεκτοι!
Για να καταληξω εκει που θελω....
ΔΕΝ πρεπει να σας νοιαζει τοσο το forum αλλα καποια πραγματα που εχουν μεγαλυτερα σημασια τωρα πια στο σημειο που το εχετε φτασει το πραγμα!
Το forum ειναι απλα για την γνωριμια....το ποιος θελει να ακολουθησει περα απο αυτο.....αυτος θα κερδισει!
Κοινως....γνωμη μου :
Aφηστε τα περι forum και πιαστε αλλα σημαντικοτερα!Μια λεξη που μου ερχετε συνεχεια στο μυαλο ειναι αυτο που ΝΟΜΙΖΩ οτι χρειαζεστε ΣΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ :OΡΓΑΝΩΣΗ!
Oλα θα γινουν στην ωρα τους.....οχι ολα μαζι!

Σορρυ που ξεφυγα λιγο.....αλλα βρηκα λιγο χωρο (και χρονο) και γραψα αυτα που ηθελα! Rolling eyes Embarassed Razz
Lef205 - Τετ 22 Νοέ 2006, 20:35:54
Θέμα δημοσίευσης:
Καταντατε απο γραφικοι εως επαναλαμβανομενοι!
Το προβλημα δεν ειναι ουτε το ελευθερο ιντερνετ ουτε η ανταλλαγη αποψεων και τα λοιπα σκ**ά.
Το προβλημα ειναι οτι ο Ελληνας εχει εντονο προβλημα με τις λεξεις ομαδικοτητα προσφορα και απατεωνια!
Ομαδικοτητα γιατι ελαχιστοι εδω μεσα μπορουν να καταλαβουν τι δυναμη εχουν απο πλευρας εκπτωσεων προβολης events κλπ τα πχ 200 εγγεγραμμενα μελη απο τα 100,αλλα αφου δεν το ξερουμε κραζουμε γιατι τα λαστιχα τα βρηκαμε 5 ευρω φθηνοτερα απο οτι στο e-shop, αλλα γιατι ομαδικοτητες και μλκιες λεω που εδω οι περισσοτεροι δεν συμπαθουμε ουτε τον γειτονα μας, σιγα μην τα βρουμε με αλλους 199.

Aπατεωνια γιατι ολοι φοβομαστε οτι το υπερογκο ποσο των 40 ευρω θα το "φανε" οι παραγοντες τις λεσχης και τελικα δεν θα επωφεληθουμε,αλλα παρολαυτα στην καθημερινη μας ζωη σκεφτομαστε ολη την ωρα μικροαπατεωνιες για να γλιτωσουμε εστω και ενα ευρω!

Προσφορα γιατι ολοι κραζουμε κατι που δεν μας αρεσει πχ στο gtcc αλλα κανεις μας δεν κωλοσηκωθηκε να βοηθησει ποτε, ολοι γκρινια ειμαστε!


Η ιστορια με τα κλαμπ υπαρχει στο εξωτερικο απο τις αρχες του 90, εδω ηρθε οπως και ολα τα υπολοιπα, αργοπορημενη.

Ο Τασος που μπορει να εχει 1000 ελλατωματα, εκανε ενα κλικ παραπανω -για τα Ελληνικα δεδομενα- απο οτι εχουν κανει τα υπολοιπα κλαμπ, εφτιαξε λεσχη(ποιοι αλλοι εχουν?) για να μη σερνομαστε στις καφετεριες εκανε μαζι με τα αλλα κλαμπ gtcc, υποστηριζει αγωνιστικα και μαλλον εχει ορεξη για ακομη περισσοτερα!
Δεν πεταμε λεω εγω τσαρουχια και φουστανελες και να κατσουμε να "βοηθησουμε" για να γινουν πραματα τα οποια θα ωφελησουν πρωτα ΕΜΑΣ!

Συγνωμη για το υφος και αν δεν βγαζετε ακρη σε καποια σημεια αλλα ειμαι πολυ φορτισμενος, ειδικα οταν ακουω π@π@ριες για ελευθερα ιντερνετ, φορουμ κλπ.Αφου μονο απλα για να συνδεθειτε ρε στο ιντερνετ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ!

φιλικα Λευτερης.
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 21:02:27
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν έχω να πω τπτ άλλο, απλά λυπάμαι που για να μιλήσω πρέπει να πληρώσω. Είπα αρκετά πράγματα με επιχειρήματα, απάντηση δεν πήρα, απλά ότι λέω παπ***ές και ότι το φόρουμ δεν ειναι μέσο ανταλλαγής απόψεων αλλά κουβεντούλας για babes και μπριζόλες και να κανονίζουμε και κανα trackday... Τα άλλα τα ξέρουμε ΟΛΑ ΟΛΟΙ.
vinman - Τετ 22 Νοέ 2006, 21:05:06
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν θα πώ πολλά για ένα θέμα που έχει εξαντληθεί....
Θα υπενθυμίσω μόνο κάτι...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ......
Αυτό το έχετε καταλάβει... Question
Αν δεν το έχετε καταλάβει τότε κακώς το συζητάμε...
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 21:33:37
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Δεν έχω να πω τπτ άλλο, απλά λυπάμαι που για να μιλήσω πρέπει να πληρώσω. Είπα αρκετά πράγματα με επιχειρήματα, απάντηση δεν πήρα, απλά ότι λέω παπ***ές και ότι το φόρουμ δεν ειναι μέσο ανταλλαγής απόψεων αλλά κουβεντούλας για babes και μπριζόλες και να κανονίζουμε και κανα trackday... Τα άλλα τα ξέρουμε ΟΛΑ ΟΛΟΙ.


Τωρα δεν μιλας σωστα.Καθολου σωστα.
Κανενας παραπανω δεν ειπε οτι πρεπει να πληρωσεις για να πεις κατι.
Επισης μην κρινεις τοσο βιαστικα.Τα babes και η μπριζολες ειναι στην πλακα.Αλλα ολο το φορουμ δεν ειναι ετσι.Υπαρχουν πολυ σοβαρες συζητησεις στα τεχνικα αλλα και στα αλλα θεματα.
40 ευρω ειναι 10 λεπτα την μερα.
Και να σου πω και το αλλο.Ο ξαδερφος μου ειναι στο HPC.Γνωστο και ως Honda Performance Club.Ειναι τελειως ελευθερο αλλα οταν μια φορα ηταν διπλα μου και εγραφα εδω μου ειπε οτι εχουμε πολυ οργανωμενο κλαμπ.Με τα ολα του.Αυτο κατι λεει για μενα.
plaketokofths - Τετ 22 Νοέ 2006, 21:41:37
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Δεν έχω να πω τπτ άλλο, απλά λυπάμαι που για να μιλήσω πρέπει να πληρώσω. Είπα αρκετά πράγματα με επιχειρήματα, απάντηση δεν πήρα, απλά ότι λέω παπ***ές και ότι το φόρουμ δεν ειναι μέσο ανταλλαγής απόψεων αλλά κουβεντούλας για babes και μπριζόλες και να κανονίζουμε και κανα trackday... Τα άλλα τα ξέρουμε ΟΛΑ ΟΛΟΙ.


Τωρα δεν μιλας σωστα.Καθολου σωστα.
Κανενας παραπανω δεν ειπε οτι πρεπει να πληρωσεις για να πεις κατι.
Επισης μην κρινεις τοσο βιαστικα.Τα babes και η μπριζολες ειναι στην πλακα.Αλλα ολο το φορουμ δεν ειναι ετσι.Υπαρχουν πολυ σοβαρες συζητησεις στα τεχνικα αλλα και στα αλλα θεματα.
40 ευρω ειναι 10 λεπτα την μερα.
Και να σου πω και το αλλο.Ο ξαδερφος μου ειναι στο HPC.Γνωστο και ως Honda Performance Club.Ειναι τελειως ελευθερο αλλα οταν μια φορα ηταν διπλα μου και εγραφα εδω μου ειπε οτι εχουμε πολυ οργανωμενο κλαμπ.Με τα ολα του.Αυτο κατι λεει για μενα.


Γι αυτό δεν ξαναμιλάω...
Σήμερα έμαθα πράγματα για το κλαμπ που δεν ήξερα, εγώ γράφτηκα εδώ ως κάτοχος πεζω με διάθεση να ανταλλάξω απόψεις επί του αυτοκινήτου.
Σήμερα κατάλαβα από τα παραπάνω κάτι τέτοιο δν υφίσταται εδώ.

Είναι καθαρά δικό μου λαθος...
Λυπάμαι αν σας κούρασα.
brz20 - Τετ 22 Νοέ 2006, 23:13:51
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν σου απαγορευει κανενας να ανταλασεις αποψεις.Και μεσω πμ μπορεις.
Αλλα γιατι δεν σεβεσε καποιους κανονες που εχουν γραφτει για την αποφυγει παρεξηγησεων και την δημιουργια καλου κληματος μεταξυ μας?
Πες μου που ειναι το παραλογο.
Και θα στο πω και αλλιως.Οταν πας καπου για να παρεις κατι και γραφει ενα χαρτι πισω απο το ταμειο "Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδε μια αλλαγη δεν γινετε αποδεκτη".Εσυ τι θα τους πεις γι'αυτο?Αφου ειναι γραμμη της εταιριας.Ετσι πρεπει να πραξεις.
Lef205 - Πεμ 23 Νοέ 2006, 01:15:57
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
brz20 έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Δεν έχω να πω τπτ άλλο, απλά λυπάμαι που για να μιλήσω πρέπει να πληρώσω. Είπα αρκετά πράγματα με επιχειρήματα, απάντηση δεν πήρα, απλά ότι λέω παπ***ές και ότι το φόρουμ δεν ειναι μέσο ανταλλαγής απόψεων αλλά κουβεντούλας για babes και μπριζόλες και να κανονίζουμε και κανα trackday... Τα άλλα τα ξέρουμε ΟΛΑ ΟΛΟΙ.


Τωρα δεν μιλας σωστα.Καθολου σωστα.
Κανενας παραπανω δεν ειπε οτι πρεπει να πληρωσεις για να πεις κατι.
Επισης μην κρινεις τοσο βιαστικα.Τα babes και η μπριζολες ειναι στην πλακα.Αλλα ολο το φορουμ δεν ειναι ετσι.Υπαρχουν πολυ σοβαρες συζητησεις στα τεχνικα αλλα και στα αλλα θεματα.
40 ευρω ειναι 10 λεπτα την μερα.
Και να σου πω και το αλλο.Ο ξαδερφος μου ειναι στο HPC.Γνωστο και ως Honda Performance Club.Ειναι τελειως ελευθερο αλλα οταν μια φορα ηταν διπλα μου και εγραφα εδω μου ειπε οτι εχουμε πολυ οργανωμενο κλαμπ.Με τα ολα του.Αυτο κατι λεει για μενα.


Γι αυτό δεν ξαναμιλάω...
Σήμερα έμαθα πράγματα για το κλαμπ που δεν ήξερα, εγώ γράφτηκα εδώ ως κάτοχος πεζω με διάθεση να ανταλλάξω απόψεις επί του αυτοκινήτου.
Σήμερα κατάλαβα από τα παραπάνω κάτι τέτοιο δν υφίσταται εδώ.

Είναι καθαρά δικό μου λαθος...
Λυπάμαι αν σας κούρασα.


Συγνωμη, αλλα και πριν τι ηξερες για το κλαμπ?
Ειχες ερθει ποτε σε καμια συναντηση, ξερεις κανεναν απο εμας προσωπικα?
Τι αλλαξε τωρα? Rolling eyes Rolling eyes

Δεν σου απαγορευσε κανεις να ανταλλαξεις αποψεις για τα πολυαγαπημενα μας πεζω, αλλα αυτο γινεται τηρωντας καποιους κανονες. Wink
Τελος δεν μπορεις να γνωριζεις τι υφισταται και τι οχι εδω μιας και δεν εχεις προσβαση σε ολες τις ενοτητες, αν δεν θελεις να ξαναγραψεις ειναι δικη σου καθαρα επιλογη δε σε πιεσε κανεις για το αντιθετο.
Road_Runner - Πεμ 23 Νοέ 2006, 02:28:18
Θέμα δημοσίευσης:
Να χαλαρώναμε λίγο; Όλα αυτά που διάβασα τα θεωρώ απλά δικαιολογίες... Υπάρχουν χιλιοι δυο λογοι για να γραφτεις στο κλαμπ.
Να μην τους αναφερω ξανα...
Τα του στυλ δεν γραφομαι λόγο αντίδρασης επειδή το φορουμ είναι κλειδωμένος είναι δικαιολογίες και μάλιστα του @@@@
Αν σε κάποιον δεν αρέσει το ότι είναι κλειδωμένο καιγιαυτό δεν γίνεται συνδρομητικό μέλος, τότε γιατί συνεχιζει να γραφει στο ξεκλείδωτο μέρος του φορουμ. Αν δεν σου αρέσει και ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ γιαυτο, γιατι συνεχίζεις και ασχολείσαι; ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ αλλά γινικα σε όσους πιστευουν και ιοθετούν αυτα που γραφτηκαν...
Αν θελει καποιος να βελτιώσει το αμάξι του, και όχι να κανει μια απλή ερώτηση του τύπου πόσο κάνει ένα ανταλλακτικό ή ποια λάστιχα είναι καλύτερα, να παει σε ενα συνεργείο να ρωτήσει.
Ο Σύλλογος έχει κάποια έξοδα. Άν όλοι συνεχίσουμε την κλασσική τσαμπατζίδικη νοοτροπία τότε ο σύλλογος δεν θα μπορεί να συντηρηθεί και θα κλείσει. Η συνδρομή δεν είναι "απειλή" για τα μέλη του τύπου: πλήρωσε για να μάθεις. Είναι τρόπος επιβίωσης.
Εγώ λόγω του αυτοκινήτου που έχω ποτέ δεν χρησιμοποίησα τα "κλειδωμένα" τοπικς. Οι δημοσιεύσεις μου εκεί είναι δεν είναι 10.... Παρ'όλα αυτά έχω πληρώσει για να είμαι μέλος για να βοηθήσω τον σύλλογο. Πράγμα για το οποίο δεν ήμουν υποχρεομένος μιας και οι αγωνιζόμενοι είναι μέλη "τιμής ένεκεν". Και του χρόνου εννοείται ότι θα ξαναπληρώσω για να συνεχίσω να είμαι μέλος παρόλο που δεν είμαι υποχρεωμένος. Και όλα αυτά γιατί το κλαμπ μου έχει προσφέρει πολλά. Και πρέπει κάπως να τα ξεπληρώσω.... ΚΑΙ ΤΑ 40 ευρώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Γιαυτό πάντα βοηθάω και είμαι μέσα σε όλα... Για να βοηθήσω αυτό το έργο που κάποιοι ξεκίνησαν πριν καν βγάλω δίπλωμα.... Και θέλω να συνεχίσει να υφίσταται.
ΑΥΤΑ.-
MEMsound - Πεμ 23 Νοέ 2006, 02:39:58
Θέμα δημοσίευσης:
Νίκο απλά....
Έγραψες!

Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy Worthy
Road_Runner - Πεμ 23 Νοέ 2006, 02:50:48
Θέμα δημοσίευσης:
Για μισό λεπτό γιατι πριν γραψω δεν είχα διαβασει όλα τα ποστς. Λοιπον για να εξηγούμαστε και να σταματήσουν οι μαλ@κιες...
Το να ανταλάξεις απόψεις μπορείς να το κάνεις αν πας για καφε με κάποιον από το κλαμπ. Αλλά τόσες φορές το έχουμε γράψει ότι θα είμαστε εκεί την ταδε ώρα και πάντα είμαστε οι γνωστοί 7-8. Τα υπόλοιπα άτομα που είναι στο κλαμπ και ενδιαφέρονται να μάθουν κάτι που είναι; Παρακάλια θέλουν. Και μην πείτε για υποχρεώσεις.... Γιατι αυτά είναι @@@@@
Κάθε μέρα έξω είμαστε. Και εμείς είχαμε έχουμε και θα έχουμε υποχρεώσεις.
Και πολλές φορές έχω αφήσει την κοπέλα μου για να κάνω κάτι σχετικό με το κλαμπ.
Αλλά καποιοι το να δώσουν 40 ευρώ το θεωρούν πολύ τότε δεν ξέρω τι να πω. Το να δώσετε 40 ευρώ για να βάλετε το αλουμινένιο λεβιέ είναι πολύ πιο σοβαρό ε?
Και τέλος το ότι ξεκλειδώνεται το φορουμ όταν πληρώνεις για να γραφτείς και να ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ τον σύλογο, δείτε το σαν το ευχαριστώ του συλόγου προς εσας... Για να μην αναφέρω το μπρελοκ, το αυτοκόλλητο και το φιμε ή τα λάστιχα που θα βάλετε μόλις γραφτείτε... Κατευθείαν βγάλατε τα 40 (και παραπάνω) ευρώ.

Πως μάθατε για το κλαμπ? Απο αυτοκόλλητα? Μόνα τους τυπώθηκαν?
Από φυλλάδια? Μόνα τους σχεδιάστηκαν?
Από το Ιντερνετ? Η σελίδα μόνη της συνντηρείται?

Πως θέλετε να συνεχίσουν να υπάρχουν όλα αυτά όταν εσείς αδιαφορείτε;

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ Exclamation
brz20 - Πεμ 23 Νοέ 2006, 03:10:34
Θέμα δημοσίευσης:
Τι να πω τωρα?
Να πω οτι εχεις δικαιο για ακομα μια φορα?
Θα καταντησει βαρετο.Ξερω οτι ειναι συμαντικο να βοηθας μια προσπαθεια.Ειδικα οταν αγαπας κατι θα το κανεις χωρις δευτερη σκεψη.Αλλιως σιγουρα δεν το αγαπας.Γιατι και η αδιαφορια για καποια πραγματα διχνει το ποσο τα αγαπας αυτα τα πραγματα.
vinman - Πεμ 23 Νοέ 2006, 06:16:40
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
Να χαλαρώναμε λίγο; Όλα αυτά που διάβασα τα θεωρώ απλά δικαιολογίες... Υπάρχουν χιλιοι δυο λογοι για να γραφτεις στο κλαμπ.
Να μην τους αναφερω ξανα...
Τα του στυλ δεν γραφομαι λόγο αντίδρασης επειδή το φορουμ είναι κλειδωμένος είναι δικαιολογίες και μάλιστα του @@@@
Αν σε κάποιον δεν αρέσει το ότι είναι κλειδωμένο καιγιαυτό δεν γίνεται συνδρομητικό μέλος, τότε γιατί συνεχιζει να γραφει στο ξεκλείδωτο μέρος του φορουμ. Αν δεν σου αρέσει και ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ γιαυτο, γιατι συνεχίζεις και ασχολείσαι; ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ αλλά γινικα σε όσους πιστευουν και ιοθετούν αυτα που γραφτηκαν...
Αν θελει καποιος να βελτιώσει το αμάξι του, και όχι να κανει μια απλή ερώτηση του τύπου πόσο κάνει ένα ανταλλακτικό ή ποια λάστιχα είναι καλύτερα, να παει σε ενα συνεργείο να ρωτήσει.
Ο Σύλλογος έχει κάποια έξοδα. Άν όλοι συνεχίσουμε την κλασσική τσαμπατζίδικη νοοτροπία τότε ο σύλλογος δεν θα μπορεί να συντηρηθεί και θα κλείσει. Η συνδρομή δεν είναι "απειλή" για τα μέλη του τύπου: πλήρωσε για να μάθεις. Είναι τρόπος επιβίωσης.
Εγώ λόγω του αυτοκινήτου που έχω ποτέ δεν χρησιμοποίησα τα "κλειδωμένα" τοπικς. Οι δημοσιεύσεις μου εκεί είναι δεν είναι 10.... Παρ'όλα αυτά έχω πληρώσει για να είμαι μέλος για να βοηθήσω τον σύλλογο. Πράγμα για το οποίο δεν ήμουν υποχρεομένος μιας και οι αγωνιζόμενοι είναι μέλη "τιμής ένεκεν". Και του χρόνου εννοείται ότι θα ξαναπληρώσω για να συνεχίσω να είμαι μέλος παρόλο που δεν είμαι υποχρεωμένος. Και όλα αυτά γιατί το κλαμπ μου έχει προσφέρει πολλά. Και πρέπει κάπως να τα ξεπληρώσω.... ΚΑΙ ΤΑ 40 ευρώ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Γιαυτό πάντα βοηθάω και είμαι μέσα σε όλα... Για να βοηθήσω αυτό το έργο που κάποιοι ξεκίνησαν πριν καν βγάλω δίπλωμα.... Και θέλω να συνεχίσει να υφίσταται.
ΑΥΤΑ.-


+1000 Wink
tsosmoulis - Πεμ 23 Νοέ 2006, 08:56:54
Θέμα δημοσίευσης:
και η λογική πρέπει να πληρώσω για να μιλήσω πιστεύω ότι δεν υφίσταται αγαπητέ πλακετοκόφτη.

Να τονιστεί κάτι που περνάει ντούκου
Μαζί με το 106sc κάνουμε την διαφορά στην Ελλάδα!ανήκουμε σε κάτι που (μπορεί να) μας προσφέρει εμπειρίες απείρου κάλους!γνωρίζουμε αγωνιζόμενους που μας βοηθάνε, αγωνιζόμενους νέους (νίκος, λεφ κ.α.) που μαζί τους μαθαίνουμε την αγωνία και την δυσκολία της αρχής!5-10 καλούς γνωστούς εκεί κάτω (και το ίδιο για εσάς εδώ πάνω) και πόσα ακόμα μπορώ να πω. σνομπάρουμε τα Track Day ε τί να κάνουμε δεν είμαστε όλοι χέρια να ανεβοκατεβαίνουμε βουνά μέρα νύχτα!
αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να ζυγίζουμε τί μας δίνει αυτός ό χώρος και τότε σίγουρα θα τουμπεκιαστούμε και δεν θα μιλάμε γιατί απλά δίνει πολλά (αρκεί να το θέλουμε φυσικά).

Wink
Steve - Πεμ 23 Νοέ 2006, 09:21:00
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Γι αυτό δεν ξαναμιλάω...
Σήμερα έμαθα πράγματα για το κλαμπ που δεν ήξερα, εγώ γράφτηκα εδώ ως κάτοχος πεζω με διάθεση να ανταλλάξω απόψεις επί του αυτοκινήτου.
Σήμερα κατάλαβα από τα παραπάνω κάτι τέτοιο δν υφίσταται εδώ.

Είναι καθαρά δικό μου λαθος...
Λυπάμαι αν σας κούρασα.


Αντίο σου λοιπόν Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


volvos - Πεμ 23 Νοέ 2006, 09:24:25
Θέμα δημοσίευσης:
ωραια ας γινω εγω λοιπον για μια ακομα φορα ο κακος και ο μαλ**ας του κλαμπ και θα υπερασπιστω την αλλη πλευρα.

το φορουμ υπαρχει απο το 2002 (επισημα...) απο τοτε και μεχρι να κλειδωθει πριν 1και κατι χρονο ειχαν
γραφτει χιλιαδες πραγματα και ειχαν αναλυθει χιλιαδες θεματα.
αυτα ειχαν γραφτει στο 206club.gr
αυτα ανηκουν σε αυτους που τα εγραψαν(θεωρητικα) και σε αυτον που ειχε το φορουμ(πρακτικα)

για μενα ειναι πνευματικη περιουσια του καθενος αυτα που εχει γραψει. καποιοι ανθρωποι στο
παρελθον εδωσαν τη ψυχη τους και εφαγαν τα σωθικα τους για να μαζευτουν αυτες οι σελ...
εγω τους πιο πολλους δε ουτε καν τους προλαβα!
θεωρω ανηθικο και ισως και παρανομο να κλειδωνονται αυτα τα τοπικ και να χρησιμοποιουνται για
τη προσελκυση νεων μελων.
ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ σε κανεναν για να τα πουλαει. δεν ειναι ειδος προς εκμεταλευση.
οταν λοιπον ολοι βγαινετε και λετε για προασπιση ιδεων για πηγες πληροφοριων και για αναγκη επιβιωσης απλα
καταλαβετε οτι μιλατε παντα χωρις το ξενοδοχο.δινεται εξω η αισθηση οτι κατι πουλατε. κατι που για μενα δεν ανηκει σε κανεναν.

δε μπορει να μπαινει για παραδειγμα καποιος να ρωταει πως μπαινει η πισω 22αρα rc (προσωπικη εμπειρια)
και τι κωδικους πλακακια και πως που και να τρωει ενα-
γραψου μελος αν θες να μαθεις
εκ της μοντ τεαμ...
40 ευρω η εγγραφη παρε κοσμε...

μεγαλε εμενα που εφαγα τα σωθικα μου να ψαχνω να βρω κωδικους(ας ειναι καλα ο καημενος ο αργυρης)
με ρωτησες ππως μου φαινεται να πουλας αυτα που εχω γραψει????????

με ρωτησες πως νιωθω να μου στελνει αυτο το παιδι πμ να με ρωταει τα αυτονοητα??????????

δοξα το θεο τους τελευταιους μηνες αυτες οι καταστασεις εχουν σχεδον εξαφανιστει
και δεν αντιμετωπιζονται με τοσο επιθετικοτητα οπως πριν ενα χρονο οσοι πρωτορωταγανε...
τοτε ομως ηταν απαραδεκτη η σταση και η αντιμετωπιση σε αρκετα τετοια περιστατικα οπως το παραπανω.
εγω ειχα εξοργιστει ουκ ολιγες φορες με αυτα τα θεματα.

και οσον αφοραν αυτο που εγραψες νικο. εγω προσωπικα θεωρω τον εαυτο μου μελος απλα αντιδρω στα παραπανω και
περιμενω τις αποφασεις μιας συνελευσης που ειχε γινει το μαιο και ειχε αποφασισει αλλα πραγματα απο
αυτα που λετε τωρα..........δε τα κατεβασα απο το μυαλο μου.και αν σε ενοχλει δεν εχω προβλημα
να ξαναγραψω ουτε στις ξεκλειδωτες.

οπως ξαναεγραψα το φορουμ πρεπει να απεμπλακει απο το psclub.
ειναι οτι πιο κοντοφθαλμο και ανουσιο να περιμενεις να προσελκυσεις μελη απο τις κλειδωμενες
ενοτητες.
και ρωταω ποσοι απο αυτους που γραφτηκαν μελη ολο το 2006 θα ξαναγραφτουν λογω του φορουμ?
ουτε το 10-20%. οι υπολοιποι κολλησαν και πλεον θα ξαναγραφτουν για ολους τους αλλους λογους που αναφερθηκαν.
αρα ποιος ο λογος να στιγματιζεται και να κατηγορεται ανουσια και αναιτια το κλαμπ για αυτα ολα.
ποιος ενδιαφερεται για αυτο το 10-20% ? κανεις.

καταλαβετε το. τετοια ποστ οπως τα παραπανω δεν τιμανε κανενα μας.

ζητω συγνωμη εκ των προτερων αν πανω στη φουντα μου εγραψα κατι
παραπανω. ξερετε ολοι το αγαθο των προθεσεων μου.
φιλικα
παναγιωτης
COOL ALEXIS - Πεμ 23 Νοέ 2006, 09:49:04
Θέμα δημοσίευσης:
Same old story...

Sidobre έγραψε:

Μπορεί να σκεφτεί κανείς εναλλακτικά έσοδα του Club (αρα και να εξασφαλίσουμε το εύρωστο μέλλον του); Μπορεί έτσι να φτάσει σε σημείο να είναι όντως μια καλή παρέα και να μην χρειάζεται να υπάρχει συνδρομή.


Αυτό το έχει σκεφτεί κανένας ή θα λέμε πάλι σε 10 σελίδες τα ίδια πράγματα Question Twisted evil

ΥΓ Αν δεν είσαι μέρος της λύσης είσαι μέρος του προβλήματος Exclamation
Sidobre - Πεμ 23 Νοέ 2006, 10:49:37
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Same old story...

Sidobre έγραψε:

Μπορεί να σκεφτεί κανείς εναλλακτικά έσοδα του Club (αρα και να εξασφαλίσουμε το εύρωστο μέλλον του); Μπορεί έτσι να φτάσει σε σημείο να είναι όντως μια καλή παρέα και να μην χρειάζεται να υπάρχει συνδρομή.


Αυτό το έχει σκεφτεί κανένας ή θα λέμε πάλι σε 10 σελίδες τα ίδια πράγματα Question Twisted evil

ΥΓ Αν δεν είσαι μέρος της λύσης είσαι μέρος του προβλήματος Exclamation


Αυτό ετοιμαζόμουν να ΞΑΝΑ-γράψω και εγώ. Η ουσία είναι μία και ο μπακλαβάς γωνία που λένε και στο χωριό μου. Κακώς - κάκιστα ξεκίνησε ματαξανά η ίδια συζήτηση. Ολοι μας ξέρουμε καλά τα αρνητικά και τα θετικά και κανείς δεν τα αμφισβητεί. Και όπως λέει ο Volvos όντως έχει παρθεί η απόφαση και κάποια στιγή θα υλοποιηθεί.

Η όλη ιστορία και το θέμα που ξεκίνησε δεν ήταν αν πρέπει ή όχι να είναι κλειδωμένο κάτι...

Ηταν αυτό

Sidobre έγραψε:

Μπορεί να σκεφτεί κανείς εναλλακτικά έσοδα του Club (αρα και να εξασφαλίσουμε το εύρωστο μέλλον του); Μπορεί έτσι να φτάσει σε σημείο να είναι όντως μια καλή παρέα και να μην χρειάζεται να υπάρχει συνδρομή.


Ευχαριστώ που επιβεβαιώνεται τις φοβίες μου! Ποιές είναι αυτές; Οτι εξακολουθώ να ζω σε μια χώρα που ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ.

Και η προσφορά ξέρετε, τις περισσότερες φορές ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΛΙΚΗ! Είναι κάτι που γίνεται αφθόρμητα και με καλό σκοπό...

Η κριτική όμως όχι....

Αναλογηστείτε!

Ευχαριστώ!
brz20 - Πεμ 23 Νοέ 2006, 11:20:51
Θέμα δημοσίευσης:
Παντα εχεις εναν απιστευτο τροπο να τα λες ρε Steve.
Εισαι απιθανος.
Ακου αντιο λοιπον με κοντινο πλανο στα χαρτομαντιλα.
Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy Very happy
Sidobre - Πεμ 23 Νοέ 2006, 11:34:18
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ όμως δεν σέβομαι ούτε ενστερνίζομαι την άποψη του Steve! Η κάθε γνώμη μετράει και έχει ουσία.

Αναλύστε την έννοια "Σύλλογος" και θα με καταλάβετε...
tazmania - Πεμ 23 Νοέ 2006, 12:23:18
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα και πάλι από μένα.Βλέπω τελικά διαβάζοντας όλα αυτά που έχουν γραφτεί ότι ενώ μας ενώνει όλους μια κοινή τρέλα για τα peugeot μας αλλά και για το αυτοκίνητο γενικότερα,έχουν δημιουργηθεί 2 στρατόπεδα και στη μέση μια συνδρομή 40 Ευρώ,ένα forum,ενα club.....Για μένα η ουσία είναι μία και συνοψίζεται στο αναπάντητο ερώτημα του προέδρου:μην αφορίζετε απλά,ΔΩΣΤΕ ΛΥΣΕΙΣ !!Ξεφύγετε από το θέμα του ξεκλείδωτου forum !!Πιστεύω ότι είναι κομμάτι του ίδιου του club,δεν μπορείς να δέχεσαι κάποια πράγματα και να απορρίπτεις κάποια άλλα.Με την ίδια λογική,κι εγώ που πληρώνω συνδρομή,θέλω να πάρετε έκπτωση από τα careffour !!!!Ελπίζω να καταλαβαίνετε την λογική μου.Ή δεχόμαστε κάποια πράγματα συνολικά και έτσι όπως τα έχουν θέσει αυτοί που το έστησαν ή απλά δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολούμαι!Και επαναλαμβάνω το πιο σημαντικό απ'όλα για μένα :ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ !!!
COOL ALEXIS - Πεμ 23 Νοέ 2006, 12:48:07
Θέμα δημοσίευσης:
Στρατόπεδα δεν νομίζω ότι υπάρχουν απλά υπάρχουν διαφορετικές απόψεις! Είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό και αποδεκτό μιας και δεν είμαστε όλοι ίδιοι και ούτε θέλουμε κάτι τέτοιο Cool
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 12:55:33
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Γι αυτό δεν ξαναμιλάω...
Σήμερα έμαθα πράγματα για το κλαμπ που δεν ήξερα, εγώ γράφτηκα εδώ ως κάτοχος πεζω με διάθεση να ανταλλάξω απόψεις επί του αυτοκινήτου.
Σήμερα κατάλαβα από τα παραπάνω κάτι τέτοιο δν υφίσταται εδώ.

Είναι καθαρά δικό μου λαθος...
Λυπάμαι αν σας κούρασα.


Αντίο σου λοιπόν Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Ρε κίναιδε εσένα σου τα έχω πει με πμ, αν ποτέ νιώσεις ότι έχεις μπάλες μες στο παντελόνι σου πες το μου να τα βρούμε... μέχρι τότε τουμπεκί μαζί μου. Φταίνε όμως αυτοί που σε αφήνουν να γράφεις όπως γράφεις εδώ μέσα αλλά και άλλοι που σε επικροτούν.
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:01:57
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό που έλεγα σε τόσα ποστ και το δικιολογούσα το είπε ο Παναγιώτης σε μια γραμμή,

Volvos έγραψε:
οπως ξαναεγραψα το φορουμ πρεπει να απεμπλακει απο το psclub.


Τόσα πράγματα ρώτησα κανεις δεν απάντησε...
MEMsound - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:04:04
Θέμα δημοσίευσης:
Σεμνά...κ.plaketokofth.

το τι λέτε στα pm σας δεν μας αφορούν και επίσης δεν μπορούμε να τα κρίνουμε.
COOL ALEXIS - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:08:25
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Αυτό που έλεγα σε τόσα ποστ και το δικιολογούσα το είπε ο Παναγιώτης σε μια γραμμή,

Volvos έγραψε:
οπως ξαναεγραψα το φορουμ πρεπει να απεμπλακει απο το psclub.


Τόσα πράγματα ρώτησα κανεις δεν απάντησε...


Γιατί τότε δεν βλέπουμε κανένα πια στη λέσχη,στις εκδρομές,στους αγώνες,στον καφέ,στη βόλτα...................

ΓΙΑΤΙ ;
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:12:02
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Σεμνά...

Τι σεμνά Μάνθο? Ο άνθρωπος ή εχει ψυχολογικό πρόβλημα και είναι για λύπηση ή εσείς οι mods μεροληπτείτε. Δεν ήθελα ποτέ να κάνω τέτοιο θέμα αλλά να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους. Κοίτα εδώ για παράδειγμα... του λεει ο "Ζαχος" πιάνει το αμάξι μου 220 κι αυτός λέει "στ' αρχ**ια μου".
ορίστε: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=1390&start=340


Άμα κάτσεις και ψάξεις τα ποστς του Steve τα περισσότερα ειναι προσβλητικά.
Τι σεμνά μου λες...

Μήπως έδωσε τα 40 και κάνει ότι θέλει?
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:22:02
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Αυτό που έλεγα σε τόσα ποστ και το δικιολογούσα το είπε ο Παναγιώτης σε μια γραμμή,

Volvos έγραψε:
οπως ξαναεγραψα το φορουμ πρεπει να απεμπλακει απο το psclub.


Τόσα πράγματα ρώτησα κανεις δεν απάντησε...


Γιατί τότε δεν βλέπουμε κανένα πια στη λέσχη,στις εκδρομές,στους αγώνες,στον καφέ,στη βόλτα...................

ΓΙΑΤΙ ;


Για να δεις που έρχεσαι στα λόγια μου. Μόλις απάντησες σε αυτό που είχα ρωτήσει. Πόσοι έρχονται στην λέσχη που γι' αυτήν και την ύπαρξη της γίνεται λόγος για τα 40ε? Απάντησες ΚΑΝΕΝΑΣ. Κανένας δεν είναι, είστε κάποιοι στανταρ άνθρωποι μετρημένοι στα δάχτυλα μου φαίνεται που πάτε εκεί.


Εξηγούμαι ξανά: είμαι κάτοχος πεζώ και μπαίνω στο psclub θεωρωντας πως αυτό αντιστοιχεί στο αμάξι μου. Εκεί είναι που έκανα λάθος. Όπως πολλοί πιο πάνω ανέφεραν ειστε ένας αθλητικός σύλλογος για να κάνετε κουβεντούλα για μπριζόλες, να κανονίζετε εξορμήσεις. Αυτά τα είπατε εσείς.
Εγώ ήρθα εδώ ΠΡΩΤΑ για να μοιραστώ πράγματα σχετικά με το αμάξι μου και μετά όλα τα άλλα. Απλό? Λέω κάτι λάθος?
MEMsound - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:31:10
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτά τα ΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ δεν έχεις γνωρήσει τον Steve.

Τα λες επειδή είσαι ΜΟΝΟ πίσω από την ο΄θονη του υπολογιστή και μιλάς για PSClub.

Αν γνωρήσεις από κοντά τους ανθρώπους του θα σχηματίσεις τελείως διαφορετική άποψη. (Και 'γω παλαιότερα είχα τσακωθεί με τον Steve)

Από εκεί και πέρα αν σε ενοχλεί μπορείς να μας ενημερώσεις σχετικά ή να μην του απαντάς.

Το να μιλάς για "μπάλες" είναι ανευ λόγου και απλά ανεβάζει του τόνους.
Από κει και πέρα και γω το ίδιο που σου απάντησε ο Steve θα σου έλεγα αφού θες να αποχωρήσεις.
Δεν κρατάμε κανέναν με το ζόρι.
Επίσης την δικιά μου θέση την έχω αναφέρει στο 1ο μου ποστ...
brz20 - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:33:26
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Σεμνά...κ.plaketokofth.

το τι λέτε στα pm σας δεν μας αφορούν και επίσης δεν μπορούμε να τα κρίνουμε.


Μανθο δεν εχει και αδικο.Ο Steve μπορει να ειναι ετσι αλλα δεν χρειαζετε να το διχνει συνεχεια.
MEMsound - Πεμ 23 Νοέ 2006, 13:37:08
Θέμα δημοσίευσης:
Τέλος πάντων δεν είναι αυτό το θέμα μας...
Ας ξεκολλήσουμε... Wink

υ.γ.1. την κάνω πάω αργύρη για 2η φορά σήμερα...
Ξέρετε εκεί που πάμε μέλη και μη τα Pug μας...
Εκεί δεν μας χωρίζει τίποτα.
Στο να βοηθήσουμεαυτόν τον χώρο κολλάμε.
Αν θέλατε να βοηθήσετε ΠΡΩΤΑ θα δίνατε 40ε κα ΜΕΤΑ θα λέγατε ξεκλειδώστε το φόρουμ.
Τότε θα φαίνονταν οι αληθινές προθέσεις του καθενός...

υ.γ.2 Για όσα έχουν γραφτεί πριν κλειδώσει το forum πάντως ο Παναγιώτης δεν έχει άδικο.
COOL ALEXIS - Πεμ 23 Νοέ 2006, 15:01:25
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:

Για να δεις που έρχεσαι στα λόγια μου. Μόλις απάντησες σε αυτό που είχα ρωτήσει. Πόσοι έρχονται στην λέσχη που γι' αυτήν και την ύπαρξη της γίνεται λόγος για τα 40ε? Απάντησες ΚΑΝΕΝΑΣ. Κανένας δεν είναι, είστε κάποιοι στανταρ άνθρωποι μετρημένοι στα δάχτυλα μου φαίνεται που πάτε εκεί.


Εξηγούμαι ξανά: είμαι κάτοχος πεζώ και μπαίνω στο psclub θεωρωντας πως αυτό αντιστοιχεί στο αμάξι μου. Εκεί είναι που έκανα λάθος. Όπως πολλοί πιο πάνω ανέφεραν ειστε ένας αθλητικός σύλλογος για να κάνετε κουβεντούλα για μπριζόλες, να κανονίζετε εξορμήσεις. Αυτά τα είπατε εσείς.
Εγώ ήρθα εδώ ΠΡΩΤΑ για να μοιραστώ πράγματα σχετικά με το αμάξι μου και μετά όλα τα άλλα. Απλό? Λέω κάτι λάθος?


Αμ δεν έρχεσαι στα λόγια μου γιατί δεν ανέφερα μόνο την λέσχη Exclamation

Τα έβλεπα και στο Denis αυτά Twisted evil

Όσο για το δεύτερο δοκιμάσαμε το αυτοκίνητο αποτέλεσμα ελάχιστο
δοκιμάσαμε εκδρομές οι ιδιοι και οι ιδιοι
δοκιμάσαμε αγώνες το ίδιο βιολί
δοκιμάσαμε να κάνουμε αγώνες, υπάρχει κανείς
δοκιμάσαμε trackday, τι είναι πάλι τούτο
δοκιμάσαμε εκθέσεις αμέ πως
δοκιμάσαμε kart ναι καλά
δοκιμάσαμε λέσχη στα @#$#@%
δοκιμάσαμε αιμοδοσία ΝΤΡΟΠΗ
δοκιμάσαμε clubing OYOYOYOY
δοκιμάσαμε πίτα με δώρα the same
δοκιμάσαμε μπριζόλες ακατάδεκτοι
δοκιμάσαμε camping αχ δεν μπορώ

Δηλαδή τι άλλο θέλεις να κάνουμε Question Question Question

Αν έχεις καμία ιδέα πες την, φωναξε την, στήριξε την, αλλιώς Silent

ΥΓ Ειδικά για την αιμοδοσία ειλικρινά ντρέπομαι που σας απαντάω Exclamation
tsosmoulis - Πεμ 23 Νοέ 2006, 16:09:59
Θέμα δημοσίευσης:
εγώ πάλι ξανακολάω σε αυτό που λέει ο φίλος πλακετοκόφτης γιατί μέχρι τώρα πραγματικά μου άρεσε ο τρόπος που κινούταν μέσα στο forum.
Το ότι δεν συζητιούνται πλέον πολλά τεχνικά θέματα είναι γεγονός αλλά τί να κάνουμε! αν υπήρχαν νέα μέλη με ανησυχίες και ερωτήσεις ουσιαστικές όπως όταν είχαμε πρωτέρθει όλοι μας τότε πάλι φουντωμένες τεχνικές κουβέντες θα είχαμε.
Τελος πάντων εμένα δεν μου αρέσει η απαξίωση του φίλου στο θέμα μπριζόλα κτλ κτλ, γιατί απότι φαίνεται ότι κάνει το psclub ή δεν το βλέπει ή απλά το διέφυγε που το κατανοώ!αλλά αν γίνεται τόσος ντόρος με αρχ**ια, πο**τη* (κίναιδους...ακούμε και σφακ ε?) κτλ κτλ για 40 ΕΥΡΩ απλά κόβω την κουβέντα.

τώρα για το κεφάλαιο steve...φίλοι είμαστε εδώ και 2+ χρόνια και ακόμα εκνευρίζομαι (στιγμιαία) μαζί του γιατί είναι μεν μπούφος Tease αλλά αυτό είναι που σε κάνει να κάνεις ατελείωτο χαβαλέ μαζί του.όχι ότι συμφωνώ να μιλάει έτσι σε άτομα που δεν γνωρίζει.

αν και μέσα σε 2 προσβλητικές κουβέντες (φαινομενικά) λέει μια αλήθεια που είχε πει παλιά και ο healer, το ότι δεν παρακαλαμε κανέναν, αν κάτι δεν σου κάνει την κάνεις.

παρακαλητο μ...νι, ξινό fuck...my friends
brz20 - Πεμ 23 Νοέ 2006, 16:22:44
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν κανουμε καθολου τεχνικες συζητησεις.Μπαινω της 12 το μεσημερι και βλεπω 45 δημοσιευσεις.Καμια δεν ειναι επι τεχνικου θεματος.Οταν εχουμε κανενα νεο μονο,για κανενα αμαξι τοτε ισως να κανουμε λιγο τεχνικη συζητηση.
Επισης για το θεμα Steve που λες.Και η πλακα εχει ορια φιλε.Ενταξει λες μια @@ φτανει.Μην επαναλαμβανεσε.Αν θες κανε πλακα με αυτους που εχεις γνωρισει απο κοντα και εχει 5 κουβεντες παραπανω απο οσους μηλας μεσω φορουμ.Ειναι γραπτος λογος και δεν βλεπεις εκφρασεις προσωπου και χεριων για να καταλαβεις οτι κανει πλακα.Ετσι οδηγησε σε παρεξηγησεις.
christhehealer - Πεμ 23 Νοέ 2006, 17:53:21
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερίζω τους παλιούς φίλους... τους νέους... και τους νεώτερους...


και έχω μια κοινή ερώτηση για όλους:


Τι έχει μείνει απ' τη φωτιά;
MEMsound - Πεμ 23 Νοέ 2006, 18:02:18
Θέμα δημοσίευσης:
μια ρητορική ερώτηση απαιτεί ρητορική απάντηση...

...διασπαρμένη θράκα... Wink Wink
vinman - Πεμ 23 Νοέ 2006, 19:31:33
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Τι έχει μείνει απ' τη φωτιά;


....κάρβουνα που δεν πρέπει να γίνουν στάχτες..........
Steve - Πεμ 23 Νοέ 2006, 20:01:22
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Τι έχει μείνει απ' τη φωτιά;


Τ'ΑΡ**ΔΙΑ ΜΟΥ ! W00t

Το βρήκα? ΟΕΟ? Silly

χ0α0χα0χ0αχ0χα0χ0αχ
0χα0χ0α0χα0χ0αχ0α0χ
0χα0χ0α0χ0αχ0α0χ0αχ

(μ***κες, κλαίω... Tease Rotfl Hunter )
christhehealer - Πεμ 23 Νοέ 2006, 20:13:43
Θέμα δημοσίευσης:
Παρακάμπτω τον ψηλό που έχει φύγει αέρα-πατέρα για Μπάκα να φέρει κανταΐφια...

...να διευκρινήσω ότι "ρητορική ερώτηση" είναι μια ερώτηση που απευθύνεται στον εαυτό μας κι εγώ δεν έχω κάνει τέτοια ερώτηση...

... να πω κάτι τελευταίο και να κλείσω.
Παραλάβατε μια μεγάλη φωτιά και φορτηγά ξύλα...

Γιατί σας έσβησε;

Να ένα πολύ ωραίο θέμα να συζητήσετε εκεί, πίσω απ' τις γρύλιες.
tsosmoulis - Πεμ 23 Νοέ 2006, 20:19:27
Θέμα δημοσίευσης:
μάλλον το φορτηγό το έκοψαν στο ΚΤΕΟ και δεν ήρθε...
θέλει και 17€ για να ξαναπεράσει Razz Razz
με το δώρο των χριστουγέννων τώρα...

ΕDIT αφιερωμενο στον steve:

V for voskos
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 20:46:03
Θέμα δημοσίευσης:
tsosmoulis έγραψε:
εγώ πάλι ξανακολάω σε αυτό που λέει ο φίλος πλακετοκόφτης γιατί μέχρι τώρα πραγματικά μου άρεσε ο τρόπος που κινούταν μέσα στο forum.
Το ότι δεν συζητιούνται πλέον πολλά τεχνικά θέματα είναι γεγονός αλλά τί να κάνουμε! αν υπήρχαν νέα μέλη με ανησυχίες και ερωτήσεις ουσιαστικές όπως όταν είχαμε πρωτέρθει όλοι μας τότε πάλι φουντωμένες τεχνικές κουβέντες θα είχαμε.
Τελος πάντων εμένα δεν μου αρέσει η απαξίωση του φίλου στο θέμα μπριζόλα κτλ κτλ, γιατί απότι φαίνεται ότι κάνει το psclub ή δεν το βλέπει ή απλά το διέφυγε που το κατανοώ!αλλά αν γίνεται τόσος ντόρος με αρχ**ια, πο**τη* (κίναιδους...ακούμε και σφακ ε?) κτλ κτλ για 40 ΕΥΡΩ απλά κόβω την κουβέντα.

τώρα για το κεφάλαιο steve...φίλοι είμαστε εδώ και 2+ χρόνια και ακόμα εκνευρίζομαι (στιγμιαία) μαζί του γιατί είναι μεν μπούφος Tease αλλά αυτό είναι που σε κάνει να κάνεις ατελείωτο χαβαλέ μαζί του.όχι ότι συμφωνώ να μιλάει έτσι σε άτομα που δεν γνωρίζει.

αν και μέσα σε 2 προσβλητικές κουβέντες (φαινομενικά) λέει μια αλήθεια που είχε πει παλιά και ο healer, το ότι δεν παρακαλαμε κανέναν, αν κάτι δεν σου κάνει την κάνεις.

παρακαλητο μ...νι, ξινό fuck...my friends



Νιώθω πως εσύ έχεις καταλάβει περίπου τι θέλω να πω.
Φυσικά και αυτό που είπα ήταν υπερβολή περί μπριζόλας, φυσικά και το κλάμπ έστω και όπως είναι έχει πάρα πολύ καλά σημεία και μπορώ να πω υπάρχουν και χρήστες πολύ φιλότιμοι που δείχνουν πραγματικά οτι αγάπανε και τα αυτοκ αλλά και το κλαμπ.

θα πω 2 πράγματα:

Με τον τρόπο που μιλούν μερικοί μου δείχνουν οτι το να δωσεις στο κλαμπ τα 40ε ειναι υποχρέωση. Για εμένα είναι λάθος αυτό. Ξαναλέω, δεν είναι το ποσό, 40ε δεν ειναι τπτ για τους περισσότερους απο εμάς κι εγώ προσωπικά δεν τα τσιγγουνεύομαι να τα δώσω. Πρώτα όμως πρεπει να "αγκαλιάσεις" κάποιον, να τον κάνεις να νιώσει ένα με το σύνολο και μετά αυτός αν πραγματικά ενδιαφέρεται για το κλαμπ θα προσφέρει από μονος του και οικονομική βοήθεια. Όλα αυτά θα γίνουν με επιχειρήματα όμως. Πιστεύω είναι λίγο άκομψο να τους πεις πλήρωσε για να διαβάσεις τεχνικά θέματα. Έτσι δεν τον αγκαλιάζεις τον απομακρύνεις.

Εγώ δεν πρόκειται να πληρώσω για να ανταλλάξω την άποψη μου με άλλους ανθρώπους. Ζήτα μου να στηρίξω οικονομικά το σύλλογο, να το κάνω ναι, να βοηθήσω με όποιο τρόπο μπορώ να το κάνω και αν μπορώ να δώσω και παραπάνω να δώσω αλλά ρε παιδιά όχι να πληρώσεις για να συμμετέχεις σε μια κουβέντα. Αυτό για εμένα είναι αλλού. Γι αυτό είπα εχει σημασία πως τα δίνεις...

Ξερετε πως το βλέπω εγώ, θα πω για παράδειγμα εσένα Μητσακο εντελώς τυχαία, λοιπον

Σου στέλνω λοιπον πμ και σε ρωτάω: είδες διαφορά με την σκούπα που έβαλες? Και μου απαντάς θα σου πω μόνο αν μου δώσεις 2 ευρώ.
Και τούμπαλιν... να με ρωτήσεις εσυ κάτι και να σου πω πλήρωσε.
(το παράδειγμα ειναι τυχαίο).


Αν το προχωρήσουμε περισσότερο... όλοι αυτοί που δίνουν τα 40ε τα δίνουν για το "καλό" της λεσχης? Δν νομίζω ελάχιστοι ειναι αυτοί.
Τα δίνουν για την έπτωση και την πλήρη συμμετοχή στο φόρουμ.
Πόσοι είναι αυτοί που έχουν γίνει μέλη μόνο για ένα χρόνο και δν ξανάγιναν? σκεφτείτε.

Τα λέω καλά?


Φαίνομαι να γίνομαι κακός και δεν νομίζω να ειμαι. Απλά τολμώ να πω την γνώμη μου.

Κάτι ακόμα μιας και μιλάμε για χρήματα,
εγώ δεν δουλεύω, είμαι 21 ετών φοιτητής και δν έχω χρόνο να εργαστώ, παρότι λοιπον δεν έχω εισόδημα και θα στερηθώ απο κάτι αλλο θα τα έδινα τα 40 αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο.

Γίνεται λόγος γι' αυτη την λέσχη, ξαναρωτώ λοιπόν πόσοι απο εμάς πάνε κάθε Πέμπτη στην λέσχη? Πρέπει να υφίσταται και λόγος ύπαρξης κι αυτός να μην είναι συναισθηματίκός αλλά και λειτουργικός.

Όσο για τον Steve... τι να πω ρε παιδιά, όλοι λέτε αμα τον γνωρίσεις. Εγώ δεν τον γνωρίζω κι οταν ένας άνθρωπος μιλάει ετσι χωρίς να ξέρει τον άλλο, εμένα δν μου έρχονται και οι καλύτερες σκέψεις στο μυαλό.
Είμαι άνθρωπος που δν ανέχομαι να μου μιλάν ειρωνικά ή προσβλητικά και πιστέυω θα έπρεπε οι αρμόδιοι να είχαν κάνει κάτι γι αυτό. Δεν είμαι και ο μόνος που εχω πρόβλημα μαζί του.
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 20:51:59
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
christhehealer έγραψε:
Τι έχει μείνει απ' τη φωτιά;


Τ'ΑΡ**ΔΙΑ ΜΟΥ ! W00t

Το βρήκα? ΟΕΟ? Silly

χ0α0χα0χ0αχ0χα0χ0αχ
0χα0χ0α0χα0χ0αχ0α0χ
0χα0χ0α0χ0αχ0α0χ0αχ

(μ***κες, κλαίω... Tease Rotfl Hunter )


Να τον χαίρεστε... Very happy
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 20:53:18
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
μια ρητορική ερώτηση απαιτεί ρητορική απάντηση...

...διασπαρμένη θράκα... Wink Wink


Νομίζω μια ρητορική ερώτηση καθότι ρητορική δεν έχει απάντηση Sad
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 21:31:47
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
plaketokofths έγραψε:

Για να δεις που έρχεσαι στα λόγια μου. Μόλις απάντησες σε αυτό που είχα ρωτήσει. Πόσοι έρχονται στην λέσχη που γι' αυτήν και την ύπαρξη της γίνεται λόγος για τα 40ε? Απάντησες ΚΑΝΕΝΑΣ. Κανένας δεν είναι, είστε κάποιοι στανταρ άνθρωποι μετρημένοι στα δάχτυλα μου φαίνεται που πάτε εκεί.


Εξηγούμαι ξανά: είμαι κάτοχος πεζώ και μπαίνω στο psclub θεωρωντας πως αυτό αντιστοιχεί στο αμάξι μου. Εκεί είναι που έκανα λάθος. Όπως πολλοί πιο πάνω ανέφεραν ειστε ένας αθλητικός σύλλογος για να κάνετε κουβεντούλα για μπριζόλες, να κανονίζετε εξορμήσεις. Αυτά τα είπατε εσείς.
Εγώ ήρθα εδώ ΠΡΩΤΑ για να μοιραστώ πράγματα σχετικά με το αμάξι μου και μετά όλα τα άλλα. Απλό? Λέω κάτι λάθος?


Αμ δεν έρχεσαι στα λόγια μου γιατί δεν ανέφερα μόνο την λέσχη Exclamation

Τα έβλεπα και στο Denis αυτά Twisted evil

Όσο για το δεύτερο δοκιμάσαμε το αυτοκίνητο αποτέλεσμα ελάχιστο
δοκιμάσαμε εκδρομές οι ιδιοι και οι ιδιοι
δοκιμάσαμε αγώνες το ίδιο βιολί
δοκιμάσαμε να κάνουμε αγώνες, υπάρχει κανείς
δοκιμάσαμε trackday, τι είναι πάλι τούτο
δοκιμάσαμε εκθέσεις αμέ πως
δοκιμάσαμε kart ναι καλά
δοκιμάσαμε λέσχη στα @#$#@%
δοκιμάσαμε αιμοδοσία ΝΤΡΟΠΗ
δοκιμάσαμε clubing OYOYOYOY
δοκιμάσαμε πίτα με δώρα the same
δοκιμάσαμε μπριζόλες ακατάδεκτοι
δοκιμάσαμε camping αχ δεν μπορώ

Δηλαδή τι άλλο θέλεις να κάνουμε Question Question Question

Αν έχεις καμία ιδέα πες την, φωναξε την, στήριξε την, αλλιώς Silent

ΥΓ Ειδικά για την αιμοδοσία ειλικρινά ντρέπομαι που σας απαντάω Exclamation


Κι όλα αυτά τα λες για καλο?
Ξέρεις τι λες τωρα? Προσδιορίζεις την κατάσταση που επικράτει. Γιατί για νε με πείσεις να δώσω πχ. 40ε για κάτι που δεν έχει μέλλον. Εσύ αναφέρεις μια ένα σωματείο λοιπόν χωρίς ζωή... αυτό λες για εμένα. Αφου τα μέλη δν συμμετέχουν ενεργά στις δραστηριότητες. Εγώ να το Silent ?
Εσύ να σκεφτείς τι δεν παέι καλά που υποστηρίζεις αυτό που επικρατεί σήμερα εδώ.
Εσυ να σκεφτείς τρόπους γιατί εγώ αυτούς που έχω να προτείνω τους απορρίπτεις πριν καν τους ακούσεις.

Φρόντισε να ξεχωρίσεις τους περαστικούς απο αυτούς που πραγματικά ενδιαφέρονται, όταν το κάνεις αυτό γίνε ενα με τους δεύτερους.
Τότε θα πας για μπριζόλα μαζί τους και θα πας για camping.
Φίλοι δεν υπάρχουν, δεν είναι σαν τα ηλεκτρόνια, φίλους δημιουργείς και για να δημιουργήσεις φίλους εδώ έχεις ως διαμεσολαβητή το αυτοκίνητο.
Ένας νέος χρήστης δν μπαίνει εδώ για να κανονίσει να πάει για για κάμπινκ, θα τον προσεγγίσεις με τον κοινό προορισμό που ειναι το αυτοκ, έτσι θα έρθεις κοντά του ώστε μετά αυτός να ακολουθήσει στις πανέμορφες αυτές δραστηριότητες.
Στο κατώ κάτω peugeot sport club λεει, δεν λεει pareoula.com.
Αυτή ειναι η πρόταση μου με επιχείρηματα.
Εσείς όμως την αρνείστε γιατί δεν σας ενδιάφερει, ειστε αθλητικός σύλλογος...
plaketokofths - Πεμ 23 Νοέ 2006, 21:37:53
Θέμα δημοσίευσης:
Πέρα από εμένα, ζητήστε και την γνώμη άλλων χρηστών να δούμε τι θα πουν και κατά προτίμηση ανώνυμα γιατί πολλοί φοβούνται να εκφραστούν ελεύθερα, κάντε μια δημοσκόπιση για το τι ζήταει ενας χρήστης από το κλαμπ.

Αφού cool alexi βλέπεις οτι δεν προσελκύει κόσμο το πιο λογικο ειναι να ζητήσεις από τον κόσμο τι θελει. Απλό δεν είναι? Γιατί ρώτας εμένα, αφού σε δυσαρεστεί γιατί δεν το έκανες? Εγώ φαντάζομαι γιατί, άμα θες να σου πω στείλε μου πμ να σου πω γιατί δεν θέλω να το γράψω εδώ.
brz20 - Πεμ 23 Νοέ 2006, 21:55:55
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε plaketokofti εχεις δικαιο ετσι πως το θετεις το ζητημα.
Αλλα σκεψου οτι μεσα στα οφελη που εχεις απο την συνδρομη σου ειναι και αυτο.
Αν κοιταξεις στο forum υπαρχουν 3000 και γραμμενα μελη.Αυτο δεν συμενει οτι καθε φορα στην λεσχη πρεπει να μαζευονται ολοι.Ασε που καποιοι δεν εχουν γραψει ποτε.
Επεισης συμετοχη στα events μπορει να μην υπαρχει γιατι ειμαστε απο διαφορετικα μερη.
Αλλα αυτο δεν συμαινει οτι ο συλλογος πεθαινει.Ολοι γουσταρουμε τα αυτοκινητα γι'αυτο και γραφουμε.Αλλα εγω γουσταρω και την προσπαθεια καποιων γι'αυτο και εδωσα και τα 40 ευρω.Δεν το εκανα για να ξεκλειδωθουν θα θεματα.
Και εγω ειμαι φοιτητης αλλα αυτο δεν με εμποδισε.Βεβαια εχεις δικαιο οταν λες οτι τον αλλον πρεπει να τον κερδισεις.Και εμενα με ειχαν κερδισει τα παιδια που μου μιλουσαν γι'αυτο και εγινα επισημο μελος.Δεν νομιζω να εχεις παραπονα απο εμας εκτος απο εναν που το εδειξες κιολας.
Υπαρχουν και αυτα.Και εγω παλιοτερα με τον Steve ειχαμε γινει μπιλιες και μου ελεγαν τα ιδια τα αλλα παιδια.
Road_Runner - Παρ 24 Νοέ 2006, 01:20:25
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
...να διευκρινήσω ότι "ρητορική ερώτηση" είναι μια ερώτηση που απευθύνεται στον εαυτό μας κι εγώ δεν έχω κάνει τέτοια ερώτηση...


Ρητορική έίναι η ερώτηση που έχει γνωστή απάντηση. Wink
tsosmoulis - Παρ 24 Νοέ 2006, 08:28:30
Θέμα δημοσίευσης:
εάν το μέλος δεν νιώσει οικεία απλά χάνεται!
δυστυχώς ή ευτυχώς (από την όση εμπειρία μου) αν δεν νιώσουμε όμορφα και γίνουμε "φίλοι" δεν μπορεί να προχωρήσει αυτό το θέμα.
Εγώ από την αρχή ένιωσα οικεία (παρακολουθούσα από όταν ήταν 206club ακόμα) και αυτό γιατί δεν έβαλα "όρια" σε οτιδήποτε. έκανα δοκιμή με τα παιδιά αν με κάνουν και αν τους κάνω, πλήρωσα την συνδρομή από την πρώτη στιγμή και απλά δοκίμαζα! αν δεν δεις και δεν το ζήσεις κάτι δεν μπορείς και φυσικά δεν έχεις το δικαίωμα να κρίνεις (ούτε εγώ, ούτε και κανένας).
Μόνο με νέα, δροσερά άτομα μπορεί να πάει μπροστά αυτός ο χώρος που λέγεται psclub και πίστεψε με εμείς οι νέοι (κι εγώ 23 είμαι) μόνο να μάθουμε μπορούμε και όχι να χάσουμε.

Αντί να μαλώνεις με πμ με τον steve στείλε ένα πμ στον πρόεδρο, τον tourista και όποιον θες ρωτόντας τον κάτι τεχνικό. Θα λάβεις απάντηση εμπεριστατωμένη ΑΜΕΣΑ, σε φάση που θα νιώσεις και κάπως. Τουλάχιστον αυτό έγινε με μένα και μου άρεσε πολύ. Ψάξου και αλλιώς, δες το δάσος και όχι το δέντρο (δηλαδή την λουγκρα τον steve Tease Yahoo! )
COOL ALEXIS - Παρ 24 Νοέ 2006, 09:39:14
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Αφού cool alexi βλέπεις οτι δεν προσελκύει κόσμο το πιο λογικο ειναι να ζητήσεις από τον κόσμο τι θελει.


Αν έχεις καμία ιδέα πες την, φωναξε την, στήριξε την ! ! !

Τι άλλο να πω πια έλεος Exclamation

plaketokofths έγραψε:
Πέρα από εμένα, ζητήστε και την γνώμη άλλων χρηστών να δούμε τι θα πουν και κατά προτίμηση ανώνυμα γιατί πολλοί φοβούνται να εκφραστούν ελεύθερα, κάντε μια δημοσκόπιση για το τι ζήταει ενας χρήστης από το κλαμπ.


Κοντεύω να βάλω τα κλάμματα από τα γέλια...
Σιγά μην δέρνουμε ακούς εκεί φοβούνται Ha Ha

Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.... τον ύπνο του δικαίου Exclamation
tsosmoulis - Παρ 24 Νοέ 2006, 09:56:50
Θέμα δημοσίευσης:
πιστεύω ότι η έκφραση φοβάμαι εξηγεί γιατί το παλικάρι αντιδράει έτσι. Αν φοβάσαι δεν μπορείς να γίνεις κομμάτι ενός συλλόγου, μιας παρέας , μιας οικογένειας κτλ κτλ κτλ πόσο μάλλον ενός αυτοκινητιστικού συλλόγου που είναι λογικό να έχει πολλών ειδών ατομάκια. καλούς, κακούς, μαλ**ες(steve), υπέρμαλάκες(me) αλλά και γνώστες, ανθρώπους που έχουν φάει χρόνο και πολύ χρήμα στο pug τους, και φυσικά άτομα που την βλέπουν μάγκες, άλλους που ξεμπαζώνουν το δρόμο με το αυτοκινητάκι τους, ράβουν όλο το σύμπαν Razz (καλά αν συνεχίσω θα γράφω μέχρι αύριο παραδείγματα)
COOL ALEXIS - Παρ 24 Νοέ 2006, 10:07:03
Θέμα δημοσίευσης:
Ρε Μητσάκο παιδί μου αυτά τα συναντάμε κάθε μέρα κάθε λεπτό κάθε στιγμή στη ζωή μας, δεν θα τα συναντήσουμε εδώ Question

Ίσα ίσα που δεν υπάρχει δικαιολογία να φοβάσαι την στιγμή που πατάς ALT+F4 και άντε γειά Idea
tsosmoulis - Παρ 24 Νοέ 2006, 10:09:26
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
Ρε Μητσάκο παιδί μου αυτά τα συναντάμε κάθε μέρα κάθε λεπτό κάθε στιγμή στη ζωή μας, δεν θα τα συναντήσουμε εδώ Question

Ίσα ίσα που δεν υπάρχει δικαιολογία να φοβάσαι την στιγμή που πατάς ALT+F4 και άντε γειά Idea


ακριβώς!
MEMsound - Παρ 24 Νοέ 2006, 10:44:44
Θέμα δημοσίευσης:
σιγά να μην σε αφήσω έτσι απλά... Laughing Laughing Laughing
Πάμε Wink Cool

christhehealer έγραψε:
... να πω κάτι τελευταίο και να κλείσω.
Παραλάβατε μια μεγάλη φωτιά και φορτηγά ξύλα...

Γιατί σας έσβησε;.


1ον ποιοι ανήκουν στο "1ο πλυθυντικό" και ποιοί στο "2ο πλυθυντικό" πρόσωπο?

2ον (αν έχω "αποκρυπτογραφήσει" σωστά το ποιοί ανήκουν πουν... και αν ισχύοι το "3") θα σου πω ότι το να παρατήσεις τα πολλά ξύλα όπως να 'ναι και να την κάνεις με ελαφρά... δεν βοηθάει... ιδίως όταν πολλοί δεν ξέρουν πως να τα ρίξουν στην φωτιά.

Επίσης δεν βλέπω τίποτα σβηστό...
Εγώ θράκα βλέπω... αλλά λείπει κόσμος να ρήξει ξύλα...

Το θέμα είναι πως φέρνεις κόσμο να βοηθήσει να δυναμώσει η φωτιά
Και όχι κόσμο να σου πιάσει τις θέσεις δίπλα στην φωτιά απλά για να ζεσταθεί... χωρίς έστω να ρίξει τα υπάρχοντα ξύλα (για να μην πω να φέρει κιόλλας), που μόλις δει ότι η φωτιά να πέφτει θα την κάνει για την παραδίπλα πιο δυνατή φωτιά αντί να ενισχύσει την υπάρχουσα...

3ον γιατί μάλλον έχω χάσει κάποιο επεισόδιο (εκτός και αν έγινε σε παρασκήνιο... που δεν νομίζω...)
Έγινε τελετή παράδοσης/παραλαβής από κάποιον σε κάποιον άλλο και δεν το έχω καταλάβει?



christhehealer έγραψε:

Να ένα πολύ ωραίο θέμα να συζητήσετε εκεί, πίσω απ' τις γρύλιες.

what is γρύλιες?
Εγώ πάντως έχω πολύ καιρό να σε δω στην Λέσχη....
Όπως και πολλούς άλλους...
Α ξέχασα "ξαφνικά" δουλευεις βράδυ, αποφάσισες να σταματήσεις την βραδυνή ζωή... κλπ κλπ...
Μάλιστα...

Εξ αποστάσεως (για όσους μπορούν να είναι από κοντά) τα λόγια είναι απλά περιττά...

υ.γ. φιλολογική/φιλοσοφική κουβέντα να γίνεται...
Sidobre - Παρ 24 Νοέ 2006, 10:46:37
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Εγώ φαντάζομαι γιατί, άμα θες να σου πω στείλε μου πμ να σου πω γιατί δεν θέλω να το γράψω εδώ.


Θα ήθελα την γνώμη σου γι'αυτό. Μπορείς ελεύθερα να μου στείλεις ΠΜ. Ευχαριστώ.
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 13:45:43
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Εγώ φαντάζομαι γιατί, άμα θες να σου πω στείλε μου πμ να σου πω γιατί δεν θέλω να το γράψω εδώ.


Θα ήθελα την γνώμη σου γι'αυτό. Μπορείς ελεύθερα να μου στείλεις ΠΜ. Ευχαριστώ.


Αν και δεν αναφέρομουν σε εσένα, γιατί η απάντηση ήταν σε αυτόν που έκανε την ερώτηση ο οποίος αδιαφόρησε... σου έχω στείλει πμ.
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 13:52:22
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Αφού cool alexi βλέπεις οτι δεν προσελκύει κόσμο το πιο λογικο ειναι να ζητήσεις από τον κόσμο τι θελει.


Αν έχεις καμία ιδέα πες την, φωναξε την, στήριξε την ! ! !

Τι άλλο να πω πια έλεος Exclamation

plaketokofths έγραψε:
Πέρα από εμένα, ζητήστε και την γνώμη άλλων χρηστών να δούμε τι θα πουν και κατά προτίμηση ανώνυμα γιατί πολλοί φοβούνται να εκφραστούν ελεύθερα, κάντε μια δημοσκόπιση για το τι ζήταει ενας χρήστης από το κλαμπ.


Κοντεύω να βάλω τα κλάμματα από τα γέλια...
Σιγά μην δέρνουμε ακούς εκεί φοβούνται Ha Ha

Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται.... τον ύπνο του δικαίου Exclamation


Σου είπα ιδέα αλλά εσένα το μυαλό σου είναι για να δημιουργείς εντυπώσεις. Surprised


Αμά η κατάσταση που περιγράφεις παραπάνω, δλδ να μην συμμετέχουν ενεργά τα μέλη στις δραστηριότητες του κλαμπ σου προκάλει δάκρυα γέλιου τότε δεν έχω να πω κάτι μαζί σου αν πάλι όχι κάνε τον κόπο να δεις ξανά όλα αυτά που έχω γράψει.
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 13:54:52
Θέμα δημοσίευσης:
tsosmoulis έγραψε:
εάν το μέλος δεν νιώσει οικεία απλά χάνεται!
δυστυχώς ή ευτυχώς (από την όση εμπειρία μου) αν δεν νιώσουμε όμορφα και γίνουμε "φίλοι" δεν μπορεί να προχωρήσει αυτό το θέμα.
Εγώ από την αρχή ένιωσα οικεία (παρακολουθούσα από όταν ήταν 206club ακόμα) και αυτό γιατί δεν έβαλα "όρια" σε οτιδήποτε. έκανα δοκιμή με τα παιδιά αν με κάνουν και αν τους κάνω, πλήρωσα την συνδρομή από την πρώτη στιγμή και απλά δοκίμαζα! αν δεν δεις και δεν το ζήσεις κάτι δεν μπορείς και φυσικά δεν έχεις το δικαίωμα να κρίνεις (ούτε εγώ, ούτε και κανένας).
Μόνο με νέα, δροσερά άτομα μπορεί να πάει μπροστά αυτός ο χώρος που λέγεται psclub και πίστεψε με εμείς οι νέοι (κι εγώ 23 είμαι) μόνο να μάθουμε μπορούμε και όχι να χάσουμε.

Αντί να μαλώνεις με πμ με τον steve στείλε ένα πμ στον πρόεδρο, τον tourista και όποιον θες ρωτόντας τον κάτι τεχνικό. Θα λάβεις απάντηση εμπεριστατωμένη ΑΜΕΣΑ, σε φάση που θα νιώσεις και κάπως. Τουλάχιστον αυτό έγινε με μένα και μου άρεσε πολύ. Ψάξου και αλλιώς, δες το δάσος και όχι το δέντρο (δηλαδή την λουγκρα τον steve Tease Yahoo! )


Μητσάκο... άλλο να νιώσεις οικεία με κάποιους χρήστες (βλ πμ) και άλλο να νιώσεις οικεία με τον θεσμό και τους κανονές που τον διέπουν. Το πρώτο είναι πολύ εύκολο, το άλλο όμως?
tsosmoulis - Παρ 24 Νοέ 2006, 13:59:04
Θέμα δημοσίευσης:
μπορείς να μου πεις τί ακριβώς εννοείς?γιατί δεν νομίζω εγώ εσύ και ο οποιοσδήποτε να αλλάξει τον τρόπο λειτουργείας του club (όσο μη δημοκρατικό και αν ακούγεται αυτό Rolling eyes )

υπάρχουν κανόνες and rules should be followed Wink
MEMsound - Παρ 24 Νοέ 2006, 14:02:51
Θέμα δημοσίευσης:
ΩΠΑ!!!!!

Μισό!!!
Τα πάντα αλλάζουν!

Από μέσα όμως!
Όχι από έξω.

Με συγκεκριμένες δημοκρατικές διαδικασίες (ψηφοφορίες μεταξύ των μελών).

Για το ξεκλείδωμα έχουμε πει (ψηφίσει) από τον Μάιο ότι θέλαμε να φτιάξουμε μια βάση δεδομένων αποκλειστικά για τα μέλη και έπειτα να ξεκλειδωθεί το forum.

Αυτό δεν έχει γίνει λόγω υποχρεώσεων του καθενός μας.
Δεν είναι καθόλου ευκολο πράγμα.
Θα γίνει όμως.

Έτσι για να μην δημιουργούνται παρερμηνείες! Wink
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 14:06:39
Θέμα δημοσίευσης:
tsosmoulis έγραψε:
μπορείς να μου πεις τί ακριβώς εννοείς?γιατί δεν νομίζω εγώ εσύ και ο οποιοσδήποτε να αλλάξει τον τρόπο λειτουργείας του club (όσο μη δημοκρατικό και αν ακούγεται αυτό Rolling eyes )

υπάρχουν κανόνες and rules should be followed Wink


Για να υπάρχει μια υγειής ύπαρξη μιας λέσχης, θα πρέπει αυτή να έχει μέλη, για να έχει μέλη θα πρέπει να να συμφωνούν με τους κανόνες, για να έχει τώρα υγεία θα πρέπει η γνώμη τους να μετράει (εκεί είναι η δημοκρατικότητα) ώστε τα μέλη να εκδηλώνουν πραγματικό ενδιαφέρον για την λεσχη και όχι να είναι μόνο για να πάρουν από αυτήν εξαγοράζοντας ίσως τα δικαιώματα τους με κάποιο χρηματικό ποσό.
Αν λοιπόν υπάρχει μια υγειής λέσχη με υγειή μέλη τα μελη θα προσφέρουν από μόνα τους γιατί πραγματικά ενδιαφέρονται.
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 14:11:02
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
ΩΠΑ!!!!!

Μισό!!!
Τα πάντα αλλάζουν!

Από μέσα όμως!
Όχι από έξω.

Με συγκεκριμένες δημοκρατικές διαδικασίες (ψηφοφορίες μεταξύ των μελών).

Για το ξεκλείδωμα έχουμε πει (ψηφίσει) από τον Μάιο ότι θέλαμε να φτιάξουμε μια βάση δεδομένων αποκλειστικά για τα μέλη και έπειτα να ξεκλειδωθεί το forum.

Αυτό δεν έχει γίνει λόγω υποχρεώσεων του καθενός μας.
Δεν είναι καθόλου ευκολο πράγμα.
Θα γίνει όμως.

Έτσι για να μην δημιουργούνται παρερμηνείες! Wink



ΩΠΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!
Στο πρώτο σκέλος συμφωνούμε απόλυτα, αυτό είπα κι εγώ κι αυτό πρότεινα, να ζητηθεί η γνώμη των μελών.!

Όσο για το 2ο σκέλος λυπάμαι και ζητάω συγγνωμη αλλά δεν ήξερα κάτι τέτοιο! Που μπορώ να διαβάσω περί της απόφασης του Μαΐου?
volvos - Παρ 24 Νοέ 2006, 14:12:22
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7730
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 14:13:14
Θέμα δημοσίευσης:
volvos έγραψε:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7730


thnx
plaketokofths - Παρ 24 Νοέ 2006, 14:18:52
Θέμα δημοσίευσης:
Ζητώ ξανά συγγνώμη γιατί δεν ήμουν γνώστης της ανακοίνωσης κι έχω να πω το εξής:

Καταρχήν συμφωνώ με όσα γράφτηκαν.
Θεωρώ δίκαιο ένα μη μέλος να έχει πρόσβαση σε όλα τα θέματα κι ένα μέλος να έχει το δικαίωμα συμμετοχής σε ΕΠΙΠΛΕΟΝ θέματα.
MEMsound - Παρ 24 Νοέ 2006, 18:31:46
Θέμα δημοσίευσης:
Το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΛΟΙΠΟΝ...
είναι ότι ΠΡΩΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ και μετά ΡΩΤΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ!

...γενικό κακό που το συναντάμε σε κάθε σχεδόν πράξη της κοινωνικής μας ζωής... (το club είναι μια μικρογραφία της)

anyway συνεχίζουμε... Cool
vinman - Παρ 24 Νοέ 2006, 18:32:40
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

....anyway συνεχίζουμε... Cool


that's right... Wink
Ghost Dog - Παρ 24 Νοέ 2006, 20:03:21
Θέμα δημοσίευσης:
Νομιζω οτι ηδη το εχουμε κουρασει αρκετα το θεμα... Rolling eyes
plaketokofths - Σαβ 25 Νοέ 2006, 01:02:56
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
Το ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΕΝΙΚΩΣ ΛΟΙΠΟΝ...
είναι ότι ΠΡΩΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ και μετά ΡΩΤΑΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ!

...γενικό κακό που το συναντάμε σε κάθε σχεδόν πράξη της κοινωνικής μας ζωής... (το club είναι μια μικρογραφία της)

anyway συνεχίζουμε... Cool


Δεν είναι έτσι ακριβώς αλλά πιστεύω από την μεριά μου δεν χρειάζεται να δώσω συνέχεια. Η' καλύτερα από κοντά, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.
ignotic69 - Σαβ 25 Νοέ 2006, 02:32:51
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα ,διαβάζω αρκετά το forum σας και αφού δεν είμαι ούτε επίσημο μέλος ούτε καν κάτοχος Peugeot πιστεύω πως μπορώ να κρίνω αντικειμενικά το θέμα.Κατά την άποψή μου δεν είναι σωστό να υπάρχουν κλειδωμένες ενότητες ,μ'αυτό τον τρόπο δεν προσελκύεις νέα μέλη ,απλά καταφέρνεις να ''νευριάσεις'' τον άλλο που σκέφτεται:μλκς είμαι να δώσω 40Ε μόνο και μόνο για να διαβάζω τα τεχνικά θέματα(αν βέβαια αυτό είναι το μόνο που τον ενδιαφέρει).Και στην τελική είναι πολύς κόσμος εκτός Αθηνών που δεν μπορεί να παρευρεθεί στη λέσχη και πιστεύω πως είναι άδικο να δώσει 40Ε μόνο και μόνο για να έχει πρόσβαση σε κάποιες ενότητες του forum.Δε νομίζω πως η τακτική των κλειδωμένων θεμάτων βοηθάει σε κάτι ,το μόνο που έγινε είναι να τρώγεστε ματαξύ σας για το τίποτα.Επίσης ,όλα τα άλλα clubs που δεν έχουν κλειδωμένες ενότητες πώς λειτουργούν Question Υπάρχουν και οι διαφημίσεις ρε παιδιά.Πρέπει να ξεχωρίσετε το forum από το σύλλογο.

Off Topic Δεν ξέρω αν ο Steve έχει κάποιο πρόβλημα στο μυαλό αλλά όταν συναναστρέφεσαι με άτομα που δε γνωρίζεις προσωπικά θα πρέπει να δείχνεις τον κατάλληλο σεβασμό και να φέρεσαι καθώς πρέπει γιατί το forum σας για το οποίο θέλετε το καλύτερο είναι ένας δημόσιος χώρος ,συνεπώς το βλέπει ο καθένας(πχ εγώ) και σας χαλάει την εικόνα.

Αυτά είχα να πω,
Φιλικά Exclamation
brz20 - Σαβ 25 Νοέ 2006, 04:14:18
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν δεινεις τα 40 μονο για τις ενοτητες που ειναι κλειδωμενες.
Και στο κατω κατω θα στο πω κι'αλλιως.Στα αρ****ια μου για τις ενοτητες(Οπως θα ελεγε και ο Steve(Mr.Pastas)).Αν εχεις μυαλο μπορεις να γυριζεις σαν την σβουρα απο μαγαζι σε μαγαζι και να μαζευεις πληροφοριες για το τι ειναι καλυτερο να κανεις.Μετα με ενα πμ σε καποιον απο εδω μεσα καθαριζες.
Τα 40 εχουν 10 αλλα καλα.Εσεις γιατι κολλατε στο ενα?Και μαλιστα τα αλλα 10 εχουν να κανουν με τον συλογο και οχι με το φορουμ.
Ενα απο ολα ειναι οτι εχεις δυναμη με την ψηφο σου.Αυτο εμενα μου ειναι υπερ αρκετο.
ignotic69 - Σαβ 25 Νοέ 2006, 12:23:00
Θέμα δημοσίευσης:
brz20 έγραψε:
Δεν δεινεις τα 40 μονο για τις ενοτητες που ειναι κλειδωμενες.
Και στο κατω κατω θα στο πω κι'αλλιως.Στα αρ****ια μου για τις ενοτητες(Οπως θα ελεγε και ο Steve(Mr.Pastas)).Αν εχεις μυαλο μπορεις να γυριζεις σαν την σβουρα απο μαγαζι σε μαγαζι και να μαζευεις πληροφοριες για το τι ειναι καλυτερο να κανεις.Μετα με ενα πμ σε καποιον απο εδω μεσα καθαριζες.
Τα 40 εχουν 10 αλλα καλα.Εσεις γιατι κολλατε στο ενα?Και μαλιστα τα αλλα 10 εχουν να κανουν με τον συλογο και οχι με το φορουμ.
Ενα απο ολα ειναι οτι εχεις δυναμη με την ψηφο σου.Αυτο εμενα μου ειναι υπερ αρκετο.



Ναι ,εντάξει ,δεν προσέχεις όμως αυτά που γράφω ,δε σου λέω ότι τα 40Ε η μόνη προσφορά που σου δίνουν είναι να ξελειδώσεις κάποιες ενότητες ,αλλά κάποια άτομα θέλουν ή αναγκάζονται να εκμεταλλεύονται λόγω τοποθεσίας κτλ μόνο το ξεκλείδωμα αυτών των ενοτήτων .Αν γι'αυτά τα άτομα είναι δώρο άδωρο όλα τα υπόλοιπα δε θα κάτσουν να δώσουν τα 40Ε γιατί για τον Χ,Υ λόγο δεν τους ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα.
Ghost Dog - Σαβ 25 Νοέ 2006, 16:33:45
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Δεν είναι έτσι ακριβώς αλλά πιστεύω από την μεριά μου δεν χρειάζεται να δώσω συνέχεια. Η' καλύτερα από κοντά, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Μαλλον επρεπε να το σκεφτεις νωριτερα αυτο... Rolling eyes
Τεσπα... Wink
plaketokofths - Σαβ 25 Νοέ 2006, 16:48:56
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Δεν είναι έτσι ακριβώς αλλά πιστεύω από την μεριά μου δεν χρειάζεται να δώσω συνέχεια. Η' καλύτερα από κοντά, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Μαλλον επρεπε να το σκεφτεις νωριτερα αυτο... Rolling eyes
Τεσπα... Wink


Ναι αλλά από κοντά θα είμαστε 5 άτομα όλα κι όλα και το θέμα αφορά το σύνολο!
4 άτομα μιλήσαμε κι από το φόρουμ όμως, άρα...
brz20 - Σαβ 25 Νοέ 2006, 17:53:05
Θέμα δημοσίευσης:
Και ξαναλεω.Οι εκπτωσεις που γινονται σε καθε προιον ξεχωριστα τις απολαμβανουν ολοι ανεξαρτητα αν ειναι στην Αλεξανρουπολη,στα Τρικαλα ή στην Αθηνα.Τωρα για τις συναντησεις στην λεσχη εχεις απολυτο δικαιο οτι ειναι προνομοιο αυτον που ειναι στην Αθηνα.

Οσο γι'αυτο που λεει ο Αρης και παλι συμφωνω γιατι το ολο θεμα εφερε μεγαλη αναστατωση την εβδομαδα αυτη.
kanelj - Σαβ 25 Νοέ 2006, 19:10:09
Θέμα δημοσίευσης:
(Ουφ.....επιτελους!Τα διαβασα ολα!) Rolling eyes
Παντως,εκτος,απο τις πολλες σαλτσες που γραφτηκαν,ενα θεμα που παντα θα υπαρχει ειναι οτι πολλοι δεν εχουν καταλαβει τις προτεραιοτητες του συλλογου αυτου!
Πρωτα ερχονται οι αγωνιστικες δραστηριοτητες και μετα το ψυχαγωγικο και παρείστικο μερος του !
Απλα επειδη παλιααααα γινοταν το αντιθετο,μερικοι δεν το εχουν καταλαβει ακομα( Shocked ) και αλλοι δεν το ξερουν.....
Γι'αυτο και το ολο μπαχαλο του παρελθοντος-παροντος κτλ!
(Βασικα το εγραψα αυτο γιατι μου αρεσε η ερωτηση του Xρηστου Laughing )
Road_Runner - Σαβ 25 Νοέ 2006, 20:41:09
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Θεωρώ δίκαιο ένα μη μέλος να έχει πρόσβαση σε όλα τα θέματα κι ένα μέλος να έχει το δικαίωμα συμμετοχής σε ΕΠΙΠΛΕΟΝ θέματα.


Δηλαδή αν σβήσουμε τα τεχνικά θέματα και τα μη μέλη δεν τα βλέπυν θα είναι εντάξει; Τότε δεν θα παραπονίεστε που τα μέλη θα βλέπουν και άλλες τεχνικές συμβουλές;;;;;;
Ghost Dog - Σαβ 25 Νοέ 2006, 21:21:03
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Ναι αλλά από κοντά θα είμαστε 5 άτομα όλα κι όλα και το θέμα αφορά το σύνολο!
4 άτομα μιλήσαμε κι από το φόρουμ όμως, άρα...

Εεεε,αρα λοιπον αφου βλεπεις και'συ ο ιδιος οτι ειναι ενα και το αυτο σταματα το και το συζηταμε απο κοντα... Evil
Και αν θελεις κοσμο για να το κουβεντιαζουμε ολοι παρεουλα σου ανεβαζω ενα ποστ και μαζευομαστε καμια 20αρια μελη για να το εξετασουμε απο κοντα...
Θες να το κανουμε ετσι γιατι εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια απο μεμονωμενα ατομα???
plaketokofths - Κυρ 26 Νοέ 2006, 01:43:49
Θέμα δημοσίευσης:
Road_Runner έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Θεωρώ δίκαιο ένα μη μέλος να έχει πρόσβαση σε όλα τα θέματα κι ένα μέλος να έχει το δικαίωμα συμμετοχής σε ΕΠΙΠΛΕΟΝ θέματα.


Δηλαδή αν σβήσουμε τα τεχνικά θέματα και τα μη μέλη δεν τα βλέπυν θα είναι εντάξει; Τότε δεν θα παραπονίεστε που τα μέλη θα βλέπουν και άλλες τεχνικές συμβουλές;;;;;;


Νικόλα επειδή μαζί έχουμε μιλήσει αρκετά κι έχω σχηματίσει μια γνώμη για εσένα, πολύ καλή θα έλεγα. Αν το μόνο που καταλάβες απ' όσα είπα ήταν αυτό... το μόνο που έχω να πω είναι οτι πιάνεσαι απο λέξεις και δεν βλέπεις την ουσία, κατά την γνώμη μου.
plaketokofths - Κυρ 26 Νοέ 2006, 01:46:12
Θέμα δημοσίευσης:
Ghost Dog έγραψε:
plaketokofths έγραψε:
Ναι αλλά από κοντά θα είμαστε 5 άτομα όλα κι όλα και το θέμα αφορά το σύνολο!
4 άτομα μιλήσαμε κι από το φόρουμ όμως, άρα...

Εεεε,αρα λοιπον αφου βλεπεις και'συ ο ιδιος οτι ειναι ενα και το αυτο σταματα το και το συζηταμε απο κοντα... Evil
Και αν θελεις κοσμο για να το κουβεντιαζουμε ολοι παρεουλα σου ανεβαζω ενα ποστ και μαζευομαστε καμια 20αρια μελη για να το εξετασουμε απο κοντα...
Θες να το κανουμε ετσι γιατι εχω βαρεθει να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια απο μεμονωμενα ατομα???


Όχι δεν θέλω, δεν θα κάνουμε καμία κουβέντα για εμένα. Αν εσείς οι αρμόδιοι κρίνεται ότι κάποια πράγματα πρέπει να συζητηθούν τότε αλλάζει το θέμα. Αλλά οι απόψεις έχουν διατυπωθεί κι εγώ πήρα τις απαντήσεις μου.
ΚΑΤΑΦΡΑΚΤΟΣ - Κυρ 26 Νοέ 2006, 19:28:27
Θέμα δημοσίευσης:
Πιστευω οτι το φόρουμ ΙΔΙΩΣ των τεχνικών θεμάτων πρέπει να είναι ελεύθερο (χωρίς συνδρομή)!
Με την υπάχρουσα κατάσταση Αποκλειετε και αποθείτε νέες πληροφορίες και γνώσεις. Εκτος αν νομίζετε ότι κατέχετε ικανοποιητική γνώση.
Μπορεί και αυτα που νομίζετε οτι ξέρετε να είναι λανθασμένα.
Είστε τόσο σίγουροι που κλειδώνετε???
Το κλείδωμα οδηγεί σε μαρασμό.
Το οικονομικό πρόβλημα θα πρέπει να βρεί άλλη λυση.
Για παράδειγμα ο λόγος που γράφτηκα προσωπικά και έδοσα συνδρομη είναι η αναγνώριση και συμπάθειά μου σε ορισμένα μέλη που γνώρισα μέσω της λέσχης.Ετσι αποφάσισα να ενισχύσω μια λέσχη που ειναι πηγή νέων φίλων.
Φιλικα
Ghost Dog - Δευ 27 Νοέ 2006, 10:23:57
Θέμα δημοσίευσης:
plaketokofths έγραψε:
Όχι δεν θέλω, δεν θα κάνουμε καμία κουβέντα για εμένα. Αν εσείς οι αρμόδιοι κρίνεται ότι κάποια πράγματα πρέπει να συζητηθούν τότε αλλάζει το θέμα. Αλλά οι απόψεις έχουν διατυπωθεί κι εγώ πήρα τις απαντήσεις μου.

Μου αρεσει οτι καθε φορα βρισκεις αλλη αιτιολογια/προβλημα σε καθε λυση που σου προτινεται...
Τεσπα,αφου πηρες τις απαντησεις σου...ΤΕΛΟΣ!
christhehealer - Παρ 15 Δεκ 2006, 13:20:50
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μου λέτε ρε μάγκες, μας δουλεύετε μπροστά στα μάτια μας και μετά έχετε το θράσος [γιατί περί θράσους πρόκειται] να μας ζητάτε και συνδρομή;


Βγάλτε με από moderator, δεν θέλω να 'χω καμιά σχέση μ' αυτό το πράγμα που έχετε φτιάξει.

Η ζωή μπορεί να προχωράει και χωρίς συμφέροντα, κλίκες, διοτέλεια, και υποκρισία.
COOL ALEXIS - Παρ 15 Δεκ 2006, 13:24:05
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Δεν μου λέτε ρε μάγκες, μας δουλεύετε μπροστά στα μάτια μας και μετά έχετε το θράσος [γιατί περί θράσους πρόκειται] να μας ζητάτε και συνδρομή;


Βγάλτε με από moderator, δεν θέλω να 'χω καμιά σχέση μ' αυτό το πράγμα που έχετε φτιάξει.

Η ζωή μπορεί να προχωράει και χωρίς συμφέροντα, κλίκες, διοτέλεια, και υποκρισία.


Confused Confused Confused Confused Confused

Τι έγινε ρε Χρήστο Question
christhehealer - Παρ 15 Δεκ 2006, 13:38:54
Θέμα δημοσίευσης:
Αλέξη δεν είναι δυνατόν να γίνεται μόλις χθες αυτός ο διάλογος:

Road_RunnerΕίναι τόπικς που το βλέπουν μόνο οι μοντερειτορς. Τα συγκεκριμένα είναι τα τοπικς που φτιάχνονται για να ξεκλειδωθεί το φόρουμ. Και επειδή δεν είναι ακόμα έτοιμα δεν βλέπονται από όλα τα μέλη. Από 1/1/2007 θα φαίνονται. Αλλά για εσένα Αναστασία που είσαι επίσημο μέλος δεν έχει κανένα νόημα... Wink

Sidobre Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=8793

Νομίζω ότι αυτό τα εξηγεί όλα.

Ευχαριστώ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΑπάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
Αφου τα βλέπουν μονο mods άρα ο Νίκος δεν τα βλέπει κανονικά, εκτος και αν εχει γίνει mod και δεν εχει βγει η ανάλογη ανακοινωση για mods απο το Δ.Σ.

Φιλικά πάντα


Sidobre Ο Νίκος δεν είναι mod. Βοηθάει αυτή την στιγμή εθελοντικά το έργο των mod όσο αφορά το ξεκαθάρισμα που αναφέρεται και παραπάνω.

Στην αρχή του έτους, θα γίνει πρόσκληση για την επιλογή νέων Mod.

Road_RunnerΑυτό ακριβώς.


Και σήμερα να βλέπω mods εσένα και τον Road Runner...
Αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα για το δικό μου σύστημα αξιών και δεν θέλω να έχω καμία σχέση.
Δεν μ' ενδιαφέρει ποιος θα είναι moderator, εγώ είμαι ο πρώτος που είπα ότι δεν θα βάλω στο ΔΣ για να ακουστεί και καμιά άλλη φωνή. Να μπουν στα κόλπα και άλλοι.

Αλλά όχι αυτό το πράγμα ρε παιδιά. ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!
MEMsound - Παρ 15 Δεκ 2006, 13:52:11
Θέμα δημοσίευσης:
Εαν ασχολούσουν με τα του Συλλόγου δεν θα είχε συμβεί αυτό.

Εαν είχες παρακολουθήσει τα όσα γίνονται/λέγονται στην Λέσχη δεν θα είχες απορίες.

Ακόμα και αν διάβζες τα όσα έχουν ΄λεχθείο για την αναπροσαρμογή του φόρουμ.

Όντως ο Τάσος δεν ενημέρωσε γραπτώς κάπου για την προσθήκη του Αλέξη/Σταυρου/Νίκου στην Mod Team όμως αυτό έγινε εκτάκτως και προσωρινά προκειμένου να βοηθήσουν (επειδή οι υπάρχοντες mod με εξαίρεση τον Στέλιο δεν ασχολείστε πλέον........... (πολλές τελείες).......)

και εν πάση περιπτώση δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.
Όταν κάποιος αδιαφορεί .... καλό είναι να αντικαθιστάται.
Road_Runner - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:17:33
Θέμα δημοσίευσης:
Να μιλησω ή θα ξαναγίνω κακός για άλλή μια φορα?
christhehealer - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:22:01
Θέμα δημοσίευσης:
Αγόρι μου καταλαβαίνεις τι μου λες?

Χθες ο Τάσος ως Πρόεδρος έλεγε ότι από το νέο έτος θα βγει ανακοίνωση για νέους moderators και εσύ μου λές ότι το έχουμε αποφασίσει ποιοι θα είναι μέσα από συζητήσεις που κάνουμε μεταξύ μας στην λέσχη. Δηλαδή όσοι είναι εκτός Αθηνών... los poulos... δεν μπορούν [αν θέλουν] να γίνουν moderator.

Και σας ενοχλεί πάλι τι κάνω εγώ; Μία σας φταίει η γκόμενα που πηδάω, μία σας φταίει η καρριέρα μου, μια που δεν ασχολούμαι ποια με το club...

Nα ασχολούμαι με τι; Μ' αυτά; Όχι ρε μάγκες...

Εγώ έχω το θάρρος και λέω βγάλτε με έξω. Παραιτούμαι. Δεν θέλω να έχω καμία σχέση με ψέμματα και αδιαφανείς διαδικασίες. Και το λέω δημόσια. Δεν έχω να κρύψω τίποτα.

Εσείς έχετε να πείτε κάτι ξεκάθαρα για το θέμα;
Αν ναι ευχαρίστως να κάνουμε διάλογο. Δημόσια. Να ξέρουν όλοι.
Αλλοιώς το θέμα έχει λήξει. Να μην με ξαναδώ πράσινο και για μαύρο θα το σκεφτώ. Είμαι σαφής;
Steve - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:27:59
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Χθες ο Τάσος ως Πρόεδρος έλεγε ότι από το νέο έτος θα βγει ανακοίνωση για νέους moderators και εσύ μου λές ότι το έχουμε αποφασίσει ποιοι θα είναι μέσα από συζητήσεις που κάνουμε μεταξύ μας στην λέσχη. Δηλαδή όσοι είναι εκτός Αθηνών... los poulos... δεν μπορούν [αν θέλουν] να γίνουν moderator.


Εσύ τώρα το πήρες χαμπάρι? Laughing

christhehealer έγραψε:
Και σας ενοχλεί πάλι τι κάνω εγώ; Μία σας φταίει η γκόμενα που πηδάω, μία σας φταίει η καρριέρα μου, μια που δεν ασχολούμαι ποια με το club...


Έλα από δω να σε πάω στα PR Cool

christhehealer έγραψε:
Να μην με ξαναδώ πράσινο και για μαύρο θα το σκεφτώ. Είμαι σαφής;


Έλα ψηλέ, το'χεις, πάμε λίγο! Very happy
COOL ALEXIS - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:28:45
Θέμα δημοσίευσης:
Χαλαρώστε, άντε τώρα Twisted evil Twisted evil Twisted evil

Είπαμε:

Γίναμε ορισμένοι moderators για να καταφέρουμε να έχουμε έτοιμο το forum μέχρι την 1/1/07

Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο τίποτα το πονηρό Exclamation Exclamation Exclamation

Αφού το είχαμε αποφασίσει από την Ανοιξη και ξεκινήσαμε την υλοποιηση τώρα πάλι με πρωτοβουλία του Τάσου τι άλλο να κάνουμε Question Question Question
Steve - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:32:15
Θέμα δημοσίευσης:
COOL ALEXIS έγραψε:
τι άλλο να κάνουμε Question Question Question


Κόβετε το sex! Κόβετε το sex! Razz
MEMsound - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:34:01
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:
Αγόρι μου καταλαβαίνεις τι μου λες?

Χθες ο Τάσος ως Πρόεδρος έλεγε ότι από το νέο έτος θα βγει ανακοίνωση για νέους moderators και εσύ μου λές ότι το έχουμε αποφασίσει ποιοι θα είναι μέσα από συζητήσεις που κάνουμε μεταξύ μας στην λέσχη. Δηλαδή όσοι είναι εκτός Αθηνών... los poulos... δεν μπορούν [αν θέλουν] να γίνουν moderator.

Και σας ενοχλεί πάλι τι κάνω εγώ; Μία σας φταίει η γκόμενα που πηδάω, μία σας φταίει η καρριέρα μου, μια που δεν ασχολούμαι ποια με το club...

Nα ασχολούμαι με τι; Μ' αυτά; Όχι ρε μάγκες...

Εγώ έχω το θάρρος και λέω βγάλτε με έξω. Παραιτούμαι. Δεν θέλω να έχω καμία σχέση με ψέμματα και αδιαφανείς διαδικασίες. Και το λέω δημόσια. Δεν έχω να κρύψω τίποτα.

Εσείς έχετε να πείτε κάτι ξεκάθαρα για το θέμα;
Αν ναι ευχαρίστως να κάνουμε διάλογο. Δημόσια. Να ξέρουν όλοι.
Αλλοιώς το θέμα έχει λήξει. Να μην με ξαναδώ πράσινο και για μαύρο θα το σκεφτώ. Είμαι σαφής;


Προφανώς δεν ξέρεις ανάγνωση....

MEMsound έγραψε:
Όντως ο Τάσος δεν ενημέρωσε γραπτώς κάπου για την προσθήκη του Αλέξη/Σταυρου/Νίκου στην Mod Team όμως αυτό έγινε εκτάκτως και προσωρινά προκειμένου να βοηθήσουν (επειδή οι υπάρχοντες mod με εξαίρεση τον Στέλιο δεν ασχολείστε πλέον........... (πολλές τελείες).......)


όλα τα αλλα που λες
ΑΠΛΑ δεν στέκουν.

Όσο για τα μέλη εκτός Αθηνών δεν νομίζω να είναι πλέον κανείς παραμελημένος.

Αλλά δεν είναι αυτό θέμα μας στην παρούσα φάση.

Αααααα και έτσι επειδή και εμένα μου αρέσει να ανεβάζω το κλίμα θες να μου πεις ΞΕΚΑΘΑΡΑ σε ποιους αναφέρεσε με 2ο πλυθηντικό που χρησιμοποιείς.
Έτσι για να γουστάρουμε ... Laughing Laughing

Παρεπιπτόντως............. Arrow http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=7730
αλλά δεν είδα καμία κίνηση ούτε και ενδιαφέρον από οποιονδήποτε.....
Steve - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:38:17
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:

Όσο για τα μέλη εκτός Αθηνών δεν νομίζω να είναι πλέον κανείς παραμελημένος.


Νομίζεις... Tease

MEMsound έγραψε:
Αλλά δεν είναι αυτό θέμα μας στην παρούσα φάση.


Φυσικά και όχι! Γι' αυτό λοιπόν στείλε κανα λάδι από δω να κάνουμε και μεις Χριστούγεννα Cool
Sidobre - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:38:28
Θέμα δημοσίευσης:
christhehealer έγραψε:

Και σήμερα να βλέπω mods εσένα και τον Road Runner...
Αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα για το δικό μου σύστημα αξιών και δεν θέλω να έχω καμία σχέση.
Δεν μ' ενδιαφέρει ποιος θα είναι moderator, εγώ είμαι ο πρώτος που είπα ότι δεν θα βάλω στο ΔΣ για να ακουστεί και καμιά άλλη φωνή. Να μπουν στα κόλπα και άλλοι.

Αλλά όχι αυτό το πράγμα ρε παιδιά. ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!


Κρατάω μόνο αυτά και εξηγώ κάποια πράγματα.

Δεν έχω το πρόβλημα να το κάνω δημόσια όσο και αν με προβληματίζει αυτό! Αλλά το κάνω γιατί δεν υπάρχει τίποτα κρυφό και δεν έχω τίποτα να φοβηθώ.

Στις 9 Απριλίου 2006 έγινε Γενική Συνέλευση και πάρθηκαν κάποιες αποφάσεις. Μέσα σε αυτές ήταν και το ξεκλείδωμα των ενοτήτων που μέχρι σήμερα είναι μόνο για τα συνδομητικά μέλη.

Συγκεκριμένα η απόφαση έλεγε αυτό:
3. Συζητήθηκε η λειτουργία της ηλεκτρονικής διευθύνσεως του συλλόγου (www.psclub.gr) και ιδιαίτερα οι δημόσιες συζητήσεις αυτού (Forum) όπου πάρθηκαν οι παρακάτω αποφάσεις:
Α. Εμπλουτισμός των τεχνικών θεμάτων για τα συνδρομητικά μέλη.
Β. Δημιουργία νέων θεματικών ενοτήτων με παροχές συμβουλών από τεχνικούς σύμβουλους για τα συνδρομητικά μέλη.
Γ. Απελευθέρωση όλων των υπόλοιπων θεμάτων, συμπεριλαμβανομένου και των Τεχνικών Θεμάτων (πλην των νέων υπηρεσιών προς τα συνδρομητικά μέλη) με ιδιαίτερη εποπτεία (moderating) για την καλύτερη δυνατή εικόνα τους.
Η απόφαση αυτή πάρθηκε διότι ο σύλλογος είναι υπερ της ελεύθερης γνώσης και τις βοήθειας προς τα μή συνδρομητικά μέλη, δίνοντας έμφαση ότι οι συζητήσεις αυτές δεν είναι η ουσία του συλλόγου, αλλά οι εκδηλώσεις και οι υπόλοιπες παροχές. Τα συνδρομητικά μέλη θα εξακολουθούν να έχουν επιπλέον παροχές από τα μη συνδρομητικά μέλη με υπεύθυνες συμβουλές και λύσεις που από κανένα άλλο αντίστοιχο σύλλογο δεν έχουν δωθεί.
Η εφαρμογή της παραπάνω απόφασης θα γίνει σταδιακά και όχι αργότερα από τον Ιούλιο του 2006.


Eκανα bold το τελευταίο γιατί εκεί είναι και το κυριότερο θέμα.
Υπεύθυνοι για την μεταφορά και την ξεκαθάριση με εντολή της γενικής συνέλευσης ήταν οι moderator. ΗΤΟΙ: chatasos, Sidobre, MEMsound, Baphomet, christhehealer, crusader, STELIOS.

H προθεσμία που θέσαμε (7/2006) πέρασε χωρίς να έχουν γινει ιδιαίτερες κινήσεις από πλευράς moderator ενώ το μεγαλύτερο μέρος αυτών για τους οποιους προσωπικούς ή άλλους λόγους έπαψε να ενδιαφέρεται για το έργο που είχε αναλάβει.

Αυτό λοιπόν μπορείς να μου πείς εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ?

Μπορείς να μου απαντήσεις εκτός από τον Μάνθο, τον Στέλιο και εμένα (σε μικρότερο βαθμό) καθώς φυσικά τον Τάσο που είναι γενικός επιβλέπων ποιός από τους παραπάνω βοήθησε στο δύσκολο έργο, έστω και λίγο; (το διάστημα από την Γ.Σ. έως σήμερα).

ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ! Αυτό όμως βλέπω ότι οι περισσότεροι δεν το αναγνωρίζουν. Ποιοί μιλάνε για "συμφέροντα, κλίκες, διοτέλεια, και υποκρισία"; Γιατί το μόνο συμφέρον που αναγνωρίζω είναι αυτό του σωματείου, η μόνη κλίκα που αναγνωρίζω είναι αυτή όλων των μελών, την ανιδιοτέλεια αυτών που αφιερώνουν όλο τον προσωπικό χρόνο για το Club, και την μόνη υποκρισία αυτών που κρίνουν πίσω από την κουρτίνα που λέγεται πληκτρολόγιο.

Οταν λοιπόν αναλαμβάνουμε μια υποχρέωση απέναντι στο σωματείο, πρέπει να την τηρούμε πάση θυσία. Αλλιώς καλύτερα να μην αναλαμβάνουμε καθόλου.

Υπάρχουν κάποια άτομα που αυτή την στιγμή αποκάλεσες "κλίκα" που ανιδιοτελώς προσφέρθηκαν να σώσουν την κατάσταση που κάποιοι δημιούργησαν. Να σώσουν αυτό που μας κάνει ρεζίλι τόσο καιρό (από τον Ιούλιο και μετά). Που αποφάσισαν να αφιερώσουν τον χρόνο τους για τους άλλους και για το σωματείο.

Οχι ρε Χρήστο (και κάθε Χρήστο) σε αυτά τα ατομα έπρεπε να ζητήσεις και συγνώμη, γιατί εσύ τους "έχωσες" σε αυτή την θέση, δεν έχουν κανένα αξίωμα, δεν έχουν καμία απαίτηση, παρα μόνο κάθονται και ξεστραβώνονται για να βάλουν τάξη σε κάτι που άφησαν κάποιοι άλλοι.

Εσύ μπορείς να τους βλέπεις σαν Moderator, εγώ αυτή την στιγμή τους βλέπω σαν χαμάληδες που καθαρίζουν μια κακή εικόνα που δημιουργήσαμε. Και δεν έχω πρόβλημα να πάρω την ευθύνη πάνω μου για την κακή εικόνα που έχει δημιουργηθεί, αλλά αν μή τί άλλο, η προσπάθεια που γίνεται από κάποιους θα έπρεπε να επιβραβευτεί αντί να καταδυκνείεται με τέτοιο άστοχο τρόπο.

Ο εξαιρετικά απογοητευμένος από όλους σας

Τάσος
MEMsound - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:43:26
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
MEMsound έγραψε:

Όσο για τα μέλη εκτός Αθηνών δεν νομίζω να είναι πλέον κανείς παραμελημένος.
Νομίζεις... Tease
MEMsound έγραψε:
Αλλά δεν είναι αυτό θέμα μας στην παρούσα φάση.
Φυσικά και όχι! Γι' αυτό λοιπόν στείλε κανα λάδι από δω να κάνουμε και μεις Χριστούγεννα Cool


1ον Μόλις χθες μου τα ζήτησες.
2ον τα έχω μαζί βρε χτικιάρη Laughing Laughing Laughing αλλά με το συνεχές ωράριο (09:00~21:00) που έχω στην δουλειά δεν ξέρω πότε θα μπορέσω...
COOL ALEXIS - Παρ 15 Δεκ 2006, 14:44:22
Θέμα δημοσίευσης:
Steve έγραψε:
COOL ALEXIS έγραψε:
τι άλλο να κάνουμε Question Question Question


Κόβετε το sex! Κόβετε το sex! Razz


Κομμένο είναι... Cool
Steve - Παρ 15 Δεκ 2006, 15:11:49
Θέμα δημοσίευσης:
MEMsound έγραψε:
1ον Μόλις χθες μου τα ζήτησες.
2ον τα έχω μαζί βρε χτικιάρη Laughing Laughing Laughing αλλά με το συνεχές ωράριο (09:00~21:00) που έχω στην δουλειά δεν ξέρω πότε θα μπορέσω...


Φάε μια πάστα και στείλτα το ΣΟΥ/ΚΟΥ Cool

COOL ALEXIS έγραψε:
Κομμένο είναι... Cool


Ε, ξαναρχίστε το γιατί πήξαμε στις μαλ***ες... Cool
MEMsound - Παρ 15 Δεκ 2006, 15:13:56
Θέμα δημοσίευσης:
... Wink

... Laughing
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - Παρ 15 Δεκ 2006, 15:45:39
Θέμα δημοσίευσης:
Ωραία αυτά που λέει ο Πρόεδρος αλλα μήπως χανουμε το point ? Το θέμα έγινε γιατί ποτέ δεν ειπώθηκε δημοσια ότι χρειάζετε βοήθεια για το forum
Eγω ρώτησα εχτές τι πως κτλ και στο τέλος πηρα μια απάντηση και σήμερα έγινε αυτό. Γιατί να μην γίνει μία ανακοινωση ότι χρειάζεστε βοήθεια ? Δεν θα φαινόταν και πιο ωραίο για το Club και θα ήταν όλοι καλυμένοι χώρις να δημιουργηθεί θέμα?
Sidobre - Παρ 15 Δεκ 2006, 15:55:52
Θέμα δημοσίευσης:
Γιατί πριν καν ζητήσουμε βοήθεια, προσφέρθηκαν κάποια άτομα εθελοντικά, χωρίς να έχουν βλέψεις να γίνουν moderator, να σώσουν την κατάσταση. Η δουλειά τους ξεκίνησε πριν από μία εβδομάδα και τελειώνει 1/1/2007. Ακόμα απορώ γιατί έγινε θέμα αυτό και ειπώθηκαν όλα αυτά, αντί να τους πούμε ένα ευχαριστώ. (προσωπικά εγώ τους έχω ευχαριστήσει).

Δεν ψάξαμε για mods, επειδή όμως θα ψάξουμε λίαν συντόμως (αφού η ελευθερία των θεμάτων χρειάζεται επίβλεψη, κάτι που αυτή την στιγμή δεν παρέχεται από τους υπάρχοντες) τότε ναί θα υπάρχει ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ με βούλες, σφραγίδες κλπ για όσους ενδιαφέρονται (είτε είναι από Αθήνα, είτε είναι από Λάρισσα είτε είναι από Θεσσαλονίκη, είτε είναι από Κωλοπετινίτσα).

Δεν χάνουμε κανένα Point. Οσοι χάνουν την επαφή, χάνουν και αυτά που τρέχουν και μάλιστα με ταχύτατους ρυθμούς... Το λογικό όταν έχεις χάσει κάτι είναι να ρωτήσεις όπως σωστά έπραξες. Το να κατηγορήσεις ή να σχολιάσεις είναι άλλο κεφάλαιο! (και πολύ πιο εύκολο....)
Baphomet - Παρ 15 Δεκ 2006, 19:16:26
Θέμα δημοσίευσης:
Προσωπικά έχω δηλώσει οτι σταματώ να ασχολούμαι με "τα κοινά" εδώ και πολύ καιρό. Επίσης εγώ ποτέ δεν συμφώνησα να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο και μάλιστα ήμουν αντίθετος εξαρχής με όλο αυτό το μπέρδεμα που αποφασίσατε να φτιάξετε. Περισσότερα δεν χρειάζεται να πω ούτε για αποφάσεις γενικής συνέλευσης ούτε τίποτα γιατί θα χαλάσουμε και τις καρδιές μας. Απο εκεί και πέρα εφόσον έχω πει οτι αποσύρομαι πλέον από το όλο θέμα αν θέλετε βγάλτε με από Mod αφού πλέον το μόνο που κάνω είναι να μεταφέρω στα σκουπίδια τα topics για τα βιάγκρα που βγαίνουν κάθε λίγο. Επίσης το email pr@psclub.gr που παρακολουθούσα, το έχω σταματήσει. Αν κάποιος το έχει αναλάβει και θέλει mailing list να μου κάνει πμ να την στείλω.
Για τα υπόλοιπα δεν έχω λόγο, ούτε και γνώση αφού πλέον ελάχιστα έχω την διάθεση να διαβάσω από όσα γράφονται εδώ μέσα. Μάλλον είμαι υπερβολικά ρομαντικός για να συνεχίσω να νιώθω καλά στο PS Club.
307 ARMY! - Παρ 15 Δεκ 2006, 19:58:47
Θέμα δημοσίευσης:
Βρε τι γίνεται και δεν πέρνουμε χαμπάρι! Μου πήρε κανα μισάωρο να διαβάσω όλα όσα έχεται γράψει! Φοβερά πράγματα. Λοιπόν έρχονται ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και κόψτε τις χαζομάρες. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ με υγεία, αγάπη και σύνεση. Πάντως εγώ είμαι στο Club γιατί υπάρχει η παρείστικη διάθεση μέσα από το κοινό ενδιαφέρον που είναι το αυτοκίνητό μας! Μέσα από αυτό το χώρο γνώρισα αρκετά άτομα και έκανα και καινούριους φίλους. Αν και μ' αρέσει η ταχύτητα, δεν είμαι στο club για τους αγώνες, αλλά για την παρέα και το χαβαλέ και κυρίως για τις ΕΚΔΡΟΜΕΣ. Αυτό είναι ενα μικρό μου παράπονο (που δεν γινόντουσαν περισσότερα touring). Πολλά μπορούμε να πούμε για τις συνδρομές, για τις παρέες, για τους αγώνες, τον κατάλογο συνεργατών και άλλα πολλά ο καθένας όπως τα βλέπει και τα αντιλαμβάνεται. Ενα όμως πρέπει να παραδεχτούμε: καλώς ή κακώς κάποιοι άνθρωποι αγωνίστηκαν και συνεχίζουν να αφιερώνουν τον πολύτιμο ελεύθερο χρόνο τους για όλα όσα αντιπροσωπεύει αυτό που λέγεται PS CLUB.GR. Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον καθένα που είτε λίγο είτε πολύ αφιέρωσε το χρόνο του στη δημιουργία όσων έχουν γίνει μέχρι τώρα. Τα υπόλοιπα αφήστε τα στην άκρη... ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!
tsosmoulis - Τρι 19 Δεκ 2006, 14:30:51
Θέμα δημοσίευσης:
Baphomet έγραψε:
Προσωπικά έχω δηλώσει οτι σταματώ να ασχολούμαι με "τα κοινά" εδώ και πολύ καιρό. Επίσης εγώ ποτέ δεν συμφώνησα να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο και μάλιστα ήμουν αντίθετος εξαρχής με όλο αυτό το μπέρδεμα που αποφασίσατε να φτιάξετε. Περισσότερα δεν χρειάζεται να πω ούτε για αποφάσεις γενικής συνέλευσης ούτε τίποτα γιατί θα χαλάσουμε και τις καρδιές μας. Απο εκεί και πέρα εφόσον έχω πει οτι αποσύρομαι πλέον από το όλο θέμα αν θέλετε βγάλτε με από Mod αφού πλέον το μόνο που κάνω είναι να μεταφέρω στα σκουπίδια τα topics για τα βιάγκρα που βγαίνουν κάθε λίγο. Επίσης το email pr@psclub.gr που παρακολουθούσα, το έχω σταματήσει. Αν κάποιος το έχει αναλάβει και θέλει mailing list να μου κάνει πμ να την στείλω.
Για τα υπόλοιπα δεν έχω λόγο, ούτε και γνώση αφού πλέον ελάχιστα έχω την διάθεση να διαβάσω από όσα γράφονται εδώ μέσα. Μάλλον είμαι υπερβολικά ρομαντικός για να συνεχίσω να νιώθω καλά στο PS Club.


και τί χάλασε την ρομαντάδα αγαπητέ motherfunker?
γιατί απότι φαίνεται έχουν γίνει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ που όντως χρίζουν συζήτησης...
Lef205 - Δευ 01 Ιαν 2007, 19:48:44
Θέμα δημοσίευσης:
για το 07 . . . ποσο ποτε και σε ποιον?
RASTAVIPER - Τετ 03 Ιαν 2007, 16:37:02
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδη εχει μπλεξει πολυ το πραγμα με αποχωρησεις, ρομαντζαδες κλπ.
Η χρηματικη συνδρομη για το φορουμ ειναι αλλη απο αυτη που δινει καποιος για να γινει μελος στο psclub?Ειναι κατι εξτρα?
MEMsound - Τετ 03 Ιαν 2007, 16:55:34
Θέμα δημοσίευσης:
Προς Λεφ
->40
->το συντομότερο εντός Ιανουαρίου (δεν έχει οριστεί "ημερομηνία" λήξης, νομίζω είναι στην διακριτική ευκαίρια του καθενός μας
->στην Λέσχη σε όποιον βρίσκεται εκεί (από εμένα/Τάσο/Νίκο) αλλά ΙΔΑΝΙΚΑ στον Στέλιο

Προς Θωμά
Οχι φυσικά Wink
thesalos - Τετ 02 Δεκ 2009, 00:37:54
Θέμα δημοσίευσης:
Σημερα ελαβα το παρακατω μηνυμα:
Παράθεση:
Καλησπερα.
Θα θελαμε να σας ενημερώσουμε ότι η ετησια συνδρομή σας έχει λήξει.
Σε διάστημα μιας εβδομάδας θα απενεργοποιηθείτε απο επίσημο μέλος.
Σε περίπτωση που θέλετε να ανανεώσετε την συνδρομή σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας.
Ευχαριστώ πολύ
Εκ του Δ.Σ.
Road_Runner


Θα ηθελα λοιπον να σας ενημερωσω κι εγω με τη σειρα μου οτι δεν χρειαζοτανε η ενημερωση γιατι εις γνωση μου δεν την εχω ανανεωσει εδω και εξι μηνες. Για να ειμαι συνεπης απεναντι σας πρεπει να ειστε κι εσεις απεναντι μου κι αυτο δεν συμβαινει ουτε με τα welcome pack ουτε και με ορισμενες λειτουργειες λειτουργειες του forum οπως e-shop και avatars και ολοι διαμαρτυρονται αλλα δεν ιδρωνει το αυτι κανενος. Θα μου πει καποιος αυτο ειναι το προβλημα σου και δεν πληρωνεις η το βρηκες σαν δικαιολογια? Οχι δεν ειναι αυτο το προβλημα μου αλλα το ps club δεν ειναι καποιοι που κανουν μονο την πλακα τους αλλα ειναι ενας επισημος συλλογος που απαρτιζεται απο ενα Δ/Σ το οποιο εχει και υποχρεωσεις εκτος απο απαιτησεις και τοσο καιρο δεν ειναι ενταξει απεναντι σ αυτες.

Επισης βασει της δημοσιευσης του προεδρου που σας την παραθετω νομιζω οτι δεν χρειαζεται να ανανεωσω την συνδρομη μου αφου δεν εχω παρει ακομη την καρτα μελους εδω κι εναμιση χρονο:

Παράθεση:
Δημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Δεκ 2008,
Sidobre έγραψε:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σε όσους δεν έχει αποσταλλεί η κάρτα, θα παραταθεί η διάρκεια συνδρομή τους όσο και η καθυστέρηση αποστολής (Δεν ισχύει για τις συνδρομές 2009 καθώς και για τα εγγεγραμμένα πριν το 2008 μέλη)


Παράθεση:
Sidobre έγραψε:
Mε το προηγούμενο μήνυμα προσπαθώ να εξηγήσω ότι είμαστε υπεύθυνοι για αυτή την καθυστέρηση (που σε ορισμένες περιπτώσεις είναι τεράστια). Ετσι, επειδή δεν μας αρέσει να γίνεται αυτό, όσος είναι ο χρόνος καθυστέρησης παραλαβής της κάρτας (για τις νεες συνδρομές του 2008 και όχι του 2009) τόσο θα είναι και η παράταση της συνδρομής.


Παράθεση:
Sidobre έγραψε:
Είναι ένα χρόνο; Ε, ένας χρόνος επιπλέον


Αν λοιπον ερμηνευω λαθος αυτη την δηλωση ας βγει καποιος να μου το πει.

Αυτα λοιπον γιατι δεν θελω να γινομαι κουραστικος κι αν χρειαζεστε καποια διευκρινηση ειμαι στη διαθεση σας.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr