PSClub - Hellas

Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά - Αντιπρόσωποι και εξουσιοδοτημένα....

Sidobre - Τρι 24 Σεπ 2002, 15:30:33
Θέμα δημοσίευσης: Αντιπρόσωποι και εξουσιοδοτημένα....
Επειδή το «Αντιπρόσωποι!!! Παράπονα και επιβραβεύσεις.» ξέφυγε λίγο από τα πλαίσια της ευπρέπειας, αναγκαστήκαμε να το αφαιρέσουμε χωρίς όμως να το διαγράψουμε ώστε να μην χαθούν και ορισμένα πολύτιμα posts.

Απ’ότι είδαμε τα παράπονα για τα συνεργεία και τα εξουσιοδοτημένα είναι αρκετά και πλέον είναι απαραίτητο να τα συγκεντρώσουμε.

Έτσι θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να μας αποστείλετε με e-mail στο info@206club.gr ένα κειμενάκι το οποίο θα περιγράφει τεκμηριωμένα και με τον καλύτερο τρόπο το/τα περιστατικό/α που σας ενόχλησαν σχετικά με το εξουσιοδοτημένο δίκτυο συνεργείων ή/και αντιπροσωπειών.

Η κίνηση αυτή θα μας βοηθήσει να βρεθούν λύσεις για την καλύτερη εξυπηρέτησή μας!
DimiP - Τρι 24 Σεπ 2002, 23:45:22
Θέμα δημοσίευσης:
Σωστοοςςςς, αλλα ! πως τα καινουρια μελη θα διαβασουν το topic που δεν υπαρχει ωστε να παρουν θαρρος να ξεσπαθωσουν αλλα και να μαθουν τι γινεται γυρω τους ;;;;;;;;;
Εμεις καλα, τα διαβασαμε οι αλλοι;;;
pezomania - Τετ 25 Σεπ 2002, 07:38:29
Θέμα δημοσίευσης:
Πολύ σωστό αυτό που ρωτάει ο Δημήτρης. Καλύτερα να το αφήνατε και ας διαγράφατε αυτά τα post που κατά την γνώμη σας (γιατί προσωπικά νομίζω πώς ήταν όλα ευπρεπεί) "ξεφεύγουνε" .
chatasos - Τετ 25 Σεπ 2002, 07:58:54
Θέμα δημοσίευσης:
pezomania έγραψε:
Πολύ σωστό αυτό που ρωτάει ο Δημήτρης. Καλύτερα να το αφήνατε και ας διαγράφατε αυτά τα post που κατά την γνώμη σας (γιατί προσωπικά νομίζω πώς ήταν όλα ευπρεπεί) "ξεφεύγουνε" .


Κάτι το οποίο θα γίνει...αλλά μέχρι να γίνει.....
Sidobre - Τετ 25 Σεπ 2002, 11:35:22
Θέμα δημοσίευσης:
To Θέμα επανείλθε στο Forum και μπορείτε όλοι να το διαβάσετε αλλά και να γράψετε σε αυτό.

Πάντως οποιοσδήποτε έχει κάποιο παράπονο με αντιπροσωπείες και εξουσιοδοτημένα (από μικρό έως μεγάλο) ας μας το περιγράψει και ας το στείλει στο παραπάνω e-mail ώστε να τα συγκεντρώσουμε όλα μαζί.

Είναι πραγματικά προς όφελός μας!

Υ.Γ. Ακόμα και αυτοί που ήδη έχουν εκφράσει κάποιο παράπονο, αν γίνεται να τα συνοψίσουν σε ένα κειμενάκι και να μας το στείλουν με ένα e-mail.
Vasso - Τετ 25 Σεπ 2002, 11:49:13
Θέμα δημοσίευσης:
Απο μένα πάντως θα περιμένετε σίγουρα email και δυστυχώς δεν θα είναι τόσο μικρό το κειμενάκι.... Evil
Sidobre και τι θα καταφέρουμε ? μπορούμε να ζητήσουμε κάτι ο καθένας δηλαδή ξεχωριστά? εγώ με όλη αυτή την ταλαιπωρία θα κερδίσω τίποτα ή μια τρύπα στο νερό?
Πάντως όλα τα χαρτιά και μια πλήρης περιγραφή του συμβάντος είναι στον δικηγόρο μου.. ψάχνω να βρώ τρόπο να τους τρέξω Evil
Sidobre - Τετ 25 Σεπ 2002, 12:11:12
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδή πρέπει να είμαστε απόλυτα ειλικρινής:

Σε πρώτη φάση θέλουμε να διασφαλίσουμε ότι γεγονότα σαν αυτά που μας συμβαίνουν καθημερινά πλέον, πρέπει να σταματήσουν.

Είμαστε καταναλωτές και απαιτούμε το/τα προϊόν/οντα που αγοράσαμε πρέπει να είναι απόλυτα σωστά και εμείς ικανοποιημένοι.

Αυτό συνεπάγεται ότι οτιδήποτε έχει γίνει λανθασμένα στο παρελθόν πρέπει να διορθωθεί.

Έχοντας συγκεντρωμένα όλα τα προβλήματα/παράπονα είναι μια καλή απόδειξη ότι δεν είναι μεμονωμένα γεγονότα αλλά υπαρκτά προβλήματα.
Έτσι με μια τέτοια καλή αρχή μπορούμε να βρούμε την λύση όπου κι αν αυτή οδηγήσει.
Sidobre - Τετ 25 Σεπ 2002, 12:14:42
Θέμα δημοσίευσης:
Επίσης, όταν συγκεντρώσουμε όλα τα παράπονα/προβλήματα, μπορούμε κάλλιστα να αξιολογήσουμε και να εντοπίσουμε που ακριβώς βρίσκετε το πρόβλημα.

Εκτός λίγων προβλημάτων, έχω την αίσθηση ότι όλα τα παράπονα αφορούν θέματα κακής εξυπηρέτησης.
Miltellas - Πεμ 26 Σεπ 2002, 02:26:39
Θέμα δημοσίευσης:
Sidobre έγραψε:
Εκτός λίγων προβλημάτων, έχω την αίσθηση ότι όλα τα παράπονα αφορούν θέματα κακής εξυπηρέτησης.


...Και αυτό που πρέπει να καταπολεμηθεί, είναι το αίτιο της κακής εξυπηρέτησης!
Ronin - Δευ 20 Ιαν 2003, 11:40:24
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα θα στειλω τρελο mail. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Θα πεσει ο server και μαζι τα μαλια σας Exclamation Exclamation Exclamation

LION HELLAS FOREVER Twisted evil Twisted evil Twisted evil Twisted evil
ΙΑΚΩΒΟΣ - Δευ 10 Φεβ 2003, 21:36:23
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχουν καλά και αξιόπιστα συνεργεία Πεζό στην Πάτρα; Έχει κανείς να προτείνει κάτι;
Δεν έχω κανένα παράπονο από το εξουσιοδοτημένο συνεργείο, αλλά καλύτερα είναι να έχει κανείς αρκετές εναλλακτικές λύσεις για να κάνει συγκρίσεις.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Jacob
GIANNIS206 - Τετ 12 Φεβ 2003, 21:15:04
Θέμα δημοσίευσης:
Ο Κοκκινόπουλος είναι λίγο ακριβώς αλλά από τους καλύτερους μέσα στην Πάτρα!
ΙΑΚΩΒΟΣ - Πεμ 13 Φεβ 2003, 22:06:18
Θέμα δημοσίευσης:
Τhanks, GIANNIS206, αλλά δεν το έγραψα σωστά. Εννοούσα τον Κοκκινόπουλο όταν έγραψα εξουσιοδοτημένο συνεργείο, και αυτό γιατί το συνεργείο είναι στον ίδιο χώρο με την αντιπροσωπεία. Άλλωστε στον Κοκκινόπουλο ως εξουσιοδοτημένο συνεργείο πηγαίνεις για τα σέρβις εγγύησης.
Έχεις υπόψη σου κάποιο άλλο συνεργείο;
Πάντως έχεις δίκιο, ο Κοκκινόπουλος είναι Ok.

Jacob
GIANNIS206 - Παρ 14 Φεβ 2003, 21:20:34
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξερω άλλον θα ρωτήσω τον θείο μου που είναι εκεί εχει κάποιους που πάει το δικό του πεζο!Θα ρωτήσω και θα σου πώ!Από Πάτρα δεν ξέρω πολλά θα σου πώ οδούς και ονόματα !οκ?
pduke - Πεμ 10 Απρ 2003, 18:00:48
Θέμα δημοσίευσης:
Το έχω ξαναγράψει ανεπίσημα μιας και το θέμα ήταν στον ψάξιμο.

Σας ανακοινώνω λοιπόν ότι είναι γεγονός η νέα μας συνεργασία με το συνεργείο της Peugeot Μπακανιάρη στην καλαμαριά της θεσσαλονίκης.

Η ανάγκη για να βρεθεί ένα συνεργείο εξουσιδοτημένο για να ικανοποιήσουμε όλους όσους είναι μεσα στην εγγύηση αλλά και όσους επιθυμούν τις επιπλέον παροχές ενός εξουσιοδοτημένου συνεργείου, μας έφερε στην ευχάριστη θέση να καταλήξουμε (μετά από ψάξιμο) στο παραπάνω συνεργείο και πιο συγκεκριμένα στον μηχανικό Μίμη( μεγάλη πόρωση ο τύπος) τον οποίο γνώρισα προσωπικά πριν λίγο καιρό και συμφωνήσαμε να:
-έχουν έκπτωση όλα τα μέλη του κλαμπ
-να μπορούν όλα τα μέλη να φέρουν τα ανταλακτικά τους( λάδια κ.τ.λ)

Η εντύπωση που αποκόμισα από τις δύο φορές που πήγα ήταν πολύ καλή μιας και ο Μίμης δείχνει μεγάλο ενδιάφέρον και έχει και την τεχνική κατάρτηση.
Μιας όμως και η δικιά μου γνώμη δεν φτάνει θα παρακαλούσα όσους από τα μέλη εδώ θα ήθελαν, να περάσουν όποτε μπορούν ,όχι απαραίτητα για να κάνουν(φτιάξουν) κάτι (αν ναι τόσο το καλύτερο), αλλά πιο πολύ για να συλλέξουμε γνώμες.Μια νέα συνεργασία είναι πάντα ενδιαφέρουσα (και είναι και ανατολική θεσσαλονίκη που δεν είχαμε τίποτα Wink )

Περιμένω τις απόψεις σας μιας και όλο και κάποιος μπορεί να ξέρει κάτι παραπάνω.
Miltellas - Σαβ 12 Απρ 2003, 00:15:12
Θέμα δημοσίευσης:
pduke έγραψε:
Σας ανακοινώνω λοιπόν ότι είναι γεγονός η νέα μας συνεργασία με το συνεργείο της Peugeot Μπακανιάρη στην καλαμαριά της θεσσαλονίκης.


Χρειαζόμασταν άλλο ένα συνεργείο. Για δύο λόγους:
1) Να εξυπηρετούνται και τα μέλη-κάτοικοι της Αν.Θεσσαλονίκης.
2) Οι "Βασίληδες" δεν είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο και αυτό δικαιολογημένα αποθαρρύνει όσους έχουν αυτοκίνητο εντός εγγύησης.
Τώρα πλέον, από συνεργείο στην Θεσσαλονίκη είμαστε πλήρεις. Very happy
Αντώνης - Τετ 04 Ιούν 2003, 18:19:15
Θέμα δημοσίευσης:
σε 1,000χλμ παω για service στη μπακανιαρη,
το club πετυχε καμμια εκπτωση?
απο εκει το πηρα το 206 και σκεφτομουνα τωρα στα 20,000 να παω στην lion.αμα υπαρχει ομως εκπτωση τοτε αλλαζουν τα πραγματα!
εκει ο nic με ξερει αλλα πως θα συγουρευτει πως ειναι καποιος μελος του 206club Question
paradisos9_mr2 - Πεμ 15 Απρ 2004, 09:59:56
Θέμα δημοσίευσης:
Προσοχη στα εξουσιοδοτημενα και στα ειδικευμενα!!!!

Ενας φιλος μου εβαλε σε ενα 106 gti ψαλιδια σε ειδικευμενο συνεργειο

του ειπε τιμη 360 εuro τελικη...

Πηρε την Peugeot και του ειπε τιμη για ψαλιδι 170 ευρο αρα κατι βρωμαγε...

Φυσικα τα ψαλιδια ηταν 'μαιμου'
ο τυπος μεχρι και στην ΛΙΟΝ που πηγανε προσπαθουσε να πεισει το φιλο μου οτι ειναι γνησια!!!

αρα ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
lepou - Τρι 15 Φεβ 2005, 12:49:04
Θέμα δημοσίευσης:
Εντυπωσεις απο το συνεργειο της μινι μοκε? Απο εκει πειρα το αμαξι και εκει σκεφτομε να το πειγενω για σερβις οσο ειναι στην εγγυηση. Εχει παει κανεις ?
gior_gos - Πεμ 02 Φεβ 2006, 14:01:49
Θέμα δημοσίευσης:
όσον αφορά την Πάτρα, ο Κοκκινόπουλος είναι καλός, όταν ασχολείται ο ίδιος και όχι κάποιοι μηχανικοί του. Και επιπλέον είναι πανάκριβος!! Έχω βρει ένα πολύ καλό συνεργείο στη Λεύκα που τα παιδιά είναι πολύ ψαγμένα και έχουν τα πάντα από μηχανήματα και έχουν και άκρες ώστε να βρίσκουν καλά και φτηνά ανταλλακτικά. όποιος θέλει, μπορώ να του πώ που ακριβώς είναι γιατί δεν ξέρω οδό.
nOkpos - Τρι 26 Δεκ 2006, 16:28:55
Θέμα δημοσίευσης:
Στην θεσσαλονικη τελικα υπαρχει συνεργασεια με την μπακανιαρη?
Edirnelis - Τρι 26 Δεκ 2006, 17:21:56
Θέμα δημοσίευσης:
Στην Μινι Μοκε πήγα για το πρώτο σέρβις και ενώ στο βιβλίο συντήρησης γράφει έλεγχος και συμπλήρωμα των λαδιών αν χρειαζεται, έκαναν αλλαγή. Βλεπεις στον έλεγχο δεν μπορούν να χρεώσουν κάτι, ενώ στην αλλαγή κάτι μένει από την χρέωση του λαδιού. Οταν ρώτησα τον υπάλληλο που έκανε τις εργασίες πότε να ξαναπάω η απάντηση ήταν: δεν ξέρω ακριβώς, δεν θυμάμαι τι γράφει το βιβλίο. Δεν γνωριζα τότε ότι σέρβις μπορείς να κάνεις σε οποιοδήποτε συνεργείο με αδεια λειτουργείας και να μη χάνεις την εγγύηση. Πάντως επειδή "όλα τα γουρούνια έχουν την ίδια μούρη" όπως λέει και η παροιμία, πρέπει να έχουμε τα μάτια ανοιχτά πάντα και να συμβουλευόμαστε φίλους και γνωστούς, αλλά και πάλι να μην επαναπαυόμαστε.
Lef205 - Τρι 26 Δεκ 2006, 19:45:49
Θέμα δημοσίευσης:
Βρηκατε να πατε και εσεις στη ΜΙΝΙ ΜΟΚΕ ε τι να σας πω τωρα? Laughing
Edirnelis - Τετ 27 Δεκ 2006, 12:51:19
Θέμα δημοσίευσης:
Που ήθελες να πάω σε συ Λευτέρη? Στο Στέκι του Βουτζά? Ηταν το κοντινότερο και θεωρητικά θα το επιθεωρούσαν για να βάλουν μια σφραγίδα. Αλλά τελικά καμμιά σφραγίδα δεν είναι δωρεάν. Χρόνια πολλά.
PEPE - Παρ 29 Δεκ 2006, 13:10:25
Θέμα δημοσίευσης:
για την μινι μοκε και εγω δεν εχω ακουσει καλα λογια.
για τον κονδωρα απεναντι απο το υγεια δεν ξερω...
απο εκει εχω παρει το pug μου αλλα ακομα δεν εχω παει.
λενε οτι ειναι λιγο ακριβος.
αν ξερει κανεις τιποτα αλλο να το καταθεσει παραυτα!!!!
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! δημιουργικη,παραγωγικη και γρηγορη για οσους γουσταρουν με ΥΓΕΙΑ και ΑΓΑΠΗ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!
MEMsound - Παρ 29 Δεκ 2006, 13:15:16
Θέμα δημοσίευσης:
για τιμές συγκεκριμένες δεν μπορώ να εκφέρω άποψη (συγκριτικά εννοώ) αλλά αν το πας στον Κονδωρα να ζητήσεις τον Βελιμεζάκη να του πεις ότι είσαι από το PSClub για να σε εξυπηρετήσει ανάλογα Wink
PEPE - Παρ 29 Δεκ 2006, 13:17:40
Θέμα δημοσίευσης:
σε ευχαριστω πολυ Μανθο
ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ!!!
Sidobre - Παρ 29 Δεκ 2006, 14:08:54
Θέμα δημοσίευσης:
Χμμμμ, χωρίς την κάρτα μέλους δεν νομίζω ότι θα έχει έκπτωση στον Κονδωρ... Rolling eyes
MEMsound - Παρ 29 Δεκ 2006, 14:17:30
Θέμα δημοσίευσης:
εεε ναι είναι και αυτό...
παράλειψης... συμαντική... Laughing Laughing
PEPE - Σαβ 30 Δεκ 2006, 16:49:01
Θέμα δημοσίευσης:
και γι αυτο υπαρχει λυση.
και επειδη δεν μπορεις συνεχεια να ρωτας και να ζητας βοηθεια για οτι σου ερχεται στο κεφαλι χωρις εσυ να προσφερεις το ελαχιστο μετα τις γιορτες θα πραξω τα δεοντα και θα γινω μελος.
βαρεθηκα να βλεπω αριστερα της σελιδας συνεχεια τη λεξη επισημο μελος και στο δικο μου κουτακι τιποτα...χαχα!!!
μπορει να μην ασχολουμαι σοβαρα οπως εσεις με το αυτοκινητο ουτε να θελω να το κανω πυραυλο,αλλα παροτι 40+ ετων και ησυχος σαν (παππους) ειμαι κατοχος pug και μου αρεσει και καθε αξιολογη προσπαθεια σαν την δικη σας
πρεπει να την επικροτουμε και να την στηριζουμε
στο κατω κατω μεσα απο ολα αυτα ακομα και ο απλος χρηστης σαν και εμενα βγαινει κερδισμενος τελικα.
αυτα τα ολιγα αν και ειμαι εκτος θεματος εν γνωση μου ελπιζω να μου συγχωρεσετε αυτο μου το ατοπημα.
ηταν για καλο πιστευω.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!
MEMsound - Σαβ 30 Δεκ 2006, 16:56:06
Θέμα δημοσίευσης:
απλά... Wink Wink Cool Cool

Χρονια πολλά και σε εσένα. Cool
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 - Πεμ 12 Απρ 2007, 22:12:37
Θέμα δημοσίευσης: Συνεργειο Πουλακης
καλησπερα
Θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε εαν γνωριζει κανενα σας καποιο συνεργειο ονοματι Πουλακης ο οποιοσ βρισκεται στην Λ.Αθηνων στο Χαιδαρι εαν ειναι καλο συνεργειο? γιατι την Δευτερα εχω κλεισει ραντεβου για να μου αλλαξουνε τον ιμαντα χρονισμου
MEMsound - Παρ 13 Απρ 2007, 00:56:59
Θέμα δημοσίευσης:
(υποθετικά) δηλαδή εαν σου πούμε ότι δεν είναι θα ακηρώσεις το ραντεβού?
μήπως θα επρεπε να ρωτησεις πριν το κανονίσεις?
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 - Σαβ 14 Απρ 2007, 23:51:52
Θέμα δημοσίευσης: Πουλακης ειναι καλος?
MEMsound έγραψε:
(υποθετικά) δηλαδή εαν σου πούμε ότι δεν είναι θα ακηρώσεις το ραντεβού?
μήπως θα επρεπε να ρωτησεις πριν το κανονίσεις?


Κοιτα να δεισ εαν καποιοσ πηγε στο συγκεκριμενο συνεργειο για οτιδηποτε οχι μονο για τον ιμαντα και ελεγε αλλα συγκεκριμενα πραγματα και οχι αερολογιεσ οτι δεν εμεινε ευχαριστημενοσ θα επιρεαζε την γνωμη μου, εγω βεβαια πρπει να σου πω οτι τουσ εχω επισκεφτει για ελαφριεσ δουλειες οπωσ λαδια φιλτρο και φρενα, βεβαια αυτο μου εκανε εντυπωση ειαν οτι για να μου αλλαξουνε φιλτρο και λαδια μου πηρανε περιπου 18ευρω εργασια με τα λαδια δικα μου και να πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει ποσο χρεωνεουν τα εξουσιοδοτημενα εαν γωωριζεται για πεστε μου επισησ και αλλαγη φρενων μπροστινων μου πηρανε 24ευρω εργασια, τωρα οσο αναφορα τον ιμαντα χρονισμου μου ειπανε περιπου 200ευρω και η εργασια μεσα, δε ξερω απο αυτα που αναφερω τι συμπερασμα βγαζεισ? δεν μπορω να τουσ κρινω απο την ποιοτητα εργασιασ γιατι αυτα που εχουν κανει μεχρι τωρα ειναι ευκολα.
Aλλα εαν με ρωτησεισ για την Automotivo οι τυποι ειναι για κλαματα τα οποια δεν θελω να ξαναφερθω μιας και τα εχω πει σε παλια τοπικ και βεβαια ειναι γνωστα στην Λιον γραπτοσ μιασ και εργαζομαι σε μεγαλη εταιρια που εχει συνεργασια με την Λιον οποτε και η γνωμη μου μετραει αρκετα και δεν υπαρχει δολιος λογοσ σ εαυτα που ανεφερα για την Automotivo και βεβαια εγινε και κοινωποιηση στουσ ιδιουσ την Automotivo
Anonymous - Δευ 26 Νοέ 2007, 16:56:19
Θέμα δημοσίευσης:
Υπάρχει λίστα με όλα τα εξουσιοδοτημένα και ίσως και λίστα με όλα τα εξειδικευμένα;
climbonice - Τετ 30 Ιούλ 2008, 14:40:07
Θέμα δημοσίευσης:
Τα περισσότερα από τα posts που διαβάζω αφορούν κακή εξυπηρέτηση από εξουσιοδοτημένα σημεία επισκευής αυτοκινήτων και λογικό είναι αφού πιο εύκολα γράφει κάποιος όταν έχει κάποιο πρόβλημα παρά όταν δεν έχει. Καλό θα ήταν ωστόσο να αναφέρονται και περιπτώσεις καλής εξυπηρέτησης.
Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν αρκετοί από εμάς που έχουν αγοράσει για πρώτη φορά Peugeot (όπως εγώ) και που θα γλυτώσουν πολύ χρόνο, χρήμα και ταλαιπωρία αν απευθυνθούν απευθείας σε κάποιο συνεργείο με "καλή φήμη".
Το πρώτο service του Peugeot μου πλησιάζει και η μέχρι τώρα εμπειρία από 3 σημεία που έχω επισκευθεί (Lion Συγγρού, Αμφιθέας και Καλλιαντάσης) είναι απογοητευτική. Υπάρχει τελικά κάποιο συνεργείο που να αξίζει να το προτιμήσουμε;
STELIOS - Τετ 30 Ιούλ 2008, 15:37:57
Θέμα δημοσίευσης: Re: Πουλακης ειναι καλος?
ΑΝΤΩΝΗΣ 307 έγραψε:

Κοιτα να δεισ εαν καποιοσ πηγε στο συγκεκριμενο συνεργειο για οτιδηποτε οχι μονο για τον ιμαντα και ελεγε αλλα συγκεκριμενα πραγματα και οχι αερολογιεσ οτι δεν εμεινε ευχαριστημενοσ θα επιρεαζε την γνωμη μου, εγω βεβαια πρπει να σου πω οτι τουσ εχω επισκεφτει για ελαφριεσ δουλειες οπωσ λαδια φιλτρο και φρενα, βεβαια αυτο μου εκανε εντυπωση ειαν οτι για να μου αλλαξουνε φιλτρο και λαδια μου πηρανε περιπου 18ευρω εργασια με τα λαδια δικα μου και να πω την αληθεια δεν εχω κοιταξει ποσο χρεωνεουν τα εξουσιοδοτημενα εαν γωωριζεται για πεστε μου επισησ και αλλαγη φρενων μπροστινων μου πηρανε 24ευρω εργασια, τωρα οσο αναφορα τον ιμαντα χρονισμου μου ειπανε περιπου 200ευρω και η εργασια μεσα, δε ξερω απο αυτα που αναφερω τι συμπερασμα βγαζεισ? δεν μπορω να τουσ κρινω απο την ποιοτητα εργασιασ γιατι αυτα που εχουν κανει μεχρι τωρα ειναι ευκολα.


1) Στα 18 ευρω που σου πηρανε για αλλαγη λαδιων (με δικα σου) φαναζωμαι χρεωσανε και το φιλτρο (~8 ευρω) οποτε 10 ευρω απλα για την ασχολια τους ειναι λογικο.

2) Για τα φρενα επισης νορμαλ τιμη..

3) Η αλλαγη του ιμαντα χρονισμου ειναι δυσκολη, συνηθος παει ~100 ευρω η εργασια και δεν νομιζω οτι ο ιμαντας εχει αλλα 100 (περιπου κανα 30αρι.... )
Παντως για να βγει ο ιμαντας χρονισμου πρεπει να βγει ΚΑΙ ο ιμαντας δυναμο πρωτα.
Μηπως θα στους αλλαξει και τους δυο ??? (αφου ουτος η αλλος θα βγουν και οι δυο)
ΑΝ γινει ετσι, απο πλευρα τιμης πιο λογικο μου φενεται (~60 ευρω ιμ. Δυναμο & Ρουλεμαν + ~30 Ευρω Ιμ. Χρονισμου + ~100 ευρω εργασια = ~ 190)
Anonymous - Τετ 30 Ιούλ 2008, 18:49:43
Θέμα δημοσίευσης:
climbonice έγραψε:
Τα περισσότερα από τα posts που διαβάζω αφορούν κακή εξυπηρέτηση από εξουσιοδοτημένα σημεία επισκευής αυτοκινήτων και λογικό είναι αφού πιο εύκολα γράφει κάποιος όταν έχει κάποιο πρόβλημα παρά όταν δεν έχει. Καλό θα ήταν ωστόσο να αναφέρονται και περιπτώσεις καλής εξυπηρέτησης.
Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν αρκετοί από εμάς που έχουν αγοράσει για πρώτη φορά Peugeot (όπως εγώ) και που θα γλυτώσουν πολύ χρόνο, χρήμα και ταλαιπωρία αν απευθυνθούν απευθείας σε κάποιο συνεργείο με "καλή φήμη".
Το πρώτο service του Peugeot μου πλησιάζει και η μέχρι τώρα εμπειρία από 3 σημεία που έχω επισκευθεί (Lion Συγγρού, Αμφιθέας και Καλλιαντάσης) είναι απογοητευτική. Υπάρχει τελικά κάποιο συνεργείο που να αξίζει να το προτιμήσουμε;


Προς το παρόν έμεινα ευχαριστμένος από τον Ανδρικόπουλο στη Λαμία. Έχοντας πρώτα επισκευτεί Lion, Grammakar κ.α.
vamvakoolas - Πεμ 31 Ιούλ 2008, 14:41:49
Θέμα δημοσίευσης:
σε καλο δρομο εισαι αλλα ο φιλος ενδιαφερεται για Αθηνα. Προσωπικα για το penteli car center εχω να πω οτι δε θα ξαναπαω (εχω γραψει σε αλλα τοπικς). Οι τυποι ουτε νοιαζονται για το αμαξι σου.... Evil
abaleo - Πεμ 13 Νοέ 2008, 15:09:32
Θέμα δημοσίευσης:
Να σας πω κι εγω τη σχετική μου ιστορια:
Τι ήθελα και αθέτησα τις υποσχέσεις μου να μην ξαναπλησιασω αντιπροσωπεια? το ασημενιο μου (1.4 8V) εκανε 120000 χλμ στα χερια της αδερφής μου πλέον ευρισκόμενο στην περιοχή της αργολίδας. Επειδή δεν ευκαιρούσε για αλλού ειπα να δοκιμάσω την τοπική αντιπροσωπεία η οποία μου εδωσε τιμή ~220 ευρώ για σερβις ΜΕ ιμάντες, τον ρώτησα τελική τιμή γιατι μου φανήκε παράξενο, ναι μου λέει. Λέω, α ωραια στην επαρχία εχουν καλές τιμές. Τελικά ο ιμάντας χρονισμού δεν θα αλλαχτεί (λόγω νεότητας ακόμα) και το αμαξι μπηκε για σερβις σήμερα

Για αλλαγη λαδιων (λαδια δικα μου), φιλτρου βενζινης, καθαρισμο ταμπουρων και κατι ψιλολοιδια ζητησαν ουτε λιγο ουτε πολυ 150 ευρω...με 2,5 εργατοώρες χρεωση...Ζήτηθηκαν και εξτρα χρηματα για αλλαγή μπρατσου ζαμφορ και καθαρισμο πεταλουδας. Μιλάω με το μηχανικό στο τηλ...
-Καλα για να καθαρίσετε τα φρενα χρειαζεται 0,6 της ωρας?
-Ξερετε κυριε για να καθαριστουν τα φρενα, πρεπει να βγουν οι τροχοι...
Τωρα να κλαψω ή να γελάσω? Laughing Laughing
-Και θα κάτσει το αυτοκίνητο 2,5 ώρες μέσα στο συνεργειο για τα παραπανω θελέτε να μου πείτε
-Μπορεί και παραπάνω!

2η συνομιλια
-Ξερετε θελει αλλαγη ο ιμαντας δυναμο γιατι εχει σκασιματα, αλλαγη κυλινδρακια στα ταμπούρα γιατι σταζουν και εξαέρωση, θα παει στα 175 ευρω
-Από τα 150 στα 175 ευρώ συνολο?
-Οχι 175 ευρω επιπλέον
Dizzy2
-Ευχαριστώ αφήστε τα οπως είναι.

Δεν τους κατηγορώ τους ανθρωπους τη δουλεια τους κανουνε... Αλλα αυτή η πολιτική δεν ειναι σα να ψαχνουνε για μαλ... Αν δλδ το αφηνα και ελεγα καντε οτι θελετε, βγάλτε του τα ματια, θα μου ερχοταν καπελο 600 ευρω? Ειναι λιγο υπερβολικο ή μου φαινεται?

Δική μου συμβουλη (και στον εαυτο μου) ΜΑΚΡΥΑ απο αντιπροσωπειες για σερβις. Υπάρχουν φθηνότερα και ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Και για να ερθουμε στο παρασύνθημα. Έχεις κανενας να μου προτεινει που να στειλω την αδερφη μου για ενα τυπικο σερβις με λογικες τιμες (Αθήνα), έστω με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση απο δω. Αργυρη υποψιαζομαι ότι εχεις αλλες δουλειες να ασχοληθεις (ειδα και τοπικ προτεραιοτητας καπου!)
SnakeMJK - Πεμ 13 Νοέ 2008, 15:27:15
Θέμα δημοσίευσης:
Εξουσιοδοτημένο; Τι είναι αυτό; Razz
Sinanai - Τρι 02 Δεκ 2008, 12:00:37
Θέμα δημοσίευσης:
Πάντως πραγματικά, πέρα από το ότι στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία το ξεχέζουν με τις τιμές, τελικά είναι και άσχετοι, πολλές φορές. Θα αναφέρω εδώ ένα περιστατικό που συνέβη σε φίλο με almera, αλλά είναι ενδεικτικό της κατάστασης. Το almera, λοιπόν, που έχει (n15) φορά δύο διαφορετικά σετ δίσκο-πλατώ, 190 ή 180 (mm, φαντάζομαι). Είχε αλλάξει το σετ, εδώ στην Πάτρα, στο επίσημο συνεργείο, πριν 1-2 χρόνια. Τις τελευταίες μέρες, λοιπόν, φάνηκε ότι ο δίσκος ήταν στα τελευταία του... Πήγαμε στο συνεργείο που πάω και γω το 206 εδώ και 1-2 χρόνια, και το οποίο εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια πλέον και τι είχαν κάνει οι αθεόφοβοι κύριοι της nissan; Είχαν βάλει 190άρι πλατώ και 180άρη δίσκο!!! Το διανοείστε; Έτσι, πατούσε το εξωτερικό του δίσκου, το οποίο και προφανώς υπέστη πρόορη φθορά, και το εσωτερικό του μέρος ήταν ολοκαίνουργιο, αφού πατούσε στον... αέρα! Αφήνω για τελευταίο το θέμα της τιμής, αφού πιστεύω ότι περισσότερο μετρά ένας μηχανικός τον οποίο μπορείς να εμπιστεύεσαι, παρά ένας φτηνός... Στον πρώτο θα πλήρωνα ακόμα και περισσότερο, αν ήμουν σίγουρος. Νιώθω, όμως, πολύ τυχερός που ο μηχανικός που πάω συνδυάζει τη σωστή συμπεριφορά/γνώση/πράξη με τις "σωστές" τιμές! Ήτοι, για σετ δίσκο-πλατώ του φίλου μου, που στη nissan πήραν (με μια μικρή επιφύλαξη, μήπως ήταν και λίγο παραπάνω) 300 ευρώ, ο μάστορας (με όλη τη σημασία της λέξης) πήρε 180.

Δεν ξέρω αν πρέπει να τον αναφέρω δημόσια, μη θεωρηθεί διαφήμιση κτλ, αλλά όποιος θέλει, με ρωτά. Αν σας πω γενικά τιμές εργατικών, που παίρνει, δε θα το πιστεύετε. Θα αναφέρω, όμως, ότι έπεισα και φίλους από Αθήνα να έρθουν, ώστε να κάνουν σ' αυτόν το service των αυτοκινήτων τους...

Σ' ευχαριστώ Σπύρο (sps) που μου 'χεις γνωρίσει έναν τέτοιο μάστορα!
206kwn - Τρι 02 Δεκ 2008, 13:28:34
Θέμα δημοσίευσης:
εγω μολις πηρα το 206 μολις εκανα το 1ο σερβις μετα ανοιξα το καπο για να το πλυνω στο σπιτι κ βρηκα ενα γερμανοπολυγωνο σφηνωμενο αναμεσα στο καπο κ στο φαναρι.... κλεινω παλι το καπο αφηνωντας μεσα το κλειδι..... ξαναπαω στην αντιπροσωπεια,βρισκω τον μηχανικο που μου εκανε το σερβις, και ακολουθει ο παρακατω διαλογος:

εγω- εσυ δεν εισαι που εφτιαξες ενα μαυρο peugeot206 με την πινακιδα ****?
μηχανικος- ναι ναι μολις πριν λιγο το εφτιαξα το εκανα gg...
εγω- να σου πω μηπως εχεις χασει κανενα κλειδι και δεν ξερεις που ειναι???
μηχανικος- οχι
εγω- φερε εδω σε παρακαλω εναν υπευθυνο να ανοιξω το καπο μου μπροστα του
μηχανικος-οκ

ερχεται ο υπευθυνος ανοιγω το καπο κ ο μηχανικος ηταν τοσο εξυπνος που πηγε να με βγαλει και ψευτη επειδη ηταν μπροστα ο υπευθυνος.... ακολουθουν τα κλασσικα μπινελικια @#$#$σταυριδια μεταξυ εμου κ του μηχανικου κλπ κλπ.... ο υπευθυνος μ ελεγε τα κλασσικα συγνωμη ηταν ενα λαθος του μηχανικου κλπ κλπ.... απο τοτε με τον υπευθυνο εχουμε γινει κ φιλαρακια κ σε καθε σερβις που παω επιλεγω εγω ποιος μηχανικος θα μου φτιαξει το αυτοκινιτο και εκτος αυτου ειμαι και απο πανω του..... οποτε τα σκαω λιγο πιο χοντρα απο οτι θα τα εσκαγα σε ενα αλλο συνεργειο αλλα το σερβις γινεται στη μαμα και ξερω οτι γινεται σωστη δουλεια πανω στο αυτοκινιτο..... αυτα απο μενα Wink
ath7 - Τρι 02 Δεκ 2008, 17:33:41
Θέμα δημοσίευσης:
Sinanai(εκανα καλη αντιγραφη τωρα!Laughing )

Δεν ξερω κι ολας αλλα μηπως το almera φοραει αυτο το δισκο που του εβαλαν?Το εχετε τσεκαρει?
Τα κοιτανε με αριθμο πλαισιου!(Η τιμη ΜΠΩΡΕΙ και να ειναι τσιμπιμενη!δεν ξερω)

Και κατι αλλο ο μηχανικος σου τι μαρκα/ποιοτητα δισκο του εβαλε? Rolling eyes

206kwn

Το οτι ξεχασε ενα κλειδι μεσα στο μηχανοστασιο σαφως και δεν ειναι οτι καλυτερο και μπορει να σου προκαλουσε και ζημια!Αλλα απο τη στιγμη που δεν εγινε τπτ (ζημια κινητηρα-στραβομα καπω ή φτερο) θα μπορουσες απλος να το ελεγες στο μηχανικο και οχι να φωναξεις τον υπευθυνο!

Ξερω οτι το εχεις πληρωσει και θες να γινει σωστα δουλεια (οπως ολοι αλλωστε) αλλα για μπες λιγο στη θεση του με κατι αντιστοιχο της δικη σου δουλειας! Wink

ΥΣ:Δεν σου τη λεω αν αυτο καταλαβες!
Sinanai - Τρι 02 Δεκ 2008, 22:11:14
Θέμα δημοσίευσης:
Όπως είπα, το almera έπαιρνε και τους δύο τύπους σετ δίσκο-πλατώ, αναλόγως την έκδοση κτλ... Αλλά στη nissan, έβαλαν μεγάλο πλατώ με μικρό δίσκο!!! Επίσης, ο μάστορας κανονικό σετ nissan έβαλε... Wink
ath7 - Τρι 02 Δεκ 2008, 22:43:42
Θέμα δημοσίευσης:
Με λιγα λογια δεν ξερανε ποιο ακριβως να βαλουνε και τα παντρεψανε!
Laughing Laughing Laughing Laughing

οκ! Wink
206kwn - Τετ 03 Δεκ 2008, 10:12:44
Θέμα δημοσίευσης:
ath7 έγραψε:
Sinanai(εκανα καλη αντιγραφη τωρα!Laughing )

Δεν ξερω κι ολας αλλα μηπως το almera φοραει αυτο το δισκο που του εβαλαν?Το εχετε τσεκαρει?
Τα κοιτανε με αριθμο πλαισιου!(Η τιμη ΜΠΩΡΕΙ και να ειναι τσιμπιμενη!δεν ξερω)

Και κατι αλλο ο μηχανικος σου τι μαρκα/ποιοτητα δισκο του εβαλε? Rolling eyes

206kwn

Το οτι ξεχασε ενα κλειδι μεσα στο μηχανοστασιο σαφως και δεν ειναι οτι καλυτερο και μπορει να σου προκαλουσε και ζημια!Αλλα απο τη στιγμη που δεν εγινε τπτ (ζημια κινητηρα-στραβομα καπω ή φτερο) θα μπορουσες απλος να το ελεγες στο μηχανικο και οχι να φωναξεις τον υπευθυνο!

Ξερω οτι το εχεις πληρωσει και θες να γινει σωστα δουλεια (οπως ολοι αλλωστε) αλλα για μπες λιγο στη θεση του με κατι αντιστοιχο της δικη σου δουλειας! Wink

ΥΣ:Δεν σου τη λεω αν αυτο καταλαβες!


το ξερω οτι δε μ τη λες φαινεται αλλωστε Wink Wink ... λοιπον δηλαδη εσενα η αποψη σου ειναι οτι αφου δεν εγινε ζημια δεν επρεπε να το αναφερω στον υπευθυνο???αν δεν το ελεγα στον υπευθυνο την επομενη φορα θα εβρισκα μεσα κανενα ζαντολαστιχο Wink τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα μας Wink ολοι κανουμε λαθη κανεις δεν ειναι αλαθητος Wink ... πολυ απλα θα μπορουσε να μ πει οκ ρε φιλαρακι εχεις δικιο εκανα μ@λ@κι@ ας δουμε αν εχει ζημια κ μετα βλεπουμε....δεν το εκανε...ηθελε μονο να με διαψευσει...λαθος του Wink ...κ εκτος αυτου να σ φερω παραδειγμα το τελευταιο σερβις που εκανα στην πεζο πληρωσα 440 ζεστα...πολλοι θα με πουν μ@λ@κ@.... τα εσκασα κ δεν το μετανιωσα γτ εγινε σωστη δουλεια στο αυτοκινιτο.... με επιασες τι θελω να σου πω?? δεν με νοιαζει οσα λεφτα κ να δωσω απλα θελω να γινει ΣΩΣΤΗ δουλεια σε ολες τις παραμετρους... οπως καταλαβες ειμαι ο εφιαλτης καθε μηχανικου που θα αναλαβει το σερβις μου αλλα δυστηχως σαν καταναλωτης κ εγω (που τα σκαει) σκεφτομαι οτι δεν μπορεις να εμπιστευτεις σε κανεναν κατι που ΑΓΑΠΑΣ γιατι θα σου κανει μεσα στο δικο σου αυτοκινιτο οτι ταρζανια θελει αυτος...... κ απο το να τις κανει αυτος προτιμω να τις κανω εγω μονος μου κ τσαμπα..... δυστηχως σε αυτη τη δουλεια αν δεν τους τριξεις λιγο τα δοντια δεν παιρνουν μπροστα να κανουν κατι σωστο... κ με αυτο ειμαστε ολοι κερδισμενοι.. κ εγω (απο τοτε αψογη η δουλεια τους)κ το συνεργειο(επειδη μου τα παιρνει Wink ) κ ο χωρος των μηχανικων (που πρεπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να γινουν πιο προσεκτικοι)... αυτα κ σορρυ αν κουρασα Wink
ath7 - Τετ 03 Δεκ 2008, 17:35:12
Θέμα δημοσίευσης:
206kwn έγραψε:
αν δεν το ελεγα στον υπευθυνο την επομενη φορα θα εβρισκα μεσα κανενα ζαντολαστιχο

Rotfl Rotfl
206kwn έγραψε:
πολυ απλα θα μπορουσε να μ πει οκ ρε φιλαρακι εχεις δικιο εκανα μ@λ@κι@ ας δουμε αν εχει ζημια κ μετα βλεπουμε....δεν το εκανε...ηθελε μονο να με διαψευσει...λαθος του Wink

Οντως λαθος του!

Για τα υπολοιπα εχεις μπολικο δικιο! Wink
206kwn - Τετ 03 Δεκ 2008, 17:38:12
Θέμα δημοσίευσης:
ath7 έγραψε:
206kwn έγραψε:
αν δεν το ελεγα στον υπευθυνο την επομενη φορα θα εβρισκα μεσα κανενα ζαντολαστιχο

Rotfl Rotfl
206kwn έγραψε:
πολυ απλα θα μπορουσε να μ πει οκ ρε φιλαρακι εχεις δικιο εκανα μ@λ@κι@ ας δουμε αν εχει ζημια κ μετα βλεπουμε....δεν το εκανε...ηθελε μονο να με διαψευσει...λαθος του Wink

Οντως λαθος του!

Για τα υπολοιπα εχεις μπολικο δικιο! Wink



Wink Wink Wink
kammenos - Τετ 03 Δεκ 2008, 18:12:36
Θέμα δημοσίευσης:
Επειδή είναι εξουσιοδοτημένο Κώστα δεν πάει να πει ότι είναι κ σωστό!
Και η συμπεριφορά στο εν λόγο συνεργείο και συγκεκριμένα του 'αρχιμηχανικού' δεν είναι κ οτι καλύτερη απέναντί μου!
Για παράδειγμα, πήγα να βάλω την ανάρτηση μαζί με ράβδους, αντιστρεπτική και τα συναφή!
Ποιός θα ξέρει καλύτερα από το εξουσιοδοτημένο?
Λογικά κανείς! Ρωτάω τον Γι@@@η, έχετε ξαναβάλει?
Μου κάνει φυσικά! Το παίρνει ένα παιδί και καθότανε 10' και κοίταγε την ανάρτηση λες και ήταν ούφο!!!
Μου κάνει τι ανάρτηση είναι αυτή και από που την πήρες? Shocked
Μην τα πολυλογώ την ''τοποθέτησε'' ''όπως'' γνώριζε, με αποτέλεσμα να έχει παντού διαφορές, αρεστερά δεξιά, μπρος πίσω!
Όπως και να το ρυθμίζανε λύση δεν βρισκότανε!
Μου λέει να κάνω 1000 χλμ κ θα ρθει στα ίσα του σίγουρα!( Η λύση βρέθηκε στον Πουπάκη πρόσφατα)
Φεύγοντας ακούω τα ρουλεμάν και πηγαίνοντας πάλι πίσω μου λένε έλα άλλη μέρα γιατί έχει πάει 2.00 και έχουμε άλλα αυτοκίνητα με ραντεβού!Το γελοίο είναι ότι με χρεώσανε εργατικά για τοποθέτηση ρουλεμάν από την αρχή!
Ξαναπάω και αφού δεν υπήρχε αλλαγή και τι ατάκα μου πετάει?
Φταίει η ανάρτηση και που ξέρω εγώ ότι είναι η peugeot sport και συνέχεια μας πρήζεις και τέτοια! Shocked
Δεν εχει σχέση αν πληρώνεις τον άλλον πολλά €! Είναι μέχρι να σου τύχει και σε σένα η ασχετοσύνη τους! Wink
206kwn - Τετ 03 Δεκ 2008, 18:26:53
Θέμα δημοσίευσης:
kammenos έγραψε:
Επειδή είναι εξουσιοδοτημένο Κώστα δεν πάει να πει ότι είναι κ σωστό!
Και η συμπεριφορά στο εν λόγο συνεργείο και συγκεκριμένα του 'αρχιμηχανικού' δεν είναι κ οτι καλύτερη απέναντί μου!
Για παράδειγμα, πήγα να βάλω την ανάρτηση μαζί με ράβδους, αντιστρεπτική και τα συναφή!
Ποιός θα ξέρει καλύτερα από το εξουσιοδοτημένο?
Λογικά κανείς! Ρωτάω τον Γι@@@η, έχετε ξαναβάλει?
Μου κάνει φυσικά! Το παίρνει ένα παιδί και καθότανε 10' και κοίταγε την ανάρτηση λες και ήταν ούφο!!!
Μου κάνει τι ανάρτηση είναι αυτή και από που την πήρες? Shocked
Μην τα πολυλογώ την ''τοποθέτησε'' ''όπως'' γνώριζε, με αποτέλεσμα να έχει παντού διαφορές, αρεστερά δεξιά, μπρος πίσω!
Όπως και να το ρυθμίζανε λύση δεν βρισκότανε!
Μου λέει να κάνω 1000 χλμ κ θα ρθει στα ίσα του σίγουρα!( Η λύση βρέθηκε στον Πουπάκη πρόσφατα)
Φεύγοντας ακούω τα ρουλεμάν και πηγαίνοντας πάλι πίσω μου λένε έλα άλλη μέρα γιατί έχει πάει 2.00 και έχουμε άλλα αυτοκίνητα με ραντεβού!Το γελοίο είναι ότι με χρεώσανε εργατικά για τοποθέτηση ρουλεμάν από την αρχή!
Ξαναπάω και αφού δεν υπήρχε αλλαγή και τι ατάκα μου πετάει?
Φταίει η ανάρτηση και που ξέρω εγώ ότι είναι η peugeot sport και συνέχεια μας πρήζεις και τέτοια! Shocked
Δεν εχει σχέση αν πληρώνεις τον άλλον πολλά €! Είναι μέχρι να σου τύχει και σε σένα η ασχετοσύνη τους! Wink



εμ δεν τους εριξες και συ ενα κραξιμο καλο για να καταλαβουν οτι δεν εισαι κανενας ασχετος Wink .... κ μετα θα εβλεπες αν θα προσεχαν το αυτοκινιτο σου κλπ κλπ
kammenos - Τετ 03 Δεκ 2008, 18:46:42
Θέμα δημοσίευσης:
Κράξιμο τους έχω ρίξει και γερό μάλιστα!
Όταν ο άλλος λέει τα δικά του όμως τι να κάνεις όμως?
Εδώ έλεγε ότι μία φταίει το αμάξωμα, μία το αμορτισέρ.
Και μου πε ο βελιμεζάκης ότι δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα το αμορτισέρ. Μπορώ να σου στείλω άλλο και να μου στείλεις το 'χαλασμένο' αλλά αν ελεγθεί και δεν έχει τίποτα θα το πληρώσεις εσυ!
Αν άκουγα τους 'ειδικούς' θα πλήρωνα πρόωρα 1 αμορτισέρ! Sad
Άμα ξέρει κάποιος να κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά γιατί να μην τον πάω σ αυτόν?
Με τρώει η τσέπη μου για 400-500 κάθε χρόνο?
Εδώ είδα τον άλλον να αλλάζει κάτι στο πίσω φανάρι άλλου 206, σπάει την κόπιτσα και απλά το στηρίζει σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Αυτός είναι επαγγελματισμός ςξουσιοδοτημένου?
206kwn - Τετ 03 Δεκ 2008, 22:05:13
Θέμα δημοσίευσης:
kammenos έγραψε:
Κράξιμο τους έχω ρίξει και γερό μάλιστα!
Όταν ο άλλος λέει τα δικά του όμως τι να κάνεις όμως?
Εδώ έλεγε ότι μία φταίει το αμάξωμα, μία το αμορτισέρ.
Και μου πε ο βελιμεζάκης ότι δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα το αμορτισέρ. Μπορώ να σου στείλω άλλο και να μου στείλεις το 'χαλασμένο' αλλά αν ελεγθεί και δεν έχει τίποτα θα το πληρώσεις εσυ!
Αν άκουγα τους 'ειδικούς' θα πλήρωνα πρόωρα 1 αμορτισέρ! Sad
Άμα ξέρει κάποιος να κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά γιατί να μην τον πάω σ αυτόν?
Με τρώει η τσέπη μου για 400-500 κάθε χρόνο?
Εδώ είδα τον άλλον να αλλάζει κάτι στο πίσω φανάρι άλλου 206, σπάει την κόπιτσα και απλά το στηρίζει σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Αυτός είναι επαγγελματισμός ςξουσιοδοτημένου?



τι να πεις ο καθενας οπως το βλεπει.. παντως εγω δεν εχω κανενα παραπονο απο τοτε που ειχε γινει το σκηνικο που αναφερα πιο πανω Wink ισα ισα ειμαι κ πολυ ευχαριστημενος... εσυ δλδ ποιον θεωρεις καλο μαστορα στην πατρα??(σε πμ απαντησε μου)
abaleo - Πεμ 04 Δεκ 2008, 16:26:39
Θέμα δημοσίευσης:
abaleo έγραψε:
...Και για να ερθουμε στο παρασύνθημα. Έχεις κανενας να μου προτεινει που να στειλω την αδερφη μου για ενα τυπικο σερβις με λογικες τιμες (Αθήνα), έστω με pm για να μην θεωρηθει διαφημιση απο δω. Αργυρη υποψιαζομαι ότι εχεις αλλες δουλειες να ασχοληθεις (ειδα και τοπικ προτεραιοτητας καπου!)


επανερχομαι στην ερωτηση μου μιας και θα πεταχτω μεχρι αθηνα σημερα οποτε αυριο θα εχω λιγο χρονο για την ενασχόληση με το "παλιό" μου
αν εχει να μου προτεινει καποιος συνεργειο. θα ερθω και απο τη λεσψη βεβαια να τα πουμε κι εκει!
gio_rallye - Παρ 05 Δεκ 2008, 00:16:38
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν ξέρω αν πρέπει να τον αναφέρω δημόσια, μη θεωρηθεί διαφήμιση κτλ, αλλά όποιος θέλει, με ρωτά. Αν σας πω γενικά τιμές εργατικών, που παίρνει, δε θα το πιστεύετε. Θα αναφέρω, όμως, ότι έπεισα και φίλους από Αθήνα να έρθουν, ώστε να κάνουν σ' αυτόν το service των αυτοκινήτων τους.[/quote] ποιος ειναι αυτος ρε κωστη??? Surprised Surprised
mikechri - Τρι 23 Δεκ 2008, 23:17:03
Θέμα δημοσίευσης: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ 206
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ,

ΕΧΩ ΕΝΑ 206 1,4 ΧΣ ΜΟΝΤΕΛΟ 2002.
ΣΤΙΣ 6/12/08 (ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ. ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ ΟΜΩΣ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 7/12/08 ΦΩΝΑΞΑ ΤΗΝ EXPRESS SERVICE. ΗΡΘΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 9/12/08 ΠΗΓΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ROYAL CAR (ΠΕΤΙΜΕΖΑΣ) ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ. ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΚΑΗΚΕ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 44.000 ΧΛΜ. ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΗΓΓΗΛΕ. ΠΕΡΑΣΑΝ 9 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΚΟΣΤΟΣ 800 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 85 ΕΥΡΩ ΕΡΓΑΤΙΚΑ. ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΙΣ 19/12/08 ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΚΑΗΚΕ ΚΑΙ Η ΜΟΝΑΔΑ PSI. 270 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 22/12/08 ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ PSI ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ. ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ABS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 100% ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ. ΚΟΣΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ABS 850 ΕΥΡΩ. 23/12/08 ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ 1150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, PSI ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ THN EXPRESS SERVICE ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΕΛΕΓΧΟ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΕΤΙΜΕΖΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΥΤΕ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΣΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ PEUGEOT. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ LAION HELLAS ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ PSI. TO ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΛΥΠΗΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ PEUGEOT NA MHN ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΤΩΝ ΕΞΟΥΣΙΟΤΗΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΤΗΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υ.Γ. ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΕΤΙΜΕΖΑ.
MEMsound - Τετ 24 Δεκ 2008, 01:05:39
Θέμα δημοσίευσης:
καταρχην καλώς ηρθες και ελπίζω γρήγορα να βρεθεί ακρη με το πρόβλημα του αυτοκινήτου σου...

θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρά και οχι κεφαλαία μιας και ειναι πιο ευαναγνωστα
δες εδω τι ισχυει στο φορουμ του PSClub
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=25

Wink
lem-x24 - Τρι 30 Δεκ 2008, 12:29:10
Θέμα δημοσίευσης:
στη λαμία ξέρει κανένας κάποιο καλό συνεργείο που να ξέρει από πεζό? δε μιλάω για την αντιπροσωπεία. εκεί είναι όλοι νούμερα. ρωτάω αν ξέρει κάποιος ώστε να είναι κόσμια εκεί που θα το πάω και καλοί άνθρωποι. γιατί δεν αργώ να τσακωθώ κιόλας άμα μου πουνε τις διάφορες ασχοτοσύνες τους.
sod - Τρι 30 Δεκ 2008, 12:42:20
Θέμα δημοσίευσης:
Παμε pm.... Wink Wink
Theo_207RC - Παρ 06 Μάρ 2009, 23:59:33
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά έχει πάει κανένας στο AMFITHEAS SERVICE CENTER? Είναι κοντα στο σπίτι μου και λέω να το πάω εκεί για το service των 20000. Ξέρει κανείς αν είναι καλοί? Λάδια θα με αφήσουν να πάω δικά μου?
mikechri - Κυρ 08 Μάρ 2009, 02:02:06
Θέμα δημοσίευσης:
Φιλε ειναι πολυ καλο το συνεργειο στην αμφιθεας. Διαβασε πιο πανω και θα δεις.
Theo_207RC - Παρ 13 Μάρ 2009, 10:57:29
Θέμα δημοσίευσης:
mikechri έγραψε:
Φιλε ειναι πολυ καλο το συνεργειο στην αμφιθεας. Διαβασε πιο πανω και θα δεις.


Πήγαινε στο topic του service των 20000χλμ και θα δεις τι μου είπαν...
Dimitris_thess - Τετ 29 Απρ 2009, 14:12:05
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά κάποιο καλό συνεργείο service στην Αθήνα στην περιοχή των Πατησίων και γύρω ή και Δυτικών Προαστίων (λόγω δουλειάς), ξέρουμε;
king207cc - Τετ 29 Απρ 2009, 20:08:43
Θέμα δημοσίευσης:
Theo_207RC έγραψε:
Παιδιά έχει πάει κανένας στο AMFITHEAS SERVICE CENTER? Είναι κοντα στο σπίτι μου και λέω να το πάω εκεί για το service των 20000. Ξέρει κανείς αν είναι καλοί? Λάδια θα με αφήσουν να πάω δικά μου?


Θοδωρή εγώ το πάω εκεί, βέβαια οχι ακόμα για service γιατί εχω 2700 χλμ.
Αλλά έσταζε η οροφή, τι 1η φορα έκαναν μια στεγανοποιήση κ δεν έπιασε μετα το ξανα πήγα κ τους είπα ας αλλαξουν το κομματι του λάστιχου κ έτσι έγινε. Θέλω να καταλήξω στο ότι μετα απο δικια μου σκέψη το αποφάσησαν. Επίσης τους είχα πει για τους υαλοκαθαριστήρες την πρώτη φορα με αγνόησαν μετα απο παρατήρηση τη 2η φορα μου τους άλλαξε στην εγγύηση βέβαια, αν κ με το ζόρι. πιστεύω υπάρχουν κ καλύτερα εχουσιοδοτημένα απο θέμα συμπεριφορας. αυτα απο μενα!
ellie - Τρι 30 Ιούν 2009, 18:50:14
Θέμα δημοσίευσης:
παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποιο συνεργείο στο κέντρο (καισαριανή, παγκράτι, ζωγράφου...) θελω να παω το 206 για ιμαντα στα 60.000 και φοβάμαι να παω όπου να ναι...

για αντιπροσωπεία δεν συζητώ
nick_ls - Δευ 10 Αύγ 2009, 13:20:06
Θέμα δημοσίευσης:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?
outlaw - Τρι 16 Φεβ 2010, 17:23:52
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδια καποια γνωμη για αξιοπιστο συνεργειο στα Β.Προαστεια? (δεν με ενδιαφερει εξουσιοδοτημενο). Να μπορεις να συννενοηθεις, λογικες τιμες, και να μην "γενναει" προβληματα απο το πουθενα..
NPIL - Σαβ 27 Φεβ 2010, 21:52:21
Θέμα δημοσίευσης:
ellie έγραψε:
παιδιά μήπως ξέρει κανείς κάποιο συνεργείο στο κέντρο (καισαριανή, παγκράτι, ζωγράφου...) θελω να παω το 206 για ιμαντα στα 60.000 και φοβάμαι να παω όπου να ναι...

για αντιπροσωπεία δεν συζητώ


και εγω παιδια κανενας καλος εκει κοντα για τα 40000 307 1.6
king207cc - Σαβ 27 Φεβ 2010, 22:15:55
Θέμα δημοσίευσης:
παιδιά είστε σε λάθος θέμα!!! εδώ είναι για αντιπρόσωπους κ εξουσιοδοτημένα όπως λέει το θέμα Wink
m@kis - Κυρ 21 Μάρ 2010, 15:33:19
Θέμα δημοσίευσης:
Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα, postara εδώ.

Γνωρίζει κάποιος αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο (όντως εξουσιοδοτημένο όμως..) που να είναι ανοιχτά Σάββατο?

Προκαταβολικά ευχαριστώ! Very happy
m@kis - Παρ 26 Μάρ 2010, 23:46:14
Θέμα δημοσίευσης:
m@kis έγραψε:
Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα, postara εδώ.

Γνωρίζει κάποιος αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο (όντως εξουσιοδοτημένο όμως..) που να είναι ανοιχτά Σάββατο?

Προκαταβολικά ευχαριστώ! Very happy


Τίποτα.. κανένας? Sad Sad Sad
Gordian - Τρι 11 Μάϊ 2010, 00:15:50
Θέμα δημοσίευσης:
Paidia kalispera, eimai edo kai ena mina katohos enos 207 rallye 08os tou 2008. To amaxi ehei 18,000 km kai fysika prepei na to pame gia service.

Epeidi diavazo ta parapana sas kai profanos eiste oloi apogoiteumenoi apo to service ton exousiodotimenon kai tis times pou hreonoun (simera mou eipan oti hreonoun 22 euro to litro ta ladia mono x 5 litra kai na upologizo guro sta 220 euro to service ton 20,000 km) oi erotiseis mou einai oi exis.....

- Sfiggeis ta dontia kai plironeis to exousiodotimeno giati ehoun kai ton egefalo kai tha se prolavoun se kapoia simantiki zimia? (eggyisi eho mehri ton augousto)

- Pas se anthropous pou xereis kai ebisteuesai kai allazeis ta ladakia kai ta filtra sou se kanonikes times...ehoume kai krisi.... alla diakindyneueis na min pareis habari kati sovaro?

- Opoiadipote protasi gia anthropous sovarous pou sevontai ton pelati dekti

Euharisto gia tis apopseis sas

Σε παρακάλώ όπως σταματήσεις να γράφεις με grenglish, σεβόμενος τους κανόνες του forum μας. Γράφε με πεζά ελληνικά, αλλιώς τα μηνύματά σου θα διαγραφούν.

ευχαριστώ
εκ της mod team

android - Τρι 11 Μάϊ 2010, 00:33:13
Θέμα δημοσίευσης:
Gordian έγραψε:
Paidia kalispera, eimai edo kai ena mina katohos enos 207 rallye 08os tou 2008. To amaxi ehei 18,000 km kai fysika prepei na to pame gia service.

Epeidi diavazo ta parapana sas kai profanos eiste oloi apogoiteumenoi apo to service ton exousiodotimenon kai tis times pou hreonoun (simera mou eipan oti hreonoun 22 euro to litro ta ladia mono x 5 litra kai na upologizo guro sta 220 euro to service ton 20,000 km) oi erotiseis mou einai oi exis.....

- Sfiggeis ta dontia kai plironeis to exousiodotimeno giati ehoun kai ton egefalo kai tha se prolavoun se kapoia simantiki zimia? (eggyisi eho mehri ton augousto)

- Pas se anthropous pou xereis kai ebisteuesai kai allazeis ta ladakia kai ta filtra sou se kanonikes times...ehoume kai krisi.... alla diakindyneueis na min pareis habari kati sovaro?

- Opoiadipote protasi gia anthropous sovarous pou sevontai ton pelati dekti

Euharisto gia tis apopseis sas


οταν εκλεισε χρονο εκανε σερβις το αμαξι με σφραγισμενο servicebook?αν οχι δεν εχει ηδη εγγυηση...
αν ναι...τοτε δεν θες επισημο σερβις γιατι το κανε οταν εκλεισε χρονο..ειναι οποιο ερθει πρωτο...ο χρονος η τα 20000 χλμ
vamvakoolas - Τρι 11 Μάϊ 2010, 09:38:32
Θέμα δημοσίευσης:
αποτοοοοοοοοοοοσα χρονια σε συνεργεια μηχανικους κοκ το συμπερασμα μου ειναι ενα
-Αν σκεφτεσαι καποια στιγμη να πουλησεις το αμαξι τοτε τα σημαντικα σερβις καντα αντιπροσωποιες οπως και μερικες "ειδικες" εργασιες (εγκεφαλοι/οροφες/κλειδια)
-Αν δε σε νοιαζει το πανω και σκεφτεσαι και τα λεφτακια σου, βρες ενα καλο συνεργειο

Μια ενδιαμεση λυση ειναι να πηγαινεις πραγματα (ανταλλακτικα /αναλωσιμα) σε αντιπροσωπο και να σου χρεωνει μονο εργασια αλλα αφενος λιγοι το κανουν και αφετερου εξαρταται με τη σχεση που εχεις με το συγκεκριμενο συνεργειο (αν κανεις σερβις εκει)

Αυτα
soulos6 - Δευ 05 Ιούλ 2010, 09:09:08
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα σε όλους.
Έχω ένα 207 rallaki περίπου 1 1/2 χρονο.
Το έχω πάρει από τον Κουκα-Κρητικακο στον Πειραια .
Το 1ο 10μερο που το είχα παρατηρησα ότι η πισω γωνίτσα το προφυλακτήρα πεταγόταν πολύ λίγο, είπα οτι κάποιος με ακούμπησε και έτσι το είχα αφήσει μέχρι πρόσφατα, αφού μερικές φορές δεν εξείχε καν από το φτερό .
Στο γύρνα από Λουτράκι και με 200-210 η γωνίτσα αυτη μάλλον είχε πεταχτεί λίγο παραπάνω και με τον αέρα άνοιξε ο μισός προφυλακτήρας. ( ευτυχώς που δεν έφυγε ολόκληρος στο πίσω bmw......)
Πρωί πρωι πάω στην εν λογω αντιπροσωπεία για αλλαγή βάσεων, και την ώρα του ξηλώματος του προφυλακτήρα η <<σπασμένη>> είχε τα σπασμένα δοντακια της ακόμα πάνω της με αυτή τη μαύρη κολλητική τσίχλα.
Στο αυτοκίνητο δεν είχε ξαναμπεί χέρι, πράγμα το οποίο σημαίνει αυτή η τσαπατσουλιά είχε γίνει στην παράδοση/αγορά από τους ίδιους και ο πιο παλιός μάστορας με ρώτησε και με υφάκι και καλά που το είχα πάει και έκανα τέτοια τσαπατσουλιά, αλλά πήρε τις απαντήσεις του....

Δεν προχώρησα σε παραπάνω γκρίνιες, αφού δεν θα μπορούσα να αποδείξω και κάτι.
Το θέμα είναι, ότι για 2 βασούλες 20€ θα μπορούσε να είχε γίνει σοβαρότατο ατύχημα.
Αν εξαιρέσω αυτό το γεγονός , μέχρι τώρα από τα παιδιά που δουλεύουν τα αυτοκίνητα έχω την καλύτερη αντιμετώπιση, ευγένεια, εξηγούν ότι τους ρωτας, αν δεν ξέρουν παραδέχοντε πως δεν ξέρουν, και κάνουν και κάτι παραπάνω από αυτά που αναγράφοντε στην απόδειξη υπηρεσιών.
antonis8190 - Σαβ 11 Σεπ 2010, 17:55:52
Θέμα δημοσίευσης: Peugeot Παπαδάκης
γεια σας παίδες
μήπως έχει κανείς εμπειρίες από το εξουσιοδοτημένο συνεργείο Παπαδάκης στην Μ.Παρλαμά στο Ηράκλειο Κρήτης??
Ενα service θέλω να κάνω και θέλω να δω αν είναι αξιόπιστος.
Αν όχι έχετε κανένα άλλο συνεργείο να μου προτείνετε?
king207cc - Πεμ 07 Οκτ 2010, 23:36:18
Θέμα δημοσίευσης:
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/10/peugeot.html#more Shocked
franch_power - Παρ 08 Οκτ 2010, 00:13:13
Θέμα δημοσίευσης:
king207cc έγραψε:
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/10/peugeot.html#more Shocked
πως να μην αλλάξει αυτοκίνητο ο άνθρωπος με το συμπέρασμα που του είπαν τα αστέρια της πεζό συν την ταλαιπορία που πέρασε! Shocked μα είναι δυνατόν παρά λίγο να αλλάξουν ολόκληρη μηχανή 4.500! με τα λεφτά τον άλλον παίζουν ήθελα να ήξερα! Τι να πεις! Confused
Vini - Παρ 08 Οκτ 2010, 07:48:08
Θέμα δημοσίευσης:
Όταν ξεκινήσουν τέτοιες ιστορίες δεν το ψάχνεις και πολύ.
Απλά μπαίνεις στη διαδικασία να το πουλήσεις ή να το αποσύρεις προς καταστροφή.
Άκρη δεν βρίσκεις με συνεργεία και όλους αυτούς...
SnakeMJK - Παρ 08 Οκτ 2010, 07:55:35
Θέμα δημοσίευσης:
καλά μην πιστεύετε κ ότι γράφεται στο τρομακτικό...
μεγαλύτερη μούφα στην ελληνική μπλογκόσφαιρα δεν υπάρχει...
franch_power - Παρ 08 Οκτ 2010, 15:22:44
Θέμα δημοσίευσης:
SnakeMJK έγραψε:
καλά μην πιστεύετε κ ότι γράφεται στο τρομακτικό...
μεγαλύτερη μούφα στην ελληνική μπλογκόσφαιρα δεν υπάρχει...
καλά γενικότερα από ελλάδα μην τα αποκλείεται και όλα! Smile
pf207 - Κυρ 21 Νοέ 2010, 16:27:28
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα..σκέφτομαι για service 3τιας (46.000 km) να το παω στον Αγ.Δημήτριο ΑΦΟΙ ΚΑΛΛΙΑΝΤΑΣΗ Ε.Π.Ε...εχει κάποιος αποψη?Ευχαριστώ
Bill207 - Τετ 24 Νοέ 2010, 14:12:49
Θέμα δημοσίευσης:
υπάρχει κάποιο καλό συνεργείο στα β.προαστεια ή κάπου σχετικά κοντά;
ρωτάω γιατί μόλις τελείωσε η εγγύηση και σε εξουσιοδοτημενο δεν θέλω να το ξαναπάω γιατί στα περισσότερα δεν στο προσέχουν το αμάξι και σου πιάνουν και τον κ#λο.
αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης κτλ, στείλτε μου ένα πμ
θα με βοηθούσατε πολύ γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και οι τιμές στα ύψη...
franch_power - Δευ 27 Δεκ 2010, 10:44:06
Θέμα δημοσίευσης:
καλημερα παιδια!!!! η γυναικα μου εχει ενα 207 1.4 sport pack με τα 94hp με ετος κατασκευης το 2007! περυσι τετοιο καιρο το αμαξι εχασε λαδια και εκαψε φλατζα κεφαλης (εφοσον ολα τα σερβις εχουν γινει στην τοπικη αντιπροσωπια) και φτανουμε στο σημερα πριν λιγες μερες το πηγαμε για ενα τυπικο ελενχο(διοτι θα περνουσε κτεο) οπου δεν δεχτηκαν να τον κανουν διοτι ειπαν χαρακτηριστικα οτι το αμαξι ειναι μια χαρα!!!!! το αμαξι περναει κτεο με ενα συμπερασμα απο τους ανθρωπους που το περασαν οτι το αμαξι χανει λαδια και παει για φλατζα,στα καπακια παμε στον ιδιοκτητη της συγκεκριμενεις αντιπροσωπιας οπου δεν ειχε που να κρυφτει, οταν πηγαμε το κοιταξαν κατι πεδαρελια οπου ουτε καν μηχανικη δεν ηταν και ειπαν '' δεν ειναι τιποτα υπολοιματα λαδιου ειναι απο την προηγουμενη φορα που αλλαξαν την φλατζα το καθαρησαμε και φερτω σε μια βδομαδα παλι να το δουμε! Confused εγω παλι την επομενη μερα το παω στην λιον και διαπυστοσαν οτι το αμαξι παει για φλατζα και οτι οντως χανει λαδια αλλα για καλη μας τυχει το τιμολογιο απο την προηγουμενη αλλαγη φλατζας ελληγε σε 5 ημερες οποτε θα την αλλαξουν δωρεαν λογο εγγυησης του ανταλλακτικου! αυτο που θελω να τονισω με τα παραπανω που σας ειπα ειναι οτι ο τοπικος αντιπροσωπος ειναι πολυ λαμογιο γιατι γνωριζε οτι θα καψει φλατζα και δεν ελεγε τιποτα για να περασει η προθεσμια εγγυησης του ανταλακτικου και να ξανα πληρωσω τα κερατιατικα των 500 ευρω αλλα πηρε τα αρχ.......ια μου και επειδη εγω δεν θελω να ειμαι το κοροιδο του καθε χχχχχχ αντιπροσωπου το θεμα πηγε και στα ποιο πανω πατωματα της λιον και του ευχομαι περαστικα!!!!! Cool ( και μην ξεχασω ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια της λιον για την αμεση εξυπηρετηση απο προισταμενους και μηχανικους) Smile
silva - Παρ 18 Μάρ 2011, 06:59:34
Θέμα δημοσίευσης:
Bill207 έγραψε:
υπάρχει κάποιο καλό συνεργείο στα β.προαστεια ή κάπου σχετικά κοντά;
ρωτάω γιατί μόλις τελείωσε η εγγύηση και σε εξουσιοδοτημενο δεν θέλω να το ξαναπάω γιατί στα περισσότερα δεν στο προσέχουν το αμάξι και σου πιάνουν και τον κ#λο.
αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης κτλ, στείλτε μου ένα πμ
θα με βοηθούσατε πολύ γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και οι τιμές στα ύψη...

με ενδιαφερει και μενα ενα εξειδικευμενο (οχι εξουσιοδοτημενο) απο Γαλατσι ,Ν.Ιωνια,Μαρουσι αν γνωριζετε για να με βοηθησετε.
ευχαριστω
ydroxoos - Παρ 25 Μάρ 2011, 01:07:25
Θέμα δημοσίευσης:
silva έγραψε:
Bill207 έγραψε:
υπάρχει κάποιο καλό συνεργείο στα β.προαστεια ή κάπου σχετικά κοντά;
ρωτάω γιατί μόλις τελείωσε η εγγύηση και σε εξουσιοδοτημενο δεν θέλω να το ξαναπάω γιατί στα περισσότερα δεν στο προσέχουν το αμάξι και σου πιάνουν και τον κ#λο.
αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης κτλ, στείλτε μου ένα πμ
θα με βοηθούσατε πολύ γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και οι τιμές στα ύψη...

με ενδιαφερει και μενα ενα εξειδικευμενο (οχι εξουσιοδοτημενο) απο Γαλατσι ,Ν.Ιωνια,Μαρουσι αν γνωριζετε για να με βοηθησετε.
ευχαριστω




www.4ty.gr/utf_index.php?p=merchant&id=9531
Στα 5 χρόνια που τους επισκέπτομαι δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, ούτε στην εργασία τους ούτε στη συμπεριφορά τους
papadakn - Τετ 30 Μάρ 2011, 09:46:21
Θέμα δημοσίευσης:
silva έγραψε:
Bill207 έγραψε:
υπάρχει κάποιο καλό συνεργείο στα β.προαστεια ή κάπου σχετικά κοντά;
ρωτάω γιατί μόλις τελείωσε η εγγύηση και σε εξουσιοδοτημενο δεν θέλω να το ξαναπάω γιατί στα περισσότερα δεν στο προσέχουν το αμάξι και σου πιάνουν και τον κ#λο.
αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης κτλ, στείλτε μου ένα πμ
θα με βοηθούσατε πολύ γιατί οι εποχές είναι δύσκολες και οι τιμές στα ύψη...

με ενδιαφερει και μενα ενα εξειδικευμενο (οχι εξουσιοδοτημενο) απο Γαλατσι ,Ν.Ιωνια,Μαρουσι αν γνωριζετε για να με βοηθησετε.
ευχαριστω


Στην αναζήτηση αξιόπιστου συνεργείου για το 207 γιατί πλησιάζει τα 80.000χλμ, στην αντιπροσωπεία που πήγαινα ως τώρα ένιωθα ότι κοιτάζανε μόνο τα απλά και έχουν αρχίσει να μαζεύονται διάφορες βλαβούλες. Βόρεια προάστεια κατα προτίμηση.
Downhill - Δευ 02 Μάϊ 2011, 14:50:46
Θέμα δημοσίευσης:
επειδή εγραψα για δύο συνεργεία σε ξεχωριστό ποστ και σβήστηκε (δεν μου εξηγησε κανείς γιατί), να γράψω εδώ για την πατάτα που μου έκαναν και το όνομα του συνεργείου ή απαγορευεται?
alexandros 207 Rallye - Δευ 02 Μάϊ 2011, 20:50:44
Θέμα δημοσίευσης:
Downhill έγραψε:
επειδή εγραψα για δύο συνεργεία σε ξεχωριστό ποστ και σβήστηκε (δεν μου εξηγησε κανείς γιατί), να γράψω εδώ για την πατάτα που μου έκαναν και το όνομα του συνεργείου ή απαγορευεται?

ανοιξες καινουριο θεμα εννοεις?
αφου εδω ειναι το σωστο μερος για αυτο το θεμα
γι αυτο στο εσβησαν μαλλον

για την πατατα πες
για ονομα...δεν ξερω Embarassed
Downhill - Τρι 03 Μάϊ 2011, 07:36:59
Θέμα δημοσίευσης:
στο Βλάβες το είχα γραψει αλλα οχι στο αντιπρόσωποι...

τεσπα....

συνεργείο στα δυτικά προάστεια (περιστέρι) σε σέρβις των 65000χλμ αλλαξε ιμάντα χρονισμού και όχι μονο χρόνισε λάθος αλλα 7000χλμ αργότερα που πήγα για λάδια σε άλλο συνεργείο μου βρήκανε οτι ο ολοκαίνουργιος ιμάντας είχε κοπεί...

για το αν μπορώ να γράψω το όνομα ας ενημερώσει κάποιος γιατί οκ, πλάκα εχει να παίρνεις τα λεφτά του κόσμου αλλα καλό ειναι και οι @@κίες να πληρώνονται...
El_Griego - Τρι 27 Σεπ 2011, 10:46:18
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα παιδιά!
Πρόσφατα μετακόμισα προς Αγ.Παρασκευή και ψαχνω κάποιο καλό συνεργείο.
Τα 3 που έχω δει εδώ μεσα να παίζουν είναι:
http://www.autovag.gr/ στην Ηρακλείτου (μη εξουσιοδοτημένο)
http://www.minimoke.gr/ Μεσογείων (εξουσιοδοτημένο)
http://www.automotivo.gr/ Καστοριάς (εξουσιοδοτημένο)

Το επόμενο σερβις είναι το "μικρό" αλλά θέλω να αναπτύξω σχέση με κάποιον ώστε και σε μεγάλο σερβις και σε εκτακτες επισκέψεις/ελεγχους να μην φοβάμαι να το αφήνω και να πηγαίνω στο γραφείο ήσυχος ότι η δουλειά θα γίνει και θα γίνει καλά.

Έχουμε κάποια πρόταση/εμπειρία από τους παραπάνω;
Όλα μου επιτρέπουν να παω λάδια/βαλβολίνες δικά μου. Υπάρχει λόγος να μην εμπιστευτώ ότι θα μου τα βάλουν;
Τιμές για το μικρό σερβις και γενικο ελεγχο, νομιζω λογικές (20-40ευρω, με τα υγρα δικά μου).

Ευχαριστώ!
Gotcha - Τρι 27 Σεπ 2011, 10:58:06
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω το δικο μου το παω μινιμοκε. μαλ***α στο αμαξι μου δεν εχουν κανει, τουλαχιστον στα βασικα ξερουν τι κανουν και μπορω να συνενοηθω. Απο τιμες (οπως και ολα τα εξουσιοδοτημενα αλλωστε) υπολογιζε κανα 45αρι την εργατωρα
xrisa-xs - Τρι 27 Σεπ 2011, 13:56:14
Θέμα δημοσίευσης:
Τις λίγες φορές που χρειάστηκε να πάω σε αντιπροσωπεία για θέματα εγγύησης πήγα στην minimoke γιατί είναι πιο κοντά στο σπίτι μου.
Με εξυπηρέτησαν, αλλά τα service τα έκανα αλλού. Τώρα που τελείωσε η εγγύηση δεν νομίζω να ξαναπάω, πολύ ακριβή για τα γούστα μου.
El_Griego - Τετ 28 Σεπ 2011, 08:55:46
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστω για τα σχολια!

Κι εμενα η minimoke βολευει γιατι μπορω να γυρισω σπιτι με τα ποδια και να μην "χωνω" συναδελφο να με μαζευει για το γραφειο. Εγω δεν εχω εγγυηση βεβαια, οποτε αν υπαρχει κατι καλυτερο, θα το προτιμησω κι ας μην ειναι εξουσιοδοτημενο.

Εσύ Χρύσα που το πας για σερβις (μιας και εισαι και εσυ προς τα πανω αν καταλαβα καλα);
xrisa-xs - Τετ 28 Σεπ 2011, 10:06:51
Θέμα δημοσίευσης:
το 207 μου έχει μόλις 32.000 χλμ οπότε δεν είναι ακόμα η ώρα του για σέρβις και δεν ξέρω ακόμα που θα το πάω

λάδια-φίλτρα κτλ τα αλλάζω μόνη μου (δλδ ο φίλος μου Wink)
borgiane - Πεμ 29 Σεπ 2011, 21:42:25
Θέμα δημοσίευσης:
Αδερφια θελω εναν καλο μηχανικο-συνεργειο στη Θεσσαλονικη να ξερει απο THP!!!!!εχω ποσταρει και σε αλλα θεματα!!!
marios_207_GT - Πεμ 17 Νοέ 2011, 18:38:39
Θέμα δημοσίευσης:
έχει κάποιος εμπειρία απο το συνεργείο Γκάλλο, ψάχνω για το σερβις των 40.000 km αλλα έχω ακούσει οτι βαράει σε τιμές.
john207 - Παρ 09 Δεκ 2011, 19:59:17
Θέμα δημοσίευσης:
Ελπίζω να γράφω στο σωστό post.

Λοιπόν σήμερα αποφάσισα να παω να βάλω ένα συναγερμό.
Αφότου τον εγκαταστήσαμε και όπως έγραφε έπρεπε να πάω να τον
ενεργοποιήσω σε κάποια peugeot.
Έτσι πήγα στην αντιπροσωπεία όπου μου πήραν 23 και κάτι ευρώ για 5 λεπτά
δουλειά. Ο συναγερμός όμως και πάλι δε δούλευε, και ο τεχνικός
με διαβεβαιωσε ότι τον ενεργοποίησε και ότι δεν τον έχουν ρυθμίσει σωστά.

Αφού γύρισα πίσω στο μαγαζί που τον έβαλα και προσπαθούσαν επι ώρα να δουν γιατί δε δουλεύει,
τελικά πήγα σε άλλο μηχανικό (εξουσιοδοτημένο) ο οποίος και μου το
ενεργοποίησε αφού στην αντιπροσωπεία δεν το είχαν ενεργοποιήσει!!!

Που μπορώ να απευθυνθώ για αυτό?
Εντάξει δεν είναι τόσα τα λεφτά αλλά γιατί τα πλήρωσα κερατιάτικα?
Για να μην κάνει ΤΙΠΟΤΑ??
panos 206 - Τετ 25 Ιαν 2012, 20:13:47
Θέμα δημοσίευσης:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!
mrtclub - Πεμ 26 Ιαν 2012, 01:45:56
Θέμα δημοσίευσης:
Για Παυλίδη έχουμε καμία γνώμη?
vaios - Τετ 08 Φεβ 2012, 14:06:01
Θέμα δημοσίευσης:
Καληρπερα παιδια,εχετε καποια προταση για εξειδικευμενο συνεργειο???Αρκετα με τις αντιπροσωποιες..
mrtclub - Τετ 08 Φεβ 2012, 16:57:18
Θέμα δημοσίευσης:
Σε ποια περιοχή μένεις να σου πούμε?
vaios - Πεμ 09 Φεβ 2012, 12:37:27
Θέμα δημοσίευσης:
Στην Καλλιθεα.. και επισης εχει βγει μια προσφορα αλλα στυλ groupon,αλλα prolaveto.com και εχει καποια προσφορα για σερβις peugeot-cintroen..
vaios - Κυρ 12 Φεβ 2012, 22:27:39
Θέμα δημοσίευσης:
Κάποιος?????????
fallen_angel82 - Δευ 20 Φεβ 2012, 00:41:16
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα κι από μένα.
Εγώ έχω ένα 206xs 1,4
Το έχω 6 χρόνια τώρα και από τη στιγμή που
τελείωσε η εγγύηση το πηγαίνω στη Νίκαια
στην ACTION SPORT PEUGEOT. Έμενα Αιγάλεω
και με βόλευε πολύ. Τα παιδιά μου έκαναν πολύ καλή
δουλειά πάντα. Τώρα όμως μένω Μενίδι και μου πέφτει
λίγο μακριά. Έχει κανείς υπόψιν του κάποιο συνεργείο
κοντά? Μενίδι, Φιλαδέλφεια ίσως? Αν δεν έχουμε πάλι στα
παιδιά θα το πάω, αν και θα ταλαιπωρηθώ.
marios_207_GT - Τετ 07 Μάρ 2012, 01:53:58
Θέμα δημοσίευσης:
Αν μιλάς για αντιπροσωπεία εκεί κοντά ειναι η Peugeot Gallo, εγώ είμαι ευχαριστημένος απο το εν λόγο συνεργείο.
fallen_angel82 - Παρ 09 Μάρ 2012, 11:21:54
Θέμα δημοσίευσης:
thanx Μάριε! Χθες την είδα, αλλά το πήγα την προηγούμενη βδομάδα
εδώ στο Μενίδι, στο Autotechnic racing, ο οποίος ασχολείται με
peugeot. Έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.
vagelat - Πεμ 22 Μάρ 2012, 12:01:20
Θέμα δημοσίευσης:
Και γω θα ήθελα καμμια πρόταση για ένα συνεργείο (όχι αντιπροσωπείας...).
Εχω ένα 106 Rallye 8V και το πηγαινα χρόνια Σητν Μαραθώνος.
Ημουνα πολύ ευχαριστημένος αλλά τώρα τελευταία δεν το προσέχει (κατά την ταπεινή μου άποψη). Εχει μάλλον πολύ κόσμο..
Το αποκορύφωμα ήταν ότι πριν από 2 μήνες άλλαξα ρουλεμαν - δίσκους συμπλέκτη και έκτοτε ο συμπλέκτης μαγκώνει.
Τέλος πάντων... τελευταία καίει και λαδάκι!
Αν υπάρχει καμμια πρόταση! Μένω Χολαργό! Ας στείλει και ΠΜ όποιος έχει άποψη...
Ευχαριστώ
Αρης
MrIDO - Κυρ 25 Μάρ 2012, 19:56:49
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα παιδιά.Εχω το 308 και θα ήθελα την συμβουλή σας.Κανενα καλό συνεργείο στην Μεταμόρφωση ή στις γύρω περιοχές παίζει;Γιατί οι εξουσιοδοτημένοι είναι πανάκριβοι και δεν μας περισσευουν φράγκα τέτοια εποχή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
nick_ls - Παρ 20 Ιούλ 2012, 10:14:44
Θέμα δημοσίευσης:
panos 206 έγραψε:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!


Συγγνώμη, δεν είμαι και πολύ τακτικός αναγνώστης..Τώρα είδα την ερώτηση σου..Εγώ είχα κάνει και την αρχική ερώτηση γιατί είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει.

Είχα πάει 3-4 φορές στο συγκεκριμένο συνεργείο..για μικρό σέρβις, μεγάλο σέρβις, συντήρηση a/c..από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά, γρήγορος, σε ενημερώνει πριν προχωρήσει σε οτιδήποτε - καλή επικοινωνία, προβλεπόμενα όλα και δεν έχω δει κάτι άσχημο πάνω στο αυτοκίνητο - βέβαια δεν έχει βγάλει και κάτι περίεργο/δύσκολο ποτέ το αυτοκίνητο, ώστε για παράδειγμα να τεστάρω ιδιαίτερες γνώσεις των μηχανικών του, να πω πχ είχε κάτι και το βρήκε αμέσως χωρίς να αμφισβητώ ότι δε θα ήταν σε θέση να το κάνει φυσικά αν χρειαζόταν.

Παρ' όλα αυτά τον έκοψα, διότι: 1) όταν ήταν ν' αλλάξω ιμάντες μου ζήτησε εξωφρενικά λεφτά (ενδεικτικά είχα ρωτήσει κόστος και χωρίς τρόμπα νερού είμασταν στην 400άρα με πολύυυυ ευκολία), τέλος πάντων δεν είπε συγκεκριμένα, τόσο κοστίζει το ένα τόσο το άλλο και δε συνέχισα την κουβέντα και ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες και όλες μου έλεγαν λιγότερα, 2) όταν μου κόπηκαν-σχίστηκαν τα κουμπάκια (κλασσικά πράγματα) στο κλειδί και του έδειξα ένα imitation και ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (δεν πήγα σαν τσαμπατζής, μαζί με το μεγάλο σέρβις ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι απλά, δεν προσπάθησα να επιβάλλω να μου το φτιάξουν), σχεδόν με έβρισε..με έντονο ύφος μου έλεγε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ που πάτε και αγοράζετε τέτοια πράγματα (για την ιστορία στό ίδιο κλειδί - ebay 8 euro που ορκιζόταν ότι δε γινόταν τίποτα, έγινε πλήρης αντικατάσταση/μεταφορά μηχανισμού στο γνωστό Μαθηματικό της Καλογρέζας), 3) ένα ψαλίδι που σε σέρβις με πληροφόρησαν ότι ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή και που το άλλαξα χωρίς τι και πως (όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας αλλά τι να κάνεις απ' την άλλη), όταν το ζήτησα να το δω πήρα την απάντηση -ε αυτό πετάχτηκε ήδη τι να δεις κατεστραμμένο όλο (με σπασμένο ψαλίδι κάτι δε θα ένιωθα άραγες στο τιμόνι όταν έστριβα??)..Δε λέω ότι με κορόιδεψαν αλλά όταν είσαι καταναλωτής αυτά χτυπάνε άσχημα και δεν αρέσουν και 4) 180 ευρώ μου είχε στοιχήσει: μικρό σέρβις με υγρό τζαμιών, λάδια (65 ευρώ είχε χρεώσει το λάδι με ΦΠΑ - μόνο το λάδι - φίλτρο λαδιου και ροδέλα 10 ευρώ και φίλτρο καμπίνας σύνολο 180) - έχω την απόδειξη την ανεβάζω αν θέλετε..δεν ξέρω εκεί μου φάνηκε τσιμπημένος ακόμα και για επίσημος, διορθώστε με αν τόσα παίρνουν όλες απλώς ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα τόσα λίγα σε ένα σέρβις και μεμονωμένα μου φάνηκαν πολλά.

Αυτά..συγγνώμη για το μεγάλο ποστ απλώς σκέφτηκα να πω την εμπειρία μου
panos 206 - Τρι 11 Σεπ 2012, 17:22:18
Θέμα δημοσίευσης:
nick_ls έγραψε:
panos 206 έγραψε:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!


Συγγνώμη, δεν είμαι και πολύ τακτικός αναγνώστης..Τώρα είδα την ερώτηση σου..Εγώ είχα κάνει και την αρχική ερώτηση γιατί είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει.

Είχα πάει 3-4 φορές στο συγκεκριμένο συνεργείο..για μικρό σέρβις, μεγάλο σέρβις, συντήρηση a/c..από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά, γρήγορος, σε ενημερώνει πριν προχωρήσει σε οτιδήποτε - καλή επικοινωνία, προβλεπόμενα όλα και δεν έχω δει κάτι άσχημο πάνω στο αυτοκίνητο - βέβαια δεν έχει βγάλει και κάτι περίεργο/δύσκολο ποτέ το αυτοκίνητο, ώστε για παράδειγμα να τεστάρω ιδιαίτερες γνώσεις των μηχανικών του, να πω πχ είχε κάτι και το βρήκε αμέσως χωρίς να αμφισβητώ ότι δε θα ήταν σε θέση να το κάνει φυσικά αν χρειαζόταν.

Παρ' όλα αυτά τον έκοψα, διότι: 1) όταν ήταν ν' αλλάξω ιμάντες μου ζήτησε εξωφρενικά λεφτά (ενδεικτικά είχα ρωτήσει κόστος και χωρίς τρόμπα νερού είμασταν στην 400άρα με πολύυυυ ευκολία), τέλος πάντων δεν είπε συγκεκριμένα, τόσο κοστίζει το ένα τόσο το άλλο και δε συνέχισα την κουβέντα και ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες και όλες μου έλεγαν λιγότερα, 2) όταν μου κόπηκαν-σχίστηκαν τα κουμπάκια (κλασσικά πράγματα) στο κλειδί και του έδειξα ένα imitation και ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (δεν πήγα σαν τσαμπατζής, μαζί με το μεγάλο σέρβις ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι απλά, δεν προσπάθησα να επιβάλλω να μου το φτιάξουν), σχεδόν με έβρισε..με έντονο ύφος μου έλεγε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ που πάτε και αγοράζετε τέτοια πράγματα (για την ιστορία στό ίδιο κλειδί - ebay 8 euro που ορκιζόταν ότι δε γινόταν τίποτα, έγινε πλήρης αντικατάσταση/μεταφορά μηχανισμού στο γνωστό Μαθηματικό της Καλογρέζας), 3) ένα ψαλίδι που σε σέρβις με πληροφόρησαν ότι ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή και που το άλλαξα χωρίς τι και πως (όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας αλλά τι να κάνεις απ' την άλλη), όταν το ζήτησα να το δω πήρα την απάντηση -ε αυτό πετάχτηκε ήδη τι να δεις κατεστραμμένο όλο (με σπασμένο ψαλίδι κάτι δε θα ένιωθα άραγες στο τιμόνι όταν έστριβα??)..Δε λέω ότι με κορόιδεψαν αλλά όταν είσαι καταναλωτής αυτά χτυπάνε άσχημα και δεν αρέσουν και 4) 180 ευρώ μου είχε στοιχήσει: μικρό σέρβις με υγρό τζαμιών, λάδια (65 ευρώ είχε χρεώσει το λάδι με ΦΠΑ - μόνο το λάδι - φίλτρο λαδιου και ροδέλα 10 ευρώ και φίλτρο καμπίνας σύνολο 180) - έχω την απόδειξη την ανεβάζω αν θέλετε..δεν ξέρω εκεί μου φάνηκε τσιμπημένος ακόμα και για επίσημος, διορθώστε με αν τόσα παίρνουν όλες απλώς ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα τόσα λίγα σε ένα σέρβις και μεμονωμένα μου φάνηκαν πολλά.

Αυτά..συγγνώμη για το μεγάλο ποστ απλώς σκέφτηκα να πω την εμπειρία μου



Ευχαριστώ για την απάντηση
Μπορώ να επιβεβαιώσω οτι στην εξυπηρέτηση είναι άψογοι και οτιδήποτε επιπλέον χρειάζεται το αμάξι σε ενημερώνουν άμεσα.Και το καλύτερο οτι ερώτηση και να κάνεις ή απο πάνω τους να είσαι συνέχεια δεν σου λέει κανείς τίποτα!
Τέλος Ιουλίου που έκανα μεγάλο service 50κάτι.000 χλμ
Μπουζί-Τακάκια (μπρος πίσω)-λάδια-φίλτρο λαδιού-φίλτρο αέρα-υγρά υαλοκαθαριστήρων...σίγουρα κάτι ξεχνάω, μου κόστισε 450 ευρώ, η κοπελίτσα στο ταμείο με έιδε που μου γύρισε το μάτι και μου έκανε έκπτωση 10%, όχι οτι μειώθηκε πολύ αλλά υπήρχε κατανόηση.
Υποχρεωτικά θα το ξαναπάω γιατι είναι το πιο κοντινό στην δουλειά μου.
panos139 - Κυρ 16 Ιούν 2013, 21:21:27
Θέμα δημοσίευσης:
Κανεις για καποιο καλο συνεργειο στην θεσσαλονικη? καποια γνωμη κατι... το μονο που εχω δει ειναι στο ιπποκρατιο απο κατω ενα peugeot-citroen. αμα μπορειτε καποιος αμμεσα παρακαλω.
mrtclub - Τρι 25 Ιούν 2013, 22:20:34
Θέμα δημοσίευσης:
Με πρόθεση να βοηθήσω όσους μένουν προς Πειραιά μέρια και τριγύρω, υπάρχει ένα πολύ καλό και συνεπέστατο συνεργείο στο Κερατσίνι, στη Λέρου για όσους ξέρουν, μέσα σε στενάκι. Το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο συνεργείο και πραγματικά με έχει βοηθήσει πολύ και με το saxo αλλά και με το 206.
grassogr - Δευ 29 Ιούλ 2013, 10:12:02
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα και από εμένα.

Εδώ και λίγο καιρό έχω ένα 207 1.4 Hdi και ψάχνω κάποιο καλό συνεργείο στον Πειραιά για να το αναλάβει γιατί το πήρα μεταχειρισμένο από εξωτερικό και θέλω να το βάλει σε μια σειρά. Όμως, επειδή είναι πετρέλαιο και στην Αθήνα φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει μεγάλη εμπειρία στο θέμα, θα ήθελα να βρω κάποιον που να έχει ασχοληθεί ξανά με Hdi κινητήρες. Έχετε κάποιον να προτείνετε???
Apostolos-106 rallye - Δευ 29 Ιούλ 2013, 11:55:58
Θέμα δημοσίευσης:
nick_ls έγραψε:
panos 206 έγραψε:
nick_ls έγραψε:
Έχει κανείς εμπειρία απο ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΠΕ στη πεύκη?


Συμφορουμίτες με ενδιαφέρει και εμενα η γνωμη σας, μιας και ειναι κοντα στην δουλεια μου, τι γνωμη εχετε για αυτο το συνεργείο?

Υ.Γ: Μετα το κλεισιμο του Κονδωρ ξεμεινα απο συνεργειο!


Συγγνώμη, δεν είμαι και πολύ τακτικός αναγνώστης..Τώρα είδα την ερώτηση σου..Εγώ είχα κάνει και την αρχική ερώτηση γιατί είναι πολύ κοντά μου και με βολεύει.

Είχα πάει 3-4 φορές στο συγκεκριμένο συνεργείο..για μικρό σέρβις, μεγάλο σέρβις, συντήρηση a/c..από εξυπηρέτηση είναι μια χαρά, γρήγορος, σε ενημερώνει πριν προχωρήσει σε οτιδήποτε - καλή επικοινωνία, προβλεπόμενα όλα και δεν έχω δει κάτι άσχημο πάνω στο αυτοκίνητο - βέβαια δεν έχει βγάλει και κάτι περίεργο/δύσκολο ποτέ το αυτοκίνητο, ώστε για παράδειγμα να τεστάρω ιδιαίτερες γνώσεις των μηχανικών του, να πω πχ είχε κάτι και το βρήκε αμέσως χωρίς να αμφισβητώ ότι δε θα ήταν σε θέση να το κάνει φυσικά αν χρειαζόταν.

Παρ' όλα αυτά τον έκοψα, διότι: 1) όταν ήταν ν' αλλάξω ιμάντες μου ζήτησε εξωφρενικά λεφτά (ενδεικτικά είχα ρωτήσει κόστος και χωρίς τρόμπα νερού είμασταν στην 400άρα με πολύυυυ ευκολία), τέλος πάντων δεν είπε συγκεκριμένα, τόσο κοστίζει το ένα τόσο το άλλο και δε συνέχισα την κουβέντα και ξεκίνησα να παίρνω τηλέφωνα σε αντιπροσωπείες και όλες μου έλεγαν λιγότερα, 2) όταν μου κόπηκαν-σχίστηκαν τα κουμπάκια (κλασσικά πράγματα) στο κλειδί και του έδειξα ένα imitation και ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι (δεν πήγα σαν τσαμπατζής, μαζί με το μεγάλο σέρβις ρώτησα αν μπορεί να γίνει κάτι απλά, δεν προσπάθησα να επιβάλλω να μου το φτιάξουν), σχεδόν με έβρισε..με έντονο ύφος μου έλεγε ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ που πάτε και αγοράζετε τέτοια πράγματα (για την ιστορία στό ίδιο κλειδί - ebay 8 euro που ορκιζόταν ότι δε γινόταν τίποτα, έγινε πλήρης αντικατάσταση/μεταφορά μηχανισμού στο γνωστό Μαθηματικό της Καλογρέζας), 3) ένα ψαλίδι που σε σέρβις με πληροφόρησαν ότι ήθελε οπωσδήποτε αλλαγή και που το άλλαξα χωρίς τι και πως (όλοι έχουμε τις κακές στιγμές μας αλλά τι να κάνεις απ' την άλλη), όταν το ζήτησα να το δω πήρα την απάντηση -ε αυτό πετάχτηκε ήδη τι να δεις κατεστραμμένο όλο (με σπασμένο ψαλίδι κάτι δε θα ένιωθα άραγες στο τιμόνι όταν έστριβα??)..Δε λέω ότι με κορόιδεψαν αλλά όταν είσαι καταναλωτής αυτά χτυπάνε άσχημα και δεν αρέσουν και 4) 180 ευρώ μου είχε στοιχήσει: μικρό σέρβις με υγρό τζαμιών, λάδια (65 ευρώ είχε χρεώσει το λάδι με ΦΠΑ - μόνο το λάδι - φίλτρο λαδιου και ροδέλα 10 ευρώ και φίλτρο καμπίνας σύνολο 180) - έχω την απόδειξη την ανεβάζω αν θέλετε..δεν ξέρω εκεί μου φάνηκε τσιμπημένος ακόμα και για επίσημος, διορθώστε με αν τόσα παίρνουν όλες απλώς ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα τόσα λίγα σε ένα σέρβις και μεμονωμένα μου φάνηκαν πολλά.

Αυτά..συγγνώμη για το μεγάλο ποστ απλώς σκέφτηκα να πω την εμπειρία μου


Καλησπερα φιλε, Αυτο που λες για τα λαδια που στα χρεωσε 65 ευρω μου φανηκαν πολλα. Τι λαδι ηταν αυτο ? 10w-60?
Τεσπα απλα νμζω οτι σ πηρε πολλα για τα λαδια.
Γενικα βρισκεις λαδια καλα κ πολυ ποιο φτηνα απ αυτα που σου χρεωσε...
Rallyes - Τετ 30 Απρ 2014, 10:37:55
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτό που έχω να πω και γω ως νέο μελος πεζό και κάνοντας προσφατα το 1ο σέρβις, ειναι να μεινεται μακρια απο το εξουσιοδοτημενο καταστημα-σέρβις
ΑΦΟΙ ΚΑΛΛΙΑΝΤΑΣΗ στη Βουλιαγμένη...
απαράδεκτοι σε ολα...άλλα χρεώνουν χωρις να τα εχουν κανει...στη λενε αμα πλησιαζεις προς τα κει....και το χειροτερο? πανε να κανουν διαγνωστικο ελεγχο τους κολαει το συστημα και δεν μπορουν να κανουν κατι για μια ολοκληρη μερα και μενεις χωρις αμαξι για μια μερα...εναν ελεγχο τον οποιον τον πληρωνεις κιολας!!!
εγω δεν ξαναπαταω εκει παντως....
ελπιζω να σωσω μερικους απο ταλαιπωριες...!!! τωρα αν αυτα δεν σας πειραζουν τοσο αν και νομιζω σε ολα τα εξουσιοδοτημενα πανω κατω ετσι ειναι....υπομονη να τελειωσει η εγγυηση, τι να πω...
taskom - Τετ 30 Απρ 2014, 18:23:17
Θέμα δημοσίευσης:
καλησπερα απο μενα .

Καποιο καλο εξουσιοδοτημενο περιοχη περιστερι αιγαλεω
τωρα που η λιον εκλεισε!!!!!

εχουμε να προτινουμε??

Ευχαριστω....
SnakeMJK - Τετ 30 Απρ 2014, 19:41:02
Θέμα δημοσίευσης:
taskom έγραψε:
καλησπερα απο μενα .

Καποιο καλο εξουσιοδοτημενο περιοχη περιστερι αιγαλεω
τωρα που η λιον εκλεισε!!!!!

εχουμε να προτινουμε??

Ευχαριστω....


Εγώ τα πρώτα μου τα είχα κάνει στην Oscar, πίσω από ΚΤΕΛ Κηφισού κάπου ήταν... Ευχαριστημένος είχα μείνει γενικότερα. Δεν ξέρω αν με τα νέα δεδομένα είναι ακόμα εξουσιοδοτημένοι.
Bill207 - Παρ 02 Μάϊ 2014, 17:34:57
Θέμα δημοσίευσης:
μια φίλη θέλει να αλλάξει ιμάντα εκκεντροφόρου (Peugeot 206, του 2006 νομίζω 1,400) και πήρα να ρωτήσω σε γνωστό (εξουσιοδοτημένο) συνεργείο των Β. Προαστείων για κόστος εργασίας & ανταλλακτικά

μαζί με κάτι ψιψιψονια κτλ (που πρέπει να αλλαχτούν και αυτά είπε) πάει μαζί με εργασία στα 415€ (γνήσια ανταλλακτικά)

μου είπε ότι μπορούμε να βάλουμε και ιμιτασιόν με λιγότερο κόστος φυσικά

και ερωτώ τους κατόχους 206 αν είναι καλή η τιμή ή να της πω να ψάξει και αλλού.
Manos206 - Παρ 02 Μάϊ 2014, 18:17:54
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω πριν 2 χρονια τον αλλαξα στην αντιπροσωπεια με 170-200 ευρω αν θυμαμαι καλα. (παραπανω με τπτ)
alfasud - Παρ 02 Μάϊ 2014, 20:33:44
Θέμα δημοσίευσης:
415 ευρώ για αλλαγή ιμάντα Εκκεντροφόρων είναι τιμή εξωφρενική ακόμη και για εποχή προ-κρίσης! Υπολόγισε γύρω στα 120 ευρώ ( πάνω κάτω) το σετ χρονισμού, αντε συν 50 ευρώ η αντλία νερού, μπορεί να λέω και πολλά...
Εργασία να πούμε αλλα 100 ( που και αυτά πολλά είναι...)
Εκτός και τα... κοκοψίνια που πρέπει επίσης να αλλαχτουν, κρύβουν κάποια σοβαρότερη επισκευη...
Stevon - Παρ 02 Μάϊ 2014, 20:36:22
Θέμα δημοσίευσης:
Πάρε τιμή και από αλλού Wink

Με μόνη επιφύλαξη όπως λέει και ο
alfasud έγραψε:
Εκτός και τα... κοκοψίνια που πρέπει επίσης να αλλαχτουν, κρύβουν κάποια σοβαρότερη επισκευη...

Bill207 - Σαβ 03 Μάϊ 2014, 14:26:08
Θέμα δημοσίευσης:
το αμάξι δεν το έχουν δει από κοντά ακόμα.
εγώ πήρα τηλ για να ρωτήσω πάνω-κάτω μια τιμή για "ιμάντα εκκεντροφόρου" όπως τους είπα.
και μου είπε 2-3 πραγματάκια που αλλάζουν μαζί με τον ιμάντα (έτσι είπε) και η τιμή φτάνει στα 415...
θα της πω να κοιτάξει και αλλού
Alexandros GT - Τρι 13 Μάϊ 2014, 01:16:14
Θέμα δημοσίευσης:
Παιδιά για το Mr France έχει ακούσει κανέις τπτ ή να έχει πάει?????
Εχει συνεργεία στη Συγγρού, Καμίνια και Καστέλα.......
Vini - Σαβ 31 Μάϊ 2014, 20:37:39
Θέμα δημοσίευσης:
Έχει πάρει κανείς πρέφα κατάλογο των εξουσιοδοτημένων συνεργείων μετά το καθεστώς του ΣΥΓΓΕΛΙΔΗ;;
Vini - Τρι 10 Ιούν 2014, 11:09:44
Θέμα δημοσίευσης:
Μόλις έμαθα τα κακά μαντάτα...

Μαρούσι/Χαλάνδρι ένα συνεργείο... Auto Motivo.

Ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ τέλος... ξέμεινα από συνεργείο. Κρίμα. Crying or Very sad
Bill207 - Τρι 10 Ιούν 2014, 12:15:29
Θέμα δημοσίευσης:
όντως έκλεισε ο Αρβανίτης;

έκλεισε σαν μαγαζί; ή απλά διέκοψε την συνεργασία του με Peugeot;
Vini - Τρι 10 Ιούν 2014, 17:19:29
Θέμα δημοσίευσης:
Έχασε την εξουσιοδότηση. Επιβεβαιωμένο από τηλέφωνο που έκανα στο ΣΥΓΓΕΛΙΔΗ. Πολλοί στην ΑΤΤΙΚΗ έχασαν την εξουσιοδότηση. Το δίκτυο μειώθηκε πολύ.

Λογικά ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ θα είναι ακόμα ανοικτός και μάλλον θα πάρει κάποια άλλη αντιπροσωπεία, εκτός αν συνεχίσει ως εξειδικευμένο συνεργείο Peugeot.
Vini - Τρι 10 Ιούν 2014, 17:22:56
Θέμα δημοσίευσης:
Τελικά ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ενημέρωσε και το site του:
Παράθεση:
"Ιστορική Αναδρομή

Η ίδρυση της εταιρείας μας, χρονολογείται στο μακρυνό 1985.Τότε στο Μαρούσι σε ένα χώρο 150 τ.μ. ξεκίνησε την λειτουργία του το συνεργείο αυτοκινήτων.Η εξέλιξη της εταιρείας ανοδική σταθερά, μας οδήγησε το 1995 να μεταφέρουμε και να επεκείνουμε την έδρα μας στην Πεύκη σε κτίριο 1000 τ.μ., ώστε να μπορούμε να εξυπηρετήσουμε τις ανάγκες των πελατών μας.

Από το 2006 έως και το 2013 ανήκαμε στο δίκτυο των επίσημων επισκευαστών Peugeot.

Στο εξειδικευμένο μας συνεργείο Peugeot, διαθέτουμε όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό και την τεχνογνωσία που απαιτείται για να δώσουμε λύση σε μικρά ή μεγάλα προβλήματα που αντιμετωπίζετε με το Peugeot σας ή να εκτελέσουμε τα προβλεπόμενα service Peugeot."

http://www.peugeot-arvanitis.gr/our-company.html
peugeot207cc - Δευ 21 Ιούλ 2014, 13:08:15
Θέμα δημοσίευσης:
Ποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο προτείνετε στην Αθήνα;
peugeot207cc - Πεμ 21 Αύγ 2014, 10:58:42
Θέμα δημοσίευσης:
peugeot207cc έγραψε:
Ποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο προτείνετε στην Αθήνα;


Να ξαναθέσω την ερώτηση; Από ποιο επίσημο συνεργείο είστε ευχαριστημένοι; Πρέπει να πάω άμεσα.
kourlis - Πεμ 21 Αύγ 2014, 12:23:05
Θέμα δημοσίευσης:
Αν και δεν είμαι των εξουσιοδοτημένων αν πήγαινα θα προτιμούσα τον Γκάλλο μιας και μια δυο φορές που χρειάστηκα κάτι με εξυπηρέτησε άψογα!
puglover - Τετ 22 Οκτ 2014, 14:51:29
Θέμα δημοσίευσης:
http://www.services.peugeot.gr/service-go/

γενικο σερβις με αλλαγη μπουζι και update αν χρειαζεται, για αυτοκινητα 5+ ετων.Καλη τιμη για αντιπροσωπεια.
Andreasf1 - Τετ 22 Οκτ 2014, 15:25:07
Θέμα δημοσίευσης:
Για τους πατρινούς και τις τριγύρω περιοχές να έχετε υποψην σας και τον Γιαννάτο στην Πάτρα. Είναι εξουσιοδοτημένο της citroen αλλά ως γνωστόν ίδια μοτέρ έχουμε οποτε μπορεί να κανει εργασίες και για μας.
Αρκετά καλες τιμες (σε θέμα εργασίας- ανταλλακτικών δεν ξέρω γιατί τα πήγα ολά εγω), τέρμα εξυπηρετικοι και προπάντων προσεκτικοί και καλοί στην δουλεία τους.

Προ ολίγων ημερών άλλαξαν βολάν-δισκο-πλατο-ρουλεμάν , τσιμουχα στοφαλου και πριζντερεκ σε πολύ καλη τιμή η εργασία τους. Που έφαγε μια μέρα ολόκληρη για να μπορέσει να βγει το καβούκι του σασμαν. Έμεινα αρκετά ευχαριστημένος.

Γενικά να τον έχετε υπόψιν, δεν θα σας απογοητεύσει! :Ρ

Ολά αυτά χωρίς να θέλω να κάνω κανενός είδους διαφήμισης, δεν έχω κανένα λόγο.
taskom - Τετ 29 Οκτ 2014, 19:59:21
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Μόλις έμαθα τα κακά μαντάτα...

Μαρούσι/Χαλάνδρι ένα συνεργείο... Auto Motivo.

Ο ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ τέλος... ξέμεινα από συνεργείο. Κρίμα. Crying or Very sad


Οντος το 90% εχασαν την εξουσιοδοτηση.
Παρακαλατε μην βγαλετε κανα προβλημα.
Εχω εχω ενα προβλημα εδω και μερικες μερες και με παιζουν μπαλακι αυτος που το πηρα στην νεα αντιπροσωπεια και η νεα αντιπροσωπεια με στελνει στη λιον ελλας ..
Ελπιζω σε μερικες μερες να βρω ακρη!!!
Vini - Παρ 31 Οκτ 2014, 10:49:10
Θέμα δημοσίευσης:
Εγώ συνεχίζω πιστός στον ΑΡΒΑΝΙΤΗ. Επίσης συνεχίζουν και εκείνοι κανονικά να λειτουργούν το συνεργείο όπως και πριν. Έριξαν και λίγο τις τιμές, μια χαρά.

Έκλεισε και η εμπορία του ΡΟΔΙΤΗ; Την έχασαν την εξουσιοδότηση...
Από εκεί είχα πάρει το 207...
driver7 - Παρ 31 Οκτ 2014, 17:40:20
Θέμα δημοσίευσης:
Νομίζω πως ναι, αλά τα συνεργεία λειτουργούν...
bagos - Σαβ 01 Νοέ 2014, 19:16:34
Θέμα δημοσίευσης:
Καλα,παρακαλατε μη σας τυχει...καποιος το πηγε στην αντιπροσωπια για ενα λαμπακι τσεκ.κ αυτοι οι γατοι,για να δουν τι εχει,το πλακωσαν στα γκαζια κ εσπασε.το παιδι εχει μπλεξει κ δε βγαζει ακρη.καποια στιγμη θαρθει χαλκιδα να φτιαχτει με το καλο...
207_maniac - Πεμ 19 Φεβ 2015, 01:16:51
Θέμα δημοσίευσης:
Θελω να κανω service στο rallye κ μπαινοντας στο site της peugeot ειδα οτι ο "Ευαγγελου" που ηταν επισημος αντιπροσωπος την λαρισας, δεν ειναι πλεον.!
Αντι για αυτον, σαν επισημος αναφερεται καποιος Λαμπρουλης! Και ρωτω: να κανω το service σε αυτον τον Λαμπρουλη?Ειναι αξιοπιστος ? Ή να προτιμισω τον Ευαγγελου? Exclamation Exclamation
TopGear - Δευ 27 Απρ 2015, 01:13:12
Θέμα δημοσίευσης:
Πριν λίγο καιρό είχα ένα τροχαίο. Όχι καμιά τρομερή ζημιά, αλλά θέλει κάπως δουλίτσα.

Η άλλη πλευρά έκανε αποδοχή ευθύνης, συνεπώς μπορώ να το πάω σε συνεργαζόμενο της ασφαλιστικής μου χωρίς να πληρώσω. Ένα από αυτά είναι η Dynamotors στο Ελληνικό. Παλιά ήταν Peugeot, αλλά τώρα δεν τη βλέπω. Ξέρουμε τίποτα; Να τους προτιμήσω λόγω "προϊστορίας" ότι θα ξέρουν λογικά τα Peugeot ή να πάω αλλού πχ στο κεντρικό τους; Αν δεν έχουν κανά θέμα τίποτα ψαλίδια, ημιαξόνια (γιατί με τράκαραν ελαφρά στο φτερό, ωστόσο φαίνεται ότι έχει χάσει ευθυγράμμιση έστω από αυτό το λίγο).
vansak - Δευ 27 Απρ 2015, 20:52:48
Θέμα δημοσίευσης:
207_maniac έγραψε:
Θελω να κανω service στο rallye κ μπαινοντας στο site της peugeot ειδα οτι ο "Ευαγγελου" που ηταν επισημος αντιπροσωπος την λαρισας, δεν ειναι πλεον.!
Αντι για αυτον, σαν επισημος αναφερεται καποιος Λαμπρουλης! Και ρωτω: να κανω το service σε αυτον τον Λαμπρουλη?Ειναι αξιοπιστος ? Ή να προτιμισω τον Ευαγγελου? :!: :!:


...πήγα Ευαγγέλου 2 φορές. Δεν ξαναπάω. Λάρισα υπάρχουν πολλά συνεργεία και καλά.Ακόμα και συνεργείο με μηχανικούς που εργαζόνταν παλιά στο δίκτυο και έχουν και ίδιο όχημα με το δικό σου. Εγώ πλέον πάω Πατσέα στο Βόλο.
peugeot207cc - Τρι 28 Απρ 2015, 08:04:43
Θέμα δημοσίευσης:
vansak έγραψε:

...πήγα Ευαγγέλου 2 φορές. Δεν ξαναπάω.


Έχω πάει και εγώ 2 φορές αλλά δεν είχα πρόβλημα. Τι πρόβλημα υπάρχει με αυτούς;
vansak - Τρι 28 Απρ 2015, 09:34:44
Θέμα δημοσίευσης:
peugeot207cc έγραψε:
vansak έγραψε:

...πήγα Ευαγγέλου 2 φορές. Δεν ξαναπάω.


Έχω πάει και εγώ 2 φορές αλλά δεν είχα πρόβλημα. Τι πρόβλημα υπάρχει με αυτούς;


...κανένα, απλά υπάρχουν και πιό "διαβασμένοι" Wink
airfrance - Τρι 21 Ιούλ 2015, 03:17:01
Θέμα δημοσίευσης: pavlidis competition
Θα ήθελα να πω δυο λόγια για δύο ανθρώπους που τελευταία με βοήθησαν να βρω λύση στο πρόβλημα που είχα με το αυτοκίνητο μου και επιτέλους να μπορώ να το ευχαριστηθώ.

Αγόρασα το 207 πριν δυο μήνες αφού πρώτα το «έλεγξα» σε γνωστό συνεργείο (όνομα στο χώρο τον γαλλικών αυτοκινήτων) και διαβεβαιώθηκα ότι όλα είναι μια χαρά με την μηχανή του αυτοκινήτου. Βέβαια, αμέσως ξεκίνησαν τα προβλήματα με την μηχανή του αυτοκινήτου, έτσι πήγα και ξανα πήγα στο παραπάνω συνεργείο δίνοντας αρκετές εκατοντάδες euro χωρίς όμως να λυθεί το πρόβλημα μου.
Έτσι ένας φίλος από το forum, που δεν θα αναφέρω το όνομα του γιατί δεν ξέρω αν θα το ήθελε, με πήγε στο συνεργείο Παβλίδης competition στην Αργυρούπολη, εκεί συνάντησα τον Θανάση Παβλίδη και τον Γιάννη Παπαιωάννου δύο ανθρώπους με γνώση στο αντικείμενο άλλα και θέληση να βοηθήσουν τον πελάτη τους να βρει λύση στο πρόβλημα του χωρίς να τον «γδάρουν».

Εύχομαι να συνεχιστεί η συνεργασία μας, με τον ίδιο τρόπο που ξεκίνησε, στην συντήρηση και την όποια βελτίωση του αυτοκινήτου μου στο μέλλον και το προτείνω ανεπιφύλακτα σαν συνεργείο στους κατόχους γαλλικών αυτοκινήτων.
puglover - Τρι 21 Ιούλ 2015, 09:07:37
Θέμα δημοσίευσης:
πες μας ποιο ηταν και το προβλημα σε εμας που ψαχνουμε να βαλουμε στο κεφαλι μας εναν γαλλικο μπελα. Smile Δυστηχως στον THP δεν μπορεις να διαπιστωσεις την κατασταση της υγειας του αν δε λυσεις τουλαχιστον το ψευτοκαπακο.. Crying or Very sad
airfrance - Τρι 21 Ιούλ 2015, 13:41:29
Θέμα δημοσίευσης:
puglover έγραψε:
πες μας ποιο ηταν και το προβλημα σε εμας που ψαχνουμε να βαλουμε στο κεφαλι μας εναν γαλλικο μπελα. Smile Δυστηχως στον THP δεν μπορεις να διαπιστωσεις την κατασταση της υγειας του αν δε λυσεις τουλαχιστον το ψευτοκαπακο.. Crying or Very sad



Να λύσεις το ψευτοκάπακο φίλε αν πιστεύεις οτι χρειάζεται.
Το πρόβλημα ηταν οτι ξαφνικά σταμάτησε να τουρμπίζει και σκορτσάριζε με δευτέρα ή τρίτη σε χαμηλές στροφές. Αλλάχτηκαν αρκετά πράγματα ο Γιάννης και ο Θανάσης έκαναν τράμπα διάφορα ανταλλακτικά για να διαπιστώσουν ποιό ακριβώς ήταν το πρόβλημα (πολύ σημαντικό να έχουν αυτή την ευχέρεια οι μηχανικοί σου, γιατι γλυτώνεις απο φοβερά έξοδα) και τελικά μαζί με ένα update απο την peugeot λύθηκε το θέμα.
Gotcha - Τρι 21 Ιούλ 2015, 15:02:59
Θέμα δημοσίευσης:
Και παλι παιζει η ερωτηση. Τι εφταιγε τελικα ?
airfrance - Τρι 21 Ιούλ 2015, 15:43:59
Θέμα δημοσίευσης:
Gotcha έγραψε:
Και παλι παιζει η ερωτηση. Τι εφταιγε τελικα ?



Επειδή οι γενικές γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν να κάνω περισσότερο ειδική ανάλυση αν ο Γιάννης έχει τη διάθεση και τον χρόνο να γράψει κάτι παραπάνω για την βλάβη και να σας διαφωτίσει είναι ο κατάλληλος.
Giannis307 - Τρι 21 Ιούλ 2015, 16:08:58
Θέμα δημοσίευσης:
Aφ ενος το ψευτοκαπακο που ειχε κολησει ανοιχτη η pcv και αφ ετερου το οτι ειχαν ξεκαλιμπραριστει ολες μα ολες οι βαλβιδες που ελενχει ο εγκεφαλος (το γιατι παιζει ειτε απο απομειναρια προγραματος οπου στην εργοστασιακη επαναφορα δεν εγινε και αρχικοποιηση ρυθμησεων ή σε χαμηλη ταση μπαταριας)
Dusty - Κυρ 30 Αύγ 2015, 22:45:14
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα στο φόρουμ! Θα μπω κατευθείαν στο θέμα: φίλη έχει το 206 1.4. Επειδή έχει να κάνει καιρό σερβίς και γενικά δεν συντηρεί σωστά το αυτοκίνητο της έχει ήδη αρκετά προβλήματα. Θα ήθελα να μου πείτε κάποιο συνεργείο στην αθηνα-πειραια που μπορεί να πάει. Δεν χρειάζεται να είναι εξουσιοδότημενο ή αντιπροσωπεία.
vec - Πεμ 10 Σεπ 2015, 10:13:34
Θέμα δημοσίευσης:
Στον Αρβανίτη στην Πεύκη (εξειδικευμένο Peugeot, πρώην εξουσιοδοτημένο) απλά με ξυρίσαν!

Για αλλαγή λαδιών 10w-40, φίλτρου λαδιού, φίλτρου αέρα και φίλτρου καμπίνας σε Peugeot 206 1400 μου πήραν 165 ευρώ! 85 για τα ανταλλακτικά και 80 για την εργασία! 80 ευρώ για αλλαγή λαδιών και φίλτρων; Εν έτη 2015 σε αμάξι 10ετίας; Τη στιγμή που στις εξουσιοδοτημένες Peugeot έτρεχε προσφορά για τα ίδια ΚΑΙ μπουζί με 135 ευρώ; Δηλαδή αν άλλαζα στον Αρβανίτη και μπουζί πόσα θα μου έπαιρνε; 200; Στις διαμαρτυρίες μου μου είπαν απλά ότι χρησιμοποιούν πιο καλά φίλτρα από αυτά που χρησιμοποιεί η Peugeot. Πάντως τα λάδια ήταν άγνωστης μάρκας 10w-40 made in EU (Βουλγάρικα;) για 10.000χλμ. και μου τα χρέωσαν 44ευρώ!
Και 80 ευρώ εργασία για μισή ώρα δουλειά (μαζί με τον έλεγχο στον οποίο δεν κούμπωσαν καν το διαγνωστικό, ήταν απλά οπτικός) είναι απλά απαράδεκτο.

Όποιος σκοπεύει να πάει στον Αρβανίτη στην Πεύκη το αυτοκίνητό του, θα του πρότεινα να ρωτήσει από πριν την τιμή, να μάθει τι παίζει αλλού και ας πράξει όπως τον συμφέρει.
Vini - Πεμ 10 Σεπ 2015, 10:41:41
Θέμα δημοσίευσης:
Γνωστό ότι ο Αρβανίτης ξυρίζει. Πάντα ξύριζε. Εδώ και δεκαετίες... Laughing

Εκεί το πήγαινα το δικό μου επί 7 χρόνια.
Έκανα την προσευχή μου να μην βγάλει πρόβλημα το 207... Laughing

Πήγαινα μόνο για το ετήσιο σέρβις που βασικά ήταν μόνο αλλαγή λαδιών, φίλτρο λαδιού και έλεγχος για φίλτρο αέρα και AC.

Στη καλύτερη πλήρωνα 100euro με τα λάδια δικά μου...

Ήταν ένας από τους λόγους που ήθελα να ξεφορτωθώ το 207.

Ελάχιστα συνεργεία στα ΒΠ και αυτά πανάκριβα.
Andreasf1 - Πεμ 10 Σεπ 2015, 15:49:18
Θέμα δημοσίευσης:
Blink Άκου εκεί τι γύρισε και είπε ο αθεοφοβος!! Οτι βάζει καλυτερα απο την Πεζώ φίλτρα αέρα και λαδιού!

Ρε δεν υπάρχουν ρε!! Shoot

Φίλε μου παντα να ρωτάς πόσα θέλουν πριν κάνεις οτιδήποτε γιατί μετά ζητάνε όσα τους λείπουν..
vec - Παρ 11 Σεπ 2015, 09:39:31
Θέμα δημοσίευσης:
Andreasf1 έγραψε:
Blink Άκου εκεί τι γύρισε και είπε ο αθεοφοβος!! Οτι βάζει καλυτερα απο την Πεζώ φίλτρα αέρα και λαδιού!

Ρε δεν υπάρχουν ρε!! Shoot

Φίλε μου παντα να ρωτάς πόσα θέλουν πριν κάνεις οτιδήποτε γιατί μετά ζητάνε όσα τους λείπουν..


Γκράντε λάθος μου που δε ρώτησα από πριν τιμή, δεν το συζητάω. Αλλά πού να φανταστώ ότι ενώ στις επίσημες Peugeot έτρεχε η προσφορά με τα 135 ευρώ την οποία εννοείται γνώριζε όταν του την ανέφερα (μαζί με μπουζί επαναλαμβάνω που εγώ δεν άλλαξα) ή σε άλλο εξειδικευμένο στην Παλλήνη έκανα τα ίδια και μου παίρναν ένα 20 ευρώ εργατικά ότι ο απαράδεκτος Αρβανίτης θα μου πάρει τόσα λεφτά. Να μου έπαιρνε 100-120 και πάλι πολλά θα τα θεωρούσα, αλλά δεν θα το έκανα θέμα. Αλλά να με χρεώσει 80 ευρώ μισή ώρα εργασία του μαθητευόμενου (υπό επίβλεψη, δε λέω, ούτε είναι και καμιά επιστήμη) και 45 τα λάδια μάρκας elitec ή κάτι τέτοιο είναι κλοπή. Για την ιστορία μου χρέωσε 1.44 εργατοώρες και την ώρα τη χρεώνει 55 ευρώ. Τιμές Porsche μιλάμε.

Μα να πρέπει να πάρεις προσφορές ακόμα και για αλλαγή λαδιών;;;

BTW κάνα σοβαρό συνεργείο στην περιοχή πέριξ Μαρούσι-Πεύκη-Μεταμόρφωση κτλ παίζει; Όχι απαραίτητα εξουσιοδοτημένο. Την Automotivo επί της Κηφισσίας την έχει τσεκάρει κανείς πρόσφατα;
puglover - Παρ 11 Σεπ 2015, 09:48:34
Θέμα δημοσίευσης:
Ο ροδιτης στη μεταμορφωση, πρωην εξουσιοδοτημενος και αυτος, βλεπω οτι εχει καλες προσφορουλες: http://peugeotroditi.car.gr/%CE%A0%CE%91%CE%9A%CE%95%CE%A4%CE%91%20%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%97%CE%A1%CE%97%CE%A3%CE%97%CE%A3%20%22PEUGEOT%22/
vec - Δευ 14 Σεπ 2015, 11:24:06
Θέμα δημοσίευσης:
puglover έγραψε:
Ο ροδιτης στη μεταμορφωση, πρωην εξουσιοδοτημενος και αυτος, βλεπω οτι εχει καλες προσφορουλες: http://peugeotroditi.car.gr/%CE%A0%CE%91%CE%9A%CE%95%CE%A4%CE%91%20%CE%A3%CE%A5%CE%9D%CE%A4%CE%97%CE%A1%CE%97%CE%A3%CE%97%CE%A3%20%22PEUGEOT%22/


Ευχαριστώ, έγινε bookmark
puglover - Σαβ 14 Νοέ 2015, 23:51:43
Θέμα δημοσίευσης:

Driver ///M - Κυρ 15 Νοέ 2015, 03:08:20
Θέμα δημοσίευσης:
Vini έγραψε:
Γνωστό ότι ο Αρβανίτης ξυρίζει. Πάντα ξύριζε. Εδώ και δεκαετίες... Laughing

Εκεί το πήγαινα το δικό μου επί 7 χρόνια.
Έκανα την προσευχή μου να μην βγάλει πρόβλημα το 207... Laughing

Πήγαινα μόνο για το ετήσιο σέρβις που βασικά ήταν μόνο αλλαγή λαδιών, φίλτρο λαδιού και έλεγχος για φίλτρο αέρα και AC.

Στη καλύτερη πλήρωνα 100euro με τα λάδια δικά μου...

Ήταν ένας από τους λόγους που ήθελα να ξεφορτωθώ το 207.

Ελάχιστα συνεργεία στα ΒΠ και αυτά πανάκριβα.

Δηλαδη εδινες 80 ευρω τουλαχιστον εργατικα για να σου αλλαξουν λαδια?
Και γιατι ξαναπηγες εκει δεν καταλαβα φιλε Vini.

Εγω παλι 10 ευρω δινω για αλλαγη λαδιων κι ο μαστορας μου ζηταει 5, απλα επειδη παω καιρο εκει του αφηνω 10. Και ειναι Γαλατσι, οχι μακρια απ'τα β.π. δηλαδη.

Τα εξουσιοδοτημενα πεζω ειναι απο τα πιο αστεια και πανακριβα ανεξαρτητως εταιρειας.
Ουτε απ'εξω δεν πρεπει να περναει κανεις που σεβεται το αμαξι και κυριως την τσεπη του.
Vini - Δευ 16 Νοέ 2015, 12:03:48
Θέμα δημοσίευσης:
Driver ///M έγραψε:

Δηλαδη εδινες 80 ευρω τουλαχιστον εργατικα για να σου αλλαξουν λαδια?
Και γιατι ξαναπηγες εκει δεν καταλαβα φιλε Vini.


Και που να πήγαινα;

Πήγα σε 4 εξειδικευμένα συνεργεία στις περιοχές Αμαρουσίου & Ηρακλείου και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό με την ασχετοσύνη τους.

Αν υπήρχε στα Βορεια Προάστεια της Αθήνας κάποιο συνεργείο με καλές τιμές και να γνωρίζει τα βασικά για τους THP κινητήρες δεν θα το έδινα το 207.

Γιατί το λέω αυτό;

Γιατί π.χ. σε αυτό το Γαλλικό συνεργείο
https://www.facebook.com/pages/Garage-Specialists/310243409098394?ref=stream

ήθελαν σώνει και καλά να με πείσουν ότι το 207THP πρέπει να έχει λάδια 10W40. Και όταν τους είπα ότι εγώ θέλω να βάζω 0W30 έκαναν ότι δεν ξέρουν τι είναι αυτά τα λάδια.

Θες και άλλο;
Σε αυτό το συνεργείο http://www.davliaservice.gr/ είδαν πρώτη φορά THP κινητήρα το 2014 που πήγα εκεί για να ρωτήσω για τιμές service, λάδια κλπ... Δεν είχαν ξαναδεί τέτοιο κινητήρα.

Θες και άλλο;
Σε αυτό: http://www.dynamotors.net/epsiloniotasigmaalphagammaomegagammaeta.html
πήγα και ενώ δηλώνουν εξειδικευμένο συνεργείο, δεν είχαν ούτε αναλώσιμα, ούτε τίποτα... Δεν ξέρω και αν είχαν και κάποιο μηχανικό που να ξέρει από γαλλικά.

Θες και άλλο;
Πήγα σε αυτό: https://www.facebook.com/%CE%91%CE%A6%CE%9F%CE%99-%CE%99-%CE%9C%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%91-%CE%9F%CE%95-287767704723747/info/?tab=page_info
και απλά δεν μου έδωσαν καθόλου σημασία. Τους ενόχλησε η παρουσία μου...

Άλλα συνεργεία δεν βρήκα.
Bill207 - Δευ 16 Νοέ 2015, 12:26:54
Θέμα δημοσίευσης:
επιβεβαιώνω ότι λέει ο Vini
έχω δοκιμάσει:
Ροδίτης (όπως είπε και κάποιος άλλος φίλος σε άλλο τόπικ, τα ξέρει όλα, αμφισβητεί ότι του πεις παρόλο που εσύ οδηγάς το αυτοκίνητο σου, και όχι αυτός)
Αρβανίτη (καλός μεν, σου πιάνει το κωλαράκι δε)
Μουσά στην Ηρακλείου.
Ειδικά το 3ος, αυτό ακριβώς που είπε ο vini, το έχω πάει 2 φορές για αλλαγή λαδιών και ένιωθα ότι τους ενοχλεί η παρουσία μου εκεί.
Δυστυχώς σε περιοχές Ηράκλειο-Νέα Ιωνία-Μαρούσι-Μεταμόρφωση-Γαλάτσι δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αξιόλογο. (βάσει προσωπικής εμπειρίας πάντα μιλάω)
Εγώ συγκεκριμένα "ξενιτεύομαι" από τις γύρω περιοχές μου και το πάω σε συνεργείο στα Πατήσια.
Vini - Δευ 16 Νοέ 2015, 14:54:09
Θέμα δημοσίευσης:
Τον Ροδίτη δεν τον ανέφερα γιατί από αυτόν είχα αγοράσει το αυτοκίνητο και είχα ήδη άποψη για το συνεργείο τους... Laughing

Η εμπορία τους ήταν μια χαρά. Αλλά το συνεργείο... Rolling eyes
Driver ///M - Τρι 17 Νοέ 2015, 04:15:57
Θέμα δημοσίευσης:
Εγω παντως το παω εδωhttp://www.odhgos.gr/customerCard.asp?customerID=13554 και μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι.
Κι εκτος αυτου, οσο ασχετος και να ειναι ο αλλος πηγαινε του τα λαδια και το φιλτρο, δως του και 10 ευρω το παρα πολυ εργατικα και τελειωνει το παραμυθι.
Το να δινει καποιος 80 ευρω για αλλαγη λαδιων λες κι εχει καμια veyron ε δεν το θεωρω λογικο.

Λαδια, φιλτρα και πολλα ακομα τα αλλαζουν παμπολλα συνεργεια ανεξαρτητως μαρκας σε λογικοτατες τιμες.
Να ειναι κατι εξειδικευμενο οπως ο χρονισμος πχ, τοτε ναι να πας σε συνεργειο πολυ σχετικο με πεζω, αλλα οχι και για τα βασικα σερβις (φιλτρα, λαδια, παραφλου κλπ) και να δινεις 4 φορες περισσοτερα λεφτα.
Vini - Τρι 17 Νοέ 2015, 08:58:44
Θέμα δημοσίευσης:
Αν ήξερα το συνεργείο που αναφέρεις στο Γαλάτσι, στάνταρ θα πήγαινα.
Δεν το ήξερα όμως. Και δυστυχώς το θέμα συνεργείου ήταν ο βασικότερος λόγος που ήθελα να "διώξω" το 207. Μόνιμο άγχος η ανεύρεση λαδιών και το κόστος του συνεργείου.

Όσο για τα υπόλοιπα, εγώ δεν θα ήθελα να πάω σε συνεργείο που δεν ξέρει π.χ. που βρίσκεται το φίλτρο αέρα του αυτοκινήτου ή πάει ψάχνωντας να αλλάξει λάδια. Και αυτό το λέω επειδή κάποια από τα συνεργεία που ανέφερα ήταν έτσι ακριβώς.

Τέλος πάντων. Το 207 αποτελεί παρελθόν, οπότε πάμε παρακάτω.
panos 206 - Κυρ 31 Ιαν 2016, 18:04:14
Θέμα δημοσίευσης:
Εχει παει κανεις πρόσφατα στο συνεργείο της automotivo στην Κηφισιας; Προχθές πήγα να παρω προσφορά για το 208 και μου έλεγε ο πωλητής ότι στο service δίνει και αυτοκίνητο αντικατάστασης αν ειναι επείγον! Τωρα απο service δεν ξέρω τι λέει, εχει κανεις εμπειρία;
TopGear - Κυρ 31 Ιαν 2016, 19:08:48
Θέμα δημοσίευσης:
panos 206 έγραψε:
Εχει παει κανεις πρόσφατα στο συνεργείο της automotivo στην Κηφισιας; Προχθές πήγα να παρω προσφορά για το 208 και μου έλεγε ο πωλητής ότι στο service δίνει και αυτοκίνητο αντικατάστασης αν ειναι επείγον! Τωρα απο service δεν ξέρω τι λέει, εχει κανεις εμπειρία;


Παίζει να είναι η Automotivo που ήταν παλιά στο Μοσχάτο. Θυμάμαι έδινε κάποιες προσφορές σε ανταλλακτικά αλλά το τελικό ποσό με εργασία έβγαινε μεγάλο. Βαρούσαν δηλαδή στα σέρβις. Δεν ξέρω τι τεχνογνωσία έχουν για δύσκολες περιπτώσεις (όσους ξέρω που πήγαιναν, ήταν για τυπικά σέρβις). Αυτό με το αμάξι μπορεί να είναι και γενικά πολιτική της εταιρείας πλέον που άλλαξε, άλλωστε το κάνουν αρκετές αυτό πια.
panos 206 - Κυρ 31 Ιαν 2016, 20:18:52
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστω topgear
Αν εχει κι αλλος εμπειρία ας μου πει γιατι θελω να αλλάξω συνεργειο και το σκέφτομαι για automotivo
309 lover - Κυρ 31 Ιαν 2016, 20:44:39
Θέμα δημοσίευσης:
Πηρε προσφατα κολλητος αμαξι απο Automotivo Κηφισίας.
Βγαζει κατα καιρους κατι προσφορες η αληθεια ειναι.
Εμενα προσωπικα δε μου γεμισαν το ματι οι τυποι που δουλευουν εκει μεσα.
Δεν τα προσεχουν τα αμαξια. Κοπανανε πορτες, ακομη και χειροφρενο εκανε ενας υπαλληλος με ενα 208gti μεσα στο παρκινγκ που εχουν τα αμαξια προς πωληση χωρις πινακιδες και τα τακτοποιουσαν.
Επισης το αμαξι του κολλητου ειχε γρατζουνια στον καθρεφτη οταν το παρελαβε.
Γενικα δεν μου πολυαρεσε αν και δεν ξερω τι γινεται και σε αλλες αντιπροσωπιες βεβαια.
Waverunner - Τετ 02 Μάρ 2016, 10:48:57
Θέμα δημοσίευσης:
Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα Peugeot 106 Rallye του 2002 πρώτο χέρι. Πλέον στα 124.000χλμ έχει αρχίζει να ζητάει πραγματάκια. Απο εχθές ακούω το δίσκο να "σφυρίζει" (όχι αδιάφορα) και φοβάμαι ότι παώ για δίσκο-πλατό. Αν και το τελευταίο καλό service ήταν πριν περίπου 1 χρόνο, θεωρώ ότι στο εξής θα ξεχειλώσουν οι τσέπες μου.

Ψάχνω ένα συνεργείο στις περιοχές Γαλάτσι, Λαμπρινή, Καλογρέζα, Ηράκλειο, Μαρούσι. Να είναι δοκιμασμένο και να είναι και οικονομικό.

Τα τελευταία χρόνια πήγαινα σε εξουσιοδοτημένο στην Αγία Παρασκευή, όπου ήμουν ευχαριστημένη μεν αλλά λόγω αλλαγής περιοχής δεν βολεύει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
peugeot207cc - Πεμ 21 Απρ 2016, 16:47:56
Θέμα δημοσίευσης:
To service της Mini Moke στην Αγία Παρασκευή τι λέει; Μια φορά πήγα, δεν έχω παράπονο, αλλά θα ήθελα να ακούσω περισσότερα.
NoDsl - Πεμ 28 Ιούλ 2016, 13:19:43
Θέμα δημοσίευσης:
Πλάκα στην πλάκα έχουν μείνει 8 όλοι και όλοι. Για να ακούω γνώμες από τον κακό στον χειρότερο, να έχουμε ένα μπούσουλα...


Απομείναντες εξουσιοδοτημένοι σε τυχαία σειρά
Automotivo
mini moke
Μοιρη
Γκάλλο
Riviere
Κουτλας
Καλλιαντασης
Ρεμουνδος
Mono AEK - Πεμ 28 Ιούλ 2016, 14:12:56
Θέμα δημοσίευσης:
Για το γκαλλο εχω μονο αποψη

1 θα σας πω
μου κρατησε το αμαξι για αλλαγη μπαταριας 2 μερες και μου την ειπε επειδη αλλαζω λαδια αλλου

Εγω προσωπικα ουτε απεξω δε ξαναπερναω
NoDsl - Πεμ 28 Ιούλ 2016, 14:29:43
Θέμα δημοσίευσης:
Mono AEK έγραψε:
Για το γκαλλο εχω μονο αποψη

1 θα σας πω
μου κρατησε το αμαξι για αλλαγη μπαταριας 2 μερες και μου την ειπε επειδη αλλαζω λαδια αλλου

Εγω προσωπικα ουτε απεξω δε ξαναπερναω


Ωραίος. Ντάξει να δούμε τι παίζει πλέον γιατί ότι απόψεις διάβαζα είναι περίοδο 2003-2009, απο 10 και μετά δεν έχουμε κάποια ιδιαίτερη "κατάταξη" ενώ στα συνεργεία ήρθε η "συντέλεια".
Mono AEK - Δευ 08 Αύγ 2016, 12:38:20
Θέμα δημοσίευσης:
Ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος να επικοινωνησω με τη peugeot στη γαλλια?
Καποιο mail ????

Ψαχνω ενα ανταλλακτικο που δεν εχει κωδικο στο service box και ολοι μου λενε δε γινεται
drdino - Δευ 08 Αύγ 2016, 13:31:30
Θέμα δημοσίευσης:
Θα σε στείλουν στον ντόπιο αντιπρόσωπο. Τι ανταλλακτικό ψάχνεις;
Mono AEK - Δευ 08 Αύγ 2016, 15:43:43
Θέμα δημοσίευσης:
Ενα διακοσμητικο νικελ που ειναι πανω στο τιμονι

Για το οποιο οι εδω αντιπροσωποι μου λενε οτι πρεπει να παρω ολοκληρο τιμονι
drdino - Τρι 09 Αύγ 2016, 08:38:22
Θέμα δημοσίευσης:
Έχεις το σπορ πακέτο:


ή το απλό:


Κι οι δύο φωτό είναι από το 308 μου, αλλά η ουσία της ερώτησης είναι η ίδια... Πάντως ναι, στο servicebox φαίνεται να είναι part in assembly και στα δύο τιμόνια το πλαστικάκι, ίσως από κανένα τρακαρισμένο... Το δικό σου τι έπαθε;
Mono AEK - Τρι 09 Αύγ 2016, 14:40:24
Θέμα δημοσίευσης:
Ειχα το απλο και τωρα εχω το σπορ

Δεν επαθε κατι απλα βρηκα το τιμονι σε τιμη ευκαιριας χωρις το νικελ και εννοειται το τσιμπησα διχως δευτερη σκεψη

Και τωρα ψαχνομαι...
σημερα κι αφου γυρισα ολη τη λιοσιων και ρωτησα σε καθε λογης μαντρα μου κοψαν τα φτερα καθως περα οτι δε παιζει κατι και τρακαρισμενο να βρω δεν υπαρχει περιπτωση κανεις να το δωσει χωρια

Γιαυτο θελω επικοινωνια με τη πεζο δε γινεται για κατι αξιας 2 ευρω? Να πρεπει να πληρωσεις 470!
NIKOSMTD - Δευ 14 Νοέ 2016, 13:35:02
Θέμα δημοσίευσης:
ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ PEUGEOT, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΤΑ POST ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΑΣ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.
ΣΑΝ ΜΗ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΩ (ΠΑΤΡΑ).
Mono AEK - Δευ 14 Νοέ 2016, 21:27:34
Θέμα δημοσίευσης:
Καλως ηρθες

Καταρχην καλο ειναι να περασεις απτο αντιστοιχο θεμα
επισης να μη γραφεις με κεφαλαια

Τωρα στο θεμα σου
κανεις δε θα σου πει πηγαινε σε αυτον ειναι καλος κτλ
ειναι διαφημιση και δεν ειναι σωστο
ασε που ειναι τελειως υποκειμενικο
τωρα το να ερθεις αθηνα για ενα σερβις πχ το θεωρω υπερβολη
και ο χειροτερος μηχανικος λαδια και μπουζι θα καταφερει να στα αλλαξει

Αν ψαχνεσαι για βελτιωση τοτε αλλο θεμα
m_power_lunatic - Τρι 15 Νοέ 2016, 01:56:55
Θέμα δημοσίευσης:
Αυτο ρε παιδια με την διαφημιση δεν μπορω να το καταλαβω.....να γραψω οτι αυτος ειναι καλος πηγαινε εκει ειναι διαφημιση....να γραψω οτι ειναι αχρηστος ειναι δυσφημιση......τι διαολο να γραψω??????
TopGear - Τρι 15 Νοέ 2016, 03:38:44
Θέμα δημοσίευσης:
m_power_lunatic έγραψε:
Αυτο ρε παιδια με την διαφημιση δεν μπορω να το καταλαβω.....να γραψω οτι αυτος ειναι καλος πηγαινε εκει ειναι διαφημιση....να γραψω οτι ειναι αχρηστος ειναι δυσφημιση......τι διαολο να γραψω??????


Έχω δει ευχαριστήρια posts που αναφέρονται σε μηχανικούς που ασχολήθηκαν με κάποιο αμάξι μέλους, που το επισκεύασαν, που το βελτίωσαν, ότι τα credits πάνε στον τάδε, στον δείνα κτλ κτλ κτλ. Μάλιστα κάποια μέλη, είναι ήδη μηχανικοί, δουλεύουν σε κάποιο συνεργείο ή έχουν και δικό τους, πράγμα που δεν το θεωρώ καθόλου κακό κιόλας ή που συστήνεται σε κόσμο να περνάει μια βόλτα από αυτούς.

Έχω δει επίσης posts που ενθαρρύνονται μέλη να αποκαλύψουν όνομα μηχανικού ή συνεργείου που είχαν κακή αντιμετώπιση και εμπειρία, ώστε να αποτελέσει παράδειγμα προς αποφυγή και που ώρες ώρες υπάρχουν και άλλες σύμφωνες γνώμες, που ενισχύουν την άποψη ενός θεματοθέτη χωρίς να πέφτει φρένο άνωθεν.

Πραγματικά, ομοίως απορώ, γιατί σκαλώνουμε σε κάτι τέτοια διλήμματα. Τι διαφήμιση και ό,τι να'ναι...Λες και θα κάνουμε γκρίζα διαφήμιση ή δε μπορούμε να καταλάβουμε πότε κάποιος παρατραβάει το σκοινί, είτε προτείνοντας κάποιον συνέχεια, είτε μιλώντας καυστικά για κάποιον άλλο σε αντίθετη περίπτωση.

Τελοσπάντων...
Mono AEK - Τρι 15 Νοέ 2016, 10:06:36
Θέμα δημοσίευσης:
Απαγορεύεται το spamming (πολλαπλά μυνήματα χωρίς συγκεκριμένο σκοπό), καθώς και η διαφήμιση εμπορικών προϊόντων ή υπηρεσιών κάθε είδους με σκοπό το έμμεσο ή άμεσο κέρδος, χωρίς τη σύμφωνη γνώμη των Διαχειριστών του Forum.

παιδια δε το λεω εγω αλλα οι κανονες σε ολα με ολα τα φορουμ
και εδω που τα λεμε δεν ειναι παραλογο...

και ειναι διαφορετικο στα ματια μου να λες εγω ειμαι ο ταδε (μηχανικος) και δουλευω εκει (συνεργειο) οπου μπορεις να δεις απο τα γραφομενα και τη γενικοτερη συμπεριφορα αν το κανει για διαφημιση η οχι απτο να διαφημιζεις τον οποιο φιλο/ξαδερφο/γνωστο υπουλα

τωρα συμφωνω οτι σε πολλα μηνυματα δε συμβαινει αυτο και ειναι αποριας αξιο το πως καποια μελη κανουν τοσο χυμα διαφημιση

μαλλον θα ειναι με τη συμφωνη γνωμη των διαχειριστων
ares80 - Πεμ 06 Απρ 2017, 12:14:42
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα σε όλους,

μετακόμισα προς τα νότια και ψάχνω συνεργείο κοντά στη βουλιαγμένης.
Ξέρει κανείς να προτείνει κανένα καλό;
το μόνο εξουσιοδοτημένο που έχω βρει είναι ο Καλλιάντασης στη Γλυφάδα και στον αγ. Δημήτριο. Είναι οκ;
Παλιότερα πήγαινα στον Μοίρη αλλα ήμουνα μέτρια ικανοποιημένος.
Ευχαριστώ.
Blue Cub - Πεμ 06 Απρ 2017, 14:02:19
Θέμα δημοσίευσης:
Οκ αφου ζηταει και κοντα στη βουλιαγμενης πως μπορω να προτεινω κατι αλλο εκτος απο το Pavlidis Competition;
Και εδω μεσα ειναι μελη, εκει παω και γω και θα σε βολευει.

http://www.pavlidis-competition.gr/contact.php
giannik - Δευ 22 Μάϊ 2017, 21:36:08
Θέμα δημοσίευσης:
Ούτε απ έξω 😜
ares80 έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους,

μετακόμισα προς τα νότια και ψάχνω συνεργείο κοντά στη βουλιαγμένης.
Ξέρει κανείς να προτείνει κανένα καλό;
το μόνο εξουσιοδοτημένο που έχω βρει είναι ο Καλλιάντασης στη Γλυφάδα και στον αγ. Δημήτριο. Είναι οκ;
Παλιότερα πήγαινα στον Μοίρη αλλα ήμουνα μέτρια ικανοποιημένος.
Ευχαριστώ.

Thodorikos - Σαβ 18 Ιαν 2020, 23:08:02
Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ 206
mikechri έγραψε:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ,

ΕΧΩ ΕΝΑ 206 1,4 ΧΣ ΜΟΝΤΕΛΟ 2002.
ΣΤΙΣ 6/12/08 (ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ) ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ. ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΕΜΠΡΟΣ ΟΜΩΣ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 7/12/08 ΦΩΝΑΞΑ ΤΗΝ EXPRESS SERVICE. ΗΡΘΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 9/12/08 ΠΗΓΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ROYAL CAR (ΠΕΤΙΜΕΖΑΣ) ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ. ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΚΑΗΚΕ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 44.000 ΧΛΜ. ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΗΓΓΗΛΕ. ΠΕΡΑΣΑΝ 9 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΚΟΣΤΟΣ 800 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 85 ΕΥΡΩ ΕΡΓΑΤΙΚΑ. ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΙΣ 19/12/08 ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΚΑΗΚΕ ΚΑΙ Η ΜΟΝΑΔΑ PSI. 270 ΕΥΡΩ ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 22/12/08 ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ PSI ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ. ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΤΟΥ ABS ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 100% ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ. ΚΟΣΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ABS 850 ΕΥΡΩ. 23/12/08 ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ 1150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ, PSI ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ THN EXPRESS SERVICE ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΕΛΕΓΧΟ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΕΤΙΜΕΖΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΥΤΕ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΣΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ PEUGEOT. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ LAION HELLAS ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΚΑΙ PSI. TO ΒΡΙΣΚΩ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΛΥΠΗΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ PEUGEOT NA MHN ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΤΩΝ ΕΞΟΥΣΙΟΤΗΜΕΝΩΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΩΝ ΤΗΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Υ.Γ. ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΠΕΤΙΜΕΖΑ.



Κατά την γνώμη μου δεν αγοράζουμε καινούργιους εγκεφάλους.Βρίσκουμε έναν καλό ηλεκτρονικό καο βρισκει αυτός, που ξέρει που θα τους βρεί (μεταχειρισμένους), ξεφορτώνει και φορτώνει τα data και τέλος με το 1/4 του ποσού
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr