PSClub - Hellas

Κινητήρας - Παίζουν οι στροφές στο ρελαντι

xabaxaba - Παρ 17 Μάρ 2023, 20:27:46
Θέμα δημοσίευσης: Παίζουν οι στροφές στο ρελαντι
Καλησπέρα στην παρέα. Μια βοήθεια γιατί θα με τρελάνει το 307. Ειναι 2004 μοντέλο 1.4, 90 αλογα. Το καλοκαίρι αλλαξα κινητηρα ,δισκο πλατο, καθαρισμα πεταλούδας και το φθινόπωρο φλατζα κεφαλής και δυναμό. Λιγο μετα την αλλαγή δυναμό οταν βαζω μπροστά αλλα και οταν σταματαω σε φανάρι παίζουν οι στροφές. Εαν κρατησω 3 δευτερόλεπτα τον συμπλεκτη και τον αφήσω συνήθως σταματάνε να παίζουν. Ξανα έκανα καθαρισμό πεταλούδας, μέτρησε ο ηλεκτρολόγος τον δυναμό καθώς και διαγνωστικο ο μηχανικός αλλα δεν βρίσκουν τίποτα. Καμιά ιδέα...
Hellas4x4 - Σαβ 18 Μάρ 2023, 12:26:27
Θέμα δημοσίευσης:
Μήπως κάνει ακόμα την εκμάθηση ο εγκέφαλος;;;
xabaxaba - Τρι 21 Μάρ 2023, 07:45:28
Θέμα δημοσίευσης:
Hellas4x4 έγραψε:
Μήπως κάνει ακόμα την εκμάθηση ο εγκέφαλος;;;


Μετά την αλλαγή κινητήρα ηταν οκ. Στην αλλαγή δυναμό ηρθε το πρόβλημα. Ο ηλεκτρολόγος μετρησε μπαταρια ,δυναμό, ολα καλά μου είπε. Αλλά μου κάνει εντύπωση πως αν κρατήσω δευτερόλεπτα τον συμπλέκτη σταματάει συνήθως
Hellas4x4 - Τρι 04 Απρ 2023, 15:19:08
Θέμα δημοσίευσης:
Το αμάξι έχει βαλβίδα ρελαντί;;;
Επίσης είναι και το ποτενσιόμετρο του γκαζιού που μπορεί να έχει αρχίσει να παραδίδει...
xabaxaba - Παρ 05 Μάϊ 2023, 06:31:23
Θέμα δημοσίευσης:
Ξαφνικά την προηγούμενη εβδομάδα μου έσβησε εν κινήσει. Άναψε το λαμπάκι του κινητήρα και σε 1 δευτερόλεπτο έσβησε ο κινητήρας και δεν ξανα πηρε μπροστά ευτυχώς σε στενάκι μόνος μου και οχι περιφερειακή οδό με 120 χλμ. Ο μηχανικός μου άλλαξε αντλία βενζίνης γιατί δεν έδινε σωστή πίεση και τωρα ο ηλεκτρολόγος κάνει αντικατάσταση τον εγκέφαλο. Θα δούμε σε λιγες ημέρες...
xabaxaba - Σαβ 13 Μάϊ 2023, 15:25:49
Θέμα δημοσίευσης:
Αντικατάσταση εγκεφάλου με μεταχειρισμένο,λύθηκε το πρόβλημα με τις στροφές καθώς και αλλα προβλήματα. Όλα οκ
Hellas4x4 - Δευ 15 Μάϊ 2023, 11:30:45
Θέμα δημοσίευσης:
Ήταν το τελευταίο που θα σου πρότεινα...
Κοίτα τι πολλαπλασιαστή έχεις...
Εάν έχεις τον electrolife άλλαξέ τον... Είχαν θέματα οι πολλαπλασιαστές αυτοί και επέστρεφαν ρεύμα στον εγκέφαλο και τον έκαιγαν...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr