PSClub - Hellas

Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης - Αμορτισέρ για Peugeot 308 (μοντ. 2008)

Panospkk - Παρ 24 Φεβ 2023, 12:03:29
Θέμα δημοσίευσης: Αμορτισέρ για Peugeot 308 (μοντ. 2008)
Γεια σας. Πρέπει να αλλάξω αμορτισέρ και θα ήθελα να μου προτείνεται ποια να βάλω. Εχω δει monroe, kayaba και sachs. Τι μου προτείνεται; Εχω το 5θυρο hatchback. Δεν θέλω να είναι σκληρά. Τώρα πλαγιάσει πολυ στις στροφές. Αν αλλάξω αμορτισέρ, θα βελτιωθεί η κατάσταση;
Hellas4x4 - Τρι 28 Φεβ 2023, 17:58:53
Θέμα δημοσίευσης:
Το καλύτερο είναι σχετικό...
Σχετικό με τα χρήματα που θες να δώσεις, καθώς και ποιες είναι οι ανάγκες σου...
Προσωπικά δεν θα έβαζα, για τις ανάγκες που περιγράφεις, ούτε την απλή σειρά της biltstein, ούτε την απλή της koni.
Είχα σε 306 τα sachs (νομίζω comfort σειρά)... Παραπλήσια με τα εργοστασιακά, αλλά άντεξαν μόλις 70.000χλμ...
Θα κοίταζα κάτι σε απλή σειρά πάντως και όχι με βάση τις επιδόσεις, αλλά με βάση την απόδοση. Ουσιαστικά θα κοίταζα τι προσφέρουν τα μαγαζιά για αμορτισέρ αντικατάστασης και όχι βελτίωσης.
Μην ξεχάσεις να προσθέσεις στο λογαριασμό για την αγορά τους και top mount!!!

(ΥΣ Επίσης όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))
Mono AEK - Τρι 28 Φεβ 2023, 21:15:21
Θέμα δημοσίευσης:
Αν θες να μείνεις σε μαμά συμπεριφορά kayaba με κλειστά μάτια
Hellas4x4 - Σαβ 04 Μάρ 2023, 12:23:18
Θέμα δημοσίευσης:
Θα συμφωνήσω συνάδελφε για τα kayaba...
Έχουν αποδειχθεί πολύ τίμια και με διάρκεια σε χλμ...
Προσωπικά βρήκα σε πολύ καλή τιμή, της Delphi τα De Carbon από μία αποθήκη ανταλλακτικών που έκλεινε και τα έβαλα... Μετά από 50.000χλμ είναι ακόμα πολύ καλά... Ο καιρός θα δείξει!!!
Panospkk - Τρι 07 Μάρ 2023, 12:04:46
Θέμα δημοσίευσης:
Προτεραιότητα μου είναι να βγάλει χιλιόμετρα Και όχι τόσο το στήσιμο του αυτοκινήτου. Θα κοιτάξω για τα Καγιαμπά που μου προτείνατε. Από άποψη χιλιομέτρων θεωρείτε ότι είναι τα καλύτερα; Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Θα αλλάξω και τα top mount γιατί στον μπροστά δεξιό τροχό ακούω κάποιο θόρυβο σαν τρίξιμο όταν πατάω σε λακκούβα.
Mono AEK - Τρι 07 Μάρ 2023, 17:15:26
Θέμα δημοσίευσης:
φίλε μου από προσωπική εμπειρία, εφόσον δεν έχεις προτεραιότητα το στήσιμο (και κυρίως το χαμήλωμα) τα kayaba excel g είναι ότι καλύτερο από πλευράς χρημάτων/απόδοσης/διάρκειας
τα πιο τίμια σε σχέση με koni/sachs/bilstein κλπ
Panospkk - Πεμ 09 Μάρ 2023, 10:26:38
Θέμα δημοσίευσης:
Σας ευχαριστω πολύ
Hellas4x4 - Σαβ 18 Μάρ 2023, 12:28:07
Θέμα δημοσίευσης:
Να αλλάξεις και τα δύο top mount... Είναι μικρό το κόστος τους, και αφού αλλάζεις αμορτισέρ θα είναι εύκολη και η τοποθέτησή τους...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr