PSClub - Hellas

Φτιάξε το μόνος σου - 3008 πτώση απόδοσης

Gr13 - Τρι 22 Φεβ 2022, 19:20:24
Θέμα δημοσίευσης: 3008 πτώση απόδοσης
Καλησπέρα στη παρέα ,είχα πάρα πολύ καιρό να γράψω και να μπώ στο φόρουμ, απο τότε που έδωσα το 207CCT . Εδώ και μια 10ετία έχω ένα 3008 Allure 1.6T βενζίνη ,το αμάξι έχει 128.000 χιλιόμετρα η χρήση του είναι μόνο για κανένα ταξίδι και για να πάει όταν βρέχει η γυναίκα τα παιδιά σχολείο,εγώ οδηγώ ή το μικρο ή την μηχανή, τις τελευταίες μέρες μου είχε μείνει δύο φορές απο μπαταρία λόγο μη χρήσης του ,έβαλα καινούρια αλλά παρατηρώ σαν να έχει πέσει η απόδοση . Το αμάξι στο πάτημα νοιώθω σαν να μην λειτουργεί η τουρμπίνα,σαν να είναι σε safe mode ,αλλά δεν μου έχει βγάλει κάποιο σφάλμα στο καντράν .Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορεί να οφείλετε ,μέχρι να βρώ χρόνο να το πάω στον μηχανικό .Υπάρχει περίπτωση να είναι η βενζίνη? Κοίταξα σωληνώσεις δεν φαίνεται να χάνει απο κάπου ,θέλω να βγάλω και την σκάστρα μήπως έχει κολλήσει και χάνει απο εκεί. Shocked
Hellas4x4 - Σαβ 26 Φεβ 2022, 17:27:37
Θέμα δημοσίευσης:
Το έχεις κυκλοφορήσει αρκετά μετά από την αλλαγή της μπαταρίας;;;
Μήπως κάνει "εκμάθηση" ακόμα;;;
Gr13 - Παρ 04 Μάρ 2022, 18:19:23
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα, τελικά την λόγο έλλειψης χρόνου την Τρίτη θα πάω το αμάξι συνεργείο, αλλά βρήκα τον χρόνο και το έβαλα στο διαγνωστικό που είχα κρατήσει απο τότε που είχα το πρόγραμμα του Στέλιου στο 207CCT και μου έβγαλε τα παρακάτω ....

Confirmed Diagnostic Trouble Codes
-P2191: System Too Lean at Higher Load Bank 1 (Powertrain, Generic)
-P0033: Turbocharger/Supercharger Bypass Valve "A" Control Circuit (Powertrain, Generic)

Pending Diagnostic Trouble Codes
-P2191: System Too Lean at Higher Load Bank 1 (Powertrain, Generic)
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr