PSClub - Hellas

Γενικές Συζητήσεις περί αυτοκινήτων - Αγορά νέου 2008

dpapan - Τρι 20 Ιούλ 2021, 12:23:41
Θέμα δημοσίευσης: Αγορά νέου 2008
Καλησπέρα,

Προχώρησα στην παραγγελία ενός 2008 έκδοση allure και ο αντιπρόσωπος μου είπε για παράδοση σε 4-5 μήνες.
Γνωρίζει κανείς απο προσωπική εμπειρία πόσο καιρό κάνει να μπεί παραγωγή και πόσο κάνει μέχρι να παραλάβεις;
Hellas4x4 - Πεμ 22 Ιούλ 2021, 11:54:24
Θέμα δημοσίευσης:
Δεν μπαίνει στην παραγωγή μετά την παραγγελία σου...
Η παραγωγή γίνεται και κάποιο από αυτά που θα βγεί θα είναι το δικό σου...
Όσον αφορά τον χρόνο παράδοσης μάλλον όλοι θα πέσουν έξω στην πρόβλεψη γιατί υπάρχει παγκοσμίως έλειψη εγκεφάλων αυτοκινήτου, ως αποτέλεσμα της μειωμένης παραγωγής αυτών λόγω κοροναϊού...
dpapan - Δευ 26 Ιούλ 2021, 09:35:53
Θέμα δημοσίευσης:
Αρα πιθανόν να ξεπεράσει και τους 6 μήνες. Σε αυτή την περίπτωση μπορώ να απαιτήσω αυτοκίνητο απο την εταιρεία μέχρι να έρθει το δικο μου(όταν περάσει το χρονικό περιθώριο των 5 μηνών); Γιατι εχω βρει να πουλήσω το δικό μου και σε καλή τιμή.
Hellas4x4 - Τετ 04 Αύγ 2021, 18:56:49
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα... Συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης...
Αυτοκίνητο μπορείς να απαιτήσεις μέχρι να έρθει το δικό σου, εάν στο συμβόλαιο αγοράς που υπέγραψες και έδωσες την προκαταβολή υπάρχει ρήτρα που αναφέρει την ημερομηνία παράδοσης...
Κατά 99,9% δεν θα έχει... Μόνο σε εταιρίες που αγοράζουν στόλο αυτοκινήτων έχουν τέτοιες ρήτρες και συνήθως είναι και σε καθεστώς leasing αυτές οι συμφωνίες...
Πάντως ως καλό νέο θα μπορούσα να σου πω, πως γνωστός μου που παράγγειλε το 2008 το παρέλαβε με μόλις ένα μήνα καθυστέρηση...
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr