PSClub - Hellas

Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης - ΑΝΑΡΤΗΣΗ 206 Peugeot - Γεωμετρία

gp206 xs - Κυρ 14 Φεβ 2021, 20:01:00
Θέμα δημοσίευσης: ΑΝΑΡΤΗΣΗ 206 Peugeot - Γεωμετρία
Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιο μέλος στην ομάδα. Παρακολουθώτις συζητήσεις σας εδώ και λίγο καιρό και αποφάσισα να ενταχθώ στην ομάδα σας. Έχω ένα μεταχειρισμένο 206 xs peugeot 1.6 με "αξιοπρεπεστατα" χιλιόμετρα. Πρόσφaτα άλλαξα την ανάρτηση και τα ελατήρια του αυτοκινήτου. Μπροστά και πίσω. Η ανάρτηση και τα ελατήρια είναι απο την αντιπροσωπεία της Peugeot. Θα ήθελα την γνώμη σας εάν είναι λογικό το γεγονός ότι μετά την αλλαγή, η απόσταση της ρόδας απο το φτερό (μπροστά και πίσω) μεγάλωσε ?

Ευχαριστώ.
Mono AEK - Δευ 15 Φεβ 2021, 13:41:30
Θέμα δημοσίευσης:
λογικο ειναι

τα παλια ελατηρια προφανως ειχαν "κατσει" με τα χρονια παραπάνω από το φυσιολογικό

σε σύντομο χρονικό διάστημα θα πέσει λίγο και το δικό σου
gp206 xs - Δευ 15 Φεβ 2021, 18:46:08
Θέμα δημοσίευσης:
Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι γιατί ενω το αμάξωμα σηκώθηκε απο το έδαφος - ψύλωσε (και εδώ νομίζω ότι δεν μου φαίνεται), η απόσταση απο την ρόδα και τον θόλο, επίσης μεγάλωσε. Είναι σαν να μετακινήθηκαν όλα προς τα πάνω. Η εργοστασιακή ρύθμιση τι απόσταση δίνει απο την ρόδα και το θόλο ? Το αυτοκίνητο φόραγε την ανάρτηση Peugeot sport. Μήπως χρειάζετε και κάτι παραπάνω πέρα απο την ευθυγράμμιση που έγινε ?
Hellas4x4 - Δευ 15 Φεβ 2021, 21:05:04
Θέμα δημοσίευσης:
Αν φόραγε peugeot sport και τα άλλαξες σε απλή σειρά, είναι λογικό να ψήλωσε το αμάξι, αφού η πρώτη είναι πιο χαμηλή από την δεύτερη...

(ΥΣ Επίσης gp206 xs, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr