PSClub - Hellas

Κινητήρας - 106 μετατροπή κουκουναρας με βάση από 306.ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!

sonapos - Κυρ 25 Οκτ 2020, 21:32:59
Θέμα δημοσίευσης: 106 μετατροπή κουκουναρας με βάση από 306.ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!
Καλησπέρα παιδια. Έχω κάνει στο 106 μου την γνωστή άγνωστη μετατροπή στην βάση μηχανής κάτω από τον εγκέφαλο και έχω βάλει την βάση του σασμάν από 306. Το πρόβλημα μου είναι ότι μου είπαν πως μέσα στην βάση πρέπει να φτιαχτεί και να μπει ένα χυτονιακι για να μην παίζει πέρα δώθε η βίδα (που οτνως παίζει. Στα απότομα πατά άσε κοπανάει). Αλλά δεν ξέρω τι μορφή και τι διαστάσεις πρέπει να έχει αυτό το χυτονιακι. Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει !!!!
Dizzy2
RoadRunner122 - Τετ 28 Οκτ 2020, 19:04:28
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπερα Πανο.
Η PS μαζι με τη βαση εδινε και ενα σωληνωτο αποστατη (ή χιτωνιο οπως λες) καθως και εναν επιπλεον αποστατη σαν παχια ροδελα σχηματος D πανω στην οποια πατουσε ο σωληνωτος και στην ουσια ο ρολος του ηταν μεγαλωσει την επιφανεια του βραχιωνα πανω στην οποια καθεται το ολο σετ.
Δυστυχως διαστασεις δεν εχω κρατησει κ τα εχω ολα τοποθετημενα οποτε δε μπορω να σε βοηθησω.

Επιπλεον εδινε και ενα Π πιο σκληρο + 2 λαμακια που τα κολλουσες στο σημειο που πατανε τα μαξιλαρακια του Π για να μειωθει η διαδρομη στο πατα-ασε.
sonapos - Πεμ 29 Οκτ 2020, 13:44:48
Θέμα δημοσίευσης:
RoadRunner122 έγραψε:
Καλησπερα Πανο.
Η PS μαζι με τη βαση εδινε και ενα σωληνωτο αποστατη (ή χιτωνιο οπως λες) καθως και εναν επιπλεον αποστατη σαν παχια ροδελα σχηματος D πανω στην οποια πατουσε ο σωληνωτος και στην ουσια ο ρολος του ηταν μεγαλωσει την επιφανεια του βραχιωνα πανω στην οποια καθεται το ολο σετ.
Δυστυχως διαστασεις δεν εχω κρατησει κ τα εχω ολα τοποθετημενα οποτε δε μπορω να σε βοηθησω.

Επιπλεον εδινε και ενα Π πιο σκληρο + 2 λαμακια που τα κολλουσες στο σημειο που πατανε τα μαξιλαρακια του Π για να μειωθει η διαδρομη στο πατα-ασε.
αυτός ο σωληνωτός αποστάτης ήταν απλά κυλινδρικός η είχε κάποιο περιεργο σχήμα ;
RoadRunner122 - Πεμ 29 Οκτ 2020, 17:32:01
Θέμα δημοσίευσης:
sonapos έγραψε:
RoadRunner122 έγραψε:
Καλησπερα Πανο.
Η PS μαζι με τη βαση εδινε και ενα σωληνωτο αποστατη (ή χιτωνιο οπως λες) καθως και εναν επιπλεον αποστατη σαν παχια ροδελα σχηματος D πανω στην οποια πατουσε ο σωληνωτος και στην ουσια ο ρολος του ηταν μεγαλωσει την επιφανεια του βραχιωνα πανω στην οποια καθεται το ολο σετ.
Δυστυχως διαστασεις δεν εχω κρατησει κ τα εχω ολα τοποθετημενα οποτε δε μπορω να σε βοηθησω.

Επιπλεον εδινε και ενα Π πιο σκληρο + 2 λαμακια που τα κολλουσες στο σημειο που πατανε τα μαξιλαρακια του Π για να μειωθει η διαδρομη στο πατα-ασε.
αυτός ο σωληνωτός αποστάτης ήταν απλά κυλινδρικός η είχε κάποιο περιεργο σχήμα ;

Απλος κυλινδρος.
Jean - Πεμ 29 Οκτ 2020, 17:59:36
Θέμα δημοσίευσης:
Όχι, δεν είναι απλά ένας κύλινδρος. Έχει διαφορετική διάμετρο από την μια άκρη προς την άλλη και στο τελείωμα του είναι κομμένος (δημιουργεί οδηγό για να μπορέσει να “πατήσει” σωστά στην αλουμινένια βάση).
christos_99 - Παρ 30 Οκτ 2020, 21:05:28
Θέμα δημοσίευσης:
https://www.facebook.com/gmselectric/posts/645603289441851

Αυτος ειναι ο πιρος και μπορεις να τον κατασκευασεις σε ενα μηχανουργειο ή να επικοινωνησεις με αυτους στην σελιδα Wink
sonapos - Κυρ 01 Νοέ 2020, 11:08:30
Θέμα δημοσίευσης:
christos_99 έγραψε:
https://www.facebook.com/gmselectric/posts/645603289441851

Αυτος ειναι ο πιρος και μπορεις να τον κατασκευασεις σε ενα μηχανουργειο ή να επικοινωνησεις με αυτους στην σελιδα Wink

Αααααα. Ευχαριστώ πολυυυυυ !!! Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr