PSClub - Hellas

Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα - Andoid Auto στο 208

earthcat - Σαβ 20 Ιούν 2020, 16:48:12
Θέμα δημοσίευσης: Andoid Auto στο 208
Καλησπέρα, αγόρασα το 208 2019 active και θελω να έχω το google maps στην οθονη μου. Εχω κατεβασει την εφαρμογη στο κινητο μου, αλλα οταν συνδεω το κινητο μου με το αυτοκινητο μεσω usb δεν γινεται τιποτα. Ξερει κανεις τι κανω λαθος;

Ευχαριστω.
taskom - Κυρ 28 Ιούν 2020, 10:29:50
Θέμα δημοσίευσης:
πες μας και ποιο τηλεφωνο εχεις γιατι καποια δεν παιζουν.
επισεις
Στο αμαξι εχεις την επιλογη mirrorlink ή android auto ?
Γιατι σε καποια μοντελα δεν το εχουν απο την αρχη και πρεπει να πας στην peugeot να την περασουν.
Alex Da - Τετ 12 Αύγ 2020, 23:40:08
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα και απο μενα, εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με ακριβως το ιδιο μοντελο (208 19') συνδεση με Samsung Galaxy S7 Edge και με το Samsung A7 2018. Τα συνδεεω με usb και παιζει μονο την μουσικη που εχω στη συσκευη. Στην οθονη του αμαξιου δεν εμφανιζει ουτε το mirrorlink ουτε το android auto. Να μιλησω κι εγω με τη peugeot για καποια ενημερωση του λογισνικου της οθονης;

Ευχαριστω πολυ
Hellas4x4 - Πεμ 13 Αύγ 2020, 16:22:09
Θέμα δημοσίευσης:
Όπως ανέφερε και ο συνάδελφος παραπάνω, μάλλον θα πρέπει να πάτε αντιπροσωπεία για να δείτε τρόπο σύνδεσης και λίστα συμβατότητας...

(ΥΣ Επίσης, earthcat & Alex Da, όπως θα σας αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσετε από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))
Alex Da - Δευ 24 Αύγ 2020, 14:26:40
Θέμα δημοσίευσης:
Βεβαίως και θα περάσω απο το τοπικ.
Αναφορικά με το θέμα του auto android και του mirrorlink, κάλεσα την αντιπροσωπεια και μου είπαν οτι για να μην το έχει δεν το υποστηρίζει και με τα πολλά μου είπαν να ξανακαλέσω την άλλη δευτέρα που επιστρέφει απο άδεια το παιδί που ασχολείται.

Εχω και το μοντέλο 2008, ίδιας χρονολογίας και η αλήθεια είναι οτι το έχει προεγκατεστημένο και το κινητό μου είναι συμβατό, αλλά και σαν λογικσμικό δεν είναι ιδιο. Έχει άλλες δυνατότητες και λειτουργιες.

Μεγάλη απορία το έχω αν τελικά είναι θέμα αναβάθμισης...
Alex Da - Τετ 02 Σεπ 2020, 13:44:04
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα σε όλους και πάλι,

Μιλήσα με πολλόυς ανθρώπους απο την Peugeot (με το customer service, με την αντιπροσωπεία που το αγόρασα, με άνθρωπο μέσα απο το service και με 2 πωλητές) και δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει αναβάθμιση λογισμικού και να αποκτήσω mirrorlink με σκοπό να συνδέσω android auto και τα σχετικά.

Το μοντέλο είναι του 19' και με βάση τον αριθμό πλαισίου του αμαξιού δεν το είχε προεγκατεστημένο. Έτσι μου είπαν πως θα πάει πάνω απο 1000ρικο για να το φτιάξω και με παρότρυναν σε aftermarket λύση που θα είναι οικονικότερη σίγουρα.

Ξέρει κανέις κανένα καλό μαγαζί να απευθυνθώ για πάρω καμία τιμή στην Αθήνα;
Hellas4x4 - Δευ 07 Σεπ 2020, 14:53:26
Θέμα δημοσίευσης:
Αλήθεια τώρα;;; 1000 ευρώ;;; Shocked
"Είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι"
taskom - Πεμ 17 Σεπ 2020, 19:21:43
Θέμα δημοσίευσης:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.
Chrisdim - Σαβ 02 Ιαν 2021, 09:02:41
Θέμα δημοσίευσης:
taskom έγραψε:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Θα με ενδιέφερε να βάλω android auto με gps στο Peugeot 308 2016 active.
taskom - Σαβ 02 Ιαν 2021, 16:18:14
Θέμα δημοσίευσης:
Chrisdim έγραψε:
taskom έγραψε:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Θα με ενδιέφερε να βάλω android auto με gps στο Peugeot 308 2016 active.


Εχεις π.μ
Karanikolas1 - Παρ 31 Δεκ 2021, 16:36:30
Θέμα δημοσίευσης:
taskom έγραψε:
Εαν θέλετε μονο android auto & carplay χωρίς gps εχω εαν θέλετε την δυνατότητα με πολυ ποιο μικρό κόστος απο αυτό της αντιπροσωπείας να σας βαλω στο αμάξι όπως εκανα και στο δικό μου...
Περισσότερα και τιμες σε π.μ

Επισεις μπορω να σας βαλω και με gps αλλα το κοστος ανεβενει αλλα και πάλι ειναι πολύ κάτω απο αυτο που σας λεει η αντιπροσωπεία.


Θέλω να βάλω κι εγω android auto και ψάχνω τους τρόπους. Πως έβαλες εσύ; Εχω βρει κάποια after market πρόσθετα άλλα δεν ξέρω αν ταιριάζουν σε όλα τα 208. Το system version που έχει το δικό μου λεει 076A
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr