PSClub - Hellas

Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης - Πιο "γαλλικό" στήσιμο σε 207 rallye

cuore sportivo - Δευ 17 Φεβ 2020, 22:53:40
Θέμα δημοσίευσης: Πιο "γαλλικό" στήσιμο σε 207 rallye
Για να κάνουμε ένα 207 rallye λίγο πιο "γαλλικό" με το πίσω μέρος να ακολουθεί λίγο καλύτερα με σχετικά χαμηλό budget αλλά και μια ανάρτηση που θα δουλεύει και θα αποροφά κάποιες ανωμαίες, τι προτείνετε; Μιας που πίσω δεν έχει αντιστρεπτική σκέφτομαι ελατήρια από rc μόνο πίσω (για να σκληρύνει και να ακολουθεί στο άφημα) και 4 αμορτισέρ bilstein sport (ιδανικά θα έφτιαχνα στο Κυρλακίτση, αλλά αυξάνεται η τιμή). Η λύση αμορτισερ κι ελατήρια από rc απόσο έχω διαβάσει το κάνει αρκετά σκληρό και καθόλου ενδοτικό, ισχύει; Με το αναίσθητο τιμόνι γίνεται κάτι; Τελός μπορεί να πάρει εύκολα λίγο αρνητικό camber εμπρός;
Giannis307 - Τρι 18 Φεβ 2020, 08:24:39
Θέμα δημοσίευσης:
υπαρχουν σελιδες επι σελιδων σχετικα με το θεμα σου......ψαξου λιγο και θα βριεα απαντηση Laughing Laughing Cool Cool
cuore sportivo - Τρι 18 Φεβ 2020, 21:09:18
Θέμα δημοσίευσης:
Eυχαριστώ Γιάννη, τα έχω διαβάσει, αλλά ό,τι διάβασα κειμένεται μεταξύ kw3, gaz και μαμά rc (που έχω ακούσει από γνώστες πως είναι ξερή και δουλεύει μόνο σε καλή άσφαλτο. Έψαχνα κάτι που θα έκανε το peugeot λίγο πιο συμμετοχικό (λίγο πιο peugeot...) με λίγη περισσότερη αίσθηση και παράλληλα να δουλεύει σε ελληνική ασφαλτο αποσβένοντας κι έχοντας κόστος μέχρι 500 ευρώ πχ. Ίσως να είναι κι ο περιορισμός του ημιάκαμπτου που δυσκολεύει το σενάριο. Θα περάσω να μου τα πεις από κοντά στο επόμενο σέρβις. Όποια άλλη γνώμη από όσους κατάλαβαν ευπρόσδεκτη φυσικά.
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr