PSClub - Hellas

Μετάδοση - Power flex 106

sonapos - Πεμ 30 Ιαν 2020, 16:06:57
Θέμα δημοσίευσης: Power flex 106
Καλησπέρα ομάδα. Έχω ένα 106 1.6 8ν και η κόντρα σασμάν έχει πεθάνει. Σκέφτομαι να την αντικαταστήσω με την powerflex. Πια τα πλεονεκτήματα και πια τα μειονεκτήματα ; Επίσης του έχω βάλει και μια μπάρα ψαλιδιών
Ευχαριστώ
Hellas4x4 - Πεμ 30 Ιαν 2020, 16:54:28
Θέμα δημοσίευσης:
Από προσωπική εμπειρία, το μοναδικό μειονέκτημα που είχα ήταν οι κραδασμοί του κινητήρα που τους είχα όλους στην καμπίνα...
Ακουγόταν λίγο σαν εργοστάσιο μέσα... Razz
sonapos - Πεμ 30 Ιαν 2020, 21:44:55
Θέμα δημοσίευσης:
Hellas4x4 έγραψε:
Από προσωπική εμπειρία, το μοναδικό μειονέκτημα που είχα ήταν οι κραδασμοί του κινητήρα που τους είχα όλους στην καμπίνα...
Ακουγόταν λίγο σαν εργοστάσιο μέσα... Razz

Κατά τα αλλά αξιζει έτσι ; Επίσης αν ξέρεις... απλά από την παλιά βάση κρατάω μόνο το μεταλλικό μέρος , βγάζω το παλιό λάστιχο δηλαδή Και περνάω το παουερφλεξ;
Επίσης εμένα έτσι και αλλιώς σε ταξίδι δεν μπορεις να μιλήσεις μέσα λόγο κακής ηχομόνωσης όποτε το έχω συνηθίσει κάπως.
alfasud - Παρ 31 Ιαν 2020, 08:34:30
Θέμα δημοσίευσης:
Αν πάρεις Powerflex, πάρε τη μαύρη! Οι κραδασμοί είναι το μόνο μειονέκτημα, το μοτέρ σταματά να κουνιέται μπρος πίσω στις αλλαγές κοντά στον κόφτη και δεν καταπονείται το σασμάν πια ( ειδικά τα συγχρονιζέ που υποφέρουν με τη μαμά βάση).
Hellas4x4 - Παρ 31 Ιαν 2020, 13:52:50
Θέμα δημοσίευσης:
sonapos έγραψε:
Hellas4x4 έγραψε:
Από προσωπική εμπειρία, το μοναδικό μειονέκτημα που είχα ήταν οι κραδασμοί του κινητήρα που τους είχα όλους στην καμπίνα...
Ακουγόταν λίγο σαν εργοστάσιο μέσα... Razz

Κατά τα αλλά αξιζει έτσι ; Επίσης αν ξέρεις... απλά από την παλιά βάση κρατάω μόνο το μεταλλικό μέρος , βγάζω το παλιό λάστιχο δηλαδή Και περνάω το παουερφλεξ;
Επίσης εμένα έτσι και αλλιώς σε ταξίδι δεν μπορεις να μιλήσεις μέσα λόγο κακής ηχομόνωσης όποτε το έχω συνηθίσει κάπως.


Μάλλον ο συνάδελφος στη απάντηση από πάνω με κάλυψε πλήρως και ελπίζω και εσένα... Wink
sonapos - Παρ 31 Ιαν 2020, 13:56:28
Θέμα δημοσίευσης:
alfasud έγραψε:
Αν πάρεις Powerflex, πάρε τη μαύρη! Οι κραδασμοί είναι το μόνο μειονέκτημα, το μοτέρ σταματά να κουνιέται μπρος πίσω στις αλλαγές κοντά στον κόφτη και δεν καταπονείται το σασμάν πια ( ειδικά τα συγχρονιζέ που υποφέρουν με τη μαμά βάση).

Η μαύρη δεν είναι πιο σκληρή από την μωβ ;
alfasud - Παρ 31 Ιαν 2020, 14:24:18
Θέμα δημοσίευσης:
Ναι η μαύρη είναι πιο σκληρή, αλλά πιο μαλακή από την Πεζό σπορ...
sonapos - Παρ 31 Ιαν 2020, 14:32:11
Θέμα δημοσίευσης:
alfasud έγραψε:
Ναι η μαύρη είναι πιο σκληρή, αλλά πιο μαλακή από την Πεζό σπορ...

Επίσης για την τοποθέτηση απλά από την εργοστασιακή βγάζω το λάστιχο και βάζω το πάουερ φλεξ; Μπαίνει ευκολα ;
alfasud - Σαβ 01 Φεβ 2020, 13:27:00
Θέμα δημοσίευσης:
Η εργοστασιακή παίρνει πόδι όλη, μένει μόνο το μεταλλικό κομμάτι και η βίδα..
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr