PSClub - Hellas

Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα - 106 rallye κεντρικό κλείδωμα

nafpaktios - Δευ 30 Δεκ 2019, 23:37:55
Θέμα δημοσίευσης: 106 rallye κεντρικό κλείδωμα
Καλησπέρα στο forum!!!Έχω ένα rallye 16v τρυφυσο το οποίο μετά από πολλά χρόνια ακινητοποίησης προσπαθώ να το "μαζέψω".Δεν μου δουλεύει το κεντρικό κλείδωμα από το κλειδί.Οι κλειδαριές δουλεύουν όλες χειροκίνητα!Πήγα το κλειδί σε κλειδαρά και μου είπε ότι εκπέμπει κανονικά!Προσπάθησα να κάνω προγραμματισμό από την κλειδαριά πατοντας το δύο φορές σε 20" με το κλειδί στην πρώτη σκάλα και πάλι τίποτα!Έχει κάνεις καμοια ιδέα? Επίσης καθάρισα και τις επαφές στο κουτί του κεντρικού κλειδώματος πίσω από την ασφαλειοθηκη!Να επισημάνω ότι για καμοια βδομάδα που το έβγαλα μετά την ακινητοποίηση δούλευε κανονικά!
Hellas4x4 - Παρ 03 Ιαν 2020, 15:09:55
Θέμα δημοσίευσης:
Καλησπέρα, όταν λες ότι δουλεύουν χειροκίνητα, εννοείς ότι και με το χέρι να κατεβάσεις του οδηγού δεν κατεβαίνει του συνοδηγού;;;
Εάν δεν το κάνει αυτό μάλλον είναι θέμα του κεντρικού κλειδώματος...


(ΥΣ Επίσης, όπως θα σου αναφέρουν και οι διαχειριστές, καλό θα ήταν να περάσεις από εδώ: Λίγα λόγια για εμάς.... (Ηλικία, ενδιαφέροντα, απασχόληση))
nafpaktios - Κυρ 05 Ιαν 2020, 10:50:26
Θέμα δημοσίευσης:
Μόνο το κλειδί δεν δουλεύει! Χειροκίνητα δουλεύουν όλες κανονικά!!Όταν κατεβάσω του οδηγού κλειδώνουν όλες!!
geo106xs - Κυρ 05 Ιαν 2020, 17:24:39
Θέμα δημοσίευσης:
Η διαδικασια προγραμματισμου, εχει ως εξης:
-ξεκλειδωνεις χειροκινητα, και εντος 20 δευτερολεπτων πατας 2 φορες το κουμπι του κλειδωματος.
Αν σου δουλεψει, και το ξαναπαθει, θα χρειαστεις καινουρια μπαταρια (καν'το χθες) ή καθαρισμα στο πλακετακι του κλειδιου με σπρει επαφων.
Προσφατα επαθε και μενα ενα κοκομπλοκο μετα απο πολλα χρονια! Το εκανα και δουλευει αψογα ξανα! Cool
Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες

Powered by phpBB 2.0.21 © 2001, 2002 phpBB Group
© 2002-2003 206 Club - Greece
Πληροφορίες : info@206club.gr